register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Üritused : BRIDGESTONE Dragrace Cup 2012, LMV V etapp, EMV IV etapp [02.09.12. Riia]   1 2  
Poster Message
Fog
 
BRIDGESTONE Dragrace Cup 2012, LMV V etapp, EMV IV etapp [02.09.12. Riia]
Ma võiks siia vist 100 asja kirjutada, mis seal kõik pahasti oli, kuid ütlen hoopis suured tänud PRR-ile, kes oli vaevaks võtnud kohale tulla, ning de jure vist pealtvaatajana võttis meie eest seismise enda õlule. Ilma temata oleksime vist kaste mahatuleku ajal saanud vast esimesed ajasõidud teha.

Kindlasti lisas frustratsiooni fakt, et enamus ST/MOD ja OL sõitjaid olid just Soomest motopargist tulnud, ning see erinevus lätiga oli liig mis liig.

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
03.09.2012 at 21:30
kristohd
 
BRIDGESTONE Dragrace Cup 2012, LMV V etapp, EMV IV etapp [02.09.12. Riia]
...

03.09.2012 at 22:44
dellu
BRIDGESTONE Dragrace Cup 2012, LMV V etapp, EMV IV etapp [02.09.12. Riia]
Eks Lätlaste teema oli jah see, et nad ei arvestanud Eesti klasside "venimisega". Meil on väga palju autosid mis ei tule tagasi oma jõul (k.a vari autosse jne). See kõik pani tegelikult meie voorus rivi jube aeglaselt liikuma. Bracketi osalejatega mõtlesime, et laseme suured ette, siis neil on aega jahtuda. Samas Läti klassi sõites liikus rivi ikka väga kiiresti. Nad raudselt võtsid mingi valemi stiilis: osalejaid x mingiteatudaegperauto ja said niimoodi miski ajakulu kokku arvutatud. Teised voorud olid ajaliselt suht sama pikad. Lätis streedis enamus sai vist isegi 4 ringi teha, ise üle 3 ei teinud kuna koosolekul ju nii öeldi (vähemalt 1 saate, aga kui jõuate siis 3 - või kuidagi nii see oli). Aga noh nende autod tulevad ju kohe ise tagasi ja järgmine paar läheb sisuliselt kohe peale.
Samas tõesti ellikates paistis küll välja, et ega see line-upi koostamine neil väga välja ei tulnud. Pidevalt oli seisakuid, kuna kedagi joonele saata polnud. Eriti see, et päris mitu ringi pidi kohe järjest raiuma, oleks vahepeal mingi teine klass lastud, oleks saanud rahulikult juba järgmise ringi paarid paika panna. Rääkimata sellest, et ma korduvalt tahtsin indeksit muuta samal ajal kui kohtunik juba burnouti joonele kamandas. Kui ise poleks oma mehaanikut saatnud inimest otsima, siis mine tea. Üks stardikohtunik ei saanud arugi, et mis numbrit ma nüüd järsku muuta tahan.
Aga noh mina tulemustega rahul, viimased etapid on nagu alati kuidagi edukamad olnud.
Ja noh see kommenteerimise osa, ei ühtegi aega ega midagi. Aga kuna kommentaatorid istusid kuskil keset "põldu" ka kahekesi, siis pole ime et nad ju sisuliselt midagi ei teadnud. Huvitav mille alusel nad üldse pealtvaatajatele tulemusi ütlesid. Ingliskeelseid lauseid tuli sealt üldse muidugi päeva peale paar tükki. Meie tase on ikka hoopis teine, võõramaalastele alati Inglise keeles ka öeldud, kui mitte pea kõiki sõite.
03.09.2012 at 22:49 1 edit. Last edited 03.09.2012 at 22:56 by dellu
tmac
 
BRIDGESTONE Dragrace Cup 2012, LMV V etapp, EMV IV etapp [02.09.12. Riia]
Eks varsti ole kuulda, mis ja kuidas Eesti poolne vastukaja neid puudutab. Fakt on see ,et Forsaza on ilma oma sügisesest suurüritusest kuhu paljud just OL masinate pärast piletid ostavad.

____________________________
Team Ilms-Motorsport
Carbon Destroyer 8.56@274km/h
03.09.2012 at 22:58
Fog
 
BRIDGESTONE Dragrace Cup 2012, LMV V etapp, EMV IV etapp [02.09.12. Riia]
Kusjuures, mina ei halvustaks rada, Ka seade leidmine, et grippida mis iganes conditionis on osa drag racingus, ehk seda ma pahaks ei paneks. Aga peakohtunikul võtaks küll needsamused maha, kui tal neid oleks. Selle inimese ruulitud võistlusel mina enam ei osale, ja seda just turva- ja ajakava kaalutlustel.

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
03.09.2012 at 23:14
vlzman
 
BRIDGESTONE Dragrace Cup 2012, LMV V etapp, EMV IV etapp [02.09.12. Riia]
quote:
Fog: Kusjuures, mina ei halvustaks rada, Ka seade leidmine, et grippida mis iganes conditionis on osa drag racingus, ehk seda ma pahaks ei paneks. Aga peakohtunikul võtaks küll needsamused maha, kui tal neid oleks. Selle inimese ruulitud võistlusel mina enam ei osale, ja seda just turva- ja ajakava kaalutlustel.

100% vaidlen vastu. Inimeste keeratud käkki saab vigadest õppides parandada, kuid ühte ma ütlen: SELLISEL rajal ei ole võimalik võistelda sellisel jõutasemel olevate autodega nagu on meie OL masinad. Isegi Eestis on raske leida seda seadet, siiani on meie tiim sellega hakkama saanud. Seekord Bikerniekis mida iganes me ka tegime, mitte midagi ei toiminud. Mingilt maalt tulevad lihtsalt füüsikaseadused mängu....Teeme siis juba talvel ka etapi ja vaatame, kes leiab endale seade ja sõidab STABIILSELT kiireid aegu. Jään oma arvamuse juurde, et Bikernieki rada on ohtlik ja ei ole sobiv meie OL võistlejatele.

____________________________
Buick Century GS Stage 1
Buick Grand National Stage 2
Go Fast with Class!
03.09.2012 at 23:46
rivo09
BRIDGESTONE Dragrace Cup 2012, LMV V etapp, EMV IV etapp [02.09.12. Riia]
Sellist sitta nagu lätlased see kord kokku keerasid annab järgi teha.Meie tiim oli sellel võistlusel neljandat aastat ja raudselt on toimunud "negatiivne kasv".
Ma ei saa aru mis toimub lätlase peas kui ta ei lase sõitma autosid mida publikul põnev vaadata ,selle asemel lastakse sõita kohalikel fiattidel kurat teab mis sõite ,tantsutatakse rajal kanu ja mis kõige põhilisem hoitakse lihtsalt rada tühi ja meil sõta ei lasta?
Olime rajal kella 10.- üheksani ja sõita saime 200 m(ok meil läks mootor laiali) ja teised siis 2x200 või siis max 3x200 ning küsiti selle jama eest veel 100 eur.-i ,kuna on tekkinud oskus ka iga mehhaniku eest raha küsida (muide lubatud oli ainult üks mehhanik,suure mangumise peale anti ka teine pael )+ tasu saateauto eest.
Niisama pulli võib seal lätis teha aga EMV punkte on seal ikkagi väga ebaõiglane jagada ,sellega ei mõtle ma raja seisukorda vaid just seda ,et mina sain küll nende käitumisest aru ,et me ei ole seal oodatud ja hea ,et me üldse sõita saime (palju ei puudunud sellest ,et finaalid oleks pidamata jäänud).EMV punkte ei saa jagada sellise jama põhjal ,see on justkui sama kui punkte jagataks loosimise põhjal.

Positiivsena võib välja tuua väga hea seltskonna kellega olime hotellis ,kahju ainult ,et sai nii vara magama mindud.
04.09.2012 at 09:25
dellu
BRIDGESTONE Dragrace Cup 2012, LMV V etapp, EMV IV etapp [02.09.12. Riia]
Noh olgem ausad, "tiimidelt" raha korjamine tehti juba Speedestil ära. Suured klassid said jah endiselt sama palju või isegi juurde mehaanikuid, samas Bracketil ja muudel "väikestel" klassidel korjati korduvalt vähemaks neid (algses juhendis, mis on vähem kui varasem 4, oli 3 ja lõpuks paar päeva enne muudeti 2 peale). Päris nõme kui sa oled juba paari kohalikuga (kellest ühe autoga ma eelmise hooaja sõitsin) kokku leppinud, et tuleb ka seekord kaasa elama-appi lisaks mu oma muidu kaasas käivale isikule. Raha aga võetakse ju kõikide klasside käest võrdselt, nii et "ülekohtust" võiks rääkida ka meie korralduses sellisel juhul. See on muidugi arusaadav, et suurte tiimide jaoks on see väljaminek, aga arvatavasti on see hooaja eelarve muudest kuludest ikka väga väike osa.
04.09.2012 at 09:57 1 edit. Last edited 04.09.2012 at 09:58 by dellu
rivo09
BRIDGESTONE Dragrace Cup 2012, LMV V etapp, EMV IV etapp [02.09.12. Riia]
quote:
dellu: Noh olgem ausad, "tiimidelt" raha korjamine tehti juba Speedestil ära. Suured klassid said jah endiselt sama palju või isegi juurde mehaanikuid, samas Bracketil ja muudel "väikestel" klassidel korjati korduvalt vähemaks neid (algses juhendis, mis on vähem kui varasem 4, oli 3 ja lõpuks paar päeva enne muudeti 2 peale). Päris nõme kui sa oled juba paari kohalikuga (kellest ühe autoga ma eelmise hooaja sõitsin) kokku leppinud, et tuleb ka seekord kaasa elama-appi lisaks mu oma muidu kaasas käivale isikule. Raha aga võetakse ju kõikide klasside käest võrdselt, nii et "ülekohtust" võiks rääkida ka meie korralduses sellisel juhul. See on muidugi arusaadav, et suurte tiimide jaoks on see väljaminek, aga arvatavasti on see hooaja eelarve muudest kuludest ikka väga väike osa.


Ega asi ei ole niivõrd rahas kui põhimõttes. Fakt on see ,et sõita meil ei lastud.
04.09.2012 at 10:45
gets
BRIDGESTONE Dragrace Cup 2012, LMV V etapp, EMV IV etapp [02.09.12. Riia]
See tühja koha pealt eestikate eelsõitude lõpetamine oli natuke imelik jah. Tegelikult oleks pidanud siis kõigil poolelioleva ringi tulemused tühistama, mida aga ei tehtud. Mina näiteks sain 2x sõita ja teises ringis parema tulemuse, mis ka kirja läks. Muu koha pealt odavklassis suurt miinust ei täheldanud. Võibolla oli natuke tüütu see, et pealtvaatajate/sõprade autod lubati risti-rästi võistlejate vahele.
Mõningast huumorit tekitas see, kui turvamees oli stardialas meie käepaelu kontrollinud ja rahule jäänud, kuid paari minuti pärast lendas peale veel kapim vend, vist mingi ülemus, ja üritas meile ja sellele reaturvale selgeks teha, et lineupis võivad olla ainult sõitjad :).
Kas mitte see meeskonnapiletite juurdeostmine ei olnud sama ka eelmisel aastal? Et 10 osalemine ja 5 iga mehhaanik/sõber? Kuna see hind on nagunii Eesti hindadest tükk maad madalam, siis mulle see sobib :).
Aga rada on seal tõesti libe, isegi 104kw esiveoline tirib teise käigu pikalt ringi.
04.09.2012 at 12:17
BENBEN
  
BRIDGESTONE Dragrace Cup 2012, LMV V etapp, EMV IV etapp [02.09.12. Riia]
See eelsõitude teema oli jah päris "lahe", algul öeldi, et eestlastele on tund, laske käia. Slõumuversid tegid ühe sõidu ära, 20 min. enne lubatud tunni läbisaamist läksime line up'i, kogu ülejäänud OL ka meie järel. Veerand tundi enne tunni täissaamist hakkasid lihtsalt OL autode vahelt läbi ja üle muru pressima läti võistlejad midaiganes klassidest...mõtlesin, et juu mingi viimase hetke otsus? Buick startis ära, läksin line up'i kaudu tagasi, tund hakkas kohe-kohe täis saama, OL seisis, ootas rajale pääsu...kell kukkus, tuli teade, et eestlaste eelsõitude aeg sai nüüd täis, nüüd jälle läti sõitjate aeg...vtf? Selle eest oli line up'i kohtunik indu täis selle peale, et mul(mehaanikul) polnud line up'is kindaid käes???

____________________________
Ford Maverick`75(Filmiauto:) "Soovide puu", "Free Range")
PerTronix, Doug Headers, JBA Exhaust, H-D exhaust systems, Cambertire dealer.
Ask for price!
www.benben.ee
04.09.2012 at 13:40
Olds
  
BRIDGESTONE Dragrace Cup 2012, LMV V etapp, EMV IV etapp [02.09.12. Riia]
quote:
vlzman:
quote:
Fog: Kusjuures, mina ei halvustaks rada, Ka seade leidmine, et grippida mis iganes conditionis on osa drag racingus, ehk seda ma pahaks ei paneks. Aga peakohtunikul võtaks küll needsamused maha, kui tal neid oleks. Selle inimese ruulitud võistlusel mina enam ei osale, ja seda just turva- ja ajakava kaalutlustel.

100% vaidlen vastu. Inimeste keeratud käkki saab vigadest õppides parandada, kuid ühte ma ütlen: SELLISEL rajal ei ole võimalik võistelda sellisel jõutasemel olevate autodega nagu on meie OL masinad. Isegi Eestis on raske leida seda seadet, siiani on meie tiim sellega hakkama saanud. Seekord Bikerniekis mida iganes me ka tegime, mitte midagi ei toiminud. Mingilt maalt tulevad lihtsalt füüsikaseadused mängu....Teeme siis juba talvel ka etapi ja vaatame, kes leiab endale seade ja sõidab STABIILSELT kiireid aegu. Jään oma arvamuse juurde, et Bikernieki rada on ohtlik ja ei ole sobiv meie OL võistlejatele.

Täiesti nõus Veljoga.Lisaks sellele,et see rada on hullem kui liuväljak ei ole ta ka sile vaid kaldu ja munaja kujuga.Võite ette kujutada,kuidas see auto käitumises avaldub...Eks paistis, et meie autol hakkasid ka rehvid tasapisi otsa saama kuid sellele vaatamata oli lausa müstiline see, kuidas sisuliselt mitte midagi vedrustuse seadmise juures ei muutunud. 60` jala ajad olid stabiilselt gramm alla 2 sekundi :eek Mis dragracingust me siin räägime? See rada oleks paras koht driftivennikestele harjutamiseks, kuidas sirgel lõigul autot lõpuks otse hoida. Veljo sai sellega 170+ km/h kiiruse juures igatahes hakkama
Minule jättis see korraldus igatahes jube kehva maitse suhu. Olles aastaid tagasi ise korraldusega kordi ja kordi seotud olnud ning sellele ka kaasa aidanud nii Eestis kui Soomes, siis võite ette kujutada, mitu punkti kümnest ma Läti üritusele annaks - max.3 Kõik hakkas pihta registreerimise putkast, kus öeldi et outlaw meeskondadele on ette nähtud 1 mehaanik ja ülejäänud mehaanikud peavad piletid ostma :eek Miks mitte ka Lätlasi tuleval hooajal niimoodi üllatada ja siis saaksime ehk üritused ka plussi
Järgmine suurem üllatus- olime oma boksis ligi tunnikese istunud ja oodanud kui äkki kargab line-up kohtunik ligi ning kihutab meid boksist minema:"you have to go right away to line-up!" Lükkame siis higimull otsaees auto line-up järjekorda, kus passime minutit 5 kui tuleb teine line-up kohtunik ning ütleb:" you are too early " Tekkis järjekordselt küsimus, et mis siin toimub ja kas omavahel suhtemist korraldajatel üldse toimub?
Siis ei tahetud meie meeskonnaliikmeid stardialasse lubada rohkem kui 2, mille peale tekkis suur seletamine ja vaidlus ja tulemuseks oli lõpuks ikkagi see, et lasti rajale kolm mehaanikut. Ei suudetud aru saada sellest, et kaks mehaanikut juhatavad autot peale burnout`i tagasi ja üks tuulutab salongi suitsust ning juhatab auto pre-stage jooneni....
Selliseid jamasid võib tuua veel mitmeid...Ning kui "prr" läks peakorraldaja juurde rääkima, mida ja kuidas peaks tegema, saadeta ta viisakalt sinna kohta kus päike ei paista ning öeldi, et :"Ära tule õpetama.Me teame kuidas asjad käivad..."
Vot selline võistlus siis, mis oli suure tõenäosusega viimane Läti raja külastus nii meile kui ka kuuldavasti enamikele teistele Outlaw meeskondadele


____________________________
Premium Performance - Ameerika autode varuosad,remont,race osad & custom mootorite ehitus
Tim McAmis ametlik partner
COMP Performance Group brändide ametlik ainumaaletooja baltikumis
04.09.2012 at 14:30
prr
 
BRIDGESTONE Dragrace Cup 2012, LMV V etapp, EMV IV etapp [02.09.12. Riia]
quote:
Olds:...Ning kui "prr" läks peakorraldaja juurde rääkima, mida ja kuidas peaks tegema, saadeta ta viisakalt sinna kohta kus päike ei paista ning öeldi, et :"Ära tule õpetama.Me teame kuidas asjad käivad..."

Tegelt oli niipidi, et ma ütelsin peakohtunikule, et kui sa teha ei oska, siis küsi. Sellepeale öeldi, et miks sa varem ütlema ei tulnud. Absurd.

Olin seekordsel etapil lihtsalt pealtvaataja ja tahtin üks kordki aastas võistlust kõrvalt näha. A näe, ei lastud. Tõepoolest pidin sekkuma ja seletama, sest vastasel juhul oleks see võistluspäev veel sitemini välja kukkunud.

Minu arvamus samuti, et Riias enam ei tee. Ja seal ka, kus viimase võistluse peakohtunik platsis on. No lihtsalt ei meeldi noh.


____________________________
lapsest peale on hobused meeldinud
05.09.2012 at 13:44
tmac
 
BRIDGESTONE Dragrace Cup 2012, LMV V etapp, EMV IV etapp [02.09.12. Riia]
Maris kirjutas and I quote:


On behalf of myself and all Latvian drag racing community I appologize to Estonian outlaw drivers that some of you could make only one qualification run.

Next Wednesday we will analyze the situation in Latvian drag racing working group. Currently the facts that I know are following:
1) the problem was triggered by 2hours delay of timing system installation. This happened because the usual Estonian timing system was in the last minute replaced by the other one. Organizers did not know that the power supply for this system should be placed on left side (it always used to be on the rigth side in Bikernieki). It took too much time to rearrange the timing system to right side and I heard that there were also some other problems with the system that had to be fixed.
2) It was originally planned to split the qualifications into 3 groups - Latvian Pro, Estonian champ and Latvian street. Each group was provided 1h 10 min for qualifications. This would allow equal time for each group. Number of participants in Estonain champ was the smallest among all groups. This sequence was explained during the drivers meeting and no one objected.
3) Head marshall was under pressure because of big number of participants and initial delay with timing system did not allow extra moves with schedule. In September it gets dark much sooner than in summer, and it is too dangerous to drive Pro and outlaw cars without proper light (light was provided on the track, but not possible on the braking area and return). Last year there were complaints from Estonians about this.
4) Perhaps one of the solutions would have been to give extra qualification run to those few outlaw cars and move Latvian street qualifications after all other finals. But since every one had at least one qualification run, head marshall took a decision not change the schedule.
5) At the end the Estonian final were finished just at the dusk - it was clear that no more time would have been allowed. Street finals were completed in dark, which is ok because they have headlights.

What happened cannot be reverted, we will try to work out a better plan for next year.

____________________________
Team Ilms-Motorsport
Carbon Destroyer 8.56@274km/h
06.09.2012 at 12:35
prr
 
BRIDGESTONE Dragrace Cup 2012, LMV V etapp, EMV IV etapp [02.09.12. Riia]
Alguses oli Kaarli suust kuulda, et peakohtunik jätab ära kõik show-a-like värgid, sest ajakava on peetis. Ilus, paljutõotav.

Varsti olid rajal tantsutüdrukud ja tsiklimehed, kes oma numbreid näitasid. Ja ajavõtu hilinemisele kaks tundi keerati veel otsa showde näol 1h ja 45min, kuigi viimasega oleks saanud ajavõtu pläki tasa teha...

Ieva ütles mulle mitmeid kordi, et "we don't have time!!!!" kui sai küsitud, et miks me ei sõida....

Vot nii.

____________________________
lapsest peale on hobused meeldinud
06.09.2012 at 13:12
tqhq.ee foorum : Üritused : BRIDGESTONE Dragrace Cup 2012, LMV V etapp, EMV IV etapp [02.09.12. Riia]   1 2  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.