register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Minu auto : Firebird Formula LT1 manuaal, 95a.   1 2 3 4 5 6  
Poster Message
BlingBling
Firebird Formula LT1 manuaal, 95a.
Terv.

Olen foorumi vana liige aga hoidnud tahaplaanile. On olnud kasutuses varem mitu usakat. Otsustasin siis oma tegemised lõpuks siia üles panna. Kõik oma lõbuks ja koduste vahenditega.

Liikuriks Pontiac Firebird Formula, 1995a, 350cid, 6 käiguline manuaal, LSD sild, sisustus täitsa räämas ja ilma igasuguste lisadeta.

Ostu kuulutus oli siin foorumis ka olemas mingil ajal. Igatahes auto tõin kodust kaugelt ja käru peal kuna mootor oli eelmiste omanike poolt peeneks lastud. Ehk siis väntvõlli saaled ringi käinud, kepsu saaledes polnud samuti mitte midagi ilusat, vänt võll lausa kõver, plokis kerged jäljed kokkujooksu tunnustega, kuid ei midagi hullu. Korralikult ilma õlita peeneks lastud. Lisaks sellele ei teadnud see mees küll mootorist mitte midagi kes selle pulkadeks võttis, kolvid kõik märgistamata ja mootori osad eri kastides laiali, ehtne kolhoosi värk. Siduriketas kah sile ehk ainult metall. Ühesõnaga hull pusle.

Mootori remonti uurisin mitmest kohast, hinnavahemik oli 1500 - 4000. Sellest loobusin hetkel. Otsustasin uue ja komplektse mootori kasuks. Kuna kohe polnud LT1 mootorit saada kaalusin sügavalt swap teha ja panna LS1 mootori. Kuid uskumatul kombel tekkis müüki LT1. 800 ühikut koos kõikide vidinatega (genekad, starterid, kondipump jne). Vedasin koju ja hakkasin agregaati vahele sobitama.

Kerel on mitmeid kriime ja tagatiival mõlgid (eelmiste käes olevat midagi kuuris peale kukkunud)

Eelmise või isegi üleeelmise omaniku pildid milline ta peaks olema, kuid ostes oli mootor vahelt puudu ja terve esiosa laiali lamutatud.



Mootori sain sellises seisus, ning muidugi kõik jõhkralt vana õliga koos:






Ning auto saabudes:

Esiklaasis mõra, seda ka uut vaja.


Armatuur laud ribadeks ja väga rabe. Sisu on üleüldse räbal, aga kõik omal ajal või natuke hiljem.


Uus mootor, mis peale läheb, eelmine omanik oli camaro ja seisnud 3a. Vahetasin siis karteri tihendi ning eemaldasin väljalaske kollektorid kuna üks polt oli sisse murdunud mida ma kätte ei saanud. Lahendus sellele on torukolled mis kinnituvad kõrval olevasse auku. Panin igaks juhuks uue õlipumba kah külge.


Kõige vasakpoolne polt oli sisse murdunud.

Õlipumba pingutus jõud 66ft. lbs. ehk 90 nm.


Sinna käib siis põhi osa. Ennem oli väga õline kogu mootori ruum, paar tundi puhastasin. Nüüd enam vähem.




Hetkel mootor juba vahel ja lappan camaro juhtmeid maha ja pontu omasid külge mootorile.
24.10.2011 at 15:02 2 edits. Last edited 01.11.2011 at 14:28 by BlingBling
hunt
 
Firebird Formula LT1 manuaal, 95a.
Eriti nunnufaatiline on esinumbri asukoht !

Edu !

____________________________
EX Corvette C5 Procharged - 1/4 mile 11,0 ... piima järgi käimiseks oli kõva küll
24.10.2011 at 19:07
BlingBling
Firebird Formula LT1 manuaal, 95a.
Kuidas muidu piirivalve kopter teab kes linna kihutab.
24.10.2011 at 22:01
BlingBling
Firebird Formula LT1 manuaal, 95a.
Mootor on peal ning näha kahte juhtmete süsteemi.

27.10.2011 at 08:44
BlingBling
Firebird Formula LT1 manuaal, 95a.
Juhtmestikuga on nüüdseks korras.

Kuid selle käigus tekkis probleem. Nimelt IAC andurid olid erinevad ning ei tahtnud juhtmeid lõikuda ja otsustasin teise mootori throttle body panna. Kuid detail nr 13 oli teistsugune. Ning küsimus: kas seda detaili on üldse vaja (mõtlen selle all seda osa millest see jahutus vedelik läbi jookseb?) ja mis selle eesmärk on.



Väheke veel oma muredest, ehk keegi vastab. Kas EGR toru peab olema ühendatud ja mis selle point on?

30.10.2011 at 11:49 2 edits. Last edited 30.10.2011 at 11:52 by BlingBling
Vanaisa
  
Moderator
Firebird Formula LT1 manuaal, 95a.
EGR ja kuidas teda süüa.
http://en.wikipedia.org/wiki/Exhaust_gas_recirculation

väga paljudel juhtudel pannakse pimedad ette ja unustatakse kogu teema - saastekama nagu ta on. Aga mingitel aastatel (vist OBD II alates ´96) võib "insert coin" tuli põlema jääda.

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
30.10.2011 at 12:01
BlingBling
Firebird Formula LT1 manuaal, 95a.
quote:

väga paljudel juhtudel pannakse pimedad ette ja unustatakse kogu teema - saastekama nagu ta on. Aga mingitel aastatel (vist OBD II alates ´96) võib "insert coin" tuli põlema jääda.

Ma leidsin mingi lehe selle kohta: http://shbox.com/1/4th_gen_EGR.html , aga väga ei saa aru, kuidas see siis eemaldatakse. Kas lihtsalt võtan EGR toru ära või peab veel midagi tegema? Kõike seda uurin, sest plaan panna toru kolled ning osadel väljalaske kollektoritel ei ole EGR-i võimalust.
30.10.2011 at 13:52
gets
Firebird Formula LT1 manuaal, 95a.
EGR'ile pimedad ette ja ajust veateated kinni.
Kui miinus paarikümne kraadiga ei sõida, siis TB jahutust pole vaja. Killimine vabastab tagasihoidlikult +5hp, tavaliselt rohkem. Aga seda detaili vist ära jätta ei saa, sest seal istub seesama IAC tükk, mis sulle tühikäigule õhku sätib.
Kõige lihtsam, kui juhtmeid lõhkuda ei taha, võta pistikutel pin'id välja ja vaheta pistikud ära :).
31.10.2011 at 16:33
BlingBling
Firebird Formula LT1 manuaal, 95a.
quote:

Kõige lihtsam, kui juhtmeid lõhkuda ei taha, võta pistikutel pin'id välja ja vaheta pistikud ära :).

Üritasin pin'id välja tõmmata, kuid need pin'ide otsad olid erinevad. Ehk siis sellest kah asja ei saanud.

Eks ma siis sulgen selle tosooliga jahutuse osa, panen pimedad ette. EGR süsteemi jätan alles, kui saan kuskilt torukollektorid, millel EGR'i võimalus olemas.
31.10.2011 at 20:30
BlingBling
Firebird Formula LT1 manuaal, 95a.
Kas keegi teab kuidas firebirdil süütelukk küljest ära käib?
05.11.2011 at 21:51
antennimees
 
Firebird Formula LT1 manuaal, 95a.
quote:
BlingBling: Kas keegi teab kuidas firebirdil süütelukk küljest ära käib?

Võtad rooli maha (eeldatavasti vaja tõmmitsat), kisud roolisamba seest ülemise kama välja (vaja vedru kokkusurujat), suunalüliti all umbes kella 2 suunas on kruvi, keerad selle välja ja tõmbad süüteluku roolisambast välja, lihtne, kui aga tegema hakata siis aega läheb esimesel korral ohtralt.

____________________________
'05 Chevrolet SSR & '03 Cadillac Escalade EXT
05.11.2011 at 22:04
BlingBling
Firebird Formula LT1 manuaal, 95a.
quote:
(vaja vedru kokkusurujat)

Milline see veel välja näeb?
05.11.2011 at 22:54
antennimees
 
Firebird Formula LT1 manuaal, 95a.
quote:
BlingBling:
quote:
(vaja vedru kokkusurujat)

Milline see veel välja näeb?

Üleval vasakul


____________________________
'05 Chevrolet SSR & '03 Cadillac Escalade EXT
06.11.2011 at 09:35 1 edit. Last edited 06.11.2011 at 10:47 by antennimees
DevilDeVille
  
Firebird Formula LT1 manuaal, 95a.
vasakul ikka :)

____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
06.11.2011 at 10:42
antennimees
 
Firebird Formula LT1 manuaal, 95a.
quote:
DevilDeVille: vasakul ikka :)

Vasakul neh, tead harjumusest autot eestpoolt vaadata ja pooled kohe automaatselt ringi keerata.

____________________________
'05 Chevrolet SSR & '03 Cadillac Escalade EXT
06.11.2011 at 10:46
BlingBling
Firebird Formula LT1 manuaal, 95a.
15" Greg Weld Motorsport alum.valuveljed 4tk.
multi bolt pattern 5x4,5(5x 114,3) ja 5x4,75(5x120,6)
tagumised veljed 15x10 , backspace 5,5"
esimesed veljed 15x7 , backspace 3,5"


Kas mahuvad minu omale alla???

Uurisin aga ei leia kuidagi.
10.11.2011 at 18:47
Martin K
 
Firebird Formula LT1 manuaal, 95a.
Ma ei usu, et 15" 4 gen autole alla läheb. Tehasest nad alla 16" rattaid alla ei saanud. Ja 10" ilmselt liiga laiad.
10.11.2011 at 19:43
gets
Firebird Formula LT1 manuaal, 95a.
Taha läheb 15" velg nibin-nabin supporti haukamata - dragi rattad omal sellised. Ette ei ole proovinud aga väga ei usu, et peale läheb. Eks natuke sõltub ka offsetist/backspace'st. Backspace numbrit offseti numbriga võrrelda ei oska :).
10" laiune velg 275 laiuse rehviga läheb Camarole taha 40 offsetiga, alla selle tuleb tiivaserva modida. Ette vist läheb sarnase offsetiga 9" laiune murevabalt. Anryol olid minu meelest kunagi f-kerel 9" rattad, mis istusid kenasti, uuri, mis tal offset oli.
10.11.2011 at 22:13
Jesper
 
Firebird Formula LT1 manuaal, 95a.
10" lai ja backspace 5,5 on ET 12.7
7" ja 3,5 on ET0

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
10.11.2011 at 22:56 2 edits. Last edited 10.11.2011 at 22:58 by Jesper
antennimees
 
Firebird Formula LT1 manuaal, 95a.
Panen tabeli ka teiste mõõtude jaoks:



____________________________
'05 Chevrolet SSR & '03 Cadillac Escalade EXT
11.11.2011 at 08:52
Jesper
 
Firebird Formula LT1 manuaal, 95a.
Ee okei, kas see tabel valetab või ma olen millestki valesti aru saanud. Minuarust ET = backspace - (velje laius/2). See tabel oleks nagu poole tolli jagu nihkes.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
11.11.2011 at 14:20 2 edits. Last edited 11.11.2011 at 14:23 by Jesper
antennimees
 
Firebird Formula LT1 manuaal, 95a.
quote:
Jesper: Ee okei, kas see tabel valetab või ma olen millestki valesti aru saanud. Minuarust ET = backspace - (velje laius/2). See tabel oleks nagu poole tolli jagu nihkes.

Loogika koha pealt on sul õigus aga sellise tabeli ma netist leidsin. Kiire võrdlus sinu andmetega andis jah erinevuse aga siiski riputasin tabeli üles.

____________________________
'05 Chevrolet SSR & '03 Cadillac Escalade EXT
11.11.2011 at 20:22
charger
Firebird Formula LT1 manuaal, 95a.
Kui velje laius on antud kummisoonest, siis backspace'l lisandub sisemise poole velje serva paksus.
11.11.2011 at 22:53
BlingBling
Firebird Formula LT1 manuaal, 95a.
Tänan info eest! Pean siis kahjuks veljed ostmata jätma, kuigi hind hea ning velg meeldis. Kui kellelgi on midagi "mangels"i taolist pakkuda, 16 tolli ja korralikke, siis oleks huvitatud. Rant võiks muidugi võimalikult lai olla.

Midagi sellist.

http://www.tyresandaccessories.com/en/wheels/wheels_details.php?model_id=47&p1=category&p2=2
http://www.tyresandaccessories.com/en/wheels/wheels_details.php?model_id=155&p1=category&p2=2
12.11.2011 at 13:32 1 edit. Last edited 12.11.2011 at 13:48 by BlingBling
tfr
 
Firebird Formula LT1 manuaal, 95a.
Mangels on ikka maasturivelg, F-bodyle ta küll ei sobi.
12.11.2011 at 14:18
tqhq.ee foorum : Minu auto : Firebird Formula LT1 manuaal, 95a.   1 2 3 4 5 6  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.