register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
ukraina
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.   1 2 3 4 5 6 7  
Poster Message
vvt
  
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
Sai käidud ise eile kolme tehn passiga kindlustuses ja ütleks, et see Lepiksoni ja Klaasseni teleshow tundub peale reaalset asja natuke pastakast imetud.

Jutt, et aastaga lõpetavad lepingu ei kehti alati. Võib, aga ei pea. Näiteks If Kindlustusel oli mulle üllatusena jõus leping, mille viimane poliis lõppes märts 2003 ja teenindaja ütles, et mingit aastase lõpetamise asja neil ei ole ja leping kehtib kenasti edasi.

Kindlustuslepingud said tehtud 5 min jooksul ja ei mingeid probleeme. Läksin lepingute teed seepärast, et kui on nn poolik pass (kus on tüüpkood puudu), siis eeldab arvelt maha võtmine auto ettenäitamist. Nii mulle öeldi ja kahe bürokraatia vahel valisin vähem tülikama.

Liikluskindlustuse fond vääriks kingitusena Äripäeva Kirjastuse raamatut "Et valvekoer ei hammustaks" -seal õpetatakse selliseid PR-prohmakaid vältima, milline see sundkindlustuse teema täpselt oli. Tegelikult palju paanikat eimillestki ja üks peamine põhjus oli LKF nõrk selgitustöö ja ultimatiivses toonis pressiteated.

Lõpp hea kõik hea:)

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
09.09.2005 at 15:52
426
  
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
quote:
margus61:
quote:
wax:Tädi teiselpool lauda vaatas mind kui kuutõbist.
Mul ainult ohkas ja asus kohe tööle
Mul ohkas ka. Pärisin siis ohkamise põhjust ja vastus: "See on töö mille eest me palka ei saa. 90 senti lepingult."
Isegi kahju hakkas temast :)
10.09.2005 at 11:27
margus61
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
Ehk õnnestub pärast väikest infovahetust siin, tuvastada mõni kindlustusfirma, kes ei tõtta pärast aastat maksevabas staatuses olnud lepingut pooleks tõmbama. Sel eesmärgil oleks kasu nende tsunftide mainimisest, kes kipuvad maksevaba aasta järel lepingu lõpetama.

IF tundub olevat üks kandidaat minu kogemuse põhjal, kes lepingut kohe lõpetama ei torma.
12.09.2005 at 12:10
vvt
  
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
Mulle teatas If'i kontoris olev teenindaja, et temateada ei olevat neil sellist aastast asja. Mul leping ilma poliisideta juba 1,5 a ja kehtis igatahes...

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
12.09.2005 at 12:21
Astro SS
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
Mul õnnestus täna saada Liikluskindlustuse fondist 3 auto peale nõude summas 1000.- , kõik tagasi ulatuva toimega ehk kindlustus alates 1.09.2005 kuni 03.10.2005.

Kurat, teateid välja nad ei saada aga arveid koos inkassoga aga küll.

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
06.10.2005 at 17:54
Lembit
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
Jajah, ja arve saad auto kohta, mis sulle enam ei kuulu, vaid on lihtsalt kirjas registris, mille pidajad ei suuda hakkama saada sellesama LKF'i tekitatud ülekoormusega.
Igavene jama. Postiga ka ei saa kuidagi ARK's asju ajada.
06.10.2005 at 20:27
LaSa
 
Moderator
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
quote:
margus61: IF tundub olevat üks kandidaat minu kogemuse põhjal, kes lepingut kohe lõpetama ei torma.
Küsisin järgi, kommentaar oli selline:

Kui aastajooksul peale lepingu sõlmimist pole poliisi kordagi ostetud, siis on neil õigus leping lõpetada. Praktikas nad seda senimaani rakendanud pole.
07.10.2005 at 09:41
Astro SS
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
Need, kes tegid selle aastase lepingu ja mingil hetkel 2006 saab see läbi ja siis on aega täpselt 10 päeva uus leping teha või oodata arvet LKF'is (nagu neil kombeks tagasi ulatuva toimega)

____________________________
Probleemid algavad kui on liiga palju toredaid mõtteid...
07.10.2005 at 09:45
anryo
  
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
Kuid siiski on neil kohustus teatada, enne kui lepingu lõpetavad.

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
07.10.2005 at 12:56
Lembit
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
quote:
Astro SS: Mul õnnestus täna saada Liikluskindlustuse fondist 3 auto peale nõude summas 1000.- , kõik tagasi ulatuva toimega ehk kindlustus alates 1.09.2005 kuni 03.10.2005.
Khmm...
Ma küll võtsin oma probleemse liikumisvahendi arvelt maha, aga informatsiooniks niipalju, et mulle oli LKF'i poolt arvestatud "kolmekordne" tariif umbes 3x väiksem summa, kui samasuguse auto pealt reaalselt tasutav. Seega, kui teil on riskikoefitsent või elukoha koefitsent vms. väga kõrge ja kindlustus kipub liiga palju raha rahakotist välja viima, siis lõpetage leping ja LKF saadab teile "kolmekordse" arve. Võite meeldivalt üllatuda ;)
10.10.2005 at 16:52
vvt
  
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
Mulle jäi kuskilt meelde, et LFK lubas saata selle hüvitusnõude sellest hetkest, mil viimane kindlustus selle omaniku käes lõppes - see teates lubatud kuupäev (see vahemik võis ka 5 a olla). Postidest tuleb välja, et esimene ehmatus tehti siiski kuuajase perioodiga, mitte nii nagu esialgu ähvardati???

____________________________
Powered by BBB
Life begins @ 7500 rpm
10.10.2005 at 17:08
ivoalaska
 
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
Nüüd pandi pauk ära...http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/uus-liikluskindlustuse-seadus-toob-ulikarmid-karistused.d?id=46995060

____________________________
Cadillac SRX 08
Chrysler 300C Touring ex
Oldsmobile Delta 88 Royale 1982(tegemisel)
Buick Electra 86
Ford Mustang 97
Chrysler PT Cruiser enda piinamiseks
01.06.2011 at 10:36
Redneck
 
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
No näis mis kujul see seadus ka vastu võetakse..
Sisuliselt olen mina teinud seni nii, et kui on teada, et masin ei liigu mõnda aega siis saab ta ka ajutiselt arvelt maha võtta, et ei oleks hiljem tühjast tüli :)
01.06.2011 at 10:57
Raceboy
 
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
quote:
Redneck: Sisuliselt olen mina teinud seni nii, et kui on teada, et masin ei liigu mõnda aega siis saab ta ka ajutiselt arvelt maha võtta, et ei oleks hiljem tühjast tüli :)

Arvelt maha võtmine juba ongi tühjast tüli!


____________________________
www.vems.ee
01.06.2011 at 11:20
metslane
 
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
Alati on võimalus leping maksevabaks teha, ning, kui tuleb tahtmine sõita, siis muudad ümber, ei pea isegi selleks kohale minema, saab asjad aetud ka e-posti teel. Ning sellesse eelnõusse on jäetud alles maksevabaks tegemine. Ei pea ajutiselt kuskilt arvelt maha võtma. Kuigi maksevaba lepingu võib lõpetada kindlustuse poolt 24 kuu mõõdumisel, kui lõppemist ei soovi, siis saab alati uuesti sõlmida leping vahepeal.

____________________________
700cid
01.06.2011 at 11:30
ervin
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
mulle jääb arusaamatuks kellele peale kindlustusseltside sellist asja vaja on? ok, LKF peab ilma kindlustuseta sõiduki tekitatud kahju kinni maksma ning pärast makstud summa ise välja nõudma, aga samas on see minu jaoks isiklikult täiesti võõras mure ja ma ei näe küll vähimatki põhjust hakata heategevust tegema ja kellegi kolmanda isiku lappida.

igasugused maksevabaks tegemised, 14-päevased etteteatamised kindlustusseltsi vahetamiseks ja muud sellised jamad on minu silmis absoluutselt ilma igasuguse pädeva põhjenduseta.

samamoodi on see kindlustusmaksega hiljaksjäämise puhul kolmekordse summa maksmise idee täiesti debiilne - ei saa olla ühepoolselt sellist kohustust, kindlustusseltsid venitavad KOGUAEG hüvitiste väljamaksmisega ja ületavad kõiki tähtaegu. mina oma mätta otsast näen asjal jumet siis kui kindlustatu saab ka sellisel juhul pikema jututa kohtutäituri kindlustusseltsi arvete kallale saada.
01.06.2011 at 11:38
Pedaal
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
kõigil võtab esmalt silmad punaseks ja käsi haarab validoli tabletti ja pesapalli kurikat
aga mina sain lõpuks (vist) aru - nõutud on leping aga mitte poliis - sellest räägiti ka eelmistel kordadel
leping võib ju olla aga kui poliisi ei tee ega ei tarbi teenust vaid oled ootel siis pole ju hullu ?

eks isegi selle lepingu omamine on nihuke kahe otsaga asi - oled nagu ühe kindlustaja "pärisori" aga seda saab olla ka maksmata (vist) kui pole mingit lisa konksu sees.

teenuspakkuja vahetuse piiramine on küll "ämber".

ehk oli mu mõte õige ehk on ka see asi ümber pööratud ?

01.06.2011 at 11:41
ivoalaska
 
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
Jah maksevabaks on võimalik teha kindlasti, kuid põhimõtteliselt on on ikkagi jama, kui antakse kindlustusseltsidele võimalus korralikult peedistama hakata isegi maksete hilinemise korral. Üldiselt on siiski ju nii, et võetakse sealt kust võtta annab. See kuni kolmekordne makse sisuliselt tähendabki kolmekordset makset hilinemise korral ( sõna "kuni" võib vabalt eelnõust ära kaotada ). Kuna puutun tööalaselt palju ka kohtutäiturite tööga kokku, siis tean, et neil on ka kindlad täitemenetluse tasud teatud summade vahemikus aga oma mõne aastase praktika juures ei ole olnud kordagi juhust, kui sundtäitmise tasuks pannakse võimalikult väike summa....eranditult on maksimummäär. Kardan, et sama hakkab olema kindlustusega.
Mis Läti kindlustuse hinnad hetkel on?

____________________________
Cadillac SRX 08
Chrysler 300C Touring ex
Oldsmobile Delta 88 Royale 1982(tegemisel)
Buick Electra 86
Ford Mustang 97
Chrysler PT Cruiser enda piinamiseks
01.06.2011 at 11:44
ervin
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
läti kindlustushindadest oleks isegi huvitatud
01.06.2011 at 11:51
armasjumal
 
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
tegin sügisel aastaks oma concordile ja läks u 1100 eeku +-100
samas tädi ütles, et pidi kallimaks ka seal minema.
Ja kui kindlustus ennem seda otsa sai, siis helistati ja tuletati meele. Kui mainisin, et hetkel ei sõida selle autoga siis lihtsalt, et tulege tegema siis kui vaja läheb ja kõik.

____________________________
G20 '95
01.06.2011 at 16:23 1 edit. Last edited 01.06.2011 at 16:25 by armasjumal
Redneck
 
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
quote:
Raceboy:
quote:
Redneck: Sisuliselt olen mina teinud seni nii, et kui on teada, et masin ei liigu mõnda aega siis saab ta ka ajutiselt arvelt maha võtta, et ei oleks hiljem tühjast tüli :)

Arvelt maha võtmine juba ongi tühjast tüli!


Asi oli just lepingus, et 24 kuu möödudes kui pole kindlustatud siis on kindlustusseltsil õigus leping lõpetada ja trahvima kukkuda.
Et kuna seaduses on, et arvel oleval sõidukil peab olema kindlustusleping.. vms,.. et siis kui on masin ikka pulkadeks siis on selge, et sellega ka homme sõitma ei minda vaid võib ka vabalt ajutiselt siis arvelt maha võtta, et ei oleks kellelgi kobinat ka juhul kui ehitus pikaks venib.
01.06.2011 at 19:22
Madlobster
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
Tegelikult on ARK kõvaketastel ruumi vähe kuna seal on liiga palju nö maaalla vajunud (hävinenud vms autosi). Vanaisa mosseräbal, mis on ammu kuuri taga loodusega üheks saanud või kuusakoskist läbi läinud jääkski sinna muidu arvele ja neid tekiks koguaeg juurde. Selleks ongi vaja mingisugust asja, mis kohustaks autoomanike arvelt maha võtma autosi mida nad reaalselt ei oma, et ARK registris olevad autod tõepoolest ka olemas on ja reaalset seisu näitavad. Kas trahvi suurused ja tagantjärgi kolmekordsete hindade nõudmine õigustatud on see on iseasi. Töötaks ka palju inimlikum lähenemine. N: Kindlustust ei ole tehtud a-la 5 aastat saadetakse omanikule teade SMS meil kiri mis iganes, et kui 3 kuu jooksul lepingut ei tee teada ei anna mis keiss antud panniga on siis võetakse arvelt maha ja ongi kogu muusika. Ja kui omanik ei teagi, (pole teadet kätte saanud) et on arvelt maha võetud st kaevab oma vanaisa mosse kuuri tagant maa seest välja ja teeb korda ning tahab sõitma minna siis kindlustus ütleb, et võeti arvelt maha sellel ja sellel põhjusel. Kui tahad võta paberid ja mina võta uuesti arvele. vbl saad teised nr ainult.
Selline jõhker rahakoti tühjendamine lapsepõlves soetatud ja tänaseks unustatud sapika pärast on natuke haige.
01.06.2011 at 23:01
tfr
 
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
See lepingukohustus on küll pigem Liikluskindlustusfondi poolt enda p***e kindlustamine kui üllas katse ARKi baase puhtana hoida - nimelt, kui sõidukil on küll kindlustusleping, aga pole kehtivat poliisi ja ta tekitab liikluskahju, siis on selle korvamine ja pärast regressi korras autoomanikult välja nõudmine lepingut omava kindlustusseltsi rida, kui aga ka lepingut ei ole, siis LKFi.
01.06.2011 at 23:13
Fog
 
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
Ei tea küll viimaseid muutusi, kuid kui see asi kunagi tehtud sai, siis üle aasta ülevaatuseta autod ei sattunud kirjasaatmise valikusse:)
Enda projektikas pole samuti ühtegi kirja saanud, kuigi on isegi vahepeal kindlustatud olnud kui konnaga oli vaja puuri tegemisse ja tagasi sõita. Ülevaatuse proovimisel võiks asi muutuda ilmselt.

Tfr-il on õigus, leping VS poliis on väga lihtne:
Pole kumbagi: LKF maksab
On leping: Selts maksab, selts peab välja nõudma hakkama
On mõlemad: Selts maksab ja omast taskust.

Ei tasu muidugi unustada, kust LKF-i raha tuleb. Seltsidelt nimelt, seega kes maksab, see tellib ka muusika...

____________________________
'84 Fiero 4.5T mängimiseks
Eesti esimene dragster, eiteamilleks?
01.06.2011 at 23:17
ervin
Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.
quote:
Fog:
...
Ei tasu muidugi unustada, kust LKF-i raha tuleb. Seltsidelt nimelt, seega kes maksab, see tellib ka muusika...

...ja huvitav kust seltside raha tuleb? :)
01.06.2011 at 23:21
tqhq.ee foorum : Vaba teema : Uus "sundkindlustusega" liikluskindlustus.   1 2 3 4 5 6 7  
Log in:
Account recovery
 
muskelautod | kiirendusvõistlused | tehnika | üritused | autoesitlused | foorum | sõnastik | kalkulaatorid
tqhq'st | sisukaart | e-mail
© tqhq.ee 2000 - 2024. Loe meie materjalide linkimisest ja kopeerimisest.