register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.   1 2 3 4 5 6 7  
Poster Message
jaanus
 
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
pigem iva selles, et kindlustusandja võib 12 kuulise maksevaba lepingu lõpetada ning selle mõttetusega soodustab "sääduse rikkumist" juhul, kui vastav teade lepingu lõppemise kohta ei ole kindustusvõitjale käideldav (on teine eemal, vms). Samuti, arvestades seda, et kindlustusandjal on kogu vajalik informatsioon olemas, siis võiks ta ju hoopis lepingut pikendada (kui teine pool ei arva teisiti). Hetkeseisuga luuakse aga selle "lõpetamisega" pinnas lkf'i rahakogumistrikkide jaoks.
Ehk siis - kuna kindlustusandjal on "kohustus" on-line süsteemiga trikke teha (eeldan, et mõeldud on siseinfosüsteemi, kuna avalikus võrgus küll ei täheldanud kohta, mis võimaldaks ainult lepingut sõlmida) ning tal on ka kõik vajalikud andmed olemas, siis võib tal olla ka "kohustus" see leping sõlmida või siis lihtsalt pikendada, kui rahandusminister võtaks vaevaks pisut lepinguvorme täiendada/muuta.
Hetkel aga seda seadust lugedes tundub, et on loodud hoopis korralik pinnas selleks, et "suurema ohu allika valdajast" saaks seaduserikkuja :(

diskleimer: pulbitsen emotsioonidest, kuna just veidi tagasi tuli kiri, et "vaat meie tõmbame sinu lepingule vee peale, sina aga vaata ise kuidas hakkama saad"
kusjuures, seal ei olnud bittigi selle kohta, et minust 15 päeva pärast automaatselt kurjategija saab.
05.08.2005 at 00:22 Last edited 05.08.2005 at 00:24 by jaanus
wax
 
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
Võtsin mina täna kätte, korjasin sahtlitest-mappidest kõikvõimalikud dokumendid kaasa ning seadsin sammud kindlustuse poole et siis lepingud ära sõlmida enne 1. septembri kukkumist :)
Tädi teiselpool lauda vaatas mind kui kuutõbist, kui pataka tehnilisi passe letti lõin :D Kõik sujus viperusteta ja väga meeldivalt.
Järgmisel aastal jälle :evil

Hint: Kui auto pole oma nimel, siis lepingu sõlmimisel kehtib ka ARK-i kodukalt väljaprinditud või tanklast ostetud sõiduki kasutamise volikiri :P
30.08.2005 at 15:21
rott
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
On keegi tark kes ütleks kust saab vaadata enda arvel olevaid liikureid ,endal kuidagi arvestus täitsa sassis osade masinate paberid käes ei tea kas on veel oma nimel või mitte.Tänan vihjete eest.

____________________________
vaikselt rotistuv Delta 88
30.08.2005 at 15:35
wax
 
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
quote:
ole88: On keegi tark kes ütleks kust saab vaadata enda arvel olevaid liikureid ,endal kuidagi arvestus täitsa sassis osade masinate paberid käes ei tea kas on veel oma nimel või mitte.Tänan vihjete eest.

Institutsioon, kes sellega tegeleb, kannab nime Autoregistrikeskus. www.ark.ee
Võtad isikuttõendava dokumendi kaasa ja lähed ARK-i büroosse kohale ning saadki teada, mis on veel sinu nimel. ;)

Edit: X-tee-st näeb kah tegelt - seal olemas "Isiklike sõidukite päring"
http://x-tee.riik.ee/portaal/
30.08.2005 at 15:39 Last edited 30.08.2005 at 15:44 by wax
crasher
 
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
quote:
wax: Võtsin mina täna kätte, korjasin sahtlitest-mappidest kõikvõimalikud dokumendid kaasa ning seadsin sammud kindlustuse poole et siis lepingud ära sõlmida enne 1. septembri kukkumist :)


1. septembril saadavad nad ainult teate olemasolevates sõidukitest või on juba 1. sept on mingit arvet oodata?

____________________________
I have a dream......
30.08.2005 at 15:44
rott
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
Tänan sõbraliku suhtlemise eest ,tähendab läbi neti ja isikukoodi ei ole seda võimalik tuvastada?

____________________________
vaikselt rotistuv Delta 88
30.08.2005 at 15:53
epsum
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
Ei ole üldse keeruline minna LKFi kodulehele ja sealt ise see päring sooritada.

http://www.lkf.ee/index.php?0114911163394

Muideks, kõik, kellel vanad romud seisavad (kas taastamis-või varuosajärgul). Kui kaks viimast aastat on TÜV tegemata, siis automaagiliselt kustutatakse sõiduk ajutiselt registrist..
30.08.2005 at 16:39
rat_013
 
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
kas see on viimasest tegemisest või viimasest korrast kui oleks pidand tegema, see 2a?


____________________________
impreza n/a
30.08.2005 at 16:44
MitsuPower
 
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
quote:
epsum: Ei ole üldse keeruline minna LKFi kodulehele ja sealt ise see päring sooritada.

http://www.lkf.ee/index.php?0114911163394

Muideks, kõik, kellel vanad romud seisavad (kas taastamis-või varuosajärgul). Kui kaks viimast aastat on TÜV tegemata, siis automaagiliselt kustutatakse sõiduk ajutiselt registrist..


ja see registrist kustutamine hakkab millal....?
30.08.2005 at 16:47
jjanno
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
Tere
quote:
epsum: Muideks, kõik, kellel vanad romud seisavad (kas taastamis-või varuosajärgul). Kui kaks viimast aastat on TÜV tegemata, siis automaagiliselt kustutatakse sõiduk ajutiselt registrist..

Üks auto, mida pole juba 5 aastat olemas annab ARK SMS pärignule küll vasteks, et auto on veel arvel. Piirangud puuduvad.
Ning mida tähendab see sõna ajutiselt?

jJanno
30.08.2005 at 16:48
Nöps
 
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
wax-i mainitud X-tee päring töötab, seega asuge aga kontrollima, et millised sõidukid on teie nimel ja millised mitte. Aitäh wax!

____________________________
Seville -78
30.08.2005 at 20:08 Last edited 31.08.2005 at 08:22 by Nöps
Alts7
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
Täna käis esivanem ARKis oma nimel olevat ja juba aastaid kasutuna seisvat Vaz-i arvelt maha võtmas ja talle pakuti välja see ajutiselt arvelt maha võtmise variant. Kui aasta jooksul autoga midagi ette ei võta, siis kustutatakse masin registrist. Endal plaanis hakata järgmisest kuust sõitma viimased neli aastat seisnud masinaga. Kas ma pean nüüd kahtlustama, et see on arvelt maha võetud, kuna teda ei ole vähemasti neli aastat kindlustatud või hakkasid need seadused alles äsja kehtima???
30.08.2005 at 22:58
Ago
 
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
X-tee päring väidab minult viis aastat tagasi varastatud Pontiaci kohta, et võõrandamine lubatud ja ärandus ei.
Keda ma nüüd taguma peaks, Rakvere miilitsaid või iseennast?

____________________________
Pontiac Trans Sport `96
31.08.2005 at 07:51
margus61
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
quote:
wax:Tädi teiselpool lauda vaatas mind kui kuutõbist.
Mul ainult ohkas ja asus kohe tööle.
quote:
wax:Järgmisel aastal jälle.
Ka minu arusaamist mööda pidi maksevabadest lepingutest aastaga võim välja minema. Ühe mu sara leping, mille mullu 02. juulil maksevabaks tegin, oli paar päeva tagasi ilusti elujõus. Küsimusele, millal see siis automaatselt kehtetuks peaks muutuma, ei osanud letitädi vastata (IF). Võiks nagu karta suvalisel hetkel kehtetuks muutumist. Tea, kas ka repressiivseid meetmeid?
31.08.2005 at 13:59
Jansa
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
quote:
margus61: Võiks nagu karta suvalisel hetkel kehtetuks muutumist. Tea, kas ka repressiivseid meetmeid?
Teade saadetakse lepingu lõpetamise kohta. Mulle vähemalt saadeti millalgi.
31.08.2005 at 19:42
vr_
  
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
täna omikul etv uudistes.. räägiti ka asjast.. ja ikak selles võtmes et nüüd tuleb kõik ära kindlustada.. krt võiks ikka selgitada rahvale nii nagu asi on mitte paanikat külvata

____________________________
Imperialist 71
01.09.2005 at 09:28
asjaarmastaja
 
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
Oli mul siis täna postis teade, et leping sõlmimata autole mis mult 07.06.2000 ära varastati ja mis siiani leidmata. Nõuavad et sellele 30-e päeva jooksul lepingu teeks :kill . Tõeline tase...
02.09.2005 at 18:26
rott
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
SAAB99 Oli mul siis täna postis teade, et leping sõlmimata autole mis mult 07.06.2000 ära varastati ja mis siiani leidmata. Nõuavad et sellele 30-e päeva jooksul lepingu teeks

Mul sama asi,kas nüüd peab hakkama politsei vahet jooksma ja tõestama?

____________________________
vaikselt rotistuv Delta 88
02.09.2005 at 19:25
asjaarmastaja
 
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
Lähen esmaspäeval LKF-i ja proovin seal kellegagi rääkida... eks näe mis saama hakkab
02.09.2005 at 19:41
Vanaisa
  
Moderator
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
kui sul vargusest/ärandamisest avaldus olemas, siis võid lihtsalt sokkudele helistada ja nad pikalt saata - nii enda hinge rahuks. Kui pole, siis jooksed.

____________________________
KÕIK KASTIRATASTELE, SELTSIMEHED!!!
:evil
03.09.2005 at 03:21
asjaarmastaja
 
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
Avaldus politseisse sai tehtud samal päeval kui varastati...Esmamspäeval kontakteerun LKF-iga ja seletan neile asja.
03.09.2005 at 12:02
Mell
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
veidike OT (aga võibolla mitte,kui pealkirja vaadata..)

wax vihjatud lingi alt leidsin lisaks oma nimel olevatele sõidukitele veel päris mitu oma nimel täitenõuet...
paar täiturit elavad seljas ja aegajalt tuleb midagi ulatada ka neile,aga kuna vanemad seal aastast 2000,ja summad päris inetud,siis seega küsimus:
kas vastab tõele,et need mingi aja jooksul (olen kuulnud mingit 7a juttu) lihtsalt aeguvad/kustutatakse?


____________________________
Kaubalift 3,0 ja/või 4,0
04.09.2005 at 01:35
5.0
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
quote:
Mell: veidike OT (aga võibolla mitte,kui pealkirja vaadata..)

wax vihjatud lingi alt leidsin lisaks oma nimel olevatele sõidukitele veel päris mitu oma nimel täitenõuet...
paar täiturit elavad seljas ja aegajalt tuleb midagi ulatada ka neile,aga kuna vanemad seal aastast 2000,ja summad päris inetud,siis seega küsimus:
kas vastab tõele,et need mingi aja jooksul (olen kuulnud mingit 7a juttu) lihtsalt aeguvad/kustutatakse?

vanemate nõuetega on nii, et sel ajal oli eestis vaid kaks aegumatut nõuet ja seda kõige räigemate kuritegude eest - inimsusevastased kuriteod ja parkimistrahvid.
04.09.2005 at 09:17
vvt
  
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
Nõuete aegumisega on sedasi, et kui 2000 aasta nõue anti enne seda aegumistähtaega täiturile, siis võib seda elu lõpuni taga ajada. Aegunud on see siis, kui 3 kuu jooksul seda täiturile ei anta. Kui aga enne seda antakse, siis ei aegu.

2000. aastal oli veel see aeg, kus täiturid olid riigiametnikud ja keegi trahve taga ei ajanud. Enne aegumistähtaega aga said asjad kausta vahele. Kui täitur hakkas alates jaanuar 2001 täitmise järgi teenima, siis võeti vanad kaustad ette. 2000 aasta nõue ei tähenda automaatselt seda, et see vedeles aegumiseni politseis/parkimiskeskuses.

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
04.09.2005 at 11:22 Last edited 04.09.2005 at 11:23 by vvt
pobirobi
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
Seoses arvel kustutamisega soovitaks soojalt teha ARK-is kohe avaldusest koopia seda juhuks kui ametimehed sinu tehtud avalduse ära kaotavad ! Võib olla on see paranoiline aga väga ebameeldiv on anvastada et "arvelt kustutatud" sõiduk on siiski arvel...
Ainsaks soovituseks ARK töötajate poolt oli :kirjutage uus avaldus...mingeid vabandusi ei pakutud pigem kaheldi kas ma "üldse" kunagi sellist avaldust neile esitanud olen...

(ps.Kärdla ARK on avatud 3 päeval nädalast!!! ja elaanike e.klientide ring suhteliselt väike)

Igaks juhuks uurisin kas siis veel mõni auto mis oli minu nimel ja "mai kuus arvelt kustutati" taastamisõigusetta e.siis ei saa neid autosid mitte kunagi arvele ,ja ka neid reg.numbreid ei tohiks kasutada,siis selgus et üks nendest reg.numbritest on UUESTI kasutusele võetud !!!

Elagu ARK ...
05.09.2005 at 20:36
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.   1 2 3 4 5 6 7  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.