register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : invaliidi märk   1 2  
Poster Message
diesel
invaliidi märk
paistab, et mul ka vana pea veidi äbaraks jäänd ja mitte ei meenu täpselt, ning seepärast küsingi.
on ähmane tunne, et kunagi oli invaliidikärudel miskine oma märk külges (a'la nigu praegast näituseks vahtraleht algajatel). kas nüid ka miskit taolist pruugitakse ja mihuke se sel juhul välja võiks näha. või siis, et mihuke oli vanasti, kui üldse oli. mõtlesin, et paneks firele sandimärgi külge, siis keegi ei pahandaks kui ma jalus töllerdan.
10.05.2004 at 19:38
Menthor
invaliidi märk
Kas mitte selline nagu see nr 874 ainult, et sama suur kui algaja märk ja sinise taustaga ?! -> http://www.trev2.ee/images/est/picture/lm-lisatahvlid2.jpg ?
10.05.2004 at 19:48
LaSa
 
Moderator
invaliidi märk
Märk täiesti olemas. Sinisel põhjal ja peaks olema saadaval hästivarustatud bensiinijaamadest.

Rävala tänaval seisis varemalt ikka üks selline heledat karva uus Porsche, kas sandivimpel (+ spets parkimisluba) oli küljes...

edit: vimplid autodele:



ehk et kui tunned, et oled vähe puuetega, kruvi aga uhkusega omale ratastooli-vimpel külge. Siin pole isegi määratletud, et tegu peaks olema füüsilise puudega, eriti lahe ju.
10.05.2004 at 19:56 Last edited 10.05.2004 at 20:01 by LaSa (Moderator)
diesel
invaliidi märk
sinine tooliga just, tuleb tuttav ette küll.
aga kuidas vanasti (ensv aegu siis) oli?
kas oli miskine märk või?
fire vana autoloks ka juba, sobiks vana märk ka äkki?
10.05.2004 at 19:59
LaSa
 
Moderator
invaliidi märk
oot, vanasti olid kasmitte ümmargune kollane ring, keskel must kolmnurk?

teine asi oli kollane ring, kolme musta mummuga. See vist tähistas kurti/tumma inimest?

edit: manuaaljuhtimisega sapakatel olid ikka sellised külges vanaste
10.05.2004 at 20:02 Last edited 10.05.2004 at 20:04 by LaSa (Moderator)
diesel
invaliidi märk
quote:
LaSa:...tegu peaks olema füüsilise puudega, eriti lahe ju.
märgi olemasolu õigustamine oma lolli pea ja vähese mõistusega, ei pruugi ühe ajukurruga kodanikele mitte üks raas meeldida. seega paraku ilmselt füüsiline puue siiski tungivalt soovituslik. :)
10.05.2004 at 20:04
diesel
invaliidi märk
quote:
LaSa: oot, vanasti olid kasmitte ümmargune kollane ring, keskel must kolmnurk?
teine asi oli kollane ring, kolme musta mummuga. See vist tähistas kurti/tumma inimest?
edit: manuaaljuhtimisega sapakatel olid ikka sellised külges vanaste
aa, nagu ähmaselt koidaks midagi. äkki keegi omab kusagil mõnda fotot või midagi. kuigi sellest kolmnurgast äkitse ei saada tänapäe enamb aru sugugi.
10.05.2004 at 20:06
urmas
invaliidi märk
Vanasti oli "P" kollasel taustal (vene k.: rutshnoi, eesti k.: poolearuline)
10.05.2004 at 20:16
LaSa
 
Moderator
invaliidi märk
igivanasti vist P, vähe hiljem see kolmnurk?
10.05.2004 at 20:20
vkx
 
invaliidi märk
No tõsiselt rääkides antakse "invaliidi märk", õige nimega "Puudega inimese sõiduki parkimiskaart", konkreetselt puudega inimesele nimeliselt, mitte autole. On selline plastikust kaart, esiküljel siis ratastooli märk, kaardi nr. ning kehtivusaeg. Tagaküljel kaardi omaniku nimi, allkiri ja foto. Paigaldatakse parkimise ajaks nähtavale kohale(armatuurile või esiklaasile näit.). Pärast kaardi kehtivuse lõppu tuleb see tagastada või siis pikendada. Välja annab selle LKK, arsti tõendi alusel. Ei tea küll kindlalt aga arvan, et ka selle lihtsalt "ratastooli märgi"
paigaldamiseks autole peab olema mingi ametlik luba ja tõendatud põhjus/vajadus, kuna see märk annab kasutajale teatud õigused eirata liikluseeskirju. Aga eriti pull võiks olla selline märk auto tagaklaasil, millel on mustad prillid ja must kepp ;).

____________________________
Seville STS `02
10.05.2004 at 20:26
Raceboy
 
invaliidi märk
quote:
LaSa:

Rävala tänaval seisis varemalt ikka üks selline heledat karva uus Porsche, kas sandivimpel (+ spets parkimisluba) oli küljes...


Tegemist oli päris, mitte mingi fake-märgiga. Omanik oli autoõnnetuses jalale viga saanud.

____________________________
www.vems.ee
10.05.2004 at 20:51 Last edited 10.05.2004 at 20:52 by Raceboy
urmas
invaliidi märk
quote:
vkx: No tõsiselt rääkides antakse "invaliidi märk", õige nimega "Puudega inimese sõiduki parkimiskaart", konkreetselt puudega inimesele nimeliselt, mitte autole.
Tiina Park TV3-st kasutas nimetatud märki süstemaatiliselt Tallinna kesklinnas auto parkimisel. Et kui inimesel väiseid invaliidsuse tunnusmärke pole, on viga peas?
10.05.2004 at 20:53
LaSa
 
Moderator
invaliidi märk
quote:
Raceboy:
quote:
LaSa:
Rävala tänaval seisis varemalt ikka üks selline heledat karva uus Porsche, kas sandivimpel (+ spets parkimisluba) oli küljes...

Tegemist oli päris, mitte mingi fake-märgiga. Omanik oli autoõnnetuses jalale viga saanud.
Ok, sel juhul ma võtan sõnad tagasi.

Lihtsalt esmamulje oli selline veidi.. khm..
10.05.2004 at 21:06
urmas
invaliidi märk
Ma olen olnud korra Alastaros, kus võistluse absoluutseks võitjaks tuli ratastoolis invaliidi poolt juhitud 4-vedu Audi miski noore 12s ajaga. Teiseks tuli roomikveoline lumesaan ja siis järnes trobikond esiveolisi. Tagaveolisi rajale ei lastud, kuna vihma tõttu ei kuivanud asfalt ära.
10.05.2004 at 21:28
Jarmo
  
invaliidi märk
no sellel Porschel on siiamaani ja juba aastaid- paar see invamärk küljes

____________________________
Dodge Aspen 1980 "Air Morse One"
http://www.diskustommagazine.com - Diskustom Magazine
http://www.kustom.ee - One Eyed Morse Kustoms pinstraibid | sildimeisterdamine | custom paint
10.05.2004 at 21:31
Fire
invaliidi märk
quote:
siis keegi ei pahandaks kui ma jalus töllerdan
Aga pane siis juba "aeglase sõiduki" märk, siis võid ju töllerdada ja oleks nagu sleeper ka.

____________________________
I don´t care how much horsepower the newest Corvette wonders put forth, they still don´t shake the earth.

Corvette ´81
Bronco ´86
Town Car ´97
10.05.2004 at 21:59
Vanaisa
  
Moderator
invaliidi märk
kui juba hülgemölaks läks, siis ehk sa Diesel paned hoopis pimeda juhi märgi? Veidi lõbusam ju :lol

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
10.05.2004 at 22:01
vr_
  
invaliidi märk
quote:
chopper: no sellel Porschel on siiamaani ja juba aastaid- paar see invamärk küljes

oled sa kindel et see vigastus ei v6inud mitte permanentne olla?

mul on paar tuttavat kes peavad elu l6puni ilmselt sellisem2rgiga s6itma

10.05.2004 at 23:44
Jarmo
  
invaliidi märk
aga oled sa kindel, et tahad nüüd hakata lambist tekitama mingit tüli? lihtsalt mainisin, et see on siiamaani seal, kuna puhtjuhuslikult nägin seda paar päeva tagasi. nojah, eks ma ise ka süüdi, ilma sõnata "no" oma lause alguses ei oleks see vast nii norivana kõlanud. see on see, et mida sülg suhu toob...

____________________________
Dodge Aspen 1980 "Air Morse One"
http://www.diskustommagazine.com - Diskustom Magazine
http://www.kustom.ee - One Eyed Morse Kustoms pinstraibid | sildimeisterdamine | custom paint
10.05.2004 at 23:52
hellraiser
  
invaliidi märk
quote:
LaSa:
quote:
Raceboy:
Tegemist oli päris, mitte mingi fake-märgiga. Omanik oli autoõnnetuses jalale viga saanud.
Ok, sel juhul ma võtan sõnad tagasi.

Lihtsalt esmamulje oli selline veidi.. khm..

Selle kohta minu arust isegi ajakirjandus noris, aga praeguseks on meelest läinud, et kuidas see lugu lõppes.

____________________________
Porsche 911 Turbo '01
Porsche 951 '86 - Müüdud
Porsche 944 '83 - Müüdud
11.05.2004 at 00:23
friik
 
invaliidi märk
quote:
Vanaisa: kui juba hülgemölaks läks, siis ehk sa Diesel paned hoopis pimeda juhi märgi? Veidi lõbusam ju :lol
On kellgil õrna aimu ka milline see välja võiks näha?
Kiire loomingulise protsessi tulemusena?

11.05.2004 at 09:26
askeldaja
 
invaliidi märk
quote:
diesel:
quote:
LaSa:...tegu peaks füüsiline puue siiski tungivalt soovituslik. :)

Aga püüa kasutada ühe käe otsas fakerakisena mingit konksu või tange (nagu mereröövlid omal ajal)? :D
11.05.2004 at 09:34
ylovoitka
invaliidi märk
Teemaga jätkates, kuskil Vahemere ääres oli üks vanamees naisterahva alla ajanud ja jätkas ise sõitu. Kui politsei pärast aru päris, ütles mees, et ta on pime, aga autoga sõita saab küll. Arstid tunnistasidki ta pimedaks, aga autojuhi luba oli tal juba aastaid olnud. Nüüd vist võeti see ära, aga mees tahab tagasi nõuda...

Kunagi Raadio Manias räägiti..
11.05.2004 at 09:38
vr_
  
invaliidi märk
quote:
chopper: aga oled sa kindel, et tahad nüüd hakata lambist tekitama mingit tüli?

ei mitte, lihtsalt mainisin v6imaluse ära

ma tean et see nimetatud porch oli miski tuttava tuttava oma ja sealtkaudu sain ise vasta hambaid verbaalselt kui samamoodi norisin teadmatusest..

antud juhtumi edasisest saatusest pole ka minul aimu..
võiks ju uurida kui tuleks meelde, millise tuttava tuttav see oli:D
11.05.2004 at 12:58
jjanno
invaliidi märk
Tere
quote:
vkx: No tõsiselt rääkides antakse "invaliidi märk", õige nimega "Puudega inimese sõiduki parkimiskaart", konkreetselt puudega inimesele nimeliselt, mitte autole.
Tunnusmärk "puudega inimene" ning "liikumispuudega inimese sõiduki parkimiskaart" on kaks erinevat asja. https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=84411

Kuna olen vahest invaliidi auto roolis, siis olen selle teemaga natuke kokku puutunud.

jJanno
11.05.2004 at 13:10
tqhq.ee foorum : Vaba teema : invaliidi märk   1 2  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.