register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Hea õli pikendab mootori eluiga  
Poster Message
wax
 
Hea õli pikendab mootori eluiga
Üks huvitav artikkel kus on väga lihtsalt üldine õliteema lahti seletatud ja puust punaseks tehtud.
Mõningad lõigud:

- Õli ülekuluks ei loeta seda, kui õli vahetusperioodi jooksul (10 000 või 15 000 km) õli tase alaneb vahel ülemisest piirist alumiseni. See on normaalne õlikulu, mitte ülekulu.

- Miks läheb õli mustaks?
Kollane on õli sellepärast, et kõigi õlide hulgas on teralist grafiiti. Grafiit (mikroskoopiliste terade kujul) ei peegelda valgust tagasi, aga kui õli käib hammasrataste vahelt läbi, vajutatakse need terad lehtedeks. Leht peegeldab valgust tagasi ja tekib tume värvus. See näitab, et õli töötab.

- Mis vahe on täissündil, poolsündil ja mineraalil?
Õli toodetakse nii, et nafta pumbatakse maa seest välja ja hakatakse destilleerima. Kõige kergemad fraktsioonid, mis eralduma hakkavad, on gaasid. Need korjatakse kokku ja hakatakse polümeriseerima. Polümeriseeritud gaasidest saadakse täissünteetiline õli.
Järgmisena eralduvad naftast bensiinid, petroolid, kerged kütused. Siis tuleb mineraalõli välja. Et sellest mootoriõli saada, on mitu varianti. Üks on hüdrokrakkimise meetod. Veega destilleeritakse ja korjatakse mineraalõli välja, see segatakse täissünteetilise õliga, manustatakse lisandid ja saadakse poolsünteetiline õli.
Kolmas on puhtalt mineraalne õli, millele manustatakse lisandid.
10.06.2002 at 17:00 Last edited 10.06.2002 at 17:57 by wax
2koma8
Hea õli pikendab mootori eluiga
Krt, oma igapäevast kakskomanulli ei julgegi käima panna enam. Ja väike hirm poeb keresse kui mõtlen et olen mineraalõliga just selliseid kiireid otsi teinud nagu selles artiklis ära on märgitud. Kusjuures paar päeva enne artikli lugemist olin mõelnud, et mootor hakkab vist veits hõredaks ja tuimaks jääma... ja ongi käes. Kõva kokkuhoid oli küll õli arvelt. :(

Aga auto pole minu isiklik.
11.06.2002 at 14:01
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Hea õli pikendab mootori eluiga  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.