register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Üritused : Autoorienteerumine   1 2 3  
Poster Message
sirr
 
Autoorienteerumine
Mõned siinsed tegelased on aktiivsed autoorienteerujad. Sestap ehk ei pahandata, kui teatan siin uuest võistlusest
05.01.2004 at 14:42
tfr
 
Autoorienteerumine
Paraku langeb see ühe siinse üritusega (TQHQ OKC järgmine etapp) kokku. Muidu tuleks meeleldi vanu orienteerumisaegu meelde tuletama.
05.01.2004 at 14:45
RNT
Autoorienteerumine
Ehk annaks OKC-d nihutada? :)
Eelmine kord läks suht hästi enda kohta, tuleks prooviks veel ... kui lastakse.
05.01.2004 at 14:54
brg
Autoorienteerumine
Isiklikult oleks OKC nihutamisega 1 nädal siia/sinna nõus (samal ajal on Võrus talveralli), aga võibolla on mõni inimene algse kalendri järgi mingeid plaane teinud juba... Kuidas on?
05.01.2004 at 15:24
devilc
Moderator
Autoorienteerumine
quote:
RNT: Ehk annaks OKC-d nihutada? :)

Ei usu, et paari orienteerumishuvilise pärast seda mõtet teha on (või mis teised arvavad?). Selleks sinna saigi see "seitsmest viis" arvestus pandud, et kui tulla ei saa, on järgmisel korral jälle võimalus. Aga tühja sest orienteerumisest, tule ikka karti sõitma. :) Või oled korraldajate hulgas?
05.01.2004 at 15:26 Last edited 05.01.2004 at 15:28 by devilc (Moderator)
RNT
Autoorienteerumine
quote:
devilc: Või oled korraldajate hulgas?
Krt, tahtsin minna rallit vaatama, tahtsin orienteeruda ja karti sõita. Nüüd selgub, et kõik ühel ajal ...
Tuleksin karti sõitma kui see pühapäev toimuks, laupäev kahjuks ei saa. Vihje :)
05.01.2004 at 15:55
diesel
Autoorienteerumine
see näikse miski lahja versioon olevat. tea, kas tasub tulla, korralikult autot trööbata ju ei saa. :)
05.01.2004 at 20:30
sirr
 
Autoorienteerumine
punktid ise jäävad teest kaugemale ja ma garanteerin Sulle, et kui Sa kõigi punktideni autoga sõidad, võid omale poole etapi peal uue auto osta :D
Seega trööpamisvõimalusi kui palju :rollin
05.01.2004 at 23:01
diesel
Autoorienteerumine
quote:
sirr:..., et kui Sa kõigi punktideni autoga sõidad
haa, juba parem. mina muide jala ei käi ja vett ei joo. :)
05.01.2004 at 23:27
sten666
Autoorienteerumine
kas keegi võiks siinkohal postitada mingi lingi orienteerumises võhikule (legendi seletus, nõuandeid jne..)
soovitatavalt eesti keeles.
05.01.2004 at 00:10
allan76
Autoorienteerumine
Väga kena jutukese orienteerumise olemusest leiab siit.
05.01.2004 at 01:09
sirr
 
Autoorienteerumine
ja autoorienteerumise kohta on abiks võistlusmäärus
05.01.2004 at 01:25
reimo
Autoorienteerumine
Otsustasime ka naabrimehega proovima tulla. Lambad, nagu me oleme, ei oska aga otsustada kumba autoga on mõistlikum tulla - kas Grand Cherokee või BMW 318-ga. Ilmselt on keskmist kiirust ja distantsi lihtsam arvestada autoga mille odo näitab kilomeetreid ja teelt kõrvale KP-de juurde sõitmine vist ka nagunii keelatud? Või annaks külavaheteedel kõrgem kliirens mingi eelise (nelivedu ilmselt tarvis ei lähe ühelgi juhul)???

____________________________
Grand Cherokee ´93 - müüdud
Grand Cherokee ´12
10.01.2004 at 22:51
tfr
 
Autoorienteerumine
Miilides spidoga pole joonorienteerumisel kindlasti midagi teha, samas GC kliirens on metsavaheteedel kindlasti ainult kasuks.

Kui soov alaga tõsisemalt tegelema hakata (enne esimest proovitud võistlust on seda muidugi raske öelda), on parim kombinatsioon ilmselt Grand Chero ning sellele jalgrattaspidomeeter installida.
10.01.2004 at 23:24
PlyVal64
Autoorienteerumine
quote:
tfr: Miilides spidoga pole joonorienteerumisel kindlasti midagi teha, samas GC kliirens on metsavaheteedel kindlasti ainult kasuks.
No kurask, arvutada ei mõista? Me poisiga sõitsime täiesti "lambist" LeMansiga rahvarallit. Kolm korda võib arvata, mis maa pikkusmõõte selle odomeeter näitab:lol Ralli ja orienteerumise pikkusmõõtude täpsusklass on täpselt sama. Polnud mingit probleemi:) No ja kui oleks veel taskuarvuti kaasas olnud ... Igal juhul Grand, bemarist võid pesumasinale trummli teha, kuigi RNT hakkab kohe vastu vaidlema. Teda ei saa(teatavatel põhjustel, mis autoga sõitmise oskust puudutavad) eriti heaks näiteks algajatele tuua:D
10.01.2004 at 00:17
allan76
Autoorienteerumine
quote:
reimo: Lambad, nagu me oleme, ei oska aga otsustada kumba autoga on mõistlikum tulla - kas Grand Cherokee või BMW 318-ga. Ilmselt on keskmist kiirust ja distantsi lihtsam arvestada autoga mille odo näitab kilomeetreid ja teelt kõrvale KP-de juurde sõitmine vist ka nagunii keelatud? Või annaks külavaheteedel kõrgem kliirens mingi eelise (nelivedu ilmselt tarvis ei lähe ühelgi juhul)???
Raudselt tasub Grand Cherokeega minna. Endal mul jääb seekord minemata, sest Peugeot 206 osutus liiga madalaks. Hiljuti toimunud Paldiski võistluse sõideti pool teed nii, et kusagilt põhja alt diislit tilkus. Hais oli üleval, kuid hasart ka sees. Ise ma seal kahjuks ei käinud seekord, kuid kahjustused olid tõsised. Kõige targem oleks üks Niva osta selleks otstarbeks.
Võistlus toimub küll teedel, kuid need teed võivad samahästi olla ka väikesd metsarajad, peaasi et puude vahel ruumi jagub.
Nii et kokkuvõtlikult, mida kõrgem auto, seda tervislikum rahakotile. ;)
Distantsi mõõtmine on sellises legendi järgi sõidus väga oluline. Kõige parem oleks arvatavasti üks GPS, mis suudaks mõõta läbitud teed.
Igaljuhul soovin head orienteerumist.
10.01.2004 at 01:48
diesel
Autoorienteerumine
kusjuures on esinenud kohti, kust madala autoga saad alt läbi, aga jeepidega tuleb oksi murda või ringi sõita. aga see rohkem niisama, grand peaks igal seitsmel juhul asjalikum olema.
11.01.2004 at 18:51
reimo
Autoorienteerumine
Tänud kõigile soovituste eest. Seekord sai bemmiga kirja pandud, eks peale esimest katsetust otsustab, kas ja millega järgmine kord minna.
Okste murdmine ilmselt ei tohiks probleem olla - grand pole just palju kõrgem kui sõiduauto ja pole ka mingi esindusauto, et oksakriimud kedagi morjendaks.:)
Edit: eks üritab siis GPSi ka laenata, aga kui sõitmine ikka mööda teid, saab ilmselt odoga hakkama.

____________________________
Grand Cherokee ´93 - müüdud
Grand Cherokee ´12
11.01.2004 at 19:25 Last edited 11.01.2004 at 19:26 by reimo
udu
 
Autoorienteerumine
GPS näitab ju kiirust ka :)
minu broncol tegi ka spido natuke nalja ja selle sai lisaks
installeeritud jalgratta spido, mis oli ülitäpne.
investeering oli vist 200 eek :)

____________________________
Chevrolet Corvette '80
Cadillac CTS '06
11.01.2004 at 19:42
allan76
Autoorienteerumine
quote:
udu: GPS näitab ju kiirust ka :)
Iga GPS ei näita keskmist kiirust, mis on autoorienteerumisel väga oluline.
11.01.2004 at 19:44
reimo
Autoorienteerumine
Jalgratta spidost rääkides - kas andur pannakse kardaanile, kus ta tasakaalustuse rikub, või piduritrumlile, kus muidu rasked tingimused (kusagil jääs-mudas võib selle ilmselt suht ruttu kaotada)?

____________________________
Grand Cherokee ´93 - müüdud
Grand Cherokee ´12
11.01.2004 at 20:12
udu
 
Autoorienteerumine
hehhhh :) paar grammi kaalub andur ei riku kindlasti kardaani tasakaalu :)
aga siiski pannakse piduritrumlile, kus on võimalus ära kaduda, samas mina müttasin sellega vees ja mudas, aga jäi alles :)

____________________________
Chevrolet Corvette '80
Cadillac CTS '06
11.01.2004 at 20:20
diesel
Autoorienteerumine
quote:
allan76:Iga GPS ei näita keskmist kiirust, mis on autoorienteerumisel väga oluline.
kusjuures keskmist vaja ainult joone puhul, valikus ketsid nii kuis jaksad/raatsid. ja seda mitu tundi järjest :)
11.01.2004 at 21:17
Kraut
Autoorienteerumine
GPS kipub metsavahel pahatihti satelliidid ära kaotama, mis legendi järgi sõites võib põhjustada lootusetu eksimise.

Velospido anduri kardaanile paigutamisel võid tasakaalu paigastmineku kartuses ju vastukaalu kasutada, aga suurem probleem on selles, et iga spido ei võimalda sisestada ratta ümbermõõdust peaülekande võrra (ehk harilikult umbes neli korda) väiksemat numbrit. Lisaks puuduvad mul andmed, kui veakindlad herkon ja spido sisend nii suurel sagedusel on.
Golf Syncrol, mille peaülekanne on 20/21, olen ma küll andurit kardaanil edukalt kasutanud.
12.01.2004 at 11:13
sirr
 
Autoorienteerumine
quote:
allan76: Raudselt tasub Grand Cherokeega minna. Endal mul jääb seekord minemata, sest Peugeot 206 osutus liiga madalaks.
Ma ei ole Sinuga päris nõus. Ise olen sõitnud nii cherokeega kui ka spetsiaalselt selleks otstarbeks ostetud väikese neliveolise mitsu lanceriga. Viimane on mistahes olukorras cherost etem. Põhihäda cherokeega on see, et ta on suur ja raske, mis omakorda tähendab seda, et metsa- ja kruusateedel ei saa kuigi kiirelt sõita, sest auto hüppab nagu suur paks jänes. Väikese autoga seda muret ei ole. Lisaks väikese auto kiirus- ja manööverduseelised.
Teisalt sõltub palju omaenese mõistusest, sest kui kaarti õigesti lugeda, ei tule ka ette olukordi, kus autot lõhkuma peaksid.

Aga Vääna võistlus on auto suhtes küllaltki mõistliku rajaga. St., et kui ilm ära ei pööra, on see ohutult läbitav mistahes sõiduautoga.
12.01.2004 at 23:10
tqhq.ee foorum : Üritused : Autoorienteerumine   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.