register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Autod : Full-size kastikad, tahaks arvamusi   1 2 3 4 5  
Poster Message
Astro SS
Full-size kastikad, tahaks arvamusi
Midagi sellist? Fjord 350

Sellel on sillamajandus ja putka OK, aga mootor ei ole minu lemmik.. kvalifitseerub mõtetu nuia alla :D

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
01.11.2009 at 23:57 1 edit. Last edited 01.11.2009 at 23:59 by Astro SS
hulkur
Full-size kastikad, tahaks arvamusi
quote:
Astro SS: Ma arvan, et isegi pika raamiga Ram'i teljevahe jääb väheks korraliku maja jaoks.


Maastikusuutlikus ja normaalne küttekulu sobivad hästi kokku sellisel kombinatsioonil: 3.54 peaülekanne ja 35 rehv.

Kui 2+2 inimest ja pikad otsad, siis Ram'i kabiin '94-02 (eriti tagaiste) ei ole just parim valik, tuleks pigem vaadata tõeliste crewcab'ide poole

Peaülekanded ja rehvid on kõik vahetatavad/muudetavad, seega "dela tehniki". Hetkel on oluline kontseptsioon. Ühest küljest sümpatisserib rohkem Dodge, kuid teisalt suure kabiiniga on enam saadval Forde, õigemini ainult Forde ongi. Dodged on kõik need mõttetud poolteistkabiinid, millest saaks ainult arendada täisintegreeritud maja, mis on jälle kallim ehitada, kuid lõppkokkuvõttes ilmselt oleks mugavam...
02.11.2009 at 00:00
hulkur
Full-size kastikad, tahaks arvamusi
quote:
Astro SS: Midagi sellist? Fjord 350



Jah, see on üks neist mis on endalegi silma jäänud...
02.11.2009 at 00:01
hunt
 
Full-size kastikad, tahaks arvamusi
Olles ka lugenud natuke 4X4 foorumi ''klassikat'' - kahtlustan, et herr hulkuril plaan kuhugi pikemaks ajaks soojemate maade poole liigelda ...

Mina kaaluks küll mingi 4x4 van'i soetamist selleks elujuhtumiks.
Ja vabandage väga, USA autode foorumikaaslased - hoopiski mingi euro või japsi päritolu.
Selleks otstarbeks ikka neil olulisi plusse - varuosade saadavus, kütusekulu, jne, ....

____________________________
EX Corvette C5 Procharged - 1/4 mile 11,0 ... piima järgi käimiseks oli kõva küll
02.11.2009 at 00:09
Astro SS
Full-size kastikad, tahaks arvamusi
Meerikas on mitu taati oma Extended cab Ram'ile jupi teisest kabiinist otsa keevitanud.

Kunagi käis endalgi peast läbi ,et enda 4 ukselisele keevitada otsa 2 ukeslise pika kabiini tagumine ots (mõned jupid on isegi juba varutud), tulemus oleks nagu super MegaCab, kus tagumised tegelased saaks jalad täiesti sirgu lükata. Kuna ma sõidan enda liikuriga nii vähe siis ei ole sel asjal minu jaoks jumet.

Kui on soovi, võin mõne pildi pikendatud putkadest e-kirjakasti saata ( ei viitsi neid kuskile laadida,et siin saaks neid näha)

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
02.11.2009 at 00:10
mart050
Full-size kastikad, tahaks arvamusi
Islandilt peaks saama paraja 4x4 Econoline tooriku mida vastavalt soovile kämperiks kohandada päris soodsalt, neid seal omajagu:)
Seal pupu suurem kui meil:D

____________________________
Daily Forester XT 06' 5MT
History: 89´G20 Sherrod, 94´E150 Mark III, 95´G20 D Starcraft GT, 93´G20 D Starcraft GT, 92´E150 Chateu, 92´Le Baron LX, 03´Sebring LX, 99´ Montana LX, 92´Bonneville SSE, 97´ Grand Prix GTP Supercharged
02.11.2009 at 00:12 1 edit. Last edited 02.11.2009 at 00:14 by mart050
hunt
 
Full-size kastikad, tahaks arvamusi
quote:
mart050: Islandilt peaks saama paraja 4x4 Econoline tooriku mida vastavalt soovile kämperiks kohandada päris soodsalt, neid seal omajagu:)
Seal pupu suurem kui meil:D
... ja siiatassimisekulu on ?

____________________________
EX Corvette C5 Procharged - 1/4 mile 11,0 ... piima järgi käimiseks oli kõva küll
02.11.2009 at 00:16
Astro SS
Full-size kastikad, tahaks arvamusi
quote:
hunt:
quote:
mart050: Islandilt peaks saama paraja 4x4 Econoline tooriku mida vastavalt soovile kämperiks kohandada päris soodsalt, neid seal omajagu:)
Seal pupu suurem kui meil:D
... ja siiatassimisekulu on ?

Suhteliselt odav, ainult küttekulu kui omal jalal tuled.

NB! tuleb lihtsalt oodata millal lomp ära jäätub :devil

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
02.11.2009 at 00:21
hulkur
Full-size kastikad, tahaks arvamusi
Härrased veelkord... BUSS ON VÄIKE... been there, done that! Kuhu k****t ma panen bussis mugavalt 4 magamiskohta, dušširuumi/WC koos veepaakide ja boileritega, köögi, panipaigad paari kuu elamise jaoks, tehnilised abivahendid jne. jne. Ja nii, et jääks üle ruumi liikumiseks ka... no ei pane...

Jah herr hunt, on olnud kaalumisel ka erinevad wehrmachti sõidukid:



ja riisiraketid:



millele mu sümpaatia ilmselt kuulukski, AGA, neil pole ühelgi mõistlikku kandejõudu ja teljevahet või siis on tegu juba päris veoautodega. Optsioon oleks hädapärast veel VW LT45 4x4, aga selle veermik on veel eksootilisem kui suvalisel jänkil.

Ahjaa, lisaks on kriteeriumides kirjas automaatkast ja konditsioneer...

02.11.2009 at 00:35 2 edits. Last edited 02.11.2009 at 00:42 by hulkur
Fog
 
Full-size kastikad, tahaks arvamusi
Vaata nüüd korra selle F350 või Dodge kabiini lõpust kuni tagasillani olevat sendimeetrit. No 2x niipalju saab vast taha overhangi teha, aga see on mannetult pisike neljale mõneks kuuks.

Kui täispikk-täiskõrge Van pisike on, siis on ainuke reaalne võimalus rwd motorhome 4wd-ks ehitada. Vahekast, mõned kardaanid, talasild.



____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
02.11.2009 at 01:04
tfr
 
Full-size kastikad, tahaks arvamusi
Kastika+putka puhul kaotad Sa ligi meetri tagaistmele - vani/motorhome puhul saad reisijad mööda putkat laiali istuma laotada.
02.11.2009 at 01:13
KaroK
Full-size kastikad, tahaks arvamusi
quote:
hulkur: Härrased veelkord... BUSS ON VÄIKE... been there, done that! Kuhu k****t ma panen bussis mugavalt 4 magamiskohta, dušširuumi/WC koos veepaakide ja boileritega, köögi, panipaigad paari kuu elamise jaoks, tehnilised abivahendid jne. jne. Ja nii, et jääks üle ruumi liikumiseks ka... no ei pane...

ja kuhu sa "Full-size kastikal" need asjad paned ?
02.11.2009 at 01:35
Andrus BHRA
 
Full-size kastikad, tahaks arvamusi
Kuule, tule vaata, mul siin Tallinna külje all üks väike plastitehas ja juhtumisi muuhulgas ka kastikate kasti kinnitatavaid campereid toodame. Ma ei tea, aga meie mudelil küll magamiskohad 4´le, peldik-dušš, köögijutud jne., kokku 7m2 pinda. Üks ootab just transporti, saaksid oma käega kohe katsuda. Kuna siin valmistame ainult tooriku, siis saaksid ka sisu oma äranägemise järgi teha. Juhul kui vajad mingeid väliseid muudatusi, siis saab ka seda alati modifitseerida!
02.11.2009 at 01:46
dodge
Full-size kastikad, tahaks arvamusi
02.11.2009 at 10:12
mart050
Full-size kastikad, tahaks arvamusi
quote:
hunt:
quote:
mart050: Islandilt peaks saama paraja 4x4 Econoline tooriku mida vastavalt soovile kämperiks kohandada päris soodsalt, neid seal omajagu:)
Seal pupu suurem kui meil:D
... ja siiatassimisekulu on ?

Islandilt Norrasse polnud ülemõistuse ja sealt meile banaaniasse saab vajadusel ise ka sõita.

____________________________
Daily Forester XT 06' 5MT
History: 89´G20 Sherrod, 94´E150 Mark III, 95´G20 D Starcraft GT, 93´G20 D Starcraft GT, 92´E150 Chateu, 92´Le Baron LX, 03´Sebring LX, 99´ Montana LX, 92´Bonneville SSE, 97´ Grand Prix GTP Supercharged
02.11.2009 at 10:45 1 edit. Last edited 02.11.2009 at 10:47 by mart050
Astro SS
Full-size kastikad, tahaks arvamusi
Ninata motorhome puhul võidad sa kogupikkuses ca 1.5 meetrit tavalise kastika suhtes

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
02.11.2009 at 10:50
Astro SS
Full-size kastikad, tahaks arvamusi
Võta toorikuks midagi sellist :



ja swappi sinna vedav esisild koos vahekastiga.

Need motorhomed põhinevad tavalistel kastikatel, ainult raamid on pisut pikendatud., sellest tulenevalt peaks silla swap olema bolt-on.

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
02.11.2009 at 10:55
hunt
 
Full-size kastikad, tahaks arvamusi
Kumb nüüd prioriteetsem on antud projekti puhul - kas läbivusvõime või elamistingimused ?

Nagu selgunud on - ilma veoka raamita (mis ka nagu ei paista sobivat) neid kahte asja hästi ühendada ei saa ?!

____________________________
EX Corvette C5 Procharged - 1/4 mile 11,0 ... piima järgi käimiseks oli kõva küll
02.11.2009 at 11:13
viplala
Full-size kastikad, tahaks arvamusi
Igal kümnel juhul annab järelveetav autosuvila silmad ette kastis olevale putkale. Samuti ei pea autot hakkama ümber ehitama. Miks sa seda teed ei lähe?
02.11.2009 at 11:34
hulkur
Full-size kastikad, tahaks arvamusi
Nõus, ninata vankri puhul on võit ca. 1,5 m eluruumi.

Samas kui võtta nüüd ntx. F-350 crewcab mõõdud (kiiruga leidsin 2007 a. mudeli omad, tõenäoliselt vanemad ei ole eriti väiksemad):

LOA 10,3m (261,8")
WB 6,8m (172,4")
CARGO 3,8m (98,6")
WIDTH 3,14m (79,9")
DRW 3,76m (95,5")

siis on mul pmst (pea-aegu) ilma pikemaks minemata juba 4 m maja pikkust, millele lisandub pmst king size sexodroom kabiini kohal. Ja tõenäoliselt ei juhtu ka mitte midagi, kui ma lähen tagant mingi 50cm pikemaks.

Kui nüüd võrrelda neid mõõte tavaliste euro automajadega, siis nende kogupikkus jääb enamasti vahemikku 6,3 -6,8m ja laius 2,3-2,5m, seega mulle tundub, et nagu mahuks küll.

Ja bussidel mida kõik millegipärast hirmasasti soovitavad on mul ju kõik mahud piiratud, kui mitte kere lõikuma hakata, aga kui lõikuma peab hakkama, siis kaotab ju buss mõtte?
02.11.2009 at 11:52 1 edit. Last edited 02.11.2009 at 11:52 by hulkur
hulkur
Full-size kastikad, tahaks arvamusi
quote:
viplala: Igal kümnel juhul annab järelveetav autosuvila silmad ette kastis olevale putkale. Samuti ei pea autot hakkama ümber ehitama. Miks sa seda teed ei lähe?

Deem, mitu korda peab kordama, KASTIS OLEV PUTKA POLE OPTSIOON, jutt on kasti ASEMEL olevast putkast. Ja mingi järelveetav jama on küll viimane mida ma tahan.
02.11.2009 at 11:54
tfr
 
Full-size kastikad, tahaks arvamusi
quote:
viplala: Igal kümnel juhul annab järelveetav autosuvila silmad ette kastis olevale putkale. Samuti ei pea autot hakkama ümber ehitama. Miks sa seda teed ei lähe?

Teades Hulkurit, siis ilmselt ta asjaga mööda asfaltteid reisima ei lähe - sellest ka soov 4WD motorhome ehitada. :)
02.11.2009 at 11:56
Daniel
 
Full-size kastikad, tahaks arvamusi
Suurem on parem...




http://www.revconmotorcoach.com/index.html

või siis



mugavust ja 4x4 suutlikust väiksest autost ei saa.
02.11.2009 at 12:07
hulkur
Full-size kastikad, tahaks arvamusi
quote:
Daniel: Suurem on parem...




No see on kontseptsioonilt juba õige...
02.11.2009 at 12:10
tfr
 
Full-size kastikad, tahaks arvamusi
Seal Revconi lehel oli selline ka veel:



02.11.2009 at 12:11 1 edit. Last edited 02.11.2009 at 12:11 by tfr
tqhq.ee foorum : Autod : Full-size kastikad, tahaks arvamusi   1 2 3 4 5  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.