register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Üritused : Soome sõitma - 06.06 Alastaro  
Poster Message
devilc
Moderator
Soome sõitma - 06.06 Alastaro
Kes ka eelmistel aastatel foorumit lugenud on, teavad, et nii Peep kui mina oleme käinud sõitmas Soomes tänavaautode ringrajaüritusel, mida korraldab organisatsioon, kelle leiab aadressilt radalle.com. Peebu kogemustest on juttu siin ja minu muljetest, mis tqhq foorumist müstilisel kombel hävinud, siin (skrollige allapoole).

Lühidalt on tegemist hästikorraldatud rajapäevaga tänavaautodele. Nõutavad hea tehniline seisukord, ülevaatus, roheline kaart, tänavalegaalsed rehvid (DOT või E kirjaga võidusõidurehvid on OK). Korraldajapoolset ajavõttu pole. Autosid sadades, aga sõiduaega saab reeglina piisavalt (eelmisel aastal olin rajal 1.5 h ja 160 km jagu). Lisaks rajasõidule leiab aset veel burnout show, tuuninguvõistlus jms. ehk tegevust jätkub. Üritus toimub kell 11-18 ehk varahommikuse kiirlaevaga minnes ja õhtusega tulles saab pea terve päeva kohal veeta. Sissepääs maksab 8 €, rajal sõitmine veel 20 € lisaks. Kokku siis 28 € (~440 EEK). Laevapiletid AutoExpressiga käies ~800-900 EEK edasi-tagasi (1 inimene + auto).

06.06. üritus toimub Alastaro ringrajal, 160 km Helsingist. Rada on täpselt 3 km pikk ja sobib tänavaautodele hästi. Väljasõidualad on korralikud, nii et tõenäosus oma autot põhjalikult ära lõhkuda pole teab mis suur. Raja aerofotod: 1, 2.

Ise olen pea kindel mineja. Kuna mitmekesi on tunduvalt lõgusam, siis oleks väga tore, kui keegi viitsiks veel tulla. Huvilised võiksid kirjutada siia topikusse, meilile (luke_at_online.ee) või helistada (52 636 52).
20.05.2004 at 11:44 Last edited 20.05.2004 at 14:12 by devilc (Moderator)
ollo
Soome sõitma - 06.06 Alastaro
Krt, naine annab lahutuse, kui ma pooleteist kuu ainsa vaba nädalavahetuse ka veel kinni panen:(
Pidurivõimendiga ka hetkel mingi väike kamm sees, muidu oleks auto iseenesest nagu sõidukõlbulik:-/ rehvid said ju ka ostetud... peab vaikselt perekonnanõukoguga suhtlema:)
20.05.2004 at 13:36
Lembit
Soome sõitma - 06.06 Alastaro
quote:
-ollo-: Krt, naine annab lahutuse, kui ma pooleteist kuu ainsa vaba nädalavahetuse ka veel kinni panen:(
Jajah, äkki oleks kohe 2 kärbest ühe hoobiga :)
Mul ka põhimõtteliselt päris huvitav valik, kas naise sünnipäev, või alastarole Sigulli piinama. :D
Seekord jääb ära (ega vist praegu alloleva summutajaga ei lastaks soomes maalegi).
20.05.2004 at 13:41
devilc
Moderator
Soome sõitma - 06.06 Alastaro
Ainult pühapäeva ju, laupäeval saad rahulikult šoppamas käia. :)
20.05.2004 at 13:42
tfr
 
Soome sõitma - 06.06 Alastaro
quote:
-ollo-: Krt, naine annab lahutuse, kui ma pooleteist kuu ainsa vaba nädalavahetuse ka veel kinni panen:(
Naise paned poole tee peal Helsinki kaubandusdistrictis maha ja õhtul korjad peale. :D
20.05.2004 at 13:43
Kaido
Soome sõitma - 06.06 Alastaro
Võeh - mul sama mure mis Ollol - äkki vahetaks korraks naisi, saavad aru et nii see käibki?
20.05.2004 at 16:50
jyrki
Soome sõitma - 06.06 Alastaro
And if you come to Alastaro already on 05.06, there is V8 and GTI magazines acceleration day for streetcars & bikes. A great opportunity to get an ET on a real dragstrip with a lot of rubber and traction. Leaving on friday equipped with a tent and a sleeping bag, and spend a weekend at Alastaro, first day drag racing and second running around the track!
20.05.2004 at 17:01
Riho
Soome sõitma - 06.06 Alastaro
quote:
tfr:
quote:
-ollo-: Krt, naine annab lahutuse, kui ma pooleteist kuu ainsa vaba nädalavahetuse ka veel kinni panen:(
Naise paned poole tee peal Helsinki kaubandusdistrictis maha ja õhtul korjad peale. :D

Millegi pärast ma arvan, et lahutus tuleb odavam:D
20.05.2004 at 19:40
IceUul
 
Soome sõitma - 06.06 Alastaro
OT

Aga oskab keegi soovitada, milline oleks aasta parim drag racing üritus Soomes, on mõttes külastada sellel aastal mõnda üritust seal...
24.05.2004 at 11:56
devilc
Moderator
Soome sõitma - 06.06 Alastaro
quote:
IceUul: OT

Aga oskab keegi soovitada, milline oleks aasta parim drag racing üritus Soomes, on mõttes külastada sellel aastal mõnda üritust seal...
quote:
newton: Tundub, et foorumi sisukuse ja loetavuse huvides kuluksid ära mõned soovitused, mida silmas pidada:

2) Võiks pikalt mõelda enne posti alustamist sõnadega "OT, aga".

...ehk ärgem hakakem siin kiirendusest rääkima (toosama Alastaro juuli alguses tundub muidu parim koht olema - search).
24.05.2004 at 12:15 Last edited 24.05.2004 at 12:16 by devilc (Moderator)
vvt
  
Soome sõitma - 06.06 Alastaro
Tasuks mõelda äkki sellise asja peale - et kutsuda kaasa mõni autoajakirjanik. Las kirjutab vahelduseks natuke intrigeeriva loo Eesti autohuviliste tegemistest. Peaks nagu huvitav teema olema, mida loetakse. Ühtlasi hea näidata, kuidas Soomes asjad käivad. Et muidu tuleb selline a'la raadi teemaline asi varsti, et sponsoreid pole, keegi ei tea ja nii edasi.....

Edit: et ärge kohe vastake - kindlasti leiate kohe n+321 põhjust, miks ei saa või mõtet pole. Lihtsalt idee...

Edit 2: pean silmas ajaleheajakirjanikku, nt EPL vms...

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
25.05.2004 at 14:37 Last edited 25.05.2004 at 14:39 by vvt
vkx
 
Soome sõitma - 06.06 Alastaro
Nii sellel soome sõidul kui ka meie OT-l pole midagi ühist sponsorite puudumisega raadi üritusel või muude sarnaste AMETLIKE VÕISTLUSÜRITUSTE muredega. OT ei ole võidusõit ega tohigi selleks saada. OT ei ole suunatud pealtvaatajatele, seega ei ole seal kedagi ega midagi kellelegi eriti sponsoreerida. Mis muidugi ei tähenda, et keegi ei võiks ürituse korraldajatele või osavõtjatele raha pakkuda kui ta peaks eda soovima;).

____________________________
Seville STS `02
25.05.2004 at 14:59
wax
 
Soome sõitma - 06.06 Alastaro
pühite Speedesti ajaks eestimaa tolmu jalgadelt siis? :)
25.05.2004 at 15:02
devilc
Moderator
Soome sõitma - 06.06 Alastaro
Jep. Samal ajal on veel IMS kah Jaanimäel, aga eeldatavasti kruusal rallijate, kiirendajate ja ringrajahuviliste seltskond väga palju ei kattu.
25.05.2004 at 15:16
JustMe
Soome sõitma - 06.06 Alastaro
quote:
devilc: Jep. Samal ajal on veel IMS kah Jaanimäel, aga eeldatavasti kruusal rallijate, kiirendajate ja ringrajahuviliste seltskond väga palju ei kattu.
Mnjah, ma kiirendaks, sõidaks jaanimäel sprinti ning alastaros ringrada aga selle asemel hoopis leotan jalgu järves ning limpsin õlut karksi kandis :P

Ehk mõni teinekord ühinen, plaan on kah seal mail ära proovida.

____________________________
www.evonet.ee - EVO 9 RS
25.05.2004 at 15:32
devilc
Moderator
Soome sõitma - 06.06 Alastaro
Nonii, üritus läheneb. Kas siit on keegi tulija? Kohale saab nii:

http://www.alastaro.fi/moottorirata/yhteydet.html
01.06.2004 at 14:19
ollo
Soome sõitma - 06.06 Alastaro
Krt, mu hea vabandus läks ka vett vedama - naine otsustas reedel oopis nädalaks lõunamaale sõita, ilma minuta:D Peab tõsisemalt auto alla vaatama, kas asjal on sügav mõte sees... või puhkaks selle asemel natuke :-/
01.06.2004 at 14:37
devilc
Moderator
Soome sõitma - 06.06 Alastaro
Rajal tiirutamine ongi puhkus. :)
01.06.2004 at 15:49 Last edited 01.06.2004 at 15:50 by devilc (Moderator)
ollo
Soome sõitma - 06.06 Alastaro
prkl, mulle ei ole ikka ette nähtud Alastarole jõuda:(
Laadisin juba auto ääreni rehve/velgi täis, et homme hommikul minna omale tänava- ja rajarattaid tekitama, aga siis vaatasin kaapoti alla ja avanes selline pilt:

Ehk üks mu suurepärastest MRT strut topidest on otsustanud, et talle aitab. Üks rajapäev ja 2000 km niisama kulgemist on tema jaoks piisavalt. Fcuk. Saaksin ju homse päeva jooksul veel originaalid tagasi vahetatud, aga suur masendus tabas mind ja motivatsioon on null :( Õigeid seadeid nagunii stock topidega ei saa... jääb seekord minemata. Sain vihjetest aru.
04.06.2004 at 23:27
devilc
Moderator
Soome sõitma - 06.06 Alastaro
Käidud. 190 rajakilomeetrit seljataga ja ise väga rahul. Allpool reisist pikemalt.

Ollo äralangemisega moodustasime seltskonna mina koos elukaaslasega ja Urmet, keda viimasel OT üritusel käijad hõbedase stock MX-5'ga (mis vahepeal endale rajarehvid saanud) tiirutamas nägid. Meie olime Soomes juba varem, Urmet startis P hommikul 7:30 Siljaga. Rajale jõudsime umbes ühel ajal, kuskil 11:45 paiku. Alastaro rada, mis muide paikneb Alastarost ca 15 km eemal, on Helsingist umbes 190 km ja veidi üle kahe tunni tee kaugusel. Seda eeldusel, et ära ei eksi. Me päris ei eksinud, aga ütleme nii, et paarkümmend minutit kiiremini jõuame järgmisel korral kohale küll.

Peale mõningast sekeldamist, rajapiletite ostmist ja ankeedi täitmist tehnilisse, mis hirmus põhjalik ei olnud, aga samas olulised asjad kontrolliti kõik üle. Teatavat elevust tekitasid meie rajarehvid (et soomlastel kindlustus rajal kehtiks, peavad kõik autod olema tänavalegaalsed), aga kuna nendel DOT ja/või E märgid peal, lubati ilusti sõitma.

Egas' midagi, rada avastama. Alastaro rada on 3 km pikk, suhteliselt turvaline oma korralike väljasõidualadega ja kurve on kokku 11.



Sõidetakse päripäeva ja ülaloleval fotol suurimat võimalikku ringi. Tegemist on suhteliselt aeglase (?) rajaga, minu parima ringi (1:39) keskmine kiirus tuli 109 km/h. Kurvikiirused kõikusid 50 km/h (aeglane tagasipööre) ja 140 km/h (rohelisega märgitud kurvid fotol) vahel. Viimased pakkusid mõistagi korralikult närvikõdi. Päeva lõpuks suutsin neid juba gaas põhjas võtta, aga mingil kummalisel põhjusel tuli enne kurve ikka roolist kramplikult kinnihaaramise sooviga võidelda. :) Punasega märgitud kohtades oli kiirus 155-165 km/h.

Sõiduaega oli piisavalt, arvestuslikult olin rajal pea kaks tundi ja läbisin üle 60 ringi. 25-30 min kaupa sõites kippusid küll pidurid pehmeks minema (tuleb ikka rajale sobivad klotsid hankida) ja summuti hakkas vastu põhja kolisema (fiksitud paari strateegiliselt paigutatud kaablisiduga :)).

Mõned Urmeti tehtud pildid on siin, ka tuleb radalle.com lehele neid varsti. Kokkuvõttes oli tore üritus, koju jõudsime kella kaheteist paiku õhtul. Varsti (eeldatavasti 30.-31.07) jälle, siis juba Motoparki ja loodetavasti suurema seltskonnaga. :)
07.06.2004 at 02:07 Last edited 14.06.2004 at 17:46 by devilc (Moderator)
Cardo
 
Soome sõitma - 06.06 Alastaro
Paistis tore päev olema ja loodan ehk järgmisel aastal ühineda :)
Ja mis rada see ees vasakul nurgas on kas mudarada :P
10.06.2004 at 12:01 Last edited 10.06.2004 at 12:33 by Cardo
Garfield
  
Soome sõitma - 06.06 Alastaro
quote:
Cardo: Ja mis rada see ees vasakul nurgas on kas mudarada :P
"Mudarada" on vist kohe esiplaanil, ehk keskkohast veidi allpool. Mida meie mõistes mudarajaks ei saa pidada, küll aga Skandinaavia mõistes rallikrossirajaks. Sellel saab sõita näiteks ringrajaautoga, sest rada on sile ja kõva. Rootsis ühel rallikrossirajal oleks silma järgi ka Estonia-21 hakkama saanud - nii hea kate oli, kusjuures ka rallikrossimasinad ei suutnud olulisi vagusid sisse künda.

____________________________
Focus RS
10.06.2004 at 13:36
devilc
Moderator
Soome sõitma - 06.06 Alastaro
Garfield, oled Sa Alastaros sõitnud? Kuidas (ring)rada tundus?
10.06.2004 at 15:10 Last edited 10.06.2004 at 15:11 by devilc (Moderator)
Garfield
  
Soome sõitma - 06.06 Alastaro
quote:
devilc: Garfield, oled Sa Alastaros sõitnud? Kuidas (ring)rada tundus?

Ei, SÕITNUD ma seal rajal ei ole. Eestist väljaspool on mul ringrajasõidukogemusi ainult Riiast (palju) ja Mantorpist (Rootsi, väga vähe). Ja Kreeta saare hobikardirajalt ;)

____________________________
Focus RS
10.06.2004 at 16:10
tqhq.ee foorum : Üritused : Soome sõitma - 06.06 Alastaro  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.