register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Split: värvkattest, maitsetest ja arvamustest   1 2  
Poster Message
Jarmo
  
Split: värvkattest, maitsetest ja arvamustest
Et mitte El Camino teemat edasi risustada, siis oleksin pidanud võibolla tegelikult hoopis vait jääma, kuid ma ei suutnud siiski keelt hammaste taha jätta ja tegin nö splititeema :D



quote:
Ma ei jaga ka seda perses kere vaimustust. Sama hästi võiks siis juba tehnika sama perses olla..miks seda vunstida.
Selline vägev mäda värk. Kui elustamine ette võtta, siis miks poolkõvana? Vägev see küll ei ole. Ausalt öeldes on kahju sellistest.
quote:
minujaoks pigem kultuurituse küsimus :)



Just säärased arvamused ongi heaks indikaatoriks, et teadlikkus erinevatest autožanritest ja -kultuuridest on Eestis veel ikka väga väike.
Pidevalt kohtab inimestel selliseid arvamusi nagu "ma ei saa sellisest asjast üldse aru" jne. Tihti lisatakse veel, et see või too on "täielik pask" või midagi sarnast.

Miks üldse peaks aru saama? Võiks ju lihtsalt võtta igat projekti sellisena nagu ta on, polegi vaja aru saada, eriti veel kui endal konkreetse stiili vastu huvi pole.
Tänapäevastest žanritest on näiteks stance ja vip-style ühed peksupoistest, paljud ohivad, et miks nii ja miks naa. Aga miks mitte?
Kui endale ei meeldi, siis on asi lihtsalt erinevas maitses ja võib vabalt jääda enda südames oleva žanri juurde.
IMO on just põnev, et on erinevat sorti projekte. Läikivaid ja siledaid klassikuid on kõik kohad täis ja alati jääb neid inimesi, kes teevad just selliseid projekte.
Aga loodetavasti jääb alati ka inimesi, kes julgevad midagi teistsugust teha ja kellele polegi tähtis, et keegi kuskil mingi punkti annaks. Endale peab meeldima sõita.

Kui kõik projektid oleksid ainult siledad ja ilusad, siis ühel hetkel võivad nad laias laastus võrduda hall-metallik-diisliga, sest kõike ühesugust on lihtsalt nii palju.
Enda kogemusel oskan ühe näitena tuua '64 Chevy Impaladest ehitatud lowrider'id. "Six-Fo" on selles teemas põhimõtteliselt üks kõige popimaid toorikuid ja kuigi nad on toredad, siis
mu pilk libiseb neist tunduvalt kiiremini üle kui näiteks millestki teistsuguse lähenemisega tehtud projektist, sest selliseid ühesarnaseid on lihtsalt väga palju.




Aususe huvides tuleb siinkohal ka märkida, et mingitel varasematel aegadel kippusin ka ise paljude selliste asjade üle virisema. Õnneks on aastatega silmaring autoteemades nii palju avardunud, et võtangi erinevaid autosid just sellistena nagu nad on. Loomulikult on žanrid mis eriti meeldivad (näiteks rodid, kustomid, lowriderid) ja tegelikult lausa nende žanrite erinevad perioodid. Mingil hetkel taipasin, et pean teemadega rohkem süvitsi minema, sest muidu ongi see olukord, kus "ei saa aru".
Kuigi eks see põhiline motivaator uurimiseks on eelkõige ikkagi just süvendatud ja järjest süvenev huvi mingite suundade vastu.


Kokkuvõtmavalt tahan selle rant'i lõpetuseks öelda vist midagi sellist - võiks jälgida erinevaid asju pigem huviga ja virisemata, sest ega siis ise ei pea ju ehitama midagi sellist, mis endale huvi ei paku.

____________________________
Dodge Aspen 1980 "Air Morse One"
http://www.diskustommagazine.com - Diskustom Magazine
http://www.kustom.ee - One Eyed Morse Kustoms pinstraibid | sildimeisterdamine | custom paint
26.07.2017 at 17:07 6 edits. Last edited 27.07.2017 at 12:04 by Jarmo
ivoalaska
 
Split: värvkattest, maitsetest ja arvamustest
Ilus kokkuvõte +1. Üks asi on viisakalt arvamust avaldada aga pidev hala hakkab ära tüütama.

____________________________
Cadillac SRX 08
Chrysler 300C Touring ex
Oldsmobile Delta 88 Royale 1982(tegemisel)
Buick Electra 86
Ford Mustang 97
Chrysler PT Cruiser enda piinamiseks
26.07.2017 at 17:26
cipo
Split: värvkattest, maitsetest ja arvamustest
Kultuuritus on "mendist ahvi" eelmised postitused ja seda läbi aegade!
Ja ma ei oleks seda pidanud siia postitama, kuid ei näinud ka muid kohti.
Vabandan risustamise pärast.

____________________________
ex. linc. continental - burn baby, burn - R.I.P.
ex. S10 - 350CID - hardcore ride
ex. TranSSport 3800 - for family
26.07.2017 at 18:13
rabakana
 
Split: värvkattest, maitsetest ja arvamustest
See on foorum, kus igaüks avaldab oma arvamust. Selleks neid teemasid siia ka tehakse. Kui mõni arvamus on kellegi jaoks valus või siis virisemine siis võiks neid pilte ja teksti kodus ju vihikusse kirjutada ja ise igal õhtul jälle üle lugeda ja keegi ei virise.
Loomulikult on rotikaid tehtud enne ja tehakse veel...ja suures ilmas on neid liikumisi ja austajaid..noh seda zanri küll ja küll. Minu silmis lihtsalt, kui juba vanema tehnika elule äratamine/taastamine käsile on võetud, selliselt põhjalikumalt, siis kere tegemata jätmine ja seal juures väitmine et see ongi kultuur.. on selline..kahtlane lugu ja koonerdamise alla minev teema juba. Korras kere just eriti tihti ei hakata rotistama, et mingi kultuuri osaks saada (jah loomulikult jälle kindlasti leidub ka neid ). Pigem on nii, et tehniline pool tehakse korda, saadakse liikuma, kogutakse jõudu ja sõidetakse ja siis tehakse kere järgi. Seni kaua võib tõesti rääkida, et viljelen kultuuri!

26.07.2017 at 19:15
saadukas
 
Split: värvkattest, maitsetest ja arvamustest
Minu meelest ehitab iga mees oma autot endale ja nii kuidas õigemaks peab.
Pole vahet kas autoks on mosse, stang, cuda, sigull või kamass.

Rahulikku meelt soovides Saadukas,
(kes madaldamise asemel üritab Typhoonile tõstet teha ja rügab mööda metsi sellega :) )

____________________________
`97 Ford E-350 7,3 /osadeks/
`93 GMC Typhoon 4,3T /metsas käimaks/
26.07.2017 at 20:10
Jarmo
  
Split: värvkattest, maitsetest ja arvamustest
Kulunud välimusest veel lisaks ka seda, et see on ju osa auto ajaloost. Mingitel eluetappidel on autod mingil põhjusel mingitmoodi kulunud ja see IMO lisab karakterit.
Elu on peal kirjas. Lahinguarmid, parklakriimud, loodusmõjud jne. Kui selline lahendus ei meeldi, siis on võimalik enda projekt vastavalt enda soovidele teha.

Üks väike selgitus ka veel - Elky teemas polegi keegi väitnud, et ta autokere ei tee korda just seetõttu, et see on kultuur. Kultuurijutt tuli hiljem ja lihtsalt asjaolu,
et on hulk sellise välimusega autosid ja ka omanikke kellele see meeldib, moodustabki ühe segmendi autokultuurist.



quote:
nii palju kui on inimesi, on ka arvamusi ja ühtede arvamus ei ole teiste suhtes ülim
See on veidike vastuoluline jutt, sest kui ühed on tolerantsed erinevate stiilide suhtes, siis osad justkui aga peavad sileda auto tegemist ülimuslikuks.
Ja kuigi olen toonud siin teemas välja mõned tsitaadid, siis see ei ole otseselt rünnak konkreetselt nende kommentaaride autorite vastu (kuigi mõistan, et see nii võib tunduda),
vaid kasutasin neid kui aruteluks sobilikke näiteid.



Panin teemat tehes tegelikult ka ekslikult veidike ebasobiva pealkirja, sest mõndadeist erinevaist autokultuuridest (kuigi mitte kõigist) saab lugeda nagunii ka näiteks
kustomiteemast. Käesoleva teema põhiline mõte oli tegelikult Elky teemast tuua ebavajalik arutelu mujale ära ja muudan seetõttu pealkirja sobivamaks.

____________________________
Dodge Aspen 1980 "Air Morse One"
http://www.diskustommagazine.com - Diskustom Magazine
http://www.kustom.ee - One Eyed Morse Kustoms pinstraibid | sildimeisterdamine | custom paint
27.07.2017 at 12:03 3 edits. Last edited 27.07.2017 at 12:09 by Jarmo
mrtn
Split: värvkattest, maitsetest ja arvamustest
Rotikas ei pea olema halvas seisukorras keretööd vaid tehasekonditsiooni tehtud ja keemiliselt töödeldud kulunud tulemuse saavutamiseks, siis lakitud, et tulemus püsiks.

Kommertssõidukitel on levinud ka trükk ja kleepimine.
27.07.2017 at 12:45
MENT_GORILKA
Split: värvkattest, maitsetest ja arvamustest
quote:
rabakana: See on foorum, kus igaüks avaldab oma arvamust. Selleks neid teemasid siia ka tehakse. Kui mõni arvamus on kellegi jaoks valus või siis virisemine siis võiks neid pilte ja teksti kodus ju vihikusse kirjutada ja ise igal õhtul jälle üle lugeda ja keegi ei virise.
Loomulikult on rotikaid tehtud enne ja tehakse veel...ja suures ilmas on neid liikumisi ja austajaid..noh seda zanri küll ja küll. Minu silmis lihtsalt, kui juba vanema tehnika elule äratamine/taastamine käsile on võetud, selliselt põhjalikumalt, siis kere tegemata jätmine ja seal juures väitmine et see ongi kultuur.. on selline..kahtlane lugu ja koonerdamise alla minev teema juba. Korras kere just eriti tihti ei hakata rotistama, et mingi kultuuri osaks saada (jah loomulikult jälle kindlasti leidub ka neid ). Pigem on nii, et tehniline pool tehakse korda, saadakse liikuma, kogutakse jõudu ja sõidetakse ja siis tehakse kere järgi. Seni kaua võib tõesti rääkida, et viljelen kultuuri!


paremini kui rabakana, ei saagi seda teemat kokku võtta-ühel teataval seltskonnal on paranoiline vajadus kedagi pidevalt "mutta tampida", kui arvamus nende omaga kokku ei lähe, seda kisakoori, mis siis tõuseb...selliseid vihaõhutajaid ja provotseerijaid, kes tähelepanu teemalt kõrvale viivad, peaks hoopis bännima
mina avaldasin oma arvamust, kuidas mina teeks ja ei teinud sellega kamina taastajat maha, lihtsalt see oli minu arvamus ja omanik teeb oma autoga ise, mis tahab, see teda ei huvita, küll aga huvitab teatud seltskonda siin iga hinna eest netivingu üleskiskumine, kas ei anna naine kodus sõnaõigust või on mingi muu põhjus, aga mingi krooniline seesmine viha ja rahulolematus neis kodanikes keeb...
27.07.2017 at 15:08
MENT_GORILKA
Split: värvkattest, maitsetest ja arvamustest
quote:
cipo: Kultuuritus on "mendist ahvi" eelmised postitused ja seda läbi aegade!
Ja ma ei oleks seda pidanud siia postitama, kuid ei näinud ka muid kohti.
Vabandan risustamise pärast.
cipo, ütle midagi rabakanale ka, miks mina kogu au saan? leian, et ega ma nüüd nii tähtis kah ei ole :) mulle küll meeldib tähelepanu, aga ei tasu selle õnge minna :))))))))))))))))
27.07.2017 at 15:12
Vanaisa
  
Moderator
Split: värvkattest, maitsetest ja arvamustest
Ole nüüd tore ja tõmba tagasi veidi, eksole. Ei keerle kogu maailm sinu hingevalu ümber.
27.07.2017 at 15:17
Jarmo
  
Split: värvkattest, maitsetest ja arvamustest
quote:
MENT_GORILKA:kui arvamus nende omaga kokku ei lähe
Paradoksaalsel kombel läheb siiski näiteks minu arvamus sinu arvamusega väga ilusti kokku, sest kõige muu kõrval hindan kõrgelt ka siledaid ja ilusti taastatud klassikuid.
Ühed suunad lihtsalt pakuvad rohkem pinget, aga see ei tähenda, et teised seepärast minu arvates kehvad oleksid ning pole vaja otsida ridade vahelt mingit peidetud sõnumit, sest ma pole
halvustanud restaureeritud ja korralikke masinaid.



____________________________
Dodge Aspen 1980 "Air Morse One"
http://www.diskustommagazine.com - Diskustom Magazine
http://www.kustom.ee - One Eyed Morse Kustoms pinstraibid | sildimeisterdamine | custom paint
27.07.2017 at 16:21
krss
  
Split: värvkattest, maitsetest ja arvamustest
Mulle tundub, et rohkem kui stiil, häirib mõningaid inimesi hoopis teatud stiili esindajate haiglaselt suur tähelepanuvajadus. Seda mitte ainult autonduses, vaid ka mitmetes teistes "ühiskonda lõhestavates" küsimustes. Suurt tähelepanuvajadust on aga lihtsam tolereerida, kui sellega kaasneb silmnähtav töö ja vaev, mitte lihtsalt mingi ainult enda (stiili viljelejate) jaoks arusaadav kaldumine mingisse äärmusesse. Ja ka see, kas selle rooli keerab inimene niiöelda omas mullis, või tegeleb sõites, üritustel jm pidevalt show-offimisega. Oma asja ajavad inimesed üldjuhul ei häirigi kedagi, ka mitte neid väga kergelt erutuvaid tüüpe:)
27.07.2017 at 17:47
Jesper
 
Split: värvkattest, maitsetest ja arvamustest
A mis on tähelepanuvajaduses halba? Kuna kirjute kleitidega linnavahel eputamine pole päris minu rida, siis eputan kirjute sõidukitega, kelle asi see on?

Mina ei saa jälle aru neist, kellel passati roolis jäsemed tõmblema ja huuled värisema hakkavad, kui mingi vähe edevam pill silmapiirile juhtub - tavaliselt avaldub see selles, et isegi kui foori tagant nullreaktsiooni ja täisgaasiga minema paugutada ja siis mingi hetk normaalsel linnakiirusel kruisirežiimi minna, siis imevad need täpid peeglis ennast nui neljaks tagasi suureks ja pressivad mööda, et sinust eespool 45-ga tiksuma hakata :) Igapäevapangega opereerides sellist asja praktiliselt pole. Need "minu arvamus"-tüüpi vigisejad on samast seeriast, endal big-blocki pole, halli voyageriga sõites hakkab püksis kipitama, vaja frustratsioonist foorumisse teise mehe vinget projekti "arvustama" tulla.

Arvamusvabadus või mitte, foorumites on kirjutamata reegel, et "minu auto"-tüüpi teemades ei ole ilus esteetilisi valikuid negatiivses võtmes kommenteerida.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
27.07.2017 at 20:51 1 edit. Last edited 27.07.2017 at 20:52 by Jesper
krss
  
Split: värvkattest, maitsetest ja arvamustest
Ma mitte ei üritanud avaldada oma suhtumist, vaid mõtestada lahti nähtust. Ei olegi midagi halba, me kõik vajame tähelepanu ja tunnustust, see kuulub inimeseks olemise juurde. Aga ka kirju kleit linnavahel on midagi sellist, millele ühel juhul vaadatakse järgi, kuid teisel juhul tekitab küsimusi, miks küll SEE INIMENE selle selga omale tõmbas. Olgugi, et kleidid ise olid müügis täpselt sama triipkoodiga. Oskus oma aksessuaare välja kanda maksab alati rohkem kui aksessuaar ise ja paar numbrit väiksem kleit ei peakski pälvima võltskiitusi, kuigi inimene ise võib oma "kleidiprojekti" üle väga uhke olla. Kirjutamata reeglite hulgas on ka see punkt, et neil, kes oma habet ainult harva pügavad, ei ole viisakas avalikus kohas kirjusid kleite kanda... vähemalt mitte minisid. Mulle meeldib siiski meie kirju loomaaed, sest reaalses elus pälvivad sama palju tähelepanu ka need kleidikandjad, kellele tänaval järele ei vaadata. Ja mis veelgi huvitavam, see kehtib ka Passatite ja Voyageride kohta :D
27.07.2017 at 23:56
mrtn
Split: värvkattest, maitsetest ja arvamustest
quote:
krss:...kellele tänaval järele ei vaadata. Ja mis veelgi huvitavam, see kehtib ka Passatite ja Voyageride kohta :D

Paides olla olnud kunagi mees, kes Voyageridele järele vaatas. Võis ka mitte olla.
27.07.2017 at 00:25
DevilDeVille
  
Split: värvkattest, maitsetest ja arvamustest
Kamraad ise kasutajat ei oma aga palus rotikatekallalhalisejate rõõmuks oma valmivast asjandusest mõned pildid riputada:





____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
06.08.2017 at 22:15
ervin
Split: värvkattest, maitsetest ja arvamustest
sa võiksid neid pilte ka edaspidi riputada
06.08.2017 at 22:59
kaedoo
 
Split: värvkattest, maitsetest ja arvamustest
Ohoo, see ju väga bro! Värvilahendus- sama sinine koos kruntvärvi taolise värviga ja matiks lakkida. Edu!!!
06.08.2017 at 23:07
MENT_GORILKA
Split: värvkattest, maitsetest ja arvamustest
quote:
DevilDeVille: Kamraad ise kasutajat ei oma aga palus rotikatekallalhalisejate rõõmuks oma valmivast asjandusest mõned pildid riputada:




see rotikate kallal halisejate vaimukus on ika Devili enda vaimusünnitis!!
aga muidu tuleb äge projekt...isegi olen neid vanu vene gaazikuid vaadanud ja mõtteid mõlgutanud...toorik oleks äge ja kui kellegi tegija kampa saaks, paneks asja käima (ise ei oma ei garaaži, kogemusi ega ka püsivust nii tõsise asja kallal pusimiseks, pigem jääks siis mulle sõidurõõm ja teiste kadedad pilgud ;))))))))))))
06.08.2017 at 23:08
DevilDeVille
  
Split: värvkattest, maitsetest ja arvamustest
quote:
MENT_GORILKA:
see rotikate kallal halisejate vaimukus on ika Devili enda vaimusünnitis!!

a) õpib lugema, kirjutasin ju suisa eesti keeles, et kamraad palus halisejate rõõmuks need pildid ülesriputada

b) piltidega tsiteerimine


____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
06.08.2017 at 23:19
kaedoo
 
Split: värvkattest, maitsetest ja arvamustest
Kas esitiivad tehakse ka kitsamaks või avad väiksemaks? Või pannakse sinna laiemad rehvid?
06.08.2017 at 23:21
kjoll
Split: värvkattest, maitsetest ja arvamustest


Põhitööriist kapotile teibitud !:)

Endal ka Gaz52 aianurgas paremaid aegu ootamas.
Sarnane mõte oli endal kah, aga sellest ideest ei ole kaugemale jõudnud.



____________________________
Chrysler Stratus Cabriolet 2,5 2000
Chevrolet Astro 4,3 1990
Pontiac TransSport 3,8 1995
06.08.2017 at 23:23 1 edit. Last edited 06.08.2017 at 23:27 by kjoll
Madlobster
Split: värvkattest, maitsetest ja arvamustest
Äi pole vahet, ons tegemist vanatehnika, tsikli, maasturi, mosse, bemmi või jänkiauto hoorumiga (usutavasti ka akvaristide, elektroonikute jne jne :) foorumitega ka).
Kõige kõvematel projektiteemades kaasarääkijatel (loe: maha tegijatel) pole endal mitte kunagi mitte midagi ette näidata peale lolli möla ja paha haisu (loe: kui neil oleks garaaž tööriistad, oskused, raha ja vabaaeg siis kukuksite kõik pikali. Kuna eelpool loetletud asju/võimalusi visuaalseks näiteks pole, siis on neil kohustus seniks kõik lollid ja saamatud ehitajad verbaalselt "püha tõe" (ainuõige) juurde juhatada).

Ise nad tõlgendavad selle arvamuse avaldamiseks, mis on loomulikult neile kui foorumiliikmele kohustuslik tegevus (foorumitäiteks ning sõnavabadus on ju ka ometi olemas, peab kasutama)
07.08.2017 at 10:14 1 edit. Last edited 07.08.2017 at 10:18 by Madlobster
cipo
Split: värvkattest, maitsetest ja arvamustest
to ment: sinu vahe rabakanaga on see, et ta oskab oma mõtteid kirjutada viisakalt, võiks öelda et erudeeritult.
Sinu lausestus on kahjuks...

____________________________
ex. linc. continental - burn baby, burn - R.I.P.
ex. S10 - 350CID - hardcore ride
ex. TranSSport 3800 - for family
07.08.2017 at 13:34
MENT_GORILKA
Split: värvkattest, maitsetest ja arvamustest
pistke oma lollid ja halvustavad kommentaarid ühte musta ja haisvasse auku, ikka erilised nilbikud on siin koos, pritsite tatti ja sitta nii et maa must, minge viharavile!
07.08.2017 at 21:05
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Split: värvkattest, maitsetest ja arvamustest   1 2  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.