register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Hyd. tôukurid   1 2  
Poster Message
Virko
Hyd. tôukurid
Kas kellelgi on kogemust sellise veaga?Autol yks hyd. tôukur hommikuti kylma mootoriga tiksub sooja mootoriga kaob ära.Kas viga ôlis?Liiga "vedel"?Talveks sai pandud "vedelam"ôli.Viga pole iga hommik.
31.03.2003 at 08:27 Last edited 31.03.2003 at 08:28 by Virko
Vanaisa
  
Moderator
Hyd. tôukurid
üldiselt on nii, et kui juba tiksub, siis peab hakkama vahetama...
Aga sellist ajutist tiksu võib anda ka see, kui õli vähe näiteks...

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
31.03.2003 at 09:40
ollo
Hyd. tôukurid
Mõnel mootoril on nii, et võid tõukureid vahetada, aga ei aita. Vait on ainult mõne õliga ja lühikest aega.
Vedelam õli tavaliselt suurendab tiksumist, ka õlivahetuse lähenedes tiksumine suureneb. Esimese hooga võibolla abiks õli vahetada sellise vastu, mis varem ei tiksunud. Kui see ei aita, siis tõukurivahetus.
Tiksuvate tõukurite kohta võivad Audi ja Subaru omanikud päevade kaupa rääkida:D
31.03.2003 at 09:50
Vanaisa
  
Moderator
Hyd. tôukurid
kui õlivahetuse lähenedes hakkab tiksuma, kas see ei räägi sellest, et mingid kanalid sitta täis???
Ehk enne õlivahetust korralik mootori sisepesu (kulub ära ka niisama)?

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
31.03.2003 at 09:58
mms
Hyd. tôukurid
Paksem õli aitab kindlasti, aga noh see on selline silma kinnipigistamise variant. Üks võimalus on see, et on miski kanal mingil põhjusel kinni vms. Tuleks vast teha nii, et kallata õige õli sisse ja vaadata mis juhtub. Mul lahendas audil üks asjatundja probleemi nii, et vajutas 4-5 korda järjest pöörded piiraja alla (seistes) , hoidis ~5-10 sek-i ja vaikus majas, puhastas ära. Ehk siis see sama vana hea reegel rahulikele sõitjatele- vähemalt korra kuus tasub ikka madalal käigul kõrgete pööretega profülaktikat teha.

Kui need asjad ei aita, siis vahetamine on ikka abiks ;)

____________________________
Buick Electra Estate 86
31.03.2003 at 11:26
Virko
Hyd. tôukurid
Hää meel et keegi viitsib sôna vôtta.Ausalt öeldes on ôli vahet. täna plaanis.Tean sellist asja et osad ôli filtrid lasevad ôli tagasi,filtri sees on mingi klapp mis kôikide firmade filtritel ei viitsi pidada.Huvitav kas 1990a 5,2 tasub poolsyndiga ligi minna vôi on oht et mootor sab kvaliteedi ataki,ilmselt tasub mineraal sisse valada.Õlid on vahet regulaarselt seega mootor ei tohiks väga essune olla.15W-30 mineraal peaks suveks kärama kyll.
31.03.2003 at 13:36
Vanaisa
  
Moderator
Hyd. tôukurid
Kui vahetama hakkad, siis kõva pesu algatuseks hea ju küll.
Õli kohta siin kuskil pikalt juttu olnud... (vana hea search abiks :)

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
31.03.2003 at 13:40
PlyVal64
Hyd. tôukurid
Vähe vanematel mootoritel olen enne õlivahetust(kui seda ise teinud) lasknud sooja mootoriga diislil õli asendada. Miskid 2-3 min. peseb ilusti puhtaks. Ja siis uued filtrid-õlid. Monzal võttis "tõukuritiksu" ära ja see sitt, mis sealt seest tuli ... võtsin õlivanni kah ära, et kohu plöga kätte saada.
31.03.2003 at 14:08
anryo
  
Hyd. tôukurid
quote:
PlyVal64: Vähe vanematel mootoritel olen enne õlivahetust(kui seda ise teinud) lasknud sooja mootoriga diislil õli asendada. Miskid 2-3 min. peseb ilusti puhtaks. Ja siis uued filtrid-õlid. Monzal võttis "tõukuritiksu" ära ja see sitt, mis sealt seest tuli ... võtsin õlivanni kah ära, et kohu plöga kätte saada.

Äkki keegi kommenteerib?
Ma sama asja oma autodega kogu aeg teinud. Kas see võib kuidagimoodi halvasti mõjuda? Ma mõtlen, et natukene seda diislit ikka mootorisse jääb ju...
03.04.2003 at 13:54
Vanaisa
  
Moderator
Hyd. tôukurid
diisel peaks sealt ka lõpuks ära aurama....

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
03.04.2003 at 14:02
Virko
Hyd. tôukurid
Vahetasin ôli ja oh imet ei yhtegi tiksu ja survet näitava kella osuti on ka uhkelt kikkis.
04.04.2003 at 12:18
Vanaisa
  
Moderator
Hyd. tôukurid
õnnitlused - said siis lihtsalt hakkama....

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
04.04.2003 at 12:21
ylovoitka
Hyd. tôukurid
Kas tiksumine toimub kogu aeg või teatud pöörete vahemikus?
03.12.2003 at 14:22
Astro SS
Hyd. tôukurid
quote:
anryo:
quote:
PlyVal64: Vähe vanematel mootoritel olen enne õlivahetust(kui seda ise teinud) lasknud sooja mootoriga diislil õli asendada. Miskid 2-3 min. peseb ilusti puhtaks. Ja siis uued filtrid-õlid. Monzal võttis "tõukuritiksu" ära ja see sitt, mis sealt seest tuli ... võtsin õlivanni kah ära, et kohu plöga kätte saada.

Äkki keegi kommenteerib?
Ma sama asja oma autodega kogu aeg teinud. Kas see võib kuidagimoodi halvasti mõjuda? Ma mõtlen, et natukene seda diislit ikka mootorisse jääb ju...
Ega Ply puhast diislit sinna ei lasknud, ikka diisli õli - sellel on paremad pesuomadused.
NB! Kui sa diisli õliga pikalt lased töödata on oht ,et peseb sinu mootorist kogu sita lahti ja uumistab tähtsad kanalikesed ära. It's very risky business.


____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
03.12.2003 at 14:53
ollo
Hyd. tôukurid
Hmm... mina olen just aru saanud, et seda diisel_kütusega_ tehakse :-/ Ise pole proovinud, aga äkki peaks...
03.12.2003 at 15:06
_tom_
Hyd. tôukurid
quote:
-ollo-: Tiksuvate tõukurite kohta võivad Audi ja Subaru omanikud päevade kaupa rääkida:D
Lisaks siia Honda ja Alfa (viimane läbind alla 60.000km, õliks Valvoline 10W60) Ja Voyageri kolmene andis tiksumisega märku õlivahetuse ajast :) Peale vahetust oli vait kuni järgmise korrani. Ja honda mootorite tiks ei olevat mitte bug vaid feature, no tegelt on hondadel väga vaikne tiks ka üldjuhul.
03.12.2003 at 15:29
Jörm
 
Hyd. tôukurid
Meil on Motuli pesuaine, mis kallatakse vana õli sisse, lased 10 mintsi tühikäigul põriseda ja siis tuleb vana saast vedelana nagu vesi välja. olen erinevaid vahendeid proovinud, see on siiani ainus, mis tegelikult kah töötab.
Ja mis poolsünti puutub, siis 90 aasta ei ole enam sugugi kiviaeg, sel ajal tulid isegi ameerikas nad tehasest ka täissüntidega välja. Täpsem viskoossus olgu ikka vastavalt tehase andmetele.

____________________________
Amper Racing
03.12.2003 at 17:50
Vanaisa
  
Moderator
Hyd. tôukurid
quote:
Jörm: Meil on Motuli pesuaine, mis kallatakse vana õli sisse, lased 10 mintsi tühikäigul põriseda ja siis tuleb vana saast vedelana nagu vesi välja.

Kas see vana ködi kuhugi kanalisse troppi ei jäta/aja?
Oleks huvitet mootoritäiest sellisest joogist...

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
03.12.2003 at 17:53
lauri
Hyd. tôukurid
quote:
Astro SS:
Ega Ply puhast diislit sinna ei lasknud, ikka diisli õli - sellel on paremad pesuomadused.
NB! Kui sa diisli õliga pikalt lased töödata on oht ,et peseb sinu mootorist kogu sita lahti ja uumistab tähtsad kanalikesed ära. It's very risky business.

Mina olen küll ikka puhta diisliga läbi pesnud. Ei juhtunud midagi hullu.

____________________________
Porsche 944 '85
03.12.2003 at 17:56
riisiveski
Hyd. tôukurid
quote:
Vanaisa:
quote:
Jörm: Meil on Motuli pesuaine, mis kallatakse vana õli sisse, lased 10 mintsi tühikäigul põriseda ja siis tuleb vana saast vedelana nagu vesi välja.

Kas see vana ködi kuhugi kanalisse troppi ei jäta/aja?
Oleks huvitet mootoritäiest sellisest joogist...
Kuna endalgi õlivahetus tulemas, siis kui palju seda toodet kulub ja mis maksab?
Mootoris õli kogus 4 liitrit


____________________________
Be smart. Drive safe. Stay legal.
03.12.2003 at 18:00
PlyVal64
Hyd. tôukurid
quote:
Astro SS: Ega Ply puhast diislit sinna ei lasknud, ikka diisli õli - sellel on paremad pesuomadused.
NB! Kui sa diisli õliga pikalt lased töödata on oht ,et peseb sinu mootorist kogu sita lahti ja uumistab tähtsad kanalikesed ära. It's very risky business.
Ikka puhast diislit, peale esimest sadat pööret ongi diisliõli:) Üldiselt ei tohiks diisel mitte kuidagi muudoodi halvasti mõjuda, kui vaid et puhastab mootori ära. Kas seda ka uuemate mootoritega teha tohib, pagan seda teab??? Igatahes veel Izuzu TD'le ta halvasti küll ei mõjunud, vanematele aga lausa ideaalne.
Aga vanad mehed on hoiatanud, et vana õli tuleb lasta lõpuni välja voolata, soovitatav enne ka vana filter maha võtta ja tühjaks valada, et sodi võimalikult vähe mootoris "ujuks". Seda viimast pole ma küll alati teinud.
03.12.2003 at 18:00
Vanaisa
  
Moderator
Hyd. tôukurid
Selline rüübe siis?

Engine Clean Auto

Engine cleaner
Additive to add to engine oil before drain
For gasoline and Diesel car engine

MOTUL ENGINE CLEAN is designed to be used in all types of Diesel and gasoline engines with injection or carburettor(s), with or without catalytic converter, using all kind of fuel.. MOTUL ENGINE CLEAN effectively cleans dirtying and clogging which appear in the engine. The removed micro-particles are then evacuated at the time of the oil drain. MOTUL ENGINE CLEAN provides a perfect lubrication during cleaning process.



____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
03.12.2003 at 18:03
13piisab
 
Hyd. tôukurid
quote:
Paksem õli aitab kindlasti
on ikka nii? Asjad hakkavad ju tiksuma VANA õliga NING MADALAMATEL TEMPERATUURIDEL - teisisõnu just siis, kui õli paksem? Mu loogika...
muide, tiksumise kadumine sul ilmselt ajutine nähtus - karta on, et juba paari tuhande km pärast tekib taas...
endal kah üks tiksub - aga ega seepärast küll 16tk uut ei pane.
mootori pesemisel ikka filter tühjaks kallata - pole ju raske korraks maha keerata
mootori pesuks on eraldi õlid, aga sobivad ka tavalised (peenemad, odavamad) õlid ning ka diisel. Diisliga ei soovitata muidugi mootorit pöördesse ajada!
03.12.2003 at 18:40 Last edited 03.12.2003 at 18:43 by 13piisab
lauriv
Hyd. tôukurid
quote:
13piisab:
mootori pesemisel ikka filter tühjaks kallata - pole ju raske korraks maha keerata
mootori pesuks on eraldi õlid, aga sobivad ka tavalised (peenemad, odavamad) õlid ning ka diisel. Diisliga ei soovitata muidugi mootorit pöördesse ajada!

Kasutasin oma subaariku peal Carlube pesuõli, 4,5 l kanister maksis natuke üle 100 raha. Pesuõliga ca veerand tundi tühikäigul tiksumist (ei soovitata ka sellega pöördesse ajada) ja pärast uus õli sisse. Pesuõli toon muutus igatahes pea läbipaistvast süsimustaks :) Instruktsijas soovitati koguni pesemise ajaks uut õlifiltrit kasutada, a seda ma ei teinud. Mõjudest - enne klõbises päris aktiivselt, pärast seda on siiani vait olnud :) Võimalik et selles ei saa küll ainult pesuõli süüdistada, kuna ka õlimarki sai vahetatud.
03.12.2003 at 19:53
Sully
Hyd. tôukurid
To Virko:
quote:
Virko: Vahetasin ôli ja oh imet ei yhtegi tiksu ja survet näitava kella osuti on ka uhkelt kikkis.
Huvitav, mul on 10w 40 poolsündiga kuskil 8000 läbitud ja olen viimastel päevadel samasugust tiksumist täheldanud - õlivahetus!?
Selle osutiga on aga kogu aeg kehvasti olnud, napilt esimese veerandi peal. Õlituli kustub küll kiiresti ära. Ise olen kahtlustanud andurit, tavaliselt on neid vist kaks, üks tulele ja teine seierile. Vanal autol kipuvad nood ära väsima?
03.12.2003 at 23:42
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : Hyd. tôukurid   1 2  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.