register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Minu auto : 1985 Buick Grand National   .. 4 5 6 7 8 9 10 ..  
Poster Message
Fog
 
1985 Buick Grand National
Sisselase ja vesi õlisse saab liikuda imho vaid alla suunas. Õlikanaleid SL pole aga õli on selle all nuka juures. Seega pääseb vesi sinna.
Variant on et kolle ja pea ie ole sama nurga all, alt on laiem pilu kui ülevalt. Või lihtsalt banaanid.

Võibolla on abiks üks trikk. Suru sisselaset allapoole mingi toreda jõuga enne kui üldse pingutama hakkad, ning pinguta "alumisi" polte varem kui "ülemisi".

Lisaks annab paisupaagi voolikust survestada veesüsteemi, ning vaadata kas lekib. Seda enne kui vesi üldse sisse lasta uuesti.

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
17.06.2009 at 23:09
vlzman
 
1985 Buick Grand National
quote:
partel: Aga kas ikka kinnikeeramisega kõik korras?

*kollektor ei jää kandma
*poldid ei lähe põhja

Mis momendiga üldse keerad?

Erkki ja Eedu on kokku 100+ sõitu teinud blower asjadega ja SL tihendi viga küll ei mäleta.

Küll aga sai 2003.a. N/A 600 hj BBC'ga õli magusaks ja vahtu kui SL oli lihtsalt umbes poole
momendiga kinni ja kusjuures veel rahuliku kruisimise käigus...

Mis originaaliga üldse juhtus siis? Kas aevastas või mis seal katki läks? Oli ikka sama paksusega tihend?

Otsad paned ikka silikooniga?


Originaali aevastas välja, kui olin CO2 pudelid täitnud ja tartus kõvasti talda andsin. Silikooni panin aga kahtlustan et liiga palju isegi, sellest võisid ka probleemid tingitud olla.


____________________________
Buick Century GS Stage 1
Buick Grand National Stage 2
Go Fast with Class!
17.06.2009 at 23:13
viplala
1985 Buick Grand National
quote:
vlzman:
quote:
viplala:
quote:
vlzman: Ainsad sobivad tihendid oleksidki:

Felpro 1200
Cometic C5694-060
ja võibolla sobiks ka felpro MS96037

Mootorikood ja VIN ei mängigi rolli. Iseenesest see vase teema huvitav, küsimus ainult selles, et kus seda õigesse kujusse lõigata?
Edit: peale võistlust avan tihendipoe, kust võimalik rämeda kirvehinnaga tihendeid osta, kuna enamuse eest makstud lisaks tihendi enda maksumusele veel transatasu mis min 5x tihendi maksumuse ületab :D

Mine osta see plekk ära ja kõlla mulle homme, võtad pleki ja sisselaske kaenlasse, ja teeme õhtuks valmis.
55 673 923

Helistan sulle homme. Kas pleki peaks siis ostma arvestusega, et kokkusurutuna ta õhem või annab ka vaske kokku suruda?

quote:
seda on neil üks sats laos olemas, 280 sek hinnaks.

Selle saaks kätte laupäeva hommikul? Pean selle sobivust veel uurima kuna see mõeldud stock kaantele, aga mul aftermarket kaaned.


Ei suuda mingid poldid teda kokku suruda, aga osta võiksid igaks juhuks tiba rohkem, äkki läheb üks pe..se, siis on hea kui on materjali rohkem :lol
17.06.2009 at 00:01
Olds
  
1985 Buick Grand National
quote:
Fog: Mul on selline

Igatahes on tegelikult sul vaja suvalise tootja sisselaske kitti 3.8 GN mootorile. Kuna Olds-i kaudu ei tule, seega us-partsi soome laos midagi pole. Ega vist rohkem siin lähedal midagi võtta pole ka.

Mis paksusega see materjal oli millest ise üritasid tihendit teha? 0.06" on 1,5mm mis on ikka väga paks "žigulli" materjalist teha.

Võta see materjal ja peksa seda haamriga alasi peal, ning mõõda kui palju kokkusurutult paksus on. Vastavalt sellele leia vaseleht veel vahele tihend-vask-tihend.

Selline asi võiks ilma boostita või minimaalse boostiga pidada. Pärast võistlust peaks sul neid tihendeid igast uksest sisse tulema arvestades kust kõikjalt tellinud oled.


Fog, ma ei tööta US Parts`is ;) Viimane hädavariant tihendeid sai tellitud otse Cometicust, läbi Don`i ( FBO Systems, kelle dealer ma olen ) sealsete otseste tutvuste kaudu. Mehed tegid kõik endast oleneva kuid transafirma/firmad on need, kes ei suutnud meile asju kohale toimetada. Ja "viplala" võiksid asju natukene teise nurga alt ka vaadata, mitte raiduda oma jonni. Hetkel on küsimuseks vee pidamine! Ja sisselaset ei saa sa elus nii sirgeks ajada V mootoril. Kust võtad sisselaske täpse tsentri punkti, mille järgi kontaktpinnad täpselt "loodi lihvida" kui mõlemad pinnad on kõverad ja seda kuni 0.5mm ! Ilma õigete tihenditeta mina enam ei riskiks... Aga eks Veljo on loomulikult lõppsõna ütleja

____________________________
Premium Performance - Ameerika autode varuosad,remont,race osad & custom mootorite ehitus
Tim McAmis ametlik partner
COMP Performance Group brändide ametlik ainumaaletooja baltikumis
18.06.2009 at 07:34 2 edits. Last edited 18.06.2009 at 07:47 by Olds
vlzman
 
1985 Buick Grand National
Sai vahepeal konsulteeritud paari turbobuicki asjatundjaga ja sõnum siis selline, et tihend peab olema kokkusurutavast materjalist, muidu ta vett kinni ei pea. Põhjuseks täpselt see, et ei ole võimalik tagada nii perfektseid pindasid ja kuna kõva metall ei anna kokku suruma, siis tahes tahtmata jäävad kuhugi vahed, mis lasevad vee läbi. Äärmisel juhul sobiks MLS, aga pole siiski soovitatav. Ootan SL tagasi lihvija käest ja vaatame kuidas ta peale istub. Igal juhul võistlusele jõudmine rohkem kui kahtlane :*(

Edit: Ega keegi äkki ei juhtu teadma mõndasid põhjanaabrite poodisid, kellel võiks antud tihendeid laos olla?

____________________________
Buick Century GS Stage 1
Buick Grand National Stage 2
Go Fast with Class!
18.06.2009 at 09:00 1 edit. Last edited 18.06.2009 at 09:11 by vlzman
partel
  
1985 Buick Grand National
Nojah, see on eksootilise auto varjukülg, et midagi pole kiiresti kohapeal saada ja maksab palju rohkem.

Endal võiks ikka elementaarne varu olla, tuleb odavam ja mis peaasi, et sõit sõitmata ei jääks. Enam-vähem iga nädalavahetus on mingi üritus ja kaup kohale ei jõua.

Mootor:

*Küünlad
*Juhtmed

*Kõik tihendid ja mitu komplekti
*Paar õlifiltrit

*Varustarter

*Kasti panni tihend
*Kasti filter
*Tagumine simmer



____________________________
_
18.06.2009 at 10:11
vlzman
 
1985 Buick Grand National
quote:
partel: Nojah, see on eksootilise auto varjukülg, et midagi pole kiiresti kohapeal saada ja maksab palju rohkem.

Endal võiks ikka elementaarne varu olla, tuleb odavam ja mis peaasi, et sõit sõitmata ei jääks. Enam-vähem iga nädalavahetus on mingi üritus ja kaup kohale ei jõua.

Mootor:

*Küünlad
*Juhtmed

*Kõik tihendid ja mitu komplekti
*Paar õlifiltrit

*Varustarter

*Kasti panni tihend
*Kasti filter
*Tagumine simmer



Ei no mis varust ma rääkida saan. Tellisin varuga ja varakult, et oleks garaazis olemas. Mis ma parata saan, et need igale poole mujale saadeti ja minuni ei jõudnudki. Ei oska keegi tõesti mõnda põhjanaabrite või siis rootslaste poodi soovitada? Arvan et pean vist ikka selle valley pan versiooni ära proovima.

____________________________
Buick Century GS Stage 1
Buick Grand National Stage 2
Go Fast with Class!
18.06.2009 at 10:14
DevilDeVille
  
1985 Buick Grand National
quote:
vlzman:

Ei no mis varust ma rääkida saan. Tellisin varuga ja varakult, et oleks garaazis olemas. Mis ma parata saan, et need igale poole mujale saadeti ja minuni ei jõudnudki. Ei oska keegi tõesti mõnda põhjanaabrite või siis rootslaste poodi soovitada? Arvan et pean vist ikka selle valley pan versiooni ära proovima.

pole onud mu meilile veel vastanud, äkki päeva peale midagi selgub.

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
18.06.2009 at 10:17
DevilDeVille
  
1985 Buick Grand National
niih, sain eelmise posti kirjutet, kui konkreetne vastus saabus:

Hello!
We have Fel-Pro MS96033 in stock 285 sek

Rekards
Niclas



____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
18.06.2009 at 10:20 1 edit. Last edited 18.06.2009 at 10:29 by DevilDeVille
vlzman
 
1985 Buick Grand National
quote:
DevilDeVille: niih, sain eelmise posti kirjutet, kui konkreetne vastus saabus:

Hello!
We have Fel-Pro MS96033 in stock 285 sek

Rekards
Niclas



Felpro 1200-ga pole vist lootust?
MS96037 samuti variant.
Mis ajal sa muidu tagasi jõuaksid selle tihendiga?

____________________________
Buick Century GS Stage 1
Buick Grand National Stage 2
Go Fast with Class!
18.06.2009 at 10:35
partel
  
1985 Buick Grand National
quote:
DevilDeVille: niih, sain eelmise posti kirjutet, kui konkreetne vastus saabus:

Hello!
We have Fel-Pro MS96033 in stock 285 sek

Rekards
Niclas


http://www.usparts.fi/

Otsingu järgi laos olemas. 32.50 Eur. Küsi Partsud läbi, äkki riiulis (s.h. aastaid vedelenud :)).
Või keegi toogu soomest ära vms.

96037 ka olemas. 31 E.



____________________________
_
18.06.2009 at 10:41 1 edit. Last edited 18.06.2009 at 10:42 by partel
vlzman
 
1985 Buick Grand National
96033 tellitud partsust :)
kas ta ka peab ja sobib--ei tea

____________________________
Buick Century GS Stage 1
Buick Grand National Stage 2
Go Fast with Class!
18.06.2009 at 10:55
partel
  
1985 Buick Grand National
Saad ikka homse kaubaga? Täna hakkab ju Soomes jaanipäev...

BTW, summitis on 037 kohta kirjas, et 1200 asendaja

Milline see vana oli, kas ainult kaane ja SL vahel ribad või SL alt läbi? Selle 033 kohta paksust kirjas polnud, kas stock on ka 60?

____________________________
_
18.06.2009 at 11:28
vlzman
 
1985 Buick Grand National
quote:
partel: Saad ikka homse kaubaga? Täna hakkab ju Soomes jaanipäev...

BTW, summitis on 037 kohta kirjas, et 1200 asendaja

Milline see vana oli, kas ainult kaane ja SL vahel ribad või SL alt läbi? Selle 033 kohta paksust kirjas polnud, kas stock on ka 60?

Ribad olid SL ja tihendi vahel ainult, teine pool sile, ei tea stocki paksust, see ongi probleem.
Edit: Lisasin ka 96037 ka igaks juhuks tellimusele, eks saab mitut varianti katsetada.

____________________________
Buick Century GS Stage 1
Buick Grand National Stage 2
Go Fast with Class!
18.06.2009 at 11:49 2 edits. Last edited 18.06.2009 at 11:53 by vlzman
partel
  
1985 Buick Grand National
Mõtlesin:

http://www.summitracing.com/parts/FPP-1200/

2 eraldi eraldi tihendit

vs

http://www.summitracing.com/parts/FEL-MS96033

"Valley pan" - eeldan, et valley on lifter valley, ehk "org" V-mootoril. S.t "pann" ühes tükis.

Kas poltide momenti ikka tead? Kasutatakse stocki või mõnda teist?


____________________________
_
18.06.2009 at 12:18
vlzman
 
1985 Buick Grand National
quote:
partel: Mõtlesin:

http://www.summitracing.com/parts/FPP-1200/

2 eraldi eraldi tihendit

vs

http://www.summitracing.com/parts/FEL-MS96033

"Valley pan" - eeldan, et valley on lifter valley, ehk "org" V-mootoril. S.t "pann" ühes tükis.

Kas poltide momenti ikka tead? Kasutatakse stocki või mõnda teist?


nii 96033 kui ka 96037 mõlemad on valley pan. Moment on teada, soovitatakse 28-30 ft/lbs

____________________________
Buick Century GS Stage 1
Buick Grand National Stage 2
Go Fast with Class!
18.06.2009 at 12:31
partel
  
1985 Buick Grand National
Pingutusjärjekord siis ka ikka keskelt väljapoole. Alguses vast kergelt mingi 10 lb-ft ring peale. Viimane ring peaks olema eelmisega võrreldes miski +20 lb-ft, muidu ei ületa hõõrdejõudu, klikib liiga vara ja tegelikult ei ole õige pinge peal.

Ja lase siis seista silikooni pärast. Ja siis pinguta üle. Näiteks Eedu SL panime ka 30 vms oligi, öö läbi tahenes ja hommikul võis näpuga keerata...


____________________________
_
18.06.2009 at 12:59
Fog
 
1985 Buick Grand National
Ma võin ääremärkusena lohutuseks öelda, et sa pole ainus:)

F@ilma esimese simmerita tänaõhtuse seisuga.

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
18.06.2009 at 20:42
vlzman
 
1985 Buick Grand National
quote:
Fog: Ma võin ääremärkusena lohutuseks öelda, et sa pole ainus:)

F@ilma esimese simmerita tänaõhtuse seisuga.

Lõikaks vasest välja :lol
Sorry võllanalja pärast, pane pilt, milline see välja näeb, mul mingisugune simmer kodus vedeleb, küll BBB oma aga mine sa tea.

____________________________
Buick Century GS Stage 1
Buick Grand National Stage 2
Go Fast with Class!
18.06.2009 at 22:41
Fog
 
1985 Buick Grand National
quote:
vlzman:Lõikaks vasest välja :lol
Sorry võllanalja pärast, pane pilt, milline see välja näeb, mul mingisugune simmer kodus vedeleb, küll BBB oma aga mine sa tea.
Tulin just garaazist ning natuke parem tunne juba. Nimelt koosneb simmer kahest tihendavast osast. Välimine hoiab pa*a väljas ja sisemine õli sees. Välimisest olin damperit peale pannes poolkuu välja lõiganud ja sisemise tihendi vahele saanud. Koukisin selle välja ning panin uuesti kokku. Õli tundub sees püsivat, aga kauaks on küsimus. Lisaks teeb vända ots ilusaid poognaid koos damperiga. Ega kauaks vist seda mootorit enam pole.
Homme vaatab, kas Oldsil laos midagi vedeleb.

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
18.06.2009 at 22:47
partel
  
1985 Buick Grand National
Eeldusel, et kõik läheb hästi ja oled võistluskorras:

80% stressi tuleb sellest, et on esimene võistlus. Taktika viimistlemise asemel võiks mõelda rohkem suuremate ämbrite vältimisele. Pole vaja midagi tõestada ega saavutada, üliatraktiivse turbo-Buickiga osalemine on juba väga suur saavutus ja muidu kõva sõna!

Plaane pole mõtet teha, sest kunagi ei lähe nii nagu plaanitud, lihtsalt kohale tulla ja vaatab/improviseerib vastavalt olukorrale.

Ei ole mõtet pead vaevata, et mida võitjaintervjuu ajal rääkida (mida arvatavasti tuleb teha :)), muidu avastad Evelyni juures, et teh pass jäi koju. Ikka step-by-step:

*Autodokumendid ja juhiluba kaasas
*Õigel ajal kohale jõuda
*Regamine ja tech läbida (+100 punki)
*Q sõit teha (+100 p)
*Siis vaatab edasi

Ja ikkagi arvestada, et ka 9 sek auto saab 16 sek auto käest pähe, kui stardis kuskilt midagi tilgub. Seadistamisest tähtsam on elementaarse tehnilise praagi vältimine.


____________________________
_
19.06.2009 at 08:29
Olds
  
1985 Buick Grand National
Tund aega tagasi, meie töökojas...








____________________________
Premium Performance - Ameerika autode varuosad,remont,race osad & custom mootorite ehitus
Tim McAmis ametlik partner
COMP Performance Group brändide ametlik ainumaaletooja baltikumis
19.06.2009 at 15:43 1 edit. Last edited 19.06.2009 at 15:43 by Olds
viplala
1985 Buick Grand National
quote:
partel: Eeldusel, et kõik läheb hästi ja oled võistluskorras:

80% stressi tuleb sellest, et on esimene võistlus. Taktika viimistlemise asemel võiks mõelda rohkem suuremate ämbrite vältimisele. Pole vaja midagi tõestada ega saavutada, üliatraktiivse turbo-Buickiga osalemine on juba väga suur saavutus ja muidu kõva sõna!

Plaane pole mõtet teha, sest kunagi ei lähe nii nagu plaanitud, lihtsalt kohale tulla ja vaatab/improviseerib vastavalt olukorrale.

Ei ole mõtet pead vaevata, et mida võitjaintervjuu ajal rääkida (mida arvatavasti tuleb teha :)), muidu avastad Evelyni juures, et teh pass jäi koju. Ikka step-by-step:

*Autodokumendid ja juhiluba kaasas
*Õigel ajal kohale jõuda
*Regamine ja tech läbida (+100 punki)
*Q sõit teha (+100 p)
*Siis vaatab edasi

Ja ikkagi arvestada, et ka 9 sek auto saab 16 sek auto käest pähe, kui stardis kuskilt midagi tilgub. Seadistamisest tähtsam on elementaarse tehnilise praagi vältimine.



Ma lihtsalt huvipärast küsin, miks peab olema juhiluba kaasas, või kui peab, mis see võistlustesse puutub?
19.06.2009 at 23:40
partel
  
1985 Buick Grand National
quote:
viplala:Ma lihtsalt huvipärast küsin, miks peab olema juhiluba kaasas, või kui peab, mis see võistlustesse puutub?
Formaalne nõue Juhendist:

3.1. Võistlusest võib osa võtta vastava kategooria kehtivat juhiluba omav isik. Võistleja peab tundma võistlusreegleid ja neid aktsepteerima.

Teatavasti juhtus ühel Tartu üritusel väike instident vähekogenud juhiga. FMCE korraldatud dragi koolituse seminari eel saigi BHRA võtmeisikutega asja arutatud just litsentsisõitude teemal. Näiteks karmimates klassides on teatud minimaalse aja ja kiiruse saavutamise nõue enne kui üldse litsentsi saad.

Isiklikest kogemustest võin öelda, et kõige mugavam on 600 hj vabalthingav, Raadil sõitsin 800 hj ujuvate slikkidega Eesti esimese 10 sek aja ja käed-jalad olid tööd täis, B-kat juhiloaga pole seal midagi pistmist. Päästis lihtsalt Lauri 500 hj Camaroga uisutamise kogemus, B-katiga inimene tänavalt oleks rullinud.

Piir võiks olla näiteks 11.5, pisut aeglane, aga ka turvakaare nõude piir.



____________________________
_
19.06.2009 at 00:05
vlzman
 
1985 Buick Grand National
Niii, kurvad uudised. Peale pikka ja väsitavat päeva tulemus endiselt null. Kõik õigete asjadega kokku pandud ja mahlad ikka segi. Ehk nüüd kui kõik muud tegurid on välistatud, on põhjust arvata, et kusagil silindriseinas on mõra. Asi, mida sai kõige rohkem kardetud ja ka siiani välistatud. Pühapäeval plokk paljaks ja arvatavasti siis hülssimisse. Edasised update'id siis peale esimesi tulemusi. Mul ei saa rohkem kahju olla, et JÄLLE võistelda ei saa, aga annan endast kõik, et siiski järgmisel võistlusel rivis olla. Seniks tuleb teistele kaasa elada.

____________________________
Buick Century GS Stage 1
Buick Grand National Stage 2
Go Fast with Class!
19.06.2009 at 00:37
tqhq.ee foorum : Minu auto : 1985 Buick Grand National   .. 4 5 6 7 8 9 10 ..  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.