register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Modifitseerimine : 454 mootori "tuuning"   1 2 3 4  
Poster Message
rustang
  
Moderator
454 mootori "tuuning"
Vaatan netist, et kapremondi komplektid 454-le algavad 500 taalast ja 1000 eest saab juba custom kolbidega kiti.
Mina olen täiesti sissepritse fänn ja sellele võiks teha ka "wasted spark" otsesüüte. Kui kaaned muidu oleks OK siis võiks neile teha koduse portimise, jätta samad klapid-vedrud (pesad-klapid nt. Windorfis üle lihvida), panna mõõdukas nukkvõll, surveaste üles ajada (peab uurima palju malmkaanega kannatab), leida pihustitele sobiv sisselaskekolle (või teha karpakolle ringi), kogu see asi dynopingis häälde ajada ja peaks ka juba väga lõbus minek olema. Kui aga on näha, et kaaned on kohvid, vaja uusi klappe, klapipukse jne jms siis jah, äkki alukaaned mõtet ligi võtta...
14.06.2007 at 16:16
vvt
  
454 mootori "tuuning"
Ameerika mootoriajakirja tänuliku lugejana on loomkatsetest silma jäänud, et seeria klapivedrud tuleb esimese asjana minema visata, sest põhiline häda on valve float 5000+ pöördel. Samas rustangi soovitatud lahendusega saab sealt ehk 350 hj, mitte 600. Läbivalt jookseb kõikidest soovitustest läbi 2 olulist asja - kaaned (koos sobiva sisselaskega) ja headerid.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
14.06.2007 at 16:33
partel
  
454 mootori "tuuning"
No kuulge, ma olen olnud ninapidi juures ikka rohkem kui ühe 500-600 hj ehitamise juures ja ma arvan, et saab ka ilma kosmosetehnoloogia ja jaantatikluseta. Budget combo oleks näiteks:

850+ cfm karpa
Edelbrock Performer RPM Air Gap sisselase
RPM kaaned
4.25" stroker kit
1 3/4 - 1 7/8 tollised headerid
hyd roller nukk

Ehk, nagu vvt mainis, originaalist jääb ainult plokk ehk mida ma olen kogu aeg rääkinud. Kogumaksumuses ei ole suurt vahet, kas on uus või aretatud vana plokk, samas potentsiaalis ja töökindluses ei ole midagi võrrelda.


____________________________
_
14.06.2007 at 17:09
Lembit
454 mootori "tuuning"
Ma soovitaks kah, et tee pritse. Kunagi sai karpaga metsas möllatud - paras jama.
Ja seda kah, et ära oma nukkvõllide ja asjadega liiga karmiks mine. Pärast saad mingi dragi mootori kokku, mis käib alles alates 3000 pöördest.
Pigem surveastmega väänet tõsta.

2 senti.
14.06.2007 at 17:23
Olds
  
454 mootori "tuuning"
Selle 600 jõu puhul pead paratamatult mõtlema ka kõrge stalliga turbiinile...usu mind see ei ole meeldiv :)
Enda näide- nüüdsest oman 500+ jõulist kiirekäigulist SB Mopar mootorit ja Dynamic turbiin on 2600/3600 stalliga. Tänaval on parajalt harjumatu sõita küll :devil Ja olgem ausad- 500 hj on tänavale küll ja rohkemgi veel.

____________________________
Premium Performance - Ameerika autode varuosad,remont,race osad & custom mootorite ehitus
Tim McAmis ametlik partner
COMP Performance Group brändide ametlik ainumaaletooja baltikumis
14.06.2007 at 17:48 1 edit. Last edited 14.06.2007 at 17:48 by Olds
jaak
 
454 mootori "tuuning"
Koht, mis pakub Stroker komplekte:
http://www.rpmmachine.com/454-496-chevy-stroker-bb.shtml
14.06.2007 at 17:59
Fog
 
454 mootori "tuuning"
quote:
partel: ...Budget combo oleks näiteks:

850+ cfm karpa
Edelbrock Performer RPM Air Gap sisselase
RPM kaaned
4.25" stroker kit
1 3/4 - 1 7/8 tollised headerid
hyd roller nukk
...

Näedsasis. Nüüd oleneb palju sul raha on :p

karpa, kaaned, sisselase, nukk, headerid osta kohe ära ja kruvi külge kui surved korras pottides. Strokeri saad alati "altpoolt" hiljem sisse lükata.

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
14.06.2007 at 22:19
partel
  
454 mootori "tuuning"
quote:
Fog:
quote:
partel: ...Budget combo oleks näiteks:

850+ cfm karpa
Edelbrock Performer RPM Air Gap sisselase
RPM kaaned
4.25" stroker kit
1 3/4 - 1 7/8 tollised headerid
hyd roller nukk
...

Näedsasis. Nüüd oleneb palju sul raha on :p

karpa, kaaned, sisselase, nukk, headerid osta kohe ära ja kruvi külge kui surved korras pottides. Strokeri saad alati "altpoolt" hiljem sisse lükata.
Ja strokeri "sisselükkamise" järel läheb vaja uut karpat, kaasi, sisselaset, nukka ja headereid :)


____________________________
_
14.06.2007 at 22:24
partel
  
454 mootori "tuuning"
quote:
Olds: Selle 600 jõu puhul pead paratamatult mõtlema ka kõrge stalliga turbiinile...usu mind see ei ole meeldiv :)
Enda näide- nüüdsest oman 500+ jõulist kiirekäigulist SB Mopar mootorit ja Dynamic turbiin on 2600/3600 stalliga. Tänaval on parajalt harjumatu sõita küll :devil Ja olgem ausad- 500 hj on tänavale küll ja rohkemgi veel.
Kui tööpiirkond hakkab tühikäigult, milleks kõrget stalli vaja?


____________________________
_
14.06.2007 at 22:25
partel
  
454 mootori "tuuning"
Jäi ette üks odav tänavamootor:

http://www.ultrastreet.net/540_classic.asp

Ilma karpa ja süüteta, samuti Eagle kepsude ja vändaga, mis on Hiina toodang.


____________________________
_
14.06.2007 at 22:31
vvt
  
454 mootori "tuuning"
Kui selle autoga hakatakse tegema asju, mida offroad show'l Lauluväljakul näha saab, kus auto on kohati vertikaalasendis, siis karpadega toime ei tule. Mootori enda juppide poolest pole suurt vahet, kollektor on sama (karpakollektoritel on runneritel kohad pihustiaukude aretamiseks-puurimiseks ja karpa asemele tuleb throttle body.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
15.06.2007 at 07:55 1 edit. Last edited 15.06.2007 at 07:55 by vvt
jaak
 
454 mootori "tuuning"
Kui UAZ tiksub 50-60 kraadise nurga all tüünitud karpaga, siis kas korralik Demoni ei võiks veel paremini käia?
15.06.2007 at 08:51 1 edit. Last edited 15.06.2007 at 08:51 by jaak
Olds
  
454 mootori "tuuning"
quote:
jaak: Kui UAZ tiksub 50-60 kraadise nurga all tüünitud karpaga, siis kas korralik Demoni ei võiks veel paremini käia?
Demonile vastast leida on suht raske. Kui siis mõned Holley mudelid. See pole lihtsalt arvamus vaid kordi ja kordi tõestatud fakt. Väike "cross reference" Demon VS Holley
http://www.4secondsflat.com/bgvsholley.html

____________________________
Premium Performance - Ameerika autode varuosad,remont,race osad & custom mootorite ehitus
Tim McAmis ametlik partner
COMP Performance Group brändide ametlik ainumaaletooja baltikumis
15.06.2007 at 09:06
jungle
 
454 mootori "tuuning"
quote:
jaak: Kui UAZ tiksub 50-60 kraadise nurga all tüünitud karpaga, siis kas korralik Demoni ei võiks veel paremini käia?

Demon Trucker

____________________________
'68 Camaro
'88 Corvette
'97 Tahoe 2d 4x4 6.5TD
15.06.2007 at 09:21
PlyVal64
454 mootori "tuuning"
Nohjah, ise ka nii mõnedki korrad mudas mütanud ja mäkke roninud. Ja ma ei saa aru, milleks on Sul vaja sellist hobujõudu ja momenti? OK, ehitad Belarussi frontalsildadega asja ja kastiks paned midagi sarnast põllumajanduslikku, siis peab äkki vastu. Turnimiseks ei ole ju pooltki seda pauku vaja, originaalist piisab täiesti. Ja kui takad mäkke "hüpata", pane NOS. No ja kõige lõpuks oled koos oma kompressorite, turbote, bigblockide ja sajatuhande krooniga ikka mudas kinni, venitad 25K Warni sirgu ja tõmbad ennast elektriga välja...
15.06.2007 at 11:06
rustang
  
Moderator
454 mootori "tuuning"
Ma ise mõtlesin sama mis Ply, selle kone võiks koduste vahenditega hästi käima panna ja mehine vääne on kindlasti rohkem abiks kui 600hp@6000 rpm.
Ja pritse ei ole kindlasti raketiteadus :D
15.06.2007 at 11:11
PlyVal64
454 mootori "tuuning"
Absoluutselt õige, Avo. Mootor teha korda ja asi sõidab kui siidi. Ei õpi inimesed MosseLiiga kogemustest: iga vanem NSVL ja USA mootor on totaalne toorik, mille numbrinäitajad on saadud käsitöömootorilt. Käid mootori käsitsi üle ja viid ta projektijägsesse konditsiooni, muutub 75Hj kätte saanud originaalpajaga Mosse lennukiks. Eks täpselt sama on ka nende truckide padadega. Eemaldad valujäägid kanalitest, keerad kõik liuad õige momendiga kokku, süütest kaotad ära loksud, karpa keerad paika ja ossapoiss, kus asi hakkab sõitma! Sest maastikusõidu suurim vaenlane on kuumus ja iga lisahobene või paigast ära süüde toodab arutult kuuma. Kiirust pole, jahutust pole. Sellise 600Hj BB jaoks peaks radikas poole suurem olema, vett poole rohkem, kokku kaalu mitukümmend lisakilo. Ja ka siis on oht, et kõrbeb lihtsalt sisse, kui miskis lepikus läbi turba teed murrad, pada teeb 6000 rpm aga kiirus on 5 km/h...
edit: loomulikult tuleb asjad kaalu ajada aga see peaks olema elementaarne :D
15.06.2007 at 11:22 1 edit. Last edited 15.06.2007 at 11:26 by PlyVal64
jaak
 
454 mootori "tuuning"
quote:
PlyVal64: Nohjah, ise ka nii mõnedki korrad mudas mütanud ja mäkke roninud. Ja ma ei saa aru, milleks on Sul vaja sellist hobujõudu ja momenti? OK, ehitad Belarussi frontalsildadega asja ja kastiks paned midagi sarnast põllumajanduslikku, siis peab äkki vastu. Turnimiseks ei ole ju pooltki seda pauku vaja, originaalist piisab täiesti. Ja kui takad mäkke "hüpata", pane NOS. No ja kõige lõpuks oled koos oma kompressorite, turbote, bigblockide ja sajatuhande krooniga ikka mudas kinni, venitad 25K Warni sirgu ja tõmbad ennast elektriga välja...

Oh teid küll. Kas on vaja üldse küsida milleks, kui seda saab ja võib teha? Siis võiks üldse küsida, et nahuja sul K30't vaja on, UAZ ju sõidab ka. Kui mudas vintsimas käia, siis teha seda juba stiilselt ning mõnusa V8 müdina saatel.
Ja jõust tuleb alati puudu ... ilmselt sa ei ole ikka piisavalt metsas mütanud. Turnimiseks on aeglustid suhtega 10:1, kuid tõeliselt siidine jääb mm haaval liikumine ikkagi ainult jõulise mootoriga ja maastikul käik ei piirdu ju ainult ronimisega. Suht tihti on vaja 1m läbimõõduga rehv tühjaks visata pasast ja maksimaalselt hea kiirendus ning rattakiirus kätte saada ehk ainult 3-5m lõigul, et sisse hüpata järgmisesse auku. Võid ju küll ülekannetega mängida, et mingis RPM vahemikus mootori jõud käib raudselt üle, kuid mina tahan et mootor käiks vajadusel ka ilma aeglustita ja sillaülekande 4.54 juures ratastest üle, et saada kätte maksimaalne wheelspeed. Seda jõuab ainult piisava väändega teha.

EDIT: Palun ärge risustage minu teemat teemavälise jutuga. Adminnid võiks selle osa üldse siit ära kustutada. Tahaks ainult tehnilist juttu siin all ajada, millest kooruks ehk välja mulle vajalik. Igaühe kas-või pisikesest väitest koorub ikka välja ju mingi point, millega ma raudselt arvestan.
15.06.2007 at 11:59 2 edits. Last edited 15.06.2007 at 12:05 by jaak
jaak
 
454 mootori "tuuning"
Arvestades nii üht kui teist, siis kontseptsioon sedalaadi mootori juures võiks olla järgmine.

Emotsionaalne 600HP piir pole primaarne. Primaarne on mootoriga igas võimalikus situatsioonis võitjana välja tulla. Mõtted hakkavad koonduma järgmiselt:
*Alapõhi üle käia, kulunud detailid lihtsalt uute vastu vahetada ja kolbide juures korraks mõelda, kas on ka vajadus Nitro järele. Surveastet tõstma ei hakkaks, põhjendusel et kogu setup toodab piisavalt väänet ja jõudu ning suurema surveastme juures on kuumaprobleemid suuremad. Siinkohal muidugi pean arvestama, et 95 bensuga peab mootor hästi käima, seega ka see mõjutab ostust ... koos kaanevalikuga. Tõenäoliselt pistaks külge väheke parema õlipumba ja veepumba kui stock ja otsiks karteri, kus õlivõtt on vaheseintega eraldatud, et natukenegi vältida suurte kallete puhul õli kohest eest ära valgumist.
*Ülemise otsaga jalgratast ise leiutama ei hakka. Nii nuka, kaaned, klapimehanismi, süütesüsteemi, kollektorid kui ka karburaatori võtab lahendusest, mis on juba järele proovitud ja ennast rahuldaval tasemel tõestanud (Näitena kas või too Hot Rod ajakirjas tehtud setup, mis puhus lähes 500HP'd välja madala surveastme juures). Karburaator meeldib mulle endale isiklikult rohkem, samuti paneks ma gaasijaotusmehanismi ilma hüdrotõukuriteta tööle. Ma tahan ise otsustada, kas klapivahe on paras või mitte ja eemaldades hüdrotõukurid süsteemist peaks see ka alumise otsa ja nuka õlitusele positiivsemalt mõjuma, kuna nii tühikäigul tiksumist on palju ja samuti tihedaid full-throttle pedalivajutusi ja jälle mahalaskmisi.
*Eks hiljem saab siis lisada tungival vajadusel pritsungi või tõsta kolbidega surveastet veelgi.

Ehk ei midagi erilist, kuid selle eest iga nüanss ja kooskõla erinevate detailide vahel peab olema läbi mõeldud.
15.06.2007 at 12:38 2 edits. Last edited 15.06.2007 at 16:23 by jaak
vvt
  
454 mootori "tuuning"
Millest tuleb (eksi-)arvamus, et modimisel kaob moment kuhugi ja seeriakorras pajal on seda karmilt? Üks korralik performance pakett sellele mootorile annab juba puhtalt hingamise arvelt +30-50Nm. Tõsi, see ei ole just tühikäigupööretel, aga siiski kasutatavatel pööretel. Võtke prooviks pöördemomendiandmed mõnelt GM 2.0 "momendiloomalt" aastast 1987 ja S2000 mootorilt, arvake, kummal on see suurem? Mis pööretel seda momenti vaja on, on iseasi. Ei ole ei monstertruckid ega mäkketõusubagid midagi mingid 2500 rpm "momendiloomad". Seal ikka üpris "tjuunitud" mootorid peal.

Samamoodi ei ole tõsi see, et ajame mootori surveastme alla, paneme hästi kägistavad kaaned/kollektorid ja saame rämedalt momenti. Mingit momenti see ei anna, maksimummoment langeb tublisti ja vajub madalamatele pööretele. Pildil kujutatud mootoritel on taotluslikult nii tehtud, et mootor madalatel pööretel hästi toimiks (mis tähendab, et kõrgel ei toimi), et täita heitgaasi ja kütusekulu norme. Suure momendiga pole sel midagi pistmist.

Edit: mis puutub jahutust, siis võta kaaned maha ja vaata mõnda veekanalisse sisse - kui auto omanikuks olnud suvaline (afro)ameeriklane on tilkuva radika tõttu sinna iga päev kraanivett valanud, siis on seal poolesentimeetrine katlakivi, rooste jms lebra kord, mis paneb selle võpsikus keema nagunii.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
15.06.2007 at 13:10 2 edits. Last edited 15.06.2007 at 13:14 by vvt
Erkki
  
454 mootori "tuuning"
Tore vaadata, et BBC nii elavat teema-arendust pakub :)

Mul on hetkel oma Caminole plaanis teha low budget 454 bigblock, suurusjärgus 400-500 Hp, kuhu lähevad malmist ovalport kaaned peale. Kaantesse lähevad suured klapid ja ka kanalid saavad porditud. Hetkel on alumine pool mootorist juba koos ja isegi autosse juba installeeritud, jäänud on veel kaaned ja valmis ta ongi. Umbes juuni lõpuks on kaaned valmis, siis oskan öelda, et mis selline rauatöö eestis maksab.

____________________________
Chevrolet Camaro '71
Pontiac Firebird '71
Chevrolet Chevelle '69, 350 cid
El Camino '68
F150, 2011
Life begins at 1000 Hp...
15.06.2007 at 18:11
jaak
 
454 mootori "tuuning"
quote:
Erkki: Umbes juuni lõpuks on kaaned valmis, siis oskan öelda, et mis selline rauatöö eestis maksab.

Jään põnevusega ootama tolle BB kohta käivat infi, et kuidas tulemus sai ... sõna low budget on iseenesest hea :)
15.06.2007 at 20:20
PlyVal64
454 mootori "tuuning"
Kulla Jaak, kui Sa plärtsud praegu minu ja Avo postide peale, siis haugud väga vale puu all!!! Loe oma teema pealkiri läbi: tuunimine jutumärkides ja tekst küsib just täpselt seda, mida me Avoga üldjoontes soovitame! Esiteks tee mootor korda. Teiseks vaata, kuidas originaal toimib, sest peaaegu keegi ju ei tea seda Eestis, kuidas üks korralik tehasekonditsioonis selle ajastu trucki BB toimib. Lauril vist oli esimene BB selline aga see algul ei käinud ja pärast polnud jälle originaal. Mäkketõusuks NOS, mis on Sin u enda väljapakutud lahendus. Et metsas kallakul turnida ja sügavas vees sõita soovitab Avo pritsungit, kus ei ole mingit ujukukambrit ega üldse avausi, kuskohast saaks vesi sisse tungida. Simpel soovitused???
15.06.2007 at 22:37
jaak
 
454 mootori "tuuning"
Armas Ply, ma ei laskuks veel nii ilusate hellitusteni meie eesnimede ees, aga no kui sa just soovid siis... Ei ole ju sinuga koos nii pikalt veel aega veetnud :) . Ja palun ära liialda, ma ei plärtsu Avo postide peale, seal on midagi asjalikku kirjas kohe kindlasti. Ära otsi endale kaaslasi, keda koos endaga vette tõmmata.

Et olla viisakas, siis vastan sulle, et...
Mind ei huvita originaali säilitamine. Milleks? Lahti tuleb mootor juba võtta ja kokku panna, seega paneme kohe paremad tükid külge. Fakt on see, et saab parem. Siin pole midagi vaielda. Kas on karpa või pritsung vee all, pole vahet. Mida vähem elektrit autol peal, seda parem mõneti, samas on pritsungil omad eelised, aga ma ei seaks neid metsamasinal korralikust karburaatorist ettepoole. Kallete all on tõsisemaks probleemiks õlitus ennem kui karburaatori liiga kuiv ujukiruum. Kui ehitaks kuivkarteri peale, siis oleks totter jätta karburaator toitesüsteemi, kuna siis võib tõesti 90 kraadise nurga all püstloodis mootori tiksuma panna. Isiklikul tasandil pakub enne huvi 100% Gaasi peale ümberehitus, aga jällegi milleks? Tugev argument on loodussäästlikus ja eeskuju teistele selles suunas ning rida tehnilisi takistusi mis tuleb ületada.

15.06.2007 at 00:47 1 edit. Last edited 15.06.2007 at 00:48 by jaak
jaak
 
454 mootori "tuuning"
quote:
partel:
quote:
Fog:
quote:
partel: ...Budget combo oleks näiteks:

850+ cfm karpa
Edelbrock Performer RPM Air Gap sisselase
RPM kaaned
4.25" stroker kit
1 3/4 - 1 7/8 tollised headerid
hyd roller nukk
...

Näedsasis. Nüüd oleneb palju sul raha on :p

karpa, kaaned, sisselase, nukk, headerid osta kohe ära ja kruvi külge kui surved korras pottides. Strokeri saad alati "altpoolt" hiljem sisse lükata.
Ja strokeri "sisselükkamise" järel läheb vaja uut karpat, kaasi, sisselaset, nukka ja headereid :)


Tjah, kui vaadata näiteks Merlini kaasi, siis neil on oval port kaaned 269cc kuni 468cid'ini. 468cid ja üles on rectangular 320cc ja 345cc portidega kaaned. Alukaantest on Merlin III, mille sisselaskepordid on 310cc. Kui nüüd mõeldagi sedasi, nagu FOG välja pakkus, siis 269cc kaantega töötab strokimata 454 ilmselt küll, aga kui mõelda ette ja panna kohe strokimata alapõhjale külge 320cc või 310cc kaaned? Kas siis on voolavuskiiruse koha pealt puhta pekkis ning mootorit jääb kummitama kütuse kehv atomiseerimine ja jõuetu käitumine kiirendamisel?
16.06.2007 at 10:05
tqhq.ee foorum : Modifitseerimine : 454 mootori "tuuning"   1 2 3 4  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.