register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Autod : Miks tagavedu on sportauto puhul parem kui esivedu ?   1 2 3 4  
Poster Message
peep
 
Moderator
Miks tagavedu on sportauto puhul parem kui esivedu ?
Eile oli võimalus rajal vahetus võrdluses proovida erinevaid veojõuskeemi tüüpe sport/sportlikes autodes (esivedu, 2 erinevat nelivedu ja tagavedu) ja ma olen Kaidoga 100 % nõus. Kuigi ma tagaveolisel ise ei sõitnud, vaid istusin kõrval siis selgelt oli rwd kõige parem feeling sõita.:)
04.09.2002 at 11:09
Indrek
Miks tagavedu on sportauto puhul parem kui esivedu ?
Esiveolisega on sõita kergem ja kiirem kuni teatud piirini, kui esiveoline alt ära läheb, on seda raskem teele tagasi tuua, kuigi heade rehvidega jäiga esiveolisega sõidad heal asfaldil kurve nagu trammiga.
Tagaveoline on üldiselt rajal aeglasem, kuna auto on pidevalt risti ja see võtab aega, aga auto on paremini kontrolli all, kuna tal on niikuinii kogu aeg külg ees ja niimoodi mängida on kergem kui esiveolisega ja feeling on üldjuhul suurem.
Nelivedu on siis kõige parem, kuid vaid teatud tingimustes, hea kuiva ilma puhul vead vaid üleliigset massi järgi, kulutad ümber tänavanurkade sõites rehve ja parklas on pöörderaadius suurem.
Nagu eile Peebu poolt mainitud rajal, siis arvan, et konkreetsel rajal oli kõige suurem potensiaal parim aeg teha just esiveolisega või ühega neliveolistest.
04.09.2002 at 11:21 Last edited 04.09.2002 at 11:33 by Indrek
hundu
Miks tagavedu on sportauto puhul parem kui esivedu ?
Hea mootoriga põrnikas ongi ju sportauto (Porshe)!!!
04.09.2002 at 11:21
devilc
Moderator
Miks tagavedu on sportauto puhul parem kui esivedu ?
quote:
Indrek:
Tagaveoline on üldiselt rajal aeglasem, kuna auto on pidevalt risti ja see võtab aega, aga auto on paremini kontrolli all, kuna tal on niikuinii kogu aeg külg ees ja niimoodi mängida on kergem kui esiveolisega ja feeling on üldjuhul suurem.


Eee... et siis misasja? See, et sina valede sõiduvõtetega ("kogu aeg külg ees") tagaveolisega aeglasem oled, ei tähenda veel, et tagaveoline tegelikult ka aeglasem on.

Mis rajast jutt käib?
___________
MX-5, 112 CID
04.09.2002 at 11:54 Last edited 04.09.2002 at 11:57 by devilc (Moderator)
Indrek
Miks tagavedu on sportauto puhul parem kui esivedu ?
quote:
devilc:
Eee... et siis misasja? See, et sina valede sõiduvõtetega ("kogu aeg külg ees") tagaveolisega aeglasem oled, ei tähenda veel, et tagaveoline tegelikult ka aeglasem on.

Mis rajast jutt käib?
___________
MX-5, 112 CID

Ma polegi kunagi väitnud, et mina autoga imehästi sõita oskan, räägin vaid seda, et minul lüheb tagaveolisega kurvis ennem külg ette kui esiveolisega, samas on ka trajektoor veits teine minul vähemalt, kuid see on vaid minu isiklik arvamus. Jutt käis kitsast aeglasest rajast väga järskude ja teravate kurvidega.
04.09.2002 at 12:08 Last edited 04.09.2002 at 12:09 by Indrek
Indrek
Miks tagavedu on sportauto puhul parem kui esivedu ?
Igal juhul mina olen esiveolisega sõitnud kõige vähem ja täna hommikul oleks sõiduvea pärast kraavi käinud.
Kruusateel paraja hooga tulles oli ees 90 kraadine nurk, üritasin autot käsikaga risti lasta, aega vahetades enne teise käigu peale olles pöörete ülemise piiri lähedal, laisn käika tõmbamise ajal ka gaasi maha ja tulemus oli, et taga pidurdas käsikas, ees mootor ja soovitud tagaotsa libisemise asemel libises kogu auto väljapoole kraavi poole, vaid siduri sisselülitus sai esirattad vabaks ja sõidusuund tuli jälle kätte. Ei oska, peab harjutama, kuna esiveolisega olen tõesti vähe sõitnud.
04.09.2002 at 12:19
devilc
Moderator
Miks tagavedu on sportauto puhul parem kui esivedu ?
quote:
Indrek:
Ma polegi kunagi väitnud, et mina autoga imehästi sõita oskan, räägin vaid seda, et minul lüheb tagaveolisega kurvis ennem külg ette kui esiveolisega, samas on ka trajektoor veits teine minul vähemalt, kuid see on vaid minu isiklik arvamus. Jutt käis kitsast aeglasest rajast väga järskude ja teravate kurvidega.


OK, arusaadav. Hea esiveolisega saab kiiremini edasi kui viletsa tagaveolisega, aga kui mõlemad on muidu enam-vähem võrdsed, on tagaveol eelis. Muide, kui liiga ruttu külg ette läheb kurvist välja tulekul, proovi rooli natuke järgi anda, enne kui gaasi päris põrandasse surud (sorri, kui see õpetus elementaarsena tundub). Minul aitas.

Aga see rada: ise tegite koonustest või? Või oli mingi kardirada?
___________
MX-5, 112 CID

04.09.2002 at 12:30
Mell
Miks tagavedu on sportauto puhul parem kui esivedu ?
quote:
aga kui mõlemad on muidu enam-vähem võrdsed, on tagaveol eelis

Mina küll usun,et tagavedu ei anna teistele eelist,kui rada just päris nurka nurga järel ei kulge.
Ntx eelmine aasta lõpupoole toimus Tabasalus üks üritus,kus Lille "kriimsilm" oli Roverist siiski sekundi jagu aeglasem.Mõlemal olid all vist 205 "tavarehvid",Roveril puudus absull igasugune tuuning tol hetkel (v.a katkine plokikaanetihend,ühe ringi sai sõita,siis pidi u.2l vett lisama ;) ) ja Lille auto ilmselt parema minekuga (Speedest 14,4 vist?) ja kaalujaotus tal 50/50.
Kuu aega hiljem Igamehe üritusel sai Lill juba üle sekundi kiiremaid aegu kirja,põhjus polnud kah raske arvata:tutikad Bridgestone Potenzad vs. Roveri 300eek/paar turukumm...

P.S.Tolsamal Igamehe üritusel suutsid ainult vist 2 Subarut Roverist napilt kiirema aja välja sõita,samuti mitte kehvad sõitjad roolis,kusjuures alla 100 km/h peaks Subarud igaljuhul parema kiirendusega olema...

Ahjaa,üks muudatus Roveril siiski oli:Eibachi vedrud...
04.09.2002 at 14:55 Last edited 04.09.2002 at 15:08 by Mell
devilc
Moderator
Miks tagavedu on sportauto puhul parem kui esivedu ?
quote:
Mell:
quote:
aga kui mõlemad on muidu enam-vähem võrdsed, on tagaveol eelis

Mina küll usun,et tagavedu ei anna teistele eelist,kui rada just päris nurka nurga järel ei kulge.
Ntx eelmine aasta lõpupoole toimus Tabasalus üks üritus,kus Lille "kriimsilm" oli Roverist siiski sekundi jagu aeglasem.Mõlemal olid all vist 205 "tavarehvid",Roveril puudus absull igasugune tuuning tol hetkel (v.a katkine plokikaanetihend,ühe ringi sai sõita,siis pidi u.2l vett lisama ;) ) ja Lille auto ilmselt parema minekuga (Speedest 14,4 vist?) ja kaalujaotus tal 50/50.
Kuu aega hiljem Igamehe üritusel sai Lill juba üle sekundi kiiremaid aegu kirja,põhjus polnud kah raske arvata:tutikad Bridgestone Potenzad vs. Roveri 300eek/paar turukumm...

Apples to oranges... aga ok, viimasel ajal kipuvad siin threadid väga vaidluseks kätte ära. Eks igalühel ole õigus oma arvamusele.

Aga kui Raplasse tuled, on päris huvitav aegu võrrelda - lauluväljakul olid märksa kiirem kui mina, Raplas peaks asi võrdsem olema.
____________
MX-5, 112 CID
04.09.2002 at 15:11
Kaido
Miks tagavedu on sportauto puhul parem kui esivedu ?
quote:
Mell:
quote:
aga kui mõlemad on muidu enam-vähem võrdsed, on tagaveol eelis

Mina küll usun,et tagavedu ei anna teistele eelist,kui rada just päris nurka nurga järel ei kulge.
Ntx eelmine aasta lõpupoole toimus Tabasalus üks üritus,kus Lille "kriimsilm" oli Roverist siiski sekundi jagu aeglasem.Mõlemal olid all vist 205 "tavarehvid",Roveril puudus absull igasugune tuuning tol hetkel (v.a katkine plokikaanetihend,ühe ringi sai sõita,siis pidi u.2l vett lisama ;) ) ja Lille auto ilmselt parema minekuga (Speedest 14,4 vist?) ja kaalujaotus tal 50/50.
Kuu aega hiljem Igamehe üritusel sai Lill juba üle sekundi kiiremaid aegu kirja,põhjus polnud kah raske arvata:tutikad Bridgestone Potenzad vs. Roveri 300eek/paar turukumm...

P.S.Tolsamal Igamehe üritusel suutsid ainult vist 2 Subarut Roverist napilt kiirema aja välja sõita,samuti mitte kehvad sõitjad roolis,kusjuures alla 100 km/h peaks Subarud igaljuhul parema kiirendusega olema...

Ahjaa,üks muudatus Roveril siiski oli:Eibachi vedrud...


Peebu ja Indreku näidetes oli juttu Tabasalu rajast, aeglaste ja kitsaste kurvide tõttu on samaväärsete autode korral seal eelis FWD autol. Mida kiiremaks rada muutub, seda suurem eelis tagaveol. Sellel ja järgmisel üritusel, millest rääkisid, oli Lille auto kaalujaotus 60/40 (kollane), kaalujaotus sai paika alles sinise kerega. Sellest siis ka vastavad tulemused, aga bless you, sulle ja Roverile sellel rajal sekundiga kaotada oleks minu jaoks kompliment :-)
05.09.2002 at 10:41
devilc
Moderator
Miks tagavedu on sportauto puhul parem kui esivedu ?
quote:
Kaido:Peebu ja Indreku näidetes oli juttu Tabasalu rajast, aeglaste ja kitsaste kurvide tõttu on samaväärsete autode korral seal eelis FWD autol. Mida kiiremaks rada muutub, seda suurem eelis tagaveol.


Äkki selgitad, mismoodi esivedu seal parem on? Kas eeldad 60/40 kaalujaotust? Minu teada seal aega alla 51 s esiveoga sõidetud pole, tagaveoga aga küll (Lill, Herne, Kõiv, Kull, mina, mõni ilmselt veel). Tõsi küll, mainitud autodel on kaalujaotus 50/50 kandis.
____________
MX-5, 112 CID
05.09.2002 at 11:41
Kaido
Miks tagavedu on sportauto puhul parem kui esivedu ?
quote:
devilc:
quote:
Kaido:Peebu ja Indreku näidetes oli juttu Tabasalu rajast, aeglaste ja kitsaste kurvide tõttu on samaväärsete autode korral seal eelis FWD autol. Mida kiiremaks rada muutub, seda suurem eelis tagaveol.


Äkki selgitad, mismoodi esivedu seal parem on? Kas eeldad 60/40 kaalujaotust? Minu teada seal aega alla 51 s esiveoga sõidetud pole, tagaveoga aga küll (Lill, Herne, Kõiv, Kull, mina, mõni ilmselt veel). Tõsi küll, mainitud autodel on kaalujaotus 50/50 kandiis

Püüdsin üldistada. Tagaveolisel loevad Tabasalus juhi oskused rohkem, kas libistad külge ja kui kaua - igal juhul on külje lohistamine keskmiste oskuste korral ajakaotus. Sarnase võimsuse ja kaalu juures on Tabasalus FWD auto kurvikiirus tsipa suurem, aga rada ainult kurvidest koosnebki. Sina ja muud loetletud kodanikud enam mõiste alla "keskmine" ei mahu ja 50/50 kaalujaotus on super. Sinu auto on eriti õnnestunud kombinatsioon hobuste arvust/massist/gabariitidest ja kaalujaotusest. Lisaks veel hea "tihend". Lille, Kulli, Herne ja Kõivu autod on kõik olnud võrreldava aastakäigu sama võimsusega FWD autost oluliselt kergemad ja võimsamad. Sain teha paar ringi Civic Type Riga, ilma punnitamata tuli kohe 52.5, kui auto oleks enda oma, oleks aeg alla 51 täiesti reaalne. Võrreldes enda (pehme vedru ja raske) bemuuriga tuligi võit just kurvide läbimiskiirusest, tänu kergusele ja kompaktsusele on ka trajektoori lihtsam valida ja hoida...
05.09.2002 at 14:24
devilc
Moderator
Miks tagavedu on sportauto puhul parem kui esivedu ?
quote:
Kaido:
quote:
Sain teha paar ringi Civic Type Riga, ilma punnitamata tuli kohe 52.5, kui auto oleks enda oma, oleks aeg alla 51 täiesti reaalne. Võrreldes enda (pehme vedru ja raske) bemuuriga tuligi võit just kurvide läbimiskiirusest, tänu kergusele ja kompaktsusele on ka trajektoori lihtsam valida ja hoida...

Type R vs. sinu 325: OK, autode sihtotstarve ju kah tiba erinev. Aga seda ma keeldun uskumast, et tagavedu 50/50 kaalujaotuse ja sama massi juures esiveolisest aeglasem on, eeldusel, et mõlema roolis on oskajad juhid. Tagaveolist on siiski võimalik täpsemalt juhtida.

Lõppkokkuvõttes on ju ka mingi põhjus, miks pea kõik maailma ringrajaautodest tagaveolised on. Tõsi küll, neil on ka mootor taga-keskel.
05.09.2002 at 15:04
peep
 
Moderator
Miks tagavedu on sportauto puhul parem kui esivedu ?
See on inglise k. lausa mingi mõtteterana olemas aga kuna orig. variant meelde ei tule siis maavillane tõlge:

Kui Sa tahad saada vaid head külgkiirenduse numbrit siis on 50/50 parim variant, kui Sa tahad ka rajal kiire olla siis peaks kaalujaotus olema 40/60. Viimane kuulub muidugi enamal jaolt eksootika valdkonda, Elise ja tema poolvend Opel ja MR2 vist ainsad rajasõiduks sobivad odavama hinnaga aparaadid - MG ei kvalifitseeru nii palju kui ajakirjandusest on lugeda saanud.
05.09.2002 at 15:27
Indrek
Miks tagavedu on sportauto puhul parem kui esivedu ?
quote:
devilc:
Type R vs. sinu 325: OK, autode sihtotstarve ju kah tiba erinev. Aga seda ma keeldun uskumast, et tagavedu 50/50 kaalujaotuse ja sama massi juures esiveolisest aeglasem on, eeldusel, et mõlema roolis on oskajad juhid. Tagaveolist on siiski võimalik täpsemalt juhtida.

Lõppkokkuvõttes on ju ka mingi põhjus, miks pea kõik maailma ringrajaautodest tagaveolised on. Tõsi küll, neil on ka mootor taga-keskel.

Kuna polnud kaasas samaväärset tagaveolist autot (325 jäi teistele alla) ja eesmärk polnud võtta autodest ja rehvidest viimast, siis Type R, Subaru STI ja Audi S6 said kõik punnitamata aja 52,5 kanti, 325 oli sekund aeglasem, aga seal oli ka roolis auto omanik, kes võttis oma autost kõige enam. Arvan, et vahet üldiselt esi ja tagaveo vahel ei ole, sõidumaneer ja trajektoor on lihtsalt veidi erinev, rolli mängib auto vedrustus, rool, rehvid, kaalujaotus, pidurid ja seadistus antud rajale.
Kui vaadata näiteks B2000 sarja kasvõi linnaringil, siis suht võrdse rulliga ehitatud Liiwi racingu bemm ja honda olid praktiliselt võrdsed, kiireim aeg kvalfikatsioonis oli vist bemmil, võistluses hondal, vahet praktiliselt polnud.
Tabasalu rajal arvan, et kui keegi läheb sinna oma Type R-ga tõsiselt proovima, siis sõidab seal ka rajarecordi alla 51 üle, see rada lihtsalt sobib sellele autole, sest pingutamata, ühe kurviveaga ja ühe käiguvahetusveaga sain samuti aja 52,5, kui Peep mõõtis, kui lihvida paarkümmend ringi ja sõita ring ilma veata, arvan küll paar sekundit sealt maha võtta. Samas, kui sama STI ja Type R olid pärnus koos, sai Type R pika puuga, sest pärnu rada on juba hulga kiirem ja STI lähes 100 hobust võimsam mootor tegi oma töö.
05.09.2002 at 15:32 Last edited 05.09.2002 at 15:35 by Indrek
devilc
Moderator
Miks tagavedu on sportauto puhul parem kui esivedu ?
quote:
peep: See on inglise k. lausa mingi mõtteterana olemas aga kuna orig. variant meelde ei tule siis maavillane tõlge:

Kui Sa tahad saada vaid head külgkiirenduse numbrit siis on 50/50 parim variant, kui Sa tahad ka rajal kiire olla siis peaks kaalujaotus olema 40/60. Viimane kuulub muidugi enamal jaolt eksootika valdkonda, Elise ja tema poolvend Opel ja MR2 vist ainsad rajasõiduks sobivad odavama hinnaga aparaadid - MG ei kvalifitseeru nii palju kui ajakirjandusest on lugeda saanud.

Jutt õige, aga nõuab veel oskajamat juhti kui ees-keskmootoriga tagavedu, et kiire olla JA auto pikemat aega sama kujuga hoida.

Mitte et ma meeleldi MR2'ga ei sõidaks, aga olematu pakiruum (isegi MX-5'ga võrreldes), 100K kõrgem hind, ja IMHO koledam disain kallutasid kaalukausi MX-5 kasuks.
05.09.2002 at 15:36
tfr
 
Miks tagavedu on sportauto puhul parem kui esivedu ?
quote:
peep: Viimane kuulub muidugi enamal jaolt eksootika valdkonda, Elise ja tema poolvend Opel ja MR2 vist ainsad rajasõiduks sobivad odavama hinnaga aparaadid

Hmnjah. Kui nüüd servast saladuskatet kergitada, siis vähemalt hetkel olen ma püha pealehakkamist täis omale kevadeks (enne aktsiisi kadumist ja vastu talve pole sügavamat mõtet) see poolvend Fritzude maalt ära tuua. Eks näis, mida elu kevadeks teinud on :)
05.09.2002 at 16:28
Kaido
Miks tagavedu on sportauto puhul parem kui esivedu ?
Type R vs. sinu 325: OK, autode sihtotstarve ju kah tiba erinev. Aga seda ma keeldun uskumast, et tagavedu 50/50 kaalujaotuse ja sama massi juures esiveolisest aeglasem on, eeldusel, et mõlema roolis on oskajad juhid. Tagaveolist on siiski võimalik täpsemalt juhtida.


Kurat ja põrgu, ärme saame kurjaks:-) Unustad, et oleme samas parteis. Rääkisin tabaka rajast, Pärnus poleks FWD enam mingi tegija.
Rääkides B2000dest. Üks kodanik rääkis sellist lugu, et selle klassi tehnilised tingimused on nii karmid, et sisuliselt tegeletakse autode arendamisel vaid aerodünaamikaga ja kaks aastat vana mall selles sarjas enam poodiumikohta ei küsi. Seda enam on R. Orava tulemus imetlusväärt.
05.09.2002 at 16:29
Indrek
Miks tagavedu on sportauto puhul parem kui esivedu ?
quote:
tfr:
Hmnjah. Kui nüüd servast saladuskatet kergitada, siis vähemalt hetkel olen ma püha pealehakkamist täis omale kevadeks (enne aktsiisi kadumist ja vastu talve pole sügavamat mõtet) see poolvend Fritzude maalt ära tuua. Eks näis, mida elu kevadeks teinud on :)

Ka mina piilun midagi Saksast, aga hetkel on vaid mõtted, kas siis:


EUR 10.900
Daten:
91.000 km, 184 kW (250 PS), EZ: 05/93, rot
Beschreibung:
DTM Optik, Airbrush Lackierung von Tiroch, Motor neu überholt, Engstler Tuning, Fächerkrümmer, Sportfahrwerk, neue 17 Zoll OZ Felgen und Reifen, Schiebedach, Recaro Sitze, Einzelstück

või:


EUR 12.850
Daten:
98.970 km, 162 kW (220 PS), EZ: 05/93, weiß
Besonderheiten:
Klimaanlage,
Beschreibung:
2. Hand, Leder schwarz, Klima, Schiebedach; , 16" Alufelgen mit fast neuen Reifen (Pirelli P Zero), el. Fenster, Zv. mit Fernbedienung und Alarm, Frontscheibenheitzung, E- Spiegel, Sportlenkrad + original, Sehr gepflegt, Motor komplett überholt

või:


EUR 5.900
Daten:
120.000 km, 220 kW (299 PS), EZ: 05/98, TÜV: 08/03, AU: 08/03, grau-metallic
Besonderheiten:
Beschreibung:
Bilstein Fahrwerk; 17Zoll; Wolff D- Auspuff; GSHD; Motor und Getriebe neu; + Ersatz extern (Turbo+ Motor)! R/ C 2*; Sthzg Motor u. innen; div Ersatzt. ! Anzeige: Öl + Ladedruck; Bremsen neu! Ladeluftkühler; Ölkühler; Kat mögl

,kuid need võivad ka vaid mõteteks jääda, valik on liiga suur.

05.09.2002 at 16:55 Last edited 05.09.2002 at 16:57 by Indrek
Taavi
Miks tagavedu on sportauto puhul parem kui esivedu ?
see viimane sierra cossu on väga huvitava hj/hinna suhtega. Ja varuosadega väga suuri probleeme ei tohiks tekkida?
05.09.2002 at 17:18
RNT
Miks tagavedu on sportauto puhul parem kui esivedu ?
quote:
Indrek: Kuna polnud kaasas samaväärset tagaveolist autot (325 jäi teistele alla) ja eesmärk polnud võtta autodest ja rehvidest viimast, siis Type R, Subaru STI ja Audi S6 said kõik punnitamata aja 52,5 kanti, 325 oli sekund aeglasem, aga seal oli ka roolis auto omanik, kes võttis oma autost kõige enam.
OEHHHH
/läksin lappi tooma, et ila põrandalt ära pesta/
05.09.2002 at 17:23
Indrek
Miks tagavedu on sportauto puhul parem kui esivedu ?
Kuna antud teema on ammu väljanud USA auto temaatikst, siis on mõnikord huvitav ka mõtteid vahetada muude autode teemadel ja kes ei soovi, ei loe lihtsalt seda teemat.
Pean tunnistama, et tundub päris ahvatlev endale mõni cosworth saksast tuua kokku 100 kilo eest, sest tundub, et see auto annab oma hinda vaadates päris palju rõõmu, võib käia radadel lõhkumas ilma et kahju hakkaks, osi on saada jne. Kas keegi oskab kommenteerida, miks neid nii vähe toodud on fänni autodeks?
05.09.2002 at 17:30 Last edited 05.09.2002 at 17:31 by Indrek
devilc
Moderator
Miks tagavedu on sportauto puhul parem kui esivedu ?
quote:
tfr:
Hmnjah. Kui nüüd servast saladuskatet kergitada, siis vähemalt hetkel olen ma püha pealehakkamist täis omale kevadeks (enne aktsiisi kadumist ja vastu talve pole sügavamat mõtet) see poolvend Fritzude maalt ära tuua. Eks näis, mida elu kevadeks teinud on :)
Kurat ja põrgu, kus see MX-5'e turbokittide sait oligi :D Aga ega sellestki ei pruugiks Tabakal abi olla...
05.09.2002 at 17:37
devilc
Moderator
Miks tagavedu on sportauto puhul parem kui esivedu ?
quote:
Kaido:Kurat ja põrgu, ärme saame kurjaks:-) Unustad, et oleme samas parteis.

Ei saa, teema oli lihtsalt huvitav :) Indrek, et Type R'iga oskaja vend all 51 sõidab, on võimalik küll. Lille 49,7 on teine asi.
05.09.2002 at 17:41
Kaido
Miks tagavedu on sportauto puhul parem kui esivedu ?
quote:
Indrek: Kuna antud teema on ammu väljanud USA auto temaatikst, siis on mõnikord huvitav ka mõtteid vahetada muude autode teemadel ja kes ei soovi, ei loe lihtsalt seda teemat.
Pean tunnistama, et tundub päris ahvatlev endale mõni cosworth saksast tuua kokku 100 kilo eest, sest tundub, et see auto annab oma hinda vaadates päris palju rõõmu, võib käia radadel lõhkumas ilma et kahju hakkaks, osi on saada jne. Kas keegi oskab kommenteerida, miks neid nii vähe toodud on fänni autodeks?


Ei taha kedagi solvata, aga ilmselt peletab Sierra kere ja Cossu tükkide hind. Kodanikud kes teda unes näevad, ei jaksa osta, maksujõuline seltskond võtab STI või EVO7 ja ei viitsi vanarauaga mässata...
05.09.2002 at 17:41
tqhq.ee foorum : Autod : Miks tagavedu on sportauto puhul parem kui esivedu ?   1 2 3 4  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.