register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Registrimassi vähendamine...kas päästab C-kati tegemisest?   1 2 3  
Poster Message
Astro SS
Registrimassi vähendamine...kas päästab C-kati tegemisest?
quote:
johndoe: Eeldame juttu lugedes siis et ka töölt vabal ajal kulged mõnusa VW LT kastigaga. vvt?
Sõidab väikekaubiku ja käruga , ehk pirukakäruga

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
28.01.2015 at 18:52
rommel
Registrimassi vähendamine...kas päästab C-kati tegemisest?
Kui siin juba jõuliselt arvamust avaldatakse... 2.5 Hilux ja see D-max on parajad peldikud mis ei liigu (normaalselt) isegi haagiseta. Konkreetsed farmeri "säästuautod". Praktilisuse seisukohast: jah, teenuse hinna alla toomiseks tuleb kaubikud ja värgid ära kannatada (nimetatud D-max-i ülalpidamiskulud ületavad kindlalt reakaubiku ülalpidamiskulusid) aga nägu nad küll naerule ei vea. 3t haagist D-max-iga... on sel üldse nii rasket haagist lubatud?
Üldiselt on lugu nii, et kui raha ja load on olemas siis võib käia ka lennukiga ajalehtede järgi ;) Ja maakodus peab suurte poiste mänguasju olema.

____________________________
ex Ram '04
ex Taurus '97
god hates us all
28.01.2015 at 19:00
Jesper
 
Registrimassi vähendamine...kas päästab C-kati tegemisest?
Mis puudutab seda õppesõidu aega, ega katide lisamise korral autokoolis kedagi autojuhiks ei õpetata, õpetatakse konkreetse sõiduki spetsiifikat ja eeldatakse et B-katiga sõitmisest on endal nii palju kupli alla pidama jäänud, et vähemalt päris kohe surma ei saa.

Mind õpetati sügisel 10 sõidutunniga mootorratturiks, noh ja selles suhtes oli see täisvärk et mul polnud kunagi isegi mopeedi olnud, esimene tund algas käiguvahetuse selgitamisega :) Siiamaani olen elus ja terve. C-kat seisab veel ees, aga usun et see on lihtsam - kõik pedaalid ja asjad on samade kohtade peal, vasakule keeramiseks ei pea rooli paremale keerama jne.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
28.01.2015 at 19:17 2 edits. Last edited 28.01.2015 at 19:19 by Jesper
johndoe
Registrimassi vähendamine...kas päästab C-kati tegemisest?
Mul tekkis veel üks küsimus, et kas see seadus mis lubab 3,5 tonni kaaluvale autole kergkäru külge ripudada on eesti enda või käib see kõigi EU maade kohta? Ma tean kindlalt et ma võin saksamaal veoauto (3501kg alates) sabas kergkäru vedada.
28.01.2015 at 19:28
vvt
  
Registrimassi vähendamine...kas päästab C-kati tegemisest?
quote:
Kui siin juba jõuliselt arvamust avaldatakse... 2.5 Hilux ja see D-max on parajad peldikud mis ei liigu (normaalselt) isegi haagiseta. Konkreetsed farmeri "säästuautod". Praktilisuse seisukohast: jah, teenuse hinna alla toomiseks tuleb kaubikud ja värgid ära kannatada (nimetatud D-max-i ülalpidamiskulud ületavad kindlalt reakaubiku ülalpidamiskulusid) aga nägu nad küll naerule ei vea. 3t haagist D-max-iga... on sel üldse nii rasket haagist lubatud?
Üldiselt on lugu nii, et kui raha ja load on olemas siis võib käia ka lennukiga ajalehtede järgi Ja maakodus peab suurte poiste mänguasju olema.

Mind küll töölistele töövahendeid ostes absoluutselt ei kõiguta, kas kiirendus veab näo naerule või mitte.
Minu töölistel on väikekaubikud, 1,3 diiselmootoriga, konditsioneeriga, istmesoojendustega, püsikiirushoidjaga, elektripeeglitega, integreeritud tehase stereosüsteemiga, defa eelsoojendusega, topeltvelgedega teiste rehvidega jne jne.
Üks Isuzu Dmax Double Cab on kah (lausa nelja elektriaknaga ja konditsioneeriga) - viimane on mõeldud ühe raske haagise jaoks.
Kui keegi arvab, et temal tööl näo naerule viimiseks peab olema 200 kW tagarattast pideva neliveo ja 2,5 tonnise tühimassiga pikap, siis igaühel on vaba voli endale isiklikuks osta.
See jutt, et Dmax on paras peldik, on üks hülge jutt. Olen sellega omajagu sõitnud, hulka etem sõita kui enamik 20 tuhande euroseid väikeautosid. Kiirendab piisavalt, kellelegi jalgu ei jää ja kütust võtab trassil sõiduauto jagu.

quote:
Sõidab väikekaubiku ja käruga , ehk pirukakäruga

Sõidangi, istmetega üsna moodsa väikekaubikuga, ruumi rooli taga on nagu Voyageris. Ei saa aru vingumistest, miks sellise autoga sõita ei saa.

Edit:
quote:
3t haagist D-max-iga... on sel üldse nii rasket haagist lubatud?

Lubatud piduritega haagise täismass 3000 kg. Just kontrollisin. Auto enda kandevõime 1055 kg. Autorongi lubatud suurim mass 6000 kg. Maanteel sõidab 3000 kg alla haagisega 90ga täiesti pingevabalt, ainult 6ndat käiku saab panna allamäge. Praktikas korduvalt proovitud, kuna meil on vaja seda haagist ka manööverdada väljaspool teid, siis mõistagi on auto aeglustuskastiga.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
28.01.2015 at 19:32 2 edits. Last edited 28.01.2015 at 19:40 by vvt
DevilDeVille
  
Registrimassi vähendamine...kas päästab C-kati tegemisest?
quote:
vvt:
quote:
Kui siin juba jõuliselt arvamust avaldatakse... 2.5 Hilux ja see D-max on parajad peldikud mis ei liigu (normaalselt) isegi haagiseta. Konkreetsed farmeri "säästuautod". Praktilisuse seisukohast: jah, teenuse hinna alla toomiseks tuleb kaubikud ja värgid ära kannatada (nimetatud D-max-i ülalpidamiskulud ületavad kindlalt reakaubiku ülalpidamiskulusid) aga nägu nad küll naerule ei vea. 3t haagist D-max-iga... on sel üldse nii rasket haagist lubatud?
Üldiselt on lugu nii, et kui raha ja load on olemas siis võib käia ka lennukiga ajalehtede järgi Ja maakodus peab suurte poiste mänguasju olema.

Mind küll töölistele töövahendeid ostes absoluutselt ei kõiguta, kas kiirendus veab näo naerule või mitte.
Minu töölistel on väikekaubikud, 1,3 diiselmootoriga, konditsioneeriga, istmesoojendustega, püsikiirushoidjaga, elektripeeglitega, integreeritud tehase stereosüsteemiga, defa eelsoojendusega, topeltvelgedega teiste rehvidega jne jne.
Üks Isuzu Dmax Double Cab on kah (lausa nelja elektriaknaga ja konditsioneeriga) - viimane on mõeldud ühe raske haagise jaoks.
Kui keegi arvab, et temal tööl näo naerule viimiseks peab olema 200 kW tagarattast pideva neliveo ja 2,5 tonnise tühimassiga pikap, siis igaühel on vaba voli endale isiklikuks osta.
See jutt, et Dmax on paras peldik, on üks hülge jutt. Olen sellega omajagu sõitnud, hulka etem sõita kui enamik 20 tuhande euroseid väikeautosid. Kiirendab piisavalt, kellelegi jalgu ei jää ja kütust võtab trassil sõiduauto jagu.

quote:
Sõidab väikekaubiku ja käruga , ehk pirukakäruga

Sõidangi, istmetega üsna moodsa väikekaubikuga, ruumi rooli taga on nagu Voyageris. Ei saa aru vingumistest, miks sellise autoga sõita ei saa.

Kui sa veel aru ei saanud, siis inimesed ostavadki endile autosid sõitmiseks, mitte töölistele. Mina ostan ka töölistele kaubikud, mis veel ei tähenda, et peaksin ise samasugusega kulgema vahetpidamata.


____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
28.01.2015 at 19:36
vvt
  
Registrimassi vähendamine...kas päästab C-kati tegemisest?
Võtsin endale ka taolise (eks firmaautode kriminaliseerimine aitas kaasa kah), ma ei saa aru sellest vingumisest - ilmselt vinguritel endal kogemus puudub. Ruumikuse ja sisemüra mõttes parem valik kui analoogse hinnaga väikeauto.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
28.01.2015 at 19:42
minimum
Registrimassi vähendamine...kas päästab C-kati tegemisest?
quote:
vvt:Eesti traagika.
Milles täpsemalt? Rohkem sõidutunde oleks olnud kordamine nagunii - mis selles C's siis nii erinevat on et peaks kümneid tunde õppesõitu tegema kui saab elementaarse ka kümne tunniga selgeks? Taandub ju lõppeks kõik auto gabaritidest tuleneva juhtimise eripäradele.

Erinevalt 92 aastast kestab tänapäevane sõidueksam terve akadeemilise tunni. Polnud tollal ju haruldane ca 200 meetrine eksamisõit?

____________________________
-
28.01.2015 at 20:04
DevilDeVille
  
Registrimassi vähendamine...kas päästab C-kati tegemisest?
quote:
vvt: Võtsin endale ka taolise (eks firmaautode kriminaliseerimine aitas kaasa kah), ma ei saa aru sellest vingumisest - ilmselt vinguritel endal kogemus puudub. Ruumikuse ja sisemüra mõttes parem valik kui analoogse hinnaga väikeauto.

Ei puudu kogemus, lihtsalt igal tuhandel juhul eelistan oma pehmet ja mugavat asjandust, kus päkapikud teevad kõiki asju ja ei pea põlvega vastu armatuure, käigukange, kekskkonsoole või huiteabmidavastu hõõruma. Istud sisse ja järgmine hetk lihtsalt avastad end sihtpunktist ilma vahepeal autojuhiametit pidamata.


____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
28.01.2015 at 20:11
RAM5
Registrimassi vähendamine...kas päästab C-kati tegemisest?
Lappasin minagi läbi kodanik vvt õigustused ja kiidulaulud väidetavate 1,3 td ökonoomsuse ja LT taevani tõstmise jutu.
Ma pole ammu nii palju naerda saanud. Jääb siiralt mulje ,et vvt ei tea isegi nendest jaapani kastikatest mitte midagi.
Olen ise omanud Hiluxi. 3,5 tonnise korvtõstuki veol Võrust Tallinna oli kütusekulu keskmine 24L/100 km kohta.
Jupid täpselt kolm korda kallimad kui RAM 2500 le need on.
Foorumi alguses lingil ära toodud RAM il oli mingi aeg haakes 10 m kolme teljeline treiler , millel
kaks väike traktorit , muid materjale ja auto kast ka täis lastid. Narvast Tallinna sõidul sai trassil
veel möödasõite tehtud. Käisime siin Tallinna jõudes masina rongiga üle kaalu. Kaaluks oli 12,5 tonni.
Sel sõidul oli keskmine kütusekulu 15L/100 km kohta.
Foorumi teemast aga tervikuna. Tee parem C kati load ära. See nagu nina nuuskamine praegusel ajal
28.01.2015 at 21:09
RAM5
Registrimassi vähendamine...kas päästab C-kati tegemisest?
Väidetavatest nn öko mootoritest nii palju ,et : Aasta tagasi ostsin Iveco esindusest 2005 a Iveco tm3,5 tonni furgooni ja luuk tõstukiga masina. Öeldi ukhelt veel ,et see
öko mootor 2,3td. Olen sellega nüüd aastakese end vägistanud. Kütusekulu keskmine 16 L/100 km kohta. Seega muinasjutud väikeste mootorite ökonoomsusest
on saunanaiste jutukesed.
28.01.2015 at 21:14
charger
Registrimassi vähendamine...kas päästab C-kati tegemisest?
Ivecotest räägitakse üldse imejutte. Meie R. Master 2,2td ka 3,5t ja tihti isegi 2t käru sabas ei tule keskmist üle 10L

E: C-kati tegemine on praegu suht lihtne ja ei maksa ka nii palju, aga (C)E koolituse eest küsitakse küll minuarust liig krõbedat hinda
28.01.2015 at 21:37 1 edit. Last edited 28.01.2015 at 21:53 by charger
Astro SS
Registrimassi vähendamine...kas päästab C-kati tegemisest?
Rami küttekulu ei mõjuta käru ega kastis olev koorma mass, küttekulu hakkab kasvama kui kastis olevad asjad on kõrgemad kui kabiin Isegi kui selleks on tühi aga suur pappkast.

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
28.01.2015 at 21:48
cartmann
Registrimassi vähendamine...kas päästab C-kati tegemisest?
Mul kastikas ka hetkel B katiga sóidetav. Ilmselgelt on aga kõik kaalud lõhki. Kuna mul on C1 kat olemas siis huvitab, et kas eestis C1 ka käru lube tehakse ja kui suure massiga käru maks saab vedada?
Lisaks kui tahan auto paberid nn ausaks teha siis mida selleks vaja on, mida ARK-s kontrollitakse?

____________________________
Ford F-250 Harley Davidson edition 6.0TD
FastFordRacing
28.01.2015 at 23:13
otsiabi
 
Registrimassi vähendamine...kas päästab C-kati tegemisest?
sellist juttu võiks ajada mingis prantsuse või aasia foorumis. usaraua foorumis võiks sellise lobaga risustamise eest bänni saada siiski? esialgu kasvõi mõneks nädalaks? see siin minust juba suht sama nagu keset narvat hakata kõiki venelasi pikale lainele saatma...

quote:
vvt:
quote:
Kui siin juba jõuliselt arvamust avaldatakse... 2.5 Hilux ja see D-max on parajad peldikud mis ei liigu (normaalselt) isegi haagiseta. Konkreetsed farmeri "säästuautod". Praktilisuse seisukohast: jah, teenuse hinna alla toomiseks tuleb kaubikud ja värgid ära kannatada (nimetatud D-max-i ülalpidamiskulud ületavad kindlalt reakaubiku ülalpidamiskulusid) aga nägu nad küll naerule ei vea. 3t haagist D-max-iga... on sel üldse nii rasket haagist lubatud?
Üldiselt on lugu nii, et kui raha ja load on olemas siis võib käia ka lennukiga ajalehtede järgi Ja maakodus peab suurte poiste mänguasju olema.

Mind küll töölistele töövahendeid ostes absoluutselt ei kõiguta, kas kiirendus veab näo naerule või mitte.
Minu töölistel on väikekaubikud, 1,3 diiselmootoriga, konditsioneeriga, istmesoojendustega, püsikiirushoidjaga, elektripeeglitega, integreeritud tehase stereosüsteemiga, defa eelsoojendusega, topeltvelgedega teiste rehvidega jne jne.
Üks Isuzu Dmax Double Cab on kah (lausa nelja elektriaknaga ja konditsioneeriga) - viimane on mõeldud ühe raske haagise jaoks.
Kui keegi arvab, et temal tööl näo naerule viimiseks peab olema 200 kW tagarattast pideva neliveo ja 2,5 tonnise tühimassiga pikap, siis igaühel on vaba voli endale isiklikuks osta.
See jutt, et Dmax on paras peldik, on üks hülge jutt. Olen sellega omajagu sõitnud, hulka etem sõita kui enamik 20 tuhande euroseid väikeautosid. Kiirendab piisavalt, kellelegi jalgu ei jää ja kütust võtab trassil sõiduauto jagu.

quote:
Sõidab väikekaubiku ja käruga , ehk pirukakäruga

Sõidangi, istmetega üsna moodsa väikekaubikuga, ruumi rooli taga on nagu Voyageris. Ei saa aru vingumistest, miks sellise autoga sõita ei saa.

Edit:
quote:
3t haagist D-max-iga... on sel üldse nii rasket haagist lubatud?

Lubatud piduritega haagise täismass 3000 kg. Just kontrollisin. Auto enda kandevõime 1055 kg. Autorongi lubatud suurim mass 6000 kg. Maanteel sõidab 3000 kg alla haagisega 90ga täiesti pingevabalt, ainult 6ndat käiku saab panna allamäge. Praktikas korduvalt proovitud, kuna meil on vaja seda haagist ka manööverdada väljaspool teid, siis mõistagi on auto aeglustuskastiga.


____________________________
'64 T-bird
'71 F100
'74 Charger
'86 STW
28.01.2015 at 23:21
siim69
Registrimassi vähendamine...kas päästab C-kati tegemisest?
Loe ja imesta.....igav ei hakka.....

____________________________
tel.56989939
28.01.2015 at 23:37 1 edit. Last edited 28.01.2015 at 23:38 by siim69
Jesper
 
Registrimassi vähendamine...kas päästab C-kati tegemisest?
quote:
cartmann:Kuna mul on C1 kat olemas siis huvitab, et kas eestis C1 ka käru lube tehakse ja kui suure massiga käru maks saab vedada?
Tehakse küll, näiteks http://www.autokoolhaja.ee/kategooriad/c1e-kategooria/ . Samas see on natuke mõttetu kategooria, sest kui kunagi ikkagi tahad päris veokaga sõitma minna, siis pead täis-C otsa jälle uue E ka tegema.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
28.01.2015 at 23:45
cartmann
Registrimassi vähendamine...kas päästab C-kati tegemisest?
Mõtekus vast oleneb , millist käru ma võin vedada. Siiani pole veoka rooli vaja olnud istuda, 10 aasta jooksul ja C1 saab suht ruttu veoka load teha kui elu seda ette näeb.

____________________________
Ford F-250 Harley Davidson edition 6.0TD
FastFordRacing
28.01.2015 at 23:49
Jesper
 
Registrimassi vähendamine...kas päästab C-kati tegemisest?
Liiklusseadus: 5) C1E – autorong, mis koosneb C1-alamkategooria autost ning selle haagisest või poolhaagisest, mille lubatud täismass ületab 750 kilogrammi, tingimusel et veduki ja haagise või poolhaagise lubatud täismass kokku ei ületa 12 000 kilogrammi; autorong, mis koosneb B-kategooria autost ning selle haagisest või poolhaagisest, mille lubatud täismass ületab 3500 kilogrammi, tingimusel et veduki ja haagise või poolhaagise lubatud täismass kokku ei ületa 12 000 kilogrammi;

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
28.01.2015 at 23:57
cartmann
Registrimassi vähendamine...kas päästab C-kati tegemisest?
Kui aga nyyd läen arki ja lasen oma auto paberid teha nii nagu eesti seadused ja auto valmistaja ette näevad siis mis paberitesse tuleb?auto täismass, kandevõime saadakse kust? Lubatud käru masss? Eestis selle tava konksu otsas yle 3.5t eniveis vedada ei tohi. 250/2500 seeria truckidel peaks 3.5 tonni passi kõigil vist tulema?

____________________________
Ford F-250 Harley Davidson edition 6.0TD
FastFordRacing
29.01.2015 at 00:12
kala85
Registrimassi vähendamine...kas päästab C-kati tegemisest?
Endal c kat olemas aga ce puudu veel, ju peab autokooli minema jälle.
Kas c kati veokile tuleks siis sõidumeerik ka panna kui teenust teha ametlikult.
Ise vean ramiga paate ja talvel lükkan lund, seega mingisugune riis ei tule kõne allagi, saaks veel selle ram 2500 kasti kallutama ka ja haagisuvila kasti siis oleks ideaalne auto kõigeks mis puudutab minu vajadusi.


____________________________
dodge ram 97a 2500 cummins @+60psi
56157755

29.01.2015 at 00:27
rommel
Registrimassi vähendamine...kas päästab C-kati tegemisest?
quote:
cartmann: Kui aga nyyd läen arki ja lasen oma auto paberid teha nii nagu eesti seadused ja auto valmistaja ette näevad siis mis paberitesse tuleb?auto täismass, kandevõime saadakse kust? Lubatud käru masss? Eestis selle tava konksu otsas yle 3.5t eniveis vedada ei tohi. 250/2500 seeria truckidel peaks 3.5 tonni passi kõigil vist tulema?
Tarmo 4x4 (vist oli selline kasutajanimi) suutis oma ex ram-i (1500) arvele võttes küll tehaseandmete järgi piduritega käru massi lasta passi panna . Kui näppu järjel ei hoia siis topitakse jah lambist kas 2500 kg vms...

____________________________
ex Ram '04
ex Taurus '97
god hates us all
29.01.2015 at 00:28
Jesper
 
Registrimassi vähendamine...kas päästab C-kati tegemisest?
quote:
kala85: Kas c kati veokile tuleks siis sõidumeerik ka panna kui teenust teha ametlikult.
Üldreeglina kui sa teenid sõiduga raha, siis peab see olema jah. On terve rida erandeid põllumajandusele jms, aga ega see Rami kontekstis väga pilli ei puhu, huvi korral jällegi Liiklusseadus abiks. Mina olen aru saanud, et oma lõbuks eraisiku nimel oleva veoautoga ringi sõitmine ei ole töö- ja puhkeaja mõistes töö, seega sellega justkui võiks. Aga ma ei ole jurist.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
29.01.2015 at 00:42
DevilDeVille
  
Registrimassi vähendamine...kas päästab C-kati tegemisest?
quote:
Jesper:
quote:
kala85: Kas c kati veokile tuleks siis sõidumeerik ka panna kui teenust teha ametlikult.
Üldreeglina kui sa teenid sõiduga raha, siis peab see olema jah. On terve rida erandeid põllumajandusele jms, aga ega see Rami kontekstis väga pilli ei puhu, huvi korral jällegi Liiklusseadus abiks. Mina olen aru saanud, et oma lõbuks eraisiku nimel oleva veoautoga ringi sõitmine ei ole töö- ja puhkeaja mõistes töö, seega sellega justkui võiks. Aga ma ei ole jurist.

Võib ka näiteks suvalise 7m kongiga jaotusveokiga vms, kui see on eraisiku nimel.


____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
29.01.2015 at 00:44
wagoneer
Registrimassi vähendamine...kas päästab C-kati tegemisest?
quote:
kala85: Endal c kat olemas aga ce puudu veel, ju peab autokooli minema jälle.
Kas c kati veokile tuleks siis sõidumeerik ka panna kui teenust teha ametlikult.
Ise vean ramiga paate ja talvel lükkan lund, seega mingisugune riis ei tule kõne allagi, saaks veel selle ram 2500 kasti kallutama ka ja haagisuvila kasti siis oleks ideaalne auto kõigeks mis puudutab minu vajadusi.


Eraisiku nimel oleval pilli ei pea midagi olema. Kui juba firma nimel ja ametlikult teenust osutad peaks äkki isegi olema vajalik juba see meerik.

____________________________
dodge ram 2500 97´ twin turbo just for fun 1mile=226km/h lendas õhku
pontiac firebird convertible 69´ töös
pontiac gto 71´ valmimas
Dodge Charger Super Bee 71´
International Harvester Travelette C-120 61´Sõidab
Mitsubishi Colt Lancet 76`
29.01.2015 at 08:40
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Registrimassi vähendamine...kas päästab C-kati tegemisest?   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.