register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Üritused : Võistlusklassid 2005-> ja Eesti MV info   1 2 3 4 5  
Poster Message
Jutulind
Võistlusklassid 2005-> ja Eesti MV info
quote:
peep: Selleks, et meil nii kiiresti keegi suudaks sõita (vt. A klassi tulemusi:eek) peab ta kapoti all elama ja mitte vähe. Rahalises plaanis ei usu, et need masinad on läinud kordades ja kordades rohkem maksma kui meie suuremad projektid. Ehk know-how maksab, raha kulutatakse õigetesse kohtadesse.
Siin Sinuga täiesti nõus - aga Soomlastega meil vist vara veel end võrrelda. Neil FHRA aastast '71 ja kiirenduste ajalugu sinna 60 algusesse ulatub. Sellest ma ei saagi aru, mida siis õieti Eestis teha üritatakse ? Selle asemel et "tasa ja targu" toimetada kiputakse ikka vana hea sotsialismiajastu kombel viisaastakuplaani 2 aastaga täitma.


____________________________
Team OUTLAW
'80 Jeep Wagoneer 258 cid R6 4 spd manual
'79 Jeep Wagoneer 360 cid V8 TH400
'06 Fiat Panda 4x4
08.10.2004 at 16:20
peep
 
Moderator
Võistlusklassid 2005-> ja Eesti MV info
Äkki ütled midagi konkreetset...need sloganid Ferdinandist ja viisaastakutest ei aita nagu. Milles Sa tahad aru saada ?

Arutelu klasside üle on BHRA foorumis käinud suvest peale, tegu pole paari inimese poolt mõne minutiga välja mõeldud mõttevälgatusega... Kõigil oli võimalus sõna sekka öelda ja oma ideid pakkuda. Sinu postitusi selles teemas pole ühtegi, küll aga on ühes teises "olulises" teemas. Kas kogu võhm läks selle peale ? Sa ju tead, et mul pole bhra'ga erilist seost ehk ei pea minu peale oma nördimust "nende" poolt tehtud ülekohtu pärast väljendama. Kui tahad aidata siis tee seda kuidagi konstruktiivsemal viisil.;)
08.10.2004 at 16:35 Last edited 08.10.2004 at 17:08 by peep (Moderator)
Jutulind
Võistlusklassid 2005-> ja Eesti MV info
quote:
peep: Äkki ütled midagi konkreetset...need sloganid Ferdinandist ja viisaastakutest ei aita nagu. Milles Sa tahad aru saada ?
Mina pooldan sellist klassijaotust -
Street A - alla 2.3L, kuni 2369cm vabalthingavana ja kuni 1.3L ülelaadimisega.
Street B - 2.3-4L, kuni 4120cm vabalthingavad ja kuni 2.4L ülelaadimisega.
Street C - 4-6L, kuni 6180cm vabalthingavad ja kuni 3.6L ülelaadimisega.
Street D - üle 6L

C ja D võib ka siis SB ja BB hoopis olla, kuid alla 1,3 turbot ei peaks minuarust siiski näiteks 2,4 turboaudiga ühte klassi toppima. Selle klassijaotuse pooldamist olen ka ühes teises teemas rõhutanud ja ka põhjendanud oma seisukohta.

EDIT: Ja aru tahan saada sellest, miks üritatakse hüpata kohe suurte autode juurde. Me kaotame sellega ainult võistlejaid. Ja see arutelu teemal "publik tahab ainult suuri näha" ei vii ka kuskile. Meil lihtsalt ei ole kohti kus niisama sõitmas käia ja nii sõidavadki need kes legaalselt kiirendada tahavad võistlustel. See et neil on väiksed tänavaautod, mida publikul nii huvitav vaadata ei ole on hetkel veel paratamatus. Ma ei arvagi et kiirendusvõistlused ainult publiku rõõmuks ja korraldaja meelakkumiseks tehakse, ma arvan et ametlikud võistlused peaks ka Streetracerite ülemeelitamise eesmärki täitma. Antud klassijaotuse korral me seda eesmärki küll ei täida.

____________________________
Team OUTLAW
'80 Jeep Wagoneer 258 cid R6 4 spd manual
'79 Jeep Wagoneer 360 cid V8 TH400
'06 Fiat Panda 4x4
09.10.2004 at 18:27 Last edited 09.10.2004 at 18:33 by Jutulind
IceUul
 
Võistlusklassid 2005-> ja Eesti MV info
Jagan arvamust jutulinnuga, pakkusin kah samad klassid välja selles teemas, kus seda klassi jaotust arutati.

Aga praegustel pole kah viga, uus hooaeg tuleb ja näitab, mis need endast kujutama hakkavad, kui osutuvad edukaks siis jäävad ja kui läbi kukuvad, eks siis üle järgmisel aastal on meil jälle uued klassid :D
09.10.2004 at 19:19
urmas
Võistlusklassid 2005-> ja Eesti MV info
Võrdluseks FHRA klassijaotus:
A - alla 4000cc vabalt hingavad, min. 950 kg
B - alla 4000cc ülelaadimisega, min 1050 kg
C - 4000-6000cc vabalt hingavad ja Roots-kopressoriga autod, min 1250 kg
D - 6000-7865cc vabalt hingavad ja üle 4000cc ülelaadimisega, 1400 kg

Soome külavõistlustel kasutatakse järgmist jaotust:
A - alla 4000cc vabalt hingavad
B - alla 4000cc ülelaadimisega
C - SB max 410cid
D - BB max 480cid

Tähelepanuväärne on, et A ja B on teineteisesat rangelt eristatud ülelaadimise tõttu. C ja D on teineteisest eritatud kubatuuri tunnusel ja ülelaadimisel pole olulist tähendust.
09.10.2004 at 19:38
Erkki
  
Võistlusklassid 2005-> ja Eesti MV info
Praeguse uue klassijaotuse vastased ärge unustage, et jutt käib ju Eesti MV sarjast.
Nagu Peep mainis, siis on igal korraldajal õigus ja võimalus klasse juurde teha. Näitena käis siit läbi streetmani klass. Selles klassis võivad 1L sed paugutada ja omavahel mõõtu võtta palju soovivad.
See alla ja üle 4L ei ole taevast võetud, vaid põhjanaabrite poolt läbielatud etapp. Meil oleks tark õppida teiste kogemustest, selle asemel, et oma muhkudest õppida. Seda enam, et nende kogemused ulatuvad aastakümnete taha.

____________________________
Chevrolet Camaro '71
Pontiac Firebird '71
Chevrolet Chevelle '69, 350 cid
El Camino '68
F150, 2011
Life begins at 1000 Hp...
09.10.2004 at 19:46
Madman
 
Võistlusklassid 2005-> ja Eesti MV info
Sõita võib ju igaüks, olgu klassid millised tahes. Pahameel on nagu selles suunas et ei ole võimalik võita nagu ma aru saan. Ma tahaks näha sellist meest kes 1.0 L mootoriga tõsimeeli loodab dragracel võitu võtta. :) Siin pole rahaga midagi pistmist. Kuni 4L vabalthingavatega saab üsna kesise rahakotiga enamvähem konkurentsis püsida. See on loomulik et kes tahab võita see ka kulutab. Ei saa ju arengule kätt ette panna. Kuid kui teha ka 0.6 ... 1.2 L klass siis leiab ikka võimalusi kuidas piisava rahaga teistel eest ära sõita.

____________________________
Pontiac Fiero SE 3.4 V6 '85
09.10.2004 at 20:00
peep
 
Moderator
Võistlusklassid 2005-> ja Eesti MV info
quote:
Jutulind:alla 1,3 turbot ei peaks minuarust siiski näiteks 2,4 turboaudiga ühte klassi toppima.

Aga mis siis saab, kui keegi ehitab nii kiire Audi, et saab 1,3 turboautole vastu - kuigi siiani pole saanud. Kas teeme klassi ümber jälle ? Ja milles need väikese mootoriga võistlejad süüdi on, et Sa nad 1,3 turboautoga kokku tahad panna ? Miks Sa neid juba enne võistlust tahad välja jätta konkurentsist ?

Tänavaklasse EMV arvestusse tuleb 3 ehk tee oma ettepanek vastavalt ümber.
09.10.2004 at 20:10
peep
 
Moderator
Võistlusklassid 2005-> ja Eesti MV info
quote:
Madman:Kuni 4L vabalthingavatega saab üsna kesise rahakotiga enamvähem konkurentsis püsida.

Neid 4 l. vabalthingavaid ma sooviks näha, mis hakkavad järgmisest hooajast väikeses klassis domineerima. Miks ei ole neid näha näiteks Soome radadel vaid kiireimad on kõik 2 l. ? Samamoodi ei domineeri turbo klassis mitte 4 l. masinad vaid 2 l. See, et meil siin üks BMW oli kiire ei tähenda, et klassi tuleks selle järgi paika panna. Kui 2 l. omanikud paneks oma autosse sama palju raha ja oskuseid sõidaksid nad sama kiiresti ja ilmselt kiireminigi tulenevalt olulisest kaalueelisest.

Saage aru, klassijaotus iseenesest ei määra suurt midagi, see on vaid kokkulepe mille alusel tegutsetakse. Peaasi, et see ei muutuks liiga tiht ja oleks ühetaoline kõikidel võistlustel. Peamine muudatus järgmiseks hooajaks on ju tegelikult võistlusklasside arvu vähenemine ja põhjus on ka täiesti olemas, me peame eraldama nn. spetsiaalselt ettevalmistatud masinad ja tõelised tänavaautod. Esimestele on tiitlivõistlused ja teistele sõidurõõm streetman klassis. Kui me tahame, et ala areneks, tuleb niimoodi teha, kui tahame samale tasemele jääda ärme tee.

Ei ole loogiline, et samal joonel on treileril kohale veetud, tühjaksvisatud ja spetsrehvidega masinad ja 100% tänavakonditsioonis igapäevaliikurid. Esimestele on vaja senisest paremat väljundit - milleks võiks olla EMV ja teisi ei motiveeri võistlus, mille tulemuses pole kahtlust. Samuti pole kahtlust kumba soovib näha publik ja just publik on see, kes arved maksab, nii otseselt piletiraha näol, kui kaudselt sposorhuvi genereerijana.

Näiteks ma ise võistlesin sel aastal vaid AB dragil ja enamik starte tegin Ahto C5 vettega. Autod olid hästi võrdsed ja tõesti pakkus pinget startida, ning teeks seda teinekordki. Hiljem finaalis Sokura vastu sõites tundus asi täiesti mõttetu ja vaevalt ma läheksin võistlusele, kus ma peaksin reaalselt selliste autodega joonele panema. Ma usun, et sama tunnevad paljud tegelike tänavaautode omanikud. Samas publik ei tulnud vaatama selliseid autosid nagu minul, nemad soovivad actionit, müra ja kummisuitsu, mida pakkuvad just Sokura masina taolised.

Iseasi on, kas neid tiitlivõistluseid ikka õnnestub läbi viia aga siin ma ei tahaks diskussiooni üles tõmmata - see on juba katusorganisatsiooni ja korraldajate võimekuse ja kokkuleppe taga. Mina seda palju mõjutada ei suuda aga teen mis oskan ja loodan, et ma pole ainus, kes on valmis lisaks netis jahumisele midagi reaalselt ära tegema.
09.10.2004 at 20:26 Last edited 09.10.2004 at 21:01 by peep (Moderator)
vvt
  
Võistlusklassid 2005-> ja Eesti MV info
Misasja siin siis niipalju arutleda???

Vaata asja publiku seisukohalt. Kui sa oleks jälginud Rockrace publikumi võistluse ajal, siis ausalt öeldes kui see leeduka 11 sek Audi sõitis (mis kindlasti palju raha, vaeva, oskusi aega jne võttis ja vaieldamatult üks meistriteis oli), siis rahval oli täiesti ükskõik. Ka kõik need head kiired Kadetid, Hondad jne ei pane kedagi isegi pead keerama. Seal lihtsalt pole midagi vaadata. Ja mida aeg edasi, seda rohkem neid tekib ning seda igavamaks muutub võistlus.
Saage aru keegi neid ei vaata ja mida vähem neid on, seda huvipakkuvam on võistlus publikule. Seda enam, et kiiretest showautodest enam puudust ei ole.

Kõik need toredad Opelid, Audid vms kes millegipärast ebasoodsasse seisu jäävad ja pjedestaalile ei pääse võiks mõelda rohkem OT tüüpi ürituste peale. Opel Kadett pole kunagi kuskil dragimasin olnud ja ei saa selleks ka kunagi. Tegeleda tuleb nende distsipliinidega, kuhu auto sobib. Ja mitte haliseda ja uksi paugutada. Pealtvaataja pilgu läbi on igasugu Speedesti-tüüpi üritused äärmiselt magedaks muutumas tohutu parve mootorratase ja väikeautode tõttu, kus pole midagi vaadata ja ausalt öeldes ei kotiks ka kedagi see, kui mõni neist 10 sek hakkama saab.



____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
09.10.2004 at 20:33 Last edited 09.10.2004 at 20:35 by vvt
hypertyyp
Võistlusklassid 2005-> ja Eesti MV info
Ilmselt kardab enamik eelnimetatud klasside puhul liiga radikaalset muutust, et võistlejad ei suuda kohaneda. Samas on jälle nende klasside eelis tõesti see, et rahvast tõmbab see rohkem ligi, A kuni 2000 cm2 jne klassid olid ju kasutuses juba 1999 Haapsalus Speedestil, kus need raffale vägagi peale läksid. See oli juba nii ammu tagasi, et sellal olid kõik autod pea, et stock konditsioonis. Praegusel hetkel on asi tehnikas jõudnud nii kaugele, et kõikide klasside võitjad on juba autoga verist vaeva näind ja stock seadest ei ole midagi järel. St on vaja muudatusi, iseasi kas nii radikaalseid? Rahul ei saa niikuinii kõik olema:P

____________________________
Fordi omanik...
09.10.2004 at 20:43
Astro SS
Võistlusklassid 2005-> ja Eesti MV info
Tsiklid võiks küll mängust välja jätta, kuna vaadata seal pole midagi. Häält ei tee, suuri kiiruste erinevusi neil oma vahel ei ole, :burnout ei tee ja kõige lõpuks ei ole erinevatel võistlejatel võimalik vahet tega kuna kõik on sama nägu/tegu.
Minu arust on stiklid stripil sama igavad kui GAZ 51/53 oma parimat andmas 400 meetril.

Sorry GAZ53 on vaatemängulisem, kuna vähesed vist suudavad terves tükis läbida 400 meetrit. ;)

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
09.10.2004 at 21:09
peep
 
Moderator
Võistlusklassid 2005-> ja Eesti MV info
Ma ehk kipun ennast kordama ja räägin niigi iseenesestmõistetavaid ajsu aga laupäeva õhtu ning jututuju, kirjutan veel tsipa.:)

Sel hooajal toimusid Pärnu lennuväljal kahe erineva korraldaja poolt läbi viidud võistlused. Üks oli Erkki Spordi oma ja teine Rodeo poolt korraldatud Rock Race. Ma loodan, et erinevust nende ürituste vahel ei olnud liiga raske märgata ilmselt on ka selge, kumb võistlus pälvis publiku huvi ja andis võistlejatele rohkem. Kui Erkki Spordi võistluse eelarve oli ilmselt alla 10 000 krooni siis RR'l jagati võitjatele juba puhast cashi pea sada tuhat krooni ja eelarve oli kuuekohaline number mis ei alanud mitte 1 ega 2'ga. See raha ei olnud taevaisa kingitus Eesti kiirendusspordile, vaid maksti reaalsete asjade eest. Publik maksis selle eest, et näha show'd ja sponsorid maksid publiku tähelepanu eest - nii kohapeal aga nende jaoks oli sama oluline ka meedia tähelepanu. Ja sorry, 14 sekundi auto esinemine, olenemata margist päritolumaast ei ole see show, mille eest seal maksti. Samas jah, meie mehe esinemine "tavalise" masinaga superfinaalis andis palju juurde aga kas oleks sama palju andnud, kui vastane oleks olnus teine samasugune auto ?

Kas oleks olnud võimalik saada Pärnusse kohale sama palju publikut ja sama palju meedia tähelepanu, kui osavõtjate hulgast oleks puudunud Saapola team, kõik Soomlased, kelle ees me justkui liiga palju kummardame ja meie tugevamad, Lauri ja Erkki ? Vastus on EI, sel juhul poleks antud üritus lihtsalt toimunud ja Pärnu laeks kiirenduste vallas oleks jäänud Erkki Spordi ürituste tase.

Ma ei leia, et me peaksimegi jääma Soomlastest sõltuma, ka siin riigis on inimesi, kes suudavad ja tahavad autosid ehitada, iga aastaga aina rohkem - selleks tuleb neile ainult võimalusi anda. Motivatsiooni ja võimalusi loovad heal tasemel, suure publikuhulgaga korraldatud üritused ja sealttulenev sponsorhuvi ala vastu. Mõlemad on oluline - moraalne rahuldus sellest, et olid parim tugevas konkurentsis ja väga paljud nägid seda ja tunnustavad Sinu saavutust ja rahalise aspekti tähtsust nii üksikvõistlejale kui võistluse korraldajale vast ei pea eraldi selgitama ? No money, no cookies !;)

Võiks ju kohe sisse viia muu maailma võistlusklassid (top fuel ja funny car) aga jäägem realistideks. Samas kuskile ju peab arenema, 8 aastat on kehtinud üks süsteem - selle aja jooksul on nii võistlused kui autod väga palju muutunud - kõik kes on ala juures kauem olnud peaksid seda selgelt nägema. Võrrelge autode taset näiteks 2001'sel aastal ja täna ning võrrelge kuidas korraldati võistluseid tollal ja nüüd ! Kõik on arenenud kohutava kiirusega. Viimane aeg on suunata asja "päris" võistlusspordi suunas ja EMV ning võistlusklasside tekitamine on selles osas olulised sammud. Samas tahaks anda tavahuvilistele ka võimaluse aga ei saa teha lõputult klasse ehk paratamatult peab nende arvu piirama. Seal siis otsus 4 võistlusklassi + streetman, kui korraldaja soovib. Streetman on siis alternatiiv neile, kes streetrace'st on välja kasvanud aga ei soovi panustada auto ettevalmistamisse võistlemiseks.

Veel näitlikustamiseks, lugege enne võistluseid postitiatud vanu threade siin foorumis ja sr.org foorumis: kelle osalemise vastu siinsete saitide lugejad huvi tunnevad ? Need ei ole stockilähedastel pereautodel võistlejad, keda näha soovitakse, vaid ikka küsitakse "kas Lauri osaleb", "kas Soomlased tulevad" jne. Ja siinne rahvas saab veel enamuses aru, et kui n. Ardo suudab oma Kadetiga alla 14 sekundi sõita, siis on see sama kõva saavutus, kui Lauri 10,3. Inimene tänavalt sellest kindlasti aru ei saa.
09.10.2004 at 21:40 Last edited 09.10.2004 at 22:16 by peep (Moderator)
ontu
Võistlusklassid 2005-> ja Eesti MV info
quote:
Astro SS: Tsiklid võiks küll mängust välja jätta, kuna vaadata seal pole midagi. Häält ei tee, suuri kiiruste erinevusi neil oma vahel ei ole, :burnout ei tee ja kõige lõpuks ei ole erinevatel võistlejatel võimalik vahet tega kuna kõik on sama nägu/tegu.
Minu arust on stiklid stripil sama igavad kui GAZ 51/53 oma parimat andmas 400 meetril.

Sorry GAZ53 on vaatemängulisem, kuna vähesed vist suudavad terves tükis läbida 400 meetrit. ;)

Täitsa nõus sinuga aga päris ära ei tohiks ka neid kaotada, vaid võiks proovida piirata nende tsiklite arvu kes soovivad osaleda ntx nagu seda tehti RR-il.
Selle asemel et tsikleid 20 sõidaks võiks olla neid hoopis 5 kummaski klassis.
Ratturitele võiks veel hingele panna seda et nad ikka prooviks showd ka (BO jne)
Minu jaoks oli ntx Janek Kompost´i kiirus küll see aasta piisavalt suur tema jälgimiseks

EDIT:Ratturitest võiks kellelgi tekkida huvi ka oma bike tuunimise vastu
09.10.2004 at 23:42
Gsinut
Võistlusklassid 2005-> ja Eesti MV info
Mulle isklikult need uued klassid meeldivad ja mingit Ferdinandi tapmist ma ei tähelda. See, et vabalthingav ja ülelaadimisega auto on eraldi klassis on kogu maailmas nii. Krt ma ei tea küll ,et keegi oleks Audiga Soini Starletist kuskil kiirem olnud. 2 L kone on A klassis vägagi konkurentsivõimeline, sest kaal paneb juba palju asju paika.
Ise olen aastaga arenenud sekundi jagu ja olenemata sellest ,et auto nüüd müüdud , tuleb ta ikka tagasi ainult teise juhiga ja üsna suurte muudatustega. Leedukas lasi sama eksemplariga 12,8 ja ausalt ma pole näinud ,et keegi siinmail kuni 4L konega sellest kiirem oleks olnud. Virisejad on kõik need ,kes ei osale. Kas te rumalukesed tõesti lootsite ,et te teete talvega auto valmis ja hakkate kevadel kõiki loputama kohe? Väike uudis teile .... auto kiireks tegemine võtab mitmeid hooaegu. Räägin omadest kogemustest (need pole küll märkisväärsed) ,et hooaja kestel ilmneib probleeme ,mida te uneski poleks näha osanud. Ütlesin seda juba streetrace.org foorumis ja ütlen seda ka siin, et ntx sommide Opel Ascona ,mis sõidab 8,2 aega , ehitamine võttis aega 7 aastat ja arendamine käib endiselt.
MA EI SAA ARU MIDA KURADIT TE VIRISETE. Krt sa Jutu(paunik)lind saa aru, et kui sa ehitad ja arendad oma 1,3 turbokone piisavalt ,siis oled ka B klassis konkurentsis. See, et sa tahad sellega hirmsasti 2L vabalthingavate vastu sõitma tulla , on püüd võita klassi ilma olulisi pingutusi ja investeeringuid tegemata.
10.10.2004 at 00:01 Last edited 10.10.2004 at 00:02 by Gsinut
Madman
 
Võistlusklassid 2005-> ja Eesti MV info
quote:
peep:
quote:
Madman:Kuni 4L vabalthingavatega saab üsna kesise rahakotiga enamvähem konkurentsis püsida.

Neid 4 l. vabalthingavaid ma sooviks näha, mis hakkavad järgmisest hooajast väikeses klassis domineerima. Miks ei ole neid näha näiteks Soome radadel vaid kiireimad on kõik 2 l. ? Samamoodi ei domineeri turbo klassis mitte 4 l. masinad vaid 2 l. See, et meil siin üks BMW oli kiire ei tähenda, et klassi tuleks selle järgi paika panna. Kui 2 l. omanikud paneks oma autosse sama palju raha ja oskuseid sõidaksid nad sama kiiresti ja ilmselt kiireminigi tulenevalt olulisest kaalueelisest.


Seda ma öelda tahtsingi et mõned igatsevad siin tagasi eraldi väikest klassi aga reaalselt ei ole ju üle 2L kuni 4L-te vastu võimatu oma 2 L-ga saada. Oskus ehitada ja kaaluvahe peaks selle igati võimalikuks tegema.

____________________________
Pontiac Fiero SE 3.4 V6 '85
10.10.2004 at 21:16
Henz82
Võistlusklassid 2005-> ja Eesti MV info
Kõige lihtsam varian on teha nagu usas

Hardcore= Drag, suured mootorid palju suitsu ja suur raha

Softcore= Tänavaautode võistlused.

Endal kaob küll tuju võistelda või autot arendada sellise klassijaoutuse järgi.

Kirvega kurge põllu peal ei püüa.
10.10.2004 at 23:08
PlyVal64
Võistlusklassid 2005-> ja Eesti MV info
quote:
Madman: Ma tahaks näha sellist meest kes 1.0 L mootoriga tõsimeeli loodab dragracel võitu võtta. :)
Vaata siis mind ja minu 1,1 Sitikat:D Eelmise aasta Nightrace Bracketi võit:lol Kuid iseendal oli sigaigav sõita, pealtvaatajatest rääkimata. Hea, et Ülenurmel pime oli ja nad niisamagi midagi ei näinud... Raudsel kõige nõrgema(44kW) ja väiksema autoga võidetud võistlus.
Aga jah, tigude-sitikate kevadist armujooksu ligalibedal rajal ei taha keegi vaadata. Sry, ise ka ei viitsi peale RR'i kohalikke külavõistluseid jälgida. Isegi, kui päris aus olla, siis tekitas ABCS drag lausa vastikustunnet. Pilt ütles õigesti selle molutamise ja muugi kohta...
Ja autosid ei olnud, mis oleks seda agooniat leevendanud. Kunagine A ja B klassi võiduajamised olid sama igavad, kui Kiltsis diiselkastikate ja vanade jeebude-seebude töristamine.
10.10.2004 at 23:45
urmas
Võistlusklassid 2005-> ja Eesti MV info
quote:
PlyVal64: Eelmise aasta Nightrace Bracketi võit
Võitsid, sest Bracket on nii nõme võistlus. Paned pääsukese ja vihmaussi joonele ja vihmauss võidab &(
11.10.2004 at 00:02
jaanus
 
Võistlusklassid 2005-> ja Eesti MV info
Mnjah...
Kui mina planeeriksin järgmine hooaeg võistelda, siis ma pigem mõtleksin selle peale mitu mootorit valmis vorpida, mitte ei halaks, et klassimääratlused ei sobi 0.0081 mm3 täpsusega juba valitud mootori kubatuuriga...
Tegelikult ei ole ju vahet, millised klassid on kasutusel. Peaasi, et kontkreetselt paika pandud. Täiesti stock autoga pole ju niigi midagi enam teha ning oleks ju üsna imelik, kui EM karika võidaks auto aga mitte võistleja ja tema tiim.
Kes karikat võita tahab, peab arvestama sellega, et auto peab vastu pidama vähemalt 5x4 sõitu, mitte mõtlema ainult sellele, kuidas n sek aega 1/4 miilil saavutada.
11.10.2004 at 01:54 Last edited 11.10.2004 at 02:02 by jaanus
sam
  
Võistlusklassid 2005-> ja Eesti MV info
quote:
Gsinut: Kas te rumalukesed tõesti lootsite ,et te teete talvega auto valmis ja hakkate kevadel kõiki loputama kohe? Väike uudis teile .... auto kiireks tegemine võtab mitmeid hooaegu.
olen just selline rumaluke ;) 1 talvega ehitatud auto oli kiirem kui mõnel mehel mitu hooaega arendatud... täpselt samahästi ehitaksin ka 10sek 2.0 auto, kui oleks piisavalt krõbisevat ressurssi...
Uue klassijaotusega üritatakse paraku hüpata üle oma varju, meie asukoht on teadagi Eesti mitte USA või Soome. Antud klassijaotusega paljud piisavalt kiired võistlejad loobuvad ning uusi väga palju vaevalt tuleb. Kas see ongi areng? Autod on meil pidevalt muutunud kiiremaks ja võimsamaks, see nagu oligi kõige tähtsam. Miks muuta seda mis toimib? Mis vanas süsteemis valesti oli?
11.10.2004 at 15:59
PlyVal64
Võistlusklassid 2005-> ja Eesti MV info
quote:
sam: Mis vanas süsteemis valesti oli?
See, et pealtvaatajaid ja sponsoreid ei huvita grammigi piuksuvate kaheliitriste sõitmise toetamine, eriti veel siis, kui need juhtuvad 4WD olema. Dragrace on show ehk meelelahutus PEALTVAATAJATELE, mitte sõitjatele. Raha makstakse show, mitte üle-oma-varju-hüppamise eest. JA seda showd suudavad teha kahjuks vaid suure töömahuga mootorid, millede jõud kantakse vaid tagaratastele. Sportlikud nüansid on 90% pealtvaatajskonna ja suursponsorite jaoks kolmandajärguline asi, see on fännidele. Tahetakse näha "enneolematut", ahhetada, ohhetada, kiljuda jne. Tahetakse täpselt seda, mida pakkusid Saapolad. Müra, plahvatuslikku paigaltstarti meeletu müra saatel, burnoutimist, langevarjusid, külge ees 250 km/h sõitmist. Vat seda tahetakse ja kuna Rodeo koos Peebuga seda pakkus, siis sitemat enam eriti ei taheta. Need 15 000 on näinud ASJA, mis oli ASI. Fännid ja poolfännid lepivad ka mõni aeg vähemaga, kuid neid on 1500 mitte 15000. Küll vaid kümnekordne vahe, kuid RAHA suhtes oluline suurus. Ja see raha määrab kõik.
Priit@jälle paha ja otsekohene:D

BTW, Euroopas tehakse ju edasi "eurodragi" võrridele. Eks seal ole oma publik ja teised rahad. Mingi kiire auto 2005, või mis see pidi kusagil Belgias tulema...
11.10.2004 at 16:25
JustMe
Võistlusklassid 2005-> ja Eesti MV info
See, et klassid muutusid, ei tähenda nüüd küll seda et show-d ja sponsoreid rohkem tuleb.

Nn. "tõelised" kiirendusmasinad käisid enne sõitmas ja sõidavad ka tulevikus, klasside jaotus seda nüüd küll ei muuda. Kui klassid oleks samaks jäänud, oleks nad kah ikka sõitmas käinud!

Ehk siis see põhjendus, et sponsoreid huvitab show, ei ole kellegi põhjendus.

____________________________
www.evonet.ee - EVO 9 RS
11.10.2004 at 16:29
foke
 
Võistlusklassid 2005-> ja Eesti MV info
quote:
JustMe:
Nn. "tõelised" kiirendusmasinad käisid enne sõitmas ja sõidavad ka tulevikus, klasside jaotus seda nüüd küll ei muuda. Kui klassid oleks samaks jäänud, oleks nad kah ikka sõitmas käinud!

Loodame, et eksid:)
Loodame selles mõttes, et nüüdse klassijaotusega on BB ja SBC eraldi klassidesse paigutatud, mis omakorda kümnetele ja kümnetele SBC omanikele vähemalt teoreetilise mõtte oma autot ehitada annab. Varem puudus selleks igasugune mõte. SBC ehitamise ja BB ehitamise, samuti 10-sek auto ja 12-sek auto eelarvete erinevust on siin kordades käsitletud ja BB ehitajaid meil ikka kamaluga üleöö ei sünni.
Seega järeldus - loodud on ideaalne kasvupinnas "tõelise" Drag racingu tekkeks. Kõik ülejäänu on küll mõnele frustratsioonitekitav ja ajutiselt ehk arusaamatu, pikemas perspektiivis aga tähtsusetu!
11.10.2004 at 16:38
Gsinut
Võistlusklassid 2005-> ja Eesti MV info
Ja kulla sam mis sind siis niiväga ohustab seal kuni 4L turboga??? Sellest sinu ehitamisest olen ma küll kindlasti kauem pidanud legende kuulama kui 1 talv mdx!
Priidu ideaal oleks muidugi see ,et A klass on SBC ja B klass on BB ja kõik. kahjuks ei toimi see asi. Sulle mõtlemiseks see, et on olemas ka väikemootorid ,millest sinu jumal Saapola jagu ei saa, niiet ära kanna väikseid moootoreid maha. Samuti on olemas esiveolised lausa 1,8 liitrise töömahuga vabalthingavad esiveolised!!! dragi autod ,mis sõidavad kõrget üheksa seki aega ja samas burnoutivad ja süstivad kohalt ülikiiresti. Mõtle nüüd ruttu , mis on eesti rekord.
11.10.2004 at 19:16
tqhq.ee foorum : Üritused : Võistlusklassid 2005-> ja Eesti MV info   1 2 3 4 5  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.