register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : veovõlli määre  
Poster Message
Ragnar
veovõlli määre
Mis määre sobib veovõlli kus on kasutatud nõellaagreid?
15.10.2002 at 15:27
Erkki
  
veovõlli määre
Sellises kohas kasutatakse molübdeeni sisaldavat määret, näiteks Moly Grease 2. Välimuselt tunneb ta ära selle järgi, et on tumehalli värvusega. Tavaline rattalaagri määre on kollakas. Seda peaks olema igas autopoes müüa. Ise asi on muidugi, kas müüja on piisavalt haritud teadmaks, mida ta müüb.

____________________________
Chevrolet Camaro '71
Pontiac Firebird '71
Chevrolet Chevelle '69, 350 cid
El Camino '68
F150, 2011
Life begins at 1000 Hp...
15.10.2002 at 16:50
Kalju
veovõlli määre
Ragnar: mis hall määre sul garages oli?
15.10.2002 at 21:23
mrtn
veovõlli määre
seda veovõllimääret müüakse igal pool. mina olin laisk ja ostsin Statoilist.
15.10.2002 at 22:06
Ragnar
veovõlli määre
quote:
Kalju: Ragnar: mis hall määre sul garages oli?
mingisugune ESSO toode liitiumseebi baasil, minuteada grafiidi sisaldusega t.halli värvi määre

quote:
Erkki: Sellises kohas kasutatakse molübdeeni sisaldavat määret, näiteks Moly Grease 2. Välimuselt tunneb ta ära selle järgi, et on tumehalli värvusega.
Kas seda kasutatakse ka kardaaniristis?
15.10.2002 at 23:09 Last edited 15.10.2002 at 23:12 by Ragnar
Erkki
  
veovõlli määre
Moly Grease 2 (ESSO) on ka liitiumseebi baasil valmistatud. Kardaani riste võib sellega määrida küll. Molübdeensulfiidi sisaldav määre ongi mõeldud suure koormuse all töötavate detailide määrimiseks, nagu näiteks kardaani risti nõellaagrid, veovõllide tripoidi nõellaagrid. Samas veerelaagrisse (n. rattalaager) ta hästi ei sobi, sest on liiga paks. Rattalaagrite jaoks on mõeldud kollakas liitiummääre.
Grafiitmääre veerepidadele ei sobi. Teda kasutatakse pigem keermesliidetes, kus on kinnipõlemis oht, nagu väljalaskekollektori poldid jms.

____________________________
Chevrolet Camaro '71
Pontiac Firebird '71
Chevrolet Chevelle '69, 350 cid
El Camino '68
F150, 2011
Life begins at 1000 Hp...
16.10.2002 at 10:18
LaSa
 
Moderator
veovõlli määre
quote:
Erkki: Moly Grease 2 (ESSO) on ka liitiumseebi baasil valmistatud. Kardaani riste võib sellega määrida küll. Molübdeensulfiidi sisaldav määre ongi mõeldud suure koormuse all töötavate detailide määrimiseks, nagu näiteks kardaani risti nõellaagrid, veovõllide tripoidi nõellaagrid. Samas veerelaagrisse (n. rattalaager) ta hästi ei sobi, sest on liiga paks. Rattalaagrite jaoks on mõeldud kollakas liitiummääre.
Grafiitmääre veerepidadele ei sobi. Teda kasutatakse pigem keermesliidetes, kus on kinnipõlemis oht, nagu väljalaskekollektori poldid jms.
selle kvoodi peaks 'tehnika' alla üles panema :) Selline hea ja lühike ning samas paljuütlev määrete kohta.
16.10.2002 at 10:21
Ets
veovõlli määre
Molübdeendisulfiidi kasutatakse uuemal ajal grafiidi asemel nn. Extreme Pressure tingimustes. Eelkõige sõlmedes kus metall vastu metalli on edasi-tagasi hõõrdumises. Väga hea kasutamiseks kardaaniristides ja veokitel näiteks sadulamäärdena. Oluline on aga see, et mustas keskkonnas ja kohtades, kus vesi hästi ligi pääseb ei pea Liitiumseebil tehtud määre kaua vastu. Kasutama peaks Li/Ca (liitium-kaltsium) seebil määret. Kaltsium teeb määrde selliseks "kleepuvaks" nagu takjas-näts. Siis püsib kauem sees.
Erinevad mootoritootjad lubavad kasutada erinevaid määrdeid veovõllidel. Mõnele pole see üldse oluline. Ja kui on oluline siis automanuaalis peaks olema kirjas, mida panna. Chrysler kasutab mingit punast! värvi Mopari määret. Kuna eelpool mainitud MoS2 lisand teeb aga määrde mustaks (halliks-olenevalt sisaldusest) siis ei oska ma küll arvata, mis lisand Mopari määrdele värvi annab!?
Aga pruunid määrded on jah, nagu Erkkigi ütles reeglina veerelaagritele. Kõige tavalisemad poodides/bensukates müüdavad määrded on NLGI 2 või ka NLGI 1 viskoossusega ja ajavad igalpool asja ära (kui laagritemperatuurid ületavad 120-130 kraadi siis küsi juba kõrgtemperatuuri määret).
Ragnar, küsin meili teel infi!
16.10.2002 at 11:42
BlueStang
 
veovõlli määre
RL Synthetic CV-2 Crease


____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
16.10.2002 at 12:13 Last edited 16.10.2002 at 12:15 by BlueStang
unistaja
veovõlli määre
On ka Mobilgrease HP seeria, sisaldab molübdeendisulfiidi, libisevatele pindadele.
Mõned kiidavad selle veepidavust.
Subjektiivselt asja värvikamaks ajades minu arust on sinaka tooniga.

quote:
EtsKets wrote:
Molübdeendisulfiidi kasutatakse uuemal ajal grafiidi asemel nn. Extreme Pressure tingimustes. Eelkõige sõlmedes kus metall vastu metalli on edasi-tagasi hõõrdumises. Väga hea kasutamiseks kardaaniristides ja veokitel näiteks sadulamäärdena.
See grafiidi osa vist päris nii pole, mingi näpukas või olen mina valesti arusaanud.
16.10.2002 at 12:15
Ets
veovõlli määre
quote]
See grafiidi osa vist päris nii pole, mingi näpukas või olen mina valesti arusaanud.

Graphite vs. MoS2

Cheaper component/ Expensive Component
Made of Carbon only/ Heavy metal containing
Rough edges/ Tile Structure
Tends to be abrasive over time/ Very smooth,noabrasion
Can withstand normal pressures/Alsofor higher pressures
Less and less used / Preferred for Greases
Grey Colour/ Black Colour
Nii et võib grafiidiga võib ka ilma:)
16.10.2002 at 12:33
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : veovõlli määre  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.