register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Minu auto : 1985 Buick Grand National   .. 6 7 8 9 10 11 12 ..  
Poster Message
partel
  
1985 Buick Grand National
Nojah, Erkki sõitis kuu aega tagasi seal 2 korda 10.5 sek ehk vahe siis teada...

100 kg kaaluvahe + boost controller on kasulikud asjad! :)

____________________________
_
16.08.2009 at 15:56
Olds
  
1985 Buick Grand National
Olen kindel, et suudame siin libedarajal kümnendiku või paar veel maha lihvida. Mõtted, mida teha on juba olemas ja üritame need teoks teha juba tuleval nädalavahetusel

____________________________
Premium Performance - Ameerika autode varuosad,remont,race osad & custom mootorite ehitus
Tim McAmis ametlik partner
COMP Performance Group brändide ametlik ainumaaletooja baltikumis
16.08.2009 at 17:32
hunt
 
1985 Buick Grand National
quote:
partel: See 240 tuli vast nii, et esimene finshiandur võttis tagaratastest, vahe teebki teljevahe suurusjärgu välja.

Pärtel, kui kaks autot panna stripile kõrvuti ja pauk lahti lasta ja lõpujoonel on ühe kiirus 240 ja teisel 225 - siis see teine on ikka kalendri võrra tappa saanud ....
Selline asi, et lõppkiirus kõigub sama settingu juures 15 pulka, ei ole selliste autode puhul lihtsalt võimalik.
Kui veel eelmine aasta ise kökerdasin sinna natuke 200+ lõppkiirust - siis harva, kui parima ja sitema lõppkiiruse vahe üle kolme pulga oli.

____________________________
EX Corvette C5 Procharged - 1/4 mile 11,0 ... piima järgi käimiseks oli kõva küll
16.08.2009 at 00:20
Jesper
 
1985 Buick Grand National
Hunt, lõppkiirust mõõdetakse viimase 66 jala läbimise aja järgi, ehk kui juhtus nii nagu Pärtel välja pakkus, siis esimeses sõidus mõõdeti tegelikult 66-teljevahe jala läbimise aega, mis tuleb jämedalt 10% väiksem ja kiirus siis sama palju suurem.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
16.08.2009 at 00:33
hunt
 
1985 Buick Grand National
quote:
Jesper: Hunt, lõppkiirust mõõdetakse viimase 66 jala läbimise aja järgi, ehk kui juhtus nii nagu Pärtel välja pakkus, siis esimeses sõidus mõõdeti tegelikult 66-teljevahe jala läbimise aega, mis tuleb jämedalt 10% väiksem ja kiirus siis sama palju suurem.
Seda ilmsemalt siis tegu kiirusemõõtmise kalaga ....

____________________________
EX Corvette C5 Procharged - 1/4 mile 11,0 ... piima järgi käimiseks oli kõva küll
16.08.2009 at 00:40
vlzman
 
1985 Buick Grand National
Kui mõtlema hakata, siis mul lõppkiirustega pidevalt anomaaliad olnud:
Haapsalu testipäeval - ET 11.0 lõpp 202 km/h; ET 11.2 lõpp 223 km/h mõlemad samal päeval sama settinguga sõidetud.
ABCS - ET 11.6, lõpp 224 km/h (pool rada vabalthingavalt); ET 10.2 lõpp 230 km/h
Nüüd Tartus jälle sarnane skeem ehk rahulikum start=kehvem aeg ja parem lõppkiirus...tundub ikkagi, et lõppkiiruse saavutamine sõltub suuresti pidamisest stardis. Peaks proovima huvi pärast stardist täiesti tühikäigult lahkuda ja vaadata, mis siis juhtub?

____________________________
Buick Century GS Stage 1
Buick Grand National Stage 2
Go Fast with Class!
17.08.2009 at 08:57
partel
  
1985 Buick Grand National
Ah, hetkel ära vaeva pead. Eks Haapsalus näeb, mis seal tuleb.

Ja võitja määrab ET! :) Kiirus ainult identse ET korral.

____________________________
_
17.08.2009 at 09:42
partel
  
1985 Buick Grand National
quote:
hunt:Kui veel eelmine aasta ise kökerdasin sinna natuke 200+ lõppkiirust - siis harva, kui parima ja sitema lõppkiiruse vahe üle kolme pulga oli.
See oli isegi 2007.a. 1000-1100 hj abil 260+ km/h sõites. Kogu võistlusel oligi a la 262-264 vahemikku.

Kui sai siis metanooli peale ümber tehtud ja erinevalt mõnede kohalike "asjatundjate" :) arvamusest oli seal 1400+, viimasel etapil Pärnus võibolla ka 1500, siis hüppas muidugi 270+ km/h ja läks ebastabiilseks, kuna auto sai tehtud teadmatusest liiga õieti, lihtsalt rajad olid valed! :)

1400 hj eelis tuli välja peamiselt 200-400 m peal, 200 m aeg ja kiirus oli suht sama, mis 1100 hj puhul, lihtsalt pidamist ei olnud. Seetõttu asjatundmatul kodanikul võib võimsuse hindamisel raskusi tekkida, kui ei oska timeslippi analüüsida.

Aga sul Veljo peaks olema 1 km/h tiba üle 10 hj. Turbo on muidugi ebastabiilsem kui blower, aga 225 vs 240, kas pöörete järgi ei saanud aru, piiraja vms.


____________________________
_
18.08.2009 at 10:55
_siim_
1985 Buick Grand National
TÄIELIK OT: Ma nüüd ei tea kas Pärtli või Erkki tahtmise pärast läks kiire nii suure võimsusega starti,tegelikult oleks kasvõi süütega saanud algust maha rahustada,niipalju kui mina aru sain,siis 200-400 m burnouti eriti kaasa ei aidanud ajale.

Üldiselt minupoolne soovitus oleks natuke rohkem testisõite,ning otsida just see piir üles + mõni % kusmaalt enam pole mõtet üle minna,kuna siis saab lihtsalt palju pikkasi jutte....
Muidugi pole mul hetkel aimu peale videode,mis see auto tegelikut rajal teeb.
20.08.2009 at 06:23
partel
  
1985 Buick Grand National
Siim, kõigepealt peab ikka hobuseid üldse olema, mida maha rahustada! :) Sinnamaani lihtsalt ei jõudnud, hooaeg sai otsa,lisaks Pärnu rada oli nagunii mõttetu. Samas Haapsalus liimi peal tegi kerge wheelie. Tegelikult oleks süütekurvi sättimist pidanud üldse hooaja eel kõva testimise käigus tegema. Samas dataloggeri puudumine oleks lihtsalt suht pimeduses kobamist tähendanud ja arvestades ühe stardi hinda, ka mõttetult kalliks teinud. Õige asja oleks alles sellel hooajal teinud, aga läks teadagi teisiti.

Veljo oleks samuti võinud nüüd hoopis Haapsalus käia, ajavõttu pole vaja stardiseadete jaoks ja rada peaks suht samas korras olema. Kuigi ABCS'il väga mööda ju polnudki.



____________________________
_
20.08.2009 at 09:08
Olds
  
1985 Buick Grand National
quote:
partel: Siim, kõigepealt peab ikka hobuseid üldse olema, mida maha rahustada! :) Sinnamaani lihtsalt ei jõudnud, hooaeg sai otsa,lisaks Pärnu rada oli nagunii mõttetu. Samas Haapsalus liimi peal tegi kerge wheelie. Tegelikult oleks süütekurvi sättimist pidanud üldse hooaja eel kõva testimise käigus tegema. Samas dataloggeri puudumine oleks lihtsalt suht pimeduses kobamist tähendanud ja arvestades ühe stardi hinda, ka mõttetult kalliks teinud. Õige asja oleks alles sellel hooajal teinud, aga läks teadagi teisiti.

Veljo oleks samuti võinud nüüd hoopis Haapsalus käia, ajavõttu pole vaja stardiseadete jaoks ja rada peaks suht samas korras olema. Kuigi ABCS'il väga mööda ju polnudki.


Võtsime just mootoril kaaned maha, kuna mahlad on taas koos. Üks FelPro tihenditest tundus pisut kahtlane kuid midagi 100% -list ei paista kahjuks. Homme siis mootor kokku tagasi juba Cometic tihenditega ning eks vaatab, mis saab. Viimastel testisõitudel oli EGT roppumoodi kõrge, millest võib eeldada, et kaanetihend sai viga, eriti veel kui tegu oli FelPro gasketitega...
Vaja oleks veel vaadata üle süüde ning saada seda varajasemaks, et leevendada EGT-d

____________________________
Premium Performance - Ameerika autode varuosad,remont,race osad & custom mootorite ehitus
Tim McAmis ametlik partner
COMP Performance Group brändide ametlik ainumaaletooja baltikumis
20.08.2009 at 19:40
Fog
 
1985 Buick Grand National
quote:
Olds:...kuna mahlad on taas koos...
No selle GN-i sugu kohe kindlast määratud, muudkui kokteili ja kokteili, puhtalt ükski mahl ei kõlba.

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
20.08.2009 at 19:54
vlzman
 
1985 Buick Grand National
Sellest kokteilijamast selline siiber ees, et esimese asjana läheb talvel plokk betooni täis (muidugi kui seltsimees PUPU lubab, siis investeering TAPerformance'i aluplokki ka päevakorral). Sellel hea külg veel see, et annab juurde lisatugevust. Ööge tuleb peale juba selle mootori kokku ja lahti lappamisest :kill

____________________________
Buick Century GS Stage 1
Buick Grand National Stage 2
Go Fast with Class!
20.08.2009 at 21:37
Astro SS
1985 Buick Grand National
Sinu mootori remodil on üks tõnise eelis-> jupid on kerged :devil , kaane maha tõstmiseks ei ole tõstukit vaja ........ :rolleyes



.... ja kapoti all tegutsemiseks 3 pulgalist redelit.....

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
20.08.2009 at 21:41 1 edit. Last edited 20.08.2009 at 21:42 by Astro SS
partel
  
1985 Buick Grand National
Kui palju neid EGT andureid on?

Mis kraadid on "ropult kõrge"?

Milline dünaamika kraadidel oli?

Mismoodi ploki betoneerimine või alumiinimplokk väldib tihendite lekkimist?

Kas on kindel, et segu pole lahja? Kõrge EGT ja kaanetihendi purunemine seda toetaks. Hilise süüte korral ei liiguks see 9 sek aegu vist. Pihusti umbes vms?

Ja FelPro tihenditel pole häda midagi, meil kestsid eelmine aasta 11.5 CR + 24 psi ja see aasta 8.5 + 18 psi.


____________________________
_
21.08.2009 at 11:21
vlzman
 
1985 Buick Grand National
Nii....tõstan käed ja annan alla. Poleks arvanud, et seda ütlema pean, aga mis teha...
Testipäeval Tartus lõi peale viimast sõitu surve veesärki, ei osanud midagi arvata kuna õli oli korras. Kindluse mõttes vahetasime nii kaane- kui ka sisselasketihendid. Täna õhtuks saime mootori kokku ja ka käivitatud. Paraku reaalsus selline, et nüüd esimeses silindris vesi ehk selleks hooajaks ikka suutis veel visata veidi ebaõnne peale. Nüüd võtan puhkuse sellest autost mõneks ajaks, et teha plaane järgmiseks hooajaks ja siis terve talv aega asja paremaks/tugevamaks muuta. Mul on kahju, et ei saanud ühelgi emv etapil osaleda, loodan et pealtvaatajad, kes lootsid autot näha, väga pettunud ei ole. Mõneks ajaks sellel teemal nüüd vaikus. Jääb üle loota, et ebaõnn minu jaoks sai nüüd otsa ja et uuel hooajal läheb juba paremini.

____________________________
Buick Century GS Stage 1
Buick Grand National Stage 2
Go Fast with Class!
21.08.2009 at 22:57
Andrus BHRA
 
1985 Buick Grand National
Enne kui bloki betooni valad või ära viskad kontrolli silindrid üle. Kunagi vaevlesin samasuguste anomaaliate käes ja lõpuks tuli ilmsiks, et silindrites olid praod ülalt alla. Külmalt käis ilusti ja kõik oli korras, niikui kuumaks läks hakkas jama jälle pihta. Just in case, vaata järgi, tundub kuidagi jube tuttav see sinu jama! Tookord raviti minu blokk hülssimise teel ära.
24.08.2009 at 08:35
vlzman
 
1985 Buick Grand National
quote:
Andrus BHRA: Enne kui bloki betooni valad või ära viskad kontrolli silindrid üle. Kunagi vaevlesin samasuguste anomaaliate käes ja lõpuks tuli ilmsiks, et silindrites olid praod ülalt alla. Külmalt käis ilusti ja kõik oli korras, niikui kuumaks läks hakkas jama jälle pihta. Just in case, vaata järgi, tundub kuidagi jube tuttav see sinu jama! Tookord raviti minu blokk hülssimise teel ära.

Eks ma plaanin niikuinii väga põhjalikult üle käia kogu mootori, sest selline anomaalia ei ole väga omane sellele mootorile, vähemalt mitte USA stage 2 ekspertide arvates. Arvatavasti tuleb ära käia ka dünos, et seade ikkagi korralikult paika saada meie maa oludele vastavaks. Soovitatakse detonatsiooni vältimiseks ka progressive alko kitti kasutada. Mõnda aega tegelen oma teise autoga, et too vähemalt Tartus ühe sõidu teha saaks ja siis hakkan GN'i lahkama.

____________________________
Buick Century GS Stage 1
Buick Grand National Stage 2
Go Fast with Class!
24.08.2009 at 09:47
partel
  
1985 Buick Grand National
Nonii, üks teine teema ajendas mind natuke mõtteid avaldama. Need on esimesed pähetulevad.

Teadagi oli sul liiga karm rookie year, aga kuna sa püssi põõsasse ei visanud, siis pälvisid
suure austuse. Ja kui auto töötas, siis tulemused olid ju üsna korralikud.

Samuti on IQ asjaga kõik korras, mida juba tõestab asjaolu, et on rahalisi võimalusi sellist asja finantseerida.

Tuleb ikkagi aru saada, et kiirendusvõistlejal on kõige tähtsam kogemus. See on nagu võõrkeele õppimine, selle mitteoskamine ei tee kelleski idiooti, samas geeniuseks olemine ei tähenda automaatselt võõrkeele oskust. Ikka tuleb aastaid ja tuhandeid kodutöötunde sinna panna.

Hetkel on ikkagi konkurentsitult #1 usakate kiirenduses Erkki & mina, samas teadagi Mõss teab "üht-koma-teist" ja ka laiemalt autospordist, ja Jyrkist ei hakka üldse rääkimagi! Äsja sõitis "Heavy Metaliga" esimese Soome Street klassi 7 sek, kusjuures polnud üldse täiega panek. Pole vaja lisada, et ma austan Jyrkit tohutult!

Ma ei taha mingit informerciali teha, juba ammu on eelolevaks talveks tööd 24/7, hea et ütlesin juunis püsiklientidele, et broneeriks hoiukoha.

Samas muidugi on olnud inimesi, kes on mitusada tuhat teiste juures magama pannud, tulemus on aga paraku olnud ebarahuldav ja siis kirunud, et oleks kohe teadnud, kuhu tulla.

Anyway, loodan, et sa mõtled enne kui ühined mõningate "asjatundjatega", kes mõnitavad/naeravad, ainult, et 3 aasta pärast sunnitud möönma, et mul oli õigus...

Praegu on oht, et teed tormakaid otsuseid. Tegelikult on ainus kiire siis kui kuusepuul sobovad tuled süttivad.

Ehk paar aastat võta asja rahulikult, tee kõvasti kodutööd ja omanda kogemusi, siis alles hakka tõsisemalt panema ja siis võib päris hästi minna! :burnout



____________________________
_
04.09.2009 at 11:19
Olds
  
1985 Buick Grand National
Pärtel - ole kena ja jahtu maha. Igasugusel ego`l võiks siiski olla mingisugusedki piirid või mis?

____________________________
Premium Performance - Ameerika autode varuosad,remont,race osad & custom mootorite ehitus
Tim McAmis ametlik partner
COMP Performance Group brändide ametlik ainumaaletooja baltikumis
04.09.2009 at 11:40
vlzman
 
1985 Buick Grand National
quote:
partel: Nonii, üks teine teema ajendas mind natuke mõtteid avaldama. Need on esimesed pähetulevad.

Teadagi oli sul liiga karm rookie year, aga kuna sa püssi põõsasse ei visanud, siis pälvisid
suure austuse. Ja kui auto töötas, siis tulemused olid ju üsna korralikud.

Samuti on IQ asjaga kõik korras, mida juba tõestab asjaolu, et on rahalisi võimalusi sellist asja finantseerida.

Tuleb ikkagi aru saada, et kiirendusvõistlejal on kõige tähtsam kogemus. See on nagu võõrkeele õppimine, selle mitteoskamine ei tee kelleski idiooti, samas geeniuseks olemine ei tähenda automaatselt võõrkeele oskust. Ikka tuleb aastaid ja tuhandeid kodutöötunde sinna panna.

Hetkel on ikkagi konkurentsitult #1 usakate kiirenduses Erkki & mina, samas teadagi Mõss teab "üht-koma-teist" ja ka laiemalt autospordist, ja Jyrkist ei hakka üldse rääkimagi! Äsja sõitis "Heavy Metaliga" esimese Soome Street klassi 7 sek, kusjuures polnud üldse täiega panek. Pole vaja lisada, et ma austan Jyrkit tohutult!

Ma ei taha mingit informerciali teha, juba ammu on eelolevaks talveks tööd 24/7, hea et ütlesin juunis püsiklientidele, et broneeriks hoiukoha.

Samas muidugi on olnud inimesi, kes on mitusada tuhat teiste juures magama pannud, tulemus on aga paraku olnud ebarahuldav ja siis kirunud, et oleks kohe teadnud, kuhu tulla.

Anyway, loodan, et sa mõtled enne kui ühined mõningate "asjatundjatega", kes mõnitavad/naeravad, ainult, et 3 aasta pärast sunnitud möönma, et mul oli õigus...

Praegu on oht, et teed tormakaid otsuseid. Tegelikult on ainus kiire siis kui kuusepuul sobovad tuled süttivad.

Ehk paar aastat võta asja rahulikult, tee kõvasti kodutööd ja omanda kogemusi, siis alles hakka tõsisemalt panema ja siis võib päris hästi minna! :burnout



Tänud nõuannete eest, enamus tegevusi auto juures plaanitud siiski ise teha koos mõningate asjahuvilistest kaaskannatajatega. Erkkist on minu jaoks niikuinii välja kujunenud Ameerika autode infotelefon (heas mõttes). Ilma tema väärtuslike nõuanneteta oleks ammu jama majas vist, hea et on olemas keegi, kel nii suur kogemustepagas. Eks mingi hetk pean talle siis kas vastuteenetega tasuma või siis lihtsalt kõvasti välja tegema. Kunagi pakkusin juba välja talle, et ta oma telefoni tasuliseks teeks: ntx 900-USAKAS :D
Enamikke otsuseid tehes konsulteerin siiski USA GN'i ekspertidega, kellel pikaajaline kogemus nende autodega, Eestis selles suhtes keerulisem kuna minu auto esimene meil ju.

____________________________
Buick Century GS Stage 1
Buick Grand National Stage 2
Go Fast with Class!
04.09.2009 at 15:14
partel
  
1985 Buick Grand National
Hei Veljo,

Kõige viimane asi on see, et me tahame sinu arvel alusetult rikastuda.

Meile on just tugevaid konkurente vaja, et ala areneks.

Telefoniasjus huumorina muidugi, et kiire camaro testipäeval oli esmakäivitusel 2 või 3 nookurit maas, arvatavasti tuli kinnikeeramise ajal tähtis kõne. Oi Erkki, Erkki...

Ja GN, et ühest küljest õppeauto jaoks liiga hea, aga teistest külgedest on tema liikumine meelepärane ka asjatundjatele (peale minu, ja nii mõnigi!!).

Küll asja saab! :)


____________________________
_
04.09.2009 at 16:11
Fog
 
1985 Buick Grand National
Kaevasin siis stock GN süütetabeli välja.



Võrdle seda su BS3-s olevaga.

LV8 on aju poolt arvestatud load% (0=min, 256=max).
Seega põhimõtteliselt on 128-144 kandis 0psi ning 255=12-15psi.

Tähelepanekud:
* max boostiga on tehtud retard alates 3200rpm kuna 4000 kandis tuleb max vääne.
* sama on näha ka väiksema boostiga. Näiteks LV8 144 puhul alates 4000 on maha võetud, kuigi rusikareegel peaks ütlema et juurde peaks panema.
* tähelepanuväärne on LV8 160-192(3-7psi) puhul auk 4400 juures. See on tehase poolt seal, et vältida detonatsiooni max väände piirkonnas.

* kui nuka panid valesti(erinevalt) sisse võrreldes algsega, siis:
** nukarattal on 40 hammast, seega minimaalne "vale" on 9 kraadi.
** 9 kraadi advancet/retardi liigutab max VE piirkonda 500 pöörde võrra, ehk siis kui timingud oli retardi tehtud max väände piirkonnas, kuid liigutasid selle ära, siis said detonatsiooni kaela.
** Näiteks LV8 176 puhul on "auk" 4400 pöörde juures, kuid liigutasid selle 3900 või 4900 peale, siis tuli vähemalt 2-3 kraadi karmima timingu.


LV8-st annab aimu see pilt. Minu eelmise aasta autol oli see arvutus 0psi järgi, ehk juba 0psi peal oli LV8 255(pildil "100"-ks maha jagatud)


____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
19.10.2009 at 22:15
vlzman
 
1985 Buick Grand National
Tänud, võrdlen praeguse tabeliga ja loodan, et saab mingi selguse, kust see detonatsioon tuli.

____________________________
Buick Century GS Stage 1
Buick Grand National Stage 2
Go Fast with Class!
20.10.2009 at 11:36
vlzman
 
1985 Buick Grand National


Targematele kommenteerimiseks...

____________________________
Buick Century GS Stage 1
Buick Grand National Stage 2
Go Fast with Class!
20.10.2009 at 18:19
tqhq.ee foorum : Minu auto : 1985 Buick Grand National   .. 6 7 8 9 10 11 12 ..  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.