register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : 48 eeltöö tundi ja 2 tundi värvimist + juhend auto värvimiseks   1 2 3 4 5  
Poster Message
wax
 
48 eeltöö tundi ja 2 tundi värvimist + juhend auto värvimiseks
quote:
tiit: ma olen õppinud ja tegelenud peamiselt puit asjade viimistlemisega.
/......./mis moodi voolab paksem värv vähem? kuidas see võimalik on?

auto pole puit:)
puit imeb vedela enda sisse ja ei jookse. paks aga jookseb. see peaks see vahe olema ;)
28.07.2003 at 15:07
tiit
48 eeltöö tundi ja 2 tundi värvimist + juhend auto värvimiseks
ma olen hoopis ise loll. ma ei lugenud korralikult. kahekomponendiline värv kivistub ju keemiliselt. seal ei ole lahustiga midagi pistmist.
29.07.2003 at 09:01
wax
 
48 eeltöö tundi ja 2 tundi värvimist + juhend auto värvimiseks
Kas on olemas ka erinevate toonidega lakke? Kui must värv sinise lakiga üle võõbata, oskab keegi öelda (või näidata), milline see jääb?
03.09.2003 at 10:44
Georg79Fire
48 eeltöö tundi ja 2 tundi värvimist + juhend auto värvimiseks
Lakki saab ise toonida vastavaid värvipigmente sisse segades. Aga milline see jääb, on ainult katse/eksitus meetodil ise järgi proovida. Näiteks Hondal on olemas mingisugune punane värv, millel käib peal lilla varjundiga lakk.
03.09.2003 at 10:51
wax
 
48 eeltöö tundi ja 2 tundi värvimist + juhend auto värvimiseks
Kui lasen musta auto sinise lakiga üle, siis ei tohiks miilitsaonu ju hüppama hakata kui mul teh.passis on värv tumesinine :rolleyes
03.09.2003 at 11:05
talituli
48 eeltöö tundi ja 2 tundi värvimist + juhend auto värvimiseks
Püüdsin teha nendest 2-st väga kasulikust nõuannetejorust ühe. Nüüd küsikski autorite nõusolekut kasutamiseks. Kõiksugu vigade parandused kah teretulnud.
http://www.hot.ee/talituli/eeltoo.htm
30.09.2003 at 12:03
quattromees
 
48 eeltöö tundi ja 2 tundi värvimist + juhend auto värvimiseks
Väga huvitav teema. Aja jooksul olen ka ise päris mitut autot värvinud. Tuleb see töö varsti jälle ette võtta, kuid on mitmeid küsimärke, kuidas õiged töövõtted on. Kipub nii olema, et nii palju kui inimesi, nii palju ka erinevaid arvamusi.
Värvimiseks kasutan madalsurve püstolit ja kuivatatud õhku.
Eeltööks valdavalt Novoli tooted (pahtel, täitekrunt)
Lisan mõned küsimused, olen väga tänulik asjakohastele vastustele:
1. Esimene kiht tuleb kas udutada, et tekiks hea nakkumine või kohe tugev kiht?
2. Kui kaua tuleb lasta kihtidel kuivada (erinevatelt värvijatelt äärmuslikud vastused)?
3. Kaua peab metallik kuivama enne lakkimist?
4. Kuidas tuleb metallikut pinnale kanda?
5. Lakkimisel kipub tekkima "uduseid" kohti, miks tekib? Liiga pikad liigutused?
6. Mõned värvid kipuvad kananahkseks jääma (mipa lada värv näiteks), mis valesti?

Edit: Igasugune (auto)värvimisalane link on ka abiks (võib olla ingl. keelne).

Tänan!
01.04.2004 at 14:31 Last edited 01.04.2004 at 17:54 by quattromees
2koma8
48 eeltöö tundi ja 2 tundi värvimist + juhend auto värvimiseks
Kui plaanis kogu kere töödelda ja värvida, siis milline oleks umbkaudne eelarve?

Must(mitte pärla), lakitud.


(Granadal tehti keretöö s*****i, peab ikka ise ette võtma, ikka tasa tasa ja targu targu)
01.04.2004 at 19:27
quattromees
 
48 eeltöö tundi ja 2 tundi värvimist + juhend auto värvimiseks
quote:
2koma8: Kui plaanis kogu kere töödelda ja värvida, siis milline oleks umbkaudne eelarve?

Must(mitte pärla), lakitud.


(Granadal tehti keretöö s*****i, peab ikka ise ette võtma, ikka tasa tasa ja targu targu)


Ise tehes? Sõltub, kui palju teha on, ja kvaliteedist, mida saavutada püüad. Ning kui head (kallist) värvi plaanid kasutada ja kas värvida nii seest kui väljast jne.


____________________________
Audi 200 20V TQ
Audi 100 2.3
Audi A4 2.8Q swap 4,2 V8
Audi UrS4 2,2TQ
Peugeot Partner
VW Passat 1,9TDi
01.04.2004 at 20:28
Georg79Fire
48 eeltöö tundi ja 2 tundi värvimist + juhend auto värvimiseks
quote:
quattromees: Väga huvitav teema. Aja jooksul olen ka ise päris mitut autot värvinud. Tuleb see töö varsti jälle ette võtta, kuid on mitmeid küsimärke, kuidas õiged töövõtted on?
1. Laki puhul on tõesti tihtipeale parem esimene kiht udutada nakkumise parandamiseks.
2. Metalliku/pärla värvimisel 20C temperatuuri puhul 5-10 minutit olenevalt õhuvahetusest.
3. ca 15 minutit- kõik oleneb jälle sellest, kui hea õhuvahetus sul värvikambris on.
4. Erinevatel värvifirmadel on selleks erinevad tehnoloogiad (DuPont C6000 nõuab näiteks esimest märga kihti ja siis udukihti otsa, mõni teine värv jälle vastupidi) ja iga värvifirma annab oma klientidele ka sellekohase koolituse. Üldiselt arvuti taga istudes on raske mingeid soovitusi anda. Oskused tulevad pikaaegsetest kogemustest.
5. Udused kohad lakkimisel võivad tekkida mitmetest asjaoludest:
a. Lakk on vale viskoossusega elik siis liiga paks.
b. Liiga kiired liigutused.
c. Värvipüstoli õhu/värvikulu regulaator on valesti reguleeritud ehk siis värvikulu väikseks keeratud ja õhukulu liiga suureks.
6. Mõned värvid jäävadki selleks. Ma arvan, et Mipa lada- värvi puhul sa ei teinud midagi valesti, kuna tegemist ongi väga odava värviga. Osade värvifirmade veoautovärvid võivad ka kananahka jääda.
03.04.2004 at 14:03
quattromees
 
48 eeltöö tundi ja 2 tundi värvimist + juhend auto värvimiseks
quote:
Georg79Fire:
quote:
quattromees: Väga huvitav teema. Aja jooksul olen ka ise päris mitut autot värvinud. Tuleb see töö varsti jälle ette võtta, kuid on mitmeid küsimärke, kuidas õiged töövõtted on?
1. Laki puhul on tõesti tihtipeale parem esimene kiht udutada nakkumise parandamiseks.
2. Metalliku/pärla värvimisel 20C temperatuuri puhul 5-10 minutit olenevalt õhuvahetusest.
3. ca 15 minutit- kõik oleneb jälle sellest, kui hea õhuvahetus sul värvikambris on.
4. Erinevatel värvifirmadel on selleks erinevad tehnoloogiad (DuPont C6000 nõuab näiteks esimest märga kihti ja siis udukihti otsa, mõni teine värv jälle vastupidi) ja iga värvifirma annab oma klientidele ka sellekohase koolituse. Üldiselt arvuti taga istudes on raske mingeid soovitusi anda. Oskused tulevad pikaaegsetest kogemustest.
5. Udused kohad lakkimisel võivad tekkida mitmetest asjaoludest:
a. Lakk on vale viskoossusega elik siis liiga paks.
b. Liiga kiired liigutused.
c. Värvipüstoli õhu/värvikulu regulaator on valesti reguleeritud ehk siis värvikulu väikseks keeratud ja õhukulu liiga suureks.
6. Mõned värvid jäävadki selleks. Ma arvan, et Mipa lada- värvi puhul sa ei teinud midagi valesti, kuna tegemist ongi väga odava värviga. Osade värvifirmade veoautovärvid võivad ka kananahka jääda.


Suur tänu!


____________________________
Audi 200 20V TQ
Audi 100 2.3
Audi A4 2.8Q swap 4,2 V8
Audi UrS4 2,2TQ
Peugeot Partner
VW Passat 1,9TDi
05.04.2004 at 13:32
Lembit
48 eeltöö tundi ja 2 tundi värvimist + juhend auto värvimiseks
Uuriks veel veidi mulle kui diletandile huvipakkuvaid värvitööküsimusi. Teemaks siis aerosoolpakendis asjad.

Olen kuulnud, et kõik aerosoolid on saatanast.
Kui see on tõesti nii, siis miks?

1. Kas sellesse kategooriasse kuulub ka aerosoolpurgis "happekrunt"? Ostsin värvifoorumist Auto-K Ruosteenestopohjamaali. Kas seda ikka auto peale lasta võib ilma hirmuta, et pärast ei saa selle peale enam normaalsete värvidega värvida?
2. Värvifoorumis pakutakse ka teenust, et segatakse "õige" autovärv aerosooltotsikusse. Kas see sobib värviparanduste tegemiseks?
3. Kas "DupliColor" aerosooliga tehtud värviparandused tuleb enne päris värviga värvimist mingi krundiga katta?
16.04.2004 at 11:10
S.S.D.D.
 
48 eeltöö tundi ja 2 tundi värvimist + juhend auto värvimiseks
quote:
epsum:

Samas tuleb KÕIK plekipealne rooste kindlasti minema saada. Kui käiamine on tehtud, on kaval mõte kõik kohad katta roostemuunduriga . Kannad pintsliga õhukese kihi peale, ootad neli tundi, niisutad neid pintsliga ja siis jätad ööpäevaks seisma. Kui roostemuundur on oma töö teinud ja haljad plekikohad on kas halliks või mustaks läinud, võtad natuke krunti ja lased pihustiga kõikidele kohtadele peale (pärast lihtsam pahteldada)l

Mind on alati huvitanud üks küsimus. Kas peale roostemuunduriga pinna töötlemist on vaja pind ennem krundi (või pahtli-kuidas keegi) peale panekut ka pesta mingi kemikaaliga? Kas kuivanud roostemuundurile võib krundi kohe selga lükata või peaks siiski pinna esmalt mingi vedeldajaga üle käima ja allles siis krundi peale panema? Või piisab tavalise kuiva lapiga pinna ülenühkimisest? Sellele küsimusele pole nagu keegi suurt tähelepanu pööranud... Uurin, kuna värvimise eeltöö endal plaani võetud suvel.

____________________________
2005 R1200C Independent
2006 O2
19.04.2004 at 23:40
quattromees
 
48 eeltöö tundi ja 2 tundi värvimist + juhend auto värvimiseks
quote:
S.S.D.D.:
quote:
epsum:

Samas tuleb KÕIK plekipealne rooste kindlasti minema saada. Kui käiamine on tehtud, on kaval mõte kõik kohad katta roostemuunduriga . Kannad pintsliga õhukese kihi peale, ootad neli tundi, niisutad neid pintsliga ja siis jätad ööpäevaks seisma. Kui roostemuundur on oma töö teinud ja haljad plekikohad on kas halliks või mustaks läinud, võtad natuke krunti ja lased pihustiga kõikidele kohtadele peale (pärast lihtsam pahteldada)l

Mind on alati huvitanud üks küsimus. Kas peale roostemuunduriga pinna töötlemist on vaja pind ennem krundi (või pahtli-kuidas keegi) peale panekut ka pesta mingi kemikaaliga? Kas kuivanud roostemuundurile võib krundi kohe selga lükata või peaks siiski pinna esmalt mingi vedeldajaga üle käima ja allles siis krundi peale panema? Või piisab tavalise kuiva lapiga pinna ülenühkimisest? Sellele küsimusele pole nagu keegi suurt tähelepanu pööranud... Uurin, kuna värvimise eeltöö endal plaani võetud suvel.

Ei tea küll, kuidas õige on, aga mina olen peale roostemuunduri toimimist pinna relaka otsas oleva traatharjaga puhtaks lasknud ja seejärel happekrunt. Roostemuundurist jääb pinnale ebamäärane sodi, mis minu arvates parem eemaldada. teisiti pole proovinud.


____________________________
Audi 200 20V TQ
Audi 100 2.3
Audi A4 2.8Q swap 4,2 V8
Audi UrS4 2,2TQ
Peugeot Partner
VW Passat 1,9TDi
20.04.2004 at 13:56 Last edited 20.04.2004 at 13:57 by quattromees
rollingjack
 
48 eeltöö tundi ja 2 tundi värvimist + juhend auto värvimiseks
Põhjalik info eespool, aga mida ei leidnud:
kui on olnud tsingitud detailid, aga tsink juba osadest kohtadest kahjustatud, rooste möllab. Kui nüüd roostemuundiga on töödeldud, kas kasutada krundina näietks müügilolevaid tsingiaerosoole? Siit-sealt kõrvu jäänud, et tuleb kindlasti tsinkkrundiga kruntida. Kuidas aga värv tsinkkrundi peale jääb (tavaliselt ju tsingitud detaile hästi värvida ei saa)
Kas oskaks keegi nõu anda- kommenteerida?
Tänud ette.
22.04.2004 at 15:21
Georg79Fire
48 eeltöö tundi ja 2 tundi värvimist + juhend auto värvimiseks
Ka tsingitud pindade jaoks on happekrunt kõige parem.
25.04.2004 at 12:42
Volvoman
48 eeltöö tundi ja 2 tundi värvimist + juhend auto värvimiseks
Paar lolli küsimust rooste tõrjumise kohta:
1.Mida arvata vanast heast "Buvanols"roostesurmast?
2.Kas happekrunt ongi poes sellise nimega,või on pudeli peal mingi peenem nimi?Vaatasin järvel Ben-is kõik potsikud üle,aga happekrunti polnd.
29.04.2004 at 13:58
13piisab
 
48 eeltöö tundi ja 2 tundi värvimist + juhend auto värvimiseks
quote:
Volvoman:2.Kas happekrunt ongi poes sellise nimega,või on pudeli peal mingi peenem nimi?Vaatasin järvel Ben-is kõik potsikud üle,aga happekrunti polnd.
happekrunt on jah "happekrunt". Kunagi oli seal "Sadolin monimix wash fillerit" (2l töösegu oli ca 300eek üliodav!), nüüd enam mitte.
üldiselt ära "Ben" tavamüüjaid üldse usu - mulle üritati seal kes-teab-mida "happekrundina" pähe määrida... Päris happekrunti neil hetkel pole.
NB! Õigele happekrundile ei tohi polüesterpahtlit otse peale laduda (ja vastupidi).

____________________________
vanem on parem
29.04.2004 at 14:17
hellraiser
  
48 eeltöö tundi ja 2 tundi värvimist + juhend auto värvimiseks
Sattusin www.automaaler.ee lehele ning seal oli selline lause, et "NB! Polüesterpahtleid lihvida ainult kuivmeetodil!".
Et siis miks nii ning mis see märglihvimine sellele teha võib?

____________________________
Porsche 911 Turbo '01
Porsche 951 '86 - Müüdud
Porsche 944 '83 - Müüdud
06.05.2004 at 15:55
Mart ja auto
48 eeltöö tundi ja 2 tundi värvimist + juhend auto värvimiseks
Pahtel imab niiskust ,pärast värv peal paistes :(
07.05.2004 at 22:51
mr. RocknRoll
 
48 eeltöö tundi ja 2 tundi värvimist + juhend auto värvimiseks
Kui pika aja pärast võib hakata poleerima (Tikkurila ühe komponentne metallik)?


Vastus leitud. Kohe kui värv on kuivanud.

____________________________
44269
08.05.2004 at 10:30 Last edited 09.05.2004 at 20:33 by mr. RocknRoll
hellraiser
  
48 eeltöö tundi ja 2 tundi värvimist + juhend auto värvimiseks
quote:
Mart ja auto: Pahtel imab niiskust ,pärast värv peal paistes :(
Aga kas on siis mõni pahtel, mis ei ima niiskust, sest päris palju tehakse ju ikka vesilihvi, eriti veel viimastel kihtidel?

____________________________
Porsche 911 Turbo '01
Porsche 951 '86 - Müüdud
Porsche 944 '83 - Müüdud
10.05.2004 at 09:11
Mart ja auto
48 eeltöö tundi ja 2 tundi värvimist + juhend auto värvimiseks
Mis mõte on teha pahtlile vesilihvi? Viimased kihid on ju krundiga ja seal vesilihv on hea.
10.05.2004 at 11:10
Fog
 
48 eeltöö tundi ja 2 tundi värvimist + juhend auto värvimiseks
Sai 16 tundi eeltöö + värvimine tehtud(throttle campi jaoks), nüüd veel puudu 24 tundi vigade parandamist;)
pilti näeb siit
aega läks reede 15.00 - pühapäev 22.00

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
13.06.2004 at 23:25
Lembit
48 eeltöö tundi ja 2 tundi värvimist + juhend auto värvimiseks
quote:
talituli: http://www.hot.ee/talituli/eeltoo.htm
See lehekülg on tänaseks läinud. Kas kellelgi on sisu veel säilinud? paneks kuhugi vähe permanentsemasse kohta üles.
29.12.2004 at 10:58
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : 48 eeltöö tundi ja 2 tundi värvimist + juhend auto värvimiseks   1 2 3 4 5  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.