register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Üritused : Speedest Dunlop Nightrace ja Speedest 1000EUR Race 2012   1 2 3  
Poster Message
Max3,0
 
Speedest Dunlop Nightrace ja Speedest 1000EUR Race 2012
Pets, me kuulsime seda keeldu Prr-i suust kui Kaarliga teisel katsel autot hakkasime toetama...


____________________________
3,0 rear wd & 3,0 four wd
29.07.2012 at 14:44
prr
 
Speedest Dunlop Nightrace ja Speedest 1000EUR Race 2012
Sorry, ma ei tea, kes max3,0 päriselus on, aga auto toetamist küljelt mina sellel võistlusel ei keeland.

Ainult üks võistleja sai hoiatuse auto toetamise kohta tagantpoolt.

____________________________
lapsest peale on hobused meeldinud
29.07.2012 at 19:05
Max3,0
 
Speedest Dunlop Nightrace ja Speedest 1000EUR Race 2012
Hm siis on küll midagi tõlkes kaduma läinud...

Max3,0 päriselus toetas autot Street MOD 11 ja ise seda keeldu ei kuulnud, kuna olin kõrvaklappides, kuid kaasmehaanik(vennaraas), kes teisel pool oli sai asjast nii aru. Ju siis läks midagi tõlkes kaduma ja me saime asjast valesti aru, vabandan sellisel juhul oma küsimuse eest, mis oli just tingitud huvist, et teada saada kas nüüd edaspidi nii ongi. Endal muidugi kahju, et edaspidi püüdsime siis toetamist vältida...amatöörid :P

____________________________
3,0 rear wd & 3,0 four wd
29.07.2012 at 19:29 1 edit. Last edited 29.07.2012 at 19:45 by Max3,0
Wolle
  
Speedest Dunlop Nightrace ja Speedest 1000EUR Race 2012
quote:
Max3,0:
va. finaalsõidu järgne moment, kui timeslip-i ei olnud võimalik väljastada, kuna paber oli otsas ja ma esitasin küsimuse, mis meie reaktsioon ja 60jalga oli, siis keegi "äss" (ilmselt mitte BHRA-st) BHRA bussi kõrval mulle nähvas, et "piisavalt kiire" mille peale ma vähe teisel toonil selgitsain, et ma ei küsinud, kas oli piisav, vaid numbreid tahaks ja ka peale väikest pausi vastuse sain.


Võin kinnitada, et see vastus ei tulnud ei BHRA ametniku ega ajavõtu poolt. Minuni jõudis info, et oli vaja ainult reaktsiooni aega mille ma ka arvutist välja vaatasin. 60ft kohta oleks saanud ka edastada aga ei teadnud, et seda vaja on.

Slipiprinteri kohapealt tekkis ületamatu anomaalia. Meil oli veel üks rull paberit mida printer KEELDUS feedimast. Eelnevalt oli läbi töötatud 1.5 rulli paberit mingil põhjusel(Tavaline võistluste kogus on kõvasti väiksem). Järgmine kord oleme jälle targemad ja arvestame suurema varuga.

____________________________
Maalt ja mälestusega hobusest

Ford. At least they circled the problem.
29.07.2012 at 19:37
David
 
Speedest Dunlop Nightrace ja Speedest 1000EUR Race 2012
Pilte?
29.07.2012 at 21:26
tmac
 
Speedest Dunlop Nightrace ja Speedest 1000EUR Race 2012
Nii. Peale loodetavasti väljateenitud täieliku puhkepäeva, jõudsin ka arvuti taha. Midagi ei ole öelda paar pausi välja arvata, siis kordaläinud üritus. Kommenteerimise koha pealt jah alati saab paremini. Ütlen ausalt Eliminaatorite ajaks oli minu hääl juba sisuliselt laenu peal. Terve hooaeg olen maadelnud vastiku häälepaelte põletikuga ja peale Laitse drifti saab sellega vähe tõsisemalt tegeldud, sest tundub ,et asi on minu jaoks läinud juba päris hapuks. Mis nüüd jutusisukusse puutub ,siis eks me jätsime palju vunki juba lõppkiirusvõistlusele. Proovisime olla nii informatiivsed kui vähegi võimalik ,aga pikk päev ja lauspalavus imes energiat nii kuis jaksas. Vabandused, vabandused ,aga loodan ,et kõik mõistavad. Rahvas oli superäge terve päev vastu pidada ja veel finaalideks leida jõudu kaasa elada......Kestvad ovatsioonid. Mina rahul. Tänud Aivole ja Prrile kutsumast ja ilusat suve jätku JA LOOMULIKULT ÕNNITLUSED VELJOLE. ÖÖS ON ASJU

____________________________
Team Ilms-Motorsport
Carbon Destroyer 8.56@274km/h
29.07.2012 at 21:49 1 edit. Last edited 29.07.2012 at 21:50 by tmac
yanekk
 
Speedest Dunlop Nightrace ja Speedest 1000EUR Race 2012
quote:
David: Pilte?

http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=113803

____________________________
Kodusadamaks Haapsalu
29.07.2012 at 22:24
Jutulind
Speedest Dunlop Nightrace ja Speedest 1000EUR Race 2012
Aga esimene kord toimisid tablood nagu pidid. Ei saa siinkohal oma saba kergitamata jätta :) Anyway, meie teami jaoks mõnus võistlus hoolimata 3. kohast - olgem ausad, katkise autoga (turbiin) ei olegi midagi rohkemat loota :)

____________________________
Team OUTLAW
'80 Jeep Wagoneer 258 cid R6 4 spd manual
'79 Jeep Wagoneer 360 cid V8 TH400
'06 Fiat Panda 4x4
29.07.2012 at 23:28
hents99
  
Speedest Dunlop Nightrace ja Speedest 1000EUR Race 2012
Kuna timeslip`i ei saanud, siis ehk oskab keegi öelda esimese ellika vooru ST/B10 lõppkiirust? Aeg oli jube, aga tahaks hirmsasti kiirust näha, kas kraad süüdet andis miskit juurde või mitte.

Muidu oli tore. Ilm oli ilus, palavust piisavalt. Turboauto puhul oli võimalik vahejahuti efektiivsust hinnata :) Meil oli 34-40 kraadi, seega võib oma aretisega peaaegu rahule jääda.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
29.07.2012 at 23:48
vlzman
 
Speedest Dunlop Nightrace ja Speedest 1000EUR Race 2012
Öös on tõesti asju...:)
Meie tiimi jaoks ilmselgelt oli tegu 100% kordaläinud üritusega.
Üritaks siis summeerida:
Plaan oli panustada muudatustele, et eelkõige parandada 60ft aegasid ja seeläbi ka lõpptulemusi. Rehvidesse sai jäetud närune 0,3 bar ja Benben'iga pool ööd nelilinki kirvemeetodiga krutitud. Esimeses ajasõidus väljendus see kõik sellena, et burnout'i jälg oli saemustriga ja auto ujus nagu purjus traktorist, kes on just poe taga 2L double Bock'i koonu vahele kribinud. Et mitte üle kaablite sõita, lasin gaasi maha. Teises sõidus oli olukord veidi parem, kuid ikkagi palju ujumist, tulemus 8.6. Viimases ajasõidus kupatati meid "hüppemäega" rajale, see vihastas mind nii palju, et kindel plaan oli, et maha ei lase mis iganes ka ei juhtuks. Hüpe tekitas korraliku tire shake'i, adreka üledoosis litsusin gaasipedaali liiga kõvasti ja too jäi piirava metallhargi taha kinni. Tõmbasin varjud lahti, aga oh seda üllatust kui auto hoog ei aeglustunud. Proovisin 3 korda ebaõnnestunult pedaali vabastada ja seejärel otsustasin mootori täispaugu pealt killida. Selle peale läksid rattad blokki ja auto viskas külje ette. Vahtisin järsku Riivo autole otsa....rabasin rooli paremale ja varjude kaasabil viskas auto teisele poole külje ette ja jäi järsult seisma.....see vahejuhtum tõmbas korralikult käed värisema. Samas aeg hakkas juba lubama - 8.4.
E1 möödus vahejuhtumiteta. E2 samuti, kummagis sõidus ajaparandust ei tulnud, kuid saime nendest sõitudest head infot, mida muuta, et sõita veel kiiremini. Samas oli meil tekkinud ootamatu genekaongelma, mis ähvardas liiga lahja segu tekkimise võimalusega. Kuna midagi teha polnud, siis otsustasime ikkagi sõita ja hoidsime pöialt, et asi hullemaks ei läheks. Riivoga sõidus oli läinud nii pimedaks, et enam ei näinud korralikult ei rada ega lõpuandureid. Siiski ka enda jaoks täiesti ootamatult tuli supertulemus 8.21. See äratas uuesti vahepeal juba maha maetud eesti rekordi mõtted. Finaal tuli soolo, aga kuna väsimus ja päevane kuumus hakkasid oma mõju avaldama, siis poolkogemata istusin transbrake'i otsas kauem kui algselt plaanitud, boost ja pöörded tõusid tavalisest veidi kõrgemaks. Start õnnestus ülihästi, aga kohe tekkisid pidamiseprobleemid, mässasin terve tee rooliga ja kuna rada ma ei näinud, siis üritasin lihtsalt autot enam-vähem otse hoida. Ei osanud midagi sellest sõidust oodata, aga võta näpust...8.15@273 :) Täna sellele sõidule järgi mõeldes hakkasin ka ise oma vaimses tervises kahtlema :D
Üritus ise klassifitseerub kindlasti mitte ainult käesoleva aasta, vaid ka mitme viimase aasta parimate võistluste hulka. Prr ja Aivo - Mehed suure tähega said lõpuks ka ilmajaama tädidega kaubale :hail


____________________________
Buick Century GS Stage 1
Buick Grand National Stage 2
Go Fast with Class!
30.07.2012 at 00:29
Jamez
Speedest Dunlop Nightrace ja Speedest 1000EUR Race 2012
Väga vinge üritus! Õnnitlused Veljole teenitud tulemuse ja rekordi eest!

____________________________
Team Outlaw
30.07.2012 at 07:44
Olds
  
Speedest Dunlop Nightrace ja Speedest 1000EUR Race 2012
Suured tänud korraldajatele! :beer Kahtlemata parim üritus sellel hooajal, millele andis ka lisatõuke ilmataat. Nagu Veljo ka muljetas, saime Buick GNi liikuma kiiremini kui lootsime. 8.15sek ja 273km/h on tase omaette! Kolm viimast starti ( 60` ajad ) läksid järjest paremaks, tegime tööd vedrustuse ja rehvirõhu kallal, mis andis ka stardis tulemust ja ausaltöelda ei kahelnud me kordagi võistluse võitmises, küll aga rekordi löömises ja seda eriti kottpimedusse sõitmises. Müts maha Veljo ees kellel oli terasmune, et see hullumeelne sõit vastu pidada. Küll aga loodaks järgmisel Speedest Nightracel näha paremat rajavalgustust ja seda eriti just finishi joone juures...ei ole nali sõita 273km/h kiirusega pimedusse
Järgmiste võistlusteni!

____________________________
Premium Performance - Ameerika autode varuosad,remont,race osad & custom mootorite ehitus
Tim McAmis ametlik partner
COMP Performance Group brändide ametlik ainumaaletooja baltikumis
30.07.2012 at 09:58
dellu
Speedest Dunlop Nightrace ja Speedest 1000EUR Race 2012
Kui juba keegi neid logisid uurima läheb, siis Bracketi finaal huvitaks ka.
Paberi kulumise peale, kas seekord mitte ei olnud muu printer/Paber? Vanasti oli ju topeltpaber ja ühe poole sai üks ja teise teine sõitja. Nüüd vist olid mõlemad eraldi või olid lihtsalt mõlemad valged (muidu üks kollane ja teine valge ju)? Äkki seetõttu oligi kulu suurem?
Aga muidu jah kordaläinud üritus, kui paar asja välja jätta (paar päeva enne juhendis mõned muudatused, mis rikkusid ära kokkulepped inimestega) ja WCs oli paber otsas juba kella 14 paiku (mind ei morjendanud, sest võistlejal on ju alati asjade puhastamiseks omal rull kaasas).
30.07.2012 at 10:20
Andres027
Speedest Dunlop Nightrace ja Speedest 1000EUR Race 2012
quote:
dellu: Kui juba keegi neid logisid uurima läheb, siis Bracketi finaal huvitaks ka.
Paberi kulumise peale, kas seekord mitte ei olnud muu printer/Paber? Vanasti oli ju topeltpaber ja ühe poole sai üks ja teise teine sõitja. Nüüd vist olid mõlemad eraldi või olid lihtsalt mõlemad valged (muidu üks kollane ja teine valge ju)? Äkki seetõttu oligi kulu suurem?

Seekord oli ajavõtt BHRA-st. Neil on see ühe paberiga printer. EDRA ajavõtul on kopeer paberi printer.

____________________________
--"...The Progress has no Emergency Brake!" --Garry Taylor--
30.07.2012 at 10:24
rivo09
Speedest Dunlop Nightrace ja Speedest 1000EUR Race 2012
Viimasepeal üritus ,et selliseid palju saaks! Õnnitlused Veljole rekordi ja võidu puhul. Enda sõitu võib kokku võtta selliselt ,et esimest korda võin üelda ,et hakkan autoga harjuma.Natuke kahju selle üle ,et sellel hooajal ei olegi ühtegi korralikku sõitu teha saanud ,pidevalt on kummitanud mingisugused jamad ja igal võistlusel olemepidanud võistlema väga erineva käitumisega autoga. Seegi kord oli meil suureks mureks liiga väikesed stardi pöörded ,seda siis seetõttu ,et sõitsime kompressor moortorile tehtud turbiiniga. Meie enda turbiin on käinud kaks korda soomes remondis ja korda ei ole nad suutnud seda teha(ei soovita kellegi soome turbiini tegeijate poole pöörduda).Õnneks saime laenuks Eduard Sangernebo (suured,suured tänud selle eest) turbiini ja saime võistluse ikka ära sõidetud.Viimaseks sõiduks olime leidnud ka lahenduse kuidas selle turbiiniga kiire olla ,kuid parem hüpekaga rada nullis hea tulemuse võimalikuse ära.Lõpukiirus 274 kmh näitab igatahes ,et jõudu mootoris on ,saaks veel paika ka 60 jalga siis võiks samuti madalaid kaheksaid noppima minna.

Tänud kõigile kes oma kes üritusega seotud olid ja müts maha jutulinnu ees kes lõpuks tablood toimima pani !
30.07.2012 at 10:48
Fog
 
Speedest Dunlop Nightrace ja Speedest 1000EUR Race 2012
Täiesti heal tasemel saun oli;)

Igatahes oli ajasõitudes asjad enamvähem jonksus autoga, kuid sama ei saa eliminaatorite kohta ütelda.
Algselt välja pandud eliminaatoritabel suunas mind esimeses ringis kokku Veljoga, ning sai 750hp seade vahetatud 900hp vastu koos kaalutletud riskiga, et 80% juhul saan kuue alumiiniumist tuhatoosi omanikuks. Kuid ka mõni protsent võiduvõimalust on parem kui 0.
Juhtus see mis juhtuma pidi, ning olin juba õlunaadi avamas, kui teatati, et eliminaatori skeem oli vale, ning tehakse ümber. Võite ette kujutada mu emotsiooni sellel ajal. Õnneks lahenes asi enam-vähem hästi, kuid sellegi poolest jäi mõru maik suhu sellest.
Aga hea poolepealt sai sõidetud uuesti 9.7 ning seda lõpuni 233 kiirusega.
Eile, autot osastades avastasin, et midagi on turbost läbi käinud, 1 laba on vägagi pihta saanud. Tuleb vist suurema vastu vahetada, et kivikesed vabamalt läbi mahuksid:)

Vähemalt on nüüd põhjust mootorit osastada, ning karteri tuulega midagi ette võtta.

Prr, Aivoha ja kõik kes ennast korraldamise kohapealt puudutatuna tunnevad, keep up the good work. Ürituse korralduse ja sujuvuse osas oli 100% hästi kõik.

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
30.07.2012 at 11:39
anryo
  
Speedest Dunlop Nightrace ja Speedest 1000EUR Race 2012
quote:
Andres027:
quote:
dellu: Kui juba keegi neid logisid uurima läheb, siis Bracketi finaal huvitaks ka.
Paberi kulumise peale, kas seekord mitte ei olnud muu printer/Paber? Vanasti oli ju topeltpaber ja ühe poole sai üks ja teise teine sõitja. Nüüd vist olid mõlemad eraldi või olid lihtsalt mõlemad valged (muidu üks kollane ja teine valge ju)? Äkki seetõttu oligi kulu suurem?
Seekord oli ajavõtt BHRA-st. Neil on see ühe paberiga printer. EDRA ajavõtul on kopeer paberi printer.
Kuna kopeerpaberi see "teine" eksemplar kipub ära kuluma aja jooksul (ning sama viga on ka termoprinteriga) siis kasutame juba mõnda aega tavalist paberit ja maatriksprinterit ja trükime välja kaks slippi.
Sel korral sai paber tõesti kuidagi kiirelt otsa, kuna seda kulus tänu võistlejate rohkusele tõesti u.2x enam, kui tavaliselt. Ajavõtu sügavad vabandused selle "valearvestuse" üle. Järgmiseks korraks võtame 100 rulli varupaberit kaasa... :)
Võistluse logid saadan paari tunni jooksul peakohtunikule - loodan, et ta saab need ka kiiresti kuhugi üles riputada - siis saate oma kiirused ja 60ft ajad jms. teada, need kes lõpus slippi ei saanud.
Kuidas tabloode loetavus muidu oli päikese käes ning kas info oli seal piisavalt kiiresti?

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
30.07.2012 at 11:42
Tyymiiz
 
Speedest Dunlop Nightrace ja Speedest 1000EUR Race 2012
Esteks, Õnnitlused Veljole eesti uue rekordi puhul.Tabloodel info oli nähtav kenasti mõlemal poolel (paremalt ja vasakult), infot oleks võinud veidi kauem kuvada (vaid minu arvamus). Muidu igati vinge üritus, kõike oli rohkem kui oleks osanud soovida, 5+ korraldajatele

____________________________
minust viinalõhna õhkab ja mul puudub cadilac mul on igivana chevy mis näeb välja nagu käkk 56667774
30.07.2012 at 11:59
Andres027
Speedest Dunlop Nightrace ja Speedest 1000EUR Race 2012
Loetavus oli ok, kuid büüneahvas ei näinud vasaku raja asju...niipalju oli kuulda sealtpoolt. Muidu oli tabloode puhul near perfect.

____________________________
--"...The Progress has no Emergency Brake!" --Garry Taylor--
30.07.2012 at 12:01
Cul
 
Speedest Dunlop Nightrace ja Speedest 1000EUR Race 2012
Kiitused ka minu poolt. Oli mitme aasta vingeim üritus jälle. Sõitjaid palju ja publikut samuti. Vanajumal andis seekord ilma kah.

Niipalju, kui aega ja viitsimist oli, siis mõni PILT ka siia.
30.07.2012 at 15:51
aivoha
 
Speedest Dunlop Nightrace ja Speedest 1000EUR Race 2012
Et siis viskan kah paar rida.
Nagu eestlasele kombeks ei ole ka mina kunagi päris rahul. Ilm oli natuke liiga soe ja kahjuks Speedest Pärnu rannaga veel konkureerida ei suuda.
Teise külje pealt jälle...mis siin viriseda. Arvestades neljapäevast ilmaennustust, kus lubas alates kella kolmest vihma, siis läks ju hästi.
Hea oleks ju küll kui oleks 25 kraadi kergelt pilves ja nõrga tuulega ilm, aga noh väheke ülbe mõtlemine ja lootus see oleks. Ilma taat iga minu tahtmist alati ei arvesta. :D
Suures piirdes võiks see aasta üritusega rahule jääda. Pikk ja väga väsitav päev oli. Meeletu kogus vett sai läbi naha lastud ja sellega tekkis tõeliselt keedetud kartuli tunne.
Tahaksin siinkohas tänada loomulikult Prr-i kes hoidis terve pika päeva võistlusi korralikult oma kontrolli all ja ei teinud selles kuumuses mingeid vigu...Perfekto.:D tehke järgi...
Kommentaatorid Kaarel ja Tmac olid omas elemendis (viimane ohverdas isegi speedesti jaoks oma hääle)...Kodumaa ei unusta teid.
Kohtunikude kohta pole sõnu lihtsalt. Katsuge ise terve päev otsa 33 kraadises kuumuses ringi joosta ja autosid otsida, kes starti peaks minema, või siis Lineup-is seista...karm.
Ülespaneku tiim oli samuti supper, eriti kaks poissi musta subaruga, kelle nimesid ma ei mäleta kahjuks, aga kes olid minuga lennuväljal pühapäeval võiduka lõpuni, suurimad tänud kõigile kaasvõitlejatele igatahes.
Nii see 15 sünnipäev möödus...ahjaa meeldetuletusekssiis veel, et laupäeval koos speedestiga oli sünnipäev ka BHRA-l Palju õnne!!!

Kuid nagu paljudel suurematel pidudel on ka speedestil oma tõrvatilk meepotis.
Nimelt autasustamise hetkel viidi sissepääsu väravas telgi juurest minema Cramolt renditud 9 KW-ne generaator. See juhtus ajavahemikul 00.00-00.45
Palun andke mulle märku, kui keegi juhtus sellel hetkel nägema midagi kahtlast. Kuna see genekas on piisavalt suur ja raske, siis pidi ilmsel olema tegemist pakiauto, või miinimum universaal kerega autoga.
Mujale see sisse ei mahu. Käisin kirjutasin ka avalduse politseis ja algatatakse ilmselt krim asi, sest tegemist pole odava asjaga.
Kõikidele vihjetele olen ülitänulik.

Muus mõttes aga oli ju tore nädalavahetus ja mis muud öelda, kui "...Speedestil näeme r...k.."
30.07.2012 at 17:20
vlzman
 
Speedest Dunlop Nightrace ja Speedest 1000EUR Race 2012
Teeme siis otsa lahti - kaks liikuvat pildijuppi rekordsõitudest:




Loodan, et ka teised, kes tegelesid jäädvustamistegevusega, ei jäta oma üllitisi lauasahtlisse :)

____________________________
Buick Century GS Stage 1
Buick Grand National Stage 2
Go Fast with Class!
30.07.2012 at 23:00
Indrek_S
 
Speedest Dunlop Nightrace ja Speedest 1000EUR Race 2012
quote:
vlzman:
Riivoga sõidus oli läinud nii pimedaks, et enam ei näinud korralikult ei rada ega lõpuandureid. Siiski ka enda jaoks täiesti ootamatult tuli supertulemus 8.21.




quote:
vlzman:
Finaal tuli soolo, aga kuna väsimus ja päevane kuumus hakkasid oma mõju avaldama, siis poolkogemata istusin transbrake'i otsas kauem kui algselt plaanitud, boost ja pöörded tõusid tavalisest veidi kõrgemaks. Start õnnestus ülihästi, aga kohe tekkisid pidamiseprobleemid, mässasin terve tee rooliga ja kuna rada ma ei näinud, siis üritasin lihtsalt autot enam-vähem otse hoida. Ei osanud midagi sellest sõidust oodata, aga võta näpust...8.15@273 :) Täna sellele sõidule järgi mõeldes hakkasin ka ise oma vaimses tervises kahtlema :D




Balls of steel!

____________________________
not done until it's done
30.07.2012 at 23:47
R.Ott
 
Speedest Dunlop Nightrace ja Speedest 1000EUR Race 2012
"Kleebitud tuleimitatsioonidega" on see öine sõit tõesti terasmunade vääriline :)

____________________________
92' Chrysler LeBaron LX Convertible
94&95' Pontiac TransSport 3800 +doonorid
88' Chevrolet Camaro Iroc-Z convertible- 20th Anniversary Edition
31.07.2012 at 00:03
tacco
 
Speedest Dunlop Nightrace ja Speedest 1000EUR Race 2012
Minu pildid ka siis
31.07.2012 at 09:43
tqhq.ee foorum : Üritused : Speedest Dunlop Nightrace ja Speedest 1000EUR Race 2012   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.