register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Minu auto : '06 GTO Eestis   1 2 3 4 5 6  
Poster Message
askeldaja
 
'06 GTO Eestis
Siin bodykitiga GTO-l vilguvad ka ülemised valged tagatulepesad. Ehk siis suunad.

Mingit valutut lahendust tagaudutule suhtes ei oskagi välja pakkuda.

Kuna pole täpselt kursis kogu tüübikinnituse protseduuriga, ei julge nõu anda.

20.05.2008 at 22:08
antennimees
 
'06 GTO Eestis
quote:
lauri960:
quote:
antennimees: Originaalis on sellel taga kummalgi pool üks suund ja üks tagurpidikäigutuli. Tagaudutuld originaalis ei ole ja samuti ei tohi ta tegelikult olla seal kus ta askeldaja autol pandud on. Tagaudutuli peab asuma tagapiduritulest 10cm kaudusel ja kindlasti peab seal olema ringis e tähis ja täht F. Aastal 2006 ei kontrollitud seda nii täpselt aga praegu tehakse seda liigagi täpselt ja pedantlikult.


Nii et kahjuks pean leppima punase laternaga stanges, aga tolle raami värvin ikkagi ära mustaks, see leevendab seda valu natukenegi ja samas kuna kõik tuled taga on ümarad, pole just valusaim laks disainile, aga see 10cm asi on jahh, lugesin isegi päeval selle riigi teatajast välja. Aga oskab nt antennimees mulle infi anda nn punnsilmade kohta, ehk suunatuled esiporitiivades, need saab õnneks panna vägagi originaalsed, aga ikkagi, on neid kuradeid sinna üldse vaja? lisan ka lingi:

http://www.kgk.ee/hella/index.php?go=33&grupp=62&PHPSESSID=77d617475048c2ff2189c1771590784d

Mina loen välja et need peavad olema kui tootja on need ette näinud, muidu nagu ei peakski.

Sellega vist tulede teema lõppebki, siis jääb veel vbl bsumpa õmberehitus ja haakekonksude lisamine?
Lauri

Küljesuundadeks sobivad need mis on antud lingil teised. Neil saab alt selle kõrgenduse ära lõigata ja paigaldada kahepoolse teibiga ja juhe ukseja ja tiiva vahelt sisse. Ei pea tiibadesse auke tegema. Tagumise uduka soovitan panna miskise junni stange alla ja pärast ülevaatust lihtsalt maha võtta. Mina isiklikult küll ei ostaks autot millel on stange ära rikutud ümmarguse auguga.

____________________________
'05 Chevrolet SSR & '03 Cadillac Escalade EXT
20.05.2008 at 22:59
askeldaja
 
'06 GTO Eestis
Tagumise udutule võib vist lahendada ka HSV tagaosa plastpaneeliga:



Kindlasti tuleb endal ühel hetkel tõsiselt kaaluda lahendust, mille tulemusena mahuvad massiivsemad tagarattad ära ning võimalik, et tuleb leida mingisugune bodykit. Kui meil kehtivad nõuded hingavad nii tugevasti kuklasse, miks mitte äärmisel juhul kasvõi HSV keredetaile ära kasutada?
Igasugune augustamine ja selgelt auto originaalvälimusega mittehaakuvad lisatulelahendused on siiski hädaasi ning võrdlemisi küsitava esteetilise väärtusega. Ega seegi kuigi edumeelne välimuselt pole, aga vast ikka parem kui kodukootud.
23.05.2008 at 21:08
lauri960
'06 GTO Eestis
Krt, õudne piin on ikka oodata ja oodata seda paberimajandust. Paberid 2 ndlt + juba ark-is ja pole veel teada, millal nad aksepti annavad... eks neil seaduse järgi veel 2 ndlt aega. Ei kujuta ette kuidas Hr. Aivar küll oli nõus oma jagu pool aastat ootama :-)
Tulede koha pealt niipalju, et tehtud samamoodi nagu askeldaja omalgi, küljesuunad lisatud küll veel, aga eks need ole liikluses ka kasulikud.
18.06.2008 at 18:12
askeldaja
 
'06 GTO Eestis
Eks oli ikka raske oodata ka, homme saab täpselt 2 aastat sellest, kui uue autoga poest välja sõitsin, kogu paberimajandus korras ja 55km odol ees.

Praeguseks over 4100km, hääled on oluliselt valjemaks muutunud ja ilmselt sissesõit hakkab varsti kombes olema.

Plaanidest tuleviku suhtes:

tagaülekanne läheb küll vist vahetusse, selle auto dünaamiliste omaduste nõrgim koht on just kohaltvõtt, kiirustel üle 100 hammustab juba küll. Kiirendusele 0-100 kulub praktiliselt kogu veedetav aeg selle massi kohalt liikuma sikutamisele.

Mingeid erilisi ümberehitusi esialgsete plaanide kohaselt mootoris ei korralda: kui, siis võibolla nukk & Co + sisse/väljalase vabamaks. Mootor on korralik ja heas vormis, milleks niisama lammutada? Kui tuleb teine mootor, tõstan selle varumootorina seisma.

Kaalumisel on üks korralik jooks tugevamaid pidureid. Võimsus tooks kaasa ka hulga vajalikke muudatusi jõuülekandes.

Meenub Sauga ajakirjanduslik proovisõit, sellel ajal ei liikunud auto üldse edasi... täiesti kinni veel. See oli kähiseva mootoriga cruisimine.

Praegu püüan kasutada meie üürikest suve, et lihtsalt sõita ja vegeteerida rahulolus. :)
18.06.2008 at 18:53
lauri960
'06 GTO Eestis
Kle kui pidurite peale mõtlema hakkad, siis tegeleks selle asjaga nn koos, ehk saab asja ajada nn soodsamalt ja mõtleks välja miskit mõistlikku. Ma pole neid veel tõsiselt ju proovida saanud, aga peaaegu ainus miinus pidavat see olema küll. Paar usa tootjat teeb neid piduri komplekte ja mingi itaalia tootja oli ka pidurite koha pealt tegija.
18.06.2008 at 21:09
vvt
  
'06 GTO Eestis
quote:
askeldaja: Mingeid erilisi ümberehitusi esialgsete plaanide kohaselt mootoris ei korralda: kui, siis võibolla nukk & Co + sisse/väljalase vabamaks. Mootor on korralik ja heas vormis, milleks niisama lammutada? Kui tuleb teine mootor, tõstan selle varumootorina seisma.

Kui see "milleks niisama lammutada" töö seisneb peal olevasse mootorisse nukkvõlli sisse ubimises, siis soovitaks olla ettevaatlik. Siin on enam kui üks mootor sedasi kihva keeratud, mitte küll LSx, aga LT-1 küll....


____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
20.06.2008 at 10:28
lauri960
'06 GTO Eestis
Infot siis niipalju, et meie suurepärasele Eesti Vabariigi ARKile ei sobi TÜVi poolt sooritatud mõõditused, ei usuta neid andmeid, saadeti kordusmõõdistustele...eks tuleb siis asuda nende kallale. Voi ma ei või.
01.07.2008 at 16:30
askeldaja
 
'06 GTO Eestis
quote:
vvt:
quote:
askeldaja: Mingeid erilisi ümberehitusi esialgsete plaanide kohaselt mootoris ei korralda: kui, siis võibolla nukk & Co + sisse/väljalase vabamaks. Mootor on korralik ja heas vormis, milleks niisama lammutada? Kui tuleb teine mootor, tõstan selle varumootorina seisma.

Kui see "milleks niisama lammutada" töö seisneb peal olevasse mootorisse nukkvõlli sisse ubimises, siis soovitaks olla ettevaatlik. Siin on enam kui üks mootor sedasi kihva keeratud, mitte küll LSx, aga LT-1 küll....


Hea märkus, olen ise ka lugenud nuka vahetusega kaasnevatest jamadest. Sellepärast vist ei hakkagi näppima üldse midagi kuniks teine ja ehitatud mootor olemas ja saab lihtsalt kohad vahetada. See jääb tõenäoliselt pigem 2009.a kevadesse. Stock korras mootor olgu parem varuks, kui nii läheb. Vaja veel kodutööd teha, et mis seal tegelikult kõik muuta vaja, elektroonika jne.

quote:
lauri960: Infot siis niipalju, et meie suurepärasele Eesti Vabariigi ARKile ei sobi TÜVi poolt sooritatud mõõditused, ei usuta neid andmeid, saadeti kordusmõõdistustele...eks tuleb siis asuda nende kallale. Voi ma ei või.

Kaastunne, neid üllatusi tuleb uksest ja aknast. Aga vähemasti Sinu auto ise on korralik ja kena, selles suhtes pole muret! :)
01.07.2008 at 17:46
lauri960
'06 GTO Eestis
Juhuuuuuuuuu...aega läks, asja sai...nüüd nautlema.
01.08.2008 at 14:56
askeldaja
 
'06 GTO Eestis
Õnnitlused! :beer

Vaata, et lubadest ilma ei jää... ja vale käiku kogemata sisse lajata. :burnout
01.08.2008 at 17:45
lauri960
'06 GTO Eestis
Mis sa vale käigu all silmas pead? Kui tagurpidi käiku silmas pead, siis ma proovisin, ega see naljalt sisse ei lähe edaspidi liikudes. Aga jahh, eks 5nda käigu sisse panemisel on paar raginat juba olnud. Kuna 5s käik diagonaalis juhist kõige kaugemal , siis miskipärast pole sidurit korralikult põhja vajutanud ja ongi käes... Pean isteasendit korrigeerima ja omale sobivamaleidma. Eile sai käidud Haapsalus rada liimimas, siis selle käigus sai tagapool proovitud ka minekut, suht samma auku charger srt8-ganii kiirendus kui lõppkiirus.
02.08.2008 at 09:36
askeldaja
 
'06 GTO Eestis
Ise pole otseselt vale käiku õnneks sisse pressinud, aga see vahel tekkiv kerge hammakate "riivakas" on tuttav jah, sidurit tuleb ikka vajutada, mitte natuke varbaga lükata. Mõnikord olen kuskil hajameelselt väiksemal kiirusel vabajooksul käiku sättinud ja siis on mõnikord kippunud 3. asemel 1. minema. Õnneks mul on juba kujunenud harjumuseks selline imeväike viivitus siduri täielikus vabastamises ja olen õigeaegselt saanud aimu, et nüüd on asi kuidagi liiga peeneks minemas.

Kui kuskilt tempoga minema astuda, siis lähevad kõik kenasti järjest sisse, pole midagi tõrkumas ega vaja ka mõelda. Vahel on "grrrt" hääl kippunud ka 5.-4. käigu lükkamisel, kui (jällegi) pole sidurit korralikult vajutanud. Tundub, et see T-56 kast ei salli eriti sellist nt. saksa pereauto poolt kõikeseeditavat isegi poollohakat käiguvahetust.

Mul ~5500km hetkel sõidetud ja käigukast tahab veel, tiba tihe ikka veel. Mootor on vist küll enamvähem suhteliselt lahti, hääled on juba päris tugevad.

Fun factor on muidugi manuaaliga ikka päris :smokin.
02.08.2008 at 10:18
Lotusepoiss
'06 GTO Eestis
quote:
lauri960: Infot siis niipalju, et meie suurepärasele Eesti Vabariigi ARKile ei sobi TÜVi poolt sooritatud mõõditused, ei usuta neid andmeid, saadeti kordusmõõdistustele...eks tuleb siis asuda nende kallale. Voi ma ei või.

ARK on 100% öige,

Original GTO teeb üle 80DB ja lubatud on ainult 75.

pane lisasummutid all ja eraldi müratest, siis läheb läbi,

/Ubbe

02.08.2008 at 18:57
lauri960
'06 GTO Eestis
Ubbe, mu autoga sa just lõpetasid :-)) Aga seda originaali häält igatsen juba ainsa päevaga taga.... peab vist 2 kmpl summuteid hankima, üks Ubbe poolt tehtud kmpl ja teine originaal.
02.08.2008 at 19:11
DevilDeVille
  
'06 GTO Eestis
kui korra juba arvel, siis pole kaht komplekti tarvis. pigem tee veel tiba paremini hingavaks asjandus.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
02.08.2008 at 21:27
askeldaja
 
'06 GTO Eestis
Täna tegin esimese TÜV ära. Igati heade tulemustega. Heitgaasid on kompud, näiteks CO norm on vabakäigul 0.300 ja mõõdeti 0.092. Tegelikult polnud mootor veel sugugi kõige paremas hoos, ajasin alles talveunest välja ja soojenduseks läks ainult 6-7 km sõitu peale mõningat kohapeal tiksumist, tavaliselt kevadeti olen sõitnud kütuselisanditega päevakese, kui on hakanud ilma juhusliku "puterdamiseta" eeskujulikult tööle. Vaja ikka korralikult kurk "puhtaks" hingata.

Oli tükk tegemist, et jäiselt ja lumiselt pinnalt ta garaaži juurest ära saada, pidin teise auto ja puksiirkõiega ise sikutama. Ma ei suuda ette kujutada, kuidas sellise suverehviga saaks talvel sõita. Õnneks ei sõida ja ei peagi sõitma. Isegi praegune märg ja vesine maantee on GTO-le nii libe, et 3.käiguga ei tasu väga julgelt gaasitada, tagarehv on muidugi suhteliselt kitsas ja ülisuvise mustriga.

Hetkel odol 10887km. Peaks laskma AB-s kõik mahlad vahetada, ise tegema korraliku kevadise suurpuhastuse, sättima Zaino värvkattele ning siis oleks auto suveks igati sõiduvalmis. Hetkel las veel puhkab pisut kõige mudasema aja oma pesas. :)

Ei saa mainimata jätta, et korralik V8 "põrin" kõlab kuradi hästi! :smokin






31.03.2010 at 17:18 3 edits. Last edited 31.03.2010 at 18:02 by askeldaja
Maik
  
'06 GTO Eestis
Sõber ostis ka nüüd hiljuti 2004a GTO ja täitsa muhe masin on ikka, varem polnud sõita saanud reaalselt. Samas õnnestus tal vist 5 enda asemel R sisse panna üritada . Ja nüüd R käik enam sees püsida ei taha..kui käega hoida siis saab hakkama aga jah... mitte just tore asi suveks. Endal on t56 kastiga vist õnneks läinud,pole kordagi valet käiku pannud.


askeldaja - oled äkki kursis mis sel puhul viga ja mis remont maksta võiks ?
Ja sinu puhul soovitaks vist rohkem autot nautida mitte puputada teda :)

Mul endal plaan konkreetselt auto seadistamise jaoks tühaks lasta päevas pääris mitu korda sel nädalal veel... ;)

Nuka vaheteamist pole mõtet põdeda ,ma tegin selle 3 päevaga ISE nii,et igapäev mingi 4-6h garaasis. Tehtav 1,5 päevaga reaalselt. Midagi keerulist pole, vaja on vaid võtmeid ja njuutonvõtit ja mõnda pisiasja veel. Uus nukk teeb ikka öö ja päeva - ja küttekulu jääb suures ulatuses samaks või isegi väheneb maanteel.


____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
01.04.2010 at 08:38 4 edits. Last edited 01.04.2010 at 08:54 by Maik
askeldaja
 
'06 GTO Eestis
See R-käigu probleem ei pruugigi olla kuigi kallis asi, aga ilma lähemalt uurimata pole vist võimalik väga täpselt sellist viga siiski määratleda. Kui kast korra juba maas, võiks sünkronid vahetusse ajada, need on non-Viperi kastidel suht nõrk koht.

Auto saab mul masendavalt vähe sõitu jah. Õnneks teise auto müün lähiajal maha ja vahepeal olen meeldivalt sunnitud just GTOga kulgema.

Hingamises on LS mootoritel ikka päris palju juurde võita, seda ei saa jah jätta kasutamata. Isegi vaid nukk ise ilma teiste modideta, on päris oluline tegur.

GTO pidurid on suhteliselt nõrgad, sellest ka see, et 2005 hakati natuke rammusamaid pidureid tehases külge kruvima. Cruisata on igati ok, aga kui mõnel suveõhtul pikemalt mingitel käänulistel teelõikudel uhada, on varsti pedaal nii pehme, et ei saa kuidagi asja maha salata. Olen vaadanud mingeid über-pidurikomplekte, aga need on üsna kallid. Ideaalis tahaks ju kõik neli nurka saada omavahel tasakaalus suhtega jõulised pidurid. C5 on selles suhtes ikka igati korralik sportauto. GTO on peresedaanist voolitud kupee.

Kuna GTO on raske, siis tagareduktor võiks olla "tihedam". Ilmselt on tehases mõeldud, et 0-100 tuleks ühe käiguvahetusega. Praktikas on jällegi see, et 1.käik annab 76km/h, aga kohaltvõtt on omamoodi mängimine. Liigne uimerdamine viidab aega, kui minna julmalt peale, siis kõrvetab rehve, lisaks kergesti ilmnev wheel-hop. Korralikku laia rehvi on GTOle alla saada problemaatiline. Praktikas sai Lauri oma autole siiski kombineeritud. Pidamisprobleeme peab vaatama laiemas kontekstis, lihtsalt üks koponent ei anna tihti veel mingit radikaalset võitu. Eriti GTO-l.

GTO oma sidur on natuke ebamäärane/pehme nakkamisega ka, Vette oma on konkreetsem. Abiks GTO aftermarket või Vette hooratta ja Vette´le sobiva siduri paigaldamine.

Hobiautole võiks iga kell korraliku varanduse sisse matta. Selliste autode puhul on paratamatu omamoodi masohhism ja ajakulu. Loomulikult on seal hulk plusse samuti. :)
01.04.2010 at 11:58
peep
 
Moderator
'06 GTO Eestis
Aeglasem tagaülekanne on kindlasti hea mõte. Pidurite poole pealt pane paremad klotsid ja vedelik, ning peaks ok olema - sinna pole mõtet kulutada rohkem sest ringrajal see masin nii palju positiivseid emotsioone ei tekita, et teda selleks tuunima hakata. Ja üldse, selliseid värskeid masinaid pole mõtet radikaalselt modida - väikesed asjad ära teha ja tunne sõidust mõnu. Isegi võimuse kasvatamise suhtes ma oleks skeptiline - sama raha eest saab endale pigem rohkem sõitmist lubada, näiteks mõni tuur välismaa korralikele teedele ja kuhugi üritusele vms.
01.04.2010 at 12:17
askeldaja
 
'06 GTO Eestis
Jah, olen ise samuti mõelnud, et toimivat värsket tervikut ei hakka uisapäisa omal algatuse lahti võtma, seda enam, et nüüd suvi ees.

Selle auto eesmärk ja idee on tõesti (minu puhul) lihtsalt sõita. Kui peaksid ilmnema ühel hetkel mingid komplikatsioonid tehnikas, siis on mõtet kaaluda üheaegselt performance osade peale. Loomulikult võib mõtetes heietada igasuguseid plaane ja püüda olla kursis, mida maailmas sellise tehnikaga ette võetakse.

Aeglasem ülekanne on küll üks koht, mis lubaks tunduvalt emotsionaalsemat sõitu, see on ilmselge ja veendusin võimalikus vajaduses juba paar suve tagasi. T56 lubab oma 6.käiguga maanteeoludes üsna madalat rpm vahemikku, see räägib asjale veelgi positiivses mõttes kaasa.

01.04.2010 at 14:27
charger
'06 GTO Eestis
Pidurid on mu arust sellel autol natuke liiga tagasihoidlikud, võibolla lisaks klotsidele ka aftermarket kettad?
Tehasevedrustus on ka pehmevõitu, sõbra GTO käitumine reguleeritavate KW V3-dega on hoopis teine tera :)
Muidu päris fun sõita.
01.04.2010 at 14:41
peep
 
Moderator
'06 GTO Eestis
Sama suuruse juurde jäädes on ketast mõtet siis asendada, kui originaalid kipuvad kõveraks minema või klaasistuma. Efekt oleks paremast materjalist ja kaheosalisele kettale minekul. Niisama, üht teise vastu vahetada pole mõtet, rääkigu müügikataloogid mistahes. Ja piduriõli tähtsust ma ei alahindaks, racing õli kestab kuuma selgelt paremini.
01.04.2010 at 16:11
askeldaja
 
'06 GTO Eestis
Sõidab ja puhkab vaheldumisi.

V8 sounds good!

25.07.2010 at 06:59
mikimouse
'06 GTO Eestis
sünged näevad välja jah need aparaadid. mis selliste 1/4 aeg olla võiks?

____________________________

25.07.2010 at 11:30
tqhq.ee foorum : Minu auto : '06 GTO Eestis   1 2 3 4 5 6  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.