register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : C-kat auto B-kat autoks?   1 2  
Poster Message
ERAK
  
C-kat auto B-kat autoks?
Hei siinsed.

Kas/mis tingimustel saaks C-kat autona Eestis (või Rootsis) arvel oleva H2'e muuta registris B-kat autoks? Seejuures kaotamata paberites treileri sikutamise võimet, kandejõud ei omaks tähtsust.

Tänud heade vihjete eest ette.

Terv. ERAK

kaubikuveod@gmail.com

____________________________
kümblustünni rent
kaubikurent
sõidukid Rootsist
rehvide müük
21.02.2016 at 13:06
ramman
C-kat auto B-kat autoks?
Kas mingist ajast üldse ei tahetud ära kaotada seda ''kohitsetud'' kandevõime teemat? Et kui on täismass üle 3.5 tonni, siis registrimassi kandejõu arvelt alla viia ei saa, et mahuks B-kat. sisse.

____________________________
Dodge RAM 1500 5.7 HEMI Longhorn 2012
Chrysler Grand Voyager CRD 2007
Tööauto MB Vito 119 2021
Club Fullsize
21.02.2016 at 13:28
cartmann
C-kat auto B-kat autoks?
Kas mitte nyyd, 2016, kaotati reg mass üldse ära? Et ainult paberis olevad täis ja tühimass loevad

____________________________
Ford F-250 Harley Davidson edition 6.0TD
FastFordRacing
21.02.2016 at 14:14
ERAK
  
C-kat auto B-kat autoks?
quote:
ramman: Kas mingist ajast üldse ei tahetud ära kaotada seda ''kohitsetud'' kandevõime teemat? Et kui on täismass üle 3.5 tonni, siis registrimassi kandejõu arvelt alla viia ei saa, et mahuks B-kat. sisse.

Olen ka sellest lugenud ent ometi on neid B-kat'ina arvel, Rootsis on enamus H2 (ja lausa H1) B-katina arvel. Mul on C-kat juhiluba küll olemas kuid siis ei tohiks sellega haagist vedada vist? (kuna CE'd ei ole), samuti ei tohiks siis naine sellisega sõita, ilmselt oleks hiljem võimalik müük ka keerulisem kui C-katina arvel.

E. siis nii nagu arvel on nii jääb ja seda muuta (mõistliku asjaajamise mahu juures) ei õnnestu?


____________________________
kümblustünni rent
kaubikurent
sõidukid Rootsist
rehvide müük
21.02.2016 at 14:15
charger
C-kat auto B-kat autoks?
Kerghaagist (kuni 750kg) võid C-katiga vedada, aga suurema puhul läheb täismass lõhki ja on E-katti vaja. Hetkel kursuste hind 400-500€ :)
21.02.2016 at 14:57
ERAK
  
C-kat auto B-kat autoks?
quote:
charger: Kerghaagist (kuni 750kg) võid C-katiga vedada, aga suurema puhul läheb täismass lõhki ja on E-katti vaja. Hetkel kursuste hind 400-500€ :)

just :)
Zubrjonokist (kerghaagisest) ei ole kahjuks abi. Teen just BE-kat'i... CE'd ei vaja kuna rekkajuhiks ei hakka :)


____________________________
kümblustünni rent
kaubikurent
sõidukid Rootsist
rehvide müük
21.02.2016 at 15:46
KOLLA
C-kat auto B-kat autoks?
Enesel on B-katina arvele võetud Tsuburban K2500, millele tehti peale avaldust auto registri keskuses kontroll ülevaatus ja sisestati tehase poolt autole lubatud ning VIN koodile märgitud kärutamise, vintsimise ja muud ümber ehitused. Sealjuures säilis sõidukil B-kat juhtimis õigus.

____________________________
Better push a Chevy , than drive a Ford !
21.02.2016 at 22:51
dodge
C-kat auto B-kat autoks?
On veel niisugune variant nagu B-kategooria märkega "96". See siis lubab autorongi juhtida täismassiga kuni 4250 kg.
Selle jaoks vaja ainult sõidueksam teha. Riigilõiv 52€.
21.02.2016 at 23:20
Stroker
 
C-kat auto B-kat autoks?
Oli ju eelmisel aastal teemaks, et 01.01.2016 kaob see reg massi vähendamine ära ja ka selliste sõidukite omanikud peavad hakkama C-katiga sõitma, kuna täismass on üle 3,5 tonni. Teab keegi mis sellest siis sai`?
Endal jäi üks selline masin ostmata, kuna ei soovinud just veokalubade pärast sehkendama hakata.


____________________________
`73 Charger in progress
21.02.2016 at 00:03
cartmann
C-kat auto B-kat autoks?
Minu lube ja auto doke kontrolliti viimane kord sadamas pikalt, ca kuu tagasi. Olid kaks blondiini forresteriga aga nad vist pold ise ka kindlad, mida otsivad. Minulgi siis tuunitud reg massiga dokid.

____________________________
Ford F-250 Harley Davidson edition 6.0TD
FastFordRacing
21.02.2016 at 00:22
ERAK
  
C-kat auto B-kat autoks?
quote:
dodge: On veel niisugune variant nagu B-kategooria märkega "96". See siis lubab autorongi juhtida täismassiga kuni 4250 kg.
Selle jaoks vaja ainult sõidueksam teha. Riigilõiv 52€.


Hmm...päris huvitav see "96", pole sellest midagi kuulnud. C-kat olemas, aga ikka peab veel mingi eraldi lõivu välja köhima :)

____________________________
kümblustünni rent
kaubikurent
sõidukid Rootsist
rehvide müük
21.02.2016 at 01:40
dodge
C-kat auto B-kat autoks?
Mul on ka C olemas, Tegin selle 96 ära, sest haagissuvilaga on täismasside summa 3630 kg.
See on väga lihtne taha - eksami aeg kokku leppida ja nädalaga on uus juhiluba taskus. Autorong on muidugi taotleja poolt.
22.02.2016 at 09:24
ramman
C-kat auto B-kat autoks?
quote:
dodge: Mul on ka C olemas, Tegin selle 96 ära, sest haagissuvilaga on täismasside summa 3630 kg.
See on väga lihtne taha - eksami aeg kokku leppida ja nädalaga on uus juhiluba taskus. Autorong on muidugi taotleja poolt.
Ise olen ka kuulnud samast asjast. Peaks ära tegema. Mida see eksamisõit täpsemalt sisaldab?

____________________________
Dodge RAM 1500 5.7 HEMI Longhorn 2012
Chrysler Grand Voyager CRD 2007
Tööauto MB Vito 119 2021
Club Fullsize
22.02.2016 at 09:54
max
C-kat auto B-kat autoks?
Uurisin seda teemat 1-2 aastat tagasi. Kategooria määratakse täismassi alusel ja moos. Ainuke võimalus C->B on tuua tehase (poolt volitatud esinduse) paber, et antud sõiduki täismass on <3500 kg. Pole kuulnud, et see vahepeal muutunud oleks.

Endised reg. massiga pääsenud lähevad sama reegli alla ehk kui täismass C, siis ikkagi C.
22.02.2016 at 12:34 1 edit. Last edited 22.02.2016 at 12:35 by max
ERAK
  
C-kat auto B-kat autoks?
quote:
ramman:
quote:
dodge: Mul on ka C olemas, Tegin selle 96 ära, sest haagissuvilaga on täismasside summa 3630 kg.
See on väga lihtne taha - eksami aeg kokku leppida ja nädalaga on uus juhiluba taskus. Autorong on muidugi taotleja poolt.
Ise olen ka kuulnud samast asjast. Peaks ära tegema. Mida see eksamisõit täpsemalt sisaldab?

Leidsin selle "96" kohta sellise info:
http://www.autokooltestudo.ee/est/1844/juhiluba-koodiga-96

____________________________
kümblustünni rent
kaubikurent
sõidukid Rootsist
rehvide müük
22.02.2016 at 13:08
Jesper
 
C-kat auto B-kat autoks?
See "kood 96" ei mängi C-kati veduri puhul mingit rolli, seal ikka CE-d vaja. Muidu on ka suht mõttetu kategooria, kuna BE tegemine on üsna lihtsaks tehtud.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
22.02.2016 at 15:46
ERAK
  
C-kat auto B-kat autoks?
quote:
cartmann: Kas mitte nyyd, 2016, kaotati reg mass üldse ära? Et ainult paberis olevad täis ja tühimass loevad

Tegin mõned päevad tagasi maanteeametist päringu ja nüüd just helistati ja teatati, et ainult täismass loeb ning selle põhjal kujuneb otsus, mis kat- juhiloaga seda Eestis registreerimise järgselt juhtida tohib, olenemata sellest kuidas varem arvel oli, e. ka Eestist ostmise korral kui seni oli nt. H2 B-kat autona arvel olnud ja toimub omanikuvahetus siis muutub C-kat autoks ning mingi trikk enam ei aita e. kõik, kes tahavad raskete autodega sõita, peaks vut-vut minema C-kat lube tegema kui ei ole veel tehtud.

Loodetavasti on selline kinnitus maanteeameti poolt infona ka teistele siinsetele kasuks.

Terv. ERAK


____________________________
kümblustünni rent
kaubikurent
sõidukid Rootsist
rehvide müük
25.02.2016 at 17:37
Rekkamees
 
C-kat auto B-kat autoks?
quote:
ERAK: ... kui seni oli nt. H2 B-kat autona arvel olnud ja toimub omanikuvahetus siis muutub C-kat autoks ...

Aga kui omanikuvahetust ei toimu? Kas sellisel juhul siin näiteks toodud H2 on edasi arvel B-kat autona või loeb ikkagi see, et täismass on rohkem kui 3500 kg?

____________________________
Dodge Ram 2500 cummins ´97
25.02.2016 at 18:47
ERAK
  
C-kat auto B-kat autoks?
quote:
Rekkamees:
quote:
ERAK: ... kui seni oli nt. H2 B-kat autona arvel olnud ja toimub omanikuvahetus siis muutub C-kat autoks ...

Aga kui omanikuvahetust ei toimu? Kas sellisel juhul siin näiteks toodud H2 on edasi arvel B-kat autona või loeb ikkagi see, et täismass on rohkem kui 3500 kg?

Eee...hea küsimus :)
Maanteeametist helistanu ütles, et auto registreerimisel tehakse otsus täismassi põhjal, mis lubab oletada, et kui varasemalt väljaantud tehn. passis on Sul ikkagi kandejõu arvelt vähendatud registrimass siis ei tohiks probla olla? Vblla ei saa mingil hetkel enam TÜV'ist läbi vms. keerukused, küll nad midagi välja mõtlevad.
Kas liikluses kottima hakatakse B-lubadega H2'e omanikke, ei oska öelda.


____________________________
kümblustünni rent
kaubikurent
sõidukid Rootsist
rehvide müük
25.02.2016 at 19:33
Jesper
 
C-kat auto B-kat autoks?
Liiklusseaduses on ju ilusti kirjas:
quote:
(3) B-kategooria mootorsõiduki juhtimisõigusega isik võib 2016. aasta 1. jaanuarini juhtida C-kategooria mootorsõidukit, mis on kantud enne käesoleva seaduse jõustumist liiklusregistrisse, tingimusel et mootorsõiduki registrimass ei ületa 3500 kg, või sama mootorsõidukit koos kerghaagisega.
Juhtimisõiguse kategooriat ei määrata registreerimisel, ehk siis juhtimisõiguse mõttes on need autod kõik juba ammu C-kat, lihtsalt selle aastani kehtis üleminekuaeg.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
25.02.2016 at 21:27
Rekkamees
 
C-kat auto B-kat autoks?
Selge siis. Järelikult mu Dodge rooli nüüd enam B-kat juhiloaga isikul asja pole. Huvitav kas mulle praegu see ka veel mingeid eeliseid annab, et Dodge registrimass on 3500 kg? Kui see mingeid eeliseid ei anna, siis oleks äkki mõttekas mul auto registrimass võrdsustada täismassiga...

____________________________
Dodge Ram 2500 cummins ´97
26.02.2016 at 09:22
Astro SS
C-kat auto B-kat autoks?
Load käivad nüüd täismassi järgi, kui passis on reg.mass 3500 ,siis see on mõtetu kitsendus mille tulemusel ei tohi su auto üle 3500 kaaluda

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
26.02.2016 at 11:11
Tyymiiz
 
C-kat auto B-kat autoks?
Aga kui on kaks identset masinat ntx: nn pakettiautod chevy van mõlemad viie kohalised aga üks täismassiga 2900kg teine 3900kg ?
ühel kandevõime 450kg teisel 1100 kas siis esimene pill muudetakse ka ümber ja läheb c-kat alla?

____________________________
minust viinalõhna õhkab ja mul puudub cadilac mul on igivana chevy mis näeb välja nagu käkk 56667774
12.05.2016 at 02:04
DevilDeVille
  
C-kat auto B-kat autoks?
Vannil ja vannil on vahe g20 vs. g30 või 1500 vs. 2500 vs. 3500

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
13.05.2016 at 10:32
Tyymiiz
 
C-kat auto B-kat autoks?
quote:
DevilDeVille: Vannil ja vannil on vahe g20 vs. g30 või 1500 vs. 2500 vs. 3500
Mõlemad g20 ja isegi olen märganud et 5 kohaline ja 7 kohaline on sama täismassiga . Tegelikuses ju ei tohiks olla?

____________________________
minust viinalõhna õhkab ja mul puudub cadilac mul on igivana chevy mis näeb välja nagu käkk 56667774
13.05.2016 at 11:23
tqhq.ee foorum : Vaba teema : C-kat auto B-kat autoks?   1 2  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.