register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Mootoriõli  
Poster Message
Ragnar
Mootoriõli
Mida soovitate '88 aasta chevy mootorisse igapäevaseks sõiduks...?
18.10.2002 at 13:12
Vanaisa
  
Moderator
Mootoriõli
10w40 - vast kõige tavalisem ja ka mitte kallis...

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
18.10.2002 at 14:25
Ets
Mootoriõli
Kõige esimene küsimus: millega seni sõitnud oled?
Väga lihtne viga on tehtud kui ostetakse kasutatud masin, milles senimaani mineraal ja/või osaliselt sünt õli sees on olnud. Uus omanik aga, tahtes mootori eest paremini hoolitseda, vahetab mahlad kohe sünteetilise vastu!!! Tulemus on selline, et kuna sünt reeglina sisaldab võimsamaid läbipesulisandeid siis parimal juhul on paari tuhandega (km) filter umbes, kehvemal juhul aga kompressioon kadunud, õli lekib läbi tihendite/võimalike pragude, rõhk maas jne.
Kui Sa ei tea, mida seni kasutatud on siis kõige lihtsam on karter tühjaks lasta ja alt ära keerata ning hinnata detailide puhtust. Kui kõik on haljas siis on suurim tõenäosus, et on kasutatud osaliselt synt/täissynt vedelikke. Kui sõlmedel on musti sette/nõe/tahmalaike siis mineraale. Kui karterit ära keerata ei raatsi siis pista näpp karteri õlilaskeavast sisse ja kombi pimesi, ka nii võib.
18.10.2002 at 15:06
peep
 
Moderator
Mootoriõli
tavalist poolsünti - pennzoil'i saab soodsalt näiteks.
18.10.2002 at 15:22
wax
 
Mootoriõli
Kuna su Celeb pole just uuem auto ja läbisõitu on küllaga, siis pakun et Valvoline MaxLife ;):)
18.10.2002 at 16:34
Ets
Mootoriõli
quote:
wax: Valvoline MaxLife ;):)

Ah, ei hakka nimesid nimetama aga kui jällegi satud ühest teatud puna-kollase märgiga tanklast läbi sõitma siis õliriiulilt võta kas kollast või siis sinist värvi purk :p
18.10.2002 at 16:41
BlueStang
 
Mootoriõli
Ma jätan soovitamata - olen siin ennegi selle eest peksa saanud:)

____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
18.10.2002 at 17:22
Ras
Mootoriõli
Olen kuulnud et USAs kasutatakse enamuses kasutatud autodes mineraalõlisid. Kas see peab paika?

____________________________
Caprice
18.10.2002 at 17:35
Ago
 
Mootoriõli
Valasin enda omasse kaks kuud tagasi Valvoline MaxiLife sisse. Mina olen igatahes rahul.

____________________________
Pontiac Trans Sport `96
18.10.2002 at 18:09
Ragnar
Mootoriõli
Auto läbisõit on 117 000 m. Siiani olen poolsynti kasutanud. Siin tekkiski küsimus, kas minna täissyndile üle või mitte.
Üldiselt jäin hiljaks selle postitusega, sest mul kõrv kibeles kauaoodatud (10 kuud) mootori häält kuulda ning ostsin Esso poolsyndi ära.
Ja mu soov ka täitus eile õhtul, jällegi alles peale mõne raskuse ületamist. :D
19.10.2002 at 11:17 Last edited 19.10.2002 at 13:31 by Ragnar
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Mootoriõli  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.