register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : K: Kas keegi on müünud autot välismaale tšeki vastu?   1 2  
Poster Message
mambr
K: Kas keegi on müünud autot välismaale tšeki vastu?
Pakutakse head raha, aga tuli tšekk ja pank kontrollib, ning kui on ok, siis on raha arvel. Maksma peab aga pangale ette kontrolli eest ja u 2-4000.- maksab. Aga kui tšekk on kehtetu, siis rahast ilma... Samas, kui kõik ok, siis saan auto väga hea hinnaga müüdud. Autot tahetakse alles siis, kui raha on meie arvel... Summaks 10 000 EUR, teadmiseks ette.

Kas see võib olla mingi skeem, millele ma pihta ei saa või on see ok praktika, et nii on ennegi tehtud?
Kui kellegil on kogemusi, siis palun jagage.

Tänud,
Margus

____________________________
Chevy ja Pontiac Trans Sport minivanide(1990-2005) uued ja kasutatud varuosad ning remont ja hooldus: Tartu Lääne 24A: 56 632 532
16.05.2009 at 14:03
Vanaisa
  
Moderator
K: Kas keegi on müünud autot välismaale tšeki vastu?
lase ära kontrollida - mis skeemi seal ikka olla saab, kui enne raha laekumist autot ei taheta.
Igaks juhuks tõmba raha arvelt kohe välja kui laekub - juhuks, kui kodanik kavatseb tsheki annuleerida.
16.05.2009 at 14:11
Bandit
K: Kas keegi on müünud autot välismaale tšeki vastu?
Mingi aeg tagasi tegutsesid küll sarnase teemaga petturid , isegi uudistest käis läbi, Skeem oli kuidagi nii , et pakuti samamoodi ostu tšeki vastu hea hinnaga ja siis nagu kogemata saadeti suurem tšekk kui oli kokkulepitud ja siis oli palve , et tagasi saadetaks see vahe summa ja tsekk loomulikult oli ise kehtetu. Endalegi tuli selline pakkumine mis tundus kohe kahtlane.
16.05.2009 at 14:30
Vanaisa
  
Moderator
K: Kas keegi on müünud autot välismaale tšeki vastu?
nojah, see vana trikk ja eeldab, et õnnejunnis müüja hea hinna juures ei hakka tshekki kontrollima.
16.05.2009 at 14:56
mambr
K: Kas keegi on müünud autot välismaale tšeki vastu?
Jah, aga point selles, et kontrollimine on vastavalt summale 2-4 tuhat krooni (EP teenustasu) ka sel juhul, kui tšekk kehtetu! A miks peaks keegi saatma kehtetu tšeki ja siis ootama, et kontrollid ära ja siis saab ta naerda või? Jabur ju. Praegu on nii, et kui seal ongi raha ja see arvele kantakse, siis teenustasu võetakse summast, kui on kehtetu, siis kaotan kontrollimise teenustasu. Kui seal ikkagi on reaalne raha taga, kas siis saab hiljem tekkida auto üleandmisel mingi vaidlus ja siis küsitakse mingi raha hoopis minult? Kõlab jaburalt, et tõsi olla: Maksavad ju autot nägemata ja veel üle turuhinna ka...


____________________________
Chevy ja Pontiac Trans Sport minivanide(1990-2005) uued ja kasutatud varuosad ning remont ja hooldus: Tartu Lääne 24A: 56 632 532
16.05.2009 at 16:06
Astro SS
K: Kas keegi on müünud autot välismaale tšeki vastu?
Tseki saab ka kehtetuks kuulutada paar nädalat hiljem ....... .rolleyes



Minu soovitus: hoia sellistest tegelastest eemale

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
16.05.2009 at 18:21
stihl
  
K: Kas keegi on müünud autot välismaale tšeki vastu?
quote:
mambr: A miks peaks keegi saatma kehtetu tšeki ja siis ootama, et kontrollid ära ja siis saab ta naerda või? Jabur ju.

See point ongi, et mängitakse sellele, et äkki ei ole Sul raha lasta seda kontrollida või Sa ei soovi lihtsalt kulutada...
Ostja ei kaota ju pea midagi.
Ja 10est tehtud pakkumisest üks ikka näkkab...
Masu ajal ikka tekib igasugu uusi ideid. (ntx paned kassa sularahaga jooksu jne...)
16.05.2009 at 20:25
mambr
K: Kas keegi on müünud autot välismaale tšeki vastu?
Aga asi selle, et ta saadab muudkui meile, et kas on juba raha arvel! Ta ei ootagi midagi enne kui mul raha käes! Alles siis tahab, et auto teele paneksin... See panebki mõtlema, et ehk pole pettus. Ta ju ei võida midagi, kui ma kontrollida lasen ja raha arvele tulebki. Pangast öeldi ka, et üldiselt on sellistel tšekkidel ikka ka raha taga. Ja kui raha arvel, siis ta seda ju enam tagasi ei saa!?

____________________________
Chevy ja Pontiac Trans Sport minivanide(1990-2005) uued ja kasutatud varuosad ning remont ja hooldus: Tartu Lääne 24A: 56 632 532
16.05.2009 at 20:32
stihl
  
K: Kas keegi on müünud autot välismaale tšeki vastu?
quote:
mambr: Aga asi selle, et ta saadab muudkui meile, et kas on juba raha arvel! Ta ei ootagi midagi enne kui mul raha käes!

Ka pätitöö tegemine nõuab tänapäeval turundust....:)

P.S. Mis selle tsekiga jamamise point üldse on, sellele oled mõelnud...?
Mina ostsin välismaalt auto niimoodi, et kandsin raha üle ja kogumoos: mispeale müüja vaatas oma pangaarvet, ajas paberid korda ja loovutas auto transpordifirmale.
Siit sinna käib ju samamoodi.
16.05.2009 at 20:40
mambr
K: Kas keegi on müünud autot välismaale tšeki vastu?
Vot see on asi, mis mind ka häirib, et miks ta ülekannet ei tee... Nagu ma näen, siis siin sellise kogemusega inimesed puuduvad, aga pole ka neid kes petta saanud (või ei hakka seda keegi tunnistama). Ma siis ilmaselt ka ei riski.

____________________________
Chevy ja Pontiac Trans Sport minivanide(1990-2005) uued ja kasutatud varuosad ning remont ja hooldus: Tartu Lääne 24A: 56 632 532
16.05.2009 at 20:51
Martin460
K: Kas keegi on müünud autot välismaale tšeki vastu?
Kas keegi saab sinu arvelt raha tagasi võtta kui see on juba sinu arvel?



____________________________
Plymouth Roadrunner 440 SixPack FB-s grupp: Kroomimine
Chrysler 300C 2007
16.05.2009 at 21:48
Astro SS
K: Kas keegi on müünud autot välismaale tšeki vastu?
quote:
Martin460: Kas keegi saab sinu arvelt raha tagasi võtta kui see on juba sinu arvel?


Eesti olukorda ei tea aga Meerikas saab mingi aja pärast (ca 2 nädalat) tseki kuulutada kehtetuks ja raha võetakse sinu arvelt ära !!!

Vähemalt sellise skeemiga on meeriklased mitu korda lutti saanud

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
16.05.2009 at 21:56
Riho
K: Kas keegi on müünud autot välismaale tšeki vastu?
quote:
Astro SS:
quote:
Martin460: Kas keegi saab sinu arvelt raha tagasi võtta kui see on juba sinu arvel?


Eesti olukorda ei tea aga Meerikas saab mingi aja pärast (ca 2 nädalat) tseki kuulutada kehtetuks ja raha võetakse sinu arvelt ära !!!

Vähemalt sellise skeemiga on meeriklased mitu korda lutti saanud


Nii peaks see ka meie maal olema.
16.05.2009 at 22:20
Vanaisa
  
Moderator
K: Kas keegi on müünud autot välismaale tšeki vastu?
nojah, seda ma ju räägingi - kui raha arvel, tõmba ta sealt ära ja asi korras - rahustuseks võid ju üldse arve lõpetada ja uue teha.
Meenutan teile nooniustele, et välismaal pole netipangast raha ülekandmine mitt üldsegi tavaline, nagu meil...
Ses suhtes me ikka ruulime. Minu kogemuse järgi ei saa sa mikis isegi liiklustrahvi arvega maksta - vaja tshekk saata.
16.05.2009 at 02:16
Tank1
K: Kas keegi on müünud autot välismaale tšeki vastu?
Tere, otseselt autot pole müünud tšeki vastu.Palka maksti tšekkides.Sealpool oli tšekiraamat väga popp.Raha oli oluliselt lihtsam tšekina eraldada.Edasi on see juba tšeki saaja mure, kuidas see reaalseks rahaks teha.
Kahjuks miinus ongi see, et kui tšeki laed oma panka, siis raha paistab arvel küll olevat, aga kuni kahe nädala jooksul võid sellest rahast ilma jääda oma kontol.Tšekk on ilma katteta ja see raha on läinud.Kontrollimine võtab päris pikalt aega mujal.Riigisiseselt üks nädal ja eri riikide vahel rohkem.
Vanaisal on selle ülekande koha pealt mujal maailmas õigus...aga kui oled võtnud raha välja, mis tegelikult katteta, on su konto miinuses ja oled ise panga ees võlglane, mitte tšeki saatja.
Kui vähegi võimalik, siis hoiduksin.

____________________________
different day,..... shit
17.05.2009 at 09:42
peep
 
Moderator
K: Kas keegi on müünud autot välismaale tšeki vastu?
Ise olen ostnud autot tsekiga, sest müüjafirma ei saanud juriidilistel põhjustel minult pangakannet vastu võtta teatud summast alates ja see tõesti ongi nii - uurisin ka ise seaduseid. Mis riskid seal saaja poolel on, ei oska täpselt arvata aga ehk siit on abi: http://en.wikipedia.org/wiki/Cheque#Cashier.27s_cheques_.26_banker.27s_drafts Minu pangatsekk muutus rahaks ostja arvel ca. nädalaga.

Müüja kohta netis infot pole ? Või analoogsete skeemide kohta ? Üldiselt taevast hea hinnaga ostjad ei kuku, eriti turu hetke seisus. Erand võib olla vaid, kui Sul on eriline kaup, mida on raske leida - näiteks väga väikese ls unikaalne auto vms.


17.05.2009 at 10:16 1 edit. Last edited 17.05.2009 at 10:17 by peep (Moderator)
indrek ilves
  
K: Kas keegi on müünud autot välismaale tšeki vastu?
Tere Margus,

Võid nii proovid.
Lepid ostjaga kokku, et auto saadad 2 nädalat peale raha laekumist ehk peale seda aega kui ostjal on võimalus tsekk tühistada.
Siis ei tohiks Sa kuidagi oma rahast / autost ilma jääda.

i.

____________________________
El Camino '85
300C '04
17.05.2009 at 12:52
vr_
  
K: Kas keegi on müünud autot välismaale tšeki vastu?
Kui miski on liiga ilus, et olal tõsi, siis tavaliselt ongi jama majas.

Miks see müüja sind niivõrd usaldab, et saadab 10k euri tsheki lihtsalt ilusate silmade eest?

Päris naljakas kuidas sa üritad ennast veenda, et kõik paistab nii aus ja tore.
Müüja jutt, mainitud liiga hea summa jms viitab kõik mingile cräppile.. tänase masu ajal on ilmselt odavamaid autopakkumisi jalaga segada..

Kui sa tõesti tahad seda õppetundi läbi viia, sisi
Uuri välja pangast, et mis hetkel on see viimane aeg kus tehingut saab tagasi pöörata ja ennem seda ära saada seda autot mitte kuskile.
Küsi pangast kohe kirjalik kinnitus selel kohta, et nemad lubavad sulle selleks ja selleks kuupäevaks enam raha ära võtta ei saa.. muidu arvab iga suvatöll õhust umbes :)


____________________________
Imperialist 71
18.05.2009 at 08:40 1 edit. Last edited 18.05.2009 at 08:42 by vr_
Cha
  
K: Kas keegi on müünud autot välismaale tšeki vastu?
oo püha lihtsameelsus - Issand, Sa näed seda pealt ja ei mürista (või kuidas see täpselt oli)

Loe soome foorumeid: keegi pole müünud autosid välismaale tsheki vastu, paar ütleme "vähem tarka" on aga kinkinud tsheki vastu!

*99,999 % on see pettus
*loomulikult ta meilib Sulle hästi tihti ja kiiresti ja survestab Sind, et Sul
-poleks aega loogiliselt mõelda ja läheks juhe kokku
-juhe on koos ja lisaks on rõõmujoovastus, et auto müüdud
-Sa saadaks kähku auto ära, maksaks ise transa,pankes paberid kullerisse oma raha eest ja... tema pöörab siis tsheki tagasi
*foorumlaste hoiatused tsheki tagasipööramisest on aga 111 % tõsi

Unusta kogu jama - ükski normaalne inimene ei maksa täna ka läänes enam tshekiga
Müün mitut autot ja mul on selliseid pakkumisi ca 2 tk nädalas, isegi ei loe lõpuni, delet-klahv on sõber.

____________________________
Dr. Mopar is far better than any other doctor.
Try our new Hemiagra and Hemialis medicines: e-body, b-body or eb-body to distress or smthng like that :)
We are not responsible, if You will get long term heavy addictv8ion after.
18.05.2009 at 00:52 1 edit. Last edited 18.05.2009 at 00:55 by Cha
mambr
K: Kas keegi on müünud autot välismaale tšeki vastu?
Vot ja ma ise ka usun, et jama, aga uurisin lisaks. Hansast ka täna öeldi, et risk liiga suur ja nemad ei soovita, sest erinevates maades see tühistamise aeg erinev, a pikim oli nende meelest 6 kuud!!! Niiet tõenäoliselt asi jama. Autoks on muidu custom värviga Carlos Sainze Celica. Seepärast võis hetkeks uskuda hea pakkumise põhjuseks auto haruldust. Aga tänud vaeva eest ja hetkel juba kindel, et ma ei hakka omal nahal uurima, kas saaks petta või mitte ;)

____________________________
Chevy ja Pontiac Trans Sport minivanide(1990-2005) uued ja kasutatud varuosad ning remont ja hooldus: Tartu Lääne 24A: 56 632 532
20.05.2009 at 22:53
Madlobster
K: Kas keegi on müünud autot välismaale tšeki vastu?
Mis saab juhu kui teed mingisse suva panka omale konto ala marfinpank, big või mis iganes. Lased raha arvele ja võtad kohe välja nagu siin soovitati ning see järel arve kinni.
20.05.2009 at 00:53
MitsuPower
 
K: Kas keegi on müünud autot välismaale tšeki vastu?
ma müütasin oma riisiraketti ka mobile.de-s küll neid tsekiga pakkumisi tuli mis kole. Lubati tsekk teele panna aga autost suurt midagi ei tahetud teada. Üks tsekk saabuski ma ei viistinud isegi kontrollima minna. tahtsin saada 3800eur aga tsekk saabus 9100 naela:D
Rääkisin oma tuttavaga ka pangast ja see ütles, et see ilmselt bullshit.
21.05.2009 at 14:25
peep
 
Moderator
K: Kas keegi on müünud autot välismaale tšeki vastu?
Siin käib jutt ilmselt isklikest tsekkidest ?

Pangatsekiga on asi natuke teine, ainus võimalus tagasi võtta on, kui saaja pole teda 3 kuu jooksul rahaks teinud.
21.05.2009 at 15:06
Jesper
 
K: Kas keegi on müünud autot välismaale tšeki vastu?
No aga usaldus pangatšeki vastu on ju jälle täpselt nii suur kui on usaldus panga vastu kes selle väljastas? Ma ükskord kammisin ebays tükk aega mingi tegelasega, stiilis et jah selline riik nagu Estonia ja selline pank nagu Ühispank on täiesti olemas, isegi päris suur pank teine ja polegi veel kõhtu püsti keeranud jne. Käisin isegi pangas uurimas, et mida teha ja nad umbes ohkasid seal et järjekordne ullike tahab netist osta midagi ja teatasid sama et kui tahad tšekki tagasi keerata siis paluks kõigepealt seesamune tšekk lauale panna :)

Lõpuks probleemi algpõhjus oli hoopis UK mingi väikelinna pangakontori ametnik, kes nime Estonia kuuldes oli gloobuse välja otsinud, riigi asukoha lokaliseerinud ning pärast aru saamist, kuhu kanti see jääb, rahusteid neelama hakanud. Kui veel klaviatuuril Ü täht puudus, siis oli lausa kliinilise surma äär saabunud. Hea et meil mingit Jüriööõnneääre panka pole vms.

Ühesõnaga lühidalt kokku võttes ma pakuks oma empiiriliste kogemuste põhjal et kogu see tšekimajandus on asi, mille pangad nii siin kui sealpool piiri pigem ära unustada tahaks fraudide ja üleüldise jura kõrge protsendi tõttu tehingutest, ja mul pole andmeid et see oleks põhjendamatu. Sa võid ju kavaldada omaarust nii või naa, arve kinni jne, aga ma kahtlen sügavalt kas inimesel tänavalt õnnestub võita kogenud pettureid nende enda mängus. Seda raha, mille sa võibolla kättegi saad, ei ole pettur mitte kunagi mängu pannud, tal on raudselt mitu puhvrit vahel veel,varastatud krediitkaardid, võltsitud tšekid/ID-d vms, seega selle raha kaotab mingi pank kuskil ja võid kolm korda arvata kelle käest nad seda esimesena küsima tulevad.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
21.05.2009 at 16:01 3 edits. Last edited 21.05.2009 at 16:05 by Jesper
wirx
  
K: Kas keegi on müünud autot välismaale tšeki vastu?
olenevalt tshekki kodu pangast on võimalik see tshekk mõne nädala jooksul tühistada, ise sain ka paar tsheki pakkumist kui kunagi mobiles autod müüsin, 99% pettu värk

____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
21.05.2009 at 17:16
tqhq.ee foorum : Vaba teema : K: Kas keegi on müünud autot välismaale tšeki vastu?   1 2  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.