register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Minu auto : '79 Corvette C3 383 Stroker   1 2  
Poster Message
speedbird
 
'79 Corvette C3 383 Stroker
quote:
Indrek_S: Sportauto kohta on kaunis kõrge see vedrustus. 50mm alla tuua oleks päris slick. Kuna rehv on beefy siis ei tohiks sõidumugavus eriti kannatada.
Täiesti nõus. Endalgi see mõte läbi käinud. Eks näis, kas see aasta jõuab selleni :)

Saime täna mootori lõpuks käima. Vaakumit mõõtes ja häält kuulates jõudsime kambaga järeldusele, et ei pruugi küll stock nukaga tegemist olla. Eks nüüd edaspidi veel vaatab, kuidas kooslus toimib ja mida mõõtetulemused näitavad ning siis saab otsustada, kas vahetada nukk ära mingi hetk.

____________________________
'15 Challenger SRT 392 / '79 Corvette 383 Stroker
www.ameerikaraud.ee
15.04.2012 at 00:18
Ri-Q.
 
'79 Corvette C3 383 Stroker
Vahetatud nukaga ei pruugi tingimata kaasneda asja paremaks muutumine. Kui seal on järsem nukk, siis oleks mõni kogenud isik suutnud seda sõidukatsel tajuda, kui muud asjad veel originaalid olid.
Tee siis mõni klipp ka autost.

____________________________
REC
BB
16.04.2012 at 13:43
Tyymiiz
 
'79 Corvette C3 383 Stroker
Kas härra Auto on Viru keskuses ? Peab mainima, et päris kurb oli vaadata, kui miskid väljamaalased ja mitte kõige teravamad pliiatsid autosse sisse püüdsid pääseda, ning kõik võimalikke luuke kangutasid !

____________________________
minust viinalõhna õhkab ja mul puudub cadilac mul on igivana chevy mis näeb välja nagu käkk 56667774
04.05.2012 at 11:35
anryo
  
'79 Corvette C3 383 Stroker
Loodan, et sa ikka ütlesid paar kõvemat sõna? Eestlastel ei ole tavaliselt õnneks kombeks kangutama minna jah...

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
04.05.2012 at 21:14
Tyymiiz
 
'79 Corvette C3 383 Stroker
quote:
anryo: Loodan, et sa ikka ütlesid paar kõvemat sõna? Eestlastel ei ole tavaliselt õnneks kombeks kangutama minna jah...
ma küsisin kas neil on miskine vaimne hälve või füüsiline puue, et silmaga vaatamisest ei piisa vaid peab kangutama ja käperdama, mis peale vandid pobisesid omaette miskit ning lahkusid !


____________________________
minust viinalõhna õhkab ja mul puudub cadilac mul on igivana chevy mis näeb välja nagu käkk 56667774
07.05.2012 at 08:30
speedbird
 
'79 Corvette C3 383 Stroker
Tänud abistamast selles osas! Õnneks midagi ei juhtunud seal ja inimesed suutsid ikkagi normaalselt käituda üldkokkuvõttes.

____________________________
'15 Challenger SRT 392 / '79 Corvette 383 Stroker
www.ameerikaraud.ee
09.05.2012 at 00:31
speedbird
 
'79 Corvette C3 383 Stroker
Mõtlesin, et annan ka väheke teada, mis teoksil. Hetkeseis siis järgmine:



Sinna asemele tuleb 383 stroker:
AFR kaaned (195 cc, CNC ported)
Edelbrock Performer RPM sisselase
Sepistatud kolvid ja kepsud, sisemiselt tasakaalustatud stroker kitiga
Comp Cams hydraulic flat tappet nukk (roller tuleb ehk kunagi hiljem)
ARP väntvõlli ja kepsude tikkpoldid

+ igasugust muud kama. Lisaks on meeldiv veel see, et tegemist on 4-se manualiga ja plaan on see nii ka jätta. Seetõttu on vaja korraliku performance sidurit, terasest aga kerget hooratast ning tugevdatud terasest SFI-ratinguga sidurikoda (tuntud ka kui scatter shield), mis püüab halvima korral kinni lõhki lennanud hooratta ja jätab ellu armsad pealtvaatajad, kui see peaks mõnel üritusel juhtuma. Ameeriklased teavad rääkida, et kui korralikku sidurikorda ei ole ja halvim juhtunud on, siis ei suudaks ka käsigranaat vist nii palju kahjustusi autole teha :) Loodetavasti seda siiski ei juhtu, sest ka hooratas saab olema SFI approved. Täpne mark veel täpsustamisel.

Mootori ehitamisel saame palju abi ameeriklaselt Jim Barthilt, kes teeb neid ja palju võimsamaidki konesid igapäevaselt ja paljuski just Corvette'dele.

Kõige nõrgimaks lüliks jääb tulevaks suveks tehase manuaalkast, mis ameeriklaste väitel PEAKS vastu pidama, aga siiski tuleb järsu väändega ettevaatlik olla ja käike kiirendusel mitte liiga järsult sisse raiuda. Seega kui ma isegi peaksin lennuväljale sattuma, siis pean asja rahulikult võtta, kui sealt ise koju tahan sõita. Mingi hetk tuleb vast ka 5 või 6 käiguline Tremec kast, aga kõike lihtsalt korraga ei jõua.

Kui kõik hästi läheb, siis mootori võimsuseks saab olema 460+ hp ja u. 700+ nm väänet. Vähemalt on kogu kupatus selleks suuteline ja asi saab olema kinni juba karpas, süütes ja muudes seadistustes. Võib-olla käigukasti huvides võikski veidi vähem tulla sealt :)

Aga jah, selline siis seis... Arvatavasti avakruiisiks see mootor valmis ei saa ja kui väga tahan tulla Vettega, siis üritame selleks ajaks vana hea Chevy 5-liitrise vahele istutada :D Mootoriprojekti valmimisajaks peaks olema umbes mai keskpaik.

____________________________
'15 Challenger SRT 392 / '79 Corvette 383 Stroker
www.ameerikaraud.ee
29.01.2013 at 16:17
anryo
  
'79 Corvette C3 383 Stroker
T56 kasti on sul vaja sinna. Usu mind!

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
30.01.2013 at 10:50
speedbird
 
'79 Corvette C3 383 Stroker
Ideaalis oleks jep. Kuna tüübid USA-s sõidavad selle kastiga ka tänavaautodega ja 400+ hp mootoritega, siis tuleb ära proovida. Tahan praegu mootori ideaalselt ära teha ja pigem üritan veidi tagasi hoida, et kasti mitte laiali lasta ja sõidan tuleva suve ära. Siis järgmine talv äkki vaatab selle T56 asemele. Muidu lööb eelarve väga lõhki, suvi varsti juba käes :)

____________________________
'15 Challenger SRT 392 / '79 Corvette 383 Stroker
www.ameerikaraud.ee
30.01.2013 at 14:11
speedbird
 
'79 Corvette C3 383 Stroker
Nonii, tellitud on praeguseks 4.030" SCAT Rotating Assembly ehk stroker kit, hunnik ARP polte veel tulemas ning COMP Cams 230/236 lift XE-274H nukkvõllikomplekt koos tõukuritega ja ketiajamiga. Plokk on Tõukuris ning kolbide saabudes hakkavad nad puurima, hoonima ja plokikaane puutepinda lihvima. Lisaks paigaldavad nad nukasaaled, pesevad ploki ja seejärel võib hakata kodugaraazis asja edasi ehitama.

____________________________
'15 Challenger SRT 392 / '79 Corvette 383 Stroker
www.ameerikaraud.ee
06.02.2013 at 19:46
speedbird
 
'79 Corvette C3 383 Stroker
Loomulikult on protsess veninud algsetest plaanidest pikemaks. Kui algul lootsin asja valmis teha mai lõpuks, siis tänu plokipuurimisel tekkinud viivitustele ja kaante tarneajale USA-st olen seadnud eesmärgiks juuni lõpupoole käima panna. Kaaned peaks jõudma järgmise nädala sees ja põhimõtteliselt kõik ülejäänud jupid on olemas.

Stroker kit sai siiski tehtud Mike Lewis Racing Engines'i poolt USA-s, kus asi balansseeriti piinliku täpsusega ja valiti minu kasutuseesmärgiks parimad jupid eraldi välja. Väntvõll on SCAT 9000 cast, kolvid on CP Carillo forged flat tops ja kepsud SCAT 65 forged. Kolbidele lähevad moly rõngad ja nende jaoks sai ka Tõukuris vastava hooniga silindrid üle tehtud. Nad tahavad peenemat lihvi saada.

Juppidest saab fotolt mõningat aimu, kuid olulisematest asjadest XE-274H nukk, Scorpioni full roller nookurid (1.6/1.5 ratio), Edelbrock Performer RPM sisselase, Quadrajet 750 cfm karpa, Hays billet steel SFI approved hooratas (veidi kergem stock rattast), Centerforce dual friction sidur.





Natuke sai tööd tehtud ka interjööris:



____________________________
'15 Challenger SRT 392 / '79 Corvette 383 Stroker
www.ameerikaraud.ee
04.06.2013 at 23:30
Gabriel
 
'79 Corvette C3 383 Stroker
Väga ilus.

____________________________
Raseerijad ja vahetusterad 60% soodsamalt kui Gillette. http://www.razwar.ee
05.06.2013 at 10:04
speedbird
 
'79 Corvette C3 383 Stroker
Tänud :)

Sai mootor siis kokku pandud 90% ulatuses ja seejärel mootor teise garaazi viidud, kus ka auto juba ees ootas. Panen mõned pildid üles juba varsti. Kahjuks ei sobinud uutest juppidest Mellingu õlivõttur, mille asendasime puhastatud originaalvõtturiga. Uue jupi toru oli liiga pikk ja ka painutamisel ei õnnestunud seda Corvette'i karterile söödavaks teha. AFR-i kaantelt eemaldasime sisemised vedrud, et nuka sissetöötamisel seda mitte ära jahvatada. Nukk sai mehiselt Joe Gibbsi Assembly Grease'ga kokku mökerdatud ja tahaks loota, et sissetöötamisel selles osas probleeme ei teki. Ploki töötluseks sai eemaldatud tihvtid, mis kaant ja tihendit paika sätivad ja need sai edukalt asendatud Baltic Bolt-ist ostetud 5/16 poldi keermeta tüvest lõigatud juppidega.

Üle sai mõõdetud ka nookurite geomeetria ja saime sobiva tõukurvarda pikkuse 7.8 tolli, mis on juhtumisi ka stock-varda pikkus. See tähendab, et võin uued karastatud tugevad vardad ära tellida, aga mootori käivitada ja sisse töötada originaalvarrastega. Topeltvedrude puhul oleks probleem see, et vardad on liiga nõrgad ja kuna kasutusel on ka guideplate'd varraste jaoks, siis õhukeste seinte tõttu võivad need vardad ajapikku viga saada.

____________________________
'15 Challenger SRT 392 / '79 Corvette 383 Stroker
www.ameerikaraud.ee
09.06.2013 at 01:06
speedbird
 
'79 Corvette C3 383 Stroker
Kuna ma ise naudin siin erinevate Minu Auto teemade lugemist ja tqhq üldse kuidagi vaiksemaks jäänud, siis annan ka oma panuse ja täiendan oma teemat üle pika aja :) Tean küll, et mu auto on vist kõigil juba selles nõmedalt monteeritud kütusereklaamis üle visanud (vähemalt mul on), aga siiski...

Eelmine suvi sai siis uue mootoriga ära sõidetud ja ütleme nii, et oli lõbus. Auto pidas üldjoontes vastu suurema osa suvest ja mootoriga oli probleeme nii palju, et üle 5000 pööretel kippus lahjaks tõmbama segu ning power hakkas kaduma. Linnas seda eriti ei tundnud, kuid nii palju kui dragil sai proovitud, oli see ikka väga obvious probleem. Kuna peak power output peaks olema kusagil 6200-6500 pöörde juures, siis jäin suuremast funist paraku ilma. Probleemi põhjuseid oli kaks - vanaks jäänud Quadrajet, mis ei olnud õigesti seadistatud ja minu oma viga kütusepumba osas, mis sai kunagi enne selle mootori ehitamist vahetatud ja eksisin selle pumba tootlusvõimes.

Corvette C3' tagavedrustus on teatavasti sõltumatu ja lahendatud üsnagi omapärasel viisil - kasutatud on GMi 8.5" silla sisu, kuid sellele autole ainulaadset difrikorpust ja pooltelgede-ristidega lahendust jõu kandmiseks ratastesse. Eriti huvitav on see, et puudub ülemine õõtshoob ja selle töö teeb justkui ära pooltelg ise, toetudes difrile ja olles difris fikseeritud C-klipiga. Üks mure sellise configa kohe see, et puudus täpne camberi seadistusvõimalus ja mingi loksumine on garanteeritud isegi parimas korras tagasilla puhul. Teine probleem on süsteemi vastupidavus võimsama mootoriga. Kuigi asjad kipuvad purunema just väändega, mitte HPga, öeldakse siiski rusikareeglina, et kuni 400 hp mootor on OK tehaseseades sillaga ja tänaval midagi juhtuda ei tohiks. Edasi võib hakata asju purunema, eelkõige poolteljed ja ristid. Ükskord siis suve lõpu poole Sõpaka McDonaldsi juures burnouti tehes juhtus mul just see viimane variant. Käis korralik pauk ja olin kindel, et lasin difri laiali. Selgus aga tõsiasi, et rist oli purunenud ja selletõttu saavutas ka tagaratas kusagil 30-kraadise camberinurga :) Eriti tore oli see, et rehv käis vastu raami ja tõsine peavalu oli autot kuidagi liigutada ja puksiiri peale tõmmata. Vahetasin siis risti kodus ära ning kõik tundus justkui korras olevat. Panin veel Heavy Duty risti ka ikka. Sain siis sõita umbes kuu, kuni lendas jälle irooniliselt Mustamäe kandis ühel ristmikul kiirenduse pealt järgmine rist, jälle vasakul pool.

Nii sai hooaeg minu jaoks lõpetatud ja otsustasin, et kaua ma ikka pulli teen. Eriti tobe on see, et pooltelg suudab päris palju kahju tekitada seal ringi tõmmeldes ning nii õnnestus minulgi saada akukastile korralik pauk, alumise õõtshoova kinnitus korralikult paindesse ajada, lehtvedru peaaegu tänavale seibideks laiali paisata ning ühtlasi ka lehtvedru kinnituspolt difri tagakorpuse küljest lahti rebida. See rikkus ka tagakaane...



Auto siis hetkel garaazis pukkide peal ja tagasild täiesti küljest võetud. Kuigi differ ise oli seest väga ilus ja viga polnud suvega saanud, otsustasin selle lasta pulkadeks võtta ja täielik kapremont teha. Samaks jäävad ainult tigu ja taldrik, mis olid heas seisukorras. Viga oli saanud siis vasak Side-Yoke, mis oli ajaga "laiali" veninud ja seetõttu ei hoidnud risti enam stabiilselt omal kohal. Eks sealt see soodumus ristidel puruneda. Vahetan ära LSD kettad Carbon ketaste vastu ja suurendan preloadi 200 lb-lt 400 peale. See peaks tänavale üsnagi viimane piir olema, et veel normaalne manööverdada ja järsemaid pöördeid teha oleks.



Lisaks sai USA-s custom-tehtud 6-punkti vedrustus valmis ja on praegu postis teel Eesti poole. Tegemist siis dragiks ja ringrajaks kohandatud süsteemiga, mis vabastab difri ja pooltelje ühest tööülesandest ehk siis õõtsana toimimisest ning süsteem hakkab toimima nagu normaalsel autol kombeks. Reguleerida saab eraldi ülemise ja alumise õõtsa pikkust ning eriti tänuväärt lisad on ka pooltelgi vajadusel kinni püüdvad turvarõngad.







Sillajuppide tarnimiseks kasutasin firmat Duntov Motors, kes on USA-s üks tuntumaid vanade ringrajavettede ehitajaid ja sillaspetsialiste. Nendelt tulevad siis Heavy Duty poolteljed, ristid, side-yoked difri külge, LSD carbonfiber siduripakk, Heavy Duty kinnitusklambrid ristidele ja veel veidi pudipadi.

Mootori kohapealt ka mõningaid parandusi tehtud, et see suvi täisvõimsust nautida saaks. Otsustasin jääda 750cfm Quadrajet karpale truuks, sest vastupidiselt Eestis levinud arusaamadele on tegemist väga hinnatud ja hästi toimiva karburaatoriga. See on aga üsna keeruline karpa ja Eestis puudub vajalik kogemus selle seadesse saamiseks. Tegin siis nii, et saatsin selle USA-sse Lars Grimsrudi kätte, kes on üks maailma hinnatumaid Quadrajettide ja Holley'de seadistajaid. Lasin tal ära vahetada kõik, mis vähegi tarvis ja tuunida karpa just minu mootori näitajatele sobivaks. Kui karpa oli tema kätte jõudnud ja lahti võetud, sain vastuseks järgmise loetelu, mis kõik valesti oli :)

Choke disabled and locked open
Missing fuel inlet fitting seal
Missing fuel filter
Missing inlet filter spring
Silicon contamination on threaded fittings
Accel pump jammed and inoperative
Bent accel pump rod
Extreme low float level
Incorrect power piston spring
Missing float bowl filler
Lean jetted for application
Lean idle mixture screw setting
Extreme low APT setting


Kiirenduspump justkui toimis suve algul ja ega ma seda rohkem ei kontrollinud. See oli huvitav üllatus.

Nüüd sai karpa valmis lõpuks ja temapoolne info oli siis järgmine:

The carb checked out really well after making a few corrections and repairing some problems. I ran it through all modes of operation from cold-start, hot re-start, idle, and no-load cruise. I also tested for secondary operations and WOT transition. Idle is glass smooth, off-idle response is crisp, and mixtures are right where they should be. The new electric choke operates perfectly, with good cold-start, fast idle, and transition to hot idle. I think you'll have some fun with it.

See peaks posti pandama esmaspäeval-teisipäeval ja on lootus 10 päevaga äkki kätte saada.

Pilt, kuidas karpat seal testiti...



Kohale on juba jõudnud ja veel paigaldamist ootab ka Holley 80 gph tootlusega mehaaniline kütusepump. Otsustasin mitte elektripumpa panna, et säilitada klassika hõng :) Rusikareegel on see, et 10 gph tootlust on vajalik 100 hp kohta, seega 80 gph peaks mu mootori paraja varuga ära toitma.

Samuti kohal Autometer Pro Comp Wideband, mis nõuab lambda anduri paigaldust torukolle sisse. Lambda läheb ainult ühele poole hetkel, sest eeldatavasti töötavad mõlemad plokikaaned enam vähem sarnaselt :) Kunagi võib vast paigaldada teine lambda ka ja kasutada lülitit, et sama näidiku peal mõlemat saaks monitoorida. Algul plaanisin salongi paigaldada kütuserõhunäitu, kuid otsustasin praegu Widebandi kasuks, sest see annab kõige täpsema ülevaate toimuvast.



Ühesõnaga ootan siis hetkel hunnikut pudinaid, aga mingi lootus avakruiisiks "rajale" jõuda on olemas. Teen kõik ettevalmistused praegu ära ja üritan mootori võimalikult valmis seadistada, et juppide saabudes ja difri valmis saades kusagil paari päevaga tagaosa kokku laduda.

____________________________
'15 Challenger SRT 392 / '79 Corvette 383 Stroker
www.ameerikaraud.ee
30.03.2014 at 06:16 2 edits. Last edited 30.03.2014 at 06:27 by speedbird
moo2rs
'79 Corvette C3 383 Stroker
Tagasilla kohta.
Kas veovõllid on jäigad, ilma pikilõtkuta, nagu originaalid?

____________________________
Corvette ´81
TransAm `91
30.03.2014 at 10:18
speedbird
 
'79 Corvette C3 383 Stroker
Kui mõtled seda, et kas nad saavad nihkuda difrisse sisse-välja, siis 6-linki puhul ei tohiks kasutada C-klippe, mis võlli kinni hoiavad, vaid peavad jääma ujuvad.

____________________________
'15 Challenger SRT 392 / '79 Corvette 383 Stroker
www.ameerikaraud.ee
30.03.2014 at 12:34
speedbird
 
'79 Corvette C3 383 Stroker
6-link paigaldatud ja vedrustus kokku lapatud. Paar päeva nüüd proovitud ja mootorit timmitud jne. Kõik paistab töötavat täpselt nii nagu vaja. Veel vaja uued tagarehvid panna mingi aeg järgmine nädal ja sillaregull pingis teha. Praegu silma järgi paigas :)

Teravam pilk märkab vist, et difripoolseid poolteljepüüdureid ei ole. Need nimelt ei mahtunud suurte klambritega kokku kuidagi, mis difripoolset risti hoiavad. Bolt-on nagu ikka :) Eks peab nüüd painutama neid veidi ja siis proovima või üldse natuke eemale tooma mingi kronsaga.



____________________________
'15 Challenger SRT 392 / '79 Corvette 383 Stroker
www.ameerikaraud.ee
26.04.2014 at 12:19
Maik
  
'79 Corvette C3 383 Stroker
tekib küsimus,et kas need ca 3x suuremad veovõllid ka tugevamad on ,kui tänapäeva vasted ?

____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
26.04.2014 at 23:17
speedbird
 
'79 Corvette C3 383 Stroker
quote:
Maik: tekib küsimus,et kas need ca 3x suuremad veovõllid ka tugevamad on ,kui tänapäeva vasted ?
Kui ma nüüd ausalt ütlen, siis mul pole õrna aimugi... Eks see vanakoolivärk ole ikkagi ja samasuguseid pooltelgi kasutati nendel Vettedel juba 70ndatel ma arvan, kui masinaid võimsamaks ehitati. Tänapäeval on kindlasti veidi tugevamad sulamid. Nende pooltelgede näol ju iseenesest tegemist lühikeste kardaanidega.

____________________________
'15 Challenger SRT 392 / '79 Corvette 383 Stroker
www.ameerikaraud.ee
28.04.2014 at 10:18
partel
  
'79 Corvette C3 383 Stroker
Nõrgimaks kohaks on vast ikka ristid, mitte võll.

Kardaani puhul veel vibra (critical speed):

http://www.markwilliams.com/driveshafttech.aspx

Samas endal pole olnud erilist põhjust asja uurida, kuna mulle huvipakkuvatel autodel on nii robustsed jupid, et midagi pole juhtunud.


____________________________
_
28.04.2014 at 10:43
tqhq.ee foorum : Minu auto : '79 Corvette C3 383 Stroker   1 2  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.