register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Autod : Jeep Cherokee ja grand cherokee Head & Vead   1 2  
Poster Message
Tyymiiz
 
Jeep Cherokee ja grand cherokee Head & Vead
quote:
Penaiiter:
quote:
Kummipuru: pisut teemast mööda, aga mina oma 2005 aasta GC just sellepärast välja vahetasin, et ei suutnud oma 199 pikkusele kerele sobivat ja ohutut asendit leida. nimelt oli sundasend selline, kus parem põlv oli vastu süütevõtit, sejatugi nii kaugel, et käed vaevu roolile ulatusid ja pea suht vastu lage. Sõita saab, pole hullu midagi, kuid väga mugav see polnud. Sõitsin selle autoga maha järjest ca 5000 km ja jäin ellu...;)
Laiusega probleemi polnud vastupidiselt ühele teisele euroopas toodetavale hypermaasturile...
Ma küsiks huvi pärast, et mis asenduseks tuli, Tahoe/Escalade või mõni muu suurem ?
Olen pidanud nii vanemaid kui uuemaid Jeep-e, kuid ega ruumi poolest ei hiilganud ükski mudel, Tahoe oli ikka juba edasiminek, mõõtudelt vist üsna sarnane näiteks Toyota LC100 mudeliga.
Teemasse veel nii palju, et ma pole Eestis eriti ilma aeglustita vanema põlve Jeep-e müügis näinud (XJ,ZJ), NP231 kast on ka pigem erand, R6 mootoritega on enamikul NP242 vahekast (Pidev nelik ehk keskdiffriga, keskelt lukus nelik, aeglustiga nelik, tagavedu),
V8 mootoritega alati pidev nelik aeglustiga (NP247 ja NP249 kui ma ei eksi), kui pole just ise ümber vahetatud NP242 vastu.
Vastan ise, Hr Kummipuru omab Lincoln Navigatorit.


____________________________
minust viinalõhna õhkab ja mul puudub cadilac mul on igivana chevy mis näeb välja nagu käkk 56667774
14.12.2011 at 12:12
trs200
Jeep Cherokee ja grand cherokee Head & Vead
Grand ei ole kindlasti suur auto, aga cheroga võrreldes lausa luksuslik pereauto. Proovige praeguste ilmadega puhaste riietega chero tagaistmele jõuda ja pärast samade riietega mõnda viisakasse asutusse sisse astuda. Proovige cherosse üleüldse viiekesi sisse mahtuda. Mitte et Grandis oluliselt rohkem ruumi oleks, aga see natuke muudab ka päris palju.
Jeebi fenomen seisnebki suures mootoris, piisavalt uimases automaatkastis ja kergelt ameerikalikus lisadega nahksalongis. Et seda kogeda, on mõistlik vaadata v8 ja limited varustusega masinaid.
Sõbral oli ka üksvahe kepikastiga 4.0 chero ja ikka jube naljakas oli vaadata, kui jeebiga sõites peab käike vehkima ja vasaku jala all on siduripedaal. Kui otsest vajadust ei ole, siis valib valge inimene ikka automaatkastiga liikuri.
Kui on isu mõne asjaliku diiselmaasturi/töölooma järgi, siis vaataks jaapanlasi, sest Jeep on rohkem selline elustiiliauto, mis ei kesta rasket tööd ja diiselmootorid on ka kuni 2.7-ni ikaldus.
14.12.2011 at 12:12
tfr
 
Jeep Cherokee ja grand cherokee Head & Vead
quote:
vvt: Tava Cherokee juhikoht on Grandi omast ikka märksa kitsam, eriti on seda tunda enne 99 aasta mallidel.

Laiustpidi mul nagu ruumi puudu ei jäänud (pole muidugi eriti turske ka, siuke Harju keskmine ~100kg), just pikkusest ehk et ei saanud istet nii taha lükata kui oleks soovinud, kuigi tagaistme ees oli ruumi küll ja veel. Sedasama hala on kõik usa Jeepi/XJ foorumid ka täis ja päris paljud vennad on seal istmekinnitusi ringi teinud, et seda tahapoole liigutada. Ma leidsin isegi paar tükki, kes neid väikeseeriana tootsid, aga kuna XJ on USA mõistes ikkagi suht aegunud auto juba, siis need olid mingid threadid kusagilt aastatest 2003-2006 ja enam paraku ei tegutsenud.

Selle 2002+ Cherokeega (KJ, mis usas üldse Liberty on, XJ toodeti kuni 2001) ma pole ise sõitnud, aga pealtnäha tundub see kõvasti väiksem auto olema kui XJ.
14.12.2011 at 12:55 1 edit. Last edited 14.12.2011 at 13:01 by tfr
tfr
 
Jeep Cherokee ja grand cherokee Head & Vead
quote:
Penaiiter: Teemasse veel nii palju, et ma pole Eestis eriti ilma aeglustita vanema põlve Jeep-e müügis näinud (XJ,ZJ), NP231 kast on ka pigem erand, R6 mootoritega on enamikul NP242 vahekast (Pidev nelik ehk keskdiffriga, keskelt lukus nelik, aeglustiga nelik, tagavedu), V8 mootoritega alati pidev nelik aeglustiga (NP247 ja NP249 kui ma ei eksi), kui pole just ise ümber vahetatud NP242 vastu.

Cherot (tavalist ja Grandi) pole minu teada ilma aeglustita üldse tehtudki - kõigil neil on NP2xx vahekastid, kus see 2 tähistab aeglusti olemasolu (ehk siis erinevate ülekannete arvu vahekastis). Grandi vist 231-ga jah ei tehtud, XJ-l on see siiski väga levinud kast, ma usun et isegi üle 50%.
14.12.2011 at 12:58
Fog
 
Jeep Cherokee ja grand cherokee Head & Vead
Olles ise ka mõned kuud nüüd Cherot omanud oleks küsimus: 17L/100 on normaalne või peaks otsast tuneupi tegema hakkama?
4.0 242 tomaat tõsteta, originaalsuuruses rattad jne. ehk minu loogika järgi pisut palju.
Huvitaval kombel ei mõju linn/maantee vahekord, 2wd või 4wd ega ka 110->90 muutus mitte kuidagi, ikka nagu joonlauaga 17.


____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
14.12.2011 at 13:14
tfr
 
Jeep Cherokee ja grand cherokee Head & Vead
Mul oli 4.0 + automaat + 231, tulemus oli ka jah konstantne 16-17. Maanteel sai küll 100-110 sõidetud, ökonoomitada ei proovind/viitsind, kuna maanteed oli suht vähe.

Sõber, kes sellega nüüd sõidab, teeb samas päris palju pikki maanteeotsi ja väidab, et saab maanteel kusagil 10-11. Mismoodi, mina ei mõista. :)
14.12.2011 at 13:19
hunt
 
Jeep Cherokee ja grand cherokee Head & Vead
quote:
tfr: Mul oli 4.0 + automaat + 231, tulemus oli ka jah konstantne 16-17. Maanteel sai küll 100-110 sõidetud, ökonoomitada ei proovind/viitsind, kuna maanteed oli suht vähe.

Sõber, kes sellega nüüd sõidab, teeb samas päris palju pikki maanteeotsi ja väidab, et saab maanteel kusagil 10-11. Mismoodi, mina ei mõista. :)


saab jah 10-11 maanteel, ma sain ka.

Loomkatse Pärnu linnapiirist Tallinnan piirini, cruisega ja tagatassimisega, 10,2 kompuutritpidi

____________________________
EX Corvette C5 Procharged - 1/4 mile 11,0 ... piima järgi käimiseks oli kõva küll
14.12.2011 at 14:09
vvt
  
Jeep Cherokee ja grand cherokee Head & Vead
quote:
on kõik usa Jeepi/XJ foorumid ka täis ja päris paljud vennad on seal istmekinnitusi ringi teinud, et seda tahapoole liigutada

See tähendab, et tagaistmele, kus niigi napilt ruumi on, on asja ainult väikelastel. Istme tahapoole tõstmine tähendab korralikult tehes põrandakinnituste nihutamist (või mingit vahetükki), tõstes lihtsalt istme tagapoole, suureneb taha lükatud istmel "overhang" üle tagumiste kinnituste, sõltuvalt juhi kaalust ja istme "nõrgast lülist" tulevad põhja küljest lahti kas esimesed kinnitused või murdub istme alusraam kõveraks. Ma olen endal mitmel autol teinud kinnitusi ringi ja ratsides enam kui kord jõudnud sinnamaani, et ilma põrandakinnitusi nihutamata pikaealist asja ei saa.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
14.12.2011 at 14:14 1 edit. Last edited 14.12.2011 at 14:17 by vvt
tfr
 
Jeep Cherokee ja grand cherokee Head & Vead
No tagaistmel oli jalaruumi nii palju, et kui juhiistet oleks mingi 10cm tahapoole lükanud, oleks sinna ikka mingi tavalise keskklassi sõiduautoga võrreldav ruum järele jäänud. See overhangi-jutt on küll tõene jah ilmselt.
14.12.2011 at 14:35
Kummipuru
 
Jeep Cherokee ja grand cherokee Head & Vead
quote:
Tyymiiz: Vastan ise, Hr Kummipuru omab Lincoln Navigatorit.


vastab tõela ja siiamaani olen vahetusega sigarahul...
kuigi, eluolud sunnivad ehk tulevikus suburbani poole vaatama, aga sellest veel vara rääkida...
14.12.2011 at 16:26
Rein000
 
Jeep Cherokee ja grand cherokee Head & Vead
Ohoo järjest paremaks läheb ;)
14.12.2011 at 17:18
tqhq.ee foorum : Autod : Jeep Cherokee ja grand cherokee Head & Vead   1 2  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.