register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Autod : dodge ram 3500   1 2  
Poster Message
Astro SS
dodge ram 3500
quote:
kala85: mis siis viga võiks olla et kütusekulu selline on?
Mul ilmselt sellepärast et originaalist paar kw rohkem on?
Ökomaks tahaks saada küll tglt.
Ei tea mis kütuse pumbaga see ram oli aga oli 24v,ennem oli tal 12v,ning see oli janusem.
Ilmselt pumbad erinevad ja sealt see vahe tuli või sis tõesti oli vanemal midagi viga või kulunud.
No unustage need jutud ära et tagaveoga kuhugile jõuab ja talvel normaalselt sõita saab.
Eesti oludesse ei sobi ükski kastiga auto mis on tagaveoline,võid loopida kasti täis jah mingit manti,et pidamist tuleks,
aga milleks siis ültse kastikat vaja on kui kasti midagi panna ei saa,sest mingi betoonplokk on ees.
Igasugused vanid liiguvad ka talvel paremini kui kastikad tühjalt ja tagaveoga.
Kas kusagil usa foorumites või kusagil pole mingit loetelu tehtud ramidest,mida kui palju jne...
Kui kellegil silma hakkab võiks siia ka visata,niisama huvi pärast.

Ma võin sul selle über ökoks kruttida aga sa tuled järgmine päeva tagasi ja kurdad ,et enam ei ole võimalik sõita nagu enne.......


Tuleta meelde ,milline pill ta sul alguses oli ...:rolleyes

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
09.03.2010 at 23:17
DJ Seebimull
  
dodge ram 3500
mina sain ideaalselt oma kastikaga talvises Tartus ja Tartu ümbruse maa teedel sõidetud. Kastikaks siis tagavedune GMC 3500 ja kastis mingit raskuse nänni ka ei olnud.

____________________________
FULL THROTTLE CLUB
http://usaraud.ee/?id=4_65_27_6436 (reklaam)
10.03.2010 at 00:17
kala85
dodge ram 3500
võibolla siis 3500-l need topeltrattad annavad tõepoolest nii palju pidamist juurde,et on normaalne sõitta,
aga enda 2500-l lendas kardaan ja siis tagaveoga ei olnud kindlasti inimlik sõitta,kohalt absull ära ei saa.
Rehv siis 12,5 lai bfg a/t
eks saab kuidagi ikka sõita,aga kui oleks võimalus kas siis ostaks uuesti tagaveo???

Suvel peaks juurde keerama :D

____________________________
dodge ram 97a 2500 cummins @+60psi
56157755

10.03.2010 at 11:42
ramman
dodge ram 3500
quote:
kala85: võibolla siis 3500-l need topeltrattad annavad tõepoolest nii palju pidamist juurde,et on normaalne sõitta,
aga enda 2500-l lendas kardaan ja siis tagaveoga ei olnud kindlasti inimlik sõitta,kohalt absull ära ei saa.
Rehv siis 12,5 lai bfg a/t
eks saab kuidagi ikka sõita, aga kui oleks võimalus kas siis ostaks uuesti tagaveo???

Suvel peaks juurde keerama :D
Nimetatud rehv ei hiilga just erilise pidamisega lumes... Parajad uisud on isegi uuena.
Teemasse ka: Topeltrattaga tagaveoline liigub suht enam-vähem talvel. Rehvist ja endast sõltub palju. Lõpuks jäävad ju TR3-d ka lumme kinni:D

____________________________
Dodge RAM 1500 5.7 HEMI Longhorn 2012
Chrysler Grand Voyager CRD 2007
Tööauto MB Vito 119 2021
Club Fullsize
10.03.2010 at 21:47
mrtn
dodge ram 3500
topeltrattad võtavad just pidamist maha, kuna surve pindalaühikule on väiksem. lisakaal parandab natuke muidugi.
10.03.2010 at 22:38
speedbird
 
dodge ram 3500
Lumi on üks igavesti kehv pinnas autodele ja eriti on vaja head rehvi taolistes talvedes nagu meil praegu veel kestab. Liiklen igapäevaselt tagaveolise Suburbaniga ja kohaltsaamisel aitab väga kaasa korralik sillalukk või vähemalt LSD. Viimased on abiks ka kinnijäämisel, kuid raske auto vajub küllalt reipalt lumme sisse niikui vähegi kaevama hakkad ratastega. Esirattad vajuvad samuti sisse ja siis on nad lihtsalt segavaks takistuseks, mida on vaja läbi lume veel omakorda tagasi või edasi lohistada. Mul on tagasillas Chevy G80 automaatne sillalukk, RAMil on mingid teised lahendused. Kokkuvõttes võiks öelda niipalju, et kui teadlikult sõidad ja liialt igale poole ei roni ja paksu lumme ei pargi, siis ei ole midagi teab mis katastroofilist. Mina näiteks olen suutnud end see talv küll üsna lugematu arv kordi kinni saada Suburbaniga ja eelkõige tõesti enda lolluste tõttu. Tüdruk ka kõrval hoiatab, et sa jääd siia kinni ja mina ikka vastu, et ah ei tohiks jääda küll. Tulemus - pool tundi kaevamist. Eks 4x4 skeemiga samamoodi võimalik kinni istuda paksemas lumes, see pole mingi päästeingel. Tihti on lukuga tagavedu isegi tõhusam tavalisest nelikveost. Need truckid on ikkagi ühed rasked kolakad ja nagu tänane Ringvaate saade ETVs demonstreeris, saadi Kombat ka vägagi ilusti lumme kinni. Juht muidugi ei mõelnud ikka üldse, mida ta teeb... Tegelikult on ju ka ametlikult kusagil välja toodud, et truckide nelikvedu on kasutamiseks juhul, kui tõesti tarvis välja saada ja tagavedu enam ei aita. See ei tähenda kindlasti seda, et võib hakata hulljulget mängima paksudes lumehangedes. Selleks on siiski hoopis teised rehvid ja veermiku modifikatsioonid.

Kõige muljetavaldavam läbivus oli mul Suburbaniga siin ühe viimase tuisu ajal, kus maakohas oli põllutee ligi poolemeetrise pehme lume peale saanud ja korralikult gaasi andes siiski see mõnesajameetrine lõik edukalt läbitud sai. Massiga läheb läbi, aga seisma jääd, siis kutsu parem traktor :)

____________________________
'15 Challenger SRT 392 / '79 Corvette 383 Stroker
www.ameerikaraud.ee
11.03.2010 at 23:31
tarmo4x4ee
dodge ram 3500
quote:
Tihti on lukuga tagavedu isegi tõhusam tavalisest nelikveost. ...
Tegelikult on ju ka ametlikult kusagil välja toodud, et truckide nelikvedu on kasutamiseks juhul, kui tõesti tarvis välja saada ja tagavedu enam ei aita.

Need 2 lauset peaksid vist kuuluma huumori valdkonda? :)

(Täis)lukuga tagasild ei asenda küll iialgi lukus keskdifriga nelikvedu. Proovi panna 3 tonnine haagis tagaveolisele (lukuga või ilma - pole suurt vahet) Suburbanile sappa ja kasvõi kergest kiilasjääga kallakust koha pealt üles liikuma saada...

Ja see, et enamus truckidel keskdiferentsiaal puudub, ei tähenda ju, et nendega läbilibiseval pinnasel (lumi, jää, pori vms) 4x4 režiimis sõita ei võiks. Huvitaks kus selline "ametlik" teadaanne üllitatud on?

ALATI on kaheldavale pinnasele suundudes mõistlik nelikvedu ENNE sisse lülitada, mitte teha seda siis, kui juba kinni istutakse.
12.03.2010 at 12:25
jaak
 
dodge ram 3500
quote:
speedbird:
1. Eks 4x4 skeemiga samamoodi võimalik kinni istuda paksemas lumes, see pole mingi päästeingel.
2. Tihti on lukuga tagavedu isegi tõhusam tavalisest nelikveost.
3. Tegelikult on ju ka ametlikult kusagil välja toodud, et truckide nelikvedu on kasutamiseks juhul, kui tõesti tarvis välja saada ja tagavedu enam ei aita.

1. See peab siis ikka väga tõsine lumi olema
2. Sa vist teed nalja
3. Sa vist teed nalja vol2

Tegelikult on nii, et enne selliste avalduste tegemist võiks oma maasturi sõiduvõimetega maastikul lähemat tutvust teha ja miks mitte seda mõne professionaali käe all. Saad isegi aru kui valesti sa oled siiani nelikvedu ja aeglustit kasutanud ning et su sõiduvõtted on absoluutselt kõike muud kui õiged ja läbimõeldud.
26.04.2010 at 23:30
mrtn
dodge ram 3500
Jaak, sa võiksid selle inimeste harimise oma pühaks kohuseks võtta. 4x4 kasutamise väärarvamusi on pigem rohkem kui vähem. Kirjuta mõni artikkel siia artikli sektsiooni erinevate jaotuskastide ja difrite kasutamise kohta.

Mind pani sellele mõtlema hiljutine juhtum, kus ma olin sunnitud kahele 4x4 omanikust daamile ütlema, et nende arvamusliidritest meestuttavad on rumalavõitu. Selliste avaldustega võib endale muidugi vee peale tõmmata, aga ei saa jätta inimesi teadmisega, et vihmamärjal teel peab maasturiga 4HI sees olema, kuna muidu juhtub õnnetus.
27.04.2010 at 00:14
Kummipuru
 
dodge ram 3500
quote:
mrtn: Jaak, sa võiksid selle inimeste harimise oma pühaks kohuseks võtta. 4x4 kasutamise väärarvamusi on pigem rohkem kui vähem. Kirjuta mõni artikkel siia artikli sektsiooni erinevate jaotuskastide ja difrite kasutamise kohta.

Mind pani sellele mõtlema hiljutine juhtum, kus ma olin sunnitud kahele 4x4 omanikust daamile ütlema, et nende arvamusliidritest meestuttavad on rumalavõitu. Selliste avaldustega võib endale muidugi vee peale tõmmata, aga ei saa jätta inimesi teadmisega, et vihmamärjal teel peab maasturiga 4HI sees olema, kuna muidu juhtub õnnetus.

Tõepoolest.
Sellist tarkust ammutaks isegi. Mitte et mul oleks probleeme kinni jäämisega, aga profi näpunäited kuluvad kindlasti marjaks ära.
Niiet Jaak, kuhu ennast kirja panna, millal kursus toimub ja mis maksab?...;)

____________________________
puidust väikeehitised ja saunad
võitlussport, enesekaitse, eratreeningud
29.04.2010 at 13:59
Astro SS
dodge ram 3500
Eile oli Jaagul telefonis päris tore idee 4x4 kastika meestele ..... :rolleyes......et sõiduvõtteid proovida ...:devil

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
29.04.2010 at 17:38 1 edit. Last edited 29.04.2010 at 17:38 by Astro SS
hotrod
 
dodge ram 3500
Hmm.. kõlab nagu plaan?

____________________________
Real hotrod's don't leak oil - They mark their territory
03.05.2010 at 23:18 1 edit. Last edited 03.05.2010 at 23:21 by hotrod
Wrangler
dodge ram 3500
Andke plaan teada oman alles 3nädalat 4x4 kastikat pole veel nelivedu proovinudki...
10.05.2010 at 14:54
budazfiili
dodge ram 3500
Kas ilma kastita autoga võib ka liituda?
10.05.2010 at 17:23 1 edit. Last edited 10.05.2010 at 17:23 by budazfiili
alarmees
dodge ram 3500
Mõned head nädalad tagasi sai väike väljasõitu orgunnitud 4x4 ja SR-i foorumite kaudu, esialgne arvestus, et tuleb kümmekond autot kohale, läks kivina põhja sest kohal käis 27 autot. Sai siis Astangu panga peal käidu ja seal all sõjamoona ladude juures, paar mudast tõket oli kah. Kel huvi siis võib sinna jälle piiluma minna. Pilte leiab siit http://alr.tarmotomson.net/offroad_astangul/index.html
Aga kuna see on juba teine teema, kui see milleks see topic ettenähtud siis ehk alustab keegi uue teema 4x4 väljasõidu suhtes.
13.05.2010 at 10:59 2 edits. Last edited 13.05.2010 at 11:04 by alarmees
tqhq.ee foorum : Autod : dodge ram 3500   1 2  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.