register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Minu auto : Chevy Astro 4,3L 1991   1 2 3  
Poster Message
Raxo
  
Chevy Astro 4,3L 1991
Seisev auto mädaneb kõige rohkem, aga kui ükskord korda saab, siis kestab ka.

Enne starteri vahetust vaata kõik ühendused üle. Mul Commodore läks napilt-napilt käima, kuna starter laiskles, probleem lahenes plussjuhtme mutri kinnikeeramisega starteri küljes.
08.12.2011 at 14:48 2 edits. Last edited 08.12.2011 at 21:01 by Raxo
Moss
 
Chevy Astro 4,3L 1991
Mis erinevus nendel V6 ja V8 starteritel on, et ei sobi omavahel vahetusse?

Muidu vahepeal on peast läbi käinud ka müügimõtted. Nimelt suvel ostetud V8 suhtes on uus plaan tekkimas. Olen otsinud sellele mingit mõistlikku "vihmavarju" ja üks väga isuäratav isend on hetkel müügis. Kui uuel aastal kuskile ära pole müüdud, poen nahast välja ja toon endale. Astro suhtes alumist hinnapiiri pole seadnud aga koos talverehvidega võiks 1100 EURi saada, ilma talvekateta 900 (starterivea likvideerin enne muidugi ära). Mainin igaksjuhuks veel üle et tegu Soome registris oleva sõidukiga. TÜV ja kindlustus olemas (soodne variant mõnele "kalevipojale" kes plaanib Soomes platsilt kasutatud autot osta - 10kEURi maksvat masinat ostes saab ülevaatust omava vahetusauto eest keskmiselt 1,5...3kEURI hinnast alla).
20.12.2011 at 23:32
Tyymiiz
 
Chevy Astro 4,3L 1991
quote:
Moss: Mis erinevus nendel V6 ja V8 starteritel on, et ei sobi omavahel vahetusse?

Muidu vahepeal on peast läbi käinud ka müügimõtted. Nimelt suvel ostetud V8 suhtes on uus plaan tekkimas. Olen otsinud sellele mingit mõistlikku "vihmavarju" ja üks väga isuäratav isend on hetkel müügis. Kui uuel aastal kuskile ära pole müüdud, poen nahast välja ja toon endale. Astro suhtes alumist hinnapiiri pole seadnud aga koos talverehvidega võiks 1100 EURi saada, ilma talvekateta 900 (starterivea likvideerin enne muidugi ära). Mainin igaksjuhuks veel üle et tegu Soome registris oleva sõidukiga. TÜV ja kindlustus olemas (soodne variant mõnele "kalevipojale" kes plaanib Soomes platsilt kasutatud autot osta - 10kEURi maksvat masinat ostes saab ülevaatust omava vahetusauto eest keskmiselt 1,5...3kEURI hinnast alla).
ka astro tbi v6-el on kahte sorti startereid nn: "Väike" ning "Suur"

____________________________
minust viinalõhna õhkab ja mul puudub cadilac mul on igivana chevy mis näeb välja nagu käkk 56667774
21.12.2011 at 11:00
Moss
 
Chevy Astro 4,3L 1991
Nii. Saaga jätkub :D

Sai masin kohalikku väikelinna töökotta veetud kuna ei viitsinud selili külma maa peal ukerdada (neerud mul niigi arstide "luubi all" ). Starteriviga polnud vaja pikalt otsida - korpuses oli pragu. Kuna oli üks pooltoimiv starter mul veel olemas doonori pealt, lasin kahest ühe kokku panna ja tundub, et toimib küll hetkel. Aga mootoril on mingi koterman sees nüüd. Viskas küünlad täiesti märjaks või süsimustaks (ca 400km sõitnud küünlad). Tõin poest uued küünlad, jagajakaane ja rootori. Mehhaanik ütles, et jagaja oli seest nii roostes nagu ta kunagi varem näinud pole. Noh, mul on ka suvest meeles, kui sinna alla kaesin, et päris õnnetu nägi välja see värk. Aga kutt helistas veel eile õhtul, ütles kogeledes et vist sai käima selle ja palus et ma kähku ära viiksin, tal pidavat närvid läbi olema :D . No, krt temaga, mõtlesin, kui niipalju toimib et ära saab sõita. Käisin järgi sellel. Käivitumine oli väga vaevaline, aevastas ja viskas leeki mulle tuppa (leppisime kokku et panen ise õhufiltri ja koerakuudi tagasi peale kui toimib). Peale minutit vaevalist käimist tulid kõik 6 silindrit järgi ja peaaegu nagu töötas, Check Engine põles. Tuuritasin veel paar minutit, siis kustus CE ära ja mootorikohalt hakkas mingid jubedat õhukahunat kostma ning jälle käis 3...4 pütiga. Panin käigu sisse ja põhjagaasiga suutis 10km tunnis selle kilomeetri ära sõita mu koduparklasse, jõhker bensulemu oli toas.

Eriti närvi ajab see, et et enne starterivea tekkimist läks masin enamvähem poolest pöördest käima.

Nüüd ei jää muud üle kui tuleb oma tööriistad üles otsida, ära õlitada ja sinna õue ise nusperdama minna.
Plaan siis:
*proovida veakoodid ära lugeda,
*uurida, kui jube on jagaja seisukord
*üritada arusaada, miks ja kust tekkis järsku see lisandunud õhu imemise hääl (EGR?)
*lambda andur? Viimaste sõitude küttekulu jäi ju kuskile 20L kanti sajale.
Kasutatud varuosadest leiaks teise aju; 350-V8 küljest temp. anduri, süütepooli. Jagaja tuleb kuskilt mujalt leida kuna V8 oma tõenäoliselt ei sobi pick-up punktide tõttu ja minu V6 varujagaja on liiga kaugel hetkel.
*võibolla veel midagi, mis praegu ununes.

Veel toredaid, asjasse vähem puutuvaid uudiseid. Mu ustav 99a. Astra hakkas ka see nädalavahetus jukerdama, mingi kummitusvool jätab ka süütevõtme eemaldamisel süütetuled peale ja mootori käima senikaua kuni vabastan piduripedaali ning pultist uste avamise raadius kahanes eilse päeva jooksul täielikult nulli kuigi nupulevajutades märgutuli puldis vilgub. Can you believe my luck? :p

EDIT2: Loomulikult oli vaid kood 12 mis ei aita mind üldse suurt edasi.
29.12.2011 at 15:09 2 edits. Last edited 29.12.2011 at 15:40 by Moss
90Deville
 
Chevy Astro 4,3L 1991
Ju see jagaja ikka on, mis sind hauda püüab ajada.
Egri saad kah veits kontrollida, ntx kas vaakumit peab kui sellest väiksest voolikust imeda mis ta külge läheb. Ja altpoolt näpuga katsuda, kas membraan liigub vöion kinni mingis vales asendis.
Enamus kodanikke sinuasemel oleks muidugi praeguseks juba vaadanud toda kuuti pölenuna:)

____________________________
KKK-Koledate Kastikate Klubi
29.12.2011 at 17:12
Moss
 
Chevy Astro 4,3L 1991
See nädal sai lund ja külma trotsides natuke jälle seda laipa torgitud. Välistatud on ECU, HEI moodul, temp. andur, jagaja kaas ja rootor, EGR ja "pritsepea". Ehk siis jätkuvalt ei mittemidagitki. Järgminekord kui jälle kodumaale satun, võtan kaasa lambda anduri, mis seekord maha ununes.

Mainitud pilpad sai kõik korraga vahetatud, ECU, EGR ja pritsepea on küll kasutatud kuid peaks täiesti töökorras olema. Mõned korrad käivitust ja jagajakeeramist, siis läks käima. Käis mingi 2...3 minutit vähe kõrgemate pööretega nagu ikka külmast peast ja kõik tundus nagu timmu olema - pihustist viskas nii moepärast kütet ja gaasivajutusele reageeris ka kenasti. Aga mõne minuti möödudes tõmbas pöördeid vaikselt maha ja oli näha kuidas pihustist väljuv bensukogus rämedalt kasvas ja siis käis jälle raskelt ning ei reageerinud eriti pedaalile. Niipalju ulatusin selili hanges ukerdama, et sain lambdalt juhtme lahti (enne tuli muidugi end ära kõrvetada) aga see parandas olukorda marginaalselt. Ilmselt varustan end järgmiseks korraks ka täieliku mootorijuhtmestiku skeemiga ja käin kõik niidid ükshaaval läbi, kui muidu ei saa.

Opelist ei viitsi üldse pikalt rääkida, teisipäeval laotan selle armatuurialuse juhtmestiku põrandale sirgeks. Elagu Gee-Emm :)
22.01.2012 at 01:14
Moss
 
Chevy Astro 4,3L 1991
Nooh, mis arvate kas sain tööle? :p

NNOOOOTTTTT :D

Kunagikord tõin siiatulles lambda ka kaasa. Jooksin aga labidaga lume parema külje juurest ära ja ukerdasin. Käega tõstsin võtit, jalaga keerasin kuuendikpöörde kaupa. Nagu kloun. Käima ei saanud, küünlad olid eelmisest korrast tahmased ja vastavat võtmete ja pikenduste kombinatsiooni polnud käepärast.
Seekord enam ei viitsinud õues lollitada ja sebisin nädalavahetuseks endale sooja garaazi. Puhastasin küünlad, kontrollisin kapotiall leiduvaid vaakumvoolikuid, ühe kahtlasema panin uue ja tõstsin ringi ka neid natuke. MAP'i signaal sai otse kollektorist võetud (võimalik, et polnud siiski kõige kasulikum tegu), muu vaakumi jagasin TBI stutside vahel ära. Ega seda seal õnneks vägapalju pole ka.

Ja nüüd siis niipalju toimib, et nagu käiks aga tühikäigul jätab päris reipalt vahele (ei raputa väga hullult, kuid summuti otsa juures seistes kuuleb hästi), kruisides jõnksutab ja osagaasil kiirendades on vist kerge detonatsioon ja aevastab tagasi. Põhjagaasil on lihtsalt vastikult jõuetu ja sisselaskest tuleb selline ...korin. Neutrali peal reageerib gaasipedaalile peaaegu hästi aga koormuse all on kehv.
Jääb mulje, et nüüd on teine äärmus - liiga lahja. Täna rohkem ei viitsinud, homme tõstan vaakumi tagasi drosseli juurde ja uurin, mis nägu küünlad on. Siiamaani on räme vinguhais ninas ja riided lähevad ka otse pessu. Kuna "koerakuut" oli maas ja karterituul lahti, olin ma kõik need kakskümmendmidagi testikilomeetrit ise sisuliselt mootoriruumis :D

Aga ei kurda, lihtsalt naljakas on endal juba.
03.03.2012 at 00:07
Moss
 
Chevy Astro 4,3L 1991
It's alive! :D (more or less)

Ehk siis ma ei teagi lõpuks täpselt mis viga oli ja mis veel hetkel kummitab. Pühapäeval uurisin uuesti küünlaid ja 5 nendest olid valged, 1 selline mustakarva. Tõstsin MAP signaalvooliku tagasi TBI kerre ja sellega sain segu ja sõidusujuvuse jälle natuke paremaks. Lisaks vahetasin paar küünlajuhet ära mingite teiste kasutatute vastu, mis käepärast. Seejärel hakkas masin juba pm nagu sõitma ja sain ta minema Eestist. Tõenäoliselt oli küss ikkagi kehvades küünlajuhtmetes ja surnud lambda anduris.

Eile sättisin peale kõik uued küünlajuhtmed, panin uue õhufiltri ja vahetasin ka õli(+filtri). Eelmise õliga sai küll napilt mõnisada km sõidetud aga vahepealse mootori bensiini sisse uputamise tõttu läks igaksjuhuks vahetusse. Lisaks tankisin paarkümmend toopi kütet peale. Täna tegin õhtul ühe ~100km'se testiringi ja tasapisi nagu läheks paremaks. Viskab vahepeal küll veel jõnksu sisse (eriti väikse drosselklapi avamise korral, about siis kui tühikäigumootori pealt üle light load'i peale minna või vastupidi... TPS'i mõõtma/seadistama?) Süüde tuleks stroboga paika panna, hetkel pandud tunde järgi.

Mõned korrad on ka käiku sisse lükates välja surnud. Ja eile tegi sellist trikki pikemalt fooritaga seistes et oleks nagu käigu sisse lükanud kuigi tegelikult olin juba seisnud pidureid hoides D-asendis. Kasti küll ei tahaks putitama hakata nüüd kus mootoriga tasapisi looma hakkab...

To-Do list on siiski päris pikk veel.
Rõhud ära mõõta silindrites, leak-down testki ehk ära teha, süüde paika, bensufilter ära vahetada ja rõhk ära mõõta, kindlasti ei teeks paha ka paak korra maha võtta, puhastada jne. Seisis ju mingi pikema aja ilma paagi korgita ning korra on ka väära kütusetaseme näidu tõttu teele jäädud. Pidurid igaksjuhuks korra kõik üle vaadata ja tagant klotse lähemale regullida et pedaal põrandasse ei käiks, rattad igaksjuhuks tasakaalustada, summutile natuke korralikumad ja softimad tripid panna, suurte seibide ja jämeda poldiga lapitud kasti tagumine padi uue vastu vahetada, üks imepisike jahutusvedeliku leke kõrvaldada, roolivardad maha võtta, puhastada ja esisild reguleerida, hetkel kasutult vedelev VEMS lairiba kell koos anduriga kontrolli mõttes külge ühendada ja kindlasti veel kümme muud asja.

Per aspera ad Astro :p
08.03.2012 at 00:00
Moss
 
Chevy Astro 4,3L 1991
quote:
Moss:
....Kähku kodust läbi, asjad kokku ja sadama poole teele. Vaevalt 2 km sõitnud, jooksis pimedas hirv ninaeest läbi. Ma ei jõudnud jalgagi gaasi pealt tõsta. WTF!?...


Mis sitasti see uuesti, nagu öeldakse. Täna hommikul suutsin tööle s6ites yhe vaese looma hinge ikkagi ära kustutada. Tuuleklaas jäi kyll terveks aga peegliklaas ja väike suund puruks, juhiuks ning v. esitiib lömmis.
Muuseas mootori sain teisipäeval l6puks korralikult tööle, kyynlajuhtmed vahetatud ja syyde oli u. 10 kraadi liiga varajane.

Ma usun, et siia teemasse ei tule enam minupoolt uuendust kuna ma ei jaksa enam selle masinaga v6idelda. Karikas sai täis täna hommikul.

PS. Sorry, täpitähti on vajaka.
30.03.2012 at 16:33
tqhq.ee foorum : Minu auto : Chevy Astro 4,3L 1991   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.