register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Autod : Usa auto toomine ümberasuja autona?  
Poster Message
tfr
 
Usa auto toomine ümberasuja autona?
Hakkasin mõtlema, et äkki õnnestuks oma USAs elavaid vanemaid ikkagi ära kasutada Eesti USAkatepildi rikastamisel. :)

Sellega seoses - PlyVal, Pisike või keegi, oskate kommenteerida või viidata seadusallikale, kust leida täpsed tingimused selle ümberasujana või välisriigist naasnuna auto arvelesaamiseks?

Konkreetselt siis:
- Kui kaua peab auto välisriigis eelnevalt selle inimese nimel olema?
- Kas on mingi tingimus, kaua ta peab Eestis tagasi olema ja viibima?
- Kas on mingi piirang, kui kaua peale registreerimist ta seda sõidukit võõrandada ei tohi?

Ühesõnaga, et kas õnnestub nii, et mu vanemad ostavad seal sobival ajahetkel enne järgmist siiatulekut auto ära, võtavad ta siia jõudes enda nimele arvele ja müüvad mulle maha? Või kui palju keerulisem see skeem peaks olema?
10.08.2003 at 16:16
Vanaisa
  
Moderator
Usa auto toomine ümberasuja autona?
Pärandvara ja ümberasuja vara määratlemise ning tolliformaalsuste kord

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
10.08.2003 at 16:35
newton
 
Moderator
Usa auto toomine ümberasuja autona?
Nagu ma ennist ütlesin, hoiame tolle algse teema vaid teadaoleva info jaoks ja teeme küsimustele ja diskussioonidele uue teema.

Kui kellegi tfr'i küsimustele mingi üsna ammendav vastus on, võib selle ka sinna top'itud teemasse kirjutada:

http://www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=6152
10.08.2003 at 16:40
pisike99
Usa auto toomine ümberasuja autona?
pärast müügipiirangut minuteada pole.

____________________________
Süüdi vähemalt sajas episoodis, mis puudutavad Ameerika rauda Eestis...
ilmar.pukk@hotmail.com tel. +372 56 155 999
11.08.2003 at 14:30
tfr
 
Usa auto toomine ümberasuja autona?
Nii. Muud asjad on enamvähem selged - 6 kuud enne peab sealmaal ostetud olema ja müügipiirangut ei ole. (Tegelt see ei tapaks ka, ilmselt poleks suurem probleem ka oma vanemate nimel oleva autoga sõita mõnda aega).

Ainus asi on see "asub alaliselt elama Eestisse". Huvitav, kas ja kuidas seda kontrollitakse?

See 6 kuu omamise periood on tegelikult muidugi ka mõneti ebameeldiv. Vanema auto puhul pole peale aktsiiside kadumist enam niikuinii vahet, samas uuemat, mille puhul selle asjade käigu kogu mõte oleks see, et tuua mingi daily driver, mida Eurospecsina ei ole, on finantsiliselt üsna koormav 6 kuud niisama USAs soendada.

Mõtleb.
11.08.2003 at 14:37
mrtn
Usa auto toomine ümberasuja autona?
vaevalt ema sulle pahaks paneb, kui sa selle enne 6 kuud välja maksad :)
11.08.2003 at 14:38
Cooper
Usa auto toomine ümberasuja autona?
quote:
pisike99: pärast müügipiirangut minuteada pole.


mul kuskilt meeles, et aasta jooksul ei tohtinud müüa!

____________________________
Mini Cooper
12.08.2003 at 10:49
pärdik
Usa auto toomine ümberasuja autona?
Müügipiirangut ei ole ja arvel jah 6 kuud.Selle alaga olen vaikselt tegelend ja enam-vähem süsteem selge.
14.08.2003 at 00:07
tqhq.ee foorum : Autod : Usa auto toomine ümberasuja autona?  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.