register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Üritused : Haapsalu Kiirendus 2003 - järelkaja   1 2  
Poster Message
tfr
 
Haapsalu Kiirendus 2003 - järelkaja
quote:
vvt: Kalkulaatori järgi 1300 kg juures 250 rwhp (õigemini fwhp), kuskil 15% transmissioonikadudeks-(kui ta enam 4 wd pole) - ca 290 hj väntvõlli otsal:eek
See mootor on stockis 204hp, siin threadis mainitud modidega võiks 290 täiesti reaalne olla.

Ja 4WD peaks see auto ikka endiselt olema.
18.08.2003 at 12:18
imre
Haapsalu Kiirendus 2003 - järelkaja
Kunagi kuskilt kuulsin(vist eelmise speedesti ajal),et sellel vectral oli juba siis 270-280 hobust.
18.08.2003 at 12:22
hirax
  
Haapsalu Kiirendus 2003 - järelkaja
quote:
Honda:
quote:
tacco: http://zoo.park.ee/elevant/haapsalu/index.html
OT aga äkki keegi teab kelle või veel parem mis "marki" kutsaga tegemist on. http://zoo.park.ee/elevant/haapsalu/imagepages/image39.html
Asi on Pontiac, 4WD, kutsutakse pontuks, nimi "taks":)


____________________________
Mercury Cougar 86
C10 1981
18.08.2003 at 13:28
Hannes
  
Haapsalu Kiirendus 2003 - järelkaja
Mart ju 2002a. speedestil sõitis 13,9,sel aastal 13,8.
Kanalis sõidetud aegadest tuleb 0,5sek maha võtta,siis saab ka reaalse tulemuse,milleks auto võimeline on :)



____________________________
Kui Sa arvad,et su auto on eriline ja keegi seda ei taha,siis Sa eksid. Kuskil on kindlasti mõni pede,kes tahab su auto maha põletada...
18.08.2003 at 14:23
raix_
Haapsalu Kiirendus 2003 - järelkaja
quote:
Hannes: Mart ju 2002a. speedestil sõitis 13,9,sel aastal 13,8.
Kanalis sõidetud aegadest tuleb 0,5sek maha võtta,siis saab ka reaalse tulemuse,milleks auto võimeline on :)



kas selle "tõusu" pärast, või libeduse...
18.08.2003 at 14:29
PlyVal64
Haapsalu Kiirendus 2003 - järelkaja
quote:
Honda: OT aga äkki keegi teab kelle või veel parem mis "marki" kutsaga tegemist on.
OT: Mis taxo või taksi, Tshernobõli laborihiirega tegu. Mutant, karvane ja toiduks närib mikrijuhtmeid.

Aga veidi asisemalt kah. Ja mitte liiga roosilisi sõnu. On kuulda (küll sosinaid ja vaikselt läbi autoakna ütlemisi), et paljusid võistlejaid enam ei huvita dragracing, kuna kogu asi ... lonkab mitut jalga. Seekord saab süüks panna korralduse poolelt ainult ilma, muu oli Eesti oludes ideaalne:) Korraldajad olid teinud hirmsa ja tänuväärse töö. Erilised kiitused selle eest. Eriti hea oli bändi kaasamine ja tribüün, ausalt. Oli tõsise võistluse hõngu juba.
Kuid kõik muu VÕISTLEMISEGA kaasnev... ei saada vist aru sellise võistluse põhimõttest. Nii võistlejate kui kohati ka korraldajate poolt. Võidusõitjaid ei hakka kommenteerima, mõni lihtsalt ei taha dragracing'ust aru saada ja ma ei viitsi pahandust esile kutsuda. Seega ei kommenteeri:)
Tipptase Eesti mõistes on Igamehe Rallisprint, sealsete võistlejate teadlikus ja selle korraldus, siin ei ole isegi mõtet vaielda. Seal ei teki võistluse rütmi hoidmise ja võistlejate rajale saamisega mingit probleemi. Igal kohtunikul on täpselt teada oma ülesanne, kogu asi on enne "läbi mängitud". Ja pealtvaatajatel on huvitav.
Kohtunike töö on ebapiisav siiani dragracing'us.
Ma nati-nati võtan endale õigust seda asja kommenteerida, sest lisaks korraldamisele olen viimasel ajal palju mikriga rääkinud. Aga see tähendab justnimelt korraldamist(supist saiast kohtunike ja protestideni välja) ... läbi häälekõvendajate. Ja oldud ikka paljudel väga erineva tasemega võistlustel.
Kui kogu "sinivereliste"(tehn.töötajate ja kohtunike) seltskond on suvaline, märkamatu, ei oska mõni "nägu", keda kohtunik teatakse olevat midagi vastata, siis tullakse infot saama minu juurde.
Vahemärkuseks:Helistati samamoodi EOS-rallil stuudiosse, tullake samamoodi sprintidel ja dragidel. Ralli ja sprint on muidugi suuremate kogemustega üritused, seal asi juba täpsetes raamides ja toimiv. Ja toimivad ka pressisheffid(kõige informeeritumad inimesed), peakohtunikud, niisama kohtunikud.
Seekord toimis piisavalt ainult starter(LaSa hinne 5) ja ajavõtt (Jutulind samamoodi 5). C-tree teami tehnikale ka hinne 5. Aga kõik see muu oli hindele 2. Kohtunike töö, ma mõtlen. Võistluserütm hakkas tekkima, rekordid tulema ja siis plaks!, vihm ja vihmaoht viis mõtlemisvõime hetkega. Ja läks asi ... sinnasamusesse. Ilm ilmaks, see jääb dragi alatiseks segama. Kuid mingit pidi peab võistlejatega sõidupinget hoidma. Mnjah, sõitjaid on liiga vähe, ei saa salata. Seekord kompenseeris pingelangu sõitjate tagasitoomine tribüüni eest läbi. Juba hakkas tulema, kuni vihmani:(
Ja asi, mis täielikult on kogu aja puudunud, on INFOTAHVEL. Selline peab juba NightRace'il kohtunike bussi või mõne muu "kuudi" peal olema, kogu aja uuenema(prinditud lehtedega), sisaldama võistlusjuhendeid, eeskirju ja muid "kodukordasid". Ja igal juhul peab olema paikne sekretär-infojuht. Näed, küsid ja saad vastuse. Omaette teema on eliminaator ja selle kokku panemine. Line-up'dega starti korraldades on võimalik ajasõidu lõpetanud klassile koheselt eliminaator seinale tekitada, kust siis võistleja(või tiimijuht või meeskonna liige) täpselt saab oma esimese paarilise ja startimise järjekorra teada(ja selle, kes rada valib). Ja ainult ametlikult teadetetahvlilt, mitte mingi suvaliselt ringihõljuva kohtuniku käest. Vat sellised mõtted siis, või mis mõtted, selged puudujäägid. Võib ju mõelda ja välja öelda, et :"Mida Sa Ply targutad ja õpetad "papasid ni..ma".". Targutan ja õpetan jah sest keegi peab seda tööd ka tegema:), on seda "asja " arutatud vaikselt meist kõigist kogenumate kohtunike-korraldajatega ja on pisut ju kogemusi kah. Ja mis kõige tähtsam: pole vaja, et mitte USA-raua fännid hakkaksid mingit dragimist korraldama. See oht on olemas, btw! Ja autospordivõistluse korraldamisel on teatud kaanonid ja nõuded, mis üle ilma ühesugused. Neist tuleb kinni pidada, siis ei saa (teoreetiliselt) kellelgi vingumist olla. Segadused peletavad eemale võistlejad ja pealtvaatajad. (Siin oli jutt, mille juba eos eemaldasin. Muidu jälle kord mõni solvub.)

Loodame, et minu tagasihoidliku isiku:lol tagasihoidlikust:lol arvamusest pisut kasu tekib ja juba pühapäevaks mõni asi muutub. Põnevuse hoidmise ja võistlemisest arusaamisega ei tohiks pooltel osalejatel probleem olla, teine osa aga tuleb ju täiesti kogenematu kaader "lihtsalt USA-rauaga". Ja nendega tuleb kohtunikel hakkama saada, muidu läheb ka see kõva üritus "penkin alle"!! Või tuleb loodetavalt midagi enneolematut...

18.08.2003 at 14:45
vvt
  
Haapsalu Kiirendus 2003 - järelkaja
quote:
imre: Kunagi kuskilt kuulsin(vist eelmise speedesti ajal),et sellel vectral oli juba siis 270-280 hobust.

Eks seda anna niikaua tõsta kui mootor õhku lendab;) Turboautol suht lihtsasti.
18.08.2003 at 15:20
peep
 
Moderator
Haapsalu Kiirendus 2003 - järelkaja
Mis liigub see kulub aga Mardi auto on küll hästi kestnud, ta sellega juba eelmisel aastal võistles ja ehk ka varem.
18.08.2003 at 15:24 Last edited 18.08.2003 at 15:29 by peep (Moderator)
vvt
  
Haapsalu Kiirendus 2003 - järelkaja
quote:
peep: Mis liigub see kulub aga Mardi auto on küll hästi kestnud, ta sellega juba eelmisel aastal võistles ja ehk ka varem.

Kusjuures mulle silma jäi, et kõik see toredus on veel dailydriver ka:)
18.08.2003 at 17:24
vvt
  
Haapsalu Kiirendus 2003 - järelkaja
quote:
PlyVal64:
Kui kogu "sinivereliste"(tehn.töötajate ja kohtunike) seltskond on suvaline, märkamatu, ei oska mõni "nägu", keda kohtunik teatakse olevat midagi vastata, siis tullakse infot saama minu juurde.


Alljärgnev kõik IMHO

Kui ise ei tee, ei pidada õige kobiseda olema, aga pealtvaataja nahka pannes nt Speedestil oli tõsine probleem pidevad "pidurid" sõitudes. Pealtvaatajad haigutavad, kohtunikud jooksevad teadvate nägudega ummisjalu ringi, sõitjad vahivad närvilise näoga, et noh, millal siis.....vahepeal tuli ette sellised 20 min pause, mida ei saa seletada nt vihmaga. Võib-olla et see peab nii olema -aga tundus puudu jäävat sellisest toimekamast peakorraldajast, kes kuskil ülevaadet omavas kohas (nt bussi katusel, viaduktil) raadiojaamaga annaks kiirelt vendadele korraldusi, et asi käiks pausideta. Ka tundus, et mikrofonimees;) ja peakorraldaja üks ja sama on. Ei ole. Ausalt öeldes olen oma tutvusringkonnaga tavaliselt poole pealt ära tulnud, kui järjekordne kolmveerandtunnine paus tuleb. Ja juhuvaataja EI saa aru, et need pausid on põhjustatud nt diiselgeneraatori rikkest või millestki muust. Et äkki organiseerimine ja organisaator võtmesõnad???
18.08.2003 at 17:50
prr
 
Haapsalu Kiirendus 2003 - järelkaja
ma lõpuks saan ka siis aega, et mõned sõnad kribada :)

kõigepealt tänud kõigile kes organiseerimisele kaasa aitasid, eriti nip ja tacco! rajameister andrussile samuti kiidusõnad!

kuigi laupäeva hommik algas minu jaoks suhteliselt rõõmsalt, aga seda oli väga üürike aeg, sest vihma hakkas sadama. seisin seal tühjal boksialal paduvihmas ja mõtlesin, et kas tõesti oli seda vaja...
optimism ruulib! kui võistlejaid saabuma hakkas ja isegi sellise vihmaga taheti ära regada, siis hakkas ka juba paistma selgemat taevast. ja täpselt nii, nagu accuweather.com ennustas, nii ka oli - kell 11 lõppeb sadu ja tuleb päike ja 17 on vihm uuesti platsis.

võistlusel turvaprobleeme lahendada ei tulnud, selle kohapealt tänud kaitseliitlastele, kes nii mõnelegi kurjad tundusid :p

ctree andurid toimisid nagu ikka 5+. kuigi pre-starter oli 1. korda ametis, siis autode lineup'ist pealekutsumine venis, laabus kõik enam-vähem.

kuna enamus võistlejaid on nö 'omad' siis ka lineup'is ja stardis erilisi probleeme polnud. et enne pre-starterit kiputi kummi vilistama, siis loodame, et see jääb aina harvemaks.
võitlejatele :hail, sest nemad teevadki üritusest ürituse.
kõige suurem :hail aga maksim'ile, kes lubas sellel aastal 11 sek kätte saada ja ka sai. paljulubatud 11 sek supra on nüüd olemas ja õigustab ennast d klassis. lauri 10.7 ja järjekordne rekord on samuti kõrgete killast. hannese uskumatu 12.0 teeb samuti meele heaks. erkki 11.5 on ka tore, aga siiski ta ise vast lootis paremat.

peale kõike ca 1 nädalast sebimist olen ikkagi rahul, nagu ka enamus osalejaid/pealtvaatajaid, sest sai ju lubatud, et tuleb hea üritus ;)

to vvt: seda jah, et organisaator ei tohiks olla mikrimees, on sul õigus, aga samas võin ma orkunnida/kommenteerida/sõita/etc teha. lihtsalt, kus tundus midagi vajaka olevat, seda tegin.


____________________________
lapsest peale on hobused meeldinud
18.08.2003 at 18:15 Last edited 18.08.2003 at 18:35 by prr
PlyVal64
Haapsalu Kiirendus 2003 - järelkaja
quote:
prr: lihtsalt, kus tundus midagi vajaka olevat, seda tegin.
prr, Sa vist said vvt'st valesti aru. Või sain mina???
Põhimõte on selles, et hoida TEMPOT võistlusel, püüda mahtuda etteantud aja raamidesse ja et poleks tarvis kohtunike mööda ilma taga otsida. See, et Sina kah räägid(korraldajana), pole küll mingi probleem, vist ma loodan?
Tegelikult ma toon näite sellelt samalt Igamehe Sprindilt(mul lausa kahju, et pühapäev 2 kõva üritust üheaegselt ja mina loomulikult valin ... dragrace'i. Muuseas, siseinfo räägib, et sellel hobisprindil jäi pu...sikarva jagu puudu, et Marku Alen oleks Mossega sõitnud, kuid see-eest peaks olema muid "tegijaid".).
Aga asjast siis kah. Nimelt võib tõesti seal tunduda, et mina olen korraldaja. Lihtsalt mina hoian tempot ja jagan kõvahäälselt käske, siis saavad nii kohtunikud kui pealtvaatajad teada, mis toimub. Kohtunikel on muidugi oma side, kuid...
Kogu üritus on ikkagi lihtsa ülesehitusega, reeglid selged ja palju kordi toimunud. Klasside järjekord ka alati sama, 0 ees, siis naised jne. Kui nüüd üks voor lõppeb, vaatan mina väljakuulutatud kavast kahe vooru vahelise pausi pikkust ja vastavalt ajagraafikus püsimisele kuulutan järgmise vooru algusaja. Kui võistlus on veninud, siis ei anna pikka vahet. Minuti jagu enne kuututatud aega hakkan pealtvaatajaid ja kohtunikke teavitama, need hakkavad omale kohale liikuma. Kusjuures saavad sama info ju ka 0 autod ja naised, kes ALATI on juba oma autod ilusti stardirivisse õigesse järjekorda seadnud. Millal täpselt uus voor hakkab, otsustab ikkagi peakohtunik ja start-finish, kuid üldiselt ei ole see üle minuti-kahe aega võtnud. Aga pinge on juba üleval.
Samamoodi on iga klassi viimase vooru lõpus, kui tavaliselt RNT on see mees, kes toda arvutiasja seal korraldab ja esialgsed tulemused Teadetetahvlile riputab. Siis kuulutan mina välja protestiaja 30 min. ja panen viimase kellaaja "lukku". 4WD klassi lõpust on korraldajal siis aega 30 min., et autasustamine orgunnida ja tavaliselt 4WD protestiaja lõpuga algab ka autasustamine.
OK, sprindis on lihtsam see, et võistlusel on püsiv järjekord autodel(numbrite järgi), mis peale esimest vooru keeratakse tagurpidi, kuid ka see muudatus on ametlik alles siis, kui tahvlil. Dragis peaks tegema sama asja klasside kaupa, ainult klassi sees valid paarilist. Või kui on vähe osalejaid, siis näiteks A+B; C+D ja E(nii bike'id kui chopper'id). Eks siis, kui osalejaid juba igas klassis 10 ja rohkem, võib midagi muuta. Mida ei saa dragis teha, on igale klassile või paarile antud täpset aega või sõitude arvu planeerida. Kuid saab seda teha suhteliselt täpselt seni, kuni ei sõida siin veel need tõelised dragsterid(SuperCompist TF'ini). Kui see nüüd kainelt läbi mõelda(kogemusi autode hulga kohalt peaks olema), siis on võimalik päris täpne ajakava ja seda hoides ka mõnus võistluste tempo. Kes iganes siis ka mikrit hoiab, saab kavast "näpuga järge" hoida ja midagi-kedagi välja kuulutada. Kui kommentaator nüüd võistlusreegleid hästi tunneb, siis ei saa mitte ühelgi kohtunikul mingit vastuväidet tekkida, kui tal "kästakse" kõlarite kaudu tööle hakata:) Omavaheline side tegeliku juhi - peakohtunikuga- on veel lisaks.

Ply@sprindil pole olnud kunagi probleeme. Mõnikord lihtsalt ei jõua ise süüa ja loomulikult:) ei saa siis ka kohtunikud rahulikult õgida ... teevad tööd, endal friikartulid põses nagu hamstril:lol
18.08.2003 at 18:54
jyrki
Haapsalu Kiirendus 2003 - järelkaja
Great results in your last race!
Lauris ET is great although he must have still work left since the speed is pretty low compared to the ET. More speed, and the ET will still become way better

Good runs in A & B & C classes too.

Erkkis 200+ speed is great; should get the launch better. With a good start it should have potential to low 11's - high 10's with that kind of speeds. Add some nitrous and....

Maksims Supra is really starting to talk. Same thing there; better launch and the results will look quite different.

Pretty much all of these three are approaching performance levels where the troubles with drivetrain, engine etc. becomes more evident and more difficult to solve. Next summer is going to be an interesting one over there, hope I can pay a visit there too.





19.08.2003 at 10:18
partel
  
Haapsalu Kiirendus 2003 - järelkaja
quote:
jyrki: Great results in your last race!
Lauris ET is great although he must have still work left since the speed is pretty low compared to the ET. More speed, and the ET will still become way better

Good runs in A & B & C classes too.

Erkkis 200+ speed is great; should get the launch better. With a good start it should have potential to low 11's - high 10's with that kind of speeds. Add some nitrous and....

Maksims Supra is really starting to talk. Same thing there; better launch and the results will look quite different.

Pretty much all of these three are approaching performance levels where the troubles with drivetrain, engine etc. becomes more evident and more difficult to solve. Next summer is going to be an interesting one over there, hope I can pay a visit there too.

Yeah, Supras 197 km/h was the best result of the day for me. With right converter (and transbrake :)) the ET should be way better. Tranny needs a cooler too. What I heard about the weight, that Supra might be the most powerful car in Estonia...

I am not too happy about the 10.7 of Lauri, I thought of at least 10.6, which actually was "in the air", but then rain stopped the race. Tune-up seemed to be way too rich, I don't what the timing was. Speed should be at least 215, in my opinion.

Erkki - we had a scary morning as the oil pressure was 25 psi for some reason. Luckily, after we swapped the filter from our "tech" Chevy Van, it went straight to 75 cold/55 hot. I won't mention the old flilters full name, but it was FR**. :p

I am happy with the 200+ speed, without doing any jetting-timing tuning. And at least 11.49x was in the air too, but then the rain came..

Still some work to do with the suspension, car squats too much and "waves" the rear up and down a bit.


____________________________
_
19.08.2003 at 11:02
foke
 
Haapsalu Kiirendus 2003 - järelkaja
ok, kaaluda tasub igasuguseid võimalusi, eesmärk peaks olema üks ja see meil ju on. Madalale pole mõtet langeda, a'la tohmanid, kes aru ei saa ja mina, kes ma teile siis uue idee toon.. mind sa ei solva, but its not discussion!
Populaarsus, sponsorid, tulemused - omavahel tihetalt seotud ning sõltuvuses olevad sõnad, ükskõik millise tõustes tõusevad ka teised. Lihtne ja loogiline, samas nii kuratlikult keerukas.. ja jube raske kui mitte prohvetlik on prognoosida, kas uus klassijaotus ning sellega kaasnev, mis vaid teoreetiline samm on püüdmaks midagi muuta, soovitud tulemuseni viiks. Äkki püüame üle varju hüpata? Promo vajalikkust loomulikult keegi ei eita, mina aga ei näe uuel klassisüsteemil viimasega suurt seost. Sama hästi võiks olla iga klassi auhinnad samas suurusjärgus ning motivatsiooni autoehituseks ja kiireks sõiduks oleks küll ja küll.

Arendustegevuse võtmesõnaks on sageli pikaajaline strateegia ja sihikindlus, tuulelipuna pidevalt eesmärke ning suundasid muuta pole mõtet, vähemalt valdkondades, kus puudub pikaajaline kogemus ning kindel konw-how, et see või teine järsk strateegiline kursimuutus antud ajajärgul ja antud ühiskonnas edu tooks.
Kogu austusesga meie dragracingu tegijate vastu, pole siiski mõtet pead liiva alla peita ja keelduda uskumast, et me alles hakkasime kaela kandma... nii varases arengufaasis jõuline suunamuutus võib pitseri jätta pikaks ajaks.

ply, ja see kolmas? :)


19.08.2003 at 11:24 Last edited 19.08.2003 at 11:32 by foke
peep
 
Moderator
Haapsalu Kiirendus 2003 - järelkaja
tuleviku jutt splititud, v.a. see ülemine foke post - minu näpukas.
19.08.2003 at 13:37
forced2race
Haapsalu Kiirendus 2003 - järelkaja
Ma ikkagi jälle kiidan korraldajad ... ei olnud ennem aega arvuti taga rahulikult istuda ... mega üritus :)
Autasustamise osa oli ka vägagi põnev : shampuse pritsed , kaevamistöödega tegelev pontu :) ja mõnusad inimesed . Sai ka natuke juttu pidada :)
Tahaks Nightrace-i , ja seda vaja ka , testimiseks .
Rekodid sel suvel eriti ei püsi :)

____________________________
Save The Wave (vette 91 )
25.08.2003 at 17:11
newton
 
Moderator
Haapsalu Kiirendus 2003 - järelkaja
Selle ürituse kohta tuli ka Soomest meili teel tagasisidet, kirjutas "Kreivi" Riverside Cruisersitest:
quote:

Kävin tutustumassa teidän kilpailutoimintaanne Haapsalussa. Kisan tuntui etenevän mukavasti. Ikävä että jouduin lähtemään muualle ennen loppua. Tietysti, näin amerikkalaisten autojen ystävänä, olisin toivonut näkeväni enemmän lännen tuotteita, mutta... sellaista se nykyään on.
25.08.2003 at 21:25
memphis
Haapsalu Kiirendus 2003 - järelkaja
äkki keegi tõlgib eesti keelde selle.
m@puhusuomenit.ee :D
25.08.2003 at 21:33
mrtn
Haapsalu Kiirendus 2003 - järelkaja
"käisin tutvumas teie võistlustegevusega Haapsalus. Võistlus paistis kulgevat hästi. Kahju, et pidin enne lõppu mujale minema. Loomulikult, ameerikaautosõbrana, oleks soovinud näha rohkem läänetooteid, aga... nii see tänapäeval on."
25.08.2003 at 21:42
tqhq.ee foorum : Üritused : Haapsalu Kiirendus 2003 - järelkaja   1 2  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.