register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : P0420 viga  
Poster Message
Clyde
P0420 viga
Veakood P0420, kati viga. Kas on kellelgi kokkupuuteid? 2003, 5.3l
07.12.2022 at 18:01
maalo
P0420 viga
kuna me ei tea klaasikuuli pealt öelda, mis autoga keegi foorumiliikmetest sõidab, siis 2003 ja 5.3 viitab mingile GMi tootele.
P0420 on katalüsaatori efektiivsuse viga aga seda põhjustab ka summutileke ja vigased andurid. minu 2007 5.3 viskas seda viga paar korda, kui paagikork ära väsis. Siis oli muidugi Tighten gas cap kiri ka ees. Aitas korgi vahetus ja sain mõlemast veast lahti.
Seda veakoodi põhjustab ka vigane kolletihend. Kõige lihtsam on minna kohta, kus on OBD skänner ja vaadata, mis näidud on kõigil O2 anduritel. Kui tagumised andurid käivad ka rõõmsalt eesmistega kaasa, siis on katt otsas ikkagi. Kui tagumiste O2 andurite näit on paigal, siis katid siiski töötavad, jääb üle ikkagi kas mõni O2 andur ei anna piisavalt õiget näitu, või on sattunud ka kehv kütus paaki. See ei ole ka välistatud.
Raamatust tõlgituna:
* Kütus ei vasta normidele
* Hapnikuandur ei toimi õigesti/näit ei ole usutav
* Mootori temperatuuriandur ei anna õiget näitu
* Vigane või lekkiv väljalaske kollektor/katalüsaator/summutitoru
* Süüde liialt hiline
* Hapnikuandurid enne ja pärast katalüsaatorit annavad liiga sarnaseid näite
07.12.2022 at 20:04
Clyde
P0420 viga
Tänud,

Minu viga, tegemist GMC Savanaga.
Arvuti sai järgi korraks. Andur ei näidanud 100% sama näitu mis esimene, niiet see kat. seal all veel midagi teeb.
Mõra selle korpuses on vähemtõenäoline, siis näitaks tagumine andur lahjat segu?
07.12.2022 at 22:34 1 edit. Last edited 07.12.2022 at 22:36 by Clyde
maalo
P0420 viga
no siis ma palju mööda ei pannudki. :)

kui sul paagikorgi kirja ette ei loobi, siis selle saab hetkel välistada.
Kas külmalt auruveduri häält ei tee? Kollektori poltide purunemine on tavaline nendel Vortecidel. Kui andurite näidud olid täiesti erinevad, siis eeldame ikkagi, et katid toimivad. P0430 on teise poole kati viga, seega viga jääb juhipoolsesse mootoripoolde...
E: kui võimalik olemasoleva testriga, nulli kütuse alkoholi näit ära ajus. See ka võib mõjuda, kui see % tõuseb üle 40. Mul keris 34% peale mõne kuuga. Teen regulaarselt nullimist, et säilitada hea hääl ja hea külmkäivitus.
07.12.2022 at 00:24 1 edit. Last edited 07.12.2022 at 00:25 by maalo
antennimees
 
P0420 viga
99% juhtudest lõppeb kati vahetusega ja siis kaob ka viga. Tegelikult ise pole kunagi selle 1% otsa sattunud.

____________________________
'05 Chevrolet SSR & '03 Cadillac Escalade EXT
11.12.2022 at 12:00
tfr
 
P0420 viga
Mul möödunud talvel loopis 3.6 LLT-ga Cadillac ka sedasama viga. Viking Motorsi seisukoht oli pmst et "kannata ära" - konkreetselt Cadillacil on ka lambda andurid nii tundlikuks timmitud, et universaalkati paigaldamine tõenäoliselt viga ei lahendaks. Ja originaalkat oleks umbes auto turuväärtusega samas suurusjärgus.

Kevadel ilmade soojenedes kadus probleem iseenesest, see talv (ptüi-ptüi-ptüi) pole veel tagasi tekkinud. Ega muud häda polegi, aga koos selle veaga läheb põlema ka check engine ja kui check engine põleb, siis distantskäivitus ei tööta.
11.12.2022 at 21:18
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : P0420 viga  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.