register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Üritused : Võistlusklassid 2005-> ja Eesti MV info   1 2 3 4 5  
Poster Message
Andrus BHRA
 
Võistlusklassid 2005-> ja Eesti MV info
Lp.Huvilised.
Alakomitee poolt vastuvõetud uute klasside eesmärk on selleks, et tõsisematele tegijatele luua pinnas proffessionaalsemaks alaga tegelemiseks. Nendes klassides( A,B,C,D,E,F), võisteldakse Eesti Meistri tiitlile. Samas ei ole alakomitee eesmärgiks olnud see, et tänavaautosid hoida võistlustest eemal. Selleks ongi Streetman klass, kuhu saab tulla litsentsita sõitja enda ja oma auto potensiaali proovida. See on täiesti vaba klass kõigile neile kel tavaline tänavaauto ja keda EM tiitel ei huvita. Korraldajatel on õigus luua juurde veel igasugu klasse mis neil aga pähe tuleb, kuid nendes ei saa samuti EM punkte. Loodan, et esialgne protesteerimishoog on hakanud raugema ja ehk üritatakse süübida põhimõtetesse, miks antud klassimuudatused on tehtud. Ei oleks ju alaga tõsiselt tegelejaid ja nö. pullimehi aus ühe mõõdupuuga mõõta!

Alakomitee eesmärk on antud SPORDIALA arendada ja seepärast ongi tekkinud vajadus kuidagi välja tuua sportlane- samas nö. rahvasportlasele jättes võimaluse kah asja proovida. Palun veelkord tähelepanelikult kõigil läbilugeda Peebu poolt ülesse pandud info klasside ja Eesti MV kohta.

Alakomitee esimees
Andrus Mõsovski
22.10.2004 at 12:37
Motorsport
Võistlusklassid 2005-> ja Eesti MV info
Üks asi mis on silma hakanud võistluste juures on selle idee: kas üritatakse teha rahavale showd(võimalikult vähe võimalikult võimsaid amasinaid) v . head võistlust (pidades silma ala arengut) - domineerima kipub esimene pool...

Kuigi 2L-3L võib olla igav vaadata on see täna ilmselt kõige kättesaadavam klass (odavam) - nii et seda ei maksaks välja suretada - pigem teha kihutustööd et oleks võimalikult palju võrre osalemas et siis oleks konkurents tihedam - alati ei paelu just kõige kõvem lärmja kisa mis võimsamatega kaasas käib - huvi võib pakkuda ka lihtsalt võimalikult tasavägine üritus..
11.11.2004 at 17:20
Andrus BHRA
 
Võistlusklassid 2005-> ja Eesti MV info
Lp. Motorsport !
Mulle isiklikult on küll jäänud mulje, et korraldajad on püüdnud ikka häid võistlusi teha, kutsudes kohale ikka just võimsaid masinaid. Vaevalt küll, et mõni korraldajatest oleks nõus loobuma suurest klassist.
Mis puutub 2L-3L autosid, siis on ju neile klass täiesti olemas? Ei saa aru, millest tekitad jälle probleemi? Sina peaksid ju ometi KAALUMISEST ja selle põhimõttest aru saama!
Palun loe tähelepanelikult minu eelmist teksti!
11.11.2004 at 19:18
peep
 
Moderator
Võistlusklassid 2005-> ja Eesti MV info
quote:
Motorsport:Kuigi 2L-3L võib olla igav vaadata on see täna ilmselt kõige kättesaadavam klass (odavam) - nii et seda ei maksaks välja suretada

Palun too eluline näide, kuidas on 2-3 l. klass "kättesaadavam" kui kuni 4 l. klass. Ma saan aru, kui sr.org foorumis alaealised autohuvilised niimoodi arvavad aga Sina peaksid suutma seda väidet ka põhjendada ! Võid näiteks mainida, millised meil olemasolevad või ehitatavad autod vahemikus 3-4 l. 100 % kindla peale selle klassi välja suretavad või mittekättesaadavaks muudavad ? Või kui Sa juhuslikult seda ei tea, siis maini üldse olemasolevaid ja reaalselt meie riigis toimuvate võistluste jaoks saadaval olevaid autosid, mis 2-3 l. klassi eksistentsi lõpetavad ?

Kuna otsustasid siin ekspertarvamusega esineda, siis palun põhjenda seda, muidu jääb see lihtsalt odavaks jutuks...
12.11.2004 at 02:34
Motorsport
Võistlusklassid 2005-> ja Eesti MV info
Ütleme nii et minu poolt oli eelnev väike mõttetera...
Siinkohal pole mõtet seda tera hkata väänama! - minu sõna oli et klassi kaotamine (v. vähem tähtsak muutmine)suretab - MITTE 3-4 L ehitamine. Masinate/osalejate kohalt - mida rohkem seda uhkem...

Arvan et kui järelkasvu loota siis see hakkab idanema ikka kusagilt sealt 2L klassist - vaevalt värske huviline kohe omale usa powerit soetama lippab... Tähtis on et tuleks ju noori peale kellele maast madalast ala lähedaseks saaks!

Ja samas ma ise vähemalt leian et pea sama huvitav (veelgi pingelisem huvitavam osalejale) võib olla nende 2L jälgimine kui neid stardis 30 masinat on ja rebimine üsna tasavägine - sest palju sa ikka vaatad võistlusel - start ja esimesed 50m....

Mu mõttetera on veerend siin seetõttu et kui ikkagi vaadata Eesti mootorispordi üritusi jms. siis raha mis ennekõike just võistlejate poolel ringleb üle nagu ei ole - ja ei tea kas on hea mõte areneda sellises tempos et 1 - 2 a. kohta tekkib 1 uus tõsisem kiirendaja, kes siis omale midagi ehitab...mis ka ala arendajate acceptt´i saab st. ehitab usa rauda... Korra võibolla sähvatab mõni ere täht mis suuresti ekstaasi najal särab aga nii mõnegi tähe kustutab hiljem v. varem vahendite puudus.

Ehk seletasin pikalt või segaselt aga see ei oma suurt tähtsust, sest minu arvamusi täna ei peaks eriti arvestama - kuna tana pole veel selge millises mahus ise alaga seotuks jääda...

ps. Ja üks asi veel - et kui ikka avalikult kuskil sõna võetakse siis võuiks ju iseenesest vähemalt ala vedajate silmis olla erinevad autotootjad võrdsed: et ei oleks USA on normaalne ja Jaapan on alaareng v. saksa on rullnokk vms... - kui seda rida ajada siis võiks ju katuse nimetada USA autode dragracing liiduks vms...
12.11.2004 at 12:50
spinner
Võistlusklassid 2005-> ja Eesti MV info
Minu väike mõttetera ja arusaam on see, et.. ettevõtlikud inimesed tegid BHRA. Samad inimesed registreerisid end EAL-is. Samad inimesed teevad reeglid. Ilmselt korraldatakse dragracingu üritusi ka sama BHRA egiidi all.

Motorsport, keegi ei keela sul teha mingi Eesti Kiirendusautode Liit. Rega see EAL-is ära (loodetavasti on samalaadsete liitude või alaorganisatsioonide eksisteerimine üheaegselt võimalik), tee omad reeglid, korralda omad võistlused. Võid iga 100cc tagant klassid teha, siis on vist kõigil võiduvõimalus??? See, et noori heidutab konkureerimine 2x suurema töömahuga autodega ei näita muud kui nende nõrka närvikava. Kõik ei saagi ju võita! Ükskõik mistahes spordialal on omad favoriidid, kas siis sellepärast peaksid ülejäänud loobuma, et neil puudub võiduvõimalus? Vanemad 535 v 540 bmw-d ei maksa ju ka nüüd nii ränka hinda. Sandikopikate eest olekski natuke nadi meistritiitel saada.
Btw... puhtalt funi pärast hankisin endale 1,3T fiat uno ja sellepärast, et samas klassis üks bi-turbo 540 bmw sõidab, ei hakka ma nüüd küll nutma :)
12.11.2004 at 13:11
Gsinut
Võistlusklassid 2005-> ja Eesti MV info
Ma olen endine kuni 2L sõitja ja nüüdne kuni 4L sõitja ja absoluutselt ei põe miskiste suurema mootoritega vastaste pärast. Ise arvangi ,et seal klassis hakkavad ruulima just väiksema mootoriga autod.... minu vana kaatet ntx:) Küsimus selles ,et see auto on kuni 2L ja kui klassid jääks samaks ,siis mis mõte oleks noortel tulla sõitma kuni 2L??? Enivei mulle uued klassid meeldivad ja loodan väga ,et konkurents läheb tihedamaks ja klassid osavõturohkemaks.
12.11.2004 at 13:34
Motorsport
Võistlusklassid 2005-> ja Eesti MV info
Ega nüüd see regamine EAL-is kellegist kohe jumalat tee...
Reeglid tehti - aga vaidle vastu - meeletult palju on veel teha ja kohtati on jäänud mulje et see entsuiasm mis linnutiivul edasi viis ei ole lõputu!

Lihtsalt avaldasin arvamust ja nagu rõhusin ka sellele et ei maksa ennast kohe sellest üleliia keema ajada...

Tuleb lihtsalt tõele näkku vaadata - kui paljudel ei ole raha (sh just rohkem lahjema otsa mehi) et isegi osalemistasusi maksta siis millest me räägime... kui 3 aastapärast on stardis 10 sama masinat mis täna eestis kiiremad on siis lähtuvalt nendest 10st ei ole mõtet arengut suunata.

Lihtsalt kui areneda siis pole mõtet kõike saasta ise läbi testida (jalgratast leiutada)vaid iseenesest võiks siiski vaadata ja analüüsida kuidas täna kauem tegutsenud liidud toiminud on...: nii ringrajas kui rallides on ju tulemus siiski lõpuks üks olnud - kõigil raha vähe ja vaja kulusi kokku hoida, ometigi liigub seal rohkem raha kui kiirendusmeeste kukrus - või ma eksin?
Hea näide on Igamege rallisprint!
12.11.2004 at 13:45
Themes
Võistlusklassid 2005-> ja Eesti MV info
kuskilt kuulsin vanasõna: "suur tükk ajab suu lõhki"
Loodame, et siis nendele praegusele 5-le autole tänu nendele reeglitele ka ohtralt lisa tuleb ja huvi ka kasvab tänu reeglitele
12.11.2004 at 13:53
Andrus BHRA
 
Võistlusklassid 2005-> ja Eesti MV info
Tehnilisi tingimusi ei ole muutnud keegi üks diletant lihtsalt, et vaadata mis juhtub. See on mitme, alaga tihedalt seotud, inimese ühise töö tulem. On ju täiesti loomulik, et kõigile ei saa ju kunagi mingid reeglid ühtemoodi meeldida. On ju tõsi ka see, et muudatused tekitavad alati opositsiooni. Selleks eksisteerivadki EAL-is alakomiteed, kes vastavaid otsuseid teevad. Olen kindlal veendumusel, et alakomitee koosseis koosneb hetkel pädevamaist inimestest Eesti drag racingus, ning ei näe mingit põhjust nende otsustes kahelda. Ja isiklikult olen neile nende poolt tehtava töö eest ääretult tänulik. Ei ole kuulnud ka ühegi korraldaja ega võidusõitja poolt mingeid etteheited selles osas.
Loomulikult leidub nn. veesegajaid ja parastajaid alati.:)

Alakomitee esimees
Andrus Mõsovski

12.11.2004 at 17:46
peep
 
Moderator
Võistlusklassid 2005-> ja Eesti MV info
quote:
Motorsport: Ütleme nii et minu poolt oli eelnev väike mõttetera...
Siinkohal pole mõtet seda tera hkata väänama! - minu sõna oli et klassi kaotamine (v. vähem tähtsak muutmine)suretab - MITTE 3-4 L ehitamine. Masinate/osalejate kohalt - mida rohkem seda uhkem...

Arvan et kui järelkasvu loota siis see hakkab idanema ikka kusagilt sealt 2L klassist - vaevalt värske huviline kohe omale usa powerit soetama lippab... Tähtis on et tuleks ju noori peale kellele maast madalast ala lähedaseks saaks!


Mina ei arva, et üks klass vähem ala suretab, juba eelmisel aastal oli mitmel võislusel üks klass vähem ja ma ei märganud, et see oleks fataalne probleem. Pigem järgib klassi muudatus seda initsiatiivi, mis eelmisel aastal tegelikus elus juba toimus, klass 2-3 l. liideti korraldajate poolt väiksema klassiga.

Ja veel Sulle teadmiseks, et klassi kuni 4 l. ei mahu ükski konkurentsivõimeline usa auto, ning ka keskmine klass on pigem turboautode mängumaa. Seega kolmest tänavaklassist kahes ei saa usa autode domineerimisest kuskilt otsast rääkida. Soovitan sellest usa auto kompleksist üle saada ja oma silmaringi avardada.

Kautaja Themes'i arvamuste kohta ütleks niipalju, et lihtne on netti anonüümselt kohati sarkastilisi kommentaare kirjutada aga ega sellisel tegevusel mingit konstruktiivset mõju pole, pigem vastupidi. Loomulikult on meeldiv vähemalt iseenese silmis olla kaasarääkija aga veel parem on ju tegelikult tegusid teha.;) Alustada võiks näiteks oma nime all esinemisest ja kui huvi on tõsine, siis ehita endale auto (kui juba ei ole) ja tule võistlema. See polegi oluline, kas mõnele momendil juba olemasolevale võistlusele või siis sinna uude kiirendusvõistluste sarja, mis sr.org foorumis välja kuulutati.
13.11.2004 at 13:06 Last edited 13.11.2004 at 13:09 by peep (Moderator)
peep
 
Moderator
Võistlusklassid 2005-> ja Eesti MV info
Muudatused on ka tsikliklassides:

quote:
Alakomitee otsus: Hooajast 2005 on muudatused tsiklite klassis järgmised:
1. võistlusklassis mootorimaht kuni 650m3 asendada see 600m3
2. võislusklassis mootorimaht al 651m3 asendada see al 601 m3

21.12.2004 at 11:40
tfr
 
Võistlusklassid 2005-> ja Eesti MV info
Tähenärimine, aga vast ikka cm3, mitte m3? :D
21.12.2004 at 12:37
godzila
Võistlusklassid 2005-> ja Eesti MV info
quote:
peep:

... , ning ka keskmine klass on pigem turboautode mängumaa. ...


Minu arvutuste kohaselt saab 11s aegu sõitva vabalthingava ameeriklase natuke rohkem kui 200 000 krooni eest (hinna sees pole tööraha). Konkurentsi pakuks nt: supra 2jz mootoriga aga teise modifitseeringuteta hind oleks juba sama, Skyline rb26dett-ist rääkimata. Ja mingi 2l-sega on sellist aega kätte saada on juba suht keeruline. Ainus eelis on veel nelivedu, kuigi hoian põialt et järgmise paari aasta pärast saab juba liimitud rajal võistelda.

Nätena võiks tuua ebay hinnad kus saab 400+cid vabalthinghava kone 800+hp-ga kätte $12500 eest. Surveaste muidugi 14.5.
22.12.2004 at 00:27
peep
 
Moderator
Võistlusklassid 2005-> ja Eesti MV info
soovitaks teoorialt praktikale üle minna.;)
22.12.2004 at 11:21
peep
 
Moderator
Võistlusklassid 2005-> ja Eesti MV info
Viimasel kiirenduse alakomitee koosolekul olid arutlusel mitmed reeglite ja tehniliste reeglitega seotud küsimused, mis osaliselt olid püstitatud tänu tagasisidemele võistlejate poolt.

Otsustati viia sisse järgnevad täpsustused ja muudatused:

1. Kui Outlaw klassis läbib tehnilise ülevaatuse vähem kui neli võistlejat, liidetakse see klass C klassiga. Võistleja poolt väljateenitud punktid lähevad arvesse tema enda võistlusklassi arvestuses ehk arvestust peetakse endiselt eraldi. Selline süsteem kehtib ajutiselt kuni 2005 aasta hooaja lõpuni.

2. Igal võistlusel selgitatakse välja ka kolmanda koha omanik ja kolmas koht annab täiendavad 50 punkti, lisaks juba välja teenitud "runner up" punktidele.

3. Täpsustus tänavaklassi autode (A-C) rehvi laiuse piirang. Lubatud on kasutada ka laiemaid, kui 10,5" kontaktpinnaga rehve tingimusel, et rehv omab kas E või DOT sertifitseerimistähist. 10,5" või kitsamale rehvile teatavasti sellist nõuet ei kehti.

Viin vastavad muudatused sisse ka selle teema esimeses postituses.
02.02.2005 at 15:48
peep
 
Moderator
Võistlusklassid 2005-> ja Eesti MV info
Möla splititud.

http://www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=13201
04.02.2005 at 17:06
jyrki
Võistlusklassid 2005-> ja Eesti MV info
Ville had to upgrade in to a Jerico trans, doubling the price of his mosse :D
But overall, 9 times out of 10 it's less expensive to buy a ready car than build one yourself. The costs add up pretty steep. Even if you have to rebuild everything it's usually less expensive to buy a complete car than building it out of scratch. Ville and his Mosse is an exception; if he would have had to pay someone else for even half of the fabricating and machine work, hte price would be five times more. And it still isn't a show queen.
04.02.2005 at 17:11
tqhq.ee foorum : Üritused : Võistlusklassid 2005-> ja Eesti MV info   1 2 3 4 5  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.