register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Registrimassi vähendamine...kas päästab C-kati tegemisest?   1 2 3  
Poster Message
vvt
  
Registrimassi vähendamine...kas päästab C-kati tegemisest?
Jutt, et eraisikul ei pea, ei vasta tõele.
Sõidumeeriku puudumise võimaluise määrab üksknes C-kati sõiduki kasutusotstarve ja see, kas tehakse tasu eest vedusid.
Haldusõigusrikkumise korral on süütuse tõestamine rikkuja kohustus.

https://www.riigiteataja.ee/akt/26860
§ 4. Erisused rahvusvahelisel ja siseriiklikul autoveol

Käesoleva määruse nõudeid ei rakendata rahvusvahelisel ja siseriiklikul autoveol §-s 2 nimetatud juhtide suhtes, kui:
1) sõidukit kasutatakse sõitjate liiniveol, kusjuures liini pikkus (vahemaa alg- ja lõpp-peatuse vahel) ei ületa 50 kilomeetrit. Nendele vedudele on sõiduki valdaja kohustatud koostama juhi töögraafiku. Kinnitatud sõiduplaan või selle koopia ja väljavõte töögraafikust peavad olema juhil liinil kaasas. Töögraafikuid peab sõiduki valdaja säilitama vähemalt 12 kuud;
2) sõiduki suurim lubatud kiirus ei ületa 30 kilomeetrit tunnis;
3) sõidukit kasutatakse kaitseväe, kodanikukaitse, tuleohutuse ja avaliku korra säilitamise eest vastutavate asutuste teenistuses või nende kontrolli all;
4) sõiduk on kohandatud tööks seoses üleujutuste ärahoidmise, kanalisatsiooni-, vee-, gaasi- ja elektrivõrkude teenindamisega, maanteede korrashoiu ja järelevalvega, jäätmete kogumisega, telegraafi-, telefoni- ja postiteenuste osutamisega, raadio- ja televisioonisaadete tegemisega ning raadio- ja televisioonisaatjate ja -vastuvõtjate avastamisega;
5) sõidukit kasutatakse hädaolukordades või päästetöödel;
6) sõiduk on kohandatud meditsiiniabi andmiseks;
7) sõiduk veab tsirkuse või lõbustuspargi seadmeid;
8) sõidukit kasutatakse avariiliste sõidukite veol;
9) sõiduk läbib teekatsetusi tema tehnilise arendamise, remondi või hoolduse täiustamise huvides ja kui sõiduk on uus või ümber ehitatud ning seda ei ole veel teenuste osutamisel rakendatud;
10) sõidukit kasutatakse isiklike, mitteärilise otstarbega esemete vm tasuta veol;
11) sõidukit kasutatakse piima kokkuveol lautadest ja piimanõude või loomade toiduks mõeldud piimatoodete toimetamisel lautadesse.

§ 5. Erisused siseriiklikul autoveol

Käesoleva määruse nõudeid ei rakendata siseriiklikul autoveol §-s 2 nimetatud juhtide suhtes, kui:
1) sõidukit kasutavad põllumajandus-, aiandus-, metsandus- või kalandusettevõtjad oma veoste veol 50 kilomeetri raadiuses kohast, kus sõiduk tavaliselt paikneb, kaasa arvatud linnad, mis jäävad sellesse piirkonda;
2) sõidukit kasutatakse müügiks või töötlemiseks sobimatute tapamaja jäätmete või korjuste veol;
3) sõidukit kasutatakse elusloomade veol põllumajandustootjalt turgudele ja vastupidi või turgudelt tapamajadesse;
4) sõiduk on kohandatud kauplusautoks turgudel või ostjatele kauba kojuviimisega müügiks, liikuvaks pangaks või hoiukassaks, jumalateenistuse pidamiseks, raamatute, plaatide või kassettide laenutamiseks, kultuuriüritusteks või näitusteks;
5) sõiduk veab juhile isiklikuks tarbeks vajalikke materjale või seadmeid kuni 50 kilomeetri raadiuses kohast, kus sõiduk tavaliselt paikneb, tingimusel, et juhi põhitegevusalaks ei ole autovedu;
6) sõiduk töötab elektriga ja seda kasutatakse sõitjate- või kaubaveol;
7) sõidukit kasutatakse ainult õppesõidul juhiloa saamise eesmärgil;
8) sõidukiks on ratastraktor või liikurmasin;
9) sõiduk on valmistatud enne 1. jaanuari 1985. a.





____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
29.01.2015 at 10:38 2 edits. Last edited 29.01.2015 at 10:40 by vvt
vvt
  
Registrimassi vähendamine...kas päästab C-kati tegemisest?
quote:
Väidetavatest nn öko mootoritest nii palju ,et : Aasta tagasi ostsin Iveco esindusest 2005 a Iveco tm3,5 tonni furgooni ja luuk tõstukiga masina. Öeldi ukhelt veel ,et see
öko mootor 2,3td. Olen sellega nüüd aastakese end vägistanud. Kütusekulu keskmine 16 L/100 km kohta. Seega muinasjutud väikeste mootorite ökonoomsusest
on saunanaiste jutukesed.

Vahest oli tegemist lekkiva tihendiga rooli ja pedaalide vahel? Või varastas autojuht kütust?
Meil oli päris mitu aastat poolpikk poolkõrge Transit 350, 3,5 tonni täismassiga, 2,5 common rail diisliga, tavaliselt oli seal tonni jagu tavaari sees (riistad, materjalid, genekad värgid, kandevõime 1,5 tonni), kütuse kulunormiga 10 liitrit sajale tuli ilusti välja.
Koos hommikuse kero, talvede ja poolkülmade sõitudega. Onu Johhannese autokool võib äkki abiks olla? See auto asendati detsembris 600 kg kandejõuga väikekaubikuga, kütuse kulu langes peaaegu 2 korda.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
29.01.2015 at 12:11 2 edits. Last edited 29.01.2015 at 12:13 by vvt
johndoe
Registrimassi vähendamine...kas päästab C-kati tegemisest?
Furgooni puhul rääkisid ka fordi puhul Transpordifirma töötajad kulust 15-16 sajale. Transit Jumbo 2,3 võttis keskiselt 9,xx sajale.
29.01.2015 at 13:48
rommel
Registrimassi vähendamine...kas päästab C-kati tegemisest?
Tagaluuk annab keskmisele kütusekulule ikka tugevalt juurde sest sõidetakse pidevalt "pooltäis" lastiga ja tühjalt "tagasi" (mis langetab keskmist kütusekulu) mitte kunagi - tagaluuk kaalub päris palju. Lisaks rikub tagaluuk "aerodünaamikat" (ca 1-2 l 100-le trassil juurde). Samuti oleneb kas sõidetakse "linna" või maanteed ja kui palju on laadimisi. Tagaluugiga autot reeglina "vahest tõstan geneka peale" pärast ei osteta. Mul RAM-i keskmine kõigub 15 ja 25 vahel olenevalt olukorrast aga ma ei hakka igal pool punnitama jutuga , et "keskmine" on 15.

____________________________
ex Ram '04
ex Taurus '97
god hates us all
29.01.2015 at 13:49
DevilDeVille
  
Registrimassi vähendamine...kas päästab C-kati tegemisest?
quote:
vvt: Jutt, et eraisikul ei pea, ei vasta tõele.
Sõidumeeriku puudumise võimaluise määrab üksknes C-kati sõiduki kasutusotstarve ja see, kas tehakse tasu eest vedusid.
Haldusõigusrikkumise korral on süütuse tõestamine rikkuja kohustus.




Mis sa ise arvad, mida eraisiku all silmas peeti? Eraisikut, kes teeb enda sõite loomulikult. Mitte mingit FIE-t kes sellega raha teenib.


____________________________
Flick the Gestapo.... No, I said *Flick*, the Gestapo!
29.01.2015 at 14:33
vvt
  
Registrimassi vähendamine...kas päästab C-kati tegemisest?
quote:
5) sõiduk veab juhile isiklikuks tarbeks vajalikke materjale või seadmeid kuni 50 kilomeetri raadiuses kohast, kus sõiduk tavaliselt paikneb, tingimusel, et juhi põhitegevusalaks ei ole autovedu;


____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
29.01.2015 at 14:56
Jesper
 
Registrimassi vähendamine...kas päästab C-kati tegemisest?
See vvt viidatud määrus ei kehti enam alates 2005... :) Võiks veel mingit nõuka aega ja bemareid ja öäkxuseid ka sisse visata, oleks täisbingo koos jälle.

Hetkel kehtiv ja asjakohane seadus on see.

quote:

Käesolevat määrust ei kohaldata vedude korral, mille puhul on tegemist:
/--/
h) kaupade mitteäriliseks veoks kasutatavate sõidukite või sõidukite kombinatsioonidega, mille lubatud täismass ei ületa 7,5 tonni;



____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
29.01.2015 at 15:23 2 edits. Last edited 29.01.2015 at 15:26 by Jesper
johndoe
Registrimassi vähendamine...kas päästab C-kati tegemisest?
Seaduses väike vastolu. sõidukeid ei jagata c,b,e vaid m,n, o. 4t. Ram on eraisiku käes ikka M ja siis tegemist "sõiduautoga" aga kui see võta firma autona arvele ja N siis võib olla vaja ka sõidumeerikut. Nt. 8t. matkabussil ei ole kohtagi kus meerikut paigaldada.
29.01.2015 at 15:25
Jesper
 
Registrimassi vähendamine...kas päästab C-kati tegemisest?
Mul on ikka tunne et kuskil oli mingi säte mis lükkas eraauto sõltumata kategooriast täielikult töö- ja puhkeaja seaduse reguleerimisala alt välja. A'la et kuna juhi ja sõiduki omaniku suhet ei reguleeri ei tööleping ega muu võlaõiguslik suhe, siis...

Aga ma ei viitsi hetkel seda otsida, kuna jutt on konkreetsest Ramist ja see on ilmselt ka kõigi mõeldavate kärudega alla 7,5 tonni.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
29.01.2015 at 15:29
Vanaisa
  
Moderator
Registrimassi vähendamine...kas päästab C-kati tegemisest?
puhka jalga vvt. Ja õpi seadust lugema.

määrus nr 561/2006, artikkel 3
Käesolevat määrust ei kohaldata vedude korral, mille puhul on tegemist:

h) kaupade mitteäriliseks veoks kasutatavate sõidukite või sõidukite kombinatsioonidega, mille lubatud täismass ei ületa 7,5 tonni;


Elik kuni 7500kg täismassiga ei ole sõidumeeriku kasutamine kohustuslik, kuni ei tehta kommertsvedusid. Kui omanik on äriühing, on raske põhjendada mitteärilist sõitu, füüsilise isiku korral ei ole probleemi. Kui sõidumeeriku kasutamine ei ole kohustuslik ei pea seda ka taatlema. Üle 7,5T läheb ketta alla.

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
29.01.2015 at 15:50 1 edit. Last edited 29.01.2015 at 15:51 by Vanaisa (Moderator)
Maik
  
Registrimassi vähendamine...kas päästab C-kati tegemisest?
quote:
rommel: Tagaluuk annab keskmisele kütusekulule ikka tugevalt juurde sest sõidetakse pidevalt "pooltäis" lastiga ja tühjalt "tagasi" (mis langetab keskmist kütusekulu) mitte kunagi - tagaluuk kaalub päris palju. Lisaks rikub tagaluuk "aerodünaamikat" (ca 1-2 l 100-le trassil juurde). Samuti oleneb kas sõidetakse "linna" või maanteed ja kui palju on laadimisi. Tagaluugiga autot reeglina "vahest tõstan geneka peale" pärast ei osteta. Mul RAM-i keskmine kõigub 15 ja 25 vahel olenevalt olukorrast aga ma ei hakka igal pool punnitama jutuga , et "keskmine" on 15.


levinud eksiarvamus,luuk maas on KÕIGE kütusekulukam sõita. Kuigi mul taolist autot pole olen taolist sarja vaadanud ,


kusjuures enamus eesti truckerid on ilmselt sinuga samal arvamusel ja loogika ütleks mulle ka sama...


____________________________
2011 Chevrolet Camaro 2SS/RS
29.01.2015 at 21:44 1 edit. Last edited 29.01.2015 at 21:44 by Maik
90Deville
 
Registrimassi vähendamine...kas päästab C-kati tegemisest?
Silmas peeti siiski nö tagaluuk-töstukit, ehk siis kuni 1.5m körgust airbrake'i auto tagaotsas, mängib rolli kastiauto puhul siis
Isikliku kogemuse pöhjal seesuguse atribuudiga varustatud Lt kastikas jäi tugevama tuulega metsavahelt väljudes pmtselt seisma keset maanteed, kui tuul veel vastu juhtus olema.

____________________________
KKK-Koledate Kastikate Klubi
29.01.2015 at 22:23
RAM5
Registrimassi vähendamine...kas päästab C-kati tegemisest?
quote:
vvt:
quote:
Väidetavatest nn öko mootoritest nii palju ,et : Aasta tagasi ostsin Iveco esindusest 2005 a Iveco tm3,5 tonni furgooni ja luuk tõstukiga masina. Öeldi ukhelt veel ,et see
öko mootor 2,3td. Olen sellega nüüd aastakese end vägistanud. Kütusekulu keskmine 16 L/100 km kohta. Seega muinasjutud väikeste mootorite ökonoomsusest
on saunanaiste jutukesed.

Vahest oli tegemist lekkiva tihendiga rooli ja pedaalide vahel? Või varastas autojuht kütust?
Meil oli päris mitu aastat poolpikk poolkõrge Transit 350, 3,5 tonni täismassiga, 2,5 common rail diisliga, tavaliselt oli seal tonni jagu tavaari sees (riistad, materjalid, genekad värgid, kandevõime 1,5 tonni), kütuse kulunormiga 10 liitrit sajale tuli ilusti välja.
Koos hommikuse kero, talvede ja poolkülmade sõitudega. Onu Johhannese autokool võib äkki abiks olla? See auto asendati detsembris 600 kg kandejõuga väikekaubikuga, kütuse kulu langes peaaegu 2 korda.

Lp kodanik vvt. Olen oma teadlikust elust 30 aastat autorooli keeranud. Sellest viimased 18 aastat üksik ettevõtjana. Tihendi veast rääkides võiksid sa pisut vaiksemalt võtta. Kordan veel korra ,et Ivecol mootor 2,3 75kw. Furgooni kõrgus kabiinist 60 cm kõrgem ilma tuule suunajata sein . Sina räägid täispikast kaubikust. Mina furgooniga masinast. Tunned vahet ?
Lisaks mul furgoonis tonni jagu kaupa ja 2 tonnina korvtõstuk tihti sabas. Vastu tuul aga see Iveco üle 80 ne sisse ei saa. Kütusekulu olen saanud 16 L/100 km kohta. Ise enda tagant ei varasta.
RAM 2500 TD mul selliseid probleeme polnud. Seega Iveco esialgu vaid ajutiselt kuni USA st Truck kohale jõuab. Auto koolidest sulle veel nii palju ,et kui sul lubadel mõni rida vaid täidetud on ?
Siis minul on lubadel kõik read täidetud ja autokoolist pole mul enam midagi õppida. Kodanik vvt. Me võime pikalt siin foorumis vaielda. Aga kui hakkaks sulle asju reaalselt ka tõestama ? Siis saad ehk au millest jutt käib.
30.01.2015 at 19:10
RAM5
Registrimassi vähendamine...kas päästab C-kati tegemisest?
quote:
vvt:
quote:
5) sõiduk veab juhile isiklikuks tarbeks vajalikke materjale või seadmeid kuni 50 kilomeetri raadiuses kohast, kus sõiduk tavaliselt paikneb, tingimusel, et juhi põhitegevusalaks ei ole autovedu;


Millal sa hr vvt ise viimati veokijuhi täiendkoolitusel käisid ? Kahtlen ,et sa pole sellel üldse käinud. Oli minu käes RAM 2500 TD . See sama masin mis teema alguses lingil on.
Masin registris täismassiga 3990 kg. Lubatud max haagis 4080kg. Mitte mingit sõidumeerikut masinal ei olnu ja pole ka kunagi sellele nõutud.
Ütleme siis sedasi ,et kui minu ettevõte ei tegele tasulise kaubaveoga. Vaid minul olev veok toetab minu ettevõtte tegevust. Siis puudub mul vajadus sõidumeeriku kasutamise järgi.
Kui minu ettevõte aga tegeleb tasulise kaubaveoga või transporditeenusega. Siis on kohustuslik sõidumeeriku kasutamine
Ma võin osta endale ka raskeveoki. Kui ma teen sellega oma sõite või oma ettevõtte tööd toetavat teenus ( ekskavaatori , muu tehnika vedu ) Siis sõidumeerikut kasutama ei pea.
30.01.2015 at 19:20
RAM5
Registrimassi vähendamine...kas päästab C-kati tegemisest?
quote:
johndoe: Seaduses väike vastolu. sõidukeid ei jagata c,b,e vaid m,n, o. 4t. Ram on eraisiku käes ikka M ja siis tegemist "sõiduautoga" aga kui see võta firma autona arvele ja N siis võib olla vaja ka sõidumeerikut. Nt. 8t. matkabussil ei ole kohtagi kus meerikut paigaldada.

Väike parandus. Antud RAM passi järgi N2 masin. Vähemalt minu käes oli ta 7 aastat N2 all ja sõidumeerikut ei nõudnud mitte keegi.
Viige palun kurssi ennast uuemate seadustega. Neid muudetakse iga aasta.
30.01.2015 at 19:23
RAM5
Registrimassi vähendamine...kas päästab C-kati tegemisest?
quote:
Jesper: Mul on ikka tunne et kuskil oli mingi säte mis lükkas eraauto sõltumata kategooriast täielikult töö- ja puhkeaja seaduse reguleerimisala alt välja. A'la et kuna juhi ja sõiduki omaniku suhet ei reguleeri ei tööleping ega muu võlaõiguslik suhe, siis...

Aga ma ei viitsi hetkel seda otsida, kuna jutt on konkreetsest Ramist ja see on ilmselt ka kõigi mõeldavate kärudega alla 7,5 tonni.


Hr. Jesper. Antud RAM tm 3990 . Lubatud haagis 4080 kg. Lisaks veel ,et selline mõiste nagu C1 kategooria pidi varsti üldse ära kaduma.
30.01.2015 at 19:25
Jesper
 
Registrimassi vähendamine...kas päästab C-kati tegemisest?
Seda jah, aga oled sa reaalses elus Eestis näinud mõnda neljatonnise täismassiga haagist? Tavalised sõiduautohaagised ehk O2 on kuni 3,5 tonni ja järgmine aste on juba täislaks rekkahaagised, õhkpidurid, teistsugune haakeseade jne. Nendel on juba tühimass üle nelja tonni. Teoreetiline võimalus on jah olemas ja sellisel juhul peadki selle viimase 580kg pärast sõidumeeriku panema, ma lihtsalt mõtlesin et praktikas seda ilmselt eriti tihti ette ei tule.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
30.01.2015 at 21:33
vvt
  
Registrimassi vähendamine...kas päästab C-kati tegemisest?
See ongi siin kõvatamiseks läinud teema, analoogseid kütusekulu muinasjutte on siin varemgi olnud, kuidas 5.7 karpamootoriga truck maantel 8 liitrit sajale võtab.
Mõtlesin, et proovin selle haagiseveo Dmaxiga ära, aga siis mõtlesin, et kas tasub taolisel tasemel üritada siin mingit diskussiooni pidada, targem on vait olla ja edasi elada :)
Las igaüks usub seda, mida talle meeldib uskuda. :hail

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
31.01.2015 at 12:50
Vanaisa
  
Moderator
Registrimassi vähendamine...kas päästab C-kati tegemisest?
jutuks hea küll. :devil

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
31.01.2015 at 13:12
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Registrimassi vähendamine...kas päästab C-kati tegemisest?   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.