register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : jälle need suunatuled   1 2 3 4 5 6 7 ..  
Poster Message
Raul
jälle need suunatuled
Siis tuleb esmaspäeva oodata. Teabenõudes väljatoodu peaks olema ju ARK ametlik seisukoht.
Seni peab siis teist nädalat juba ilma ülevaatuseta hakkama saama :(
10.09.2004 at 11:39
anti
 
jälle need suunatuled
quote:
Madman: Ega sul pilte ei juhtu sellest protseduurist olema?

Pilte pole, seletus selline. P.S. Jutt käib minu auto puhul toiminud lahendusest, ei väida, et ainuõige ja kõigile sobiv.

10.09.2004 at 12:01
Kloss
jälle need suunatuled
Nutikas.
Aga kas siis kollane LED paistab läbi punase tuleklaasi "merevaik" värvi?

Või ei saa ma süsteemile päriselt pihta?
(kollane pirn on läbi punase klaasi ikka kenasti punane :( )
10.09.2004 at 12:07
vkx
 
jälle need suunatuled
Nagu näha puudutab viimasel ajal see punaste tulede probleem päris paljusi autoomanikke. Mina pakuks välja, et võtke kokku, leidke/palgake ühiselt mõni jurist/advokaat, kes oleks nõus selle probleemi lahendada ja vaielda võtma ja esitage kohtule ühishagi või kuidas iganes seda nimetatakse. See oleks ju palju kasulikum ja tulemuslikum tegevus kui siin foorumis oma jõuetut viha korduvalt välja valada ja teistelt sama teadmatuses olevatelt autoomanikelt nõu küsida. Ühishagi puhul saaks kohtukulud ühiselt ära jagada, tuleb soodsam ühe inimese kohta ning kindlasti oleks sellel kohtuotsusel suurem kaal ja kõlapind kui ühe inimese üksikpingutusel ja siis ehk on ka reaalset lootust, et midagi muutub ka normaalsemaks, vähemalt selles ühes asjas. Ning kui selle asjaga on ühel pool, ükskõik kui kaua see ka aega ei võtaks, siis võib vajadusel järgmise probleemi ühiselt ette võtta jne. Kui lugeda meie oma foorumi juristide arvamusi ja kommentaare, siis paistab ju, et lootust vist on?! Õnneks mind ja minu praegust USA-kat konkreetne mure ei paina, lisaks sai just makstud mitte just väike summa ühele õigusabibüroole ühe kohtuasja tarbeks aga arvan, et kui suudetakse kokku panna üks ühishagi nimetatud probleemi asjus, siis oleks ka mina valmis seda toetama mingi summaga, tulevikku silmas pidades.

____________________________
Seville STS `02
10.09.2004 at 12:16
anti
 
jälle need suunatuled
quote:
Kloss: Nutikas.
Aga kas siis kollane LED paistab läbi punase tuleklaasi "merevaik" värvi?

Või ei saa ma süsteemile päriselt pihta?
(kollane pirn on läbi punase klaasi ikka kenasti punane :( )

Tagurdustule kohapeal on vähemalt minul valkja klaasiga ala, seal siis see kollane tuli ka paistab.
10.09.2004 at 12:26
Kloss
jälle need suunatuled
Ajaa..
Õige.
(Reedesed juhtmed pikad).
Sel juhul priima lahendus!
Samas loodan, et lähiajal see õiguslik jama positiivse lahenduse leiab.
10.09.2004 at 12:41
Astro-97
  
jälle need suunatuled
quote:
anti:
quote:
Kloss: Nutikas.
Aga kas siis kollane LED paistab läbi punase tuleklaasi "merevaik" värvi?

Või ei saa ma süsteemile päriselt pihta?
(kollane pirn on läbi punase klaasi ikka kenasti punane :( )

Tagurdustule kohapeal on vähemalt minul valkja klaasiga ala, seal siis see kollane tuli ka paistab.
minu
astrol on juba eelmise omaniku poolt pandud suunavärk
sinna tagurdustule sisse vilkuma. toimib, ei häiri....
kujutan seda vaest elektrikku ette..
10.09.2004 at 13:39
autodusa
  
jälle need suunatuled
väga nutikas lahendus Antil. Kuid üks küsimus;kuna ma ise suuremat sorti elektrik pole siis tuleb meelde selline asi(vist mingi jadaühendus)jõuluküünalde puhul kunagi,et kui üks läbi läks siis kogu süsteem vaikis. Kuidas seal see asi toimib,kui näiteks üks väike pirn otsad annab?
tänan!
10.09.2004 at 13:54
Madman
 
jälle need suunatuled
Räägitakse et diood ei põle enne läbi kui ise juba poole jalaga hauas oled kui siiski.

____________________________
Pontiac Fiero SE 3.4 V6 '85
10.09.2004 at 14:12
Front
 
jälle need suunatuled
Tegemist on LED-ga (mitte elektripirniga), mille eluiga võib ulatuda 100000 tunnini. Ehk siis kord installeeritult võib nad unustada.

____________________________
Jeep Cherokee '99
Blue Firebird '91
10.09.2004 at 14:12
Van R
jälle need suunatuled
Jagades teistega oma kogemusi siis mina olen viimased 4 aastat oma Dodge Intrepid'i ( esmane Eestis reg.kuup. 2 nädalat peale maagilist juulikuu kuupäeva)ÜV teinud lihtsalt:
kruvisin oma Yamaha R6 kaks suunatuld maha, vedasin lisajuhtmed tagatule alt läbi ja kleepisin tuled lihtsalt teibiga originaaltule alla.
Tulemuseks oli kohutav punnsilm, aga ÜV-ks sobis väga hästi. Soovitatakse iga kord paigaldada Sierra tuled(väike lõige stange sisse ja pidi olema "väga ilus" ülevaataja jutu järgi). Garaazi tagasijõudes tuleb muidugi tuled koheselt eemaldada. Kahjuks on pildid kaduma läinud - oleks hea meelega demonstreerinud ÜV-ks sobivat välimust.

____________________________
Chevy Van R'89
Dodge Intrepid 3.3 '94
10.09.2004 at 15:23
blood
 
jälle need suunatuled
aga peale ülevaatust mis saab - kui politsei kinni peab - iga kuu ülevatusel käija ei ole ka ju põnev :-?

____________________________
ex Deville Coupe 1971
ex STS 2005
ex FWB 1993
ex Escalade 2003
CTS 2008
10.09.2004 at 16:09
Van R
jälle need suunatuled
siiamaani ei ole ükski võmm midagi halba öelnud ega kuhugi suunanud.

____________________________
Chevy Van R'89
Dodge Intrepid 3.3 '94
10.09.2004 at 16:54
Astro-97
  
jälle need suunatuled
quote:
Front: Tegemist on LED-ga (mitte elektripirniga), mille eluiga võib ulatuda 100000 tunnini. Ehk siis kord installeeritult võib nad unustada.
...nende nn. ledidega oli juba 2 nädala pärast aamen
kui sai need installitud bussi valgustamaks kardinapuid
ja lage. kusjuures ostetud sai akad.teelt ja "spetsialist-
müüa" soovitusi järgides. lõppkokkuvõttes asjad aga
hakkasid miskipärast iga päevaga muutuma tuhmimaks
ja korraga oligi kõikjal pimedus- asjad kustusid...

sorry OT.
10.09.2004 at 20:16
Lef
jälle need suunatuled
quote:
ASTRO-87:
quote:
Front: Tegemist on LED-ga (mitte elektripirniga), mille eluiga võib ulatuda 100000 tunnini. Ehk siis kord installeeritult võib nad unustada.
...nende nn. ledidega oli juba 2 nädala pärast aamen
kui sai need installitud bussi valgustamaks kardinapuid
ja lage. kusjuures ostetud sai akad.teelt ja "spetsialist-
müüa" soovitusi järgides. lõppkokkuvõttes asjad aga
hakkasid miskipärast iga päevaga muutuma tuhmimaks
ja korraga oligi kõikjal pimedus- asjad kustusid...

sorry OT.



Lõhnab pigem kehva jootmistöö järele, miski "külmakas " sees, led (isegi hiinakas) peaks igaviku kestma. Vähemasti a'13 aastat tagase istallitud mosse tagatuled pidavat veel siiamaani särama mis kole.

Kah sorry OT.
10.09.2004 at 22:49
Astro SS
jälle need suunatuled
Järsku oli LED ide kustumise põhjus hoopis ülepinge?

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
10.09.2004 at 22:59
riitus
  
jälle need suunatuled
Ennem siski kylm joodis.
Kui tegemist oleks ylepingega, oleks tulede kustumine olnud hetkeline. Kuna sain aru, et tuld ähmastusid jäekjärgult pidi olema tegemist siiski pinge languga.
Leed kui selline ei katkesta oma tölepingut selle yle vaiieldes vaid otsekoheselt :)
11.09.2004 at 18:20
luke
jälle need suunatuled
Nii. Esmaspäev käes ja ARK loomilikult vastanud ei ole, näis kui päeva jooksul ei vasta siis tuleta neile meelde et riigiasutused peavad teabenõudele vastama 24h jooksul

____________________________
caddillac seville sts '95
13.09.2004 at 11:17
eikeegi
jälle need suunatuled
quote:
luke: tuleta neile meelde et riigiasutused peavad teabenõudele vastama 24h jooksul
Minu mäletamist mööda on teabenõudele vastamise tähtaeg 5 tööpäeva, mida saab põhjendades pikendada 15. päevaks. 24h pole kuulnud, mis muidugi ei välista mingisugust erandit. Avaliku teabe seadust ei viitsi vaadata:)

____________________________
V8
13.09.2004 at 11:31
luke
jälle need suunatuled
ahaa... no mulle on meelde jäänud 24h
eks siis ootab nädala lõpuni

____________________________
caddillac seville sts '95
13.09.2004 at 11:53
tfr
 
jälle need suunatuled
Avaliku teabe seadus, § 18/19. Ehk 5/15 tööpäeva jah.
13.09.2004 at 12:04
spirit93
  
jälle need suunatuled
https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=773480

Nagu siin foorumis eespool lubatud, uurisin, mida suunatulede probleemi lahendamiseks tuleks teha.

Takistus asub ministri määruses nr 50 (link ees), mida muudetakse pidevalt vastavalt EL seadusandluse arengule(hetkel töötatakse jälle uuendamisega). ARK seda probleemi ei lahenda. Et see ahistamine lõpeks, oleks vaja organiseeruda (kas Eestis on ühendust, kes seda eest veaks?) ja teha pöördumine (muudatusettepanek määrusesse nr 50) majandus-ja kommunikatsiooniministrile. Vestlesin ministeeriumiga ning tegelikult ei ole ühtegi põhjust, miks enne 1998.a registrisse kantud autodel ei tohiks punased suunatuled olla. EL vastavates direktiivides on juttu tüübikinnitustest ja nõuetest tootjatele nende toodangu tunnustamisest (turule lubamisest). Seal ei ole sõnagi (vähemalt ei leidnud diagonaalis lugemisel) kasutatud autodele või juba liikluses olevatele sõidukitele nõuete kehtestamisest. Kes huvi tunneb võib direktiivide tõlkeid lugeda Õigustõlke keskuse kodulehel või originaalis aadressil:OTSINGUMOOTOR http://europa.eu.int/eur-lex/en/search/search_lif.html
Direktiivide nr, millede järgi otsida, leiab sellest määrusest nr 50.
Muidugi jääb tehnonõuetele vastavuse küsimus, kuid kui autod on juba aastaid Eestis sõitnud, siis jääb see ARK-i südametunnistusele.
13.09.2004 at 14:35
riitus
  
jälle need suunatuled
Ma ei tea kas keskeestis kehtivad teised seadused või ei ole tallinnast veel seadused siia jõudnud kuid täna arkis uurimas käies, kaasas politsei amenik igaks juhuks , siis siine ARK-i juhataja väitis, et enne 95a. arvelevõetud autodega brobleemi ei ole ja nendega võib vabalt liigelda.
Mina olen algset postitust lugedes igalkjuhul segaduses
PS. kollaseid suunatulesid nii või naa enda autole ei pane...
14.09.2004 at 16:34
luke
jälle need suunatuled
ARK'i tehnoosakonna juhataja kirjutas nii

Vastus Teie esitatud teabenõudele:
Eesti Riikliku Autoregistrikeskuse direktor tunnistas kehtetuks
11.07.1995.aasta käskkirja nr 49, kuna nimetatud käskkiri ei olnud kooskõlas
Teede- ja sideministri 18.05.2001.aasta määrusega nr 50 kehtestatud
mootorsõiduki ja selle haagise tehnoseisundile ja varustusele esitatavate
nõuetega (grupp 2, kood 218, nõue 8-suunatulede värvus peab olema
merevaigukollane).
Sõidukid mille suunatulede värvus ei ole merevaigukollane tuleb viia
vastavusse tehnonõuetega, v.a sõidukid mille vanus on 25 aastat ja vanemad.


Nii seda posti kirjutades helistas lugupeetud tehnoosakonna juhataja mulle ja vastas mu täpsustavatele küsimustele. Lood siis sellised - jah nooremad kui 25a punaste suunatuledega autod peab ümber ehitama, jah- politsel on õigus teile trahvi teha kui te liiklete sellise autoga. Autod peab ümber ehitama hiljemalt järgmiseks ülevaatuseks.
Seda siis tänase seisuga.
Härra tehnoosakonna juhataja (kes on ise muidu väga mõistev inimene) läheb homme Teede- ja sideministri juurde arutama justnimelt seda määrust nr. 50 ning lubas uue ministri käest uurida kas meil on mõtet teha Teede- ja sideministeeriumile mingit pöördumist palumaks enne 11.07.1995 registrisse kantud autodele erikohtlemist.
Niipalju veel et lisaks punastele suunatuledele oli seoses määrusega 50 olnud arutusel ka esitulede E märgistus ja seal mindi kompromissile ning lubati juba registris olevatel sõidukitel ka esituled millel ei ole E märgistust.

Neljapäeval pidi siis selguma mis minister asjast arvab nii et hoiame pöialt et uus mees on etem kui eelmine :)

____________________________
caddillac seville sts '95
14.09.2004 at 18:32
Vanaisa
  
Moderator
jälle need suunatuled
Loodame siis, et õiglus võidutseb!

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
14.09.2004 at 18:56
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : jälle need suunatuled   1 2 3 4 5 6 7 ..  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.