register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Minu auto : 1985 Buick Grand National   .. 10 11 12 13 14 15 16  
Poster Message
otipoiss
1985 Buick Grand National
Pealtvaatajana oli ka nukker vaadata seda elukat seal tungi otsas, kui korraks hääled sisse saadi ja pill line-upi liikus siis oli küll metsik rõõm - lõpuks ometi näeb ära! Seekord veel mitte. Aga küll tal vabandused otsa saavad ükskord ja ta on sunnitud sõitma! :) Jõudu ja motti!
02.05.2010 at 10:30
partel
  
1985 Buick Grand National
Eelmiselt leheküljelt:

quote:
partel:Race Checklist EMV I 2009

kõrvaklapid

Car:

fuel
spark plugs
oil filter
starter
õli mootor
õli tranny
brake cleaner


Starter ei ole ilmaasjata nimekirjas, omal ajal esimest 8 sek aega sõites päästis Max hädast välja oma Camaro alt kruvitud starteriga.

____________________________
_
02.05.2010 at 15:51
vlzman
 
1985 Buick Grand National
Uus starter küljes ja auto käib paugust nagu oligi arvata.
Täna muidu väga tähtis päev kuna meie tiim täienes uue liikmega. Palju õnne Fog'ile uue pereliikme puhul!!!

____________________________
Buick Century GS Stage 1
Buick Grand National Stage 2
Go Fast with Class!
04.05.2010 at 23:24
vlzman
 
1985 Buick Grand National
Auto niivõrd-kuivõrd dünotatud...
Kuna ise nühkisin koolipinki, siis jällekord vedasid välja VKM (Viljar) ja Fog. Loodan, et asjaosalised ka ise kommenteerivad, aga esialgu toetun nende ütlustele.
Tähtsuse järjekorras:
Auto/mootor jäid terveks!!
Detonatsiooni polnud
Dünoda sai ainult kuni turborõhuni 1bar (vist isegi gramm vähem), mingi süütekamm oli, asi arvatavasti selles, et üks küünlajuhe oli veidi vigastatud ja suurema rõhu juures hakkas läbi peksma ning enam polnud võimalik adekvaatset tulemust saada.
Graafik oli natuke veidra kujuga olnud
Turbiin tundub ka suh OK olevat
Puketank täitub üsna kiiresti
Ahjaa tulemustest ka.....tsipa oli võimsust ja näpuotsaga väänet ka ;) (palju seda ikka pooliku turborõhuga on). Numbritest veel vara rääkida, vaja veidi erinevaid graafikuid ja logisid võrrelda, siis peaks ka üsna õige tulemuse saama.
Tänud veelkord Viljarile ja Fog'ile!!!
....nüüd tahaks rajal sõita ka autoga :)

____________________________
Buick Century GS Stage 1
Buick Grand National Stage 2
Go Fast with Class!
14.05.2010 at 22:00
VKM
 
1985 Buick Grand National
Graafiku rikkus ära tõesti üks tõrkuv süütejuhe, mis peale 1bar rõhku ei tahtnud enam töödata ja jättis kohati vahele, kuid 630kw ja 1400nm on tõesti natuke selle mootori jaoks Smile
Kahjuks sai aeg otsa ja mehhaanikuid polnud käepärast, kes oleks kiiresti vigu likvideerinud. Õnneks oli Fog abiks, kes jooksis nagu orav rattas.
Aga peamine oli see, et saime teada, et süütetabel on enamvähem õige ja A/F tabel sai üle käidud ja võimsus on 3500- 7500 sisuliselt sama.
Veljo võib käiguga eksida, mis ei muuda auto kiirendust vähimalgi määral

____________________________
Nissan 300zx Best ET 1/4 6.63sek 338km/h
www.vkmmotors.ee
Dynotuning
Haltech ECU
Hoosier tires
14.05.2010 at 22:14
Fog
 
1985 Buick Grand National
Eks selle auto mittesõitmise soov oli ka dünos näha.
Sessioon algas umbestäpselt 25 tundi pärast seda kui oleks pidanud. Sellest ka Veljo enda eemalolek sessiooni ajal.
3/4" tikkpolt 5/8" UNF keermega ning lameda kontaktpinnaga ei olnud teps mitte see, mis apastraadile meeldis, seega sai joostud treialite, poldipoodide jmt vahet.
Lahenes siis paraja paksusega vaheplaatide abil, millest tikkpoldi 3/4" mõõdus osa enam läbi ei ulatunud, ning koonusmutritega mis siis vististi asja õigesti kinni hoidsid.
Loomulikult sai veel düno kõrvalruumis vaheplaadi poldiauke suurendatud, võideldud usb-com adaptriga mis alati on korralikult töötanud, kuid järsku saba andis, jne jne.
Lisaks oskas boost controller vaid sõita, mitte dünos käia, seega sai talle ajutiste juhtmetega selgeks tehtud, et kogu aeg on tegemist "launch"-iga ning launch targetiga boosti valitud.
Tööjaotus oli ka ilma mingi seletamiseta lihtsalt nii nagu pidi. Viljas tegeles seadistamisega, ning kõige muu keemiaga sai ise joostud.
Lõpp hea, kõik hea.

Aga düno on hoopis midagi muud kui siiani nähtud rulldünod. Juba pealevaadates on selge, et "1 null" on selle eest rohkem makstud.

Mootoriõli radikas tuleb tagasi installida, ning kasutada seda kasti jaoks. See veepaagi lahendus eestis ikkagi reaalselt ei toimi. Mikimaal on boksialas karge kaevuvesi kindlasi saadaval iga 50 meetri tagant, kuid siinsetes tingimustes seda kaasa tassida pole mitte mingisugust pointi. Saavad teised oma TH400 kastidega õhuradikaga hakkama, peab GN ka saama.


____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
15.05.2010 at 13:45
vlzman
 
1985 Buick Grand National
Sai ka siis audiklubi üritusel proovimas käidud, kuidas auto rajal käitub. Üldiselt kõik hea, sest tundub, et auto jäi terveks, kuigi peale esimest sõitu oli asi kahtlane, kui karterituulutus uputama hakkas.
Parimaks ajaks jäigi 10.2 ja 221 km/h. Suht hea selle kohta, et sõitsime ikka väga tagasihoidliku seadega. Ülejäänud ajad läksid metsa kuna otsa sai CO2, mis hoiab wastegate'i kinni, et rõhk tõuseks, selle tõttu kadus mul raja teises pooles boost ja aega ei muhvigi. Startidega võib üldiselt rahule jääda, kui välja arvata viimane start, kust punase võtsin kuigi minu jaoks jäi see arusaamatuks, sest idee poolest oleks pidanud see valestardi alla käima ehk siis mulle uus stagemise võimalus antama, aga kuna ei läinud võistlema vaid pigem testima, siis ei hakand numbrit tegema. Oma lollusest läksin prespoolima viimases sõidus ja seetõttu kukkusingi üle stage joone. Vedrustus tundub suht hea olevat kuna stardis tõmbas ilusti esirattad õhku 8-)
Ise panime puusse turbograafiku progemisega, oleks pidanud ikkagi rohkem rampima, et hoida kere raskust konstantselt tagarataste peal, et säilitada pidamist.
Igal juhul õppisime palju ja kaabu maha nii enda kui ka VKMi tiimi ees ja tänud audiklubile ürituse eest.


____________________________
Buick Century GS Stage 1
Buick Grand National Stage 2
Go Fast with Class!
24.05.2010 at 10:30
Olds
  
1985 Buick Grand National
quote:
vlzman: Startidega võib üldiselt rahule jääda, kui välja arvata viimane start, kust punase võtsin kuigi minu jaoks jäi see arusaamatuks, sest idee poolest oleks pidanud see valestardi alla käima ehk siis mulle uus stagemise võimalus antama, aga kuna ei läinud võistlema vaid pigem testima, siis ei hakand numbrit tegema.

Ja kummaline on see, et Audiklubi sellest "nüansist" (meie puu töötab teistmoodi kui PortaTree Timing System oma) rääkis alles siis kui läksime peale sõitu konkreetselt küsima...

____________________________
Premium Performance - Ameerika autode varuosad,remont,race osad & custom mootorite ehitus
Tim McAmis ametlik partner
COMP Performance Group brändide ametlik ainumaaletooja baltikumis
24.05.2010 at 14:45
Wolle
  
1985 Buick Grand National
Vabanda Olds. Seda tegin mina mitte Audiklubi omad. Ma küll proovisin sind veel valgustada aga te tormasite minema ning ma unustasin lihtsalt ära selle pärast.

____________________________
Maalt ja mälestusega hobusest

Ford. At least they circled the problem.
24.05.2010 at 15:25
vlzman
 
1985 Buick Grand National
Nagu ütlesin, ei olnud võit absoluutselt oluline, natuke meelehärmi tegi see, et ei saanud oma reaalset sõiduaega teada, testides tahaks ju teada, kuidas tehtud muudatused mõjuvad, samuti tundsin veidi puudust 1/8 ajast. Nii, et peace maa peal Audiclub'i jõulupuuga :)

____________________________
Buick Century GS Stage 1
Buick Grand National Stage 2
Go Fast with Class!
24.05.2010 at 18:07
Olds
  
1985 Buick Grand National
quote:
Wolle: Vabanda Olds. Seda tegin mina mitte Audiklubi omad. Ma küll proovisin sind veel valgustada aga te tormasite minema ning ma unustasin lihtsalt ära selle pärast.
no hard feelings :)

____________________________
Premium Performance - Ameerika autode varuosad,remont,race osad & custom mootorite ehitus
Tim McAmis ametlik partner
COMP Performance Group brändide ametlik ainumaaletooja baltikumis
25.05.2010 at 07:34
newton
 
Moderator
1985 Buick Grand National
Tegin siis natuke teistmoodi slideshow'd:


kliki pilti


Vaja on suht uut flashplayerit ja üksjagu kannatust, sest vist kukutakse kohe ligi 25 megabaiti alla laadima. Kui keegi, kes seda sorti asja rohkem on teinud, viitsib kommenteerida ja näpunäiteid jagada, siis võib privasse tulistada.

EDIT: kui on huvi teostuslikku poolt arutada, siis tegelikult sobib see teema :)
02.06.2010 at 09:05 1 edit. Last edited 02.06.2010 at 09:37 by newton (Moderator)
anti
 
1985 Buick Grand National
Väga kaasakiskuv, täitsa uus tase!
02.06.2010 at 10:07
vlzman
 
1985 Buick Grand National
WOW Newton! see tasus ootamist, väga hästi teostatud compilation. Ega sa teisest sõidust vist paremat videot ei saanud?
Elukaaslane mul ammu juba oli nagu süte peal, et millal juba Newtoni video tuleb :D
Tänud vaevanägemise eest, supertulemus!!
Edit: taustamuusika on nagu rusikas silmaauku :)

____________________________
Buick Century GS Stage 1
Buick Grand National Stage 2
Go Fast with Class!
02.06.2010 at 10:37 1 edit. Last edited 02.06.2010 at 10:40 by vlzman
newton
 
Moderator
1985 Buick Grand National
Thanks, respect nendele, kes videot hästi teevad - ei olegi kuigi lihtne :)

Kõik su launchid on suht talutavalt olemas, praegu lihtsalt tahtsin midagigi välja panna peale pikka montaažisoftis edasi-tagasi nühkimist :)

02.06.2010 at 11:19 1 edit. Last edited 02.06.2010 at 11:59 by newton (Moderator)
Olds
  
1985 Buick Grand National
Väga huvitavalt ja kenasti tehtud klipp!

____________________________
Premium Performance - Ameerika autode varuosad,remont,race osad & custom mootorite ehitus
Tim McAmis ametlik partner
COMP Performance Group brändide ametlik ainumaaletooja baltikumis
02.06.2010 at 11:51
vlzman
 
1985 Buick Grand National
Esimene linnuke nüüd kirjas ehk Nightrace läheb minu jaoks ajalukku kui esimene võistlus, mille ma ka lõpuni suutsin võistelda.
Hommikul sai esimesele sõidule mindud väga suure enesekindlusega, mis peale sõitu kohe hävis (ajaks 11.0). Rada oli ikka nii libe, et ei saanud üldse gaasi vajutada, rattad käisid lihtsalt pool rada all ringi.
Teises sõidus keerasin stardiboosti ainult 0,2 bari peale ja suutsin mingit sorti pidamise tekitada, olukord kajastus kohe ka ajas (10.18). Ülejäänud ajasõidud olid lihtsalt õige settingu otsimine. Enne viimast ajasõitu oli olukord meie jaoks üsna soodne ehk olime teisel kohal aegade arvestuses (esimene Pavelson ja kolmas oli Viljar). kuna PS klassi kuulus ka üks käbe Mini, siis pidime ellika esimeses ringis kokku minema Miniga, mis meile väga sobis :) Paraku Viljar ei jaganud meie arvamust ja põrutas viimases ajasõidus 10.17 :D ehk kukkusime kolmandaks ja vastaseks oleks olnud Pavelson. Õnneks sekkus kiirelt tiimipealik Fog, kruttis kontrollerilt 1 psi lisarõhku peale ja tulemuseks 10.11 :). Näeb juba bracketi moodi välja.
Miniga üldiselt probleeme polnud ehk teine koht kindel :beer
Vahepeale toimusid intsidendid seoses Viljari ja Reimo poolfinaaliga, mis suht hästi tuju üleval hoidsid, äkki Viljar kunagi kirjeldab.....
Finaali eel nõudsin adrenaliinist jogase peaga Fog'ilt, et ta boosti juurde krutiks, kuna võidutahe oli hirmus suur. Sõitsime ju kõigest 1,3 bariga, mida on ilmselgelt vähe. Paraku õnneks on hea kui ikka kaine mõistusega tiimipealik olemas on ehk boosti juurde keerata ei lubatud ja läksimegi sama settinguga, millega terve päev olime nühkinud. Kahjuks sellest Viljari vastu ei piisanud, kaasa ei aidanud ka see, et peale starti korraks ratas ringi läks. Tulemuse üle siiski üliõnnelik ja mis ekstrahea - kaks Prostreeti kõrgeimat kohta jagati sisuliselt tiimisiseselt :)
Superfinaalis suutsin Viljarilt revanši võtta, paraku poolfinaalis otsustas turbolõdvik irduda omalt kohalt ja sinna ka see tulemus jäi.
Kokkuvõtteks: Auto jäi terveks, tulemus hea, väärtuslik kogemus saadud, motivatsioon ülikõrge.
Tiim koos abilistega oli väga tasemel :beer

____________________________
Buick Century GS Stage 1
Buick Grand National Stage 2
Go Fast with Class!
06.06.2010 at 19:32
Fog
 
1985 Buick Grand National
Ma märgiks siis ka mõned asjad üles.

1.3 bar-iga olin niigi ületanud seadistuse piiri. Erinevatel põhjustel on dünos hetkel mootor seadistatud ainult kuni 1.0 bar-ini ning sealt +4psi pealt edasi minnes oleksime sattunud ajus nii süüte kui kütusetabelis reale mida see mootor meie silmade all pole kunagi näinud. Q3 järel olime line-upis valmis auto tagasi lükkama, olenevalt Viljari ajast. Kuna sealt tuli aga 10.17 siis tuli kuskilt lisa võtta, mida sai ka tehtud.
SF2 holeshot Viljari vastu oli magus tõesti.

Ahjaa, Q1 või oli see Q2 järel saime slikist lahti, ning enne järgmise ringi algust olid rattad alt, rehvidest kruvid väljas, rehvid vahetatud uute hoosieride vastu, silikoonitud, polditud ja alla pandud. Seda kõike alla 20 minuti. Oldsi eestvedamisel vallutasime kõige lähema rehviputka :hail

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
06.06.2010 at 20:03
vlzman
 
1985 Buick Grand National
quote:
Fog: Ma märgiks siis ka mõned asjad üles.

1.3 bar-iga olin niigi ületanud seadistuse piiri. Erinevatel põhjustel on dünos hetkel mootor seadistatud ainult kuni 1.0 bar-ini ning sealt +4psi pealt edasi minnes oleksime sattunud ajus nii süüte kui kütusetabelis reale mida see mootor meie silmade all pole kunagi näinud. Q3 järel olime line-upis valmis auto tagasi lükkama, olenevalt Viljari ajast. Kuna sealt tuli aga 10.17 siis tuli kuskilt lisa võtta, mida sai ka tehtud.
SF2 holeshot Viljari vastu oli magus tõesti.

Ahjaa, Q1 või oli see Q2 järel saime slikist lahti, ning enne järgmise ringi algust olid rattad alt, rehvidest kruvid väljas, rehvid vahetatud uute hoosieride vastu, silikoonitud, polditud ja alla pandud. Seda kõike alla 20 minuti. Oldsi eestvedamisel vallutasime kõige lähema rehviputka :hail

Hea et checklistist ei puudunud seekord ka varuslikid :)

____________________________
Buick Century GS Stage 1
Buick Grand National Stage 2
Go Fast with Class!
06.06.2010 at 21:08
Olds
  
1985 Buick Grand National
quote:
vlzman:
quote:
Fog: Ma märgiks siis ka mõned asjad üles.

1.3 bar-iga olin niigi ületanud seadistuse piiri. Erinevatel põhjustel on dünos hetkel mootor seadistatud ainult kuni 1.0 bar-ini ning sealt +4psi pealt edasi minnes oleksime sattunud ajus nii süüte kui kütusetabelis reale mida see mootor meie silmade all pole kunagi näinud. Q3 järel olime line-upis valmis auto tagasi lükkama, olenevalt Viljari ajast. Kuna sealt tuli aga 10.17 siis tuli kuskilt lisa võtta, mida sai ka tehtud.
SF2 holeshot Viljari vastu oli magus tõesti.

Ahjaa, Q1 või oli see Q2 järel saime slikist lahti, ning enne järgmise ringi algust olid rattad alt, rehvidest kruvid väljas, rehvid vahetatud uute hoosieride vastu, silikoonitud, polditud ja alla pandud. Seda kõike alla 20 minuti. Oldsi eestvedamisel vallutasime kõige lähema rehviputka :hail

Hea et checklistist ei puudunud seekord ka varuslikid :)
Ja olgugi,et antud Hoosierid olid 1 tolli võrra kitsamad, hammustasid nad ligi 0,1 sek paremaid 60` aegu ;)

____________________________
Premium Performance - Ameerika autode varuosad,remont,race osad & custom mootorite ehitus
Tim McAmis ametlik partner
COMP Performance Group brändide ametlik ainumaaletooja baltikumis
06.06.2010 at 23:55 1 edit. Last edited 06.06.2010 at 23:55 by Olds
partel
  
1985 Buick Grand National
Noh, niikaua kui kütusega ei koonerda ja süütenurk ok, pole suurt midagi karta.

Meil oli ju 11.5 CR, 1.5 bar ja 30* lock-out. Metanooliga siiski. Blower väike, õige bloweriga sõidetakse ikka 3+ bariga sama setupiga. Magneetosüütega või MSD 10 siiski.

Lihtsalt soristasin 4:1 AF peale (stoich 6.4) ja kaadmiumkattega NGK 5671-9 küünlad olid kenasti safe põlemisjälgedega.

* Kui suur küünalde sädevahe on?
* Kuskandis süütenurk on boosti all?


____________________________
_
07.06.2010 at 14:12
newton
 
Moderator
1985 Buick Grand National
Lihtsalt üks stseen Tartust.
08.06.2010 at 22:36
vlzman
 
1985 Buick Grand National
quote:
newton: Lihtsalt üks stseen Tartust.

Sa ikka ei väsi üllatamast, nendele videodele hakkab juba teatud kunstiväärtus tekkima :)

Edit: Hooaja lõpuks tellin sult siis kogu hooaega kokkuvõtva filmi, eks mõtle selleks ajaks ka vaevatasu välja :P

____________________________
Buick Century GS Stage 1
Buick Grand National Stage 2
Go Fast with Class!
08.06.2010 at 22:42 1 edit. Last edited 08.06.2010 at 22:44 by vlzman
gets
1985 Buick Grand National
Valus suitsust ilmumine. Ülikõva!
08.06.2010 at 23:13
Olds
  
1985 Buick Grand National
Newton - see on rohkem kui super, millega sa hakkama oled saanud! :beer Kui viitsiksid/saaksid veel selle väikese wheelie koos kortsus tagarehviga ka sinna kompunnida, poleks enam sõnu :)

____________________________
Premium Performance - Ameerika autode varuosad,remont,race osad & custom mootorite ehitus
Tim McAmis ametlik partner
COMP Performance Group brändide ametlik ainumaaletooja baltikumis
08.06.2010 at 23:26 1 edit. Last edited 08.06.2010 at 23:29 by Olds
tqhq.ee foorum : Minu auto : 1985 Buick Grand National   .. 10 11 12 13 14 15 16  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.