register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : jälle need suunatuled   1 2 3 4 5 6 7 ..  
Poster Message
spirit93
  
jälle need suunatuled
Ministeeriumil tundus asi klaar olevat ja kuna määrus nr 50 koosneb 2 lisast, siis loogiline oleks, et kõik enne 01.01.1998.a registreeritud sõidukid rahule jäetaks.

Eks õhtupoole ole kuulda, mis seal otsustati.
15.09.2004 at 09:59
luke
jälle need suunatuled
Juhuks kui asi ei lahene siis hakkan garaazi otsima... huvitaks selline 15a rendileping või oleks sellel juhul juba targem garaaz soetada?
Merevaigukarva suunatulesid ei hakka küll külge aretama

____________________________
caddillac seville sts '95
15.09.2004 at 10:25
w-cc
jälle need suunatuled
Kuna ei taha igal aastal hakata tuttavaid ülavaatusega tüütama või muid skeeme kasutama, siis kavatsen kah oma autol suunad ümber teha ja hakkan igal aastal ainult tule klaase vahetama (punase asemle oranz, paari minuti töö). Paar küsimust tekkis. Kui praegu suundadega koos olevatele pidurituledele tõmmata uus juhe lisapiduritulest, siis kas lisapiduri + juhtmes vool liiga suureks ei lähe? 2-st uuest pirnist tuleb ju sinna 4A juurde. Või veetakse juhe eest, mitte tagant? Suundadega sama lugu. Mis asi on ja kus asub pidurikonn?
20.09.2004 at 11:33
udu
 
jälle need suunatuled
quote:
w-cc: siis kavatsen kah oma autol suunad ümber teha ja hakkan igal aastal ainult tule klaase vahetama (punase asemle oranz, paari minuti töö).
kui ma ei eksi, siis tule ja pirni vahetamine on 4-gen vettel jube piin, seda tuleb kuidagi bumperi alt sudida, väljast sinna ligi ei saanud. Juhtmete vedamiseks peaks vist pool autot laiali lammutama.


____________________________
Chevrolet Corvette '80
Cadillac CTS '06
20.09.2004 at 11:41
w-cc
jälle need suunatuled
Tagatuledega tegelemine pidavat piin olema ümmarguse tulega c4 vettel, kandilise tulega c4 vettel käivad klaasid kruvidega väljast. Tagatulede pistikutele ja juhtmetele pääseb kah väga hästi ligi. Tuleb eemaldada numbrialus ja tagurdustuled (umbes 5 min töö). Avastasin selle mooduse, kui varuratta katet kinni hoivat roostes polti lahti vägistasin.
20.09.2004 at 12:08
erik
jälle need suunatuled
quote:
spirit93: Ministeeriumil tundus asi klaar olevat ja kuna määrus nr 50 koosneb 2 lisast, siis loogiline oleks, et kõik enne 01.01.1998.a registreeritud sõidukid rahule jäetaks.


Probleem on seni minu arvates järgmine:

* Esialgu arvati, et seda määrust kohaldatakse alates vastuvõtmisest ainult registreerimisel
* Seetõttu ei teinud ülevaatuspunktide inimesed suurt numbrit ja viitasid, et registreeritud ju enne määruse jõustumist ja need nõuded ei kehti
* Hiljem avastati (või muudeti seadust, liiklusseadust näiteks), et kõik teeliikluses osalevad sõidukid peavad sellele määrusele vastama
* Keegi ei süvenenud problemaatikasse, kõik arvasid, et määrus ise ütleb, et enne jõustumist registreeritud autod on määruse enda järgi sellest välistatud
* Tegelikult see nii ei olnud ja nüüd hakkab see mõningatele inimestele (nii ülevaatuspunktides kui ministeeriumis) kohale jõudma. NB! Need inimesed, kes sel teemal ministeeriumist valikkusega suhtlevad, ei saa situatsioonist midagi aru või teevad sellise näo lihtsalt...
* Tulemus = kõike tehakse seaduse kohaselt, ja see ei ole mitte hea.

Mul ei ole lahendust välja pakkuda, kuid mõistlikkuse piirides olen nõus ehk abiks olema, kui tulemus tõeotab positiivne tulla. Kui keegi võtab asja käsile, võin oma mõttekäigule kinnituse ka otsida.

Selle posti tegin siiski ühe newtoni kvoodi peale IRC-s:
http://www.postimees.ee/250904/esileht/arvamus/145581_2.php
25.09.2004 at 12:53
Alex
jälle need suunatuled
Avastasin Tallinnas ülevaatuspunkti, kus minu küsimusele tulede kohta vastati nii:kui taga on punased suunatuled ja nendel on DOT tähistus, saab ülevaatust teha, kui tähistus puudub tuleb kollased(merevaigu värvi) tuled installida.Ilmselt on see nende määruste ja muude teabekirjakeste rohkusest vaevatud ülevaataja personaalne suhtumine probleemi.
Loomulikult peab auto olema vanem kui 1998 a. väljalase.(seda toonitati korduvalt)

____________________________
2X Ex-Econoline
Ex-Lumina APV
Ex-Dodge Ram
27.09.2004 at 09:34 Last edited 27.09.2004 at 09:34 by Alex
Raul
jälle need suunatuled
Ehk siis avalikustad ka koha kus on võimalik ülevaatust siiski ametlikult teha. Võid seda ka privaatselt teha aga mul oleks tõsine soov ülevaatus kaelast saada kuna juba teist kuud ilma ülevaatuseta liigun.
27.09.2004 at 10:51
nameless
jälle need suunatuled
ei tunne just liiga palju seadust ise. Veitsa asjaga tutvudes sattusin järgmiste nõudmiste peale.

1) 1994. a või hiljem valmistatud M, N ja O kategooria sõidukitel peavad suunatule laternad olema paigaldatud valmistaja juhendi ja E-reegli nr 48 või direktiivi 76/756/EMÜ kohaselt (vt lisa 1 joonised 20, 21 ja 22);

...

3) suunatulede värvus peab olema merevaigukollane;

E-reeglit nr. 48 ma lihtsalt ei leidnud. sellele on ainult viited (äkki keegi leiab?). Ja direktiivis 76/756/EMÜ ei ole suunatuledest juttu. Seal käsitletakse teisi tulesi. Minu 93 nda aasta Chevy tuled peavad siis vastama tehase nõuetele (nii saan ma aru valmistaja juhendist)+ nedele teistele jurtsidele Seega täites esimest nõuet eiran ma 3mandat ja vastupidi??? Suht juhe koos selle teemaga juba.

kogu see jutt on pärit lk.
http://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=773480
lisa 2.
Kood 218. Suunatule laternad.


27.09.2004 at 14:57
lundve
  
jälle need suunatuled
et kui auto 91 siis see suunatule case mulle ei laiene
millegipärast kahtlen sügavalt
27.09.2004 at 15:13
spirit93
  
jälle need suunatuled
Uurisin, mis siis nende suunatuledega saab. Öeldi, et lootust muutusteks on vähe. Üsna üksmeelselt leitud, et kui autol punased suunad, siis tuleb vastavusse viia tehnonõuetega.

Elagu EL ja meie koos temaga!
27.09.2004 at 15:16
Crwq
jälle need suunatuled
Veel üks ajuvabadus. Lõigud ARK lehelt.
.........
Sõiduki mistahes ümberehitus ilma eelneva loata pole soovitav.

Ümberehituseks ei loeta agregaatide, sõlmede ja osade asendamist samatüübilistega, kui selline asendus on valmistaja poolt ette nähtud.
.......
Nii et järelikult kui teil pole tehase poolt "merevaigukollaseid" suunatulesid ette nähtud siis ilma ümberehitusloata te neid sinna ka paigaldada ei tohi. Sest pole soovitav = keelatud. :)
27.09.2004 at 15:50
nameless
jälle need suunatuled
Ei saa eriti probleemist tegelt aru??? kui mul on punane suunatuli ja näitan vasakut suunda, kas siis tänu sellele et mul on tuli punane arvab keegi et tahan paremale pöörata?

ok tegelt see niisama loll jutt aga ega siin vist enne mõistliku lahendust ei tule kui mingi uus seadus alla kirjutatakse....
27.09.2004 at 01:26
capricorn
 
jälle need suunatuled
kellegil mingit uuemat infi ei ole, et millal siis uus seadus tuleb. Sammas ma ei näe probleemi, et kui ark on juba auto nii arvele võtnud siis mida ta nüüd enam tahab, vahetagu siis ise meil kõigil oma rahaga tuled ära. Sest see on ikkagi diskrimineerimine, ma arvan et selle asjaga saab minna ka kohtusse ja ka võita. Nii nad võivad 10 aasta pärast ütelda, et nii nüüd enam esiveoga autosid ei tohi eestis eksisteerida ja kõik muutke oma autod tagaveoliseks.

____________________________
ex. Buick owner
Buick rocks
28.09.2004 at 21:00
lundve
  
jälle need suunatuled
aga palju sellise jama eest trahvi ka tehakse? et suunad punased
28.09.2004 at 23:38
spirit93
  
jälle need suunatuled
Olles juba sellel teemal sõna võtma hakanud, siis jätkan.

1. Head “tsaari” ei tule ja vabatahtlikult määrust nr 50 muutma ei hakata. ARK ja ministeerium lubasid arutada seda teemat ja tulemus oli “0”(vestlesin nendega).
2. EL direktiivid ütlevad, et suund peab olema “amber light”, sellel teemal pole mõtet edasi vaielda. Määrust nr 50 tõlgendatakse õigesti, pole mõtete arutleda.
3. Kui vaikselt edasi “jonnida”, siis väänab politsei regulaarselt trahvi ja saadab kordusülevaatusele (järgmisel ülevaatusel öeldakse, et kui oopeliks ümber autot ei ehita, siis ülevaatust ei läbi).
4. Lahendus on paigaldada kollased suunad või
5. Organiseeruda, hoolikalt valmistuda (vajadusel palgata jurist(id)) ja asuda läbirääkimistesse. Kui see tulemust ei anna peaks tekitama suure meediakära, teemal kuidas riik ahistab ja piirab eraomandi kasutamist.
6. Kohtusse pöördumine minu arvates on viimane võimalus, sest see nõuab palju aega ja raha (ei tea, et asjasse segatud ministeerium oleks mõne kohtuasja kaotanud), pigem pöörduda õiguskantsleri poole.

Olen valmis panustama kui eestvedaja leidub (endal tulede probleemi pole, kuid minu meelest on see riigi poolt äärmiselt alatu käitumine).
29.09.2004 at 09:21
Taurus_93
jälle need suunatuled
Käisin ka ARK-is nõu küsimas. Inimene oli väga viiskas ja jagas soovitusi auto nõuetele vastavaks tegemisel. Ütles, et uut seadust ei ole mõtet oodata, sest seda lihtsalt ei tule. See, et need autod üldse arvel on, oli lihtsalt ühe inimese omavoli. Kõik autod peavad vastama seadusega kehtivatele nõuetele ja mingeid erandeid ei maksa oodata ja loota. Ja nagu siin enne viidati, et ise ei tohi ümber ehitada ja auto tehasest tulles ei vastanud Eestis kehtivatele nõuetele, siis see auto ei olegi seaduslikuks liiklemiseks Eesti teedel. Nii lihtne see ongi.

Ehitan parem ümber siis. Kurb.

____________________________
Cadillac STS 3,6 05´
Subaru Outback 2.5 AWD 07´
Ex: Taurus LX 93´ (4 tükki oli neid lausa)
Ex: Chrysler 300M 00´
Yamaha YZF-R6
29.09.2004 at 09:31 Last edited 29.09.2004 at 09:40 by Taurus_93
Peeter82
 
jälle need suunatuled
Minuarust on siin võidulootust enam kui küll kui kohtusse minna. Kui riik on sellise jama tekitanud, siis peaks olema tema kohus see heastada. (Ma ei kujuta küll ette, et KÕIGILE punaste suundadega autodele pandaks kollased.)

Faktid:
1. Suunatuled peavad autodel olema kollased.
2. ARK on võtnud arvele hulga autosid, millel on punased suunatuled.
3. Nüüd peaks keegi selle probleemi lahendama, näiteks ümberehitamise teel. Mis alusel saab nõuda, et seda teeks autoomanik?

____________________________
ex Camaro ´79, ´80, ´93
29.09.2004 at 11:37
blood
 
jälle need suunatuled
njah üha rohkem näen linnapeal- nn "ärapedereeritud" tuledega autosid- kas ma tõesti pean hakkama midagi välja mõtlema ja toppima mingid kollased vennad omale - hoeh - ei tahaks ju :-(

____________________________
ex Deville Coupe 1971
ex STS 2005
ex FWB 1993
ex Escalade 2003
CTS 2008
29.09.2004 at 11:59
spirit93
  
jälle need suunatuled
Ei ole õigust siin ilmas ega tule ka. "Omavolitseja" kellest patuoinas tehakse on ju teada (vt. Taurus_93)
Mõned EV kodanikud on ju lausa Euroopa Kohtus oma õiguse saanud, kuid ei ole kuulda olnud, et neile kahjusid oleks vabariik kompenseerinud. Tegin huvi pärast päringu üle lahe, et kuidas neil asjad korraldatud? Kindlasti on neil üleval enda keeles vastav eeskiri, kuid ise ei valda ja palusin saata inglise keeles vastav koht. Et kui võetakse vaevaks vastata, siis teatan. Või kui keegi võtab vaevaks, siis otsige üles sellelt lehelt õige koht ja lugege ette:http://www.ake.fi/index.asp
29.09.2004 at 12:35
Madman
 
jälle need suunatuled
Sain täna oma 2-nädala tagusele küsimusele suunatulede kohta ka ARK-st vastuse mis oli selline:

Vastus: Kui sõidukile ei ole toodetud nõuetele vastavaid laternaid võib
ARK põhjendatud juhtudel lubada kasutada teistele sõidukitele ette
nähtud laternaid tingimusel, et nende optilised elemendid, lambid ja
laternate paigutus vastavad nõuetele. Tulede värvuse ja nende paigutusekohta
leiate teavet TSM 18.05.2001. a määrusest nr 50 “Mootorsõiduki ja selle
haagise tehnoseisundile ja varustusele esitatavad nõuded” koodid
201–224.
https://www.riigiteataja.ee/ert/ert.jsp?link=print&id=773480


____________________________
Pontiac Fiero SE 3.4 V6 '85
01.10.2004 at 21:41 Last edited 01.10.2004 at 21:42 by Madman
capricorn
 
jälle need suunatuled
nojah, vähemalt võib siis kasutada teiste masinate tulesid.

Üks kiire küsimus, et kas suuna signaal tuleb eraldi juhtmet mööda, põhimõtteliselt, et kas nagu igale asjale on juhe, kui näiteks üks pirn täidab 3 ülesannet(pidur, kabariid, suund). Sest siis ei pea ju hakkama eest suunast tõmbama juhet taha vaid kisud lihtsalt suunatulede juhtmed tagant ära ja paned uuele kollasele suunale järgi.

Kui see kõik on nii, mis ma eest rääkisin siis kuidas saab sellest probleemist mööda hiilida, et ei juhtu seda jama, kui üks juhe tagant ära, nagu pirn ei tööta, et siis ültse suund ei tööta

____________________________
ex. Buick owner
Buick rocks
01.10.2004 at 23:10
diesel
jälle need suunatuled
to capricorn: pidur ja suund sageli kasutavad sama pirni. seega võiks nagu arvata, et ka ühine juhe tuleb eestpoolt.
01.10.2004 at 23:14
reimo
jälle need suunatuled
Taha tuleb sul stopp ja suund ühes juhtmes.
Puhta suuna saad eest või tiival olevast suunast, puhta stopi kas lisapiduritulest või selle puudumisel enne suunalülitit ("konnalt" või uuematel autodel enamasti pedaali juurest lülitilt).
Isenesest peaks puhta suuna saama kõige lihtsamalt, kui enne suunalülitit piduritule juhe ära katkestada, siis jäävad olemasolevad juhtmed suundadele ja ainult stopp tuleb uus vedada.


____________________________
Grand Cherokee ´93 - müüdud
Grand Cherokee ´12
01.10.2004 at 23:14
capricorn
 
jälle need suunatuled
ma kuulsin et kusagil mustamäel pidi olema mingi koht nimega carstop(ma ei ole kindel kas nimi on õige) ja seal pidi minema 800 krooni maksma suundade ümbertegemine, on kellegil kogemust?

____________________________
ex. Buick owner
Buick rocks
10.10.2004 at 10:40
tqhq.ee foorum : Hooldus ja remont : jälle need suunatuled   1 2 3 4 5 6 7 ..  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.