register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Autod : Automatic Transmission   1 2  
Poster Message
Raul
Automatic Transmission
[.
Minu Jeep käivitub võtmest ainult P asendis ja P asendile võib kasti lülitada ainult auto seisu ajal. Teistest ei tea rääkida.


sama siin
02.05.2002 at 22:47
priit
Automatic Transmission
MB ja VOLVO käivitusid samuti ainult P asendist. Tagasi ei vajunud küll kummbki auto,isegi märgatava kalde peal. Õli taset soovitati kontrollida töösooja kastiga D asendis,kas teistel kastidel samuti?
02.05.2002 at 23:32
Ragnar
Automatic Transmission
quote:
priit: Õli taset soovitati kontrollida töösooja kastiga D asendis,kas teistel kastidel samuti?
Mismoodi sa D asendis seda kontrollid, keegi jookseb kõrval? :rolleyes
Igakord külg üles tõsta on ka tylikas, lisaks kallutab õli vale nurga alla.
02.05.2002 at 23:57 Last edited 02.05.2002 at 00:10 by Ragnar
vkx
 
Automatic Transmission
quote:
priit: MB ja VOLVO käivitusid samuti ainult P asendist. Tagasi ei vajunud küll kummbki auto,isegi märgatava kalde peal. Õli taset soovitati kontrollida töösooja kastiga D asendis,kas teistel kastidel samuti?

D asendis??? Kuidas see käib? Mina tean, et seda tehakse töötava mootoriga ja N asendis.
02.05.2002 at 23:57
priit
Automatic Transmission
To:Ragnar. Käsipidurit tead...?
02.05.2002 at 23:58 Last edited 02.05.2002 at 00:00 by priit
Georg79Fire
Automatic Transmission
Enda Pontiacil ma eemaldasin selle hoovastiku,mis lubas ainult P või N asendis käivitada,nüüd käivitub iga käiguga. :)
02.05.2002 at 23:58
priit
Automatic Transmission
quote:
vkx:
quote:
priit: MB ja VOLVO käivitusid samuti ainult P asendist. Tagasi ei vajunud küll kummbki auto,isegi märgatava kalde peal. Õli taset soovitati kontrollida töösooja kastiga D asendis,kas teistel kastidel samuti?

D asendis??? Kuidas see käib? Mina tean, et seda tehakse töötava mootoriga ja N asendis.
Jutt nimelt vanemast Volvost.Ma ei väida, et see viis on õige, sestap küsingi.
02.05.2002 at 00:02
Ragnar
Automatic Transmission
quote:
priit: To:Ragnar. Käsipidurit tead...?
Tundub kuidagi amatöörlik ja ohtlik versioon.
02.05.2002 at 00:03
vkx
 
Automatic Transmission
quote:
priit: Käsipidurit tead...?

Ma arvan, et see ei ole päris õige ja eriti turvaline ka mitte. Kõik kellega on sellest siiamaani juttu olnud kasutavad ikka N käiku ja need mehed tegelevad automaat kastide remondiga juba pikemat aega. Sellest D variandist kuulen ma küll esimest korda.
02.05.2002 at 00:04
Ago
 
Automatic Transmission
Mina tean ka, et õli kontrollitakse ikka tühikäigul ja N asendis.
Mu pontul oli isegi miski kiri selle kohta kuskil kapoti all.

____________________________
Pontiac Trans Sport `96
02.05.2002 at 00:06
Georg79Fire
Automatic Transmission
Õige on ikka nii,et töötava sooja mootoriga lapatakse kõik käigud järjest läbi (et õli täidaks ilusasti kõik automaatkasti kanalid) ja siis N-i peal kontrollitakse taset.
02.05.2002 at 01:08
mrtn
Automatic Transmission
hmm, tundub, et need nõuded on siiski erinevad, tauruse kapoti all oli kiri "CHECK WHEN WARM, IDLING IN PARK"
02.05.2002 at 01:15
tfr
 
Automatic Transmission
quote:
mrtn: "CHECK WHEN WARM, IDLING IN PARK"

no N ja P vahel ei ole vist olulist vahet sellest seisukohast. lihtsalt P peal on ohutum, ei sõida auto minema kui tasapinnal ei ole :)
02.05.2002 at 01:23
Indrek
Automatic Transmission
Enamus autodel võib vabalt liikudada kangi D ja OD ja N vahel, kui sõita linnas, siis on mõtekam sõita D asendis, sest siis kast ei hakka teatud linnakiirusel (45-60 km/h) käiku loopima, samuti võib vabalt ka liigutada foori alla asendisse N. Kui lähed maanteele, siis lülitad kangi OD asendisse ja kast läheb viimasele käigule ning lukustab turbiini, teoreetiliselt tähendab see, nagu oleks manuaalkasti puhul viimane viies sees otse ilma libisemata, mis siis suurendab kasti kasutegurit antud hetkel ja seeläbi vähendab bensiinikulu maanteesõidul. Käigud 1,2 on üldjoones mõeldud mäest, mägedest laskumiseks, kui ei ole vaja, et kiiruse kasvades lülitaks käigu ümber ja töötab niiöelda mootoripidurdamine. Eri autodel on erinevalt, aga enamus kastide puhul ei soovitata sõidu ajal käike edasitagasi 1,2,D/D,2,1 lapata ümberehitamata kastide puhul.
Kasti õlitaset mõõdetakse sooja mootori puhul P või N asendis, sellel pole mingit vahet, aga turvalisuse huvides on manuaalis P. See mida mõõdetakse käik sees, on kasti õlisurve, aga seda kellegil ise mõõtma pole mõtet hakata, seda mõõdetakse tõstuki peal käik sees igal käigul.
03.05.2002 at 10:21 Last edited 03.05.2002 at 10:25 by Indrek
partel
  
Automatic Transmission
Käik sees tühikäigul veerema hakkamine sõltub tühikäigu kiirusest ja turbiini stall'ist. Tegijamate autode puhul ei pruugi auto kõrge stall'iga turbiini tõttu alla 2000 pöörde liikumagi hakata :) , samas kui madala stalliga originaalturbiini ja kõrge tühikäigu korral tuleb pidurit kõvasti tallata, et autot paigal hoida ja N<->D on kõva "paugutamine"

Võistlusreeglid nõuavad, et käivitada saaks ainult P ja N pealt. Seeriatoodangu (eriti uuema), kus P saab ainult seisu ajal pidurit vajutades panna jms "lastelukud" on IMO vähegi asja jagavale inimesele vastumeelsed.
03.05.2002 at 11:01
rai
Automatic Transmission
eelmine grand chero ei lähe jah N käima, pole ette nähtud, uued chrislerid ja jeebud lähevad.
03.05.2002 at 12:18
Joel
 
Automatic Transmission
Audile on tehases mingi eriti nõme süsteem leiutatud - kui auto kiirus on alla u. 10 km/h, siis peab P -> R -> N -> D või N -> D vahetuseks pidurit vajutama, muidu blokeerib mingi jublakas kangi P või N asendisse ja ei lase liikuma. Suurematel kiirustel liigub kang vabalt.
Selle süsteemi miinus tuleb selgelt välja näit. kaldus pinnaga teel foori taga seistes. Kui kang on N peal, kuid auto teekaldest tulenevalt vaikselt edasi liigub, siis rohelise tule süttides ei saa käiku muidu sisse kui peab auto korraks uuesti paigale seisma jätma. See pull aga tekitab liiklusohtliku olukorra seljataga juba liikuma hakanud auto jaoks.

Üldiselt arvan, et sirges kanalis liikuva nupuga kangi süsteem on kõvasti inimlikum, kui sik-sakilises kanalis liikuva nuputa kangi variant - esimesele pole vaja mingit piduritakistust aretada ja teiseks on see IMO ka visuaalselt kenam.

Igal juhul kavatsen selle takistussüsteemi sealt kangi juurest välja kiskuda. Sellega seoses on aga küsimus - kui suur paanika juhtub kui kang kogemata sõidu ajal R asendisse satub (P on piisavalt kaugel eemal, et sinna nagunii ei juhtu)?
03.05.2002 at 12:31
mr. RocknRoll
 
Automatic Transmission
Kiirest need automaadid puru lendavad ja kas neid on ka kallis remontida? Kas näit. Oldsm leidub ka manuaali?
03.05.2002 at 12:34
Indrek
Automatic Transmission
Kastid lendavad nii tihti, kui tihti suudetakse neist jagu saada !!!
Üldiselt on nii, et mõnel auto mudelil on juba tehasest poolsurnult sündinud kast. Kast võib vajada remont ka vanuse puhul, kui pole aastaid käivitatud/sõidetud autoga, ebaõige kasutamise tõttu või hooldata jätmise tõttu. Üldiselt, kui ameerika automaatkasti õigesti kasutada(mitte suvaliselt käike lapata ja mitte harrastada pidevalt sõidustiili pidur/gaas korraga) ja umbes 50 000 km tagant õli/filtrit vahetada, ei tohiks midagi hullu juhtuda paljude aastate vältel. Vanuse puhul mängib rolli see, et teatud tihendid seal sees võivad aastatega nn. kivistuda, siis tuleb nad välja vahetada+õli+filter. Kuluvad ka aut. kasti sees olevad pidurid/sidurid, kui mõni käik hakkab libisema, tuleb kast lahti võtta ja ära remontida, siis peaks küll ka kärsahaisu vähe tunda olema, kui kastiõli mõõteavast nuusutada. Kasti remont maksab olenevalt automargist ja mida teha vaja on 4000-12000 EEK keskmiselt. Üldiselt on nii, et automaat kasti remont on soovitav siiski jätta spetsialisti hooleks, ise pole eriti mõtet torkida, kui just hüdraulikas ja mehaanikas väga kõva käpp ise ei ole. Seal on siiski vaja teada, mis rõhul ja millal mingi kanal või klapp avaneb ja sulgub ja millal ta avaneva peaks või sulguma, mis kõvadusega peavad olema klapivedrud igas erinevas kohas jne. Kui tekib kahtlus, et kastiga on mingi jama, siis tuleks kohe momentaalselt ilma autoga edasi sõitmata spetsialisti poole pöörduda, sest edasine sõit võib mõjuda vägagi laastavalt rahakotile.
03.05.2002 at 15:47
Georg79Fire
Automatic Transmission
quote:
Joel: Sellega seoses on aga küsimus - kui suur paanika juhtub kui kang kogemata sõidu ajal R asendisse satub (P on piisavalt kaugel eemal, et sinna nagunii ei juhtu)?

Piisavalt suur paanika! See oli mingi 4-5 aastat tagasi,kui ma oma kokkulastud kastiga Camaro Imre juurde Paldiski mnt-l remonti viisin. Kui ma Camaro kätte sain läksin seda Paldiski mnt-le testima- ikka nii,et kõik käigud järjest sisse.Ja siis läks kogemata tagumine käik sisse (kiirus oli momendil 85-90 km/h) -hetkega oli autol külg ees,murdosa sekundiga kang drive'i peal tagasi ja mina meeletult rabelemas,et auto üle jälle kontrolli saada! Sihukest kogemust teistele ei soovita. Siiamaani imestan,et kasti ära ei lõhkunud. :)
03.05.2002 at 23:01
Jansa
Automatic Transmission
quote:
Georg79Fire:,murdosa sekundiga kang drive'i peal tagasi

ise läks tagasi või sina lükkasid?
03.05.2002 at 23:54
Georg79Fire
Automatic Transmission
Ikka ise lükkasin,ega see automaatkast ikka nii automaat ka ei ole et käigukangi ise liigutab! :)
03.05.2002 at 00:26
Jansa
Automatic Transmission
ma ei osand arvata, mis igasugu jõudusi seal piruetitamisega toimida võis.
sellepärast kribasin.
:)
03.05.2002 at 00:37
dPb
 
Automatic Transmission
kui mul auto seisab süüdet ka sees pole kas siis võib ise autot lükata N-peal vist võib?

____________________________
Chevrolet Nova77,78,Bmw528,Volvo144,M-412,Opel Kadett C 73
06.05.2002 at 06:45
rustang
  
Moderator
Automatic Transmission
quote:
dPb: kui mul auto seisab süüdet ka sees pole kas siis võib ise autot lükata N-peal vist võib?
Võib kyll.
Proble on paela otsas vedamisega. Kui mootor seisab, siis seisab ka käimakasti õlipump. Kui teda nüüd paela otsas vedada, siis käivad kastis võllid jms. õlitamata ringi. Seega automaatkastiga autot pikka maad vedada ei soovitata, tavaliselt nii 5 km ringis ei ole hullu aga 25 km võib olla juba teema. Siis on parem kardaan lahti lasta näiteks vms.
06.05.2002 at 12:31
tqhq.ee foorum : Autod : Automatic Transmission   1 2  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.