register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Üritused : Hiiu kiirendus+motoringrada   1 2 3  
Poster Message
Motorsport
Hiiu kiirendus+motoringrada
Ringrajameestega kohtudes tekkis idee muuta hiiumaa üritus pisut põnevamaks. Mida arvavad sellest kiirendajad?

Idee järgmine: et üritus nii vaatajaile kui osaljaile huvitavamaks muuta võiks kaaluda varianti kus mõlemad üritused toimuks koos. Päevakava võiks selline välja näha: Laup: ringraja treening ja kiirenduse ajasõidud. Pühap. võistlussõidud.
Koos korraldamise eeliseid on mitmeid, toon siia mõned punktidena välja:
- kuna ringrajal on kohal TV siis on võimalik Eesti Ringraja saatesse ka väike kiirenduse lõik sisse panna.
- kuna kohal on ka ringraja masinaid, siis tekkib ka neil võimalus üritusel osaleda ja teistel nendega jõudu katsuda.
- kuna koos on suurenm rahvahulk on mõeldav suurema meelelahutusprigrammi korraldamine.
- kuna koos korraldades oleks rohkem vaatamist, siis oleks ka rohkem kontakte (inimesi), mis omakorda alade pomomisel jms. alati kasuks on.
- lisaks pakuks ringrajatsiklid ka rahavle pisut vaatamist (taga/esirattal sõit jms)
- kuna üritusele tuleb külalisi ka teistest riikidest jätaks üritus ka neile hea mulje

Erinevaid variante on palju (ei nimeta rohkem, kipun end kordama)
Samuti ooatud ka ettepanekud.

20.02.2003 at 13:56
peep
 
Moderator
Hiiu kiirendus+motoringrada
Hea idee, ainult tee ära.

Oleme siin soendanud seda kahevõistluse mõtet, Avo vist mainis ka. Mis Sa arvad, kui panna rajale paar ajutist kiirustvähendavat tõket ja lasta tänavaautod ka laupäeval eraldistardist peale paariks ringiks ? Selle asja vastu oleks vist huvi suurem kui lihtsalt kiirendus ja Sul oleks ka "unique selling point". Kes tahab võib muidugi ainult kiirendada...

Oleneb muidugi ajast ka, IMS'ga kattuva aja korral ilmselt pole mõtet.
20.02.2003 at 14:06 Last edited 20.02.2003 at 14:08 by peep (Moderator)
rustang
  
Moderator
Hiiu kiirendus+motoringrada
2-võistlus oleks mõnele meist jah kui rusikas silmaauku :)
Laupäeval treeningu sildi all kiireima ringi aeg võtta ning pühapäeval eliminaatoriga koos mõned stardid - mulle meeldiks. Arvestus võib olla "just for fun", mitteametlik, et mingid EAL litsentsimehed ei hakkaks muretsema.

Kui ka seda 2-võistlust ka ei tule, siis igasugune lähedam suhtlemine teiste mootorispordialade esindajatega on IMHO tervitatav, kui ajagraafik vähegi lubab oleks ise küll kohal.
20.02.2003 at 14:20
Motorsport
Hiiu kiirendus+motoringrada
Variant teha nn. igamehe ringrada on mõeldav, pean pisut arutlema ajakava teemal.
Küsimus tekkib, kui kohale tuleb hulk osalejaid ja seetõttu aega nappima hakkab.
20.02.2003 at 14:21
devilc
Moderator
Hiiu kiirendus+motoringrada
Kahel käel "igamehe ringraja" poolt (obviously ;)). Võib täiesti ametlikuna teha, EALiga ei tohiks probleeme tekkida, tegemist ju ringraja, mitte autoorienteerumise või ralliga. Osalejate hulgale saab ju alati piiri panna.

Lähim IMS etapp on 24.08., nii et probleeme pole.
21.02.2003 at 12:29 Last edited 21.02.2003 at 12:30 by devilc (Moderator)
spinner
Hiiu kiirendus+motoringrada
Nojah, mul ka auto rohkem ringrajale ehk mitte kruusasele pinnale orienteeritud, nii et väga sobiks selline variant.
21.02.2003 at 13:06
peep
 
Moderator
Hiiu kiirendus+motoringrada
Üritus on plaanitud juuni esimesele nädalavahetusele nii palju kui mina aru sain.

Mõte on teha mitte ainult kiirendust ja ringrada vaid leiutada mingi skaala mis võimaldaks tulemused summeerida ehk leida parim kahe ala kokkuvõttes.

Mida arvate sellisest variandist, et ala võitja saab 0 punkti ja ülejäänud saavad punkte vastavalt sellele mitu % x 100 nende tulemus moodustab suhtes võitjasse ?

Näide:

Võitja aeg 11,9 sek., minu tulemus 13,7 sek. ehk 15,13 % kehvem. Seega saan ma 1513 punkti.

Ringrajal on võitja aeg 1.21 ja minu aeg 1.31 ehk 12,35% kehvem ja ma saan 1235 punkti. Kokku minu punktisumma 2748.

Oleks selline süsteem mõeldav või mida veel peaks arvestama ? Mul on tunne, et ringrajal need vahed tulevad protsentuaalselt väiksemad kui stripil, kuna baasid on erinevad. Kas siin veel mingit koefitsenti kasutada ?
21.02.2003 at 13:31
spinner
Hiiu kiirendus+motoringrada
Pigem oleks ehk mõistlik Peebu variandi järgi esimene kahevõistlus maha pidada. Siis on mingi konkreetne alus asja edasi analüüsida. Hetkel ei näe küll põhjust tambovi konstanti kasutada.
21.02.2003 at 14:24
rustang
  
Moderator
Hiiu kiirendus+motoringrada
quote:
peep:Mida arvate sellisest variandist, et ala võitja saab 0 punkti ja ülejäänud saavad punkte vastavalt sellele mitu % x 100 nende tulemus moodustab suhtes võitjasse ?

Aga miks mitte lihtne punktide summeerimine?
Olen kiirendusel esimene, ringrajal viies kokku 6 punkti.
Olen kiirendusel kolmas ja ringrajal teine, 5 punkti. Siis on mõlemad alad võrdse kaaluga.

21.02.2003 at 14:56
Joel
 
Hiiu kiirendus+motoringrada
Stripil 13.000 ja 14.000 sek vahe on 7,6%. Ringrajal, kui näiteks lõppaeg on 3,00.00, siis moodustab see 7,6% u. 13,7 sek, mis teoreetiliselt võib 13.000 ja 14.000 autode vahe olla küll.

Üritasin siin leiutada situatsiooni kus koefitsendist mingit tulu oleks, kuid ei leidnud. Ehkki C-klassi auto võib sõita D-klassi autoga võrreldes ringrajal protsentuaalselt suurema vahe sisse kui D-klassi auto jõuab stripil tagasi teha, siis on alust arvata, et niisugune D-klassi auto nagunii kahevõistlusest osa ei võta ja põhimõtteliselt on ju ka võimalik iga võistlusauto 1 võitlusklassi piirata. A- ja B-klassi autod on nagunii rinka/stripi lõikes omavahel ja oma klassi siseselt võrdsemad.

Rustangi variandis kohtade järgi punktide jagamisel tekib see probleem, et kui 1 vend on mõlemal alal 3. ja teine vend on ühel 2. ja teisel 4. siis on mõlemal 6 punkti. Ja kumb siis pronksmedali saab?
Peebu protsendisüsteemi puhul on kah mõlemad alad võrdsed. Sellepärast protsendid ongi välja mõeldud, et mitte absoluutväärtust, vaid osakaalu tähtsustada...
21.02.2003 at 15:08
Lembit
Hiiu kiirendus+motoringrada
quote:
rustang:Aga miks mitte lihtne punktide summeerimine?
Olen kiirendusel esimene, ringrajal viies kokku 6 punkti.
Lihtsalt küsimus, et kuidas lahendaks sellise teoreetilise võimaluse siis:
On 5 võistlejat, kes on kiirenduses järjest tulemusega ABCDE ja ringrajal järjestuses EDCBA. Kõigil 6 punkti. Kes võitis? :)
Minuarust oli Peebu protsentidega süsteem päris huvitav.
21.02.2003 at 15:09
spark
 
Hiiu kiirendus+motoringrada
ise ilmselt ei osale
aga kiirenduse võiks korrutada 1/4 miili ja ringraja pikkuse vahega (võrdsustaks radade pikkused)
ja siis arvutada punktid peebu pakutud variandi alusel

lihtsalt varjant
21.02.2003 at 15:11
PlyVal64
Hiiu kiirendus+motoringrada
Mulle Peebu idee meeldib, ainult et võitja peaks saama 1000 punkti ja siis Peep 1513. Koht=punkt pole päris õige, sest ei peegelda autode võimsuse ja sõtjaoskuste erinevust õigesti. Ainult stripile või ainult kurvidele säätud auto pole teises "distsipiliinis" eriti tugev tavaliselt. See peaks päris aus ja võrdne võistlus olema. Ainult et mida teha autode klassis(üle 5000cm3) Peebu endaga? Näiteks Erkki ei suuda ringrajal ealeski sama % vahet hoida, mis Ta Peebust stripil kiirem on... OK!, Suprad on ju ka veel, seega oleks tegelikult neil päris kõvasti sekundikümnendikega pusimist. Ja nii igas klassis.

EDIT: T-Spargi rajapikkuste suhtarv oleks vist tõesti "see puuduv suurus", mis annaks ka Erkkile-Laurile võimaluse.
21.02.2003 at 15:13 Last edited 21.02.2003 at 15:15 by PlyVal64
devilc
Moderator
Hiiu kiirendus+motoringrada
Oot, millal see üritus siis ikkagi toimub, augustis või juunis? IMS etapp on juunis 22.06 (samuti Hiiumaal), ja 09.06 on see meie vormelisõit (kui see toimub). EDIT: vormel 07.06., ajasin segi.
21.02.2003 at 15:30 Last edited 21.02.2003 at 15:46 by devilc (Moderator)
rustang
  
Moderator
Hiiu kiirendus+motoringrada
Täpselt ei tea kuid vlmotorspordi lehelt kopi-pasta:

05 - 06/07
Eesti lahtised MV (ringrada)
Moto /Auto/Formel
Kärdla lennuväli
21.02.2003 at 15:35
peep
 
Moderator
Hiiu kiirendus+motoringrada
Ma alguses kaalusin ka seda t-spark'i ideed aga olen veendunud, et rajapikkuse (või ka raja läbimise aja) proportsioniga läbikorrutamine ei ole õiglane. Rinkal ei tule vahed nii suured ehk seega kiirendus saab palju suurema osakaalu. See on minu spekulatsioon, oleks veel Sauga ajad kuskil olemas saaks kontrollida neid % erinevusi võrreldes näitaks mõne Raadi võistlusega.

Oleks ka abiks teada, kui pikk ja millise ajaga see rada on.

Ja ma just loodan, et sõitma tulevad nii puht. kiirendusautod kui puht. rajaautod - selleks ju see võistlus ongi, et võrrelda võrreldamatut ehk lihtsalt meelelahutus.

quote:
PlyVal64: Mulle Peebu idee meeldib, ainult et võitja peaks saama 1000 punkti ja siis Peep 1513.

Et, 15,13% parema tulemuse eest peaks saama 51,3 % võrra rohkem karistuspunkte ? Ei oska arvata, kas see oleks parem...
21.02.2003 at 15:37 Last edited 21.02.2003 at 15:44 by peep (Moderator)
zeke
Hiiu kiirendus+motoringrada
OT aga to devilc vormel siiski ju 07.06 ju plaanitud.
21.02.2003 at 15:41
rustang
  
Moderator
Hiiu kiirendus+motoringrada
quote:
Lembit:On 5 võistlejat, kes on kiirenduses järjest tulemusega ABCDE ja ringrajal järjestuses EDCBA. Kõigil 6 punkti. Kes võitis? :)

Võitis sport! OK, teeme Peebu süsteemiga.
21.02.2003 at 15:46
rustang
  
Moderator
Hiiu kiirendus+motoringrada
quote:
PlyVal64: T-Spargi rajapikkuste suhtarv oleks vist tõesti "see puuduv suurus", mis annaks ka Erkkile-Laurile võimaluse.
Drag-slickid taga ja skinnied ees - mina küll rajale ei läheks! :)
21.02.2003 at 15:49
peep
 
Moderator
Hiiu kiirendus+motoringrada
quote:
rustang:
Drag-slickid taga ja skinnied ees - mina küll rajale ei läheks! :)

Rehvivahetus peab olema lubatud, muidu tiba ohtlik. Ok, spets raja autod ei vaja rehvivahetust aga nad võiks selle võimaluse kiirendajatele anda - niikuinii neil ju mingid suva cooper-cobra uisutamise rehvid raja jaoks.:)

Just meenus, et C/D tegi samalaadse võistluse Boss Mustangi ja ZL1 Camaro vahel kolm-4 aastat tagasi, mille Mustang võitis.:(
21.02.2003 at 16:37
PlyVal64
Hiiu kiirendus+motoringrada
quote:
peep:
quote:
PlyVal64: Mulle Peebu idee meeldib, ainult et võitja peaks saama 1000 punkti ja siis Peep 1513.

Et, 15,13% parema tulemuse eest peaks saama 51,3 % võrra rohkem karistuspunkte ? Ei oska arvata, kas see oleks parem...

Minu viga, ma mõtlesin 1151 punkti. :)

Ply@4,3 milli$$$(3 laevatäit) eest täna "jama" sisse vormistanud, %-arvutus ei tule enam välja... ja siis veel arutle asistel teemadel kah!
21.02.2003 at 16:37 Last edited 21.02.2003 at 16:39 by PlyVal64
peep
 
Moderator
Hiiu kiirendus+motoringrada
quote:
PlyVal64: Minu viga, ma mõtlesin 1151 punkti. :)

ok, may-be.

Saaks Sauga tulemused kuskilt kätte, võiks modelleerida.

Motorsport - paku palun mis see aeg seal rajal võiks olla minuti täpsusega ehk 1, 2, 3, või rohkem ?
21.02.2003 at 16:40 Last edited 21.02.2003 at 16:46 by peep (Moderator)
PlyVal64
Hiiu kiirendus+motoringrada
quote:
peep:
Rehvivahetus peab olema lubatud, muidu tiba ohtlik. .:(
Suusamõmmmõmmi taustal, et isegi neid keemiast pakatavaid monstrumeid ei sunnita suusaduatlonil uisku klassikasaapa ja suusaga sõitma...

Ja "igivana" küsimus 4WD autodest. Stripil ei olevat vahet, maybe, ringrajal aga kindlasti. Eriti, kui veel veidi niiskemaks õhtupoolikul kisub.
21.02.2003 at 16:58
devilc
Moderator
Hiiu kiirendus+motoringrada
4WD autodel ringrajal (kuiva raja korral) arvestatavat eelist pole ja anyway, just-for-fun üritus niikuinii.

Saugast ähmaselt meenub (võin tiba eksida):

Mina: 41.8
Yaris: 42.0
Ats/Peep/Indrek: 42.5-42.7
...
206 GTI: 43.2
...
RNT (325 Touring): 43.4
...
Rustang: 44.xx

Ringi pikkus ca 1200 m.

Abiks veel Rapla OT ringiaegu (tänavarehvid):
Golf (Kõnnusaar): 58.6
Mustang: 58.1
MX-5: 55.7
206: 57.9
Marko: 59.6
Ollo: 59.2
21.02.2003 at 17:03 Last edited 21.02.2003 at 17:06 by devilc (Moderator)
peep
 
Moderator
Hiiu kiirendus+motoringrada
Tegelt ega need Pärnu ajad pole kõige paremad, kuna nii kiiret (powerit soosivat) rada me ilmselt Hiiumaal sõitma ei hakka - sirgetele peab mingid shikaanid vahele panema.

Mis klasse puudutab, siis ma ei tea, kas neid üldse on mõtet teha ? St. kiirendusel võiks olla klassid aga kahevõistluse arvestus käiks ilma klassideta.

St. kahevõistlus oleks nagu üks täiendav klass auhindade mõttes ?

Mida arvate ?
21.02.2003 at 17:10 Last edited 21.02.2003 at 17:15 by peep (Moderator)
tqhq.ee foorum : Üritused : Hiiu kiirendus+motoringrada   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.