register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Üritused : 2003 kiirendused - korralduse head ja vead.   1 2 3  
Poster Message
gets
2003 kiirendused - korralduse head ja vead.
1. Milline võistlus oli kõige paremini korraldatud ? Mis seal hästi oli ?

Pakuks Haapsalu kiirenduse parimaks sel aastal. Vähemalt pealtvaataja vaatepunktist. Venimiste aega küll ei võtnud, kuid igav ei hakanud. Minu jaoks oli peamine pluss tribüünis. Iga kell olen nõus rohkem maksma, kui üritus paistab hästi kätte. Selle koha pealt oli Riia ideaalne. Haapsalus vist olidki ply ja prr kahekesi mikrite taga, see oli igatpidi tervitatav. Lase rahvale möla ja ta on rahul :)

2. Mis kõige rohkem häiris võistluste korralduse juures ? Kuidas seda parandada ?

Venimine. Ükskõik mismoodi see siis avaldub, kas igavusest, et keegi ei sõida või igavusest, et ei pakuta sõiduaukudes meelelahutust. Pakuks eelregistreerimise propageerimist. Eelregamisel hind üks ja võistluspäeval paar raha kallim. Saaks kiiremini pihta hakata. Ja regamise aeg on kindel. Hilinejad lihtsalt ei sõida või võivad streetmanis kätt harjutada.
Aegadest kinnipidamine või õigemini selle puudumine.
Ürituse algus on paigas - tuleb varem majandamisega ja sättimisega pihta hakata, et õigeks ajaks valmis jõuda.
Regamise lõpp on paigas ja see on vaja eelnevalt teada anda - kes hiljaks jääb see ilma jääb punkt.
Ajasõitude lõpp on paigas. See eeldab ajasõitude paremat korraldamist, et kõigil oleks võimalik võrdsel arvul sõite teha.
Eliminatori nuputamise aeg paigas. Võtta varuga, kui vaja ja pakkuda pealtvaatajatele sellel ajal meelelahutust.
Eliminatorite aeg paigas, mis ei tohiks eriti palju kõikuda, kui kõik sujub.
Infopuudus aeg-ajalt. Vähemalt see, mis kõlaritest tuleb peaks kogu võistlusplatsi peal kuulda olema. St. toitlustuse juures, WC'de juures, nii tribüüni kui ka mittetribüüni pealtvaatajate juures, boksialas jne. - 'igalpool'. Aegade tablood oleks abiks.

3. Mida veel peaks/saaks muuta meie kiirendusvõistluste korralduse poole pealt, et nad oleksid veel atraktiivsemad nii võistlejatele kui ka pealtvaatajatele ?

Show on oluline. Pooldaks samuti mõnda kahepäevast üritust. Igasugu murumängude ja muude meelelahutustega. Ei tea, tulus selliste tihe korraldamine oleks, kuid üks suur üritus suve jooksul kannataks pidada.
Infopaberid igal võistlusel. Pealtvaatajale piletiga kaasa üldine tutvustav tekst, ajakava jms. Võistlejatele kaasa reeglid, ajakava ja muu vajalik.
Infopunkt või -isik vms boksialasse. Ideaalis boksialasse eraldi kõlarid ja vend, kes teatab võistlejatele millal tulla, millal minna jms.
Timeslipid võislejale kohe tagasisõites näppu. Kaob ära igasugune tutvuste kaudu aegade nurumine, mis samuti pidurdab üritust.
09.10.2003 at 10:43 Last edited 09.10.2003 at 10:45 by gets
vvt
  
2003 kiirendused - korralduse head ja vead.
Hei

positiivse poole pealt ikka see, et soomlaste siinkäimine pakub võimalust aeg-ajalt mõnda huvitavat autot näha......et neid oleks rohkem tulevikus.

See wifi ja muu teema on nähtavasti pooltele osalejatele ülejõu käiv - pigem investeerinda
tabloodesse ning printida kindla süsteemiga paremusjärjestusi välja.......
09.10.2003 at 11:14
rustang
  
Moderator
2003 kiirendused - korralduse head ja vead.
Mida suurejoonelisem üritus, seda suurem on vihmaga kaasnev finantsrisk.

Järgmiseks hooajaks võiks muu kõrval mõelda, kuidas vihmariski vähendada ja mis vihma korral ikkagi teha. Võiks kõik üritused kavandada laupäevale varupäevaga pühapäev näiteks.

Mis puutub startide vahelistesse pausidesse, siis võiks püüelda "katkematu lindi" poole, kus elmise paari finishiga käivitub järgmise paari burnout. Tehnilisi takistusi ma sellele ei näe, pigem logistilisi jms., millele eelnevas juba vihjatud on. Erand on muidugi eliminaatori finaalid, kus võib spetsiaalselt venitada ja põnevust üles kruvida :)
09.10.2003 at 11:22
prr
 
2003 kiirendused - korralduse head ja vead.
korraldaja pilgu läbi ka mõned mõtted :

rustang astus naelapea pihta - igal üritusel kaasneb finantsrisk ja mitte väike. et mitte rämedalt vanduma hakata, siis võite ise ette kujutada, mis tunne on seista vihmas, kus võistlejate boksialal pole peaaegu et kedagi, ja mõelda, et 'oli seda nüüd vaja' ( haapsalu dragrace 2003 ) :)
kahepäevane üritus oli tegelikult plaanis ka sellel aastal, aga noh, siiski ei läinud nii...

tegelikult on inimesed hakkanud juba harjuma sellega ( näide haapsist ), et pilet ei ole enam 25.-, vaid tunduvalt rohkem. tribüünid-aiad-tehnika - kõik maksab ja mitte vähe.

inimene on tank, keda ei pea lint ega aed. ma üldse ei oleks imestanud, kui nightrace'l oleks mõni mees finishijoonel hääletanud :)
pimedus ja rahva üleküllus on asi, mis on hea, aga samas ka halb. olen suht kindel, et nightrace'l nägi võistlust 1/5 kohaletulnud rahvamassist. tribüün ja veelkord tribüün. ilma selleta ei kujuta mina enam ette võistlust.

mis puutub ürituse läbiviimisesse, siis kommentaator on just see isik, kes viib läbi selle ürituse, vabandab välja korraldajate apsakad, mõtleb ja räägib seda, mis tundub õige. ply ja mina oleme siiski siiamaani olnud ainukesed, kes seda tänamatut tööd on teinud. siinkohal teengi ettepaneku ja üleskutse - kui vormel vajab neegrit ja naist, et kesta ja õitseda, siis meil piisaks lisana naiskommentaatorist, et elevust tekitada ;) ega ka neegrist ära ei ütleks :)

selle aasta ürituste puudulikkus seisnes enamasti ühes asjas : KORRALDUSTIIMIS ON HAKKAJAID MEHI VAJAKA!!! kõik küll paugutavad püssi, et oh, laske mind pulkade taha, küll ma teen teile. teed sa jee...
abivalmis ja hakkajaid inimesed : teeme talvel ühe ürituse, ehk siis elava foorumi, kus saaks vähegi aimu asjast endast. võibolla kujuneb välja ka mingi hulk inimesi, kelle mõttemaailm muutub ja tahetakse kaasosaliseks saada võistluste korraldamisel.

oeh, palju on öelda...kohtume tqhq forum LIVE! üritusel!


____________________________
lapsest peale on hobused meeldinud
09.10.2003 at 12:10 Last edited 09.10.2003 at 14:23 by peep (Moderator)
Riho
2003 kiirendused - korralduse head ja vead.

Pigem siis juba saata igale võistlejale (tiimile) SMSiga personaalselt.


SMS'i list asjapulkadel.
09.10.2003 at 13:59
vkx
 
2003 kiirendused - korralduse head ja vead.
Minu arvates need Wifid ja wapid ja smsid võivad olla lisa variantideks info jagamisel osalejatele, kuid kindlasti mitte peamiseks ja ainukeseks info edastamise viisiks. Ega ikka ei ole küll kõigil neid võimalusi või sõpru või konkreetse teenuse kasutusoskusi ja IMO ka ei pea olema.
09.10.2003 at 15:01
anryo
  
2003 kiirendused - korralduse head ja vead.
quote:
Riho:
Tea kas on? Alati saab ju mõne sõbra ligi võtta, kel vastav aparatuur olemas. Ja ma arvan, et järgmisel aastal on neid aparatuuriga sõpru rohkem - kui see WiFi sellise kiirusega edasi levib.
Üldse mitte paha mõte!
Läpaka akul halb omadus päeva jooksul tühjaks saada.
Aga selle vastu aitab selline abivahend nagu laadija, muuseas.

See selleks.

Minu jaoks (ja jälle kui pealtvaataja) olid põhilised probleemid:
- infonappus
Teiste pealtvaatajate suust oli kuulda väga palju täiesti valesid arusaamu ja selgitusi - lahendus on üks A4 formaadis infoleht. Hea ja odav.

- pausid, kus midagi ei toimunud
Mis iganes muud toimetamist - lohede lennutamine, burnout, tuuninguvõistlus, missi valimised, akrobaadid, lendavad sead jne.

- söögikohtade ja WC vähesus
Neid võiks ikka olla rohkem kui üks selle loomakarja kohta.

PS. Ma ei tea, kas ma olen vähe lugenud seda teemat aga võistlejate / autojuhtide kommentaare pole olnud eriti. On korraldajad, pealtvaatajad ja kõik.

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
09.10.2003 at 15:16
PlyVal64
2003 kiirendused - korralduse head ja vead.
quote:
anryo: PS. Ma ei tea, kas ma olen vähe lugenud seda teemat aga võistlejate / autojuhtide kommentaare pole olnud eriti. On korraldajad, pealtvaatajad ja kõik.
Ply nüüd sõitjana ja seda kottpimedast Nightrace'ilt:)
Line-up oli küll pikk, kuid see ei seganud. Vaikselt veeretasid end burnoudi ala poole, ajasid teistega juttu ja tegelikult ei tundnud mingist infost eriti puudust. Pigem võiks? see kõlaritest tulev möla ja infotulv tõsistel võistlejatel segada keskendumist ja tiimiga asjade arutamist. Muidugi peaks see inff kaasvõistlejate ja iseenda sõitude kohta olema koheselt saadav, kuid selleks peaks olema tiimis mingi kindel mees.
Nüüd eliminaatori ajal aga peaks/võiks olla küll selgem pilt, kes kellega paaris sõidab ja mis rajal.
Võidu sõitmise kohta pole kohe üldse midagi paha öelda, ainult head. Starterid tegid oma tööd ideaalselt, "puu" toimis ja usutavalt saime nüüd kambakesti ka viimasest "kalast" op.süsteemis lahti.
09.10.2003 at 16:29
max
2003 kiirendused - korralduse head ja vead.
quote:
vkx: Minu arvates need Wifid ja wapid ja smsid võivad olla lisa variantideks info jagamisel osalejatele, kuid kindlasti mitte peamiseks ja ainukeseks info edastamise viisiks. Ega ikka ei ole küll kõigil neid võimalusi või sõpru või konkreetse teenuse kasutusoskusi ja IMO ka ei pea olema.
Samuti päri, et see kellade-vilede valdkond rohkem. Odavam ja töökindlam on 1-2 poisikest võtta, kes printeri ja võistlejate vahet vudivad. Motivatsiooni peaks neil küllaga olema ;)
09.10.2003 at 19:02
memphis
2003 kiirendused - korralduse head ja vead.
1. Milline võistlus oli kõige paremini korraldatud ? Mis seal hästi oli ?

Haapsalu 16.08. Tribüün on ikka igati vajalik asi.Ma oleks ka nõus rohkem maksma, et võistlust normaalselt jälgida.Mingit olulist venimist ei olnud ja pealtvaataja silmade läbi tundus ka kõik asi sujuvat.

2. Mis kõige rohkem häiris võistluste korralduse juures ? Kuidas seda parandada ?

Ajakava.See pidev venimine hakkab juba tõesti ajudele.Eriti närvi ajas mind nightrace, kus venimise tõttu jäi sõbral osalemata.
Ja ka kommentaator (vihje Plyle) võiks kommenteerimisel oma arvmused kõikide streetrace-de jms. illegaalsete ürituste kohta enda teada jätta. ;)
Ka ei olnud ka minu silmis just normaalne nähtus see, et kui keegi stageda ei oska, siis peab ta seda järgmine kord kindalsti õieti tegema, kuna muidu talle lihtsalt sitasi öeldakse.

3. Mida veel peaks/saaks muuta meie kiirendusvõistluste korralduse poole pealt, et nad oleksid veel atraktiivsemad nii võistlejatele kui ka pealtvaatajatele ?

Et võistleja, kes on tasunud oma osavõtumaksu, ei peaks ostma oma veevalajale, tiimipealikule, mehhaanikule ka piletit.Nemad võiks ikka tasuta sisse saada. Ka võiks anda rohkem infot näit. eliminaatori koostamise ajal, kui "Nüüd läheb veel 10 minutit". Kommentaator võiks sellel ajal näit. rääkidagi võistlejate, autode, kiirendusvõistluste ajaloo kohta jne.
09.10.2003 at 21:14
Jutulind
2003 kiirendused - korralduse head ja vead.
1. Milline võistlus oli kõige paremini korraldatud ? Mis seal hästi oli ?
Streetflight Pärnus ja BetaTelecom drag race Riias...


2. Mis kõige rohkem häiris võistluste korralduse juures ? Kuidas seda parandada ?

quote:
Memphis:
Ja ka kommentaator (vihje Plyle) võiks kommenteerimisel oma arvmused kõikide streetrace-de jms. illegaalsete ürituste kohta enda teada jätta. ;)
Ka ei olnud ka minu silmis just normaalne nähtus see, et kui keegi stageda ei oska, siis peab ta seda järgmine kord kindalsti õieti tegema, kuna muidu talle lihtsalt sitasi öeldakse.
Sulle memphis vastuseks ( kuigi ei taha fleiimi tekitada ) Ply, jätka illegaalse streetrace teemat ja rõhu sellele. Paljud teist teavad, et see aasta oleks äärepealt esimene surmajuhtum tulnud streetrace käigus ? Vähe jäi puudu. Tore et jäi. Ja Stagemine on asi, mis peaks enna võistlust selge olema ning kui see ka teise stardi ajaks selge ei ole, siis on tegu rumala, harimatu või laisa inimesega. Mul on kopp ees ootamisest, millal viimaks ometi inimesed stagevad ... Krt .. Ja muide - ply - siit siiski üks märkus sulle ... Alati pole vaja stagemist tagant tõugata - hannes lihtsalt mängib vastase närvidel ja tal on selleks õigus :) kuni 30 sekundit ...
Samas venimise kohalt - ei saa midagi oluliselt kiiremaks teha, kui on. Riias sõitude vahed nii väikesed, kuna tagasisõidurada on eraldi - autod tulevad ringiga taha tagasi. Me ei saa saata autot teisele vastu, kui teine on poolel teel. Vähimagi eksimuse korral on see mõlema juhu surm.



3. Mida veel peaks/saaks muuta meie kiirendusvõistluste korralduse poole pealt, et nad oleksid veel atraktiivsemad nii võistlejatele kui ka pealtvaatajatele ?

Showelementi võiks rohkem olla küll. See 45-60 min. gap tuleks midagi täis toppida. Samas ootaks ka korraldajailt seda, et nemad ise ka miskit toimetaksid. C-Tree, kelle nimi igaltpoolt läbi käib ei ole korraldaja. Meie asi on auto sellest hetkest, kui ta line-upi jõuab, kuni selle hetkeni, kui ta tagasitee viimase 1/4 peal on. Ülejäänu meid tegelikult ei puuduta. Samas tullakse igakord ütlema et miks ja kas ja kus. Sama lugu timeslipidega. Kunagi ei ole olnud olukorda, kus peakorraldaja ei teaks, kuskohas timeslipe jagatakse. Meie teamis tõesti ei ole eraldi poisikest, kes neid laiali tassiks. Ei tule ka. ee ON korraldaja rida.

____________________________
Team OUTLAW
'80 Jeep Wagoneer 258 cid R6 4 spd manual
'79 Jeep Wagoneer 360 cid V8 TH400
'06 Fiat Panda 4x4
09.10.2003 at 21:52
ollo
2003 kiirendused - korralduse head ja vead.
Sry, et täiesti kõrvalseisva (vahel küll ka raja kõrval) isikuna sõna võtan, aga ma ei saa hästi aru sellest eliminaatorite paikapanemise suurest ja raskest ülesandest ja sellega seonduvast venimisest? Kas neid tehakse käsitsi? Kui on elektrooniline ajavõtt, siis võiks selles olemuselt olla ka iga sõidu kohta sõitjad+tulemused fikseeritud. Eliminaator koostatakse ju ometi eelsõitude tulemuste põhjal ja selleks on olemas teatavad fikseeritud põhimõtted. Neid on võimalik selgitada ka arvutile, mis vastava protseduuri kindlasti kiiremini toimetab, kui auväärt ajamõõtjad, kes iseenesest ka kindlasti väga pädevad arvutajad on. Või saan ma jälle millestki valesti aru:-/
09.10.2003 at 22:22
peep
 
Moderator
2003 kiirendused - korralduse head ja vead.
Kui Sa oleksid lugenud eelnevalt läbi jaanuse postituse eelmisel leheküljel, siis poleks ehk olenud vajadust seda pikka juttu siia kirjutada.;)
09.10.2003 at 22:32
ollo
2003 kiirendused - korralduse head ja vead.
quote:
peep: Kui Sa oleksid lugenud eelnevalt läbi jaanuse postituse eelmisel leheküljel, siis poleks ehk olenud vajadust seda pikka juttu siia kirjutada.;)
OK, lugesin pisut poolikult jah:( Kiiremat printerit vaja:D
Asja teeb muidugi keeruliseks see, et osavõtjad suht suure ala peale laiali laotuvad...
Ei maksa sõna võtta asjade kohta, millest ma ei jaga...
09.10.2003 at 22:43
peep
 
Moderator
2003 kiirendused - korralduse head ja vead.
Ma olen meeldivalt üllatunud, kui palju asjalikke kommentaare siia on juba postitatud.

Selle threadi ülesanne ei ole mitte probleeme "selgeks vaielda", vaid tekitada algmaterjal "to do" nimekirja koostamiseks korraldajatele. Momendil on sobivaim aeg, kuna kõigil on veel üritused värskelt meeles.

Ehk palun veel arvamusi, iga arvamus loeb. Ja pole vaja vaielda detailide üle kui arvamused lahku lähevad - küll korraldajad terad sõkaldest eraldavad (loodetavasti:)).
09.10.2003 at 23:00
Lembit
2003 kiirendused - korralduse head ja vead.
Vabandan ette, olen ilmselt millestki valesti aru saanud.

Ajasõidud lõppevad, siis trükitakse iga klassi kohta posu pabereid, kui kõik paberid on käes ja proteste ei tulnud, siis hakatakse eliminaatorit sõitma. Right?

Aga kas nii ei saa, et esimese asjana trükitakse välja 2 eksemplari paberit, kus on peal kirjas stardijärjekord esimesele 10 paarile eliminaatoris. Üks leht läheb teadetetahvlile , teine lineupi koostajale ja mingi 15 minuti pärast juba esimesed eliminaatori paarid sõidavad sel ajal, kui printer veel tagumise otsa pabereid välja sülitab.

Kas nii ei saa seda pausi, mida siin kõik pealtvaatajad kiruvad, väiksemaks?
09.10.2003 at 00:12
max
2003 kiirendused - korralduse head ja vead.
quote:
max:Odavam ja töökindlam on 1-2 poisikest võtta, kes printeri ja võistlejate vahet vudivad. Motivatsiooni peaks neil küllaga olema ;)
Parandan iseennast, paar "läti tablood" oleksid veel paremad lehti võistlejatele toimetama ;)
09.10.2003 at 00:39
jaanus
 
2003 kiirendused - korralduse head ja vead.
Mina, kui pealtvaataja, ei saa aru, mis molutamine seal rajal toimub. Korraldajad - tehke midagi. Mõni sõidab 10sek, mõni 13sek, mõni 15, mõni jääbki rajale. Tempo, Tempo härrased, ei tasu seal rajal midagi niikaua molutada. Ja see ei ole vabandus, et "ei saa kiiremini". Saab küll, ise olen näinud - välismaal läbiti seda pisikest lõiku oluliselt kiiremini. Kas siis nii ei saa, et lastakse mootor rohkem pöördesse ja vahetatakse täpsemalt käiku ning mingi 5 sek pärast olekski finisis?
10.10.2003 at 06:03
peep
 
Moderator
2003 kiirendused - korralduse head ja vead.
Ok, mittekorraldajana, kuid korraldust lähedalt näinuna võin öelda, et never-ever jõuab 15 minutiga ajasõidu lõpust esimese eliminaatori stardini. See võib tunduda küll pikk aeg aga tegelikult võistluse ajal asju ajades ei ole ta üldse nii pikk. Jaanuse poolt mainitud ca. 40 minutit on täiesti mõistlik aeg ja täpselt sama palju kulub ka Soomes peetavatel "lennuväljavõistlustel" eliminaatorite koostamiseks. Eks kindlasti saaks ka 30 minutiga, kui asju forseerida aga saadav efekt ilmselt jääks alla lisaks kulutatavale ressursile. Eriti arvestades, et see eliminaatori kokkupanekule kuluv aeg on probleem nr. 10 või umbes nii. Kui regamine on sujunud, ajasõidud on alanud ja lõppenud plaanipäraselt, stardid toimuvad pidevalt ilma viivitusteta, rahvas istub tribüünidel, nii võistlejatel kui pealtvaatajatel on olemas verbaalne ja visuaalne info toimuva kohta, siis on 40 min. puhkepaus enne finaale just väga sobiv aeg jalutamiseks ja mistahes vajaduste rahuldamiseks. Ja ei pea isegi mingit showd olema.

Ehk lepiks kokku, et jätkaks algsel teemal, korralduse head ja vead - piisab äranimetamisest, me ei otsi siin lahendusi, kuna neti vahendusel seda teha pole mõtet.
10.10.2003 at 09:22 Last edited 10.10.2003 at 09:27 by peep (Moderator)
foke
 
2003 kiirendused - korralduse head ja vead.
quote:
peep:
Ehk lepiks kokku, et jätkaks algsel teemal, korralduse head ja vead - piisab äranimetamisest, me ei otsi siin lahendusi, kuna neti vahendusel seda teha pole mõtet.
quote:
peep:
2. Mis kõige rohkem häiris võistluste korralduse juures ? Kuidas seda parandada ?

3. Mida veel peaks/saaks muuta...

Mida Sa siis ootad nüüd, Peep, märksõnade loetelu???
hehh...

10.10.2003 at 09:32
peep
 
Moderator
2003 kiirendused - korralduse head ja vead.
Just seetõttu nagu ülalpool näha, ei saagi netis midagi konstruktiivset korda saata, et osalevate inimeste arv on piiramatu ja igaühel on võimalus oma tähelepanekuid eksponeerida ja arvamust avaldada. Seda mitte halvas mõttes, kindalsti kõik tahavad head. Mingi hetkeni see toimib aga lõpuks paratamatult muutub asi ebaproduktiivseks Jutt keskendub ühe asja üle vaidlemisele, kus kümnel inimesel on oma arvamus ja kõik peavad vajalikuks see välja öelda stiilis: "vabandan, et ma sellest asjast midagi ei jaga ja pole ise kunagi tegelenud aga ..." Ja siis need kes teavad ja jagavad hakkavad tõestama, ikka miks ja nii see läheb. Täiesti masendav näide on siin kuskil allpool olev arutelu kiirenduse klasside kohta.

Kahju, et see thread siin nüüd hingusele läks aga head materjali siit sai piisavalt, ehk asi täitis oma ülesande ja tänan kõiki kes viitsisid kaasa mõelda. Sorry, kui küünilisena tundun aga see ei ole kellegi pihta isiklikult - tegemist masside instinktiivse käitumisega ja ma ise ka üks massi hulgast.:)
10.10.2003 at 09:41 Last edited 10.10.2003 at 09:44 by peep (Moderator)
jaanus
 
2003 kiirendused - korralduse head ja vead.
quote:
foke: Mida Sa siis ootad nüüd, Peep, märksõnade loetelu???
Pigem oleks hea kuulata, mis meeldis ja mis mitte ning seda kõikide võistluste lõikes. Igal võistlusel oli midagi erinevat. Meelega. Igal võistlusel oli ntx timeslippide jagamise kord pisut erinev. Samuti oli igal võistlusel erinevad ka pealtvaatajate võimalused. Ka regamise ja lineupi kord oli igal võistlusel erinev. Startimine oli pisidetailides muudetud. Tagasisõit oli erinev. Ka tehnilises ülevatuses esines erinevusi.
Püüdke nüüd palun meenutada neid pisiasju, neid pisut analüüsida ning siis pakkuda, milline neist parim tundus või kuidas saaks veelgi paremaks. Siiani on enamus jauramist Nightrace ümber, mis on ka loomulik, kuna see on kõige paremini meeles, kuid meenutage ka varasemaid võistlusi pisut. Kordan - iga võistlus oli erinev.
10.10.2003 at 09:45
smr
2003 kiirendused - korralduse head ja vead.
Kuigi eelpool on juba enamus minu mõtteid ära mainitud, tahaksin ikkagi omaltpoolt probleemid vaataja seisukohast välja tuua:

1. Info - no on vähe seda. Just jooksvat inffi. See, kui kodanik pole viitsinud enne üritust endale asja selgeks teha on tema probleem. Kuid kahjuks kasvab sellest kiiresti välja ka korraldajate/ürituse probleem. Wifid, wapid jms "kellad ja viled" on küll ideepoolest ägedad, kuid kahjuks siiski vähestele ligipääsetavad infokanalid. Ise kõnniks ka mööda boxi ringi wifiga varustet palm käes, vaataks 5 viimase sõidu aegasid ning samas ka konkreetse kodaniku eelmise suve tippaega. Reaalsem lahendus siiski ekraanid nii pealtvaatajatele kui ka boxi + asjaliku jutuga emotsioonivaba kommentaator. Kommentaatori eesmärk pole minuarust rahvast naerupahvaku väljavõlumine vaid ikka info täpne edastamine.


2. tempo - vat selles osas ma eriti ei kurdaks, kui vaid seletatakse rahvale, et mis nüüd toimub ( vt. punkt 1. ). Kõiksugu tagasilöögid ja seisakud on tahes või tahtmata igasugu ürituste korraldamise juures paratamatud. Kas see on 5 või 50 minutit oleneb juba ürituse tasemest. Ja kui on seisak, siis tahab rahvas showd. Kas see on nüüd born out võistlus, Melli poisid suuskadel neljandikku sõitmas või poolpaljad tibid rekka haagises tantsimas, on juba delo tehniki.

edit - ja igasugu presentatsiooni ja sidetehnikat peaks siin foorumipeal ikka jaguma. Piisab vast ainult küsimisest
10.10.2003 at 10:42 Last edited 10.10.2003 at 11:05 by smr
MargoC
2003 kiirendused - korralduse head ja vead.
Tere.

Lisan ka mõned kommentaarid antud teema kohta, seda küll pealtvaataja silmade läbi. Tõenäoliselt on ka neid mõtteid, mida juba ennem mainitud, kuid eks kordamine on teadmiste ema.
1. Milline võistlus oli kõige paremini korraldatud ? Mis seal hästi oli ?
Käia õnnestus vaid 2 võistlusel: Pärnus koos lennushowga ja Nightrace'l. Subjektiivsetel põhjustel eelistan Pärnu oma. Ajakavast peeti paremini kinni ja jaksasin kogu võistluse lõpuni vaadata. Põhjuse miks ma ainult 2 võistlusel käisin, kirjutan lahti hiljem.
2. Mis kõige rohkem häiris võistluste korralduse juures ? Kuidas seda parandada ?
AJAKAVAST MITTE KINNI PIDAMINE!!!!!!!
Ma saan aru, et ajasõitude ja elliminaatori vahel on mingi teatud vahe, mille pealtvaatajad on pidanud siiani ise sisustama, kuid miks ei peeta kinni algusaegadest???
See on ka põhjus miks mul Nightrace'lt just kõige paremad kogemused pole. Lubatud oli, et asi hakkab peale kell 18:00. Sai siis juba veidi enne seda raja ääres olla, et head kohta saada. Kuid millal asi peale hakkas? Ise läksin ära peale Lauri seda ajasõitu, kus ta natuke rajalt kõrvale kaldus ja mille peale kommentaator ütles, et loodame, et kõik on korras ja nii umbes 10 minuti pärast jätkame. Siis sai asjast tõsiselt villand ja läksime vennaga minema, seda enam, et pikk kojusõit ees.
Millega Nightrace Pärnut tugevalt edestas, oli osavõtjate rohkus ja mitmekesisus.
Samuti jäi mulle mulje, et kaherattalised said Nightrace'l teha 3-5 ajasõitu, samas kui mõni auto sai teha vaid 1. Kui mulle vale mulje jäi siis sorry, kuid ise nägin, kuidas ajasõidult tulnud kaherattaline võttis kohe lineup'is ootavate teiste omasuguste sappa ja oli varsti jälle rajal. Mul pole midagi mootorrataste vastu, kuid Nightrace'il tegi selline käitumine tigedaks küll.
Kuidas seda parandada?
Kui korraldajad on ajakava kokku pannud, siis vähemalt alguses tuleb sellest kinni pidada. Kui väidate, et ei jõua kõiki juhtmeid vedada ja muid selliseid asju teha - siis tuleb seda teha varem! Mitte nii, et rahvas juba ootab, kui mingi vend rajal alles juhtmeid veab (Nightrace).
Osavõtjate poole pealt võiks tõesti teha eelregistreerimise ja autode tehniline kontroll varasemaks. Kuna ise ei tea, kuidas kogu see protseduur välja näeb, siis seda rohkem ei kommenteeri. Võistlejate saabumine võiks samuti olla varem. Nightrace'l oli vabandavaks ajsaoluks Tartu Motoshow, millel mitmed võistlusautod osalesid. Kuid kuna korraldajatel oli teada, et autod ei jõua kiiremini, miks oli vaja üritust siis nii vara välja kuulutada?
3. Mida veel peaks/saaks muuta meie kiirendusvõistluste korralduse poole pealt, et nad oleksid veel atraktiivsemad nii võistlejatele kui ka pealtvaatajatele ?
1. Tribüün!
2. Lisaväärtus!
Tribüüni on juba ennemgi mainitud, kuid lisan, et tribüün peaks olema mõlemal pool rada, et mahutaks rohkem vaatajaid. Senistel võistlustel on publikut hoitud vaid ühel pool rada. Tribüünidega oleks võimalus ka inimesi boksi- ja lineup alast vähemaks saada. Või teha nii, et ühel pool on tribüün, mille pilet on kallim ja teisel pool lihtsalt aed (mitte lint!), kus pilet oleks odavam. Ise olen täiesti nõus maksma ka mitmekordse hinnavahega tribüünipileti eest, kui seista odava piletiga tungleva rahvamassiga aia vastus.
Lisaväärtuse all mõtlen ma just seda "midagi veel", kes nimetab seda show'ks, kes meelelahutuseks, või millekski veel. Seda selleks, et inimesed teaksid, et nad ei tule vaid professionaalide kiirendamist vaatama, vaid nad teavad, et sellel üritusel näeb veel midagi peale "igavale autode edasi-tagasi sõitmisele". Antud väljend on minu pruudi suust. Seda ütles ta peale Pärnus käiku ja näiteks Nightrace'le ta selle pärast ei tulnudki ning samal põhjusel ei õnnestunud mul ka rohkemaid võistlusi külastada, kuna eelistasin temaga olemist. Võistlustele tuleb leida lisa efekte ja seda mitte paadunud fännidele nagu me tqhq.ee kasutajad oleme, vaid just nende jaoks, kelle jaoks see veel kauge ala on ja eriti huvi ei paku. Miks mitte tekkivaid pause sisustada kas autode või mootorrataste showga. Minu pärast tuua võistlema liinibusse, veo- ja tuletõrjeautosid, politsei, kiirabi ja muid selliseid. Need ei peakski osalema ajasõitudes ja elliminaatorites, lihtsalt võistluste mitmekesistamiseks pauside tekkimisel. Näiteks kui keegi võistleja sõidab ajamõõduki paigast ja on teada, et tuleb pikem paus, siis just sellised suured masinad show mõttes sõitma lasta. Neil ei peakski siis ju aega mõõtma, lihtsalt oleks huvitav vaadata, kumb ennem finišisse jõuab. Sellega oleks vea otsimise aeg sisustatud ja rahval lõbu laialt. Erinevaid variante rahva lõbustamiseks ja uute huviliste juurdemeelitamiseks leiaks veel, kuid kõike ei hakka praegu siia kirjutama.
Just praegu tuli selline mõte, et kõik tqhq.ee kasutajad võiksid küsida oma naise või tüdruku ja miks mitte ka ülejäänud pereliikmete ja sugulaste käest (kes praegu võistlusi vaatamas ei käi), et mis on see, mis teeks selle ürituse just nende jaoks huvitavamaks ja põnevamaks. See oleks meile isegi väärtuslikum info.
Sest meie, kes me seda teemat siin praegu arutame oleksime nõus neid võistlusi vaatama minema ja nendes osalema kasvõi paduvihmaga ja käredas külmas, kui siis sõita oleks võimalik. Me küll kõik nuriseme selle pärast, et võistlus venib ja küll üks asi ei meeldi ja teine asi ei meeldi, kuid järgmisel võistlusel oleme jälle kohal. Tavainimene seevastu, kes esimest korda satub võistlusele ja saab sellest negatiivse kogemuse, siis järgmine kord ta enma ei tule, maksku või peale.
Pikk jutt pidi olema ¤¤¤¤ jutt, kuid antud teemat ei ole võimalik vaid paari lausega arutada.
Vaatamata viperustele ja muudele probleemidele võistlustel, sügav kummardus nii korraldajate kui võistlejate ees ja jõudu ning tahtmist edasiseks.
10.10.2003 at 11:04
newton
 
Moderator
2003 kiirendused - korralduse head ja vead.
Minul on mingisugune pealtvaataja mälupilt Speedestist, ABCS kiirendusest ja Nightrace'ist.

Speedesti puhul suudeti mälu järgi publikut paremini ohjes hoida ja eks see kanalis oli kergem ka, kui kuskil suurel lennuväljal. Segadust tekitas see, et Lauri ja Maksim tegid eliminaatori sekka miskeid demosõite, show ju vinge, aga vähemalt mina ei saanud tükk aega aru, miks sama sõit uuesti tehti, kui Maksim juba korra oli pähe saanud, lihtsalt ei jõudnud see üldse kohale, et nemad polnud üldse eliminaatoris. Ja kõige suurem totrus oli see, et kaks bike'ivenda lasti osalema sama tsikliga; minul ja nendel inimestel, kellega üritusel olin, puudub igasugune huvi mootorrataste vastu ja siis veel oodata, kuidas see seltskond selle ühe rattaga eliminaatoris majandas ja kõik seetõttu venis tegi meele väga mustaks. Positiivne üllatus oli vahepealsed 1/8-miili sõidud, pealtvaatajale tribüünil oli kogu võistlusdistants justkui peopeal ja asi väga ülevaatlik.

ABCS oli kõige positiivsem elamus, kuigi turvateenistus oli seal vist kõige ebapiisavam. Meeldis tribüün, see, et võistlusautod tagasiteel selle eest läbi veeresid ja publik nendele kaasa elas. Natuke kummaline tundus see, et võistlejate koosoleku asemel eelistati stardijoonel igale võistlejale eraldi seletada, kuidas stage'ida :), mis tähendas jälle suurt venimist. Mõistagi võis asi olla selles, et keegi võistlejatest ei pööranud võimalikule koosolekule ja Ply demole tähelepanu ja ka selles, et nii palju oli rahvast, kes esimest korda sõitis.

Nightrace - umm, noh, see on juba suur ime, et sealt ära külmumata veel enne hommikut tulema sain. Rahvamassi, osalejate rohkuse ja pimeduse tõttu tundus seal kõik üsna kaootiline. Samas võistlus sai ju läbi viidud ja näitusega sidumine oli hea mõte, sai rahvas päeval autosid rahulikult vaadata ja õhtu poole oli näha, mis autod ka tegelikult kiired on. Lihtsalt toimumisaja (nii kellaaja kui aastaaja) tõttu on Nightrace see üritus, mis kindlasti venida ei tohiks.

Kokkuvõttes siis ei midagi uut minu poolt, probleemiks venimine ja teavitus - ühelgi üritusel ei saanud järjepidevalt aegu kuulda, enamasti lihtsalt ei öeldud, ABCS-il ja Nightrace'il ei olnud tihti kuulda, kui ka üritati öelda. Kommentaatoritest niipalju, et IMHO on kommentaarid kohati liiga familiaarsed ja eeldavad liiga palju eelteadmisi, mingi esmakordne kiirendusvõistluse vaataja ei pruugi isiklikult Hannest, Laurit ja Maksimi tunda, ja tahaks võib-olla vahel kuulda nende täisnime, nende auto marki ja mudelit ja mis iganes erpärasid. Inside joke'id ja kahjuks ka kuuptolli mõiste ei jõua neile kohale. See vist puudutab peamiselt Ply'd, aga kommentaatorid peaksid tõesti olema võimalikult neutraalsed, ka igasugu poolemootoriliste asjanduste suhtes.

Enivei, kokkuvõtteks võiksid korraldajad masenduse korral ja pealtvaatajad rutiini tekkimise korral ikka ja jälle lugeda seda link http://www.europecars.ru/forum/viewtopic.php?t=1175, et meelest ei läheks, et tegelikult on ikka päris vinge show püsti pandud.
10.10.2003 at 11:08
tqhq.ee foorum : Üritused : 2003 kiirendused - korralduse head ja vead.   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.