register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Üritused : BHRA Finals 2005   1 2 3 4 5 6 7 ..  
Poster Message
rat_013
 
BHRA Finals 2005
võistluslik osa tuleb igatahes KÕVA - see on selge!

____________________________
impreza n/a
09.09.2005 at 18:29
Stealth
 
BHRA Finals 2005
Laia ringi küsimusele lisaks omalt poolt selle hilinenud vastuse et ka ise mõlemal päeval külastaja.
Üheks päevaks tulemise iseloomustas Olds juba ära vastava omadussõnaga.
Nii eelmüügist pilet kui ka majutusekoht on broneeritud juba.
09.09.2005 at 20:25 Last edited 09.09.2005 at 20:27 by Stealth
priidik
 
BHRA Finals 2005
preaeguse seisuga juba 14 autot soomest tulemas. Jõhker!
12.09.2005 at 10:52
sam
  
BHRA Finals 2005
soome meistrivõistlused võiksid tegelikult soomes toimuda, jääks omadele ka mänguruumi :)
12.09.2005 at 13:03
Stealth
 
BHRA Finals 2005
quote:
sam: soome meistrivõistlused võiksid tegelikult soomes toimuda, jääks omadele ka mänguruumi :)

Kaldun arvama et asi nn."Soome MV etapist" kaugel. Pigem tullakse üle lahe siia rohkem seltskonna, showtegemise ja omavahelise mõõduvõtu huvi pärast.
Ja mänguruumi ei võeta nende soomepoolsete tegelastega nüüd küll kellegil ära. See on ikka igamehe enda otsustada, kas ta tahab olla ja jäädagi niikaua, kuni tal või veel suus ära sulab, oma A või B-klassis see "kõige-kõige-kõigem" või "peaaegu kõige-kõige-kõigem" või siis liigub juba perspektiivimõtetega suurema töömahuga masinate maailmas.
Ja teisest küljest see on juba tegelikult ammusest ajast teada, missugused autod dragrace-i üritustel tegelikult inimesi rohkem ligi tõmbavad.

Lõpetuseks võiks veel seda öelda et see on juba korraldaja enda maine huvides ka, kas lasta näiteks antud üritusel kaks päeva rahval vaadata, kuidas mõned "pauerit" täis BMW-d või riisiraketid puristavad(ma ei osanud muud omadussõna taoliste neljarattaliste poolt esile toodud helile anda) omavahel rajal võidu sõita,või kutsuda siia mõned sellised masinad,mis ka tõsisemat häält esile toovad, rääkimata läbitud distantsi aegadest.

Liiatigi ma nüüd väga kahtlen et rahvas suhtub suht ükskõikselt näiteks nii Oksaneni 800 hj-lisse Moskvitšisse,Saapolate sõitudesse kui ka Lauri mõõduvõttudele teistega omasuguste klassis ja eelistab neile pigem jutu alguses nimetatud kahte masinatüüpi, millede lörisevaid ja vähemlörisevaid ja/või tuunitud eksemplare ka tänavatel ringi liikumas näha/kuulda võib.

P.S. Vastuväide ei olnud esitatud selle mõttega et peale C ja D klassi muud ei eksisteerigi.Eksisteerib ja jääb ka edaspidi eksisteerima aga asi taandub lihtsalt sellele, mis võib inimestes konkreetse ala vastu huvi ja põnevust tekitada ja mis mitte. M.O.T.T.
12.09.2005 at 18:44 Last edited 12.09.2005 at 18:56 by Stealth
Vanaisa
  
Moderator
BHRA Finals 2005
Ei virise - ilma soomlaste abi ja know-howta poleks meil kogu ala pooltki nii arenenud, kui praegu.
Nagu juba Navigator märkis, on raja tagant tulevaid suuri mootoreid huvitav vaadata ja see paneb ka kohalikke sõitjaid edasi arenema, mitte loorberitele puhkama jääma.
Pealegi - kui nad siia ei tuleks, siis oleks märksa kulukam sõite vaatamas käia ;)


____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
12.09.2005 at 18:53
sam
  
BHRA Finals 2005
Ei ole minul soomlaste vastu midagi - 3a sealmaal elanud ja saan nendega hakkama ilusti. Lihtsalt priidiku ütlusest jäi mulje nagu võimalikult suure hulga soomlaste siiasaamine oleks nagu eesmärk omaette.
Tegelikult rahvas tahab näha midagi uut. Nagu sinupoolt mainitud Ville & Mosse (jah tean, et Eestimaal juba korra nähtud, kuid sellest on vist 4a möödas) või nagu oli Mathias Westman RR`l - selliseid autosid ja isiksusi on alati hea vaadata, kuid mitte iga võistlus nagu seda on Saapolatega kombeks. Täpselt sarnaselt minnakse vaatama/toetama ja fännama kindlasti ka Prri sõitmisi - sest miskit uut on saadud liikuma ja see tekitab huvi, või siis Eagle Talon, mis sõitnud juba 12.3 või isegi MB AMG`d - mis iseenesest autona vähe keda siinlugejatest huvitab.

Ja klassidega pole absoluutselt mõttet ironiseerida. B-klass(endine C) on üleüldse ALATI olnud kõige põnevam ning kindlasti toob väga palju pealtvaatajaid ja uusi sõitjaid. Samuti võid võrdluseks vaadata ntx RR "B" vs "C" tulemusi. Ja siis tekibki küsimus kas on siis ikka mõtet perspektiivimõtetega suurema töömahuga masinate maailma siseneda.

Aga põhiline on hetkel see, et väga huvitav üritus on tulemas !!!
12.09.2005 at 19:14
Raceboy
 
BHRA Finals 2005
quote:
Navigator:


Ja teisest küljest see on juba tegelikult ammusest ajast teada, missugused autod dragrace-i üritustel tegelikult inimesi rohkem ligi tõmbavad.

Lõpetuseks võiks veel seda öelda et see on juba korraldaja enda maine huvides ka, kas lasta näiteks antud üritusel kaks päeva rahval vaadata, kuidas mõned "pauerit" täis BMW-d või riisiraketid puristavad(ma ei osanud muud omadussõna taoliste neljarattaliste poolt esile toodud helile anda) omavahel rajal võidu sõita,või kutsuda siia mõned sellised masinad,mis ka tõsisemat häält esile toovad, rääkimata läbitud distantsi aegadest.

Liiatigi ma nüüd väga kahtlen et rahvas suhtub suht ükskõikselt näiteks nii Oksaneni 800 hj-lisse Moskvitšisse,Saapolate sõitudesse kui ka Lauri mõõduvõttudele teistega omasuguste klassis ja eelistab neile pigem jutu alguses nimetatud kahte masinatüüpi, millede lörisevaid ja vähemlörisevaid ja/või tuunitud eksemplare ka tänavatel ringi liikumas näha/kuulda võib.



Mootori poolest on ka see mosse täpselt seesama "puristav" neljasilindriline, aga rahvas vaatab, ja sellepärast, et see on südamelähedane. Mulle väga meeldivad nt kiired soomlaste autod, aga see ei tähenda absoluutselt, et auto peab tingimata V-8ga olema. "Kupla", Starlet, Fiat 127, need on lahedad autod ja mulle kui tavavaatajale isiklikult oleks igav AINULT V8 mootoritega autosid vaadata. Millegipärast sõidavad A-klassi kiireimad (vähemalt praegusel ajal) kiiremini, kui enamus Eesti usarauda. Kahjuks või õnneks, aga nii see on.


____________________________
www.vems.ee
12.09.2005 at 19:14 Last edited 12.09.2005 at 19:18 by Raceboy
prr
 
BHRA Finals 2005
kas te ikka kuulate ? :)

veel on aega saata SMS'e numbrile 1616, märksõna "Lauri". äkki saate Kuriksiga kaasa sõita?

www.ringfm.ee

____________________________
lapsest peale on hobused meeldinud
12.09.2005 at 20:45
Stealth
 
BHRA Finals 2005
Tsiteerides Vanaisa lauseid:
"ilma soomlaste abi ja know-howta poleks meil kogu ala pooltki nii arenenud, kui praegu."
"Raja tagant tulevaid suuri mootoreid on huvitav vaadata ja see paneb ka kohalikke sõitjaid edasi arenema, mitte loorberitele puhkama jääma."

Ma arvan et nende kahe lausega oleks kõik öeldud.

Raceboy,seda pole ma öelnud et auto peab tingimata V8-ga olema. Ma ennist konstateerisin fakti kui sellist, missugused masinad inimeste tähelepanu tegelikult püüavad ja millised mitte. Ehk siis eesti keeles : Neile sellest alast esimest korda aimu saavatele inimestele alateadlikult pakub juba see teadmine huvi, et kuidas küll üks mees rajal 800 või 1000 või 2000 ja enamgi hj-lise auto valitsemisega hakkama saab sest et see käib lihtsalt nende arusaamade vastu ja see lihtsalt ei olevat võimalik.
Ja mida isikupärasem see auto on, seda huvitavam tundub.

Aga selle USA autode päritoluga V8-ga(ma vaatasin enne siinset järjekordset jagelemist ka teiste ürituste enne ja tagantjärgi öeldud kommentaare) lihtsalt juba on nii et see "sound" või heli lihtsalt on midagi sellist, mida ei tee kõige parima tahtmise juures mitte üks "japonskaja raketa" ega A või B-klassi "baiermann."
Ja tavainimese jaoks selline asi määrab nii mõndagi.
Kui näiteks küsida mõne ürituse külastanu käest pärast et missugune auto talle oma sõiduga kõige rohkem meeldis siis ma olen kindel et suurem osa neist vastaks(ja olen sellist vastust ka kuulnud nii mõnegi käest eelmistel üritustel) et "see suur, mis oli niisugust ja naasugust värvi ja mis seda eriti kurja häält tegi,võrreldes teistega."(Ei pidanud siin konkreetset autot silmas, see oli lihtsalt üldiseks näiteks toodud.)
Nii et väiksemate klasside eestkostjad-pooldajad, vaielge palju tahate, inimesed tulevad siiski (kasvõi alateadlikult) just suuremate klassides olevate autode omavahelise mõõduvõtmise pärast kuna just see eespool mainitud tegur on üks peamisi põhjuseid.

Siis täpsustan korra veel oma eelmist mõtet, kui see segaseks jäi, et ka väiksemate, A ja B- klasside maailm ei koosne ainult "riisipudrust" ja "sakslastest". Kui tahta mõnda sellist tillukest raketti ehitada,kes lippab edasi minna nagu kurjast vaimust vaevatud,saab ka omanäolisemaidki marke rajale tuua.
Seda siis juhul KUI tahta.

Mis selle alaga tegelemisse puutub finantside koha pealt, siis võtame näiteks kasvõi Lauri Kuriksi enda. Kui tema on suutnud ennast niimoodi üles töötada, et tema sõitude taga on juba sponsorid, siis ma ei saa nagu aru, milles
probleem?
Erkki, nagu ma aru saan, liigub ka juba selles suunas.

Tegelikult see jutt läheb teemast endast suht OT ära(liiatigi iga jumala kord on suurema ja väiksema klassi autode austajate vahel mingi põrkamine lahti läinud) nii et siinpoolne isik suhtub eelnevatesse vastuväidetesse lihtsalt "las koerad hauguvad, karavan liigub ikka edasi."
Mina panen omalt poolt nö."poe kinni ja mitte üks sai enam."
12.09.2005 at 22:54 Last edited 13.09.2005 at 10:32 by Stealth
sam
  
BHRA Finals 2005
huvitavad lingid Kalle Oksaneni pildi all:
http://kotisivu.dnainternet.net/oksanen/
13.09.2005 at 12:00
prr
 
BHRA Finals 2005
quote:
sam: huvitavad lingid Kalle Oksaneni pildi all
tore, et mõnigi avaldab rohkem infot enda kohta :) sain vähemalt kommenteerimismaterjali juurde...höhöööö

____________________________
lapsest peale on hobused meeldinud
13.09.2005 at 12:27 Last edited 13.09.2005 at 12:28 by prr
wax
 
BHRA Finals 2005
Jeesss ma näen osalejate nimekirjas Erkkit :D
13.09.2005 at 13:52
priidik
 
BHRA Finals 2005
Praegu tundub, et joonele tuleb rekordarv autosid.
Hetkel juba 64 autot joonel. Regamine läheb lukku 15. sept.

13.09.2005 at 13:58
MitsuPower
 
BHRA Finals 2005
saatsin ka hotellibroneeringu teele ja kaks päeva kohal ikka;)
13.09.2005 at 14:14
Olds
  
BHRA Finals 2005
quote:
wax: Jeesss ma näen osalejate nimekirjas Erkkit :D
Tõsi ta on jah kuid Erkki auto tuleb üllatusmootoriga seekord kui nii võib öelda ;)
BTW: homme peaks lisanduma veel üks 500+ hobujõuline Firebird :burnout

____________________________
Premium Performance - Ameerika autode varuosad,remont,race osad & custom mootorite ehitus
Tim McAmis ametlik partner
COMP Performance Group brändide ametlik ainumaaletooja baltikumis
13.09.2005 at 14:21 Last edited 13.09.2005 at 14:22 by Olds
rusty
BHRA Finals 2005
Mis imemootoriga errki sinna veel tuleb?:)
13.09.2005 at 15:37
peep
 
Moderator
BHRA Finals 2005
quote:
rusty: Mis imemootoriga errki sinna veel tuleb?:)

Number 555 regamisankeedil viitab ilmselt Subarule.
13.09.2005 at 15:57 Last edited 13.09.2005 at 15:57 by peep (Moderator)
MitsuPower
 
BHRA Finals 2005
lisainfot hotelli kohta saad siit http://www.tammiku.ee

Tubade broneerimiseks saada e-mail aivo@speedest.ee

Kirjas tuleb ära märkida:

Subjecti reale: Tammiku Hotell
Broneering peab sisaldama: ööbijate arvu (nimesid), broneerija telefoninumbrit




kas peale mailisaatmist saab mingi kinnituse ka broneeringu kohta?
13.09.2005 at 16:26
aivoha
 
BHRA Finals 2005
quote:
MitsuPower: lisainfot hotelli kohta saad siit http://www.tammiku.ee

Tubade broneerimiseks saada e-mail aivo@speedest.ee

Kirjas tuleb ära märkida:

Subjecti reale: Tammiku Hotell
Broneering peab sisaldama: ööbijate arvu (nimesid), broneerija telefoninumbrit




kas peale mailisaatmist saab mingi kinnituse ka broneeringu kohta?


Kõigile kes on bronni teinud saadan ma kinnituse mailile ja sellega on ka asi tehtud. Edasi lähed lihtsalt hotelli ja sinu nimeline bronn ootab sind seal juba ees.
13.09.2005 at 16:51
BlueStang
 
BHRA Finals 2005
Kas klasside kaupa registreerunuid ka kuskil näeb? Eriti huvitab B ja C klass;)

____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
13.09.2005 at 17:17
500CID
BHRA Finals 2005
Vaadates seda reganute list ja lootes,et ilm tuleb mõlemal päeval ilus pole muud öelda kui:lihtsalt jõhker :)
Edit:Kas sain õigesti aru,et Erkki tuleb vana Camaro kerega,aga südameks on Subaru jõuallikas?
13.09.2005 at 18:23
Ets
BHRA Finals 2005
Kahju, et korraldajad ei lisanud regamisankeedile "klassi" välja! Aga see selgub nagunii tehnilises. Ja suur osa kindlasti sõidab bracketit.
Hetkel vaatan reganute nimekirja ja võrdlen hooajal seni punkte saanute nimedega:
A-klass
Reganud on:
Hetke koht / nimi / punktid
1. Meelis Viese - 2143
2. Ivar Puusepp - 1532
3. Eero Pesur - 1332
9. Eikki Mägi - 614
Kõva rebimine EM-arvestuse esikolmikukohtade nimel. Ja teoreetiline pjedestaalimees on ka Eikki. Kui vaid oleks rohkematest etappidest osa võtnud.

B-klass
2. Henry Timmerman - 1529
3. Tiit Valdre - 1315
4. Ranno Troon - 1216
7. Mart Pere - 1022
10. Ragnar Mikson - 713
12. Markel Voit - 707
14. Arne Valge - 612
16. Evald-Hannes Kree - 610
19. Jevgeni Bulankin - 512
22. Kaupo Porovardja - 508
23. Kristjan Ahven - 507
25. Raivo Holm - 505
29. Maksim Zolotarjov - 200
Hetkel esikohta hoidev Indrek Ando kuuldavasti riskib jälle viimase hetke tulekuga. Vastavalt korraldaja otsusele pannakse 15. septembril regamine kinni ja minu teada on see ka Indrekule edastatud.
Aga muidu on ilus vaadata kuidas hetke vähemalt 10. paremal autol on EM-arvestuse pjedestaalikoht vaid veel ühe hea võistluse kaugusel.

C-klass
1. Avo Rahula - 2045
Au sellele mehele, et ta on suutnud osaleda kõigil etappidel ja tänu sellele ka võidus väga kinni on.
Teistel on vaid väga küsitav teoreetiline võimalus tema vastu. Küll aga üksteise vastu.
2. Jyrki Aukio - 616
4. Hans-Niklas Wasström - 614
6. Mika Patshijev - 512

D-klass
1. Lauri Kuriks - 2047
2. Seppo Saapola - 815
4. Jarmo Vellamo - 614
7. Jari Heinonen - 511
8. Jussi Nurmi - 510

E-klass
1. Mati Põlluste - 2447
2. Jaak Roondi - 1125
4. Erlend Loorits - 1022
8. Ott-Ferdinand Ööpik - 614

F-klass
1. Ronny Kärner - 2246
2. Marek Virves - 1843
5. Ain Krist - 1126
12. Mario Aedma - 511

Vabandan, kui kellegi nimetamata jätsin aga see ju lihtsalt ülevaade;)

Reganute nimekiri on pehmelt öeldes hirmuäratav ja ajakava seetõttu murettekitav. DEFA Finalsil oli mäletamist mööda 180 osalejat ja saadi hakkama küll. Küll meiegi saame.
13.09.2005 at 19:26
Olds
  
BHRA Finals 2005
quote:
500CID: Kas sain õigesti aru,et Erkki tuleb vana Camaro kerega,aga südameks on Subaru jõuallikas?
Ei,ei,ei...sellist auto rüvetamist kohe kindlasti ei ole:)
Vihjeks: http://tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=13803&page=5


____________________________
Premium Performance - Ameerika autode varuosad,remont,race osad & custom mootorite ehitus
Tim McAmis ametlik partner
COMP Performance Group brändide ametlik ainumaaletooja baltikumis
14.09.2005 at 07:29
500CID
BHRA Finals 2005
Ei taha küll midagi ära sõnuda,aga hetkel on küll Haapsalus ilm p##k.:(
Positiivseks muudab,aga asja see,et Accuweather lubab,et ilm on Haapsalus nädalavahetusel kuiv :)
14.09.2005 at 18:28
tqhq.ee foorum : Üritused : BHRA Finals 2005   1 2 3 4 5 6 7 ..  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.