register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Üritused : Rapla IMS aftermath   1 2  
Poster Message
rustang
  
Moderator
Rapla IMS aftermath
RNT ootas kommentare, teen selleks uue topicu, et oleks paremini järgitav.

Eks see lumeplögas läbi viidud etapp oli sõitjatele ja ka korraldajatele paras pähkel.

Endal läks kehvemini kui lootsin aga vähemalt auto on terve. Võistluse ajagraafik läks lõhki tänu salakavalale finishikoridorile (kus väga paljud finishikurikate vahelt läbi ei tahtnud mahtuda) ja katkestajatele, keda rajalt ära oli vaja sikutada. Eks need õppetunnid võtavad korraldajad arvesse.

Sapakate võidusõit oli täitsa lahe. Tehnokontroll oli väga leebe :)

Mis siis veel - meil oli Devilc-ga pingerea tagaosas "kõva rebimine", milles mina alla jäin; Indrek mahtus esikümnesse - päris hea tulemus.
10.03.2003 at 13:27 Last edited 10.03.2003 at 13:31 by rustang (Moderator)
Indrek
Rapla IMS aftermath
Eks tingimused olid kõigile võrdsed.
Oleks soovinud seda, et start oleks olnud jääst puhas.
Endale oligi kõige suurem probleem start, ei osanud üldse kohalt ära saada, vaid vedas kogu aeg vasakule lumehunnikusse. Finis oleks pidanud olema kaugemal sirge keskel, mitte kohe peale kurvi. See viskas vähe üle, et jälle oli ajavõtt maas ja paus pidevalt.
Ilm oli tõesti kehv, kogu aeg veel halvenes, ise eksisin esimine sõit ja pärast oli juba raske aega parandada.
Muidu oli tore, raske päev. Võistlus oleks võinud alata varem, oleks saanud varem õhtale.
Oma tulemusega jäin rahule, auto terve, 2wd-s klassis 35 sõitjast 8 koht, mis sa ikka tahad, kui jääl sõita ei oska hästi ja startida kohe absoluutselt mitte. Eesmärk oli auto tervelt koju tuua, mis õnnestus vaatamata üliraskele rajale seoses jää, lume ja asfaldi mudrule ja pidevale sajule.
10.03.2003 at 13:36
PlyVal64
Rapla IMS aftermath
Külm, märg ja lägane. Väsitav. Aga huvitav. 5 põhipunkti minu jaoks.
Sõitudes ja sõitjatest siis. RNT oma tagaveolise Baieri kaubakäruga üllatas. Selgelt esiveolisi soosival rajal raske tagaveolisega Type-R`dele, Astratele,Leonidele ära teha, impressive! Sinna samasse "auku" uustulnuk Cardo Paap 520ga.Ma usun, et tulevikus saab teil kõva rebimine olema + muidugi see M5ga Martti Link. Manta vist kuivaga kaugel ees...
Indreku sooritus igati sujuv ja rahulik ... täpselt nagu kardirooliski. Kuid tulemust toov. Imevend oli teine Type-Ri mees, ainult vasaku käega!
Väikesed siis: absoluutne tippsõit oli Pärnasalu 3-s katse: rajal selgelt kõige kiirem!! Ta sõitis oma päeva parima siis, kui teised oma korralikult välja tulnud 1. ja 2. katse paremat aega kuidagi parandada ei suutnud(rada oli u.3 sek. aeglasem). Ma lõpus vaatasin spetsiaalselt, palju 4WD autod juba ainult stardiga FWDd võitsid. Lancerid-Imprezad tegid esimesed 10 meetrit 5-8 sek. kiiremini!! RWD veidi kiirem, u. - 3-4 sek. vs 4WD.
Arvestades, et paljud "küsijad"ei olnud rajal või tegid seda mitte võistlusautodega, siis tuleb huvitav hooaeg.
10.03.2003 at 15:02 Last edited 10.03.2003 at 15:03 by PlyVal64
devilc
Moderator
Rapla IMS aftermath
Uhh, vähemalt auto jäi terveks, kuigi finišiposti mahasõitmisest palju ei puudunud. Minu rehvid olid küll rohkem suvekaid meenutavad (tagasiteel koju tegin nendega veel ühe "huvitava" külglibisemise sirgel maanteel kiirusel u. 90 km/h läbi), aga ainult nende taha pugeda oleks ilmne eneseupitamine. No ei oska mina sellisel pinnasel sõita! Hirm auto pärast kummitas kah.

Üritus venis, osaliselt ebaõnnestunud finiši paigutuse tõttu. Kui ikka viimane kurv nii libe, siis sinna ei saa finišit teha! Andurite lappimisele läks kokku tund kindlasti.

Külm ja lägane kah, Eesti kliimas vist 9. märts puhta asfalti lootmiseks tiba varavõitu (kuigi ei kahetse, et kohale tulin).

Ply oli seekord eriti heas vormis, naerma ajas ikka päris mitut puhku. Sõitjatest tegi väga hea debüüdi Indrek - 8. koht ja igati korralik tulemus. RNT 6. koht minu jaoks täielik müstika - kuidas pagana moodi Sa selle masinaga NII kiiresti liigud? Pärnasalu ja Kutsar sõitsid samuti vingelt.
10.03.2003 at 16:13
JustMe
Rapla IMS aftermath
Sai siis seekord raja kõrvalt jälgitud mängu ning mõningased tähelepanekud siis:

1. Kui keegi ennast valli otsa paigutab, siis tuleks kohe start kinni panna. Päris mitu meest olid halvas kohas valli otsas ja paar korda jäi väga vähe puudu et oleks ka plekimölkimist olnud. ( 1 kord lauges S-is kadett? tegi golfist mööda külglibisemise , golfi venna nägu oli igatahes vahva jälgida :P )

2. 3 lipumeest on 1 km kurvilise raja peale liiga vähe. Ja lipumehed võiksid natukene kiirema mõtlemisega olla.

3. Finish oleks võinud olla tõesti nati teise koha peal, või siis mõni post seal kuidagi ümber paigutada.

Sõitjatest nii palju, et Tõnu sõit on mulle alati arusaamatuks jäänud :P
Pärnasalu ja Kutsari sõitu oli väga vahva jälgida, nähtavalt kiiremad teistest.

Kohtumiseni Saaremaal, kuna Tartus veel rajale ei jõua.
10.03.2003 at 16:26
spark
 
Rapla IMS aftermath
mis kell see üritus peale hakkas, jõudsin kohale 13.00 (pärast pooletunnist ekslemist Rapla ümbruses - Tallina poolt tulles oleks võinud silt teeääres olla) siis sõitsid veel väiksed 2WD-d ja loodan, et peale teist vooru millestki ilma ei jäänud.
kes sapakate finaali võitis?

1. 1 lipp võiks rajaäärsetel kohtunikel veel olla - sõit katkestatud

2. finishi joone oleks võinud pärast 1 vooru ohutumasse kohta paigutada, koonused oleks võinud sinna kurvi edasi jääda.
10.03.2003 at 16:32 Last edited 10.03.2003 at 16:35 by spark
RNT
Rapla IMS aftermath
Huvitav on see, et eRRhondad nii tasavägised olid, 3 voorus täpselt sama aeg (täpsemalt siis Indrek 2:36,188 ja konkurent 2:36,183) ja kokkuvõttes 0,04 sek vahe. Ma korra ekstra vaatasin algandmed üle ega kuskil viga, sõita täpselt sama aega välja on ikka suht erakordne sellise täpsuse juures.
Väikses klassis läks 2 ja 3 koht jagamisele 0,02 sekundiga. Tore mõtiskleda tagantjärgi kuhu selle vahe sai ära munada ...
Kui rustang poleks trahvi saanud oleks ta devilc-st eespool !!!. Mazda kerge ja rehv liiga lai, ei jõua sodi välja ajada. Tegelikult oli renn kus sõita ikka tagaveolise jaoks üsna ahtake.
Ahjaa, Ply ei olnud sugugi heas vormis, sellise vormiga võib suvel ringi lasta, kevadtalvel ja sügisel käiakse tunduvalt paksema vormiga.
10.03.2003 at 17:21
rustang
  
Moderator
Rapla IMS aftermath
quote:
RNT:
Kui rustang poleks trahvi saanud oleks ta devilc-st eespool !!!.
Jah... See 10 sek natuke häirib. Ainuke võimalus, et ma läksin peast segi ja startisin mitte punaste kustumisel vaid viimase punase süttimisel. Sest ma jätsin kindlasti vahe, et mitte saada valestarti aga mõte võis segi minna...

Samas - kui esimese vooru sõidus oleks saanud aja, vot see oleks olnud midagi. 100% keskendumine ja asfalt oli puhas ilma lumelobjakata. Hiljem ei suutnud ennast mobiliseerida, ma ei saa ise ka aru miks.

Ühesõnaga kui oleks vot siis alles oleks jne :)

BTW tuuleklaasil on mul kiri AMERICAN IRON, keegi soovitas sinna y lõppu joonistada :O
10.03.2003 at 17:38
Indrek
Rapla IMS aftermath
quote:
RNT: Huvitav on see, et eRRhondad nii tasavägised olid, 3 voorus täpselt sama aeg (täpsemalt siis Indrek 2:36,188 ja konkurent 2:36,183) ja kokkuvõttes 0,04 sek vahe....

Jah, 0,04 sek on selline suhteline, muidu pole nagu midagi, aga teisest küljest oli ta ikkagi kiirem(ja eespool), nii et sellest küljest jälle pikk aeg.
Huvitav, kui mitu m või cm see 0,04 sek-i rajal oli.??? Peaks vist olema ~50 cm ~nelja kilomeetri kohta Raplas.
Mõelda ju võiks, et kui esimene sõit poleks stardis lollust teinud ja kolmas sõit poleks kinnipüütud Opel ette jäänud jne., aga tingimused olid võrdsed, mõnel rohkem/teisel vähem õnne ja nurimaks tagantjärele mingit põhjust pole, sest oleks/poleks on tundmatud ettenägematud suurused kõigile osavõtjatele ühtemoodi.:)
10.03.2003 at 17:52
RNT
Rapla IMS aftermath
quote:
rustang: Samas - kui esimese vooru sõidus oleks saanud aja, vot see oleks olnud midagi.
Tuleta meelde, miks 1 vooru aeg kehva oli sul?
10.03.2003 at 18:10
PlyVal64
Rapla IMS aftermath
quote:
RNT: Ahjaa, Ply ei olnud sugugi heas vormis, sellise vormiga võib suvel ringi lasta, kevadtalvel ja sügisel käiakse tunduvalt paksema vormiga.
Pole nahkadel sellises ilmas häda midagi, tuule ja niiskuskindel! Ja soe pusa tagi all oli ka. Lihtsalt reede õhtu 21-04 viin, laupäev 10-21 mäel, siis pikalt kuumas saunas, Kuutsekas-Tln. öösel, 4.45 F1 ja pääle seda 2,5H magamist, otsa pühapäev 11-19 püstijalu jälle värskes õhus võtab viimasegi energiaraasu ihust. Selle kohta oli mul väga vähe jahe ainult... ma ise ka imestan! Pole see jeesuse iga veel mingi vanus, nagu hääl tudengiajal jätkub jaksu tegusteda.
10.03.2003 at 18:36 Last edited 10.03.2003 at 18:39 by PlyVal64
Mell
Rapla IMS aftermath
quote:
Ons keegi täna ka juba rada piilumas käinud?
Ma ikka kahevahel,kas võtta oma 3a vanadest GY UG400 naelad välja (juhul kui on lootust asfaldile...)või laenata sõbra käest paar kuud sõitnud Mich. MaxiIcesid (juhul kui rada ikka mega ice on...)

"Roveri team" panigi seekord rehvivalikuga puusse :D Laupäeval oli veel info,et rada ikka jumala jääs ja ilm paremaks ei lähe,siis otsustasin ikka MaxiIce alla panna-aga pühapäev,uh imet,oli sõidutrajektoor 90% asfalt väljas,ja krdi Misukad on nii pehme külje ja lamelliga (või ons mu sara nina 2l kone,turbo,absi,võimude jne stuffiga nende rehvide jaoks liigraske?),et koguaeg oli selline tunne kus nina lihtsalt ei allu keeramisele ja kohekohe rullib rehvi veljelt maha...ometigi 195/55 pole teab mis kõrge profiil?
Aga oma sõiduga jäin küll rahule,13.koht,hooaja alguseks sai käe valgeks ja vist 3 punni kirja kah ;) Esimene voor tegelikult oleks võinud vähe julgemalt sõita,aga selline rada oli mu jaoks täitsa uus kogemus,tahtis tutvumist,teine sõit läks vigadeta ja suht pidamise piiril,seda oli tunda et ei saa lihtsalt kiiremini,kolmas voor tõi sisetundele kinnitust kah-kui kaks aega kirjas,mõtlesin et riskin siis kah,kaotada pole miskit,ja teise ringi tagakurvis saigi üks lumehang minu omaks :) Õnneks damaged suht olematud,hoog oli juba suht väike ja mingi stangealuse kummiriba ühe nurga väänas natuke lahti.Ehh,kui enne sõbralikult tõukasin devilcit,et vaadaku tahavaate sõites peeglisse kah,siis nüüd pidin lumevalli otsas ise vaatama,et talle ette ei jääks :)))
Teistest niipalju,et eks kõik sõitsid võimaluste piires hästi,eriti rõõmu tundsin sõbra sõidust,kes oma "imeliku Nissan Sunnikuga" sõitis minu arust veel imelikumate "protitud suverehvidega" väikestes teise vooru kiireima aja! Ain Pärnasalu oli jah muidugi jälle klass omaette,just see kui stabiilselt ta sõidab.Ply,tal see kolmanda vooru aeg oli muidugi suuresti 101% õnnestunud stardis kinni - ma jälgisin tal igat sõitu (et millest õppida või nii :) ja starti,esimesed kaks olid nagu kõigil,esimene ja teine käik ratast ringi lasta,kuni tuleb päästev asfald,aga kolmas oli täielik müstika,tal ei käinud grammi ka ratas ringi ja tegelane oli kolme-nelja sekundiga rajal,sama siva kui neliveolised...???

Fun oli enivei,päev sportlikult ja põnevalt õhtasse,isegi lögailm ei suutnud tuju rikkuda...

____________________________
Kaubalift 3,0 ja/või 4,0
10.03.2003 at 21:05
Hannes
  
Rapla IMS aftermath
Mina oma 2-se vooru ajaga küll rahul.

1-sest sõidust ei maksa rääkida ja 3-ndas oli sigalibe,aga 1-es tükis tahtsin ikka koju jõuda :p
Ega kui sõita ei oska pole powerist ka erilist abi :(

Igatahes olen J&A peale pahane,sest nad ei suutnud otsustada,kas teha jääraja- või asfaldisõit.
Miskipärast hakati libedusetõrjega tegelema alles laupäeva õhtul... ???



____________________________
Kui Sa arvad,et su auto on eriline ja keegi seda ei taha,siis Sa eksid. Kuskil on kindlasti mõni pede,kes tahab su auto maha põletada...
10.03.2003 at 21:07 Last edited 10.03.2003 at 21:09 by Hannes
PlyVal64
Rapla IMS aftermath
quote:
Hannes: 1-sest sõidust ei maksa rääkida ja 3-ndas oli sigalibe,aga 1-es tükis tahtsin ikka koju jõuda :p
Aga tänastes Uute Uudiste spordiosas said Sa selle eest eetriaega oma lumevalli otsas ukerdamisega! Ehk alternatiivne autosport ületab jälle spordiuudiste künnise. Rohkem polegi nagu kohanud, esimene kord oli esimene Saku Safari. Või on maasturite Lauluväljaku sõidud ka spordisaadetesse sattunud? Nüüd oleks Drag-Racing sama tugevaks vaja ka ajada.
10.03.2003 at 00:25
Hannes
  
Rapla IMS aftermath
Weee,ma olen nüüd kuulus :p

Minu andmetel on lauluväljaku jeebikas uudistest läbi jooksnud. Kui ma ei eksi,siis 2001a?

Ja IMS on minu mäletamist mööda olnud ka varem spordisaadetes mainitud.



____________________________
Kui Sa arvad,et su auto on eriline ja keegi seda ei taha,siis Sa eksid. Kuskil on kindlasti mõni pede,kes tahab su auto maha põletada...
11.03.2003 at 09:18
rustang
  
Moderator
Rapla IMS aftermath
quote:
RNT: Tuleta meelde, miks 1 vooru aeg kehva oli sul?
No sellepärast, et keegi ajas finishis anduri pikali ja tuli uuesti sõita. Mitte sellepärast, et uues sõidus lumehange kinni jäin :)
11.03.2003 at 09:27 Last edited 11.03.2003 at 09:27 by rustang (Moderator)
tfr
 
Rapla IMS aftermath
quote:
PlyVal64: Aga tänastes Uute Uudiste spordiosas said Sa selle eest eetriaega oma lumevalli otsas ukerdamisega! Ehk alternatiivne autosport ületab jälle spordiuudiste künnise. Rohkem polegi nagu kohanud, esimene kord oli esimene Saku Safari. Või on maasturite Lauluväljaku sõidud ka spordisaadetesse sattunud?
Lauluväljaku trialitest on TV3 juba mitu viimast aastat eraldi saate teinud. Ka sellel aastal.
11.03.2003 at 11:01
Mailis
Rapla IMS aftermath
Auto terve, kõik kolm aega sai kirja (tavaliselt ikka mõni torbik ümber aetud) ja isegi hange ei õnnestunud ennast kinni sõita... ja kuues koht käes. Igati positiivne järelikult.
Huvitav ja üllatusi täis üritus. Viriseda võiks nii mõnegi asja kallal, aga ega see enam selle sõidu tulemusi ei parandaks...

Järgmiseks korraks püüan gaasi vajutava jala raskemaks ja pikemaks kasvatada :P

Täna õhtul 23.35 kokkuvõte K2-es Mootorite maailmas.
11.03.2003 at 11:04
Kaido
Rapla IMS aftermath
Kõllid olid nii kanal2 uudistes kui ka TV3 seitsmestes uudistes sees. Tundub et osalenud kodanikel oli vähemalt lõbus. Ennast tunnistan vabatahtlikult tühikargajaks, reede hommikul oli plaan veel kindlasti osa võtta, kui õdagu lennukist maha astusin, olin osanud kusagilt ca 40 voldise palaviku üles korjata - sinna see sõit läkski. Tegijad poisid olid Indrek ja RNT, uutest nägudest on meie klassis positiivne üllataja Cardo.
11.03.2003 at 12:19
valloj
Rapla IMS aftermath
Ma viskasin need jupid ülesse mis ma tele jaoks kiiruga lindilt ülesse otsisin. Leiab http://akamai.kolhoos.ee/valloj/igamehe/rapla/20030309/

PS failid on päris suured 53 - 54 mega
PPS loodan, et varsti jõuan lindid läbi ka närida :)
11.03.2003 at 19:34
valloj
Rapla IMS aftermath
Hi.

Rustang ja Devilc vist juba teavad mida teha ;)

Link on mu eelmises postis.
12.03.2003 at 13:44
devilc
Moderator
Rapla IMS aftermath
Tänud, Vallo! Nüüd ma saan oma masendavat kruisimist 100x üle vaadata. :D Krt, kui pole ei rehvi ega juhti, ei saagi tulemust tulla... Aga ehk ei jää see kuiv asfaltki tulemata. :)
12.03.2003 at 14:43
RNT
Rapla IMS aftermath
Väääga edev valli sõit on rustangi poolt :)
12.03.2003 at 15:16 Last edited 12.03.2003 at 15:47 by RNT
rustang
  
Moderator
Rapla IMS aftermath
quote:
RNT: Väääga edev valli sõit on rustangi poolt :-)

Jeah, klassikaline. Aga tänud Vallole!
BTW videolt mõõtes istusin hanges kinni u. 21 sek, seega esimese arvestamata ringi aeg võis olla 2.38 +- midagi. ;)
12.03.2003 at 15:38
Cardo
 
Rapla IMS aftermath
Tere siis ka minupoolt. Vaevalt et ma nüüd suur üllataja olen :) tänud ! Rada mulle tegelikult vastupidiselt ülejäänutega meeldis. Talv otsa jäärada vuhanud ei valmistanud see rada mulle üllatusi. Pigem eelsõitjate esimese vooru hirmujutud ajasid mind ettevaatlikux. Teine voor olid mõned hangeautod segamas. Minu õnnex 2 ja 3 vooru finišid said läbitud kuigi kummagis vaatasin üle õla ja tahavaatepeeglist nägin et märgid jäid puutumata. Nii 2-ses finišis tuli mul suust lausa tigeroppusi, 3 finis mõtlesin juba külgees finisiposti rünnates tagatiiva ülevärvimis kalkulatsioonid üle :) . 5sm kummagis oli õnne. Kahju tõesti ,et ilm alt vedas.
12.03.2003 at 21:56
tqhq.ee foorum : Üritused : Rapla IMS aftermath   1 2  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.