register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Üritused : Speedrock 2004 järelkaja   1 2 3 4  
Poster Message
Henz82
Speedrock 2004 järelkaja
Nii võtaks ka siis sõna. Üritus oli tore oma koha ja raja suhtes. Keegi siis ennem kirus et hooldusauto ei saanud sisse. Imelik meil küll mingeid probleeme ei esinenud.

Selle auto kaalude jahmerdamise kohta on kõige lihtsam tellida kohale kohalik politsei. Igal maakonnal peaks olema eraldatud kaalud veoautode kaalumiseks. Tehnilises komisjonis võiks kõik autod kaaludelt üle käia. Ja kaaluprobleem laheneks. Samuti kui on kehtestatud reeglid siis on need kõigile täitmiseks. Tulede kohta jah võeti Pärnus sõna et ei pea ees olema.Va. Nightrace.

Kaimo ees müts maha toreda ja kiire asja on valmis ehitanud. Ja mis siis et riis on
27.06.2004 at 22:35
Gsinut
Speedrock 2004 järelkaja
Ma ei mõista Astro viha selle Civicu vastu. On väga kiire auto ja andis ka kena etenduse saare rahvale (norm. ja tossurohked burnoutid esiveoliselt). Ta oli kiirem ja kõik!
27.06.2004 at 22:37
peep
 
Moderator
Speedrock 2004 järelkaja
quote:
Gsinut: Ma ei mõista Astro viha selle Civicu vastu. On väga kiire auto ja andis ka kena etenduse saare rahvale (norm. ja tossurohked burnoutid esiveoliselt). Ta oli kiirem ja kõik!

Järgmine kord tuleb rajale dragster, millel on tehniline pass ja ülevaatus ja ta on kiirem ning kõik ? :D

Point ei ole ju selles, kes oli kiireim, vaid selles, et osalejatel peavad olema võrdsed võimalused. Kui mõned võistlejad ei järgi reegleid, siis nad võivad ju kiireimad olla aga see pole just suurem asi saavutus mille üle uhkust tunda.

Ma pakun, et Astro ei tunne mingit viha Kaimo Civicu vastu, see mida ta öelda tahab on, et korraldajad oleksid pidanud reeglitest kinni pidama. Kuna nad seda ei teinud, siis kannatajaks osutusid need võistlejad, kes mingil põhjusel ei soovinud reeglitest mööda hiilida ja samuti ei soovinud kaasvõistleja poolset reeglite rikkumist protestida. Viimane oli muidugi liigne tagasihoidlikkus aga osa inimesi ongi tagasihoidlikud.
27.06.2004 at 22:58 Last edited 27.06.2004 at 23:00 by peep (Moderator)
Gsinut
Speedrock 2004 järelkaja
Ma ei saa aru milliseid tehn. tingimusi see Civic ei täida! Kaal? Klge mikromootorite klassides on kaaluküsimus ammu üleval ja kõigil on suva ,aga kui väike Civic tuleb Usakaid kummitama siis on kohe sitt majas. BHRA ei oma tänasel päeval kaale ja seda kasutavad ära paljud. Keegi võiks siis protesti sisse anda , vaatame mis tehakse. See kaalureegel on jama ,sest seda kontrollida ei saa ju kuidagi. Mul endal ka pea iga võistlus on olukord kus reaalselt võistlen autodega ,mis noh sry aga silmnähtavalt on liiga kerged ,aga pole midagi teha , ei saa ju kuidagi äratõestada ,et need autod on kergemad kui reeglid lubavad.
27.06.2004 at 23:22
peep
 
Moderator
Speedrock 2004 järelkaja
Ma arvan, et ei tasu selles usakate küsimuses nii tundlik olla. Kui ka eelnevatel võistlustel reegleid ei ole täidetud või pole olnud mingil põhjusel nende täitmist võimalik kontrollida. ei tähenda, et Astro või keegi teine ei tohi sellele puudujäägile tähelepanu juhtida ja nii peabki jääma nüüd ja igavesti. See on lahja vabandus, et "alati on nii olnud" või "aga tema ka tegi".

Ehk BHRA võiks autod ära kaaluda näiteks RockRacel. Sellest on Andrusega juttu olnud ja ta lubas sellega tegeleda. Vaatab, kas õnnestub - muidu tuleb miinimumkaalud tehnilistest nõuetest välja jätta, kuna korraldaja ei saa lubada olukorda, kus ta ei suuda reeglitest kinnipidamist kontrollida. Samas, iga võistlus ise tehnilised reeglid pole just see mida ma nimetaks ala arenguks.
27.06.2004 at 23:36
Antrax
Speedrock 2004 järelkaja
Mul paar küsimus. Harige lolli

Kust reeglitest võetud kaalud?
Mis reeglite järgi sõidab ülejäänud maailm?
Kes tegi Eesti reeglid?
27.06.2004 at 23:46
opelmanta
Speedrock 2004 järelkaja
Niih..Sai käidud sõidetud.Olen rahul.Auto tuli koju omal jalal ja esalgu 14,6 ....Ardo võimutses 14,0 :)

Kaalud...Suur küsimärk.........
Aga veel üks näide..Korraldaja nõudis tingimustes,et kõik autod kasutavad boksialas aluskatet......Vältimaks õli ja muid vedeliku lekkeid asfaldile mis on ikkagi lennurada....

Ja kujutage ette idiooti-mina läksin ja ostsin 70 krooni eest omale selle katte-minu tuules olevale härrale soovitasin sama.....JA ta ka ostis selle katte ometi põrutas 16,2 aega ja see aasta rohkem ei tule........(kuna pole potensiaali.)

Hiljem selgus-mitte kedagi ei huvitanud kas sul on see kate või ei ole...
Tingimused -nõuded on nagu idioodile kirjutatud........

Mille kuradi pärast ma ostan kumme meeletu raha eest kui ma iga kord näen millega suur osa sõidab......
Miks ma küll ei võta kummipostist vanu kumme???????
neid 0,1 mm sügavusega-peab ju hästi!

Ometigi Eemaldati võistlustelt subaru kes boksialast väljudes proovis kuidas 4 ratast põlema lähevad-selles suhtes au jõulupuu härradele!

Saare rahvas on klass omaette......
Kõik nad seisavad korralikult aia taga-nad ei kakerda ei tea kus..Mitte kordagi ei olnud kuulda,et lambad oleks roninud sõidualale.. Fantastiline

Osa tsiklisõitjatest jõi lausa stardikoridoris õlut.....
Ja aina paremaks reaktsiooni ajad läksid...(nimesid me ei nimeta)

Üks siin suure sõnavõtuga härra oli kummisoendus alal ikka tõsiselt joogine koos veeämbriga...........
Miks MIks....
MA sõidan küll mikromootoriga kuid miks ei peeta elementaarsetest reeglitest kinni?
Või kehtivad need reeglid kellelegi teisele??????????

Ja veel üks tühine asi......
Igas starti minevas autos peab olema tulekustuti..see pole vabandus,et kaalule mõjub.ja see kustuti peaks olema 4-5 kilone
Elus näide oli põleva mootoriga Audi viimasel üritusel.......
Mõelge-kes teist jookseb oma sõpra päästma neljasaja meetri lõpus põlevast autost??????
Jooksete küll aga läbi boksiala,et võtta kustuti.......
Lugu lihtne--kui midagi juhtub ja on see inimohvritega-siis ka teie kõik suurte autodega poisid-hakkate striitracel käima ööseti,sest meile ei anta ühtegi nõusolekut korraldada või sõita mõnel lennuväljal.


27.06.2004 at 01:20
Olds
  
Speedrock 2004 järelkaja
Ausaltöelda ei meeldinud mulle seekord jällegi reeglitest kinnipidamine.
1. kihutav beemmvee boksialal. Kuna ei ohustanud sõitjaid (kuigi seal oli väikeseid lapsi) sai ta kõigest hoiatuse.
2. peale starti kutsumist hakkab tiksuma starti ilmumise aeg, mis kindlasti pole +10min. Civic aga jahutas ennast just selle aja kui mitte rohkem. OK, saan aru, et turbo või krt. teab mis asi on kuumaks läinud jne. kuid jällegi- milleks on siis need reeglid? Teine reeglirikkumine oli burnout alal. Andsin burnout märguande, millekohaselt Foke alustas burnouti ja liikus stardijoonele. Civic team aga ootas...ootas ja siis burnoutis. Foke masinal selle ajapeale juba rehvid jahtunud...jällegi tekib küsimus- milleks reeglid kui nendest kinni ei peeta?
Järgmine kord vaatan kella ja lihtsalt ei lase starti (kui peakohtunik teisiti ei arva). Mitte, et mulle ei meeldi kiired ja vaevarikka tee läbi teinud võistlusmasinad, vaid krt. ega see ei tähenda, et saab ennast kuningana tunda ja enda äranägeminse järgi sõita.

____________________________
Premium Performance - Ameerika autode varuosad,remont,race osad & custom mootorite ehitus
Tim McAmis ametlik partner
COMP Performance Group brändide ametlik ainumaaletooja baltikumis
28.06.2004 at 07:25 Last edited 28.06.2004 at 07:26 by Olds
foke
 
Speedrock 2004 järelkaja
Olds, ma muide ka eirasin mõneti su käsklust ja ootasin niikaua, kuni juba piinlik hakkas, aga ise arvasin, et ma ikka enne ka ei hakka kumme soojendama, kui vastasvõistlejal vähemalt vesi valatud on.
Aga vastavalt reeglitele oli mul võimalus ka tema rehve veidi jahutada ja ma ei kiirustanud kohe prestagest stagesse.

Siiski, Kaimo auto on kiire. Vaeva on nähtud, edu edaspidiseks!

Mis puutub minu seisukohta kohtunike ja korraldusliku tegevuse osas, siis starterite töö on väga hea, seda on mõnus jälgida, see on nagu mingi teatud side sõitja ja raja vahel - et seesama veerandmiiline sirge on nüüd valmis kogu oma vajaliku atribuutikaga (elektroonika, turvaaiad, publik jne) sind vastu võtma ja sina pead ja saad nüüd näidata seda, milleks võimeline.
Paraku kõik ülejäänu paneb sügavalt mõtlema ja kohati tekitab lausa masendust...
Ma hakkan ära väsima...
28.06.2004 at 08:37
5.0
Speedrock 2004 järelkaja
selline mõte selle reeglite kontrollimise kohapealt- paistab, et mõne arust peab reeglitest kinni pidama ainult siis, kui neid kontrollitakse? Endal nagu kuplialune puudub? Loomi õpetatakse jah otsese karistamise käigus tekkinud reflekside kaudu, aga inimene võiks ikka suuta kokkuleppest (üritusel osaledes tunnistad seal kehtivaid reegleid) ka ilma pideva karistushirmuta kinni pidada. Mingi au peaks ikka kah eksisteerima. Tegemist pole ju eluküsimusega, kus ellujäämiseks inimene kõigeks valmis on.
28.06.2004 at 09:10
diesel
Speedrock 2004 järelkaja
fred, ära väsi. muidu läeb igavaks. :)
a tegelt on vist korraldaja see, kes tehnilist kontrolli teeb. no ja kui ta ei viitsi kontrollida, mis siis ikka. eks lõpuks väsivad teisedki, peale fredi, või siis teine variant, et asi läeb anarhiaks kätte ära.
ehk oma segase jutuga tahtsin öelda, et üritus saab elujõuline olla siis, kui keegi selles eriti ei pettu. aga kui paljudele miskit vastukarva on, siis lõpuks enam ei vaevuta kohale tulema.
28.06.2004 at 09:19
sam
  
Speedrock 2004 järelkaja
Klassidesse paigutamine on olnud sellel hooajal juba mitmekordselt kõige suuremaks probleemiks (200sxTN, Mazda 1.8T) ja tundub et asi ei parane...
Ei ole õiglane, ega mingitmoodi õigustatud kui puhtavereline outlaw klassi masin võistleb tänavakõlbulikega ning seda veel 2 erinevas klassis :o Civic ei täitnud vähemalt järgmisi punkte:
9.2. Juhi ja kõrvalistuja uks peavad olema polsterdatud.
9.11 Sõidukile peavad olema kinnitatud riiklikud registreerimismärgid
9.12 Kohustuslikud on töökorras pooltuled, pidurituled ja suunatuled.
ning lisaks kahtlen väga, et auto koos juhiga kaalub reeglikohased 1130kg
Ürituse organisatoorse poole pealt tahaks saada vastuseid samadele küsimustele, mida Hylas esitas.
Muidu üritus oli väga põnev ning seda just C-klassis, mis on muutumas järjest kiiremaks ning väga tihedaks. Tervelt 4 autot sõitsid 12sek aegasid ning vähemalt 1 polnud stardis ;)
Tahaksin kiita Opelite boxi, kes tõepoolest ainsatena paigutasid oma masinad matile.Tublit tööd tegi Eero 1/2-telje remondiga, väga meeldiv oli näha kaasvõitlejaid abistamas. Ühinen foke arvamusega, pre-/starteri töö on super, nauditav vaadata kohe. Samuti jäi silma see burnout`iga venitamine, pole vist eriti viisakas sellist taktikat pidada. Õnnitlused kiirematele ning järjekordselt jääme lootma, et asi paraneb.
28.06.2004 at 09:48
Hannes
  
Speedrock 2004 järelkaja
quote:
foke:
Paraku kõik ülejäänu paneb sügavalt mõtlema ja kohati tekitab lausa masendust...
Ma hakkan ära väsima...

Kusjuures,nagu me oleme ka omavahel rääkinud ei ole Sa ainus...


To: Ets
Enesekindlus on ainus asi mis meid edasi viib ;)
Kui mul see puuduks,mängiksin ma malet või kabet!


____________________________
Kui Sa arvad,et su auto on eriline ja keegi seda ei taha,siis Sa eksid. Kuskil on kindlasti mõni pede,kes tahab su auto maha põletada...
28.06.2004 at 09:56
peep
 
Moderator
Speedrock 2004 järelkaja
quote:
opelmanta:Mille kuradi pärast ma ostan kumme meeletu raha eest kui ma iga kord näen millega suur osa sõidab......
Miks ma küll ei võta kummipostist vanu kumme???????
neid 0,1 mm sügavusega-peab ju hästi!

6.2 Rehvid on vabad. Vihma korral on slikk ehk kiilasrehvide kasutamine keelatud.
6.3 Keelatud on igasugune rehvi turvisemustri lõikamine ja lõigutud rehvide kasutamine.
6.4 Rehvidel ei tohi olla üheski kohas mehhaanilisi vigastusi ega koordi paljandeid. Rehvide seisukorda kontrollitakse võistluse käigus.

Ehk 0,1 mm mustriga rehv on igati reeglite kohane. Iseasi, et sellise rehviga pole mingit pidamist ja nende kasutaja annab vabatahtlikult kaasvõistlejatele eelise.
28.06.2004 at 09:58 Last edited 28.06.2004 at 09:59 by peep (Moderator)
foke
 
Speedrock 2004 järelkaja
Üks asi veel, millest mina aru ei saa. Miks on vaja võistelda kahes klassis??? Kas see diplom ja karikas, mis kellegi teise käest enda riiulisse rändab, kas selle pärast või miks? Ma võiks kõik oma karikad laiali jagada, kui selle abil mõni tegija turule juurde tuleks. Aga meil on Eestis paar kiiret autot ja siis kohe vaja võtta mis võtta annab, kasvõi kõikides klassides, kasvõi sohihinnaga.. no ma ei tea tõesti!!! Kui on usk oma autosse ja soov end proovile panna või suurematele koht kätte näidata, siis palun.., aga miks kurat on siis vaja veel seal väikeses klassis laiata? + veel need kaalud, tuled, torud, viled

Sama asja teine tahk on ebaselgus pealtvaatajatele, isegi sõitjad ei saa aru, kes kellega millal ja mis klassis ja mis sõidus rinda katsuvad.
Ja veel, mitmes klassis sõitmine toob endaga kaasa ka põhjendamatuid jahutuspause mida peavad taluma kaasvõistlejad, pealtvaatajad, korraldajad, kohtunikud ühesõnaga kõik, isegi see mitmeklassivõistleja ise. Et siis veelkord, mispärast võistelda kahes klassis?

Meil olid omalajal suvilas võrridega kihutamisel ka reeglid täpsemalt paigas, kus Delta oli klass kangem ratas kui Riga sääreväristaja ja sõbra (mms-i) outlow "tehtud"-mootoriga võrrile vastu ma oma stock Rigaga ei saanud ja ei pidanudki saama.

Ma tahan seda öelda, et paneme need klassid ükskord paika ja mingi "mul on kah tegelikult ülevaatus ja liikluskindlustus olemas" jutt võiks ära lõppeda. Iga tohmangi saab rajakõrval vaadates aru, milline auto on tänavaauto ja milline spetsiaalauto - ainult asjapulgad ja võistlejad ja kohtunikud ei tee neil vahet, häbiots, arendame siin mingi profisporti, masendav!!!

Eesmärk nende tänavaklasside puhul peaks olema see, et neid jääba alles mitte rohkem kui 2-3 ja ülejäänud on outlow masinad. Kui me näeme, et outlow hakkab liiga suureks kasvama ja sealsed jõuvahekorrad paigast nihkuma, siis hakkame seda outlow'd liigendama. Mehed, dragrace ei ole tänavaautode võiduajamine.. või on???

Ehh...

28.06.2004 at 11:20
Olds
  
Speedrock 2004 järelkaja
foke`ga täiesti nõus! antud juhul toimuv on viisakaltöeldes-jama.

____________________________
Premium Performance - Ameerika autode varuosad,remont,race osad & custom mootorite ehitus
Tim McAmis ametlik partner
COMP Performance Group brändide ametlik ainumaaletooja baltikumis
28.06.2004 at 12:14
sam
  
Speedrock 2004 järelkaja
ahjaa, veel ununes 1 seik.
Kas ei olnud nii, et kollase Ladaga sõitus koguni 2 võistlejat?
Huvitav auto küll, aga tahaks teisi masinaid ka näha. Vahepeal tiirutas mingi 5 korda edasi-tagasi... Täielik absurd ju.
28.06.2004 at 12:19
a70
Speedrock 2004 järelkaja
Kas tulemused ka kunagi kuhugi ilmuvad ???
28.06.2004 at 12:20
foke
 
Speedrock 2004 järelkaja
quote:
a70: Kas tulemused ka kunagi kuhugi ilmuvad ???
Ei. Vähemalt sel aastal seda pole esinenud.
28.06.2004 at 12:26
Motorsport
Speedrock 2004 järelkaja
Aitäh kõigile kes üritusel osalesid! Eriist tänu avaldaks neile kes oma südametunnistusest pidasid kinni juhendist ning sellega korraldajale tõsist heameelt tekitasid.

Hea kuulata erinevaid kommentaare-vahet pole kas siis halbu v. häid - saab midagi kõrva taha panna ja ehk siis muutub ka midagi paremuse poole.

Kui rääkida võistluste läbiviimisest siis arvan et suur vastutus langeb selles osas BHRA-l kes varustab ürituse nii tehnilise kontrolli, ajamõõtmise jms. ga. Kaalu probleemile vihjasin ise ka varasemalt ning nagu elu näitas jäi see taas lahendamatta.
PS. Saaremaal kaalu saada võimalik ei olnud, seetõttu ei suutnud ka seda sinna organiseerida. Ise arvan et kes määrab reegli peab olema suuteline ja on kohustatud ka nende täitmist kontrollima.

Probleem alale pääsemisega: kui vaadata siis hooldeauto reg.nr. pidi teatama varem kui võistluspäeval- kuna seda ei järgitud pea et üldse siis hilisemate viivituste ja vaidluste tekkimine on ilmselt vältimatu.
Eks mõneti rangem liikumine alal jms. on ebamugavamad osalejale kuid teiselt poolt peaks see tõstma turvalisust ja ka mugavust võistluse käigus...

Siinkohal väike küsimus mõtisklemiseks: Mõne aasta jooksul on üritusi toimunud mitmeid, Peakorraldajad on erinevad probleemid aga enamajaolt ühed ja samad - Milles siis asi?



28.06.2004 at 13:08
LaSa
 
Moderator
Speedrock 2004 järelkaja
Toomas!

olgem ausad: SELLE ÜRITUSE (ehk selleaastase Speedrocki) kohapealt oled SINA päris kindlasti väga viimane inimene, kes BHRA aadressil suud paotada võiks... Iga normaalne inimene ei kobiseks Sinuasemel BHRA arvel mitte poolt silpigi. Või on see tegevus tüüpi 'parim kaitse on rünnak', härra 'Lõputult Kateteta Lubadusi'?

Ma ei väida, et teh. kontrolli ja veel mõningate asjadega probleeme polnud: jah, oli küll ja sellest on siin juba heietatud piisavalt.




L@ei midagi isiklikku
28.06.2004 at 14:45
jaanus
 
Speedrock 2004 järelkaja
quote:
Motorsport: Siinkohal väike küsimus mõtisklemiseks: Mõne aasta jooksul on üritusi toimunud mitmeid, Peakorraldajad on erinevad probleemid aga enamajaolt ühed ja samad - Milles siis asi?
0% korraladuslikest soovitustest on korraldajate poolt täidetud.
tehnilisest: järgmisel üritusel teevad tehnilist kontrolli need, kes reeglid kokku panid (üks neist siis mina).
kohtunikest: kohtunik peab alati tegutsema võistlejat soosides, kui tegemist on kirjeldamata või erinevate tõlgendustega reeglitega. Sellest tulenevalt ka võistluse kulg ja rajale lubamine või mittelubamine.
28.06.2004 at 14:58
max
Speedrock 2004 järelkaja
Tehke tehnilise kontrolli jaoks labane checklist, siis ei jää midagi märkamata ja kui hiljem probleeme tekib, käiakse checklisti täitnud kontrollist kaikaga üle ;)
28.06.2004 at 15:05
Ets
Speedrock 2004 järelkaja
Olles ise olnud mõningate tehnilise kontrolli komisjonide liige, mõned näpunäited:
1) kohtunikul on alati õigus;
2) kallid võistlejad, võtke vaevaks läbi lugeda ja pisut endalegi selgeks teha tehnilised reeglid! Siis ei teki asjatuid arusaamatusi! (Mõne Kuressaares võistleja käest sai küsitud: Kas Sa oled tehnilised reeglid läbi lugenud?? Vastus: õlakehitus ja imestav ilme teemal: kas need on kah olemas???)
3) Tehnilise komisjoni peaks paika panema korraldaja!!!
Ma pole veel kordagi kogenud, et korraldaja selle eest muret tunneks! Olles paika pannud pealtvaatajatelt piletiraha kogumise kohad, on korraldaja nagu vits vette kadunud... Kui võistlejad juba kogunevad ja protesteerivad, et tahaks nagu tehnilist teha, siis viimase võimalusena BHRA otsib mõned oma logelevamad (sry Andruss) tegelased ja saadab need kibekähku tehnilist tegema! WTF
4) Seltsimehed: et meie tehnilised reeglid ka reaalsuses kõvemat kandepinda omama hakkaks, siis oleks eluliselt oluline tehnilise komisjoni läbinud aga Teie silmis ikkagi eba-ausatele konkurentidele PROTEST esitada!
Ärge arvake, et mõni persoon BHRA-s, tqhq-s, NHRA-s jne. oleks niivõrd pädev, et suudaks KÕIK tehnilised rikkumised tuvastada! Selleks "protest" ongi, et seda järgmisel korral välistada!!!
5) Kui Sa ei ole nõus eeltoodud punktidega, siis vaata punkt 1.
Edit: Küsimus korraldjatele: kuna viimati sai kohtunikemeeskond võistluste ajal süüa??
Kuressaares oli rada üleval kella 9-ks! Rada keriti kokku kella 18.00ks!
Kas vahepeal keegi meeskonnast ka miskit sooja hammaste taha sai??
28.06.2004 at 15:52 Last edited 28.06.2004 at 16:00 by Ets
a70
Speedrock 2004 järelkaja
quote:
foke:
quote:
a70: Kas tulemused ka kunagi kuhugi ilmuvad ???
Ei. Vähemalt sel aastal seda pole esinenud.

ma olen ka tähele pannud....speedest on vist ainuke võistlus kus tulemused üles on jõdnud...milles siis küsimus? Kui korraldajatel endal aega pole sellega tegeleda siis kindlasti leiab mõne vabatahtliku kes need üles panna suudab...
28.06.2004 at 16:03
tqhq.ee foorum : Üritused : Speedrock 2004 järelkaja   1 2 3 4  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.