register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Käes ta ongi - Quaife ATB   1 2  
Poster Message
Garfield
  
Käes ta ongi - Quaife ATB
Mida siin siis nädalavahetusel juhtunud on.
To: Matukas 73$ on tõesti postikulu. Differ ise oli 895$. Kui oma Polole tahad difriplokki, siis uuri, mis kast sul on - vanematele kastidele ei pruugi lukku üldse olla (toode end-of-life).
Ümber ehitada k.kaste - Kavor ei teeks - aga Roosna Allikul on kodanik Bollverk - tema teeb otsehambumisega kaste (Lada 5-speed, Opel Vectra, Subarule - neid ma tean kindlasti - võibolla mõnele veel)...kuna tal metallitööde asjad olemas - võibolla teeb difriplokke ka.
Kui sul huvi on, siis mul on kontakt olemas.
To: BlueStang Ära seda Hewlandi juttu oma "tavalise" käigikasti peal proovi. See on ikka võidusõidukastide jaoks ;)
To: Lembit Olen vaadanud küll. Seal on järjekord vale - kõigepealt peaks omama otsehambumisega kasti ja siis kui raha üle on, siis seda otsevahetust. Muidu on see selline 100% eputrilla asi - sünkrodega ei saa nagunii kiiresti vahetada ja milleks siis see sequental shift veel?
To: 5.0 Ostehambumisega kaste on paljudel - näiteks Lada-rallikaltel peaks kõikidel Bollvergi kastid olema. Seega Ventsel, Mättiku seltskond, (Ahude Lada???) - keegi ikka proovida ehk annab. Peale selle on ringraja B-2000 masinatel enamusel (Honda, VW) dog-ring - aga neid ei anna keegi niisama kärutada.
To: Diesel Ei ole nad midagi tihked. Ja eriti "ebatihe" on veel see EDL (elektrooniline difrilukk) ja muud süsteemid.
Nagu ei ole asendust kuuptollidele, ei ole asendust ka mehaanilisele difrilukule ;)

____________________________
Focus RS
08.12.2003 at 10:47 Last edited 08.12.2003 at 10:47 by Garfield
rustang
  
Moderator
Käes ta ongi - Quaife ATB
Mul ka T5-st head mälestused, kannatas isegi poweshifti teha.
Praeguse hobiauto R4 Pinto mootori taha pakutakse erinevaid kiirestivahetavaid otsekaste Soomes alates 500 EUR, korraliku eest tuleb ilmselt oma 1000€ välja käia, mida mul hetkel pole.

Teemasse ka - kui kellelgi vedeleb kuuri all vana Lada LSD siis võib privada avo@kuku.ee. Legendi järgi oskas vanasti iga endast lugupidav EPT treial sellise valmis teha ;)
08.12.2003 at 10:48
Astro SS
Käes ta ongi - Quaife ATB
Lada luku vastu tunneks isegi huvi

Astro SS @ Rex ilma lukuta

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
08.12.2003 at 10:53
rustang
  
Moderator
Käes ta ongi - Quaife ATB
quote:
Garfield: Differ ise oli 895$.
Hea, et taala kurss on selline nagu ta on :)
08.12.2003 at 10:54
Garfield
  
Käes ta ongi - Quaife ATB
quote:
Astro SS: Lada luku vastu tunneks isegi huvi

Küsige Valter Teppani käest. Tema teeb Estfielde, millel suures osas Lada tagasillad on. Ehk oskab ta aidata. Kunagi oli juttu temaga mingist Peterburi kontaktist, kustkaudu vist saab aga kui kaugele ta asja ajas, ma ei tea.
http://www.racetech.ee
Mina sain uue (tehase) ketastega LSD kunagi Kavori kaudu - hind oli siis (aastal 1998-99) umbes 400$. Kavori kaudu pole aga mõtet enam uurida, sest see tüüp ei ole seal enam.

____________________________
Focus RS
08.12.2003 at 11:25 Last edited 08.12.2003 at 11:25 by Garfield
Lembit
Käes ta ongi - Quaife ATB
Pidasin silmas rohkem seda:
Racing 6speed dog-kit gearbox based on 5speed 02A/02J - VW group
2990 € Aga sul on vist teine kast?
08.12.2003 at 12:38
diesel
Käes ta ongi - Quaife ATB
quote:
Garfield:
To: Diesel Ei ole nad midagi tihked. Ja eriti "ebatihe" on veel see EDL (elektrooniline difrilukk) ja muud süsteemid.
Nagu ei ole asendust kuuptollidele, ei ole asendust ka mehaanilisele difrilukule
äkki keegi selgitaks võhikule. kas see atb tänaval ka sõita kannatab? kuis ta toimib näiteks poeparklas manööverdades? kas lukk kogu aeg peal ja kumm viliseb?
08.12.2003 at 14:21
devilc
Moderator
Käes ta ongi - Quaife ATB
quote:
diesel:äkki keegi selgitaks võhikule. kas see atb tänaval ka sõita kannatab?
Ofkoors. Tegemist tundub olevat tavalise, aga hea, piiratud libisemisega diffriga, pildi peal tundub väga sarnane Torseniga, millest juttu näiteks siin.

Küll Tarmo parandab, kui eksisin.
08.12.2003 at 15:10
Garfield
  
Käes ta ongi - Quaife ATB
quote:
Lembit: Pidasin silmas rohkem seda:
Racing 6speed dog-kit gearbox based on 5speed 02A/02J - VW group
2990 € Aga sul on vist teine kast?
Jepp, mul on 02M. 02A/02J asjad paistsid üldse odamamad olema. Pealegi on saadavus parem ja sortiment laiem (ketastega difriplokki teeb Peloquin ntx jne).
quote:
diesel äkki keegi selgitaks võhikule. kas see atb tänaval ka sõita kannatab? kuis ta toimib näiteks poeparklas manööverdades? kas lukk kogu aeg peal ja kumm viliseb?
Poeparklas manööverdades läheb siis alles lukku, kui sa lume sees ennast puksima saad - muidu on "lukk lahti". Aga abi on temast siis, kui näiteks kõrvalteelt peateele keerad ja kiiresti seda tegema pead. Tüüpiline esiveoline vilistab sellepeale sisemist ratast, mida rohkem on jõudu või libedam, seda hullem asi on.


____________________________
Focus RS
08.12.2003 at 19:08
matukas
  
Käes ta ongi - Quaife ATB
quote:
Garfield: Mida siin siis nädalavahetusel juhtunud on.
To: MatukasDiffer ise oli 895$. Kui oma Polole tahad difriplokki, siis uuri, mis kast sul on - vanematele kastidele ei pruugi lukku üldse olla (toode end-of-life).
Inglismaale on mitu meili saadetud koos kasti kirjeldustega aga vastust vist ei tulegi siinse jutu järgi. Ega nendele vanematele mudelitele eriti ei leia küll midagi. Kui, siis hingehinnaga. Nagu coil-overitegagi tunda sain. Vanadele/uutele Golfidele, Corradodele ja Passatitele ridamisi coil-over variante, Polo-le vaid vähesed ja pika ettetellimisajaga (võrreldes tesite markidega). :(

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
10.12.2003 at 14:25
RNT
Käes ta ongi - Quaife ATB
No kaua võib muljeid oodata plokiga traktorist???
08.01.2004 at 16:33
Garfield
  
Käes ta ongi - Quaife ATB
quote:
RNT: No kaua võib muljeid oodata plokiga traktorist???

Ilma plokita muljeid saaksid ju ise kommenteerida - teistele selgituseks, tegime Tõnuga pisikese sõidutesti:Focus TDCi ja Golf TDi.
Tuleks veidi rohkem libedat (st. mingi jäärada) saaks parema pildi, linnaliikluses ei taha katsetada.

Aga positiivsed muljed peale ATB installi:
+ naelad püsivad ehk kauem sees, kuna enam ei puksi nii lihtsalt nurkadest ukerdamisel-väljakeeramisel
+ rooli keerab ise tagasi sirgeks paremini
+ pehme rakendumine, st. ei lajata lukku nii, et roolist jõnks läbi käiks ja ühe-pöidla roolimise puhul pärast näppu peaks ravima

Negatiivne:
- hind, kogu kupatus kokku (plokk+installeerimine) läks ca' 21keek
- kurvides lükkab nina veidi rohkem kui enne. Peab rohkem (nagu neliveolisel) rooliga mõista andma oma sõidusuuna soovidest (kuna enne sõitsin 7 aastat 4WD autoga, siis see negatiivne omadus on minu puhul tegelikult positiivne).

Tahad äkki uut testi teha nüüd? :)

____________________________
Focus RS
08.01.2004 at 16:55
RNT
Käes ta ongi - Quaife ATB
quote:
Garfield:Tahad äkki uut testi teha nüüd? :)
Ikka. Aga enne peaks vanamees üleval lumekraani avama ja noorsand vahepeal soolakraani koomale tõmbama. Ehk ootame veel sellega veidi :-)
08.01.2004 at 17:07
Remii
Käes ta ongi - Quaife ATB
üldiselt need plokid on ikka kallid...sama on kastide kohta.
Mina panin Mantale alla bemari tagadiffri koos kõige muuga.
Hind oli küll kallis,aga hilisem remont on odavam...
Diffrid maksavad 1000 krooni ja alati võib kettaid juurde panna,et kangemat plokki saada.
Erinevate tagasillaülekannete vahetamine on ka lihtsam-riiulist uus ülekanne ja läheb jälle...
Kastiga sama lugu-polnud seda raha,et rissest või kusagilt mujalt tellida...
Kojad said ringi keevitatud ja peavõll vahetatud....Seega oopelile bmari sport kast esimene alla ja teine üles...Ülekandeid muudetakse eestimaal suht lihtsalt ja selleks on veel häid spetsialiste...
10.01.2004 at 16:37
rasmus
Käes ta ongi - Quaife ATB
Kuidas selle Quaifiga suhtlemine muidu käis ka?
Ma siin kirjutan sellele UK osale juba mitmendat korda, aga ikka ei mingit vastust. Kas helistamine andis mingit tulemust, või tuleb kohe USA osa poole pöörduda?
Ühte kallist komplekti tahaks sealt saada, aga mis sa teed, kui suhelda ei taheta :(
19.05.2004 at 21:44
Garfield
  
Käes ta ongi - Quaife ATB
quote:
rasmus: Kuidas selle Quaifiga suhtlemine muidu käis ka?
Ma siin kirjutan sellele UK osale juba mitmendat korda, aga ikka ei mingit vastust. Kas helistamine andis mingit tulemust, või tuleb kohe USA osa poole pöörduda?
Ühte kallist komplekti tahaks sealt saada, aga mis sa teed, kui suhelda ei taheta :(
Ma suhtlesingi USA-ga, Ralph Hollack oli mehe nimi. UK-ga läks umbes samamoodi, nagu sul. Siin theradis on sellest eespool juttu ka, Ralph rääkis midagi UK kontori ümberorganiseerimisest jne.
Aga võta USA-ga ühendust, minu jupp tuli ainult 17$ kallimalt kokkuvõttes kohale, kui Inglismaalt oleks tulnud.

____________________________
Focus RS
20.05.2004 at 09:48
JustMe
Käes ta ongi - Quaife ATB
Küsimus kah tarkadele:

Minu autole on pakkuda kaks erinevat tüüpi plokki:

1. Quaife ATB - Torgue Biasin Diff?

2. Mazda originaal LSD - Viscous Diff pilt

Hinnavahe on nii umbkaudselt 1.8 kordne Mazda jupi kasuks.

Küsimus, et mismoodi see visko differ ka käitub? Nii palju kui ma aru olen saanud, siis visko puhul peab hakkama üks ratas enne ringi käima, et asi reageeriks. ATB puhul peaks see vist ennetama seda või koheselt haakuma.

Kas see visko kõlbab sõitmiseks, RRiks või on see quaife oma selle hinnavahe võrra parem?

Quaife UK-ga suheldes, saatsin mina maili sellisele inimesele nagu Dale Phillips - dale@quaife.co.uk ja sain vastuse ühe päevaga.

____________________________
www.evonet.ee - EVO 9 RS
20.05.2004 at 11:45
devilc
Moderator
Käes ta ongi - Quaife ATB
Quaife diff on kindlasti lisahinda väärt. Need visko LSD'd kipuvad ära kuluma.
20.05.2004 at 11:58
ollo
Käes ta ongi - Quaife ATB
Viscode ärakulumise kohta ma ei tea öelda (omal 280k sõitnud 2 viscoLSD'd all ja endiselt justkui toimivad, kuigi päris uuega võrdsed nad ehk ei ole), aga visco põhihäda on selles, et takistus (lukk) on kogu aeg mingil määral peal. Teeb ntx libedaga pööramise tiba keerulisemaks jne. Samas maksimaalne lukustus sõltub pöörlemiskiiruste vahest ja jääb ilmselt igal juhul alla torsen- tüüpi diffidele (mida quaife ATB minuteada on).

Visco on lihtsam ja odavam, Quaife ilmselt parem lahendus.
20.05.2004 at 13:28 Last edited 20.05.2004 at 13:29 by ollo
rasmus
Käes ta ongi - Quaife ATB
Aitähh! Ma lugesin seda teemat algusest ka, aga igaks juhuks küsisin üle.
TorSen tüüpi (Quaife) lukk on soovitatavam, kui plaanis ka tänaval kasutada. Ketasplokk ei mõju pikas perspektiivis standard pooltelgedele hästi, samuti kulutab ta kummi rohkem. Niisama sõita on LSD ebamugavam. Ja TorSen kestab kauem, kuid et seda erinevust tunda, pead sa seda autot ikka väga kaua kasutama.
20.05.2004 at 15:10
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Käes ta ongi - Quaife ATB   1 2  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.