register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Üritused : 4x4 safari!   1 2 3  
Poster Message
QRX
4x4 safari!
Teeks siis uue topicu! Sai eile pisut Indrekuga teemat arendatud ja mõtleks teha ühe väikese safari pühapäeval 15.12. Seega kes on huvitatud ja omab 4WD maastikusuutliku relva (HRV jms. ei lähe arvesse, no offens) andke teada, a 5 masinat oleks mõeldav, et omada normaalset liikumiskiirust, piirkonnaks jääks Paldiski ümbrus, Indrek vähe kolanud sealkandis ja radu peaks jätkuma! Põhjusmõtteliselt kannatab omada igas masinas ka ühte (või enam, kui soovib saada "rahvamaja" lugupidavat hüüdnime) "kaardilugejat"! Ise arvestan hetkel PlyVal'i seltskonnaga!
Ka omapoolsed ettepanekuid võib välja käia!

Udu, mis arvad asjast?
11.12.2002 at 13:41
Indrek
4x4 safari!
OK, sobib. Omalt poolt pakun siis, et kui saame inimesed/autod eelnevalt kokku, siis võiks pühapäeval saada ~10.30 kokku Laagris, Maksimarketi ees.
Siis suunduks siit väikseid radu pidi Männikule(esimene kord väga rasket rada pole mõtet võtma minna, rohkem niisama testsõit), seal saaks natuke tiirutada ja kui siis on veel aega ja huvi, võib suunduda edasi Paldsiki suunas.
Minu kaardilugejaks on arvestatud Peep, kes on avaldanud huvi tutvuda off-road teemaga natuke.
11.12.2002 at 14:01
mrtn
4x4 safari!
quote:
(HRV jms. ei lähe arvesse, no offens)

:D
11.12.2002 at 14:05
Alex
4x4 safari!
):

____________________________
2X Ex-Econoline
Ex-Lumina APV
Ex-Dodge Ram
11.12.2002 at 14:11
udu
 
4x4 safari!
mul teeb esisild mingit jubedat kriginat suuremal pidurdamisel ja kurvides :(

kell 17.00 on mul lapse jõulupidu

st prooviks tulla küll :)

____________________________
Chevrolet Corvette '80
Cadillac CTS '06
11.12.2002 at 14:24
QRX
4x4 safari!
quote:
udu: mul teeb esisild mingit jubedat kriginat suuremal pidurdamisel ja kurvides :(

kell 17.00 on mul lapse jõulupidu

st prooviks tulla küll :)

Kriginast pole lugu, halvemal juhul on meil liikumiskiirus 200 meetrit tunnis! :D
11.12.2002 at 14:28
Indrek
4x4 safari!
quote:
mrtn:
quote:
(HRV jms. ei lähe arvesse, no offens)

:D

Kui Sa väga tahad, eks siis tule kaasa, vaatame, mis auto see HRV on, aga pead arvestama sellega, et vähemalt vahepeal pead sõitma oma rada pidi ringi ja eks siis ise otsustad, kuhu ronid ja kuhu mitte.
11.12.2002 at 15:14
margus61
4x4 safari!
Mul naise sünnipäev ja hord sugulasi vaja joota.:*(
Muidu oleks tulnud sõitmist õppima.
11.12.2002 at 15:22
QRX
4x4 safari!
quote:
margus61: Mul naise sünnipäev ja hord sugulasi vaja joota.:*(
Muidu oleks tulnud sõitmist õppima.

Sugulastele tuleks teha kiire telefoniring, et a'la sünnipäev toimub laupäeval, ja pärast naisele öelda, et "krt, sai kogemata sugulased laupäevaks kutsutud, narr nagu edasi lükata" ja ongi kompu, pühapäev off-road'iks vaba! ;)
11.12.2002 at 15:29
PlyVal64
4x4 safari!
quote:
margus61: Mul naise sünnipäev ja hord sugulasi vaja joota.:*(
Muidu oleks tulnud sõitmist õppima.
A Margus, veel lihtsam on sugulased Lapplanderisse ja Mersusse "pakkida" ja viinavõtmine aeglase loksuva liikumisega ühendada... Vat kus jääks meelde! No ja kui ruumi jääb väheks, siis telli paar Lapplanderit juurde...
11.12.2002 at 15:55
QRX
4x4 safari!
Ply, ole hea ja priva mulle oma tel. number! Kui see kuulub avaldamisele!
11.12.2002 at 15:57
mrtn
4x4 safari!
tänan kutsumast! millekski selliseks HR-V ilmselt ei sobi, aga kergemal maastikul võiks täitsa sabas jõlkuda niikaua, kuni kannatab. siiani pole veel õnnestunud teda maastikule viia.
11.12.2002 at 16:08
PlyVal64
4x4 safari!
mrtn, sealt Sinu näidatust tuleb HR-V veel läbi ... See ju suht sile tee ... aint vesi võib liiga teha, kui liiga torm olla.
EDIT: eile siis sakslased näitasid TVs Cayenne`i maastikusuutlikust. Polnud väga hull, elektroonika ja sillablokid annavad päris vinge turnimissuutlikuse ... kõval pinnasel. Mudas muidugi teine asi. Ja kere jäikus: fantastiline! Tegelikult oleks päris põnev teada, kuhu maani mõistlikult(ja hea "tihendiga") need linnamaasturid ronida suudavad. SantaFe ja X5 oleks päris põnev vaadata(Forester jäi suht varakult juba liivagi kinni).
11.12.2002 at 16:12 Last edited 11.12.2002 at 16:19 by PlyVal64
LaSa
 
Moderator
4x4 safari!
kui kellegil autos ruumi :uhoh, siis tuleks kah meeleldi muda nuusutama..
11.12.2002 at 16:15
QRX
4x4 safari!
quote:
mrtn: tänan kutsumast! millekski selliseks HR-V ilmselt ei sobi, aga kergemal maastikul võiks täitsa sabas jõlkuda niikaua, kuni kannatab. siiani pole veel õnnestunud teda maastikule viia.

Aga miks ka mitte, varem või hiljem tuleks ju asja proovida, ega keegi sind hätta ei jäta, kui kuskil üritad maasse kaevuda! Aga sel puhul kannataks võibolla liivakarjääre vältida, on kogemused, kus liivas keeras HRV "isemõtleva" neliveo kärssama (HRV - mehhaaniline ülekande lülitus, a'la siduri põhimõttel. CRV - hüdrauliline lülitus)!
11.12.2002 at 16:28
peep
 
Moderator
4x4 safari!
Cayenne'l tulevad elektrooniliselt juhitavad stabikavardad jms. off-road abilised müügile alles natukese aja pärast, esimese otsa autodele neid väidetavalt veel tellida ei saa. Samas Toureg'il on nad kohe olemas. Aga mõelmad kuuluvad uue sugupõlve maasturite hulka mida enam päris parketijeebuks ei kutsuks. Võimekas linnajeep vms ?:D

Päris nii vist enamik inimesi ei kipu oma uut jeepi kohtlema...

11.12.2002 at 16:29
PlyVal64
4x4 safari!
Peep, see pilt vist samal korral tehtud. Oli kah roheline S(mitte turbo) ja sõideti miski katseraja moodi maastikul. Aga elektrooniliselt juhitavad sillablokid olid tal igal juhul .. ja miski hulk jubinaid veel(ei saa saksa keelest aru).
11.12.2002 at 16:32
mrtn
4x4 safari!
OT: kusagilt ma kuulsin, et kutid häkivad seda isemõtlevat nelivedu ja toovad automaatikat overridiva lüliti salongi, et vajadusel pidev sisse lükata.
11.12.2002 at 16:40
QRX
4x4 safari!
quote:
mrtn: OT: kusagilt ma kuulsin, et kutid häkivad seda isemõtlevat nelivedu ja toovad automaatikat overridiva lüliti salongi, et vajadusel pidev sisse lükata.

Seal on see probleem, et tagasild ei tule kunagi 100% jäigalt järele, vaid ülekande "muhvis" on mitmekettalise kuivsiduri laadne süsteem, mis on tavatingimuses lahutatud olekus, elektroonika kontrollib esi- ja tagavõllide liikumise kiirusi ning kui tekib erinevus, lülitub sidur, kandes kuni 70% esiratastele kanduvast momendist tagasillale! Lüliti eesmärk on rakendada sidur juba enne, kui hakkad läbima mõnd keerulisemat kohta!
11.12.2002 at 17:03
tfr
 
4x4 safari!
quote:
mrtn: tänan kutsumast! millekski selliseks HR-V ilmselt ei sobi, aga kergemal maastikul võiks täitsa sabas jõlkuda niikaua, kuni kannatab. siiani pole veel õnnestunud teda maastikule viia.

Lase omale mingi normaalne pantser alla panna, siis saad vähemalt täie lennuga sisse sumada ja vaadata kaugele välja veab. :D

Teiseks see, et mingi korraliku maastikumustriga kumm annaks talle kõvasti rohkem juurde kui korralik nelivedu.

Ma enda oma ühele ja teisele poole ikka ajasin. Kui süda kõvaks teha ja täie gaasiga peale lennata, siis läheb küll. :)

11.12.2002 at 22:02 Last edited 11.12.2002 at 22:30 by tfr
tfr
 
4x4 safari!
quote:
mrtn: OT: kusagilt ma kuulsin, et kutid häkivad seda isemõtlevat nelivedu ja toovad automaatikat overridiva lüliti salongi, et vajadusel pidev sisse lükata.

Kui ma enda oma '99 omasin, siis uurisin sama asja Vehost. Siis rääkisid tüübid (Tõnise nimeline tegelane konkreetselt sealt, perekonnanimi ei tule meelde), et neil on testversioon CR-V peal olemas (HR-V'l on identne neliveoskeem), tookord oli asi veel küll nii beeta, et nad minu garantii all olevat autot ei kippunud patchima, aga sellest on nüüdseks juba 3 aastat möödas - äkki on nüüd 1.0 ka valmis saanud :)
11.12.2002 at 22:05
tfr
 
4x4 safari!
quote:
QRX: Aga sel puhul kannataks võibolla liivakarjääre vältida, on kogemused, kus liivas keeras HRV "isemõtleva" neliveo kärssama (HRV - mehhaaniline ülekande lülitus, a'la siduri põhimõttel.

Mulle nad ütlesid, et kärssama saab juhul, kui ennast põhjani maasse kaevata, niiet põhja alt enam kasti/sidurit jahutav õhk läbi ei käi, ja siis optimistlikult gaas põhjas kraapides ennast sealt ammu täis söönud asfaldikummiga üritada välja kaevata.

quote:
CRV - hüdrauliline lülitus)!

Hm, Veho väitel on HRV/CRV nelivedu identne.
11.12.2002 at 22:09
tfr
 
4x4 safari!
quote:
QRX: Teeks siis uue topicu! Sai eile pisut Indrekuga teemat arendatud ja mõtleks teha ühe väikese safari pühapäeval 15.12.

Uh krt, arvestades seda, et laupäev on mul kinni, on sinna 2 päeva aega :( Ma võin muidugi üritada pungestada oma trammi kokku saada, aga mingit maanteetuuri (Haapsalu>Tallinn>Paldiski>Haapsalu) on taga ka üsna ebamugav teha. Ülevaatus rajakas on ka vahepeal läbi saand :(

Aga seltskonda ja kaardilugejaks tahaks tulla küll.

Olavi auto käitumist maastikul tahaks ka hea meelega lähemalt näha.
11.12.2002 at 22:12 Last edited 11.12.2002 at 22:13 by tfr
tfr
 
4x4 safari!
quote:
PlyVal64: Tegelikult oleks päris põnev teada, kuhu maani mõistlikult(ja hea "tihendiga") need linnamaasturid ronida suudavad. SantaFe ja X5 oleks päris põnev vaadata(Forester jäi suht varakult juba liivagi kinni).

Linnamaasturi kõige nõrgem koht on asfaldikumm. Kui ma kunagi Fronterat omasin ja ennast Isuzu-foorumiga (mis Frontera tegelikult on) kursis hoidsin, siis tegelased ütlesid, et puhtalt tehasest tulles all olnud asfaldikummi mingi kasvõi pool-M/T vastu vahetades on läbivus nagu öö ja päev.

Sul võivad kõik võimalikud aeglustid/difrilukud olla, aga kui kumm omal mustri pehme pinnase peal kohe täis tõmbab ja kuhugile ei haagi, pole ka sellest kasu, kui kõik neli ratast veavad ja jõudu nagu raba on.
11.12.2002 at 22:24
PlyVal64
4x4 safari!
tfr, muda mudaks ja rehv rehviks. Seal on jah 99% rehvis kinni. Kõva maapind(paas näiteks), liiv, mägi, vesi jne. ei ole rehv enam nii suure määravusega. No ja näiteks savi, seal hoopis kaal oluline(mererannas kõvast pealiskihist läbivajumisel). Niva igatahes sõitis kui "jumal veepeal" seal, kus Patrol lootusetult uppunud oli. No ja siis veel see, et elektroonika suudab kohati adekvaatsemalt pidamist hinnata ... tahaks näha. Traktorirehv, reduktorsild, aeglusti ja manuaal on ammu proovitud töökindel liikumisvahend läbimatus mudas.
11.12.2002 at 22:30
tqhq.ee foorum : Üritused : 4x4 safari!   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.