register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Modifitseerimine : Blower Camaro ehitus, vol.4   1 2 3 4  
Poster Message
Cloner
 
Blower Camaro ehitus, vol.4
Hmm väga pikk vaikus siin teemas. Äkki on mingeid jalustrabavaid uudiseid.......
26.04.2005 at 00:35 Last edited 26.04.2005 at 00:35 by Cloner
hypertyyp
Blower Camaro ehitus, vol.4
Oli vist juttu, et oodatakse juppe Usast ja et auto niikuinii valmis ei jõu selleks aastaks, ilmselt ei ole ka midagi jalustrabavat teatada:p

____________________________
Fordi omanik...
27.04.2005 at 09:15
vrcr
Blower Camaro ehitus, vol.4
kas on autost veel pilte, juttu ja muud huvitavat ???? Millalgi ta siis valmib kah, huvi rajal näha seda päris suur
10.05.2005 at 17:09
vvt
  
Blower Camaro ehitus, vol.4
No mis te ilgute mehe kallal, vaadake mis summasid sinna panna tuleb, loomulik et vahepeal asjad seisavad. Ainuüksi need kaks tagakummi maksavad sinna 10K alla juba.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
10.05.2005 at 18:32 Last edited 10.05.2005 at 18:32 by vvt
Erkki
  
Blower Camaro ehitus, vol.4
Hetkel ehitus pea-aegu seisab, sest toruraami ehitus on jõudnud esiotsani, aga ilma esimeste amortideta ei saa esiraami kokku keevitada. Amordid sai tellidud juba märtsi alguses ja need pakiti kahte kasti. Üks kast, milles olid õõtsad, sharniirid ja muu pudi-padi tuli 10 päevaga kohale, aga teine, see tähtsam kast, milles olid amordid on siiani tulemata/kadunud. Tagantjärele tarkusena pean tõdema, et shipping USPS kaudu oli ränk viga. Hoidsin transakulude pealt $100 kokku, aga nüüd ajan $2400 mööda ilma tiku tulega taga. Ameerikas öeldakse, et package is shipped ja meil öeldakse, et sorry, pole tulnud.
Kohalikud Partsud pakkusid hinnaks 55keek. :eek Sestap ma nad otse Usast tellisingi.
Võiks ju lüüa käega ja tellida uued, aga eelarve ei kannata sellist laksu välja.

Kas kellelgi on kogemusi oma kadunud postipakkide otsingul laias maailmas??

Amordid näevad välja sellised.

Pisut lugemist Pärtli sule läbi ka Camaro kodulehel.

____________________________
Chevrolet Camaro '71
Pontiac Firebird '71
Chevrolet Chevelle '69, 350 cid
El Camino '68
F150, 2011
Life begins at 1000 Hp...
10.05.2005 at 22:52
Ets
Blower Camaro ehitus, vol.4
"Missent to Belize" oli ühe mu postipaki peale kirjutatud ja see tuli täpselt kuu aega (23. märts- 23. aprill).
Teine pandi teele 23. märtsil ja kohal oli 27-ndal!
Mõlemad USPS!
Lennukid teinekord kukuvad...
10.05.2005 at 23:10
Jörm
 
Blower Camaro ehitus, vol.4
Sellepärast ma toongi kõik ainult UPS-iga, on õigel päeval õiged asjad kohal. Eelmisel suvel oli kahe etapi vahel kaks nädalat, saatsime vormeli käigukasti (60kg) Inglismaale spetsialistide kätte remonti (sest viga on ju alati kastis mitte sõitjas!). Sinna läks mingi Fedexi või TNT-ga, kast oli nädal aega kadunud, hirm tuli nahka, et nüüd jääbki autost vaid monokokk järgi, lõpuks ta siiski jõudis. Tagasi tuues teatasin papa Popovile, et nüüd toome UPSiga, sest kahe päeva pärast on etapile minek, teisipäeval kell 13.00 võeti Silverstone´is peale, kolmapäeva hommikul kell 10.00 oli minu ukse ees. Et selliste asjade puhul ei ole mõtet kokku hoida, kui kaduma läheb on kehvasti. Samas oli suures plastik kastis, millega käikar tuli veel mõned vidinad, mis kuulusid ilmsalt tööstusliku laseri komplekti ja maksavad ilmselt vene keeles, pakkusin neid UPSile tagasi, aga sealt öeldi, et kui nad olid minu kastis siis on nad minu omad, ehk loodetavasti ei ole sinu amordid nüüd kellegi teise omad...

____________________________
Amper Racing
18.05.2005 at 10:53
5.0
Blower Camaro ehitus, vol.4
USAst maksab UPS pea 10 (kümme) korda rohkem kui USPS.
18.05.2005 at 11:10
PlyVal64
Blower Camaro ehitus, vol.4
Ehitajad, äkki oskate öelda mulle ühe põhjenduse peale isetegemiserõõmu, miks peaks püüdma Eestis kohapeal kiiret autot ehitada??? Mulle jääb see täiesti arusaamatuks, sest tõesti, USAst tuues saab mitte kolm, vaid viis-kuus korda odavamalt. Üks shipping konteineris ja asi mott. Ei mingeid peavalusid ega asju??? Full-tube´dest tasu rääkidagi, neid võid valida lausa värvi ja vanuse järgi, rolling kuni 8-10 tuhat, turnkey 12-15 tuhat dollarit. Põhjamaade Comp-klassid ootavad...
Näiteks selline Lauri Camarole paras vastane, ainult et tänavalegaalne, isegi ülevaatus ja kindlustus äsja USAs tehtud: Buick Regal BBC/TH400 9.40s@145.
18.05.2005 at 13:03
vvt
  
Blower Camaro ehitus, vol.4
Interneti kuulutuste hulgas on ikka kõvatamist ka omagagu. Selle auto kohta ei oska suud pruukida, kuigi kahtlane, kas nt ikka dragi vedrustusega USAs päris ringi sõita ikka tohib ja kui ta liigub tänavavedrustusega, siis kirjas oleva komboga on need sekundid jälle kahtlased:)
Selle loogika järgi võiks ju topfueliga kah mööda Route 66 kihutada?

Kuskilt netist sellist asja omaniku jutu järgi osta ja pimesi 10k taala lauale panna on ikka kahtlane business. Pärast on 9,40 asemel 14,40 ja nii edasi. Pealegi Ply, tutvu vahelduseks lähendaste võimsusnäitajatega cratemootorite hindadega nt Summitis, pakun, et mootor maksab seal ise juba 12-15K taala, muust rääkimata.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
18.05.2005 at 13:20 Last edited 18.05.2005 at 13:22 by vvt
PlyVal64
Blower Camaro ehitus, vol.4
Aare, fakt on see, et kui isegi 10st 9sa on petturid, siis see 10%, mida on võimalik head kraami osta, on jube odav. Tuleb lihtsalt otsida, oodata ja õige asi välja valida. Kuigi ma arvan, et see hea kauba pross on pigem 60-70. Muidugi, et sellist tehnikat osta, peab "oma mees Havannas" olema ehk mõni eestlane, kelle sõiduraha kohapeale vaatama tuleb ka kinni maksta. Selle auto puhul räägib see lause - This car appeared in the April 2001 issue of DragRacing USA magazine, "How To Build a Real 10-Second Street Car," - päris palju. Ju pole "lambivend". Lisaks müüakse palju tehnikat maha siis, kui lõpetatakse dragracingu karjäär või inimene on surnud. Müüakse kiirelt ja odavalt, et saada lahti. Tihtipeale on ju kirjas, et I"nvested over xxx summa" ja ostakohe hind on sellest 2/3 ja vähem.
Mis veel: USA mootoriehitajad suudavad ehitada eurooplastest kordi kiiremaid padasid ja seda palju odavamalt. Samamoodi autodega, nad lihtsalt oskavad seda teha. See meeletu kogemus maksab palju, seal vist ei keerata autole juppe külge vaid keeramise pärast. Lisaks on neil rajad head, Lauri sõidaks seal vast 8.xxx aegu. Kuid sealne aeg näitab siiski ära auto potentsiaali. Sealne 9.4 on meil 10.0-10.5 Aga ehita Eestis 10.5 auto alla 150 000 krooni.
18.05.2005 at 13:40 Last edited 18.05.2005 at 13:45 by PlyVal64
rustang
  
Moderator
Blower Camaro ehitus, vol.4
Vana soovitus on osta võidusõiduauto kohapeal vahetult peale võistlust, siis on kindel, et kõige magusamaid (= kallimaid) go-fast pulki ei ole enne müüki maha keeratud.
18.05.2005 at 14:05
Erkki
  
Blower Camaro ehitus, vol.4
Ega peale isetegemise rõõmu polegi mingit põhjendust. Osta on tõesti odavam, kuid:
- siis jääb ära isetegemise rõõm, mis on mulle väga oluline.
- ostes tuleb kogu raha korraga välja käia, samas kui isetehes saab väljaminekud jagada kogu ehitamise perioodi peale ära.
- isetehes saab teha täpselt sellise nagu ise tahad, ostes pead leppima kellegi teise tehtud valikutega.

Ma arvan, et ostmise teema kerkib päevakorrale siis, kui selles ringkonnas hakkab liikuma piisaval hulgal sponsorraha. Kuni asi on hobi tasemel, käib ehitamine põlve otsas ja kokkuhoitud vahendite arvel.

Tulles teemasse tagasi, siis, kes kannatab, see kaua elab - ehk saabusid kauaoodatud esiamordid :)
Naeratus huulil käisin esmaspäeva hommikul Eesti Postis amortidel järel. Kui esmaspäeva hommikul nägi Camaro välja veel selline ja selline, siis sama päeva õhtuks oli toruraami esiosa geomeetria juba paigas. Et "kuskil õhus" asuvaid virtuaalseid esisilla geomeetrilisi punkte maakeeli arusaadavaks teha, tuli appi võtta samad võtted millega egiptlased püramiide ehitasid: nöörlood. Põrandale sai joonistatud kontrollpunktid, mille järgi sai hiljem nöörloodiga kontrollida torude sõlmpunkte. Lihtne ja lollikindel süsteem.
Et kõik toruraami ühendused oleksid sujuvad ja korrektsed sai tellitud ameerikast ka üks abivahend, täpsemalt torufrees. Välja näeb ta selline. Sellega saab freesida toru mistahes nurga alla ja 40 mm. toru lõikab läbi umbes minutiga.
Tänaseks õhtuks on esiamordid ja õõtshoovad juba paigas ja järgnevalt ootab paigaldamist roolikarp ning motorplate.
Mõned pildid tehtust: eest, küljepealt.
Et amort oleks õiges asendis, sai selle jaoks valmistatud spetsiaalne rakis.

Stay tuned.

____________________________
Chevrolet Camaro '71
Pontiac Firebird '71
Chevrolet Chevelle '69, 350 cid
El Camino '68
F150, 2011
Life begins at 1000 Hp...
18.05.2005 at 22:59
PlyVal64
Blower Camaro ehitus, vol.4
Kõva töö, miskit pole öelda! Müts maha.
Erkki, ma mõtlesin rohkem sellest vaatevinklist, et iga jupi eraldi tellimine viib tänu transarahadele tegelikult asja hirmkalliks. Kas Sa oled kokku löönud, palju kahe auto ehitamise shippingu summad on? Päris huvitav oleks teada, palju transafirmad hobihullude pealt käivet teinud on. FOB-hind ja DDP-hind on kaks julmalt erinevat asja. Kaudselt saab nende kahe vahe minimiseerida, kui täistoorik osta ja need jupid sealpool keresse sisse visata. Auto shipping pole ju kirves, lisaks oskavad siinpool inimesed piiril pisut ka susserdada;)
18.05.2005 at 23:07 Last edited 18.05.2005 at 23:11 by PlyVal64
Gsinut
Blower Camaro ehitus, vol.4
Küsimus selline: kas sa venitasid teljevahet ka või jääb Camaro originaalmõõtkavasse?
18.05.2005 at 23:21
Erkki
  
Blower Camaro ehitus, vol.4
Hobihull - see on täpselt õige väljend :)
Kui ma vahest harva summade peale mõtlen, siis vaatan alati peeglisse, et kes see hull on :D

Kogu esisilla kola: amordid, vedrud, pidurid, sharniirid, õõtsad, kronsad jne. transa maksis $177. Pole nagu kirves, aga ootamist ja närveerimist oli küllaga. See oli esimene ja ka viimane kord, kus ma midagi tigutranspordiga tellisin.

Aga, et traspordi rahad väga suureks ei lähe, siis olen juppe tellinud sõprade/tuttvatega kahasse. Siis saab transa ära jagada ja polegi teab mis kallis.

Teljevahe jääb samaks: 108" , aga mootor nihkub pisut tahapoole.

____________________________
Chevrolet Camaro '71
Pontiac Firebird '71
Chevrolet Chevelle '69, 350 cid
El Camino '68
F150, 2011
Life begins at 1000 Hp...
18.05.2005 at 23:23
PlyVal64
Blower Camaro ehitus, vol.4
quote:
Erkki: Kui ma vahest harva summade peale mõtlen, siis vaatan alati peeglisse, et kes see hull on :D

Kui see Sind lohutab, siis need autoehituse rahanumbrid polegi veel hullud. Näiteks täna ütles üks mees kahe võistluspurje hinna jahile: üle 200 tuhande. Ja siis tuleb pagi ja käristab katki... Tegelikult on neid "hulle" päris palju, mis teeb rõõmu. Seejuures on kõikidel kodus peeglid;D
18.05.2005 at 23:27
devilc
Moderator
Blower Camaro ehitus, vol.4
Väga tõsine ettevõtmine, edu.

Veidi OT: kas Sa neid taustal paistvaid rehve valguskindlatesse kilekottidesse pole mõelnud sulgeda? Säilivad tiba paremini, eriti kui nad veel aastakese sõiduproovi ootama peavad.
19.05.2005 at 14:48
Andrus
Blower Camaro ehitus, vol.4
OT: olen ise paaril korral USPS saadetud pakki väga pikalt oodanud.
1. kord tuli see 3 kuud
2. korral sai Eesti Postis peale 3 kuud avaldus kirjutatud ja oh sa imet peale 3-4 nädalat tuli teada, et mulle on pakk.


Seega kannatust - üldiselt kaduma pidavat asjad harva minema.
19.05.2005 at 15:58
capricorn
 
Blower Camaro ehitus, vol.4
kas ma näen lootuse sädet, et sinu ilusat autot saab see aasta veel kusagil kiirendusel näha?

Muidu jõudu ja jäksu ikka, pange täiega edasi, elad nagunii ju ainult korra.

____________________________
ex. Buick owner
Buick rocks
19.05.2005 at 23:47
spinna
Blower Camaro ehitus, vol.4
quote:
vvt: No mis te ilgute mehe kallal...
No ega need asjad nüüd nii hullusti ka ei ole.
Positiivne huvi peaks ikka pigem hea motivaator olema...
Harva, kui mingit uhket projekti saad livena kõrvalt jälgida, sellest ka (minu arvates) täiesti terve huvi ja mis siin salata, ka kerge kärsitus asja vastu.
Igatahes : go-go-go!
25.05.2005 at 22:48
vrcr
Blower Camaro ehitus, vol.4
Kuida siis kah edeneb ehitus, juba jälle väike vaikus või teema kaldub ära....jõudu ehitamisel
30.05.2005 at 20:48
BlueStang
 
Blower Camaro ehitus, vol.4
Erkki peab vist webcam üles panema - siis autoehitust huvilistel hea vaadata nagu mõnedel veebibebi sündi:D
31.05.2005 at 13:34
partel
  
Blower Camaro ehitus, vol.4
Tänane õhtu möödus jällegi garaazhis, Erkki tegeles puuri torujuppidega, mulle andis mid-plate'i (mootori ja kasti vaheline plaat) toruraami külge kinnitamise juhendi. Plaat on alumiiniumist, mistõttu tuleb see terasraami külge kinnitada poltide/kronsteinidega. Õpetus oli 11 punktiline, kokku u. A4 formaadi mahus. Erkki kurtis, et on kolm aastat inglise keelt õppinud, aga midagi ei saa aru. Mina muidugi, et anna aga siia, seletan kohe ära jne.

Yeah, right!! Lugesin läbi, mitte muffigi ei saanud aru... Lugesin kümnendat korda läbi, sama lugu. :kill Krt, olen eluaeg keelt õppinud, s.h. usakate terminoloogiat ikka päris mitu aastat ja kõige lollimaks end ka ei pea..

Põhijama selles, et joonist ei olnud ning detailid olid üsna omapäraste nimedega ning üldse kogu juhend oli "ah-tead-isegi" tasemel.

Nojah, u. kolm tundi ühe A4 lehekülje lugemist ja detailide kombinatoorikat ning mõnede kättejuhtunud piltide uurimist ning hakkasin juba asjale pihta saama... Kus on Nobeli preemia? :kill

Muidu on puuri/raami torustik enam-vähem valmis, peale "Funny Car" tüüpi juhti lähedalt ümbritsevat lisapuuri. Selle jaoks on aga vaja istet jne.

Väljalaskekollektorid on ka Eestis, aga mitte veel garaazhis, lisaks teatati ühest välisriigist telefoni teel, et Powerglide kast (toorik) on ostetud.

Stay tuned...


____________________________
_
14.06.2005 at 00:21
Fog
 
Blower Camaro ehitus, vol.4
quote:
partel:...lisaks teatati ühest välisriigist telefoni teel, et Powerglide kast (toorik) on ostetud...

Kas pakun õigesti, et "Simunaglide"?
15.06.2005 at 09:56
tqhq.ee foorum : Modifitseerimine : Blower Camaro ehitus, vol.4   1 2 3 4  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.