register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Tühikäik jamab  
Poster Message
wax
 
Tühikäik jamab
Fordi 3.0 V6 karpa. Tühikäigul tuksudes pöörded kõiguvad. Ma saan aru kui nad kõiguks ebakorrapäraselt, aga ei - vägagi korrapäraselt! 10 sekundit püsib 700rpm peal, siis hüppab 2-ks sekundiks 800rpm peale, ja siis jälle 10 sek 700, ja jälle paariks sekundiks 800-le.
Kust ma viga peaks otsima hakkama? Süüde või segu?
05.06.2002 at 16:24
2koma8
Tühikäik jamab
Pöörded võivad muutuda bensu taseme muutumisest ujukikambris. Võib-olla midagi mustaks läinud/umbes? Tasuks kontrollida ka seda, et kiirenduspumba düüsist bena peale ei tilguks. Kuidas kütusekulu ja küünlad on? Kuidas mootor kõrgetel pööretel käitub?
05.06.2002 at 16:29
wax
 
Tühikäik jamab
Küünlad-juhtmed on paar nädalat vanad. Kui pöörded üleval, siis liigub nii nagu peab. Külmalt-soojalt läheb pöördest käima. Tühikäik hakkas tõmblema peale õhu- ja kütusefiltri vahetamist.
05.06.2002 at 16:36 Last edited 05.06.2002 at 16:36 by wax
2koma8
Tühikäik jamab
Uus õhufilter laseb kergemini õhku läbi ja karpa ei ime nii palju bena peale enam, sellestongi pöörded allpool normi.

Kas oled vana filtriga tühikäiku reguleerinud?

Veel on võimalus et tänu uuele õhufiltrile pole vaakum enam "õigesti" paigas, see kõigutab ka pöördeid. Minu v6-l on ka praegu jama: ise tuuritab. Paar sekki käib 800 peal, siis korraks ise "vajutab gaasi". Karpa on ka muidugi olnud ilma hoolduseta ja s**ane.

Kui ma oma v6 ostsin siis ta ei jäänud tööle tühikäigul. Viga: talvega pragunenud vaakumtoru, mis on õhupuhasti korpuse ja karpa vahel.
05.06.2002 at 16:51
2koma8
Tühikäik jamab
Kas tühikäik nüüd korras? Mis viga oli?
07.06.2002 at 14:41
wax
 
Tühikäik jamab
Vaakumvoolikud tunduvad OK olevat. Täna õhtul saan uue jagajakaane + rootori. Kui need ei aita, siis ronin karpasse.
07.06.2002 at 14:46
wax
 
Tühikäik jamab
Tõstsin uue jagaja kaane ja rootori peale ning tühikäik on ilusti paigal :) Juba esimestel proovisõidumeetritel sain aru et kogu mootor töötab paremini ja jookseb sujuvamalt pöördesse. Nüüd peaks siis jälle kõik hobused kapoti all tagasi olema :evil
11.06.2002 at 09:19
2koma8
Tühikäik jamab
Super
11.06.2002 at 13:56
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Tühikäik jamab  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.