register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : USA valitsus hävitab komisjoniautosid.   1 2 3 4 5 6  
Poster Message
STW
USA valitsus hävitab komisjoniautosid.
quote:
Stealth:
Mis sellesse looduse säästmisse puutub, siis isegi kui kõik eestlased hakkaksid päevapealt nn. "Alternatiivse ökoloogiaseltsi liikmeteks" ja säästlikku eluviisi viljelema (mahetoidud, orgaaniliselt lagunevad kandekotid, säästupirnid jms.), globaalses mõistes ei muudaks see suurt midagi. Kui sama asja hakkaksid korraga näiteks hiinlased või hindud praktiseerima, siis oleks sellel võibolla mõnede aastate pärast juba suurem mõju.
Mismoodi saab mingi käputäis inimesi "maailma parandada", kui terve maakera on täis kvartalitesuuruseid tehaseid ja tööstushooneid, katlamaju, Pekingis on sudu kohati täiesti tavaline nähtus jne. jne.




Et selle kohapealt olemas ka teooria, mis väidab, et kliima muutused ei ole otseselt seotud imese tegevuse/tegevusetusega. Ehk hoopis seotud Maa liikumis trajektooriga ümber päikese aga las see jääb. Mina isiklikult väga ei usu, et inimesed oma meeletu puu kallistamisega midagi oluliselt muuta suudavad.

Aga teemasse ka kindlasti on selline kampaania puhtalt business, kuigi suhteliselt lühikeste jalgadega. Nagu ka pärtel varasemalt mainis siis majandust elavdatakse ikka muud moodi.
02.09.2009 at 09:50
vvt
  
USA valitsus hävitab komisjoniautosid.
quote:
partel: Paanikatekitajatel ka raske: enam ei saagi udutada kasvuhooneefektist ja kliima soojenemisest, kuna see hoopis jaheneb! :) Nüüd siis "kliimamuutus". Heh, nagu kevadel paanitseks, et appi lumi sulab, varsti lähevad veekogud keema ja maailm hävib! :) Miks seda tehakse, on miljoni dollari küsimus. Loodushoiuga pole seal midagi pistmist, asi pisut kurjakuulutavam... Aga tänu netile jne saavad järjest rohkem arv inimesi teada, mis värk on.


Küse pole praegu mitte niipalju kliimas (on mingi umbes 9. klassi bioloogiakursuse osa ülevade CO2 allikatest Maal, millest inimtegevus on üks väiksemaid), vaid olemasolevate harjumuste jätkusuutlikkuses. Ameerika senise eluviisi (kolida suburbi, pidada 3 autot ja arvata, et kõik on jäädavalt hästi) jätkusuutmatus on Pärtli sulest siin juba küllalt kirjeldamist leidnud. Varsti hakkavad India, Hiina ja Aafrika ka autoga sõitma ja Pärsia lahe riikides levib tasapisi kooliharidus, mis lubab mulladel tasapisi aru saada, millise unearteri otsas nad tegelikult istuvad. Siis pööratakse kogu elu pahempidi ka siin. Kahjuks kontrollib Lääs sisuliselt tühist osa maailma ressurssidest ja mida rohkem jänkid oma mõnusa elu otsas oma silmust kaelas pingutavad, seda rohkem (aeglaselt, kuid järjekindlalt) kaldub vaekauss Hiina-India teljele (keda susib tagant Venemaa, et ära panna põhirivaalile).


____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
02.09.2009 at 09:54
Stealth
 
USA valitsus hävitab komisjoniautosid.
quote:
vvt:
USA-s see mõtteviis kogu selle masu (mis otsaga meile jõudis) ju algataski. Mul on raha (=odava intressiga hiinlaste laen kättesaadav) ja mina võin. Mina ostan ja mina tahan. Tulemuseks on miljonid töötud, kümnete tuhandete kaupa slummistunud kinnisvara ja kannatavad ka korralikud maksjad, kuna kogemata on nende maja väärtus 3 korda langenud ja pank nõuab lisatagatisi. Mida siis oleks targem teha, ajada kõht punni ja karjuda "mina tean ja mina teen" või asuda ogarusi õigel ajal pidurdama, sest hiljem kaasnevate kahjude summa on selline, et enamik siin ei tunnegi nii suurte nullide numbrit. Mõistlik ettevõtja ei forsseeri kunagi kasvu üle, sest mingist hetkest ei kaasne sellega enam kasumi suurenemine. Nagu mootoril - vajutades üle võimsuskõvera tipu tuleb küll härjamat häält ja bensiini läheb poole rohkem, aga tolku rohkem ei tule.

Majandussüsteem toimib natuke keerukamate reeglite järgi kui "mina tahan ja mina teen". Kui vaja, tuleb üldistes huvides teatud egokiiksudes järele anda. Paljud ameeriklased seda peale masu lõppu kahtlemata tegema hakkavadki. Näiteks ei osteta enam autot, mille liisingu ja bensiini peale kulub pool palgast.

quote:
Stealth:No siis pead sellekohase artikli avaldama kusagil ajalehes. Siin foorumis talupojatarkuste levitamine, mida iga täie mõistusega inimene iseenesestmõistetavaks peab, et laenuleib ja laastutuli ei kesta kaua, jääbki hüüdja hääleks kõrbes.
Mina võtan asja sellest seisukohast, et kui inimesel on ka tegelikult(reaalselt) sellises mahus finantsressursse, et ta suudab mitut "bensiiniröövlit" (USA autot) üleval pidada ja mina mitte, siis mis mul selle vastu saab olla.
quote:




quote:
Stealth:Kusjuures viimases "Tarkade Klubis" oli üks artikkel, mis rääkis USA-autode kütusekulust.
Michigani ülikooli teadlaste kohaselt on võrreldes 1920-ndate aastatega vähe muutunud: keskmine mootorsõiduk kulutab praegu USA-s 100 km läbimiseks ainult 3 liitrit vähem, kui 90 aastat tagasi.

quote:
vvt:Sellise väite nimi on "teaduslik demagoogia". Võetakse endale sobivad faktid ja tõestatakse midagi. Kui suur on keskmise mootorsõiduki võimsus võrreldes 1920. aastaga (edevuse laat) ja kui suur on vahepeal lisandunud kaal (mugavus, ohutus, keskkond). Ja kui palju võttis tänapäeva keskmist võimsust arendav sõiduk 1920ndatel kütust (pean silmas USA konteksti) - vaata nende tolle aja Caddyde ja asjade kütusekulu. Mõttetu on ju võrrelda Ford T-d ja Ford F-150't. Kui palju on suurenenud keskmised kiirused (õhutakistus=kütusekulu, veeretakistus (rehvide laius)=kütusekulu)

Nüüd pane seesama võimsus, kaal ja parameetrid 1920 saadaolevasse tehnilisse konteksti ja sa saad tulemuseks keskmine kütusekulu nii 50 liitrit/100 km kanti. Mis näitab, et sellised targad väited võib seina naelutada.



quote:
Stealth:Sellisel juhul kirjuta Presshouse-i kontserni, "Tarkade Klubi" ajakirja toimetusse t-klubi@t-klubi.ee ja kummuta kindlate faktidega eelmainit jutt ümber.


____________________________
http://autoblogi.blogspot.com
02.09.2009 at 12:44
4884-duud
 
USA valitsus hävitab komisjoniautosid.
Lühike, jõhker - auto tapmine! Pole eales kuulnud autot nutmas - nüüd saan öelda et olen!

____________________________
LR Discovery 1
04.09.2009 at 08:54
tqhq.ee foorum : Vaba teema : USA valitsus hävitab komisjoniautosid.   1 2 3 4 5 6  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.