register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Üritused : Speedest Dunlop Nightrace 2013   1 2  
Poster Message
Olds
  
Speedest Dunlop Nightrace 2013
quote:
Tyymiiz:
quote:
Peeter82:
quote:
Olds:
quote:
Peeter82: mina ausalt öelda ei ole sellest öösõidu fännamisest kunagi aru saanud.
Sõitjal on ebamugav ja ohtlik, pealtvaataja kah suuremat midagi ei näe. Midagi auto juures teha on vaja, siis on pime.

Peeter-just see hämarus/pimedus annab suure osa vaatemängulisust juurde.Igas vähegi arvestatavas boksis on oma generaator olemas ja asi see üks,kaks halogeeni nüüd üles panna kui on vaja valgust.Meeskonnad tulevad nii ehk naa üldjuhul eelneval õhtul kohale,et panna boks üles ja mitte raisata aega võistluspäeval
seda ma räägin, et ma ei ole sellest vaatemängulisusest aru saanud.
Kui selle hind on märg rada ja driftivad autod, siis mida ...?
Vahel aga siiski tekivad pigem parimad tingimused e õhk jahedam aga rada ise veel jahtunud ei ole ja kastet ka pole. Kuidas muidu eelmisel aastal just nightracel sündis Eesti endine Kiireim aeg ?
Jah, Veljo sõitis ajaks 8,1sek just pilkas pimeduses

____________________________
Premium Performance - Ameerika autode varuosad,remont,race osad & custom mootorite ehitus
Tim McAmis ametlik partner
COMP Performance Group brändide ametlik ainumaaletooja baltikumis
30.07.2013 at 13:20
Jutulind
Speedest Dunlop Nightrace 2013
quote:
Olds:
quote:
Tyymiiz:
Vahel aga siiski tekivad pigem parimad tingimused e õhk jahedam aga rada ise veel jahtunud ei ole ja kastet ka pole. Kuidas muidu eelmisel aastal just nightracel sündis Eesti endine Kiireim aeg ?
Jah, Veljo sõitis ajaks 8,1sek just pilkas pimeduses

Just nii ta on - kui päeval päike kenasti kütab, siis turboautodel õhtul rada parim võimalik (õhk jahe ja juba natuke niiske, rada veel soe ja kastevaba). Seekord kahjuks oli mitu päeva "vahelduvat pilvisust" olnud ja ka võistluspäeval ei kütnud päike betooni sügavalt üles. Sellest ka väga kiire kaste mahalangemine. Juba siis kui Fog stardis oli hakkasin ma kaste pärast muretsema, kui laiali läks, siis oli selge et seekord see võistlus hästi ei lõpe - selge oli et suuri lõpuni ei sõideta. Siin muidugi viskaks väikese kivi ka kohtunike ja Fogi kapsaaeda. Mitu korda juhiti tähelepanu et Fogi auto lekib enne starti. Samas ikka ja alati oli jutt "ainult vesi, ei ole hullu jne." Reeglid on reeglid ja neist tuleks kinni pidada. Ma ei räägi seda kui konkurent, lihtsalt oleks ka teiste suhtes aus. Samuti oleks tulnud võibolla erakorraline tehniline teha Jussi autole peale NOS rakendumist sisselülitamisel - küsimusele kas tal oli siis gaas põhjas kui NOS sisse lülitati vastas Jussi et ta isegi ei puutunud seda tol hetkel. Põhjagaasilüliti peab olema täiesti lollikindel. Ei saa selle puhul jääda mingi elektroonika peale lootma. Meil juhib ta solenoidide + poolt JA nos kontrolleri aktiveerimist. Seega kui põhjagaasi ei ole, siis kontroller seisab JA solenoididel + lihtsalt puudub (isegi kui kontroller "lolliks läheb" ja rakendub siis see tüürib massi, kui + ei ole siis ei juhtu ikka miskit).


Lihtsalt mõned mõtted, ei taha kedagi solvata või välja vihastada aga stardis selline tilkumine ühel ja NOS rakendumine ilma põhjagaasita teisel ei ole head märgid. Esimene võib võistluse tempot tappa (nagu lõpuks tegigi) ja teise puhul ei taha teada mis siis saab kui masina rool parajasti tribüüni poole keeratud vms. on ...


____________________________
Team OUTLAW
'80 Jeep Wagoneer 258 cid R6 4 spd manual
'79 Jeep Wagoneer 360 cid V8 TH400
'06 Fiat Panda 4x4
30.07.2013 at 15:02 2 edits. Last edited 30.07.2013 at 15:03 by Jutulind
korgits
  
Speedest Dunlop Nightrace 2013
Ei ole kuri ja üritus meeldis endiselt nagu on meeldinud iga teine nightrace kuhu olen alati üritanud kohale tulla ja edaspidi üritan sammuti kuid :


Ei viitsi lugeda auto reegleid aga tsiklitel on nõutud igasugused ülevoolu potsikud ning lisaks nõutud alt kinnine gondel mis mahutaks 5l (võib ka gondlita aga siis pead arvestama karistustega juhul kui miskit lekkib vms) Ehk siis teoreetiliselt ei tohiks tsiklist mitte ühtegi piiska maha kukkuda kui kõik on ilusti kinni.

Kas siis autodel pole sittagi nõutud ?

Ja veel üks küsimus ,et kui üks asi lekkib ja häda iga jumala start ning peaegu iga jumala võistlus kas siis pole aeg teha ettekirjutus ,et see asi saaks lõppuks korralikult üles ehitatud ning ehitajad oleks ka motiveeritud ehitama korralikult ?
Sõna outlaw või pro ....mis iganes.... ei ole ettekääne ,et näete ma sõidan nii kõvas klassis ja nüüd võin pudistada rada täis.

Veits häiriv on passida selles kombes päikse käes ja koguaeg oodata mõne auto järgi mis laguneb nina all ära . See juures olla see katse jänes kes läheb pärast teda rajale.

Eile pidurdus maal see pikk õli laik mis oli lihtsalt üle rapputatud absordendiga ei olnud väga meeldiv üllatus. Ei julgenud veel oma sada meetrit pidurit vajutada ,et äkki suutis seda laiku edasi venitada.


quote:
Jutulind:
Just nii ta on - kui päeval päike kenasti kütab, siis turboautodel õhtul rada parim võimalik (õhk jahe ja juba natuke niiske, rada veel soe ja kastevaba). Seekord kahjuks oli mitu päeva "vahelduvat pilvisust" olnud ja ka võistluspäeval ei kütnud päike betooni sügavalt üles. Sellest ka väga kiire kaste mahalangemine. Juba siis kui Fog stardis oli hakkasin ma kaste pärast muretsema, kui laiali läks, siis oli selge et seekord see võistlus hästi ei lõpe - selge oli et suuri lõpuni ei sõideta. Siin muidugi viskaks väikese kivi ka kohtunike ja Fogi kapsaaeda. Mitu korda juhiti tähelepanu et Fogi auto lekib enne starti. Samas ikka ja alati oli jutt "ainult vesi, ei ole hullu jne." Reeglid on reeglid ja neist tuleks kinni pidada. Ma ei räägi seda kui konkurent, lihtsalt oleks ka teiste suhtes aus. Samuti oleks tulnud võibolla erakorraline tehniline teha Jussi autole peale NOS rakendumist sisselülitamisel - küsimusele kas tal oli siis gaas põhjas kui NOS sisse lülitati vastas Jussi et ta isegi ei puutunud seda tol hetkel. Põhjagaasilüliti peab olema täiesti lollikindel. Ei saa selle puhul jääda mingi elektroonika peale lootma. Meil juhib ta solenoidide + poolt JA nos kontrolleri aktiveerimist. Seega kui põhjagaasi ei ole, siis kontroller seisab JA solenoididel + lihtsalt puudub (isegi kui kontroller "lolliks läheb" ja rakendub siis see tüürib massi, kui + ei ole siis ei juhtu ikka miskit).


Lihtsalt mõned mõtted, ei taha kedagi solvata või välja vihastada aga stardis selline tilkumine ühel ja NOS rakendumine ilma põhjagaasita teisel ei ole head märgid. Esimene võib võistluse tempot tappa (nagu lõpuks tegigi) ja teise puhul ei taha teada mis siis saab kui masina rool parajasti tribüüni poole keeratud vms. on ...



____________________________
kawasaki zx10r 1/4@9,1
Suzuki Hayabusa 1/4@8.9
yamaha r6 1/4@9,9
http://www.motomaania.ee/racing/
30.07.2013 at 17:08 1 edit. Last edited 30.07.2013 at 17:09 by korgits
Fog
 
Speedest Dunlop Nightrace 2013
Korke, Ainus delay minu pärast oli see 20 minutit kui kast ribadeks läks. Muudel "juhtudel" korjati eelmist alles rajalt kokku, mida sina läbi stardikaare ilmselt ei näinud.

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
30.07.2013 at 18:28
korgits
  
Speedest Dunlop Nightrace 2013
Võtame kokku teiste võistluste delayd ning selle ,et alati miskit pudeneb maha või tilgub maha sinu autolt. Ma alati üritan kõrval rajale ümber kolida selle pärast.
Ega vihane ei ole (motospordis võib halb õnne mittu aastat järjest olla) vaid lihtsalt võiksid korra ülevaadata oma asjad ning kuidagi teise nurga alt läheneda ehitamisele.
Pikk talv ees tulemas ! :)

quote:
Fog: Korke, Ainus delay minu pärast oli see 20 minutit kui kast ribadeks läks. Muudel "juhtudel" korjati eelmist alles rajalt kokku, mida sina läbi stardikaare ilmselt ei näinud.


____________________________
kawasaki zx10r 1/4@9,1
Suzuki Hayabusa 1/4@8.9
yamaha r6 1/4@9,9
http://www.motomaania.ee/racing/
30.07.2013 at 18:56
Fog
 
Speedest Dunlop Nightrace 2013
quote:
korgits: Võtame kokku teiste võistluste delayd ning selle ,et alati miskit pudeneb maha või tilgub maha sinu autolt. Ma alati üritan kõrval rajale ümber kolida selle pärast.
Ega vihane ei ole (motospordis võib halb õnne mittu aastat järjest olla) vaid lihtsalt võiksid korra ülevaadata oma asjad ning kuidagi teise nurga alt läheneda ehitamisele.
Pikk talv ees tulemas ! :)
See kahjuks on nii, kui tundmatul territooriumil kobada, ning teise nurga alt on juba alustatud kui mõnda muud teemat vaadata, aga ega mul endal pole need kolm aastat meeldivamad olnud. Samas väga harivad.

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
30.07.2013 at 19:04
partel
  
Speedest Dunlop Nightrace 2013
NHRA rajaõlituspoliitika:

http://www.nhra.com/UserFiles/File/2013Oildownpolicy.pdf

Ehk esimene kord antakse andeks, siis trahvid ja punktide kaotus.

Ise paraku ka seda teinud. Nimelt Kiire Camaro tilgutas peale burnouti.

Lõpuks selgus, et klapikambrikaane breatherite svamm oli umbes, ehk burnouti ajal blowby ei pääsenud õigest kohast välja...

Ehk $6 maksvad tühised pisividinad maksid nii mõnegi sõidu. Devil is in the details...

Mõistagi ma ei hakka siia kirjutama oma "sobivat monoloogi"! :kill


____________________________
_
31.07.2013 at 11:00
jeff01
  
Speedest Dunlop Nightrace 2013
Mina ei räägi kõigi eest aga pealtvaatajana on ikka VÄGA ja veelkord VÄGA palju kuulda, kuidas sikleid näha ei taheta ja siklite tulles tekivad ka mõningased järjekorrad toitlustuses jne. olen vast enam kui 10x korda kuulnud, et siklid võiks omaette EMV-d pidada. Ma ei hakka nimesid nimetama kuid seda juttu on tulnud ikka üsna mitmelt poolt. Inimestele kes ise sikliga ei sõida need ka ei meeldi.....sest kui polnud klassilist lineupi trügisid nad vahele, kui nad sõidavad pole jälle midagi vaadata ja asi se 11s sõitev 2 rattaline panna 9 sõitma kui teised teevad seda tonn-poolteist kaaluvate autode mis tehasest tulles sõidavad 2x aeglasemalt. Kui siklid veel kah rada õlitaks siis.....siis ajaks see veel rohkemad ja veel rohkem kettasse ja vihaseks.
Fogi wheely on eestis esimene korralik auto poolt ninatõste ja kui selleks kulus ka 20 minutit siis olgu. Mind see paus ei häirinud.
Ei midagi isiklikku aga lihtsalt nii on. Ilmselt ei meeldi sulle ka street klasse vaadata sest POLE ju midagi vaadata.
31.07.2013 at 21:13 1 edit. Last edited 31.07.2013 at 21:14 by jeff01
anryo
  
Speedest Dunlop Nightrace 2013
Avo endine Mustang muide tegi juba 2-3a. tagasi Haapsalus wheeliesid. Ja seda raske eesmootoriga... :)
Aga tsiklite koha pealt oleks küll viisakas suu lukus hoida - need on ikka sõgedad vennad. Ma arvan et igaüks võiks korra proovida 9sek tsikliga sõita ja alles siis uuesti suu lahti teha. Eriti äge on muidugi välismaal vaadata TF tsiklite sõite - no sellega sõitmiseks peab küll nupust kergelt nikastanud olema.

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
31.07.2013 at 21:32 1 edit. Last edited 31.07.2013 at 21:32 by anryo
vlzman
 
Speedest Dunlop Nightrace 2013
quote:
jeff01: Mina ei räägi kõigi eest aga pealtvaatajana on ikka VÄGA ja veelkord VÄGA palju kuulda, kuidas sikleid näha ei taheta ja siklite tulles tekivad ka mõningased järjekorrad toitlustuses jne. olen vast enam kui 10x korda kuulnud, et siklid võiks omaette EMV-d pidada. Ma ei hakka nimesid nimetama kuid seda juttu on tulnud ikka üsna mitmelt poolt. Inimestele kes ise sikliga ei sõida need ka ei meeldi.....sest kui polnud klassilist lineupi trügisid nad vahele, kui nad sõidavad pole jälle midagi vaadata ja asi se 11s sõitev 2 rattaline panna 9 sõitma kui teised teevad seda tonn-poolteist kaaluvate autode mis tehasest tulles sõidavad 2x aeglasemalt. Kui siklid veel kah rada õlitaks siis.....siis ajaks see veel rohkemad ja veel rohkem kettasse ja vihaseks.
Fogi wheely on eestis esimene korralik auto poolt ninatõste ja kui selleks kulus ka 20 minutit siis olgu. Mind see paus ei häirinud.
Ei midagi isiklikku aga lihtsalt nii on. Ilmselt ei meeldi sulle ka street klasse vaadata sest POLE ju midagi vaadata.

Nagu on väga palju erinevaid inimesi nii on ka väga palju erinevaid huvisid. Võib tõesti olla nii, et 2/3-le ei meeldi tsiklid, kuid kindlasti on osa pealtvaatajatest, kes just neid vaatama tulevad. Ka mujal riikides käib tsiklite kiirendus autode omaga käsikäes. Pealegi, nagu käesolev hooaeg näidanud on, siis meie tsiklikiirendajad arenevad samuti jõudsalt (uus eesti rekord) ja nagu Anryo juba mainis, siis tõeliselt kiirete tsiklite kiirendust on juba vägagi nauditav jälgida, oled sa siis ise tsiklimees või mitte...
Selleks, et meie konnatiigis drag kui spordiala vähegi areneks on vaja nii aeglaseid street-klassi autosid kui ka tsikleid!

____________________________
Buick Century GS Stage 1
Buick Grand National Stage 2
Go Fast with Class!
31.07.2013 at 21:44
partel
  
Speedest Dunlop Nightrace 2013
quote:
anryo: Eriti äge on muidugi välismaal vaadata TF tsiklite sõite - no sellega sõitmiseks peab küll nupust kergelt nikastanud olema.
Eksid Anryo, mitte kergelt, vaid ikka üsna korralikult.

Mina pole tsiklivendi kunagi süüdistanud liigses normaalsuses või enesealalhoiuinstinktis. :)

Minul pole igatahes midagi nende vastu, nii mõnigi lisaks veel üsna hea tuttav. Vaheldus ja silmaringi laiendamine lisaks.

Humoorika näitena meenub üks Soome TF Harley müügikuulutus. Kiirenduse kirjeldus oli tabav:

"Kulkee niin, että tyrat rytkyy!" :)


____________________________
_
31.07.2013 at 22:27
prr
 
Speedest Dunlop Nightrace 2013
quote:
partel:
quote:
anryo: Eriti äge on muidugi välismaal vaadata TF tsiklite sõite - no sellega sõitmiseks peab küll nupust kergelt nikastanud olema.
Eksid Anryo, mitte kergelt, vaid ikka üsna korralikult.


Pärtel, sa ikka tead ju, mida "nupust nikastanud" antud kontekstis tähendab, eks ?

Kui nüüd rääkida seda Joosepi tsiklijuttu, siis pean ma tunnistama, et aastat ca 5 tagasi ei saanud ma ka aru, et mis seal vaadata on.

Tänaseks on saavutanud mõlemad tsiklite klassid korraliku või siis ehk võib öelda, et kõikide aegade parima taseme ja seda on väga mõnus vaadata.

Aga ma ei saa siiamaani aru, mis seal "pööningul" toimub, et tsiklite PRO klassi võistlejad selliseid sõgedaid sõite teevad.

Thumbs up, ka edaspidi :)




____________________________
lapsest peale on hobused meeldinud
31.07.2013 at 23:47
rivo09
Speedest Dunlop Nightrace 2013
Mis jutt see on ,et pole huvitav vaadata? Kui tase on võrdne siis on asja väga huvitav vaadata.Mina ütleks ,et müts maha siklimeeste uue taseme ees !!
31.07.2013 at 00:01
prr
 
Speedest Dunlop Nightrace 2013
quote:
rivo09: Mis jutt see on ,et pole huvitav vaadata? Kui tase on võrdne siis on asja väga huvitav vaadata.Mina ütleks ,et müts maha siklimeeste uue taseme ees !!
paneks +1 siia ka :)

____________________________
lapsest peale on hobused meeldinud
31.07.2013 at 00:05
pacaan
Speedest Dunlop Nightrace 2013
Mina ei pea õigeks USA auto foorumis pikemalt tsikli dräägi teemast pajatama hakata aga... Korke sõnavõtt Fog-i (auto) osas on võibolla mõneti ülekohtune, kõigile meeldib ju kiiret outlaw autot vaadata sh Fog-i ja ka neid wheelie-si kuid tema etteheide oli ilmselt puhtalt sellele suunatud, et vbla tasuks mõnevõrra hoolikamalt suhtuda auto võistluseks ettevalmistamise töödesse, et neid võimalikke lekkepause vähendada. Vbla 2/3 mingist muust seltskonnast mõtleb samuti, et tore oleks peale Fog-i auto ka teisi autosid (mõned üksikud isegi vbla mõnda tsikklit) veel võistluspäeva jooksul vaadata, mitte rajakoristust või t-maci tantsupidu. Vahel ikka midagi kellegil lödiseb rajale, see on normaalne - kuid kui ühel outlaw-l teistest kuidagi tihedamalt selline mure kummitama hakkab siis see lihtsalt tekitab vbla küsimusi.

Mina isiklikult vaatan - kui võistluspäeva jooksul selleks aega on - ka paljude street klassi autode sõite, vaatamata vbla sellele, et minu jaoks ei tundu samuti neljateistligi sekundit rajal kulgemine mitte ülemäära keerulise raketiteadusena aga ma annan endale aru, et inimesed teevad nendes klassides seda oma funni pärast eelkõige.
Mis kellegi millegi klassi või sõitja aja või sõidu huvitavuse ülemäärasesse kritiseerimisse puutub, siis äkki võtab ja proovib ise korra nt mootorrattaga kasvõi 11,0 sek aja sõita ja siis klähvib edasi nendel teemadel?

Tsikklid ju järjekorras peale Outlaw-d osaliselt selleks ongi, et inimesed saaksid peale põnevaid ja kiireid auto sõite, vähemalt need 2/3 kellest jutt siin enne oli, minna sööma, boksidesse hängima jne jne - see ON täiesti normaalne ja nii on ka mujal maailmas - kus muide enamuses osas igal pool dräägil siiski ka mootorrattad kaasa sõidavad. Ise võistluse korraldaja olles võiks sellest mingit silmaringi omav inimene siiski teadlik olla - samas on ka mujal maailmas palju eraldiseisvaid võistlusi (tavaliselt klubilisi jms) - nagu ka Eestis, nt Audi klubi dräg ja AC Mile kus tsikkleid ei ole ning "Smash" mootorrataste üritus kus autosid ei ole.

Mõistlik oleks kõigil siit miskit kõrvataha panna - tihendid pidavamaks, jettad ilusamaks ja kiiremaks ning tsikkliga ehk siis kuskil seal finishikandis 280 kmh juures mõne driftiliigutuse järgmine kord sisse planeerima. Ja foorum teemakohasemaks - juttu sh etteheiteid teineteistele saab ju tegelikult ka sealsamas lineup-is teha...

Nils Laur, PB10
31.07.2013 at 00:18
tmac
 
Speedest Dunlop Nightrace 2013
Ega ise ka parema meelega kommenteeriks dragi kui üritaks juba tüdinenud pealtvaatajaskonnast mingit olematut cheeri välja imeda. Eriti nõme on kommentaarid kuda drag on igav ja pausid siin, pausid seal(soovitan mitte tulla lihtsalt). Jah eks ta pika peale viskab üle. Alustame sellest ,et 1,5h pausi ellikate koostamiseks. See asi peab olema kuidagi teistmoodi lahendatav või siis peab rahvale seniks mõne kondi närida andma. Te siin viskate kildu lätlaste kohta ,et driftsovs ja driftsovs ,aga pealtvaatajale see töötab ja hoiab ta üritusel rahulolevana.

____________________________
Team Ilms-Motorsport
Carbon Destroyer 8.56@274km/h
01.08.2013 at 09:57
partel
  
Speedest Dunlop Nightrace 2013
Ma muidugi ei oska end pealtvaataja rolli panna, on ikka käidud vahemikus 60-100'l (???) dragil, neist ainult paaril korral oli plaan pealtvaataja olla ja ka siis ei õnnestunud, kuna mõnel tiimil alati abi vaja olnud... Tribüünil istumise kogemus puudub! :)

Lisaks teadagi on pea kogu seltskond vanad tuttavad, ehk pauside ajal ei jõua juttu ära rääkida.


____________________________
_
01.08.2013 at 10:37
jeff01
  
Speedest Dunlop Nightrace 2013
Siklite kohapealt suu lukus hoida lihtsalt seepärast, et siklimehed on sõgedad - No selge.....siitpoolt oleks oodanud midagi enamat.

Ma lihtsalt rääkisin välja selle, mida igalpool tagaselja räägitakse "jälle need siklid" aga nüüd kiidavad kõik siin takka kui lahedad nad on.
Mitte üht sõna ei öelnud ma selle kohta, et siklite tase oleks nõrk.
Mitte üht sõna ei öelnud, ma selle kohta, et sõita oleks lebo või kõik saaksid hakkama - kaugel sellest
Lihtsalt kordasin "valjult" seda mida igal võistlusel näeb, kuuleb, kogeb.

Mille vastu te vaidlete? Selle vastu, et enamusele ei meeldi siklid? Et siis nagu meeldivad ikka enamusele? Ju siis rahvas läheb sööb ikka kõhu kiiresti täis, et Korke ja Nilsi sõiduks tribüünil tagasi olla......mina nägin vaid rahva lahkumist tribüünilt kui siklid alustasid ja seda ma ka kommenteerisin.
Miks pean mina sõitma sikliga 11s, et siis võiks foorumis oma arvamuse välja öelda? aga dragil koos teistega võin 11sõitmata ka kaasa möögida, et näe jälle siklid - lähme sööma. Olen iseenesest 2 120+kw ratast tühjaks lasknud maanteel ja hirmu peaks tegelikult rohkemgi olema, et elus püsida.

Mulle tundusid liigsed poomi suunas lennanud kommentaarid sest mees ehitab pmt igaks korraks uue mootori sest teeb seda toorikust mida teised ei kasuta, loob käigukasti mida keegi teine ei kasuta ja kohandab selle dragiks igasuguse knowhowta ja teeb seda keres, mida teised ei kasuta, kuid mis nüüd on MAAILMA KIIREIM omasuguste seas. FOG on maksnud omatoodetud knowhow eest räige hinna kuid mu meelest on juba ka midagi ette näidata.

Miks ma sikliga ei sõida on lihtne - kõrvade vahel on liiga vähe ja ma ei oska tagasi hoida ja oskute järgi sõita, oleksin juba surnud. Viimane kogemus oli 200+ kiirusel vaadata loperdavat esiratast sest kanalisatsioonikaevust ma mööda ei suutnud kallutada - no ei ole mulle ju siklit vaja, autogi on liiast. See, et ma mingit aega sikliga sõita ei julgeks ON VALE.

Kaupo eks eks ma käin ja vaatan, ehk siis on mõne aasta pärast ka mul lootust märgata, et siklid meeldivad.


Mul pole isiklikku viha ühegi siklimehe suunas, mul pole üldist viha siklimeeste vastu vaid ma lihtsalt tõdesin fakti, et minu hinnangul meeldib rahvale vaid OL ja PS ning las nad õlitavad kui nii juhtub (Ei lekkinud lahtise korgi vahelt vaid purunes asi mida ise ei tee) Hea veel, et siklid ja streeti autot aega ei viida, muidu oleks publik kurjem.
01.08.2013 at 12:52 7 edits. Last edited 01.08.2013 at 13:25 by jeff01
pacaan
Speedest Dunlop Nightrace 2013
quote:
jeff01:See, et ma mingit aega sikliga sõita ei julgeks ON VALE.

mina pole väitnudki, et EI JULGE - lihtsalt ainult seda, et esmapilgul lihtne ja tagasihoidlik tehaseandmete nt 11,0 võib reaaltingimustes osutuda keerulisemaks kui "paberi peal" tundub.

Ja Fogi vastu pole minul isiklikult kunagi respekti puudust olnud - vaevalt kellegil teiselgi.

miks tsikkleid on igav vaadata, eriti Eestis:
mina sõidan hetkel norm stardi korral eesti ilma liimita rajal 60ft 1,5midagi pikendatud teljevahe korral. Väga vahet pole kas 400hp turbokaga või 125hp 600cc pilliga, ise enamvähem rahul oleks juba kõrgema 1,4-ga. Kui vedrustus ja rehv jm toimib siis pikema turboka puhul ka madal 1,4 60ft võimalik siin, sõltuvalt ilmast. Kahjuks aga ilmselt sellised rattad mis meil kasutusel, sellistel radadel nagu siin, oluliselt paremaks seda ka venitada ei suuda.
Siledal liimirajal küll. Suurte kogemustega tippsõitjad sõidavad selliste (ilma wheeliebarita) 600-700hp ratastega ka 1,2 sisse 60ft tipptasemel radadel, tipptsikklitel. Aga kõrvaltvaadatuna on need stardid ikkagi sellised välimuselt suhteliselt rahulikud - väga madala wheelie ja absoluutselt ilma igasuguse uisuta, sest ainult nii on nende ratastega võimalik head ajalist tulemust saavutada. Maailma tipptasemel tavaliselt madal 7 ja harva ka väga kõrge 6, soome meistrikatel enamik 8,xx ja ainult vist hetkel 1-2 tegelast suudavad vahel kõrgematsorti 7sse (seda ainult ja ainult liimil) selles klassis (superstreetbike / proStreetbike).
wheeliebari tsikkliga (tagavedrustuseta) mina isiklikult eesti lennukatel keelduks sõitma (ja olen kindel, et selline siin kiirelt ka ei sõida) - kuigi uisutamine näeb efektne välja, pole see teab mis kiire sõiduviis ajaliselt.
kahjuks minu hetkel kasutada olev tsikkel on praegu ka suhtkoht liimiraja juppide ja seadega (vast on kuu aja pärast soomes võimalik proovida), seetõttu tuleb lennuka rajal palju "tagasi hoida" nii stardis kui ka eriti hoo pealt kuna pikem teljevahe (vähe survejõudu tagateljel) koos liimidräägi vedrustusega (lühike vedrustuse käik) ei suuda tagarehvi (rehvirõhk kuumalt ainult 0,5 bar) teega kontaktis hoida, ehk sisuliselt alates 230-250hp jõuga sõites sellise seadistusega hakkab tagarehv aegajalt ringi käima, seda ka 6.nda käiguga ja üle 250kmh kiirustel. Lihtne näide teemaks olevalt võistluselt: sõit sisuliselt ilma turbo rõhuta (wastegate vedrupingel ainult, max 6-7 psi / 230hp) ja sõit kus boost kõrgematel käikudel kuni 16psi (380-400hp), sama 60ft start, tekitas ajavahe 0,2 sek (võimsama seade kasuks) ainult ühel korral, ülejäänud kordadel - rohkem jõudu võrdus kehvema ajaga :S
Ehk see siis vastuseks eelkõige sellele miks kuidas kas kuidagi kiiremaks / huvitavamaks saaks - kiiremaks saab, õige Eesti vedrustuseseadega sõites.
Huvitavamaks saab ka - nt piirajast launchides drifitiva stardiga a la Käbi Outlaw tsikkliversioonis) aga sel juhul kahjuks jääb aeg kehvemaks... Või nitropilliga lärmates ja sumpsist sinist leeki lastes möllata. Korke, äkki viitsid järgmiseks hooajaks?


Selle fakti osas, et kõik/enamik inimesi dragil ProSt ja Outlaw vaadata tahab, ei vaidlegi ju keegi - minu väike väide (ka Korke jutu mõte) oli ainult selles, et kui 1 outlaw raja sõidukõlbmatuks teeb siis teisi outlawsid ju ei saa vaadata. Õnneks on meil neid ju rohkem kui üks mida vaadata tahaks. Kui leke / lekked toimuvad halva õnne tõttu, mida kõigil vahel ette tuleb, on kõik ok. Kui mingisuguse tehnilise / mehhaanikute / sõitja möödalaskmise - veel hullem kui korduva - tõttu, siis äkki saab need möödalaskmised parandada.

Et siis taaskord teemast mööda aga...
01.08.2013 at 14:35
jeff01
  
Speedest Dunlop Nightrace 2013
Asjalik ja selgitav vastus mitte lahmimine. Tänan...veidi targem et miks tehakse või ei tehta.
01.08.2013 at 17:07
anryo
  
Speedest Dunlop Nightrace 2013
Mind huvitas Pärnus üks asi, aga küsima ei jõudnudki - miks tsiklid laia dragirehviga ei sõida vaid kitsa ja "mustriga" rehviga? Seesama "uisutamise" teema? Tegelikult oleks päris huvitav lugeda ka sinu tsikli ehituse jms. kohta nö "dragi võtmes". Sul kindlasti on selline teema mingi tsikli foorumis - jagad siia ka?

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
02.08.2013 at 10:27
partel
  
Speedest Dunlop Nightrace 2013
quote:
anryo: Mind huvitas Pärnus üks asi, aga küsima ei jõudnudki - miks tsiklid laia dragirehviga ei sõida vaid kitsa ja "mustriga" rehviga?
Paariminutilise google tulemus, õigsust ei garanteeri:

http://www.mickeythompsontires.com/motorcycle.php?item=ETDragMotorcycle

Pro Stock Motorcycle vist kasutab #3158.


____________________________
_
02.08.2013 at 10:51
pacaan
Speedest Dunlop Nightrace 2013
quote:
anryo: Mind huvitas Pärnus üks asi, aga küsima ei jõudnudki - miks tsiklid laia dragirehviga ei sõida vaid kitsa ja "mustriga" rehviga? Seesama "uisutamise" teema? Tegelikult oleks päris huvitav lugeda ka sinu tsikli ehituse jms. kohta nö "dragi võtmes". Sul kindlasti on selline teema mingi tsikli foorumis - jagad siia ka?

tsikkli kohta teemat pole veel teinud kuna ise pole ehitanud seda vaid UK-s ühe tuntud turbotsikklite ehitamisega tegeleva firma "toodang" suures osas (BigCC Racing).

Soetatud see alles vähem kui kuu aega tagasi ning siia toodud UK-s resideeruva autode ja juppide sealt Eestisse importiva kodanik Timo Ots abiga (MW Garage Ltd) - kui kellegil mingi (sh USA auto / jupi / mootori / kasti jne jupi) UK-st ostu v transa abi vaja siis e-mail: falesto at hot punkt ee

Pärteli nimetatud rehvi katsetasin Eestis aastaid tagasi oma eelmise turbotsikkliga, töötab hästi uuena kuid kiirelt kogub endasse meil siin lenduva tolmu, liiva jms. peale mida suht hapu sellega sõita.

Miks uuele pole seda soetanud - põhjus lihtne, kuigi Eesti MV-l võib seda kasutada siis Soome MV-l klassis SuperStreetBike / ProStreetBike ei tohi (peab olema dot nö tänavalegaalne rehv), samuti mujal maailmas selles klassis. Kui plaanid realiseeruvad siis juba järgmisel aastal soov ka mõnest Soome MV etapist osa võtta ja poleks mõtet ennast "vale" rehviga harjutama hakata...

Nils
02.08.2013 at 12:08
Henri_
 
Speedest Dunlop Nightrace 2013
Tuli meelde, et siia foorumisse Petrolheads.EE kokkuvõte veel polegi jõudnud. Igatahes, kes veel lugenud või pilte vaadanud pole:

kliki pilti või http://petrolheads.ee/2013/08/power-is-nothing-without-control/




____________________________
http://petrolheads.ee/ ; EVO RX ; E46 V8
08.08.2013 at 19:22 1 edit. Last edited 08.08.2013 at 19:23 by Henri_
tqhq.ee foorum : Üritused : Speedest Dunlop Nightrace 2013   1 2  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.