register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Minu auto : 1991 Firebird Targa "badboy"   1 2  
Poster Message
Labida2ss
1991 Firebird Targa "badboy"
Tõesti mõnus teema jälgimiseks. Kunagi oli jutt, et neid posisid ei annagi kuidagi korda teha - muidugi seal oli ka, et on 2 varianti, oleneb kes tootnud on. Muidugi see oli jupp aega tagasi ja ei mäleta ka enam.
21.09.2023 at 22:02
max
1991 Firebird Targa "badboy"
Mul sai kortsu tõmmatud LSD kettad uutega asendatud. Müüakse remondikomplekte, aga tõenäoliselt mitte kõigele.
21.09.2023 at 23:08
v6sa
1991 Firebird Targa "badboy"
quote:
savi: ... Lükkasin auto Park režiimi, aga see edasi lükkamast ei takista. Hea, et sellist üllatust kuskil kallakul ei saanud :) Võib viidata shifteri kaabli veale....



Loeme, loeme:)

Trossi (mitte kaabli, eksole) oleks palju odavam, kui pargiluku konksu purunemine. Milleks pole tegelikult üldse palju vaja, see on mõjuvaid jõudusid arvestades üsna kleenuke.

Trossi pingutamisega "öeldakse" kastile, et nüüd ära rõhku alanda, vaid lajata kettapakid jõuga kokku, katlamajas on rõhk üleval. Lõdva trossiga on lülitussurve väiksem ja lülitus pehmem. Tross ei pea põhjagaasil viiulikeelna helisema... Kuna lahti võib tulla ka teine ots, siis kas trossi otsast liigutades on mingit liikumist tajuda?
22.09.2023 at 07:04
savi
1991 Firebird Targa "badboy"
See kaabli sõnakasutus kipub mikimaa infot tarbides ikka väga sisse juurduma (TV cable.) Teadlikult üritan ennast korrigeerida, aga alati ei õnnestu ja ilmselt enamus saab aru millest jutt.
Pargiluku konksu ei saa muidugi välistada. Hetkel kontrollida ei saa kui hästi on kaabel vaheti või kasti poolele kinnitatud. Aga kui käsipiduri tööle saab, siis vähemalt on workaround "ajutiselt" olemas.

Trossi juurde tagasi tulles, pean mainima, et kuna pingutus/lõdvestus annab erinevaid tulemusi, siis lahti ma ei usu, et ta on. Pigem on probleem selles, et trossi ei pingutata korralikult lõpuni ja kõik see, mis pingutuse vahepealsetes vahemikes toimub on ka vale. Sest nurk mille all tross liigub, ei ole õige ja on muutuv. Puhtast optimismist panen kõik oma kaardid praegu sellele, et õigete kronsteinidega saab ikkagi suhteliselt lihtsat loogikat kasutades kasti korrektselt vahetama. Turbiini ehk torque converteri peale ei julge hetkel veel mõelda.


quote:
v6sa:
quote:
savi: ... Lükkasin auto Park režiimi, aga see edasi lükkamast ei takista. Hea, et sellist üllatust kuskil kallakul ei saanud :) Võib viidata shifteri kaabli veale....



Loeme, loeme:)

Trossi (mitte kaabli, eksole) oleks palju odavam, kui pargiluku konksu purunemine. Milleks pole tegelikult üldse palju vaja, see on mõjuvaid jõudusid arvestades üsna kleenuke.

Trossi pingutamisega "öeldakse" kastile, et nüüd ära rõhku alanda, vaid lajata kettapakid jõuga kokku, katlamajas on rõhk üleval. Lõdva trossiga on lülitussurve väiksem ja lülitus pehmem. Tross ei pea põhjagaasil viiulikeelna helisema... Kuna lahti võib tulla ka teine ots, siis kas trossi otsast liigutades on mingit liikumist tajuda?


____________________________
---------
1984 Firebird 350
1991 Firebird 383
22.09.2023 at 13:16 1 edit. Last edited 22.09.2023 at 13:17 by savi
max
1991 Firebird Targa "badboy"
quote:
savi:Turbiini ehk torque converteri peale ei julge hetkel veel mõelda.
Mul üks originaal TH700 oma seisab, ehkki vaevalt asi sul turbiinis on. Sellise toreda elustamisprojekti jaoks annetan heameelega :D
22.09.2023 at 17:22
savi
1991 Firebird Targa "badboy"
Tore on ta küll jah :)




quote:
max:
quote:
savi:Turbiini ehk torque converteri peale ei julge hetkel veel mõelda.
Mul üks originaal TH700 oma seisab, ehkki vaevalt asi sul turbiinis on. Sellise toreda elustamisprojekti jaoks annetan heameelega :D

Viimane nädal ilma autota oli päris Zen olla. Lausa normaalne,võiks öelda. Nüüd on ta jälle kodus tagasi Partsust. Käsipiduri trossid uued ja trummlite sisu hooldatud. Muuhulgas uued rooliotsad, sillastend ja toimiv LSD.
Viskasin ka reedel pimedas ruttu TV- ja gaasitrossi kronsteinid külge karburaatorile. Pilte ei teinud. Kummagi lahendusega tegelikult ise rahule ei jäänud. Ja täna oli plaan minna ja proovida, kas sai parem.
Ei saanud parem! Aga ei saanud ka näppida teist eriti, sest jätkuga jahutusvedeliku voolik otsustas laiali minna. Õnneks kannatas enamvähem uuesti kokku panna. Koju saabudes oli selgelt tajutav kuidas laiali lennanud tosool pani rihmad libisema. Sisuliselt oli sõit nagu roolivõimuta.




Minu elu esimene ise tehtud tihend. Õnneks materjali selleks sai riiulisse ostetud.


Töö jätkus siis tihendi vahetusega termostaadi kambril. Esmaspäeval tuleb uut lõdvikut otsima minna! Mina seda enam tagasi panna ei taha. Aru on saada ka, et see pole esimene kord laiali minna. Selgitas ka, miks õhufilter ühelt poolt nagu vettinud paistis.

Vägisi hakkab ka tekkima tunne, et peaks selle TV trossi ja käigukastiga mõne spetsialisti poole pöörduma. Viimane asi mida mul vaja on, on pees kast :)

Ümberehituse seadustamise osas - null vastust.


____________________________
---------
1984 Firebird 350
1991 Firebird 383
30.09.2023 at 19:05 1 edit. Last edited 30.09.2023 at 19:07 by savi
savi
1991 Firebird Targa "badboy"
Kuna laps tassis vahepeal lasteaiast mingi katku koju, siis vahepeal auto juures nokitsemiseks tervist väga ei olnud. Ilmast rääkimata.

Eelmise nädala lõpuks tuli ka transpordiameti vastus ümberehituse osas. Pani veidike muigama. Täpsemalt osa, mis mainis, et juht peab olema 75kg.
quote:
Palun esitage ümberehitatud sõiduk kaalumisele. Kaalumisel peab selles olema juht (75 kg), kütus (90% kütusepaagi mahust), tööriistad, varurattas (kui see on paigaldatud) ning 100% õlide, jahutusvedeliku ja kõigi teiste süsteemide vedelikud.

Õnneks Metroserti kirjutades vastati, et 75kg juhti otsima ei pea - oskavad täitsa liita tühjale autole lisaks. Kogu suhtlus Metroserdiga oli väga kiire ja meeldiv. Kuna pakuti variant ka kohale tulla, siis kasutasin seda variant. Ei usalda veel masinat piisavalt, et kuskile seiklema minna.
Lõunast olid mehed kohal nagu naksti. Esimene lause meeste huulilt oli muidugi hea. "Noh, millega hakkama said, et kaaluma saadeti?" Selgitasin siis kiirelt asjaolusid ja hakkasime kaaluma!


Kaalu pealt vaatasid vastu sellised numbrid 1530kg kokku. Esiteljel 853kg ja taga 677kg. Mis jääb jäi täiesti lubatud normi kerge ülejäägiga. See pidavat väga hea olema, sest nö piiripeale jäämine võib juhi juurdearvutusel siiski Maanteeametis sekeldusi tuua. Ehk kuidas juhi mass jaotub telgede vahel.
Ja kes märkab ühte lonti vajunud tuld, siis see on nüüd see tuli, mille puksid vahetamata jäid. Aga see pole veel kõik! Mootorid tänaseks enam häält ei tee, seega peab manuaalselt nad üles kruttima!

Ja veits varasemaid sekeldusi ka. Lappasin mingi hetk riiulis kaste ja leidsin ühest kastist kronsteini gaasitrossi ja TV torssi jaoks. Oluliselt tummisem, vähem kroomi ja tõi asjad päriselt sinna, kuhu vaja. Nali seisneb aga selles, et ilmselgelt teise auto puhul ma EFI'd paigaldades sujuvalt jätsin selle raami kõrvale ja seal on niiöelda geomeetria tegelikult juba mitu aastat "vale" olnud. Aga tunne on hea, et vähemalt ühel kahest on korrektne nurk. Tänaseks on ka Holley kronstein välja vahetatud Edelbrocki oma vastu. Mis minu arust ei andnud absoluutselt midagi juurde nurgas ega asendis.





Ja see termostaadi koja tihend mille ma tegin, loomulikult ideaalselt pidama ei jäänud. Panin siis tuimalt ka törtsu RTV-d vahele ning probleem sai lahendatud.
Jutt, et sama lõdvikut enam tagasi ei pane, ei pidanud paika. Lähemalt uurides selgus, et lõdviku jätkamiseks oli kasutatud plastist toru, seega ei olnud ime, et ~90-100+ kraadi juures asi pehmeks muutus ja laiali jooksis. Sai siis jupike väljalaske põlve lõigatud ja plasttoru asendatud. Ilus ei ole, aga ilmselt on igavene ajutine lahendus.






____________________________
---------
1984 Firebird 350
1991 Firebird 383
12.10.2023 at 00:07 3 edits. Last edited 12.10.2023 at 00:09 by savi
igiliikur
1991 Firebird Targa "badboy"
quote:
savi:

Kaalu pealt vaatasid vastu sellised numbrid 1530kg kokku. Esiteljel 853kg ja taga 677kg. Mis jääb jäi täiesti lubatud normi kerge ülejäägiga. See pidavat väga hea olema, sest nö piiripeale jäämine võib juhi juurdearvutusel siiski Maanteeametis sekeldusi tuua. Ehk kuidas juhi mass jaotub telgede vahel.

Vaatasin huvi pärast, mida mul MNT kaalu kohta näitab(5,7TPI). Tühimass 1670kg, täismass 1913kg, 1. telje max koormus 973kg ja 2. telje max 940kg.

____________________________
Pontiac Firebird 350 -89
Chevy Avalanche -11
13.10.2023 at 08:39
savi
1991 Firebird Targa "badboy"
Vaatasin ka pullipärast oma teise linnu üle.
Esimene telg: 990
Teine telg: 940

Ja vahel on samuti suvaline C10 trucki pealt tulnud 5.7L SBC


quote:
igiliikur:
quote:
savi:

Kaalu pealt vaatasid vastu sellised numbrid 1530kg kokku. Esiteljel 853kg ja taga 677kg. Mis jääb jäi täiesti lubatud normi kerge ülejäägiga. See pidavat väga hea olema, sest nö piiripeale jäämine võib juhi juurdearvutusel siiski Maanteeametis sekeldusi tuua. Ehk kuidas juhi mass jaotub telgede vahel.

Vaatasin huvi pärast, mida mul MNT kaalu kohta näitab(5,7TPI). Tühimass 1670kg, täismass 1913kg, 1. telje max koormus 973kg ja 2. telje max 940kg.


____________________________
---------
1984 Firebird 350
1991 Firebird 383
13.10.2023 at 18:54 1 edit. Last edited 13.10.2023 at 18:54 by savi
savi
1991 Firebird Targa "badboy"
Minu jaoks on täna üksjagu selge, et see TH700R4 kast tuleb uuesti alt ära võtta ja üle lasta teha + turbiin. Kust siis nüüd selline järeldus? Õli haiseb ja värv on vale. Paraku oli vale ka õli tase kuumalt. Ja mitte ei suuda meenutada, kas ma kuumalt üldse õli taset kontrollisin kui hoovipeale veeres. Loll pea on ihule nuhtluseks. Optimistina pean võtma seda kui võimalust teha korda ka park-pidur, saada kõvem sisu kastile ja õige pikkusega terve õlivarras. Vot sellised lood siis.

____________________________
---------
1984 Firebird 350
1991 Firebird 383
13.10.2023 at 19:12
savi
1991 Firebird Targa "badboy"
Mõeldud, tehtud. Kast on alt võetud. Üllatusi jätkus muidugi teisigi - näiteks starterini viiv juhe oli jälle näppudega kokku keeratud ning kohe kui käega vastu läksin starterile eraldusid juhtmed. See ei saa olla ka ajutine lahendus, sest rüüs oli ometi peale tõmmatud. Hea, et seda viga kuskil teepeal otsima ei pidanud hakkama.
Kasti sabas oli ka mingit omaloomingut tehtud. Spidomeetri osa oli nö pimedaga kinni pandud. Mis oleks mulle hiljem veel peavalu valmistanud, sest sealtkaudu oleks soovinud saada pöördeid, et turbiin overdrive'is lukku panna. Turbiini 1600se Stalliga. Seda, mis asemele tuleb, esialgu veel ei avalda, aga praegu tundub, et juba läks lappama.
Huvitav üllatus oli ka kasti jahutuse torustiku poolel. Nimelt on nii mootoriruumis kui ka kasti enda juurest vähemalt 2 korda jätkatud torustikku voolikutega + torud ise on tugevalt muljuda saanud. Kõhualt oli ka hästi näha, kuhu see õli kadus. Kiusatus on kogu olemasolev torustik likvideerida ning uued teha. Armeeritud voolikutega ja eraldi radikaga ette. Kui kellelgi mingeid häid ideid või juppide nimekirja on, siis võiks jagada.

Kellel huvi, siis kasti vana rebuildi teema siin: https://www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=34933&page=1
See on päris huvitav lugemine.






____________________________
---------
1984 Firebird 350
1991 Firebird 383
21.10.2023 at 13:50
Ri-Q.
 
1991 Firebird Targa "badboy"
quote:
savi:
Kasti sabas oli ka mingit omaloomingut tehtud. Spidomeetri osa oli nö pimedaga kinni pandud.
Minult saigi ta kasti vist sabata. Saba oli mul endal vaja.
Aga muidu kena!


____________________________
REC
BB
21.10.2023 at 20:44
savi
1991 Firebird Targa "badboy"
quote:
Ri-Q.:
quote:
savi:
Kasti sabas oli ka mingit omaloomingut tehtud. Spidomeetri osa oli nö pimedaga kinni pandud.
Minult saigi ta kasti vist sabata. Saba oli mul endal vaja.
Aga muidu kena!


No, arvestades, et tagantjärgi kastides vedeles omajagu erinevate kastide küljest asju (veel üks saba näiteks), siis lõpuks ei teagi, mitmest kastist see kokku sai või mis modifikatsioonid sinna siis jäid (corvette'i servo näiteks.) Tundus, et modifitseeritult tööle teda ei ei saanud (ei saanud aru, kas peale puuduoleva kuuli, tõstis ka originaal sisu tagasi.)
Keegi saab siit veel tegelikult täiesti OK kasti. Käigud kõik külmalt toimisid, aga paraku õli lõhna ja värvuse järgi oli üsna selge, et kettad saab kindlasti uuesti vahetada. Kuumalt hakkas ka libisema. Ise pole täna veel otsustanud, kas mul on mõistlik ise ta Imre juurde viia või läheb sellisena turgu. Teoorias peaks Novembris teise kasti saama - kõvema sisu, shiftkiti ja kreveti servoga. Turbiin ilmselt 3000 stalliga.


____________________________
---------
1984 Firebird 350
1991 Firebird 383
22.10.2023 at 14:16
savi
1991 Firebird Targa "badboy"
Väike update.

Tänaseks on soetatud uus kasutatud kuid Imre poolt paigaldatud parendustega automaatkast (TH700R4) ja 3000 Stalliga B&M Holeshot turbiin. Need kaks on veel hiljuti ka omavahel paaris olnud ühe vähe nobedama TransAm'i küljes.

Kuna turbiin on üsna väike ja ilma lukuta, siis plaan on talle vähe mehisem jahutus tekitada kui läbi stock radiaatori. Tahan lasta Hydroscandis teha uued voolikud ja paigaldada ettepoole radiaatorit teine radikas (ca 30ribi?). Seejuures loobusin jäikade torude mõttest, sest olemasolevaid ei saa kasutada (rahvakeeli pekki keeratud) ja maas on kasti külge lihtsam voolikud kruttida. Kui keegi on midagi analoogset hiljuti teinud, või ehk teab ja omab riiulis soodsalt midagi, siis kõik info on teretulnud.

Ühtlasi on soetatud terved ja lakkimata tagatuled. Võiks uuel hooajal ÜV saamist lihtsutada. Lisaks veel üks kasutatud Holley Sniper EFI koos komplekti kuuluva jagajaga. Viimaseid enne suve vist paigaldama ei hakka, tahab saada veel paagi sisest pumpa ja seda kõike ma enne kevadet vist ei jõua teha.

____________________________
---------
1984 Firebird 350
1991 Firebird 383
26.12.2023 at 22:25
savi
1991 Firebird Targa "badboy"
Jätan veel ühe märgi maha, sest võimalik, et kunagi aitab kedagi - mul endal läks omajagu aega info leidmiseks. TH700R4 (ja sarnaste kastide) külge käivate jahutustorude vasküleminek on
1/4 in. NPS ja mitte NPT! Summitis on olemas vastav üleminek AN6 peale (https://www.summitracing.com/parts/ear-940006erl) Säästab natuke vaeva erilahenduste leiutamisel ning annab võimaluse vaid AN6 üleminekuid kasutada, mis on täiesti piisava läbimõõduga.

____________________________
---------
1984 Firebird 350
1991 Firebird 383
26.12.2023 at 02:37 4 edits. Last edited 27.12.2023 at 17:34 by savi
savi
1991 Firebird Targa "badboy"
Kevad pole enam kaugel! Vabandan ette, pildid on nurga all. Kael võib kangeks jääda!

Ehitamised on möödunud peamiselt ikka kasti vahetamise tähe all.
Siin pildil siis põgusalt AN6 üleminekutega lahendus.


Läheb paaritamiseks! Pildil juba sama kasti küljes kunagi varem olnud 3000 stalliga Holeshot turbiin, mis tuli second handist (loe: Ingmari riiulist.) Turbiini ja hooratta vaheline "lõtk" sai ka kenasti paika (ca 4-5mm vahel) ilma ühtegi seibi vajamata. Originaal poldid enam ei passinud muidugi, sest varasemalt turbiin oli keermestatud ja nüüd oli vaja mutreid. Aitas nagu alati, Baltic Bolt. 10.9 tugevusklassiga poldid, mutrid, seibid (mida vaja polnudki.) Parem kui Jegs!


Seadistasin TV trossi ka ära.
Idles - kergelt vastu plungerit

WOT (peaaegu, pedaalil umbes sama grammike põhjast puudu.)


Vahetasin tagumised tuled ka ära. Õnnestus läbi foorumi üks viisakas set saada. Plaanis ei olnud, aga kuna vanad olid lakitud, katki ja kindlasti veel midagi, siis lihtsam tundus uued panna. Tagumise luku südamikku mu lendiselt pole. Kui kellelgi vedeleb, siis võib märku anda! Kehvemal juhul prindin sinna ajutise lahendusena katte.

Vanadest ka üks pilt.





____________________________
---------
1984 Firebird 350
1991 Firebird 383
16.02.2024 at 01:27 1 edit. Last edited 17.02.2024 at 13:04 by savi
savi
1991 Firebird Targa "badboy"
Olen jõudumööda nokitsemas käinud. Hetke seis tundub üsna lubav, et peagi ARK ÜV punkti külastada.

1. Tegin tuled korda (teist korda.) Ühe poole mootoris vanad puksid andsid saba. Lisaks sellele, on ikka juhtmoodulis viga sees. Sellel leiutasin oma talupoja mõistusega labase lahenduse - mõlemad mootorid said ühe poole alla. Mooduli asendamine mõnevõrra kulukas/keerukas - 91 aasta moodul on miskitmoodi erinev varasematest.



2. Parandasin igast nipet-näpet asju. Ehk liimisin uuesti tagasi tahavaatepeegli, tegin signaali nupud korda ja vahetasin suunatulede relee. Suunad varem vilkusid korra umbes 30 sekundi jooksul.
Ja mingeid asju veel, mida enam ilmselt ei mäletagi. Logarid said ka tagasi külge.



3. Tegelesin makiga ka natuke. Muidu on väga tublilt uued kõlarid paigaldatud (isoleeritud, uued piisava jämedusega juhtmed, jne.) Aga paraku 100W RMS element per kanal, paneb mind arvama, et maki võimu pool on õhtal. Väike vihje on ka see, et makki on nähtavasti avatud. Kui keegi teab kedagi, kes on vana hea raadiotehnik ja viitsib korda teha, siis võiks täitsa teha. Pilte kahjuks ei teinud, aga üsna humoorikas oli. Kõik juhtmed, mis saab, on suvalt läbi lõigatud või näppude vahel teistega ühendatud.

4. Tegelesin ka nende Audi pealt pärinevate näidikutega. Siiani aru ei saa, miks need salongi nii veetud olid, aga minema nad sealt said. Praegu kõik kellad peale Spido ja Õlirõhu toimetavad adekvaatselt. Viimase jaoks on vaja uut andurit ja spidomeeterit võib kunagi hiljem ka vaadata.




5. Tegin proovisõite ümber kvartali ka. Üsna mehiselt läheb edasi ja pidamist oli jahedaga raske leida. Kui arvele võetud, siis kindlasti läheb korralik LSD ka sisse.


Mingid muud klõpsud






____________________________
---------
1984 Firebird 350
1991 Firebird 383
15.04.2024 at 22:13
tqhq.ee foorum : Minu auto : 1991 Firebird Targa "badboy"   1 2  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.