register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : kasti õli jahutus  
Poster Message
Max3,0
 
kasti õli jahutus
.....kui keegi olex nii lahke ja abivalmis et seletax ära kuidas panna ise stock aut.kastile õli jahutus radikas siis olex väga tänulik.....
09.10.2002 at 21:02
peep
 
Moderator
kasti õli jahutus
Leia üles stock kastiradikasse (mis tavaliselt on mootoriradika sees) viivad voolikud, ühenda lahti tagasivoolu ots, vii sealt voolik täiendavalt installitavasse kastiradikasse ja teiselt poolt ühenda täiendavast kastiradikast väljuv voolik kasti viiva stock voolikuga. Suht, lihtne protsess.

Et Sul mõned pildid ka oleks, siis paar Camaro kastiradika installi instruktsiooni:

http://www.bfranker.badz28.com/94Z/trannycooler.htm
http://www.zmydust.com/trannycooler.html
09.10.2002 at 21:28
max
kasti õli jahutus
Kas õliradkas läheb veeradika ette?

Miks ühendamise järjekord selline on? Vastupidi tunduks loogilisem, et kasti radikas jahutab maha ja veeradikas viib töötemperatuurile lähemale... Antud juhul võib ju tekkida olukord, kus kasti õli liiga maha jahutatakse (vesi nagu hakkkaks juba soojenema, aga kastiradikas jahutab jälle külmaks)? Selgitame :P
09.10.2002 at 22:04 Last edited 09.10.2002 at 22:04 by max
Torino
kasti õli jahutus
Kas on ka selline võimalus, et kasti õli liiga maha jahutatakse?

____________________________
Ford Torino 75´ 351W 429 5??
10.10.2002 at 10:33
Vanaisa
  
Moderator
kasti õli jahutus
quote:
Torino: Kas on ka selline võimalus, et kasti õli liiga maha jahutatakse?

Jah, kui läbi külmkapi lasta. Muidu ei ole probleemi
:)

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
10.10.2002 at 10:37
peep
 
Moderator
kasti õli jahutus
max: esimese installi lingi all on kõik kirjas aga miski ei takista Sind vastupidi tegemast. Aga enne selgita välja mis temperatuuridega on tegemist, seda ma ei oska öelda.

"Liiga" mahajahutamisest pole ma midagi kuulnud.
10.10.2002 at 10:42
max
kasti õli jahutus
No aga siin seal ikka on läbi jooksnud, et kui kasti õli pole töötempi saavutanud, siis ei maksa lajatada jne. Sellest see küsimus... No aga kui spetsialistid ütlevad, et kunagi pole "liiga" jahe, ju siis nii on.
10.10.2002 at 11:42 Last edited 10.10.2002 at 11:43 by max
udu
 
kasti õli jahutus
lisaradikana võid kasutada konditsioneeri radikat

____________________________
Chevrolet Corvette '80
Cadillac CTS '06
10.10.2002 at 11:44
max
kasti õli jahutus
Kondist ma ei loobu, aga õnneks on mul üks liigne kondi radikas olemas ja see plaan mul ongi.
10.10.2002 at 11:46 Last edited 10.10.2002 at 11:46 by max
hirax
  
kasti õli jahutus
Kui tagurpidi panna tekkib mul küsimus - mis mõte sel lisaradikal siis üldse on??? kui algul jahutad maha ja siis kukud jälle üles soojendama??? Pannakse ta ju ikka üldjuhul siis kui kasti õli temp mingite modimiste tagajärjel tõuseb ja stock radikas jäetakse mõnel juhul üldse mängust välja kui on kartus, et ta vett liigselt soojendama hakkab (vist oli corvusel mingi sarnane jama)

____________________________
Mercury Cougar 86
C10 1981
10.10.2002 at 11:52
peep
 
Moderator
kasti õli jahutus
Mina arvan, et see kasti lisaradikas ei ole lihtsalt võimeline õli "liiga" maha jahutama - töötemperatuur on ju ikkagi suht. kõrge. Teine asi on, et selle töötemperatuuri saavutamiseks võib mõnevõrra rohkem aega kuluda. Igal juhul, kui Sa oled mures kas kasti õli töötemperatuur on õige, peaksid installima vastava näidiku ja ongi teema maas. Vist Lauril vedeles poes letis üks kastiõli temp. näidik.

veel paar linki:

http://www.perma-cool.com/Catalog/Cat_page02.html

http://www.perma-cool.com/faq/coolers.html#filter
10.10.2002 at 11:52
max
kasti õli jahutus
quote:
hirax: Kui tagurpidi panna tekkib mul küsimus - mis mõte sel lisaradikal siis üldse on??? kui algul jahutad maha ja siis kukud jälle üles soojendama??? Pannakse ta ju ikka üldjuhul siis kui kasti õli temp mingite modimiste tagajärjel tõuseb ja stock radikas jäetakse mõnel juhul üldse mängust välja kui on kartus, et ta vett liigselt soojendama hakkab (vist oli corvusel mingi sarnane jama)
1) Vee temperatuuri radikas tead?
2) Kastist väljuva õli temperatuuri tead?
Võrdle neid ja küsi uuesti.
10.10.2002 at 12:47
peep
 
Moderator
kasti õli jahutus
max: selge ju, et ta ei tea ja kui Sina tead siis ütle talle, oleks konstruktiivsem.:)
10.10.2002 at 13:43
max
kasti õli jahutus
Peaks vist olema jah :) Aga krt, kui ei tea, siis pole mõtet ka targutama hakata ;) OK, peace
10.10.2002 at 14:17
camsist
 
kasti õli jahutus
Eksperdid Thirdgen.orgist teavad pajatada:

I have a 70268 B&M trans cooler. My trans fluid usually runs about 150*F when it's hot outside and around 125*F at night. I can tell you from experience that the shift quality gets worse and worse when it gets to 180*F and above. But that doesn't happen anymore since I relocated the cooler to the grill area and put the B&M in series after the stock radiator cooler.


____________________________
'86 Camaro
10.10.2002 at 14:49
Andres69Stang
 
kasti õli jahutus
quote:
peep: Vist Lauril vedeles poes letis üks kastiõli temp. näidik.

See juba suvi otsa töötab ;)
Huvitav on see, et paigaldamis õpetuses kästi andur installida just radikast kasti voolava toru vahele, kuigi ma arvasin, et just kastist väljuv temp võiks adekvaatset vastust anda. Peale selle näiduki alumises otsas küll punast tsooni pole ja ükski kasti tootja kah õli jahedusest tulenevaid rikkeohte ei märgi.
Ise tõstsin kasti radika ümber. Nüüd ta on tagasilla kohal (ette on ruumi vaja ja raskust on taha vaja), ning jahutab küll. 3500 stall

____________________________
Mustang´69,390,C6
10.10.2002 at 16:56
Kalju
kasti õli jahutus
quote:
peep: Teine asi on, et selle töötemperatuuri saavutamiseks võib mõnevõrra rohkem aega kuluda.
Miskis artiklis oli väide, et selle aja vähendamiseks ongi soovitav stock radikas süsteemi ales jätta.
Kunagi räägiti ühes mehaanika loengus miskitest hüdraulilistest löökidest, mis tekivad õli sees ja mis mõjuvad tööpindadele laastavalt. Mis tingimustel need tekkisid, seda enam ei mäleta (liig jahe õli või liig kuum õli või hoopis miski kolmas tingimus).
10.10.2002 at 21:03 Last edited 10.10.2002 at 21:06 by Kalju
hirax
  
kasti õli jahutus
quote:
max: Aga krt, kui ei tea, siis pole mõtet ka targutama hakata

Ega ma targutanudki. Kuna ma selle asjaga minimaalselt kokku puutund olen siis mul tekkiski selline loll küsimus. Sry

____________________________
Mercury Cougar 86
C10 1981
11.10.2002 at 00:41
mrtn
kasti õli jahutus
kui ma endale kastiradikat plaanisin, enne kui TransRem mui auto maha põletada jõudis, siis leidsin kusagilt loogika, et lisaradikas võiks olla suur ja stock radikast eespool, kuna siis ei teki olukorda, kus käreda külmaga kasti liiga külm õli tagasi jõuab, vaid ta on enne mootorijahutuse radika poolt normaliseeritud.
11.10.2002 at 00:59
Max3,0
 
kasti õli jahutus
tänx vastuste eest olen nyyd oluliselt targem.....
11.10.2002 at 19:45
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : kasti õli jahutus  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.